8 IN IV EN LA ND. GEMENGD NIEUWS. Predikbeurten der Ned. Hsrv. Kerken. geplaatst en in het jaar 1180 de hooge ramen in het koor alle vernieuwd waren. Intusscben werden in de kerk de kolommen hersteld, de witkalk van de zandsteen afgekrabt, zoowel in het koor als in den kooromgang en de koor stoelen in het koorhek, waarvan het houtwerk door eene dikke laag gele verf geheel onkenbaar en het koper ge heel zwart was geworden, schoongemaakt. Wat inzonderheid der kerk een andor aanzien gaf, was het ophalen der kleuren van het houten gewelf in het koor ea de kapiteelen der gewelfeehalkeo, dat in het jaar 1881'plaats *ond. Ook uit wendig verkreeg het koor een ander aanzien door de plaatsing van ewne balustrade, rondgaande van hetNoorder- naar het Zttider-traheept. Nog in een ander opzicht was het jaar 1881 belangrijk, doordien de kerk van de Maatsch. tot bevord. der Nijver heid eert geschilderd raam ten geschenk» ontving en door de goede zorgen van Mr. A. J. Enschedé een raam werd ge plaatst, dat vroeger door de gemeeEte Haarlem was geschonken aan de kerk te Beverwijk en de inneming van Damiate voorstelt. Reede vroeger had Mr. A. J. Enschedé er het zyne toe bijgedragen om de kerk in het bezit van geschilderde ramen te stellen, waarvan onder meer de plaatsing van een raam met wapens afkomstig uit de kerk te Lisse de getuigenis aAagt, welk raam indertijd aan de kerk te Lieee ge schonken was door het bestuur van het hoogheemraadschap Rijnland. Ook wylen Mr. A. van Stralen schonk een raam dat geplaatst werd naast de broodbank. Geleidelyk ging men veort met herstellen in de eerste plaats met de ramen in den koor- omgang waarvan een gedeeltelik werd be- glaasd met de in de oude ramen verspreide lamiliew apens en een klein raam met een oud wapenraam gevuld, alweder door bemiddeling van mr, A. J. Enschedé verkregen. De afdekkingen der zygevels van de tran septen lagen nu aan de beurt, terwyi tevenB vernieuwd werden de ramen in de kerstkapel, waarvan het eene betrek king heelt op de drukkery en gietsry der firma Johs. Enschedé en Zonen en het andere eene voorstelling geeft van het vroeger in de kerk bestaan hebbende raam der heeren van Brederode, om daarna te vervolgen met de hoog ge plaatste ramen in het schip der kerk, die in het jaar 1886 gereed wareo; daaronder begrepen' het vernieuwen van de afdekkingen der muren en het herstel len der muren zoo in als uitwendig, zoodat in de jaren 1887—1888 de ba lustrade ook om het schip der kerk kon worden geplaatst, terwyi inwen dig de zijbeuken en kolommen van wit kalk konden worden ontdaan, waar zand steen aanwezig was. De slaitgevel van het Zuider-transept eischte Da afloop dezer werkzaamheden vernieuwing en de jaren 1889 en 1890 zagen een reuzensteiger voor dien gevel, die aanvankelijk niet kon doen zien wat de uitslag dezer werkzaamheden zoude zyn. De geheele topgevel, contraforten en de drie kleine en het groote raam werden hersteld en de gevel in den toestand gebracht waarin die thans is te zien. By het sloopen der afdekking van den topgevel vond men op een der stuk ken het jaartal 1636, wat in verband gebracht met. den beteren toestand waar in zich enkele gedeelten bevonden, leidde tot de veronderstelling dat genoemd jaar ook voor de kerk een jaar van herstel lingen is geweest. Na eflocp dezer werkzaamheden kwam de Renaissance kapel aan de Oude Groen markt, wde Raetskapel", aan de beurt, terwijl tevens in het inwendige eene ver andering viel waar te nemen door het maken van twee gewelven in het Zuider transept, met twee daarmede in verband staande nieuwe rameD, welk werk het volgende jaar, zijnde 1892, werd herhaald in het Noorder-transept, waarmede in hoofdzaken inwendig de restauratie is voltooid. Thans doet de steiger aan de Groote Markt geplaatst zien, dat ook daar de sluitgevel van het Noorder-transept zal worden onderhanden genomen om ook daardoor weder een stap nader te komen tot de geheele voltooiing. In het jaar 1887 ontving het kerkbe stuur van de wed. R. van Dokkum een legaat, speciaal bestemd voor de verlich ting van het gebouw. Dit legaat versterkt door milde bijdra gen van belangstellenden, had het plaat sen der koperen kronen tengevolge, geheel gevolgd naar de oude kaarsenkronen waarmede de kerk vroeger prykte.Nog ontbreken vijf kleine kronen in de bo gen der zijbeuken, waarvoor naar wy ho pen in niet te lang tijdsverloop een schenking gedaan aal worden. Ziehier mijnheer de Redacteur in het kort een relaas van de restauratie onzer St. Bavo. Uwe vraag heb ik met te meer genoegen beantwoord, omdat U daarmede toont meer belangstelling te hebben in de instandhouding van dit monument, dan aanvankelijk daarvoor bij het publiek was waar te nemen, blij kens het feit dat by het begin der restaura tie, zynde de plaatsing van het raam uit de kerk te Lisse, door de opmerkin gen daarover gemaakt, het noodig geoor deeld werd, gedurende de godsdienstoefe ningen het raam door een gordyn aan het gezicht te onttrekken. J. A. G. van der STEUR. Beuwk. ingenieur. Yan goed ingelichte zyde meldt men aan Onze Zuiden, dat er eerstdaags eene beweging in marise- krit<gen is te wachten, om van des mi nister beter verzorging der Zoodagrust te verkrijgen aan boord der oorlogssche pen. Dit initiatief wordt meer speciaal genomen jjaar aanleiding van het feit, dat aan boord d«r dezer dagen in het va derland teruggekomen Jriseo, die ge durende 107 dagen op reis is geweest, geen enkele Zondag door de bemanning is kunnen gevierd wordeD. Voor Alexan dria b. V. is op Zondag kolen geladen, ten einde des Vrydago, op welken dag de Muzelmannen rustdag houden, de godsdienstige overtuiging der Egyptena- ren niet te kwetsen. Vrijdagmorgen wilde een 13-jarige knaap te Buiksloof van de boot «Mercurius," varende tusschen Am sterdam en Purraerend, aan wal stap pen. Hy deed echter een misstap en ge raakte tu66chea de boot en den steiger bekneld. Zwaar gekneusd werd hij ge red, doch enkele oogenblikken later blies de arme jongen den laatsten adem uit. In eene hevige buiwerdte Deinum Dooderdagnamiddag, in de Har- linger Vaart, éeu der twee opvarenden van een met steen geladen praam, een jongeling van 23 jaar, de zoon eener weduwe uit Berhkum, door het zeil over boord geslagen en verdween spoorloos in de diepte. Ofschoon men, zoodra mogelijk, naar zjjn lyk begon te visschen, was het des avonds nog niet gelakt het te vinden. Uit Bruinisse wordt gemeld: Donderdag verdronk op de Vlieger W. van de Klooster, schipper te Ouddorp. Het stoomschip Stad Antwerpen is ia het Heeten gezonkende opvarenden werden gered door het stoomschip Am sterdam. Letteren m lunst. Eenige dagen geleden werd bericht dat de nederlandscho schilders dit jaar niet op de Internationale Kunsttentoon stelling te München zouden inzenden, met het oog op de tentoonstelling te Chicago, Inderdaad was daartoe besloten, doch te München, waar nu reeds ver scheidene jaren de Hollanders zulk een schitterend figuur hebben gemaakt, was men met dit besluit volstrekt niet in genomen en het bestuur van het Münchener Kunstenaarsgenootschap heeft terstond een vertegenwoordiger naar Nederland gezonden om de Nederl. schilders op hun besluit te doen terug komen. De heer prof. Hans von Bar- tels, eere lid der Academie vaa Beeldende Kunsten te München en lid der Academie te Berlyn, heelt in de laatste dagen een persoonlyk bezoek gebracht aan de kunstenaars te 's-Gravenhage en omge ving, om hen uit te noodigeu op de ten toonstelling in te zenden. De heer Bartels is er werkelyk in ge slaagd de heeren te overtuigen, dat eene moreele verplichting bestond om de Müochener tentoonstelling niet piijs te geven en van alle kunstenaars die hy tot dusver bezocht, kreeg hy de toezeg ging dat zy alsnog zullen inzenden. Daar de tentoonstelling eerst 1 Juli ge opend wordt en de kunstwerken uiteriyk 20 Mei moeten zijn ingezonden, bestoud er geen bepaald beletsel om aaa den veree. enden aandrang te voldoen. De heer Van Bartels zal ook te Am sterdam, Rotterdam en elders met het zelfde doel de schilders komen uitnoo- kigen, zoodat or kans bestaat dat ten Blotte de Hollandsche school beter dan ooit te München zal vertegenwoordihd zyn. Rechtszaken. Voor de rechtbank te Heeren veen stond Donderdag terecht de 32-jarige molenaarsknecht Bartele de Leeuw van Akkrum, thans in voorloopige hechtenis, beschuldigd in den nacht van 21 op 22 Januari jl. met het doel zynen broeder Atze zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, dezen met een dolkmes te heb ben aangevallen en daarmede twee steken in de linkerzyde te hebben toegebracht. Uit het getuigenverhoor bleek het vol gende De weduwe De Leeuw te Akkrum dieet den molen Bartele diende by haar als knecht. Atze en Willem zyn de an dere zoons en A., die veel gebruik van sterken drank maakt, had het weten door te dryven, dat de molen verkocht werd. Dit was in den avond van II Jan. geschiedt en tydens den openbaren verkoop hadden de gebroeders al woorden gehad. Alle drie dronken veel, zoodat by het naar huis gaan allen in opge wonden toestand verkeerden, waarom de veldwachter en de nachtwacht het drietal vergezelden. Men begon weer te spreken over de doorgedreven verkooping, waarop Bartele volgeu liet, «praat daarover niet meer, de molen ie al verkocht." Men kwam aan de woning der we duwe. Deze liet Bartele en Willem bin nen, doch wilde Atze niet in hnis laten, omdat hy haar anders ook nooit bezocht. Atze bleef dus buiten en poogde daarop in huis te breken, hetgeen de politie verhinderde. Hy posteerde zich nu voor het raam, schold zyne moeder en broeders uit en de moeder riep toen«eerst heeft hy alles laten verkoopen, nu slaat hy misschien ook nog de glazen in.-7 Bartele ontstak daarop in woede, nam een laugen dolk, die voor de hand lag en ijlde ter deure uit. Hy liep regelrecht op Atze af en stak dezen tweemalen in de linkerzyde. De politie zag dit, nam don dader voorloopig in hechtenis en haalde voor Atze ge neeskundige hulp. De geneesheer v. d. Sluis, als getuige en deskundigen gehoord, verklaarde voor de rechtbank, dai beide wonden levens gevaarlijk waren en dat Atze het vooral aan zyn sterk gestel te danken had, dat zyo verwonding geen enkel nadeelig gevolg heeft gehad. Het O. M. waargenomen door jhr. mr. Calkoen oordeelde, dat het feit als ernstige mishandeling moest worden ge- qualificeerd en eischte eene gevangenis straf van drie jaren. De ambtshalve toegevoegde verdediger mr. Kapteyn te Joure bestreed de qua- lificatie, GOTdeeide dat gewone mishan deling had plaats gehad en verzocht lichtere straf. De beklaagde, die gedurende de zitting onophoudelijk had zitten schreien, weet het heeie geval aan misbruik van ster ken drankhy had zich nu voorgeno men nooit meer een borrel te gebruiken, Uitspraak 23 dszer. Uit Athene komen nadere bizonderheden omtrent den trearigeeu dood van miss Weber, de goevernante van de kinderen van kroonprins George. Op den Sn Maart vroeg zy den bewaker van de Acropolis den sleutel van het Parhenon om van het fraaie uitzicht daar te kunnen genieten. Zij ging op een zeer gevaarlijken hoek staan. Een Grieksch architect, op de Acropolis aan wezig, waarschuwde haar, aangezien het hard woei, die plaats te verlaten. Het was echter te laat: reeds was zij naar beneden gevallen. Aan den voet van het Parthenon vond de architect haar be wegingloos en zwaar verminkt liggen. Hy riep hulp en liet het lichaam naar het hospitaal brengen, waar zy kort na aankomst, ten gevolge van de ernstige kneuzingen, overleed. Het meisje was nog geen 25 jaar oud. Haar aanstaande maakte, toen hy het ongeluk vernam, uit wanhoop een einde aan zyn leven. By de aanvaring van den Japanschen kruiser Ckis&ima met den Peninsular and Oriental stoomer Ravenna waarbij de Japansche oorlogsbodem gezon ken is, schynt de Japansche loods van de Ravetina schuld te hebben. Hy is tot eene geldboete veroordeeld. Van eenen eisch tot schadevergoeding tegen P. en O. lyn hoort men niet. Hevig; onweer heeft in New-York, New-Jersey en in Nieuw- Engeland gewoed. De telegraphisehe gemeenschap was op verschillende plaat sen gestoord, in veie steden zyn huizen door den bliksem getroffen en verwoest, waarbij enkele personen licht gekwetst werden. Een stoomboot is door den blik sem getroflen. De ruiten werden verbrij zeld en een electrische geleiding op het achterdek werd vernield. In de moeBte landen waar het tweegevecht, geoorloofd of niet, in zwang is, wordt daarbij gebruik ge maakt van pistool, degen ot sabel. De Engclsche bewoner vaa de Transvaal evenwei vindt al die soeeah overbodig en doet het met zyn knuistjes af. Wan neer dus twee Engelsche leden van het parlement een twist willen uitvechten, gaan ze tegenover elkaar staan, nadat ze een flink aantal toeschouwers hebben uitgenoodigd, trommelen er op los en wie het eerst tot stokvisch gebeukt wordt, heeft het verloren. Zulk een tweegevecht is ook onlangs weer door twee heeren te Johannesburg vertoond. Twee heeren van den Witwatersrand hadden zulk een hoogloopendon twist gekregen, dat besloten werd, mekaar te lyf te gaan met de vuist. Een der heeren was bekend als een sterk en bekwaam bokser; de andere vroeg en bekwam eenige weken uitstel om zich gereed te maken voor de party; ook hy was geen vreemdeling op het gebied van het vuist gevecht. Toen de bepaalden dag was aangebroken, werd de strijd geleverd ten aanschouwe van een talrijk, daartoe opzettelijk uitgenoodigd publiek, tot Jo- hannesbargs voornaamste kringen behoo- rend, dat weddingschappen gemaakt had of nog maakte. De twee «heeren" voch ten met zóo groote verwoedheid, als Dog door weinigen der aanwezigen aanschouwd was. Langer dan twee uren duurde het gevecht, dat eerst met de vyf-en-twintigste ronde een einde nam, toen beide tegen standers met misvormde lichamen en meer dood dan levend weggedragen wer den. Verscheidene der toeschouwers wa ren door den aanblik van den stryd flauw gevallen, en deskundigen beweren dat ze nog zelden zulk een prachtige boksparty hadden bijgewoond 1 VARIA. Twee joDgens kwamen elkaar Woens dag tegen op de maikt. Ik ga een sigaar koopen, Jan. Zoo, heb je geld? Ik heb één cent. Nou, daar kun je ook wat lekkers voor krijgeD, bah dat zyn stinkers 1 Maar ik heb maar één cent. Nou, dat's niet erg, ik heb er ook ééD, zie maar, we zullen ze by elkaar leggen en koopen er een sigaar van 2 cent voor. Deze laatste jongen we zullen hem Piet noemen stapt een sigarenwinkel binnen. Eenige minuten later komt hy er uit en dampt hy heerlyk aan de ge kochte sigaar van twee cent» De ander Nou is 't genoeg, nou mo«t ik eens trekken. Piet zege niets, maar rookt stevig door. De ander: Dat 's gemeeD, nou is het myc beurt 't is cok myn sigaar. Piet zonder de sigaar uit den mond te nemen Het is jou sigaar ook daar heb je gelyk in. Maar laat me dan ook eens rooken. Het is jou sigaar ook. Wel zeker Maar jij bent maar aandeelhouder en ik ben directeur. En Piet rookte de sigaar gsheel alleen op. Boguenil Dawison, een groot Daitsch akteur, was eens in de rol van «Koning Lear" door een planter uit Loiisiana bewonderd en deze wist voor het genot, dat hy gesmaakt had, den grooten kun stenaar niet beter te bedanken, dan door hem een neger ten geschenke te geven, een cadeau, dat volgens Amerikaansehe begrippen zeer gentleman-like was. Die neger was een prachtig exemplaar van donkere kleur en herkulischen lichaams bouw en overigens gedienstig ea goed aardig. Hy had reeds by zyn vorigen heer als kamerdienaar gefungeerd en Dawison was van plan hem daartoe ook Êe gebruiken en volkomen te bekwamen. Nero toonde weldra een ware hon dentrouw en een warme genegenheid voor zyn nieuwen hoer. Hij volgde de zen als zyn sohaduw en sloeg, als Dawi son op het tooneel was, van achter de coulissen zyn spel met de meest gespan nen aandacht gade. Op zekeren avond werd de Othello gegeven. Nero was op getogen van blijdschap over het zwarte masker van zyn meester. Bevend van opgewondenheid leunde hij tegen ©en beschot en wendde geen blik van Dawi- sou-Othello af. Eindelijk kwam de groot© scene met Jago. Wie den kunstenaar ooit in die rol, waarin hij de meest bewon derenswaardige naieviteit met den weg- slependsten pathos vereenigde, gezien heeft, zal begrijpen, welken indruk het spel op den zwarten kamerdienaar moest maken. Nu wilde het toeval, dat Jago terwyi 4Othello hem onder de bekende woorden«dat liegt gy, duivelby de keel vatte, een greep naar zijn degen deed. Nauwelijks had Nero dat gezien, ©f hij sprong gelijk een tyger vooruit op het tooneel en met een kreet als die van den afrikaansehen kryger in den stryd. Hij greep Jago by den arm en wilde hem op den grondwetpen. De verbazing op het tooneel en in de zaai was groot. Men dacht, dat de arme zwarte krankzinnig was geworden vooral toen het Dawison sleohts met moeite gelukte, om Nero tot bedaren te brengen en achter de coulissen te zenden, waar hy na dien avond nooit meer naar het spel van zyn meester mocht kyken. Dawison heeft eens in dezelfde scène te Keulen een dergelijk intermezzo van een niet medespelende gehad. Toen hij toch Jago by de keel pakte, riep een goedig burger in het parterre, alles om zich heen vergetend en geheel in het stuk verplaatst«Goed zoo Othello, maak hem koud, dien hond I" Tc Rostock had de groote kunstenaar van de zyde van het publiek byna een ander bewijs ondervonden, hoezeer men door zijn spel werd meegesleept. Hy had in de «Roovers" van Schiller de rol van «Canaille Franz" gespeeld en als naar gewoonte met zooveel waarheid, dat een aantal burgers hem na de voor stelling met knuppels opwachten, om het schoelje voor al zyn boesheid eens ge ducht af te ranselen. Slechts door toeval ontkwam Dawison aan die curieuse hul diging vaa zyn talent, welke hij, ook als hij een pak slaag werkelyk ontvangen had, onder zijn schoonste lauweren mocht rekenen Toen Koning Lodewyk XIII van Frankrijk eens aan tafel zat, ontstond er twist over de vraag, wie het recht had, den vorst het Bervet aan te bieden. De prins van Condé eischte deze eer voor zich, omdat hij van koninklijken bloede was, terwyi de graaf van Sois- 80D8 beweerde, dat dit tot zyn ambt behoorde, daar hy opper-hof-maarsohalk was. De twistenden werden zoo opge wonden, dat de koning eindelijk onge duldig werd en zyn broeder, den her tog van Anjou, liet ontbieden, on nit diens handen het servet in ontvangst te nemen. Maar daarmede was de twist nog geenszins bijgelegd, de zaak werd doorgezet, de adel mengde zich er in en ten slotte ontstonden er twee scherp tegen elkander overstaande partyen. Ma ria de Medicis, de moeder des koniugs, wie het regentschap door haar zoon was ontno men, maakte van deze gelegenheid ge bruik, om te trachten de teugels van het bewind weder in handen te krygen. TH HAARLEM op ZONDAG 1» Maart 1893. Groots Kerk. Voorm. 10 ure, Hoog. 19e Lijdenstekst. Nam. 2 ure. Barbas. Doopabediening,. 's Avonds 6 ure, Veen. Bev^figing van nieuwe leden en bediening van den H. Doop aan bejaarden. Vrijdagavond 8 nre, Knottenbelt. Voorbereiding. N*6utoe Kerk. Voorm. 10 ure. Moeton. lfle Lijdenstekst. Jant-Kerk 's Avonds 6 ure, Swaan. Bevestiging; van nieuwe leden en bediening van den H. Doop. Bakenester Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure. Barbas. jEglise Wallonne. Dix heures, Debry. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Ondo Gracht. Voorm. 10 ure, 's Ar. 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Av. 5% ure. Schotel. Donderdagavond 8 ure, Schotel. LiUkersehe Kerk. Voorm. 10 ure, P. A. Riedel, prei. te Krommenie. Donderdagavond 8 ure. Poolman. Lfjdensprediking. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Craandijk. Doopabediening. 's Avonds 6 ure, Hesta. Voorbereiding. Beinonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, J, A. Böhringer. pred. ie Maastricht. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weias. Noorderkerk f Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, Ringnalda, pred. te IJst. Woensdagavond 8 nre, Mulder. Vereenigde dienst. Chr. bewaarschool Lange Beer onvast. Maandagavond 8 ure, Moeton, Bijbellez. 2 Samuel 15 80 v.v. Sluiting. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdagavond 8 ure, Swaan. Bijbellez. Sluiting. Lokaal "Weten en Werk ene. Donderdagavond 8 nre, Knottenbelt. Bijbellez. Ixod. 12: 1—28 Sluiting. Nederd. Herv. Kerk. Benoebroek. Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van Wjjk Jr, Beverwilh. Voorm. 10 nre, D. André de la Porto, Rustend pred. te Haarlem. Nam. 1 nre, Zondagschool. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doovsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemendal, Voorm. 10 ure, Knottenbelt. pred. te Haarlem, Heemstede. Voorm 10 ure, J. Kuylman. Hfllegoni. Voorm. 10 ure, M. Buchli Fe«t. Houtrfjk en Polanen. Voorm. 9% ure, Swaan, pred. te Haarlem. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loonen Martinet. 8paarndam. Voorm. 10 ure, T. Hoog. V eisen. Voorm. 10 ure, 10 H. Waardenburg. Bevestiging van lidmaten, 's Avonds 5 are, H. Waardenburg. Band voort. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Nam. 2% ure, C. Barneveld. MARKTNIEUWS. Amsterdam, i6 Maart. De prijzen der aardappelen ware» heden als volgtKatwijker Zand f o. 1 o.dito Klei fo,o.—An dijker Muisjes f o,- t o,Friesche Dokkumm. Jammen fo,8o 1,20, dito Franeker f 0,80 k 1,20, dito losse f o,— k o,dito Zand fo.k o,Rijns burgers fo,k o,Geldersche Kra len fo.k o,dito blauwe f 1,k 1,25, Noordwijker Zand fo.—k o.— Hillegommer Zand fo.k o. Leiden, 17 Mrt. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 6 Stieren f65 125, 122 vette Ossen en Koeien f 112 k 250 of f 0.46 k 0.62 per Kg., 74 Vare id. f82 185, o Graskalveren fo fo, 9 vette icL f46 k 85 ot fo.k o.per kilogr^ 190 nuchtere id. f3.^9.112 vette Schapen f 15 26.of f o.o. per Kg., 346 weide dito fn 18, o Lammeren fo.k o.195 magere Varkens f 17 k 40, 193 Biggen i8.k 16.—, o Veulens fok o. 2 Paarden f 20 k f 27,180 Kalf- en Melk koeien tio6 k 236. Schiedam, i6 Maart.Moutwijn f9,75, Jenever f15,25, Amst. Proef 110.50

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7