B S N N E N IA fl D. Iigfcterca sa lunst. GEMENGD NIEUWS. Dokter Brown was in de kleine kamer van het groote hotel juist naar bed ge gaan, toen er hard op de deur werd geklopt. ,/U is immers een dokter n Ja. //Dan verzoek ik U, dadelijk even naar kamer No. 20 te gaan. Daar is een dame 'plotseling zeer ziek geworden. De portier schuifelde weer weg en de dokter, hoewel hy zeer vermoeid was, sprong dadelijk uit zyn bed, kleedde zich haastig aan en ging door de flauw verlichte gang naar kamer No. 20, waar hij sene oude dame vond, die zeer be angst was over den toestand ven een jong meisje, dat in de naaste kamer op een sofa lag. //O dokier, ze is zoo ziek! Vandaag is zij te lang in het water gebleven en schijnt kou te hebben gevat. Op dit oogenbïik kan zy nauwelijks ademhalen." Dr. Brown zag dadelijk, dat hij hier met een hevige congestie van de longen te doen had. Oogenblikkelyk beval hij, om mosfcerdpleisters op de borst en heete kruiken aan de voeten van de patient te leggen en liet bovendien een drank gereedmaken, waarna hy weer in de voorkamer ging om den uitslag van de behandeling af' te wachten, Hy was jong en arm, maar bekwaam. Van zyne promotie at was hij ia een hospitaal werkzaam geweest om ervaring te vorkrygen en daarna zich te vestigen in een bloeiende stad. Gedurende de laatste maanden had hij echter zóo hard gewerkt, dat de directeur van de in richting hem had aangeraden, eens een paar weken naar zee te gaan. Na eenïg tegenstribbelen had hij dien raad opgevolgd en ziet, nauwelijks was hy e6B dag aan zee, of hy had al een patient. ,/Eec treft goed," dacht hy, terwyl hij daar zat te luisteren naar de muziek der zee, //als ik betaald word, kan ik nog wat langer blyven." Het was twee uur in den nacht voor hij het zieke meisje verliet. De benauwd heid was grootendeels geweken. Zy was dan ook in staat, hem met een vriende- lyken glimlach voor zijn hulp te danken. Na het ontby't bracht hij weer een be zoek aan No. 20. De oudere dame ont ving hem zeer beleefd en stelde zich aan hem voor als mevrouw CMrburg. //De jonge dame, uw patient, is Miss Cowell, myn gezelschapsjuffrouw, maar zij is als een dochter voor my. Natuurlyk zal ik de rekening betalen en ik verzoek u, haar vooral onder behandeling te houden, zoolang u denkt, dat het noodig kan zijn." De glimlach waarmee de patient haren arts verwelkomde, trof hem bizonder en nu eerst zag hy, hoe mooi zij was, met hear donker haar, sprekende oogen en blank gezichtje, dat thans door een heeten blos van koorts was over togen. Haar pols sloeg snel en zy had blykbaar koorts, maar hy kon de verzekering geven, dat alle levensgevaar was geweken. Mevrouw Ckirburg vernam, dat hy uit Londen was, zij kende daar twee of drie groote geueesheeren en had de be leefdheid ooi hem te zeggen, dat vol gens hare meening Londen de eenige stad was, waar een talentvol medicus vooruit kan komen. Het duurde niet lang, of de ryke dame had sympathie opgevat voor den knappen, jongen dokter eo toonde duide lijk hare belangstelling in hem. Weldra kwam het denkbeeld in haar op, dat Rosa Cowell, hare lieveling, en dokter Brown een goed paar zouden zyn, Roea was mooi, zong goed en speelde prachtig pianozy zou lessen kunnen geven en daardoor zijn inkomen vergrooten. Al deze overwegingen deden mevrouw Chis- burg clat huwelyk steeds meer wen- seheiijk vinden. Als zy nu maar verliefd op elkander werden Haar wensch werd vervuld, Dokter Brown, die voor éene week was gekomen, bleef drie weken, Zijn visites betaalden zyn verblyf en toch zeide hein zijn ge weten, dat Rosa aiet ziek meer en zyn langer verblyf dus overbodig was. Even wel kon hij er niet toe besluiten, te vertrekken voor zy heenging. Zy kon immers weer eens onvoorzichtig zyn en hulp behoeven Op zekeren dag ging zy voor het eerst na hare ziekte op het strand wandelen, vergezeld door haren dokter. Op een aangenaam plekje ging zij zitten in een badstoel, terwijl Brown in een anderen zetel naast haar plaatsnam. z/Wat is het toch vreeselyk arm te zijnzei hy somber. //Och waarom," zei ze, hem met de mooie oogeu lachend aanziende. //Ik heb er my nooit ongelukkig onder gevoeld." z/Zoudt ge dan altijd arm willen we zen F" vroeg hy en keek haar zoo veel- beteekenend aan, dat zy de oogen neer sloeg. ,/De vrouw die met my trouwen wil, zal heelwat armoede moeten dragen. //Durft gy die vrouw zijn Zij zw.eeg een oogenblïk, terwyl hy in angst wachtte op haar antwoord, boos op zïehselven, daar hy wel reeds lang deze vraag op de lippen had gehad, maar deze altijd had teruggehouden, omdat hy zoo arm was." z/Als ik zeker kan zyn, dat gij my altijd zult liefhebbeo, dan zal de bitter ste armoede, my licht zyn," antwoordde zij eindelyk. z/Je liefhebben, Rosa! Je kunt beoor- deelen of ik je liefheb wanneer je weet, dat ik van plan was, niet eerder de liefde van een vrouw te vragen, voor ik na jaren van harden arbeid een behoor lijk inkomen had verkregen. Maar ik kon u niet verlaten Rosa, zonder u te hebben gevraagd mij u eeuwig te laten liefhebben." Terwijl hy ia haar stralend gezichtje keek, werd opeens een hand op haar schouder gelegd en een woedende maa- nestem riep ,/Heb ik u dan eindelijk gevonden, mevrouw Clare En nog wel met een manWeet gij ~wel, mynheer, dat gy het hof maakt aan de vrouw van een ander F" //De vrouw van een ander F" hernam de dokter en waggelde alsof hij van den ruwen vreemdeling een slag had gekre gen. Rosa was intusschen met een zwak ken gil op den grond in zwijm gevallen. Op den avond van denzelfden dag had dokter Brown een gesprek met mevrouw Chirburg. De dame was zeer ontsteld en zeide //Hoe kon ik weten dat zij een getrouwde vrouw is In Februari kwam zy by mij op eene advertentie en daar zij uitstekende getuigschriften had, kon ik haar niet van zooiets verdenken. Op het eerste gezicht reeds stond ze my aan en ik leerde haar inter en meer liefheb ben, vriendelijk, bescheiden en welopge voed als zij is. Ik kan nog niet gelooven, dat zy mij sou hebben bedrogen z/Maar mevrouw, hoe kwam zy er dan toe om zich voor te doen als jong meiBje Weet u wei, dat zij juist gezegd had mijn vrouw te willen worden, toen die man verseheen F Zy heeft rayn leven gebroken. Wat kan het haar schelen F" //Heb ik uw leven gebroken F" vroeg een heldere stem en door de portière kwam Rosa langzaam naar voren. Met een ernstig gebaar verzocht zij om aan dacht en zeide //Luister. De man, die hedenmiddag tusschen ons trad, heb ik vroeger ge meend dat ik beminde. Ik was nog maar oen kind, zestien jaar oud, toen hy mij het hof begon te maken. Spoe dig waren wc in het geheim verloofd en hij drong op een geheim hmwelyk aan, maar daarvan wilde ik niet hooren. Hij moest dus mijn hand vragen aan mijne ouders, maar deze weigerden en trachtten mij van myne neiging terug te brengen, daar zy zeiden dat hij een speler was ea een dronkaard. Ik wilde dat echter niet gelooven en hield vol,- zoodat zij ten slotte toegaven en de toe bereidselen voor myn huwelyk werden gemaakt. De dag van mijn huwelyk brak aan. Ik was voor de plechtigheid gekleed en ging naar de bibliotheek, ons sets te ha len dat ik daar had laten liggen, toen ik in een vensterbank van de kamer, half verscholen achter een gordijn, een ge sprek hoorde, tusschen myn bruidegom en een xnyner vriendinnen. Zij verweet hem zijne trouweloosheid en hij verze kerde haar, dat hy haar alleen liefhad en mij trouwde om zijn schulden te kua- nen betalen. Dadelijk was mijn besluit genomen. Ik sloop naar myn kamer terug en verwis selde mijn bruidskleed met een reisjapon, nam het geld mee dat ik op dat oogen- blik had en ging, zonder dat iemand mij zag, het huis uit. Dien nacht bracht ik by eene voormalige dienstbode door, den volgenden dag was ik op weg naar Lon den. Ik was weggegaan, omdat ik vreesde, dat Clare nog een middel zou trachten te vinden om mij tot dat huwelijk tc noodzaken. In Londen schreef ik aan myne ouders, waar ik was en dat ik eene betrekking zoeken en een jaar weg blijven zou, terwyl ik hun verzocht, mijn verblijfplaats geheim te houden. Gij kunt denken, dat myn liefde voor Clare in afschuw was veranderd. Toen kwam ik in betrekking by me vrouw Chisburg en verder weet gy alles Ik had een afkeer van de wereld en waa vastbesloten, alleen te trouwen met eau onbaatzuchtig man." Hiermee keek zij op tot den dokter, met een ondeugender» glans in hare oogen. z/Maar hy noemde u zyn vrouw stamelde Brown. z/Dat was juist zijn brutaliteit. Hy wilde u daarmee wegkrygen en trachten mij dan weer voor zich te winnen. Mijn geld lokt hem aan z/Uw geld F" z/Zeker. De familie Cowell is zeer ryk en ik zal later zeer bemiddeld zyn. Ge ziet dus, dat we nog wel een huishou ding kannen opzetten, nietwaar en zy lachte vroolyk. /Tenminste als gy nog trouwen wilt met een meisje, dat zulk een escapade heeft gemaakt." ,vIk kan u nu niet meer huwen", zei de trotsc'ne dokter. //Ik ben geen fortuin jager en heb u liever arm dan ryk". Maar hij zuchtte terwyl hij het zeide. Zy reikte hem de hand en zei vastbe raden //En ik laat u niet meer los. Ik ben veel te gelukkig, dat ik iemand ge vonden heb, die mij lief heett om my zelve". Is het noodig te zeggen, dat een paar maanden lat3r Rosa Cowell mevrouw Brown heette? Naar het engehch, Men schrijft aan het Hbld Het ongeluk by Velzen geeft aanlei ding tot de vraag waarom, als een brug open staat, het spoor niet afgesloten is F Een zelfwerkende inrichting zou dit, naar 't schynt, gemakkelijk kannen ver helpen. Kan de brug als zij openge draaid wordt, niet bij die beweging een blok een eindweegs medenemeu, dat daardoor voor de spoorstaven komt te leggen By het dichtdraaien, schuiri de brug dit blok naar zyn vorige plaats terug. Rangeerende en langzaam rijdende trei nen zouden door een dergelijke sluiting stellig beschermd zijn. Een sergeant van het regi ment grenadiers en jagersis diciplinair gestraft met 14 dagen provoost, om den anderen dag op water en "brood, omdat hy de hand weigerde te geven aan zyn op pensioen gestelden luitenant kolonel, bataljonscommandant, toen deze hoofd officier, gelijk aan allo onderofficieren het bataljon, hem die toestak bij het af scheid nemen van het korps. De gestrafte ia in beroep gekomen by den krygsraad. Te Maastricht heeft eene grondverzakking plaats genad, waarby eene brug over de Jeker, leidende naar de voormalige Tongersche poort, is in gestort. Ook in het villapark is eene verzakking waargenomen ter plaatse, waar vroeger eene kazemat liep. Beide instortingen zijn het gevolg van de jongste overstrooming. Persoonlyke on gelukken hebben niet plaats gehad. Rechtszaken. Op 19 Mei jl. stond voor den kan tonrechter vaa Sliedrecht terecht de directeur van de maatschappij //Kerke- rak", omdat op zyn last zonder vergun ning de zalmrisscherij weid uitgeoefend ia een riviervak waarop anderen recht hadden te visschen. De kantonrechter sprak bekl. vry, doch de rechtbank te Dordrecht, in appèl oordeelende, vernietigde dit vonnis en veroordeelde bekl. tot eeno boete van f 40, Sedert dien 'tyd werd dit vonnis door den H,oogen Raad vernietigd, omdat de rechtbank gebruik had gemaakt van onwettige bewijsmiddelen en werd de zaak verwezen naar het gerechtshof te 's Hage. Twee getuigen werden Vry - dag in deze zaak door het Mof gehoord. De eerste was de rentmeester van den ambachtsheer van Sliedrecht, den eige naar van bedoeld visehwater. Deze ver klaarde dat hij niet gekend heeft de maatschappij //Kerkerak", noch ook geweten heeft dat de pachter van het visehwater in die Maatschappy de ver gunning tot viaschen heeft ingebracht, of dat zijn voorganger in het rentmees terschap den pachter verlof had gegeven om de visscherij onder te verhuren. Doch een tweede getuige verklaarde, dat juist die getuige tegenwoordig was ge weest by een gesprek tusschen hem (2de get.) en diens vader, waarby bedoelde vergunning was verleend en de oprich ting dor Maatschappy werd besproken. Het O. M. meende, dat deze zaak niet z/fuyus loci" is en Z.E.G.A. mogelyk geroepen zullende worden om in da ci viele kamers zijn oordeel er over te zeggen, zou zich na met groote reserve uitlaten. Tal van onbeantwooide vragen doen zich in deze voor, en zoolang die vragen aiet zijn beantwoord, is het vel len van een oordeel onmogelijk, wes halve Z.E.G.A. requireert dat het von nis zal worden vernietigd eo beslist dat de zaak niet kan worden berecht voor dat ten civiele beslist is, aangezien dit is een zaak vaa burgerlijk recht. Mr, M. T. do Baat, van Rotterdam, met belangstelling dit requisitoir verne mende, besprak nog enkele bizonderhe- den, en zou zich overigens by het re quisitoir kunnen neerleggen, ware het niet dat hy het verzoek zou willen dö8n om (volgens art. 6 Sv.) zelfstandig een onderzoek naar de geschilpunten in bur gerlijk recht te willen instellen en te beslissen dat geen geschilpunt bestaat. De conclusie strekte tot bevestiging van het vonnis met veroordeeling van der» Staat in de kosten. Na re- en dupliek van het O. M. werd de uitspraak bepaald over 14 dagen. De Académie francaise had Donderdag drie zetels te begeven nog een vierde is er opendie van John Lemoinne bovendien waren vier leden niet opge komen, nl. Emile Ollivier, Victor Duruy, Laviase en Leaseps - de Freycinet was wei tegenwoordig zoodat het getal 40 der stem) ebbenden met acht moest worden verminderd. By een cijfer van 32 uitgebrachte stemmen, was dus de meerderheid 17. Bij de eerste verkiezing, vacature^Renan, werd deze niet ver kregen er werd vijfmaal gestemd de heer Chaliemel-Lacour kreeg successie velijk 13, 14, 14, 13 en 15 stemmen de heer Rertheiot 10, 10, 9, 13, 10 stemmen. De andere briefjes droegen Zola's naam of waren, in grooteren ge tale, blanco. Na minstens zes maanden zal er opnieuw worden gestemd. Voor den zetel-Marnier verkreeg Henry de Bornier bij de eerste stemming 10, bij de tweede stemming 22 stemmen; de heer Leroy-Beaulieu was met 10 en 5 stemmen de ernstigste tegenkandi daat Zola kreeg hier heelemaal geen stem. Voor den derden zetel ^van Camille Rousset) kreeg de heer Thureau Dangin dadelijk 22 stemmenZola kreeg er 4 6 briefjes waren blanco. Men schrijft uit Hïppolytus hoelop Wieringen De kerk der Nederl. hervormden te Hippolytushoef op Wieringen verkeert, vooral wat het koor betreft, sedert jaren in een jammerlyk vervallen toestand, Dit veelhoekige koor met zyn rijken vorm der vensters is, evenais de toren die met een steenen spits prijkt, van turfsteen gebouwd. Inhoud Eigen Haard aflevering 1, jaargang '93. Leus de Schaeper, door C. H. Elout (mei afbeeldingen). Win terkoude (met plaat). Een everjacht in het Ardjoenogebergte, door S. Kalff, Portretten der leden van het kabinet Tieuhoven-Tak. Het wiegje, door A. J. Servaas van Rooyen. Uit het Italië van N. Amerika, door E. C. Wil- lekes Macdonald, (met afbeeldingen), Om de vangst (met plaat). Louis Pasteur (met eene afbeelding) De brameabloesem, door A, Peaux, - De Pauken van het 1ste regiment huzaren, door W. Staring (met illustratie) Cook en Cooks-reizen. Aanschouwelijk on derwijs, door L. A Jansen. In de sneeuw (met plaat). Vóór de uitbar sting, door Isolnie. Ter herinnering aan mr, Levysohn Norman, door mr. ter Kinderen (met portret). Handenar beid, door H. M, Sluyter DJz. (met af beeldingen). Achilles en de schildpad. Fragmenten uit de Bossche wand schildering van A. J. Derkinderen, door J. Veth, (met illustratiën). Onze wereldkampioen op de schaats, (met af beelding en portret). Vastelavond (met afbeeldingen). - Chineeache eti ketten. Advertenties, Verschei denheid. Feuilleton. Woensdag heeft te Winscho- ten onder leiding van notaris Koning een vergadering plaats gehad, -jwaarop breedvoerig gesproken is over het door dezen geopperde denkbeeld om een //par ty van orde" in het leven te roepen. Onze speciale correspondent zendt ons een uitvoerig verslag van die vergade ring, doch plaatsgebrek verhindert ons heden het op te nemen. Besloten is, dat in verschillende dorpen en gemeenten commissiëa in het leven zullen worden geroepen, wier doel zal zijn verbroede ring en hervorming der sociale toestan den langs vreedsamen weg te bevorde ren. Binnen 14 dagen moet van de op richting kennis worden gegeven, opdat in eene daarna te beleggen vergadering uit de verschillende commiariön een hoofdbestuur kan worden gekozen. Slechts 20 van de by na 400 aanwezigen stem den hier tegen. Hbld» Onlangs vond iemand, ons een bezoek brengende, een adresboek van een onzer groote steden op tafel lig gen, en er al bladerend in lezende, be gon hij ons allerlei imperatieven naar het hoofd te werpen. Verloop, Verzijl, Verhaar, klonk het plotseling, maar toen ia een geheel andersn toonLeeflang, Treurniet, Trouw, Quispel, Blink, Pronk, Kreukniet, Schenk, Tap, Koop, ja Koopal, en daarop, terwijl onze verwondering toenam Plukhooy, Heys, Leguit, Back, Stuur, Schep, Begeer, Sluyk, Plet, Meeth, Wasch, Rol, Stap, Pas, Nygh, Wenk, Keer, Zack, Braai, Blik, Pel en Timmer. Overleggende hoe wy aan die reeks van uïteenloopende bevelen zouden vol doen, hoorden wy den bezoeker ons nog geheel andere dingen ons opdragen Loopuyt, Verzett, Vecht, Kneipp, Knel, Crab, Quack, Bots, Brom, Klop, Snij- doodc zelfs en Schrij. En daarop inder daad het onmogelijke verlangende, luidde het nogBruysch, Ruysch, Bulk, Klots, Smolt en Stol. Wij waren onthutst en kwamen niet weer tot bedarïng voor wy gezien had den dat inderdaad de schat van Neder- landsche eigennamen zoo ryk aan impe ratieven is, dat ons dit alles kon te ge- moet gevoerd worden. Schoolblad De diefstal ten paleizevan den graaf van Vlaanderen te Brussel pioet Donderdag avond tusschen 8 en 13 uur hebben plaats gekad, maar omtrent den dader heeft men geen andere aanduiding dan dat de schildwacht verklaart te 10 uren een persoon met een groot pak onder den arm het paleis te hebben zien verlaten en op den hoek der straat in een rytuïg stappen, waarmede hij ver dwenen is. Dat //groote pak" geeft ook al weinig licht, als men bedenkt dat niets anders vermist wordt dan de ju- weelea en sieraden, geborgen in een ma honiehouten kistje, hetwelk in het slaap vertrek der gravin gewoonlyk achter slot bewaard wordt. Of dit nu ook Donderdag het geval geweest is, blijkt niet; wel dat het kistje is opengebroken en van den geheelen inhoud beroofd. Die inhoud be staat in eene lange ljjst van sieraden, gezamenlijk geschat op eene waarde van 300.900 frs. Het paleis is den ganschen avond electrisch verlicht geweest, terwyl de inwendige dienst er zeer streng is. Het geheele dienstpersoneel is dan ook in de eerste plaats aan een scherp ver hoor onderworpen. Weinige maanden geleden werd er uit het paleis van den graaf van Vlaan deren voor eene waarde van eenige dui zenden aan zilveren voorwerpen, meo- rendeels tafelgerei, gestolen, van welken diefstal de dader ook niet ontdekt is. Uit Antwerpen seintmen: Ten gevolge van het breken j,van een loopplank vielen Vrydag in da haven 6 werklieden in het droge waterruim van een schip. Twee waren er doodelijk gewond en de 4 anderen waren ernstig gekwetst. De scheepvaart is moeilijk. Vele vaar geulen zijn door het ys verstopt. Een uitvinding, die bestemd is een grooten ommekeer in het materieel der boekdrukkerijen teweeg te brengen, schynt thans da bezwaren overwonnen ie hebben, welke reeds jaren lang eea algemeene invoering tegenhielden. Vol gens //De Nijverheid" wordt de parijsche courant //La Patrie" thans gedrukt met //glazen letters," die volgens berichten minder aan alytage onderhevig zijn dan de metalen letters, gemakkelijker en scherper afdrukken en volstrekt niet breekbaarder zyn. Het Engolsche schip Lord Templemore heeft niet minder dam 201 dagem noodig geliad voor de reis vaa Liverpool naar San Francisco. Op de oostkust van Zuid-Amerika had het schip 70 dagen achtereen met storm te kam pen en de vaart rond Kaap Hoorn eischte 60 dagen. Het want van het schip was sedert den storm zwaar beschadigd, en vele matrozen waren ziek of gekwetst. Door Henry Sell, den lon- densehen uitgever van den gids voor adverteerders, The World Fress, wordt op de wereldtentoonstelling te Chicago eene zoo volledig mogelyke verzameling van de dagbladen der wereld ingezon den, gelyk die heden ten dage verschij nen. Ook oude bladen, merkwaardig voor eene aanschouwelyke ontwikkelingsge schiedenis van het dagblad, zullen zeer welkom zyn. Bezitters van dergeljjke nummers, die ze tijdelyk willen afstaan, kunnen zich richten aan het adres van Henry Sell, 167 Fieetstreet E. C. London, met by- voeging van//Private". De Fransche generaal D e 1 e- becque, die door een ongeluk, toen hy uit visschen was, verdronk, bad de meeste oorlogen, door Frankrijk ia den laataiea tyd gevoerd, medegemaakt. Hy was kapitein in den Krim-oorlog en streed vyf jaar later by Magenta. In den Mexicaansehen oorlog onderscheidde hij zich by den aanval op Nochixtlan. In den oorlog van 1870 was hij kolo nel onder Bazaiae. Hy onderscheidde zich in den strijd tegen de commune ea voerde het bevel bij een der aanvallen op den Mont -martre. Ia 1889 trok hy zich uit den dienst terug en verkreeg het grootkruis van het Legioen van Eer. In de ruiterykazerne te Mektn (Frankrijk) heerscht tegenwoor dig een vreemde ziekte. Men kent haren aard nog niet en ze is zeer kwaadaar dig. Er sterven drie soldaten per dag en het hospitaal ligt vol zieken. In de maanden Augustus en September zullen er ia Baden Baden groote internationale wedrennen plaats hebben, onder patronaat van den prins van Wales. Het programma is reeds verschenen, waaronder zeer belangryke nummers voorkomen. De groothertog van Baden heeft o. a. een gonden beker uitgeloofd ter waarde van ƒ35,000, die 29 Augus tus zal verreden worden. De winnaar ontvangt bovendien nog eene som van 25,000. Deze wedrennen beloven de belang rijkste te worden, die dit jaar in Europa gereden zullen worden. President van het comité is prins Her- maan van Sakaen-Weimar. De wedstrijddagen zyn bepaald op 25, 27, 29 Augustus, 1 en 3 September. De Standard heeft uit Athe- ner bericht ontvangen, dat er in de stad Zante ten gevolge der aardbeving thans geen enkel bewoonbaar huïs meer is In de dorpen van het eiland heerscht een paniek. Volgens de Voss. Ztg. zyn bij de aard beving qp Zante tweehonderd personen gewond. De Grieksche Kamer van af gevaardigden heeft een krediet van 50.000 gulden toegestaan lot ondersteu ning van de slachtoffers der ramp. De Ryksdag te Berlijn heeft het voorstel-Werner om de strafver volging tegen Ahlwardt te schorsen voor den duur der loopende zitting, na een korte uiteenzetting van den voorsteller aangenomen.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 6