(ittgttAIGD NIRUtfS. dikant Kohier herinnerde wat de over ledene voor de christelijke school te Loosdninen gedaan had. De heer Sirte- aa van Grovestins dankte Hare Maje- eteits vertegenwoordiger en de andere aanwezigon voor de eer, den gestorvene bewezen. Bloemen en kransen dekten het graf. Door den veerman M. P. Wygand te Dinteloord, is een in staat van ontbinding verkeerend lyk opge- vischt van eon man, by wien niets dan een briet is gevonden, geschreven door iemand die als zijn adres opgeeftLean- der de Coeijère, soldaat bij het le re giment de ligne in Depót Dendermond, en die gedagteekend is Gent, 28 Mars 1892, Hot lijk is in het lijkenhuis op de aigemeene begraafplaats aldaar bij- ra r. A. Calkoen, wees er op hoe ver keerd het schieten op Nieuwjaarsdag is, waarop gewoonlijk veel sterke drank gebrnikt wordt. Hij achtte voldoende bewezen, dat door schuld van bekl. het niet in acht nemen van de noodige voor zichtigheid, dus door zijne roekeloosheid de dood van De Haan is veroorzaakt. In aanmerking nemende dat bekl. te goeder naam en faam bekend staat levenslang zich deze roekelooze daad wellicht zal herinneren en daarover wroeging zal gevoelen, eiechte hij tegen beklaagde eene gevangenisstraf van slechts 3 maanden. Mr. Burger, advocaat te Heerenveen, achtte bek I's. schuld aan den dood niet bewezeD en drong op lichtere straf aan, Uitspraak 23 dezer. De werklieden, belast met het verwerken der te ®Nieuwediep uit het gestrande echib Cor.dor aangebracht wordende lading salpeter, hebben Don derdag bet weik gestaakt, omdat zij hooger ioon verlangden, wat hun niet werd toegestaan. De firma Dninker Goedkoop, met het in ontvangst nemen der lading be last, hebben onmiddellijk werklieden uit het nabuiige Anca Paulowna doen over komen, die de stakers reeds hebben ver vangen. Den kapelaan Bresserste Best (N.-B.) overkwam Woensdag, ter wijl hij bezig was de heilige asch te stfGoien, een ongeluk. De geloo/igen rustten nl. zóo zwaar op de communie bank, dat deze kantelde, waardoor dit zware marmeren stuk op het lichaam van den geestelijke viel. Zyn beide boenen werden gebroken. Rechtszaken. In hét jaar 1803 maakte zekere heer Jan van Wallendal, te Edam, een tes tament, waarbij by bepaalde dat zijne nalatesschap ten goedu zoude komen aan de behoeftige inwoü-rs van Edam en Monnikendam en van zóo vole ar.dere steden en plaatsen als de geldmiddelen zouden toelaten. Er moest namelijk uit de gelden eene spinfabriek van wollen worden gesticht te Edamwierp die winsten af, dan zouden deze tot kapitaal worden gebracht, totdat er e6ne voldoe: de som aanwezig zoude zyn om sooitgelyke fabriek te Monnikendam te stichten. Behaalde ook deze fabriek weder winsten, dan zouden de winsten der beide fab Dieken weder gekapitaliseerd worden, totdat men daarvan eece derde fabriek kon stichten, enz. De gemeente Monnikendam heeft nu de tegenwoordige directeuren der upiu- fabriek te Edam in rechten aangespro- ken tot uitbetaling eener som r. an ƒ50,000 uit het fonds van Wallendal, en directeuren waren (blijkens de con clusie van antwoord) bereid, die som aan Monnikendam uit te keoren tot het voor geschreven doel. In November jl. hadden de pleidooien plaats in de openbare zitting der arron- dissements-rechtbank te Haarlem. Voor de gemeente Monnikendam pleitte mr. J. C. de Vries, voor de gemeente Edam mr. M. J. Pijnappel, beiden van Amster dam. (Want de gemeente Edama was in middels by praeparatoir vonnis der haar- lem8che rechtbank in 1891, toegelaten om in dit proces hare belangen te be hartigenEdam was dus interveniënt in dit proces Op den lOen Januari jl. nam het open baar ministerie conclusie, luidende o. a. Aan den eischer (Monnikendam) do som van 50,000 toe te wijzen onder voorwaardedat het te besteden of uit te keeren bedrag zoude moeten dienen tot het aanleggen eener spinfabriek van wollen te Monnikendam. Op 14 dezer echter besliste de haar- lemsche rechtbank, dat de eisch van Monnikendam moet worden ontzogd, en zy de proces-kosten betalen moet. Edam heeft dus het proces gewonnen. {N. R, Ct.) Donderdag stond voor de rechtbank te Heerenveen terecht de 30-jarige ar beider Tjoerd de Jong te Langezwaag, beschuldigd door roekeloosheid zyn vriend Hilke de Haan, een jongeling van 17 jaren, te hebben doodgeschoten. Het was op Nieuwjaarsdag dat bekl. met zyne vrienden, onder wie ook De Haan, by de bóeren gingen gelukwenschen en waar zy getrakteerd werden. Beklaagde had een geladen pistool in den zak, om daarmee vreugdeschoten te lossen. Op den weg gekomen, had hy het schot gelost, waarna dadelijk bleek dat De Haan door de prop getroffen wasaan de linkerzijde van het hoofd. Hij had er eene bloedende wondede prop was van papier, maar eerst gekauwd en daardoor erg ineengedrongen. De Haas gevoelde eerst niet veel van de wonde, spoedig echter werd de pijn heviger, zoodat hy huiswaarts en te bed ging. Zyn toestand verergerde met elk oogenblik en 's avonds te 10 nur overleed hy. Beklaagde fee- kende het feit, het was een ongeluk, ook De Haan zelf had dit gezegd, Dit laatste deelden ook de getuigen mede. De Haan had meermalen gezegd //neem het Tjeerd niet kwalijk, hy kon het niet helpen, het was een ongeluk." Het O. M., waargenomen door jhr. VI SSC H ER IJ- IJmuideD, van 18 tot 16 Februari kwamen van de beugvisschery binnen de sloepenMiddelharnis, ech. Jacob v. d. Hoek, met 60 levende es 150 doode kabeljauw, 500 schelviech. Uibo, sch. de Ruiter, met 30 levende, 50 doode kabelj, 200 schelv. Waakzaamheid, sch. da "Waard, 40 levende, 40 doode kabelj. 500 schelv. Burgem. de Jong, sch. Bronder, 80 lovende, 30 doode kabelj. 500 schelv. Voorlooper, sch. v. Deven ter, 40 levende, 10 doode kabelj, 300 schelv., levende kabelj. bracht op 11.50 tot f2 50 per stuk. doode kabelj. f 1. tot f 1.60 per stak, schelviech f 43.tot f 59.per groot honGerd.j Van de trawlvisschery kwamen binnen Gerardina sch. L, Spaans Minister Modderman H. Grootveld Margarets Eendnacht Dirk van Duinen Jaeoba P. de N:et Anna Catharina Lïszy Adriaan Young llarry Job. de Groot C. den Duik Jacob Rog Leen den Duik D. Bal M. Taal G. Bol R. Zwemmer K. Roeleveld T. Bakker qq. met besommingen van £80 tot f 600. Verscheidene loggers maakten mooie reizen. 20 bommen met besommingen van i 80 tot f 100, terwyl 100 schokkers van 1 tot 5 wichtjes klein 6chol vingen, in het voorst der week konden ze echter niet io zee komen. Tongen brachten op van 85 cent tot f 1.30 per stuk, scaol vaa f3.— tot f 10.per mandje. Het bezoek van Char los de Lcesepa le La Caesnaye is, zooals reeds kortehjks weri gemeld, goed afgcioopeu. Twee rechercheurs vergezekon De Les seps, maar zy waren zoo bescheiden ale hun plicht toeliet en hielden zich op den achtergroad bij zyne ontmoeting «iet zyne stiefmoeder en zyne familie, die hem in den vroegen morgen het was bij drieën op het kasteel wachtten. Om 5 uur ging ieder naar zyn slaap vertrek. Om 8 uur kwam Charles de Lesseps de kamer vod zya vader binnen. Deze lag nog te bed maar was wakker en trachtte eene oude courant van Fe bruari 1892 te lezen. Dit schijnt hem echter zeer moeilyk te vallen, aangezien hy in een toestand van versutfiog ver keert daardoor alleen is het ook te ver klaren, dat hij waarschijnlijk niet wetende in welk jaar hy leeft, ook niet ziet dat do bladen oud zyn. Toen Charles de Lesseps naar bed ging en tot den ouden man zeide //Hoe gaat het u? Het is my gelukt, even mijn zaken te verlaten en hier ben ik liet de grysaard de courant vallen en riep //O, Charles 1 ben je daar eindelykIs er iets nieuws te Parys Toen omhelsde hy hem met warmte en riep, H0 Charles I O Charles Terstond daarop viel hy weer in zijne versuffing terug, maar hy verlevendigde nu en dan, vaker dan anders, en vestigde dan een helderen, doordringenden blik op zyne omgeving. Mevrouw De Lesseps was tegenwoordig. Een der rechercheurs was ia een zy vertrek, waarvan de tusschen- deur echter openstond. Aan het ontbyt zat de oude Lesseps tegenover zijn zoon en zag dien soms OLderzoekend aaa, evenals zya anderen zoon Victor. Eens glimlachte hy tegen Charles, zag toen zijne vrouw aan, maar viel daarop in slaap. Overigens zat hy ia een groote jas gekleed met een calotje op het hoofd en zyn wandelstok tusschen de knieën, langzaam t® eten, terwyl hy telkens zat te soezen, evenals iemand die moeite heeft om wakker te blijven. Een der rechercheurs zat mede aan tafel, zoogenaamd als gast, terwyl de andere in eene zykamer, waarvan deur openstond, met de jongere kinderen at. Toen het ontbijt was afgeloopen, werd Ferdinand de Lesseps naar zyn zitkamer gebracht, waar hij den gobeelen middag zat te soezen over een oud nummer van de «Revue des Deux Mondes." Er kwam een groote deputatie uit de omstreken om sympathie te betuigen aan Charles de Lesseps. 's Morgens had me vrouw de Lesseps reeds meer dan bon derd brieven van deelneming ontvangen. Nadat Charles de Lesseps nog eene wandeling had gemaakt, vertrok hij weer naar Parys en werd daar terstond in zyne cel in de oonciergerie gebraeht. Het is niet zeker dat Ferdinand de Lesseps volstrekt niets vermoedt van de waarheid. Den dag vóór de komst van zyn zoon bad hij tot zyn vrouw gezegd z/Ik heb alles geleden wat iemand lyden kan. Nu zult gy mij nooit weer over dit onderwerp hooren spreken." Charles de Lesseps zegt, dat hy al yd een bliud vertrouwen in zyn vader heeft gehad en dat hy zoo vast geloofde in Panama als in Suez. Voordeel uit de zaak had hij, noch zijn vader getrokken integendeel, zij hadden er bij verloren. En hy acht het noodzakelijk, dat er in de strafwet een onderscheid gemaakt wordt, tasechen de bestraffing van per sonen, die bij eene zaak geld winnen of verliezen. In Frankrijk ia door eene Yereeniging van indnsirieelen eene prysvraag uitgeschreven voor den besten veiligheidsbril voor werklieden, vol doende asn de volgende eischen lo. by moet gemakkelijk zitten, licht en toch solide zyn2o. hy mag niet te duur zijn3o. hy moet beschermen tegen spatten van gesmolten of kokende vloei stoffen, tegen vonken, splinters en stuk jes van metalen of steenen, die van voren of van ter zydo komen4o. hij mag bet oog niet verbitten en het zien niet belemmeren. De prys voor het bestgekeurde model is fra. 600, die, echter door de jury ook verdeeld mag worden in een eerste pry8 van frs, 400 en een tweede van fra. 200. De NyverAeid, dit mededeelende, voegt er by, dat overweging zou verdienen ook hier te lande een dergelyke prijs vraag uit te schryven en noemt als een zeer goed onderwerpde beste beveili ging tegen cirkelzagen. Hot Berl. T ag eb l att weet te berichten, dat koning Humbert, Vordi de orde vae de Anuuuziata heeft wil- Te Pereg (Hongarije) isby de carnavalviering een vat petroleum ontploft in een herberg waar gedanst werd17 personen kwamen in de vlam men om of werden in het gedrang ge dood. VARIA. Géén wonderD. //Ik hou veel van geleerde vrouwen, maar ik zou niet gaarne eene vrouw troaweD, die meer weet dan ik." E. „O, ben je daarom ongetrouwd gebleven Apen als Jcoffiehuisbedienden. Een industrieel te Chandernagor (En gelach-Indië), die op hot punt stond fail liet te gaao, kreeg het geniaal denkbeeld een koffiehuis op te richten, waar de klanten zouden bediend worden dcor echte apen, gekleed als odalisken. Zich een dertigtal apen te verschaffen was gemak kelijk ze africhten voor den dienst ging ook nog al goed maar te beletten de dranken, die ze aan de klanten moesten brengen, zelf uit te drinken, dat was wat anders. Slechts met de grootste moeite mocht dit eindelyk gelukken en nu nog kunnen de dieren zich moeilijk er van onthouden. In een der brieven van Marion de Lorme, uit het midden der zestiende eeuw afkomstig, is er een aan Delfiat de Cinq Mars, waarin het volgende voorkomt //Myn waarde Delfiat, terwyl gy my te Narbonne vergeet en u aan de ge noegens van het hofleven wijdt, neem ik, volgens uw wensen, jegens Lord Wordcester de honneurs van Parys waar, en wy zwerven te zaraen van de eene merkwaardigheid naar do andere. Gis teren waren wij in Bicêtre, waar wy een zonderlingen krankzinnige ontdekt heb- ben. Terwyl wy over de binnenplaats len geven en wel in den vorm van den liepen en ik my halfdood van angst aan z/Collare deil' Aonunziata," een zeer hooge j den arm van myn geleider, vastklemde, onderscheiding, die nog oolanga aan den j vertoonde zich plotseling een akelig ge- koning van Rumenië werd verleend. Het ministerie had er echter zooveel op tegen, omdat het niet kon goedvinden dat deze le lichtvaardig werd geschonken, dat de koning van zijn plan afzag. Daarop is aan Yerdi, zooals men weet, den titel vaa markies verleend. Keizer Frans Jozef van Ooatenryk heeft Yerdi telegraphisch gelukgewenscht met zyn //Falstaff" en hem het groot kruis van de //Stefanusorde" gezonden, versierd ra< t de brillanten. By de universiteit te Bor- lyn heeft eene merkwaardige promotie plaats gehad, waaromtrent de Vossische Zeitung het volgende mededeelt. Dedos- zicht achter ijzeren stangen en begon te schreeuwen //Ik ben niet gek ik ben niet gek Ik heb eene ontdekking gedaan, die het land, dat er gebruik van maakt, zal verrijken." Getroffen door de wan hoop, die uit de trekken van dat mensch sprak en uit zyn jammerkreet klonk, vroeg ik den oppasser, die ons rondge- leidde, wat dat eigenlijk voor een ont dekking was. By haalde de schouders op en vertelde ons toen, dat die.gek met kokend water zware Jasten opheffen en andere wonderlijke dingen verrichten wilde. Hij heette Salomon de Caus en was vier jaar geleden te Parijs gekomen, oin den Koning een geschrift te overhan- turanaus M*x Meyer was iu 1865 tedigen. Richelieu zond hem echter weg, Berlyo blind geboren, had onaerwys van j en van toen aan volgde de krankzia- een blioden-onderwijzer ontvangen en j aigo hein op ai z'jne schreden, telkens was daarna op het Sophia-reaalgymna-verzoekende, dat men zijn geschrift toch siuEQ gokomen. Hy was steeds als de;lezen zou, totdat hy het den kardinaal beste leerling van de eene klasse naar j eindelyk zoo lastig maakte, dat deze hem de andere overgegaan ea had mot glaosjin hoi gekkenhuis te Bicêire liet opslui- het eindexamen doorstaac, waarby hy natuurlijk van schriftelijk werk was vrijgesteld. Daarna heeft hy by de uni versiteit in de wis- en natuurkunde ge studeerd. Door zijne volhardendo vlijt en zeldzame geestkracht bracht hy het zoover, dat bij na volbrachte studie eene dissertatie over differeDtiaal-vergelykin- gen samenstelde, waarvan een der oppo nenten, dr. Schlesinger, getuigde dat de wiskundige wetenschap er door werd verrykt met gegeveDS, waarvoor de sa mensteller daak verdiende. De deken maakt® den doctorandus inzonderheid ook een compliment wegens zyne verdedi ging van de stellingen en wenschte hem ten slotte van harte geluk met de doc torale waardigheid, die hy met overwin- winniog van zulke buitengewone bezwa ren had verkregen. Indien Artonin hetproces der dynamiet-maatschappij niet binnen 10 dagen voor de rechtbank verschijnt, worden zijn goederen verbeurd ver klaard en zal hy bij verstek veroordeeld kunnen worden tot het maximum van straf, t. w. 20 jaar dwangarbeid. Binnen een paar dagen begeeft zich een deur waarder vergezeld van een omroeper en een trommelslager naar de woning vaa Arton en zal hem opeiscben voor de justitie te verschijnen. Deze eigenaardige onderwetsche manier van dagvaarden werd indertijd ook gevolgd ten opzichte van Henri Rochefort en generaal Bon- langer. De Lanterne ontvangt uit Weenen bericht, dat de agenten, die Arton moesten gevangen nemen, wel is waar fc Iaat kwamen, maar dat zy be slag legden op zyn valies. Het zon later gebleken zyn dat die valies zeer belang rijke papieren bevatte. Te Nanking bestaan een paar tweelingen, nog merkwaardiger dan het bekende Siameesche paar. Het zijn twee knaapjes van 8 jaar, die aaneengegroeid zyn, en wel zoo danig, dat zij het gelaat naar elkander toegewond hebben. Zij bewegen zich nimmer voor- of achteruit, maar steeds zijwaarts. Beiden kunnen niet te gelijk slapen. Duizenden menschen komen van heinde en ver om deze knapen te zien. Zelfs verscheidene overheidspersonen van Nanking brachten een bezoek aan de tweelingen. ten." Salomon de Caus waszooals men weet, de eorste uitvinder van do stoom machine, en die brief geeft ryko stof tot nadenken! Hoewel niet allen in die mate, is 't aan vele uitvinders eveneens vergaan. In New-York is eene fabriek, waar blikken voorwerpen voor speelgoed by millioenon worden gemaakt. Het is een gebouw van vyt verdiepen en er worden 1607 verschillende soorten van blikken speelgoed vervaardigd. No. 1 in de cata logus is een blikken paard, 1607 eene blikken menagerie. Van blikken fluitjes worden jaarlyks 12 millioen afgeleverd. Om een blikken paard te maken moeten vormen gegoten worden, die 600 pond kosten. Jumeau, te Parijs, maakt 2000 poppen daags, bijna alle van aanmerkelijke grootte jaarlyks voert Frankrijk speel goed uit, ter waarde van drie millioen pond sterling voornamelijk poppen, van welk speelgoed in vorschiilendo grootte, naar schatting, jaarlijks 26 millioen ver vaardigd en in Europa verkocht worden. Speelgoed wordt in Engeland voorname lijk ingevoerd uit Duitschland en Neder land het eerstgenoemde land zendt een jaarlykschen voorraad, gemiddeld ter waarde van 320.000 pond sterling, die uit Nederland bedraagt eene waarde van 185.000 pond sterling, uit Frankrijk 90.000 pond sterling en uit België over de 70.000 pond sterliog. Neurenberg, in Beieren, is het groote middelpunt der Duitsche fabrieken van dien aard daar komt, wat als //Duitsch speelgoed" be kend is, vandaan. AL de blikken soldaat- tjes in spanen doozeD, die uit Daitschland geleverd worden, komen uit Sonneberg, in het hertogdom Saksen Meiningen. Gehoord in een salon te Parijs. Columbus had beter gedaan zich stil te houden, want als hij Amerika niet ontdekt had, zou men nooit op het idee zyn gekomon de landengte van Pana ma te doorboren. Boven eon voddonkelder las men dezer dagen z/Alle armen, die hun beenen vorkoo- pon willen, vervoegen zich hier. Flinke pryzen en contant geld." //Je vais mourir, je vaïs mourir!"(Ik ga sterven) zong een jjong meisje met een vervaarlyke Btem, terwyl zy de ro mance zelve met een gedachten aanslag op de piano accompagneerde. z/Te drommel" zei Nurks, die in het gezelschap was en opstond //dat kan nog lang duren eer ze uitknyptze heelt een bombarie of ze pas begint te leven Kleine "WillemVader, wat kon den wy een pleizierig leven hebben, als u je dat vervelende slaan kon afwennen. //Vrouwlief, kyk eens naar beneden", zeide Willemaen teen hy met zyn vrouw op een brug stond te kyken naar een sleepboot met verscheidene vrachtschepen achter zich. //Zoo gaat het ook in het levende sloepboot ia evenals de man, die werkt en zwoegt, terwyl de schepen evenals de vrouwen //Ja wel," viel zijn vrouw hem eoherp in de reden //ik vat het al. De sleepboot maakt lawaai en zucht, terwyl de sche pen al de zware lasten moeten dragon." Be vergissing van den ïcellner. Hy had in eene restauratie heerlyk gedineerd, en zeide toen hy wilde weggaan tot den kellner//Daar heb ik waarlijk mijne portemonnaie vergeten De kellner be gon te razen en te tieren en schold hem wel drie minuten lang uit zonder adem te scheppen. Toen hij gelegenheid had om er een woordje tusschen te voegen, ver volgde de vreemdeling//Maar ik heb nog een bankbiljet van zestig galden in myn vestzak I" Al had de kellner er zijn leven mee kannen verdienen, hij had niet zoeter kunnen glimlachen. Juffrouw X. die iederen morgen zulk eene moeite heeft om bare kindoren uit hunne bedden te doon komen, zegt, dat zij niet begrypen kan dat de jeugd het opkomend geslacht wordt genoemd. De filosoof ontving eens het bezoek van een jongmensch, die hem zyn aan staand huwelyk kwam aankondigen en alle goede eigenschappen van zyn meisje opsomde. Hy nam papier en pan. Het jonge mensch zeide Mijn meisje is zeer ryk. De wysgeer schreef een nul. Zy is zeer schoon. Hy voegde er een tweede nul by. Zy is van adel. Wcêr een nul. Zy is zeer zacht. Nu plaatste de filosoof e6n 1 voor de drie nullen, die op die wyze waarde kregen. De directeur-uitgever van een blad over opvoedkunde, dat te Berlyn het licht ziet, heeft de stelling verkondigd, dat slaan een betere manier van straffen is, dan da kinderen na schooltijd nog te houden. Slaan, zegt hy, zet het bloed in beweging en veroorzaakt groote werk kracht van de hersens. Eenige school jongens hebben den man daarop een brief gezonden, waarin zy hem hun leed wezen te kennen geven, dat hy in zyn jeugd niet wat meer geranseld m wat minder op school gehouden is. Da heer de Villemessant, de oprichter redacteur van den Figaroschreef reeds jaren lang in dat blad//Gedenkschriften van een journalist". Eensklaps kwam hy echter roet do even oprechte als zonderlinge bekentenis voor den dag, dat de onder zyn naam geplaatste ge denkschriften niet door hem zeiven ge schreven, maar het werk van bezoldigde schrijvers waren. Hoor hoe de hoer de Villemessant verder met cynische open hartigheid zyn onwetendheid belijdt z/Ik heb my nooit voor een schrijver uitgegeven. Daarin ligt myn geheele verdienste, indien ik deze al bezit. Had ik my wel voor een schry Ver uitgegeven en was ik het workelyk geweest, dan zou op het oogenblik myn garderobe in de bauk van leening staan, en als ik een eigendom hadde beseten, zon het met hypotheken boven de waarde bokst zijn. Ik dank dus dagelyks den hemel en de professoren, die ik trouwens volstrekt niet gehad heb, dat zy my volkomen onwetend hebben laten blyven, te meer dewyl ik, niets geleerd hebbende, ook niets heb behoeven te vergeten." By de grensregeling van een stuk grond in het dorpje H. werd het daar alle bewijzen ontbraken, noodig geoor deeld om de oudste lieden van het dorp te ondervragen omdat misschien uit de herinnering hunner jeugd het eon of ander kon worden opgeteekend, dat zou kunnen leiden tot de beslissing der han gende kwestie. De advocaat, die de zaak van den klager had op zich genomen, wendde zich derhalve tot den burge meester van H. met het verzoek, dat hy hom de namen der oudste personen in zijn gemeente zou opgeven. De bur gemeester liet niet lang op antwoord wachten on berichtte, dat het hem leed deed den advokaat in deze niet van dienst te kunnen zyn, daar de oudste lieden van het dorp reeds allen gestorven waren.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7