JAMS TULP. I PABEMEES. H.URK Handelsvereniging Dankbetuiging Bal Masqué XAIUFACTUBUT. LEZiira Boekhouden. Oom. Kamers iet Meslje asr G. V1100M, MeuMmakersbond Burgerlijke 8tand. POill CYIEZICET. IN G E Z ON D K V Dankbetuiging. Nieuwe Schouwburg, ZONDAG 00 FEBRUARI 1003, „Des Werbmans Vriend". I Advertentiën. Nederlandsche Opera, 6UHINÖD NIEUWS. Letterlievende Tooneslvereenipi, „BULDERDIJK". VOLKSGEBOUW Jacobijnestraat No. 7, Haarlem. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. DAMES, nette stand. R. K. LEESVEREENIGIM Spier: Dr. Andrews Janseo, Timmermans-Aankomeliiig JEANHE en JDK. LAHORE. Voorzorgstraat 54, HAARLEM. Naar het WILSONPLEIN No. 1. Wilsoiispletn 1. Bakenessergracht No. 13, heeft. De 'echtbiak te Almeloo heeftin een ander geval van dien aard bewe zen niet deze roeening te deelen. De rechtbank »e Maagdenburg heeft zelfs beslist d*.t een patroon zijne bedienden kan verbieden op Zondag uit te gaan, waarin zij dus nog verder dan de Zut feEEche r chtbank gaat. Een bediende, wien door zijn chef verboden was Zon dag uit te gaan, bad zijn principaal wegens vrijheidsberooving aangeklaagd. De aanklacht werd echter afgewezen. De rechtbank stemde wel toe dat een verordening verbiedt de bedienden op Zondag gedurende zekeren tijd diensten te doen verrichten, doch hun daarmede nog niet het recht gegeven was buiten voorker nis van den patroon uit te gaan. De bediende was toen hij in dienst trad met deze bepaling bekend gemaakt, en hem tëeef dus niet anders over dan zich daaraan te onderwerpen. VERGADERING van den Raad der gemeente Haarlemop Woensdag i Maart 1893, des namiddags te 1 uur. De volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld, i. Mededelingen en ingekomen stuk hen. Goedgekeurde besluiten. Verzoek schriften onderwijzeressen ontslag 2. Voorst. B. en W.W. en rapport comm. van fin., wijziging plan geidleeningj 3. Id. id. adres Vereeuigiog „de Goede Verwachting" pensioenfonds enz, 4. Idem idem bezwaarschrift J. C. de Kuyff-Seel, plaatselijke directe belasting 5. Idem idem adres J. Holland, con cessie stoomtram Alkmaar6. Idem idem idem D. W. Kievïts, vergunning kabels electiisch licht; 7. Voordracht B. en W.W. benoeming onderwijzer 3e kl. school C8. Voorstel Commissie Strafverordeningen, wijziging Algemeeae Politie- verorde» in g. Geboorten 23 Febr. G. Rosenhart v. Opzeelatid d. - J. Hooglandv. Noorduijn z. - 24. D. Radsmav. Dalen d. - G. M. v. d. Brickv. d. Laarschot d. - J. M. F. Koopv. d. Touw z. - G. J. OostermeijerBramer d. - 25. J. KosterKlooster d. - A. v. Gulik Koper d. - E. J. v. Borkumde Vos z. Overleden 24 Febr. A. M. Schuch- hard 27 dg. d. N. Schoolst. Vrijdag is Jules Ferry defiaitief tut voorzitte an den frauschen Senaat ge kozen. Ui'gebracht werden 249 stemmen, waa-vau 20 van onwaarde; volstrekte meerderheid was dus 115. Juks Ferry verkreeg hiervan 148, Magnin 26, de Kerdrel 39 stemmen. Na de zittiug van den Senaat heeft Jules Ferry een be zoek gebracht bij Carnot, welke samen komst een bizonder vriendschappelijk karakter droeg. Na eene langdurige beraadslaging heeft Vrijdag het fransche Hof van cassatie het cassatieberoep van Charles de Lea- seps, Fo ïaae en San Leroy verworpen. De fransche Kamer heeft art. 1 van het tegecontwerp-Faure, tot heffing van een recht op beursoperaties ècomptant en op tijd, verworpen. Art. 1 van het regeeringsontwerp, een recht heffende van oper&ries op termijn, werd vervol gens aangenomenevenzoo art. 2, het bedrag van het recht bepalende. Ver volgens werden ook art. 3, omtrent de ^coulisriers," en art. 4, omtrent de wijze van hetfiag, aangenomenevenzoo de artt. s en 6, de toepassing dezer wet stellende op 1 Mei a. s. De Kamer verwierp het voorstel, ook den handel in levensmiddelen en han dels wa: en te belasten, en nam het regee- ring8ontwerp, omtrent de belasting van beursoperaties, aan met 436 tegen 41 stemmen. De Kamer heeft geweigerd het voor stel, om ook de Senaatsleden bij alge meen stemrecht te kiezen, aan de orde te stellen. Henry Lawson, Gladstoniaansch can- didaat, is te Cirencester tot lid van het Lagerhuis gekozen met eene meerderheid van 242 stemmen boven Chester Master, conservatie}.) Dit is een zetel gewonnen voor de Gladstonianen. Naar aanleiding van de betuigingen van leedwezeri, zoowel van de Bazeler regeeriog als van den Bondsraad, heeft de fransche gezant aan Lachenal ver klaard, dat de fransche regeering. on danks de ernstige beleediging, groote gematigdheid wil toonen en om hare vriendschappelijke gevoelens jegens Zwitserland te bewijzen, geen aanklacht tegen de sohuldigen zal indienen. De commissie uit het Folkething in Noorwegen heeft eene belasting voorge steld op de netto winst van maatschap pijen op aandeeïën, en wel 2 pet, van bïnDenlandsche en 3 pet. vac buiten- landsche, te heffen van de inkomsten welke in Denemarken worden genoten. In de italiaansche Kamer heeft Giolitti, ten aanzien van de quaestie Bonghi, verklaard, dat de regeering het advies van den Staatsraad wenscht in te win» sen en eerst daarna op de interpellatie van Bovio en Denicolo kan antwoorden. A*n de Times wordt uit Philadelphia geseind, dat in den Senaat de oppositie tegen de annexatie van Hawaï toeneemt. De suikerplanters duchten de concurren tie van Hawaï. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk') De Commissie tot XJltdeeling van Brood en Koffie aan behoeftigen, ein digde Woensdag 22 dezer hare werk zaamheid voor dezen wintertijd. Zij hield 36 bedeelingsdagen en reikte in het geheel 4595 portiën b:*ood en koffie uit. Eea levendig gevoelde behoefte dringt haar nogmaals dank te betuigen aan allen, die baar hebben willen helpets in haren atbeid, en die zulks deden, hetzij door hunne aanbevelingen, hetzij door giften in geld, brood, kolfie, kof- nestroop, boter, melk, steenkolen, schoon- maakavtiken, kommen e. d., zoowel als door persoonlijke hulp bij de uitdee- liegen, zoo getrouw vooral door de da mes-helpsters verleend. De heeren W. van Ommeren en H. LoBÖon waren zoo vriendelijk tafels en backen, be halve die ons door de welwillendheid van het Gemeentebestuur ter beschik king gesteld waren, in gebruik te geven te doen plaatsen zonder daarvoor lets in rekening te brengen. Ook hun betuigt de Commissie, om der behoef tigen wil, daarvoor hare erkentelijkheid. Het gebruik van de uitstekende loca- liteit, het voormalig gerechtshof, dankt zij aan de vriendelijke beschikking van den minister van Waterstaat. Al deze van zooveel zijden en op zoo velerlei wijze betoonde hulp was zeer bemoedigend voor de Commissie en maakte haar haren arbeid zooveel ge makkelijker. Namens de Commissie H. H. KOLKMEIJER, Voorz., G. VELTHUYSEN Jr., Secret. 24 Febr. 1892. FAMILIEBERICHTEN* Getrouwd 22 Febr. (Bij volmacht) H. Vanger wedr. van M. C. Frank en B. A. H. v. Charldorp, Hoorn. - 23. W. Dekker Jbz. en M. Heemskerk, Durgerdam. Bevavlen: 21 Febr. C. A. J. Bak ker—Goteling Vinnis z. Den Haag. - 23. E. Jurjans—Suur d. Amst. - A. BirnbaumFeuchtsvaoger z. Amst. Overleden: 21 Febr. N. Schagen Coster 73 j. Ursem. - 22. J. Helder Cz. 71 j. Hoogwoui. 23. W. F. Weerheijm 79 j. Den Haag. - Wed. M. E. Kist—Van Daijne 67 j. Den Haag. - J. Boer 82 j. Zwammerdam. - J. W. F. Schelte, Amst.24. B. Lampe 51 j. Den Haag. - E. Hijmans Zadoks 31 j. Amst. HAARLEM. Yereenigde Tooneelisten» Direetie H. HARMS J. W. DE RUIJTER. Blijspel in 4 bedrijven van Jdstos van Maurik. Aanvang Ti uur. Balcon 1,25, Stalles en le Loge ƒ1,Parterre ƒ0,75, Loge ƒ0,60, Gaanderij ƒ0,30. VEREENIGING ALGEMEENE VERGADERING voor de Leden der Winkelvereeni- ging en Spaarkas, op Woensdag 1 Maart e.kdeB avonds ten half I negen, in het Lokaal Weten en Werken.. Verslag 4e kwartaal 1892. Penningmeester «Spaar- I W. BRAKEL, Secretaris. 2e Zie vervolg Advertentiën in het Tweede Blad. Dir. J. G. DE GROOT. Bijgestaan door de Ver. ter bev, der Ned. Muz. Dram. Kunst, onder booge bescberming van H. M. de Koningin-Regentes der Nederlanden. Dinsdag 28 Februari 1883, kas». Goedgek. bij K. B. van 12 Nov. 1892. Handelaars en Winkeliers worden attent gemaakt op boven genoemde Vereenigiug, welke zicb ten doel stelt elkander te waarschu wen tegen onwillige betalers en den leden kosteloos informaciën te ver strekken over binnen de gemeente wonende personen. Contributie ƒ1,50 per jaar. Bureau der Vereeniging Sophiastraat Brood. Geachte Redacteur In vervolg op mijn jongste ingezon den stukje omtrent P o e 1 o e-W a y, dat u zoo vriendelijk waart in uw ge acht blad optenemea, verheugt het mij u té kunnen mededeelen dat volgens gisteren uit Indië ingekomen berichten, op genoemd eiland eerstdaags onze drie kleur zal worden gehescheu, terwijl in het begin van Januari reeds eene com missie van officieren de noodige cpme- tingen voor eene versterking heeft ver richt, en de plannen besproken zijn ge worden ter voldoende water-verversching van het eiland. Met de opneming dezer regelen zult u te zeerste verplichten. Uw dw. Dienaar „Een vroeger inwoner van Singapore." De ondergeteekenie verklaart dat zijn vrouw reeda vijf jaren aan kan ker aan de borst lijdende was eD, na vruchteloos hulp gezocht te heb ben, door bet ondergaan eener bloe dige operatie, zich onder bebande ling beeft geateld van den Heer WINDELINCX te Bruesel, die baar zoo goed en radicaal genezen heeft, dat thans na verloop van twee jaren de ziekte geheel is weggebleven en zij onlangs door een geneesheer on derzocht zijnde, deze de genezing volkomen verklaard heelt. Aan de geneeskundigen die de behandeling van Dr. WINDELINCX nog on welwillend willen veroordeelen geeft 'dit feit eene bepaalde logen straffing. Dr. WINDELINCX is voortaan iedere week, met Dr. C. ENTHOVEN, op Dinsdagen te con sulteeren te Rotterdam, in het Hó tel «de l'Europe», Zuidblaak no. 14, recht over de Beurs, van 10 tot 12 uur; en te Haarlem in het Hötel «du Lion d'Or,» Kruisweg bij het Sta tion, van 3 tot 5 uur. Ondergetee- kende geeft met welgenoegen nadere inlichtingen. F. R. RIKKERS van 't HULL, te Ermelo bij Zwolle. Opera in 3 bedrijven. Muziek van Bizet. Aanvang 7V» uur. Balcon ƒ2,25, le Loge ƒ2, Stalles ƒ1.75; Parterre ƒ1,50; 2e Loge ƒ1,25; Gaanderij ƒ0,60. Vrijdsg «vond had er eene monstex-meeting te Brussel plaats, door de Association lilérale belegd met het oog op het referendum van Zondag over het algemeen kiesrecht. De ver gadering werd wel door io.ooo personen bijgewoond. Door afgevaardigden voor Brussel werden er redevoeringen honden. Na afloop der vergaderingen werden door duizenden personen de betoogingen op straat voortgezet, tengevolge waar van er hier en daar botsingen met de politie voorkwamen, die een paar malen een charge moest nitvoeren. Er werden twee personen gearresteerd. De weduwe vaa dr. Schlie- mann heeft diens vroegeren medearbei der, prof. Dörrfeld, opgedragen nieuwe ■Itgraviagen van Troje te ondernemen, waarmede met half April een begin gemaakt zal worden. De Paus is llekt verken den zijn geneesheer ried hem Vrijdag te bed te blijven. Uit Pest wordt eene schan- delijke misdaad gemeld. Toen een 12 jarig meisje een nieuwe, uit Weenen aangekomen piano ging bespelen, barst te een daarin verborgen [dynamietpa troon, waardoor het kind zwaar gewond werd. om fraaie Prijzen, in de groote zaal van „Felix Favore". (Ingang Sme- destraat). Op Zaterdag 4 Maart 1893. Opening der Zaal 8V1 uur, aanvang 9 uur. Introductiën zijn verkrijgbaar „Café Korenbeurs" Spaarne, Ruijs- daelstraat Zrood, N. Kerksplein 7a en 4 Maart, van 12 tot 2 nur, aan de Zaal. (Ieder, van welke richting is wel kom). Consumptie van uitnemende kwaliteit. Deli-bier 5 Cts. per glas, DRIESEN S Cacao 8 Cts. per kop enz. enz. ®8SF" HH. Winkeliers worden attent gemaakt op de bizonder goede gelegenheid tot bet plaatsen van Annonces in het Volksgebouw. Zeer gunstige conditiën. In een burgermanufacturenzaak wordt verlangd een R. C. Win keljuffrouw, leeftijd omstreeks 18 jaar en die reeds in bovengenoemd vak is werkzaam geweest. Eigen handig geschreven brieven worden ingewacht, waar in betrekking ge weest zijnde, onder letter A B bij den Boekbandelaar A. LEUSEN. itSgr Aan Geabonr.eerden op dit Slact en hunne hulsgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Afannts hutten Haarlem ontvangen In- lichting tegen toezending van postzegel 1. Uames-ageoteaBen nit deft, etend, teg. rnime prov., voor een fabriek van linnen en aanverw. artikelen. 2. Huishoudster R. K. voor de waarn. van een groot gezin. 8. Winkeljnffr. voor den verk. van dameshoed. 5. flink salaris, intern of extern en voorz. v. goede get. 4. Kinderjuffr. met Mei, voor een kindje van S maanden. 5. Kinderjuffr. g. knnn. stryken, mazen enz., van g. get. voorz,, te Amsterdam. 0. Manteljnffr. met 1 April, extern, doch met de kost, aanb. met opg. v. leeft, en vroeg, betr, 7. Echtelieden, z. k. ten l&Bte, v. midd. leeft. Ned. Herv. voor een onde-mannen en vrouwen huis teg. 250 jaarw., kost, inw., bewassching, vuur, licht en geneesk. hulp, aanb. met bewijz. van aaabev. vdor 4 Maart, schriftelijk, aldaar. 8. Reiziger-sigarenfahr-, geroutin., in 't hozit v. g. refer, teg. overeen te kom. condit. 9. Boekhouder in een détail- en engrosza&k, geroutin. in de dubb. methode, correspond, in fransch, hoogd. en holl., liefst met konn. van stenografie, aanb, met uitv. inlicht, en verl. saL 10. Winkelbod. met 15 Maart voll. kennis van de coufeetie, manuf. en prima ref. vereischt. 11. Magazijnmeester-machinefabr., tevens met exped. op de hoogte, reeds in dergel. zaak werkz. gew. en liefst met kenn. v. vreemde tal., aanb. met" opg. van verl. salar. 12. Jongmensch, teg. goed salaris in een dames confectie-magazijn, bek. met fransch, liefst reeds in dergel. zaak werkz. gew. en voorz. van pri ma refer. 18. Eerste b&nketbakkerBbed., met opg. waar ia betr, gew. Voor Dames uit den netten stand bestaat in alle plaatsen gelegenheid voor eene groote Theefirma, alom genoemd als Agentes op te treden ter plaatsing harer Thee bij par ticulieren, provisie 20 pCt. Br. motto zAgcntesa h. Alg. Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. Te Haarlem. LAATSTE in dit seizoen (Ook toegankelijk voor Dames) op Donderdag 2 Maart 1893, 's avonds ten Ti uren, in de bovenzaal der Societei'«Veb- eeniging» R. K. Pr. en Professor aan het Seminarie te Rijsenburg. Dameskaarten a EO Cents te bekomen bij den Secretaris, en 's avonds aan het Lokaal. Namens het Bestuur: De Secretaris J. VAN OS. HandelsrechtHandelsrekenen Arbitrage, Handelscorrespondentie (vreemde talen). Opleiding voor de practijk en voor examens. Gelegen heid tot deelneming aan eenen cursus. L. VAN DAM Jzn., Leeraar-Boekhouden M. O., Kleine Houtstraat 65. N. B. Beveelt zich tevens aan tot het administreeren van zaken en belast zich voor H.H. Kooplieden met het inrichten hunner Boeken, naar de dubbele of Italiaansche methode. GEVRAAGD. AdresPapetorenvest 8 a. gevraagd, te Haarlem, met 1 Mei, bij nette familie, door een Pred. Wed. met zoontje van 10 j. Franco opgave van cond. onder lett. F., ingewacht Hulppostkantoor, Krom menie. Opname van nieuwe Leerlin gen tot 1 Maart. ƒ5,per 3 maanden. H. C. TOMBERGH en A. H. POORTMAN, Makelaars, zul len op Zaterdag 25 Maart 1893, des avonds na 5 uur, in het Ver kooplokaal «De Gouden Leeuw, te Haarlem, in publieke veiling bren gen en verkoopenten overstaan van den Notaris B. A. VAN DER MADEN: Een onlangs nieuw gebouwd Huis, waarin Spekslagerij met succes wordt uitgeoefend, met af- zonderliik opgaande Bovenwo ning, Tuin en Erve, aan de n/z. van de Barrevoetestraat te Haarlem, get. No. 17 zwart en rood, sectie C, No. 4874, huis en erf, groot 1 Are, 73 Centiaren. Te bezichtigen des Maandags en Woensdags van 2 tot 4 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovenge melde Makelaars. De bewijzen van eigendom en veilconditiën zullen drie dagen vóór en op den verkoop dag ter visie liggen ten Kantore van den Notaris voornoemd. Bij deze heb ik de eer mijne geachte Clientèle te berichten, dat er in mijn SALON een Desinfecteer-toestel is ge plaatst, daar bij mij de onbruik baar zijnde gereedschappen worden ontsmet. Met achting teeken ik, Urn dm. dienaar, J. PROSÉE, Coifieur, Lange Veerstraat 10. Afd. HAARLEM. De OPENBARE VERGADERING waar als Spreker zal optreden de Heer H. PIJTTERSEN van Sneek, zal plaats hebben op Maandag 27 Febrnari, des avonds halfnegen, in de Voorzaal van «Felix Favore» ingang Smedestraat. OnderwerpKamers van Arbeid. Entrée 5 Cts. Gelegenheid tot gedachten wisseling. Dames Keuken- en Fantasie- schorten. Kousen, Sokken, Handschoe nen en Damesmutsen, voorhanden bij E. RASEN v. ROOZENBEEK, Smedestraat 15, in Haak-, Brei-, Naai- en Bor- duurbenoodigdheden. Ondergeteekende bericht, dat hij van af heden bij elk half of heel pond prima Margarineboter, van 30, 35, 40 en 50 Cents per pond, 1 of 2 bons oadeau geeft, welke bij elke 50 volle kaartjes tegen geld of winkelwaren kunnen ingeruild worden, b 2'A Cent per 50 Cts. ge haalde winkelwaren. Aanbevelend, J. G. WALTER. VERKOOPLOKAAL kunnen dagelijks goederen wór den ingebracht en worden op ver lang en van huis afgehaald. N. D. DE LEUR, Maieleutr.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 2