POLITIEK OVERZICHT. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. ONS POSÏiiANTOOR. K-toomvasrtbsrichtsn. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. klaarde wegens dit feit terecht. Beklaagde door den preeident onder vraagd, verklaarde dat alle schulden richtig waren. De vier kooplieden, allen als getuigen gedagvaard, verklaarden onder eede, geen cent van den failliet te mogen vorderen, omdat hij hun niets schuldig was. Zij hadden onkundig in laken alléén hun vriend maar willen helpen, en thans verzekerden zij, de een na den ander, daarover wel eenig berouw te gevoelen. De officier van justitie wees in zijn requisitoir op bet zeldzaam brutale feit dezer bedriegelijke bankbreuk, dat door de eenparige verklaring der gehoorde getuigen volkomen was bewezen, en concludeerde tot een gevangenisstraf van drie jaren. Uitspraak over 8 dagen. De rechtbank te Groningen beeft H. J. B., rijks-veldwakhter en G. G.. gemeenteveldwachter, wegens diefstal van eenden en linnen, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Qver de Panamazaak komen uit Pa rijs allerlei berichten. De XIX Slede bericht, dat Balhaut bekend heeft en een gerucht wil, dat hij ernstige beschuldi gingen zou hebben uitgebracht tegen een bekend lid van de geavanceerde partij in de Kamer. De Gaulois logen straft het bericht, dat er nieuwe ver volgingen zouden plaat3 hebben en de Autorité ontkent, dat de beruchte Cor- néliua Herz zal worden gedagvaard, ter wijl de Figaro weet te vertellen dat de onschuld van Jules Roche, voormalig minister van koophandel, vaststaat. Al thans een diamant, ia den modder van Panama Intuschen hebben de socialisten eene vergadering gehouden en het gebeurde in de Panama-zaak hevig afgekeurd. Men sprak over eene nieuwe constitu tie, toen de vergadering werd overval len door anarchisten. Bet hevig spek takel dat toen volgde, werd slechts be ëindigd door het uitdraaien der lichten, het eenige afdoende middel in Parijs. In Madrid maakt men zich ongerust over Marokko. Weliswaar is de spaan- sche beambte, dien de Marokkanen hebben weggevoerd, in vrijheid gesteld, maar de pers eischt toch, dat Spanje flink in Marokko optreedt, al heeft ook de esgelsche gezant verklaard, dat Ea- geland in geenen deele Spanjes belan gen in Marokko wil schaden. Tree brigades infanterie staan gereed om zoo noodig naar Marokko te vertrekken. De Bondsraad in- Zwitserland,j ook al om geld verlegen, heeft eene belas ting gelegd op buitenlandsche nieuws bladen, wat wel een middeleeuwsche maatregel heeten mag. In Portugal, waar men ook met de financiën in de war zit, heeft de kamer het rapport ontvan gen van de Commissie die belast was met het onderzoek naar de beweerde knoeierijen in het bestuur der konink lijke spoorwegen. Woensdag vergadert de kamer hier over en een der leden, Vamaller, die beschuldigd is van medeplichtigheid aan de knoeierijen, heeft openbaarmaking van het rapport verleend. Gladstones blad Daily News ontkent, dat hij ziek zou zijn en dat zijn ont werp van home rule geen kans heeft er door te komen. Men had namelijk beweerd, dat de #great old man" zeer ziek van zijn reis was thuisgekomen. Te verwonderen ware het niet, als men nagaat dat Gladstone 83 jaar oud is. In Transvaal is de presidentsverkie zing in vollen gang. De kansen stonden Zaterdag voor Joubert en Kitlger vrijwel gelijk. Wegens mishandeling van Joden door den goevernear van Kasba, die o. a. aan eenen grijsaard 500 en aan eenen ancieren 800 zweepslagen deed toedienen, zullen, naar het heet, de vertegenwoor digers der mogendheden eene nota tot den Sultan richten, met verzoek om aan. dergelijke schandalen een einde te maken In Londen stond deze week een decoratieschilder terecht wegens het stelen van vier kanarievogels uit de verzameling van een liefhebber, die in zijn huis drie kamers vol zeldzame vogels heeft. De dief had ze voor 3 per stuk verkocht, maar de bestolene verklaarde voor den rechter dat twee ervan f 6000 waard waren. Algemeen gelach, waaraan ook de rechter deelnam* De eigenaar verze kerde echter, dat hy niet overdreef en dat de vogels veie prijzen hadden ge wonnen op tentoonstellingen en hij de genoemde som er voor krygen kon. „Ik ben geen vogelkenner" zeide de rechter, ^maar zal toch gaarne twee kanaries van ƒ6000 zien. Wat maakt ze zoo jjuur? De klenr of het zingei?" De cigenaar verklaarde dat de zeldzaamheid in de kuif gelegen was. De rechter stelde de verdere behandeling uit, daa hij eerst een nader onderzoek noodig achtte. Volgens de Ind. Beige leeft in Bohomen een 90-jarige dame, baron nes Ulrica van Levetzow, die op 17- jarigen leeftijd Goethe zoo bekoorde, dat de deslij ds 70-jarige man in ernst aan een huwelijk dacht. Men maakt zich in Eige- land angstig over eene bezoeking*, die reeds sedert eenigen tijd schijnt ge dreigd te hebben en omtrent wier naderen onrustbarende geruchten over woeien de crinoline. Ten eiade een hernieuwd losbreken van dit Onheil ai te wenden, wil men (zoo wordt er ge fluisterd) een beroep deen op de prinses van Wales, overtuigd, dat een enkel woord van deze dame in verband natuurlijk met het door haar gegeven voorbeeld van onthouding bij machte zal blijken om de epidemie te weren. Dc eagelsche dame, mevr. Stannard, die het denkbeeld, een bond tegen de crinoline op te richten, het eerst te berde bracht, wordt overstelpt met brieven van instemming. Aan een verslaggever van eenEngelsch blad heeft deze „deskundige" verklaard, dat, tenzij maatregelen genomen worden, er geen twijfel is, of de crinoline zal weder i«a zwang komen. Eu waarom „Een kenmerk van de kleederdracht die bij de crinoline hoort", zoo ver klaarde zy, „was onveranderlijk de chignon. En hoe wordt tegenwoordig het haar opgemaakt? Het wordt opge rold tot een b-un (platrosd bioodje) en het gaat den weg op naar de chignon. Ia één woord, de geheele toestand wijst op een naderend gevaar nl. een poging om de crinoline weder in te voeren. Vraag aan elke vrouw die ge wilt en zij zal u zeggen, dat wat zij het ergst vreest, de crinoline is." Dit is, met verlof, dameslogica. Als alle vrouwen zoo bevreesd zijn voor den hoepelrok waarom zullen zij deze dan gaan dragen? Ja, waarom „Daarom" natuurlijk 1 Het is algemeen bekend, dat de Engelschen eene bizondere voor liefde hebben voor alle takken van sport en op dat gebied geld noch moeite ontzien. Dit blijkt vooral uit de som men, die jaarlijks voor de vossenjacht worden uitgegeven. Engeland en Schotland feilen te za- men 162 koppels of 13300 honden, die voor de vossenjacht bestemd zija. Ier land bezit slechts 16 koppels. De kosten van eiken koppel zyn ge middeld f 24,000 per jaar. Vele kop pels behooren aan schatrijke menschen, die niet op de kosten behoeven te zien. In het graafschap Leicester en in de graafschappen, welke in het midden van Engeland gelegen zija, vindt men de meest beroemde. Daar worden de kop pels vaak gevolgd door vier of vijf hon derd ruiters, die te Melton Mowbray of elders bij elkander komen. De weg voert over met weiden bezaaide heuvels en over dikke doornen heggen. De ja gers komen uit alle deelen van het ko ninkrijk es uit den vreemde. De meesten berijden bij deze jachten volbloed ras paarden. Gewoonlijk wordt de stoet gevolgd door een leger van lakeien, die tevens de reserve-paarden meevoeren. Gaheel anders wordt gejaagd in de boschrijke streken der zuidelijke distric ten. De jagers zijn daar bijna uitsluitend de bewoners van die streken. Niet al leen voor de jacht komen zy bijeen, maar ook voor de gezelligheid. Somtijds maken zy zelfs van de gelegenheid ge bruik om zaken te doen. Men gaat ge woonlijk aiet ver en de vos wordt zel den door meer dan 30 of 40 ruiters gevolgd. Niet meer dan tweemaal in de week gaan de honden ter jacht. Zij worden geheel of gedeeltelijk door de jagers gezamenlijk onderhouden, en worden dan toevertrouwd aan één persoon, die azn het hoofd van den koppel komt te staan. De boeren en de eigeaaren van pluimgedierte worden schadeloos gesteld voor de verwoestingen, die de jagers en vossen veroorzaken. Het arme dier zal ongetwijfeld spoedig uit alle deelen van het koninkrijk verdwijnen, waar bij niet gespaard wordt voor de jacht. Het veiligst voelt Reintje zich op het platte land, waar de jager komt om fazanten en konijnen te schieten. Want het wordt als een slechte daad beschouwd een vos te dooden, hoewel de wet hem niet beschermt. Een grondbezitter, die een vos door zyn jachtopziener laat dooden of ver giftigen, wordt er leelijk op aangezien, al doet hij het met het goede doel om zijn pluimgedierte en ander wild te beveiligen. De vos heeft dus den mageren troost, dat indien hij aan de honden ontsnapt, bij een hoogen ouderdom kan be reiken. Behalve de honden voor de vossen jacht telt Engeland dertien koppels voor de hertenjacht. AUeen op de hei den van Ekmoor, in Sommerset en Devonshire houdt het wilde hert zich op. In Schotland teelt men groote kudden herten, om later op te jagen met het geweer. Er bestaan in Engeland ook nog 103 koppels voor de jacht op hazen, die gemiddeld 4800 per jaar kosten in Ierland vindt men er 25. Naar berekend wordt, besteedt men in het Vereenigd Koninkrijk ƒ4,800,000 voor de jacht, ongerekend wat de paarden kosten. De F i g a r 0d e e 11 m e d e, d a t keizer Wilhelm bij zijn bezoek aau Straatsburg den rechterarm in een draagband had. Hoe onbetrouwbaar de Fraoeche bladen in den regel op dit gebied zijn, thans zal men hei bfad wel dienen te geloove», want het feit bleek aau Figaro uit een photographische op name van den intocht. In 1892 werden in Frank rijk 491 wolven gedood, waarvan 386 in de departementen Ctiareate, la Vienne la Creuse, la Haute-VieDne, la Meuse en la Haute Marne. Sedert de koude bezochten zij zeifs vrij talrijk bevolkte punten, en niet alleen in Frankrijk, zoodat thans ook in Zwitserland, in België, het Luxetnburgsche en in Duitschlaud eea ware oorlog tegen deze dieren is aangevangen. Aan den Herald wordt uit Carthagena gemeld, dat de voorzitter der Panama-compagnie óca iaën dezer seinde dat het congres een voorstel tot verlenging van den termijn voor den bouw van het Panama-kanaal heeft aangenomen. Het noodlottige getal 13 speelt, volgens de Matin, thans weer eon gewichtige rol in de Panama-zaak. Dit blarl geeft de spyslijst van een feest maaltijd, welke in I880 Ferdinand de Lesseps in het „Grand hotel" werd aan geboden. Boven dit menu prijkt het portret van den grooten Fratschman. De Matin zet er het opschrift boven Dertien jaar later. Iu Duitschland wordt veel aandacht geschonken aan een nieuwe wijze om den ballen met gas te vnllea. De ie luit. der art. Richter en een bekwaam scheikundige, de heer Majert, hebben een middel uitgevonden om het gas te ontdoen van het vocht, dat het bevat, daardoor het soortelijk gewicht er van te verminderen ea de draag kracht van den ballon bij een be paalde grootte en eea bepaalde hoe veelheid gas te vermeerderen. Dit proces wordt geschikt - geacht om het tegenwoordig gebezigde gas te vervangen. De duitsche kabelballon wordt op een wagen vervoerd. De kabel is aan een trapezium bevestigd, waardoor het slin geren van den ballon wordt verminderd. De beambten die hetgeld van de speelbank te Monte Carlo 's avonds naar de brandkast moeten brengen, hebben de vorige week 's avonds gepoogd met 120.000 gulden op den loop te gaan. Zestien hunner, waaron der 4 croupiers, zijn in hechtenis ge nomen. Een der beambten had dyna miet in den zak. De koude in St. Petersburg is zoo gestrengg dat het maatschappe lijk leven ongeveer stilstaat. De schouw burgen zijn ledig ea groote vuren branden nacht en dag op de pleinen. De felle koude heeft de cholera voor het oogenblik geheel overwonnen. Een militaire muziknt van Thorn trad dezer dagen in het huwelijk. Toen hij met zijne bruid van Alton», waar de huwelijksinzegening had plaats gevonden, naar zijne garnizoens plaats en vergezeld van ouders ea vrien den terugkeerde, terwijl het muziekkorps van het regiment hem aan het station opwachtte, werd de jonge echtgenoot aldaar gekomen, door de militaire over heid naar het militaire hospitaal ge bracht om er acht dagea te verwijlen, omdat gedurende zijne afwezigheid be volen was, dat allé militairen en ver lofgangers, die eene stad, waar de cho lera zijne offers had geëischt, bezocht hadden, zich aan eene onderzoeking in het hospitaal hadden te onderwerpen. Een beruchte aanvoerder van een rooverbende is te Bonorsa gestorven, en deze aanvoerder was eene vrouw. Na den dood van haren man, had Marie d'Irgoly het vak van haar echt genoot voortgezet, en voerde zij het bevel over eene brutale rooverbende. Na verscheidene jaren dwangarbeid te hebben ondergaan, had zij de gevan- geoii verlaten en hare laatste dagen in een dorp op het eiland Sardinië gesleten. Een exprestrein op den Chicago-Eriespoorweg stiet Vrydag by de halte van de vijf en vijftigste straat te Chicago op een trein van den Chicago- Illinois, welke vol van passagiers der voorstad was. Drie wageas werden ver nield en de overblijfselen vlogen in brand. Achttien personen werden zwaar gewond. Enkelen bekwamen brandwon den. Volgens te San Francisco uit Kanton ontvangen bericht deden roovers in het begin van Dec. 11. een overval ia het dorp Kam-li, in het Shing-Hing-district en dwongen de pries ters van den tempel, die juist aanzien lijke offeranden van het volk hadden gekregen, hun verscheidene duizenden taais te geven. De bevolking vierde juist een groot feest in een tent voor den tempel, waar werd tooneelgespeeld. De roovers staken den tent in brand, waarna het volk in den tempel vluchtte die eveneens in brand geraakte. Ruim 1400 mannen, vrouwen en kinderen verbrandden of werden doodgedrukt of doodgetrapt. Het getal vermiste personen bedraagt 1940. Het aantal terechtstellin- g*cn door middel der electriciteit neemt in Amerika steeds toe. Door eenige verbeteringen, die men aangebracht heeft, vinden de weerzinwekkende too- neelen, die zich vroeger bij de voltrek king van het vonnis voordeden, niet meer plaats. De dood volgt thans bijna onmiddellijk. De laatste terechtstelling, die van Mac Guire in de Siag Sing- gevangenis, duurde met inbegrip van de bevestiging van het toestel a*n het lichaam van den ter dood veroordeelde niei langer dan 1 minuut 20 seconden. Aan het lijk was niets bijzonders te bespeuren, noch samentrekking der spieren, noch brandwonden, zooals dat steeds vroeger het geval was. Dit resul taat heeft mes bereikt door den elec- ttischen stoom krachtiger te maken en hem, in plaats van geheel te doen op houden als de doctoren het lichaam onderzoeken, met minder hevigheid te laten werken. Vervolg Stadsnieuws. Naar wij vernemen, zal door de stoomchocoladefabriek Droste alhier chocolade in den handel worden ge bracht onder den naam „Jacob Edens sporttableiten" waartoe de hardrijder zijne toestemming heeft gegeven, en welke de firma aaa den Nedeil. Schaatsenr. bond zal trachten op te dragen. VERGADERING van den Raad der gemeenie Haarlem, op Woensdag iS Jan. 1893, des namiddags te 1 uur. De volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld. 1. Trekken afdeelingen2.Mededee- Kogea en goedgekeurde besluiten; 3. Voorstel B. en W.W. intrekking ver ordening helfiag vergoedingen voor diensten door den dienst der gemeente- reiniging bewezen, met regeling posten gemeente begrooting 1893 en dienst ge meente-reiniging, met aüvics comm. van financiën4. Idem idem rekest D. Storm betreffende heb hebben van beerputten ia de Leidsche straat en in de Oranje straat 5. Idem idem regeling bezoldi ging ambtenaren plaatselijke Secretarie 6. Idem idem rioleerings- en bestratings- werken Pieter Kies-, Ostade- eu Rozen- prieelstraten 7. Idem idem tijdelijk be rijden Korte Veerstraat fa éen richting 8. Idem id. en rapport Comm. van financiën vaststelling voorwaarden ver huring gronden Veerpolder; 9. Id. id. en rapport Comm. van financiën ver huring grond Oude Raamstraat aau Wed. H. de Bell; 10. Rapp. Comm. v. financiën rekening Kamer van Koophan del ea fabrieken over 1892; 11. Rapp., Comm. bezwaarschriften pl. directe be lasting; 12. Voorstel B. en W. grati ficatiën hoofden 1 tusschenschool en ie Opleidingss13. Voordracht B. en 'W. W. benoeming onderwijzeres ie tusschen school; 14. Id. id. benoeming onderw. ie kl. school B; 15. Id. id. bevordering ondeiw. Ie kl. school C; 16. Verzoek schrift dr. I. van Praag, herbenoeming gemeeate-geneeskuadige17. Gasrapport over November. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk) Geachte Redactie Ik moet nog al eens op het postkan toor zijn, en heb dan ruimschoots tijd om eens rond te zien. Wat mij dan steeds treft is dat de grootste helft van het publiek, dat zich voor het loket ver dringt, bestaat uit postzegels- of brief kaarten koopers. Waarom koopt men die dingen niet in een der depots? Men wordt daar natuurlijk veel vlugger ge holpen en voor denzelfden prijs als aan het postkantoor. Wij zullen nog wel ge- ruimen tijd op het nieuwe postkantoor moeten wachten. In het Haagje handelt men volgens het bekende spreekwoord: „Haast u langzaam." Laten wij het el kander, en attendant, wat gemakkelij ker maken door de zegels enz. in een depot te koopen. Wy zullen er den amb tenaar en het publiek, dat voor andere zaken op het Kantoor moet zijn, door verplichten. R. W. De depots zijn gevestigd bij Van Huyzen, Jansweg 16.; Schack- man, Groote Houtstraat 135.; Wensing, Zijlstraat 4.Donnée, Kl. Houtstraat 6*.{; Hessels, Gedempte Raamgracht 14.; Aukes Co., Lange Begijnenstraat 17.; I. Kramer, Schotersingel 35. VARIA. Hoe iets oververteld wordtMevr. A. tot mevrouw B.„Die mevrouw N. hondt zooveel van haar kinderenToen ik laatst bij haar kwam ,was zy bezig nit een gewoon steenen pijpje met haar kinderen bellen te blazen." Mevr. B. tot mevr. C.„Die me vrouw N. is zoo'n kluchtig jmenich Mevrouw A. heeft gezien, dat zy met een gewoon steenen pijpje haar kinde ren wist te vermaken." Mevr. C. tot mevr. D.„Die me vrouw N. rookt een pijp." Mevr. D. tot mevr. E.„Die me vrouw N. rookt een pyp afschuwelijke tabak. Ik weet niet hoe een vrouw, die bij haar zinnen is, zoo iets doen kan." Mevr. E. tot mevr. F.„Die me vrouw N. rookt pijpen, dat het kraakt, en is aan den drank ook." Het stoomschip Maasdamvan de N. A. S. M., vertrok 14 Jan. van Rot terdam naar New-York. Het stoomschip Conrad vertrok Jan, van Amsterdam nt&ar BaUvIa. Het stoomschip Prins Alexander van Batavia naar Amsterdam, passeerde 13 Jan. Gibraltar. Het stoomschip Prinses Marie arri veerde 14 Januari van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip F rinses A malta, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 14 Jan. van Padaog. Het stoomschip Obdam, van de N. A. S. M., van Rotterdam, arriveerde Vrijdag 13 Jan. te New-York. Het stoomschip Rotterdam, van de N. A. S. M., vao New-York naar Rot terdam, vertrok Zaterdag 14 Jan.» des voormiddags 3 uur 45 min., van Bou logne. Het stoomschip Edam, van de N. A. S. M., van Baltimore naar Rotterdam, passeerde Zaterdag 14 Jan., des ochtends 11 uur 40 min., Wight. Het stoomschip Orante Nassauvan Amsterdam naar West-Indië, passeerde 13 Jan. Dungeness. Het stoomschip Soerabaja, van Rot terdam naar Java, passeerde 14 Jan. Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Brotno, van Rotter dam naar Java, vertrok 14 Jan. van Suez, had 2^ dag oponthoud in het Suez-kanaal. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd 12 Jan. J. J. Ph. Cam- bier en N. Moorrees, Vianen. - N. Wafelbakker Gzn. en W. C. Griek, Amsterdam. Geboorten: 10 Jan. J. de Bats— Reuser z. Demmin. - 12. J. M. J. de VroomMuller z. Amst. - 13. M. E, Fetter—Birkman z. Amst. - H. Swart Maas z. Pandaan (op Java). - 14. S.J. JittaCohen z. Amst. Overleden: ii Jan. Wed. J. M.C. van EmbdenVan Dijk 69 j. Utrecht. - A. M. de HaanBoth 74 j. Strijen. - H. C. Breunesse 70 j. Arnhem. - 12. J. van der Velden 75 j. Ouder-Amstel.- J. M. Engelbrecht 51 j. Amst. - Wed. G. di GazarVan Zijp 65 j. Amst. - J. H. D. Wolff 73 j. Amst. - Wed. C. de BlijNielo 87 j. Velp. - E. Geel- huijsenWalch 55 j. Amst, - 13 M. E. O. W. baronesse van Hugenpoth tot Aerdt—baronesse Van Dorth tot Medler, 's-Hereuberg. - 14. W. M. Roos 76 j. Den Haag. - S. Hulselman 70 j. Den Haag. - J. Sous jm. 4 jaar, Amst, - Wed. J. S. G. ZwaanBecht- hold, Amst. ÜSF" Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huls gemot en worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen Abonnés buiten Haarlem ontvangen ini lichting tegen toezending van postzegel I. Jnffr, bij 4 kind. ben. aangen. en nnttig kunn. bezigt. 2- Juffr. manuf. magaz., volk. daarmede op de hoogte en g. kunn. verk. 3. Burgerdochter, voer de huish., g. kunn. mazen, tafeldienen enz.; aaub. in pers. te Amst. 4. Tweede modiste, zelfst. kunn. makeu, teg. primo Maart. 5. Jnffr. p. G. teg. 1 Maart voor een huish. met kind. v. j. dan 35 j. v. beach, stand, hek. met pianospel, in bezit van g. aanbev. 6. Meisje, 20 a 30 j., bek. met de huish. en kunn. mazen, striken enz. teg. primo Febr. in een burgergez. tegen salaris naar bekw. en met opg. waar get. te bek. 7. Winkeljuffr. in een fijne en drukke linge riezaak te Amst. 8. Strijkster voor glans- en platBtrijken en het opmaken v. wasachcn, voor een inrichting; aanb, in pera. 9. Bediende als verk. in het lakenvak, met opg. v. leeft., laatste betr. en godid. 10. Geroutin. reiziger in ijzerwaren, m. prima refer. II. Provisie-reiziger v. d. verk. van eonr. artikelen. 12. Pos. en neg rotouoheur voor een photogr. atelier. 13. Jengmon8ch, eenigsz. met tapijtvak bek. en het winkeiboek kunnen bijhouden, met opg. van refer. 14. Eerste bed. teg. Febr. of later in een hotel, bek. met mod. talen en v. g. get. voorz. 15. Jongmenach met mod. talen en boekh. bek. tevens kunn. corresp. tegen 45 per met opg. v, refer. 16. Bed. sigarenmagazijn, 17-22 j. ouderd. 17. Bed. mannf. magazijn, g. knan. verk. 18. Lithograaf, alleszins bekwv. klenrendr* l

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 3