POLITIEK OVERZICHT. ÖEMEN9.Ü NIEUWS. koomvaar«richten» Burgerlijks Stand. KENNISGEVING. Getuigen F. en H. vsn Vlijmen wa ren toen ter hulp gesneld. De gebroeders Antoon, Frsncis en Lambcrtus van B. spraken pertiaent.'de getuigenverklaringen tegen. Het O. M. waargenomen door mr. T. G. H. Beits- ma, achtte de geweldpleging ea mis handeling van den eersten ea den twee den beklaagde wettig en overtuigend bewezen, en elschte bevestiging van het vonnis ten opzichte van die twee. De 4e beklaagde werd schuldig ver klaard aan moedwillige mishandeling, met veroordeeling van den in beklaagde tot gevangenisstraf van 3 maanden, van den 2u beklaagde tot gevangenisatsat van 6 maanden, van dea 4n tot gevan genisstraf van 3 maanden. Uitspraak op Woensdag 14 dezer. Francis v. B. werd nf. de zitting bij den officier van justitie ontboden. Op aon dezer zullen voor het ge recht verschijnen den exploitanten van drie lokalen met vergunning te Amster dam, nl. vsn de Franciscaner BiSu, American bar en het café-Polman,^ en wel wegens het houden via sociëteiten in die lokalen na 1 uur 's nachts. KOLONIËN- Een particulier telegram van Bet Vaderland meldt, dat een gedeelte dei bemanning van de Lombok bij Segli (Atjeh) door den vijand is overvallers. De stuurman Prins werd gedood, de lnitenant Fock en 2 minderea werden gewond. Graaf Herbert Binm&rck, zoon van den ex-rijkskanselier is voor de aanstaan de verkiezingen c?.ndiaaat in het district Genthin, waar hij reeds eeeigfi^ malen eene rede heeft gehouden; Hij erkent de noodzakelijkheid voor Duitschlaad om zija leger te vergrooten. Ee© zijner toespraken eindigde graaf Herbert met de woorden, dat bij wel wist dat er wegens den groote© naam dien hij heeft geërfd, haat in ontzaglijke meaigtezich tegen hem opstapelt, maar hij boudt zich aan de oude spreuk veel vjjaade», veel eer. Het spreekt vanzelf, dat de politieke rede van graaf Kalnoky in de hoogat-r- sche delegatie, zoo vriendschappelijk jegens Rusland, in de duitsche pers nog al druk wordt besproken. De dikwijls door de regeerirag geïn spireerde Berlijnsche Post, brengt in dea vorm van een telegram uit St. Peters burg, de volgende opmerkelijke med«- deeliag De verklaringen van graaf Kal noky beteekenen dat de weg gebaand is voor vriendschappelijke beriekkiage© tusschen Rusland en Oostearyk-Hoaga- rije. Tot het doen ophouden der spas ming tusschen het Kabinet te Weeaen en dat te St. Petersburg, hetwelk door het bezoek van Stambouloö teWeenea ontstemd was, heeft Duitschland bijge dragen daar het oorzaak was dat het door prins Ferdinand vru Bulgarije voor- genomeue bezoek te Konstautisopel achterwege gebleven is. Door de commissie uit de Hongaar- sche delegatie is de begrooting vaa oorlog zonder eenige verandering aan genomen. Het engelsche Lagerhuis heeft een door den heer Lawson op het Home- rule-ontwerp ingediend amendement,vol gens hetwelk de wet tot het afleggen van een eed van trouw van de Iersche wetgeving niet van toepsssiag is, werd door de regeeriog bestreden en verwor pen met 288 stemmen tegen 242. Ia de Italiaansche Kamer heeft de minister-president Giolitti verklaard, dat de regeeriog de beraadslaging over het wetsontwerp op de circulatiebanken, welks verwerping het krediet vsn Italië zou compromitesres, niet kan laten uit stellen. De belgische Kamercom missie, welke belast is met het onder zoek van het voorstel om Baarle-Hertog aan Nederland al' te staan, ia ruil voor de gehuchten Cssterlé en Ulecoten, hield Woensdag zitting. Het voorstel werd met groote meerderheid verwor pen; slechts één lid verklaarde er zich voor. Bjj een der aanstaande wed rennen te Parijs zal zich een niet on belangrijke nieuwigheid voordoen. Dea 25en Juni zal te Parijs geloopen worden om den „Prix de France", een inter nationale officieren-steeple chase. Wat met het oog op de plaats, waar deze race gehouden wordt, zeer de aandacht zal trekken, is, dat een Duitsch officier, de heer van Eynand, zijn pa&rd „Fun ny Face" heeft ingeschreven. Sinds 1870 is dit niet geschied. In aanzienlijke sportkringen vermoedt men, dat het legerbestuur aan den Duitschea officier het voor de deelneming vereischte ver lof zal weigeren. Sinds Dinsdagavond 5 uur syn te Montpellier twee personen over leden aan eene cholera achtige aan diening. Te Hamburg Is, bij het op* stijgen van een ballon, het schuitje los geraakt. De luchtschipper, de heer Behrends, greep een touw van den bal lon ea verdween in een oogwenk met dea grootea bol uit het gezicht. Het is hem evenwel gelukt, het touw van de ventilatleklep te bereiken en zoodoende koa hij ongedeerd weer de aarde berei ken. Uit Hamburg schrijftmen van 6 dezer: De meest zorgvuldige voorzorgsmaat regelen worden hier genomen om eene cholera-epldemie jte voorkomen. Niet alleen wordt nagenoeg al het water, zoowel wasck- sis drinkwater, ia de huizen gekookt, maar ook in de straten vindt mee overal houten gebouwtjes waar gratis gekookt water wordt uitgereikt. In dg havens varea stoombootjes rond, voorzien vaa groote borden met het op schrift „gekookt water," ten ei ode dit aan de schepen uit te deelen. Na het reeds vermelde geval heeft zich geen tweede meer voorgedaan trouwens, elke zieke die maar eesigazins verdachte ver schijnselen vertoont, wordt aanstonds «aar het ziekenhuis gebracht en zeer streng afgezonderd. Het Elbe-water voor de waterleiding wordt thans niet dan gefiltreerd gebruikt en het verbod om de tuinen en straten te besproeien is daarom uitgevaaidigd, omdat het gefiltreerde water niet in zoo groote hoeveelheid voorhanden is en men dus allicht oagefiltreerd water voor besproeiing zou bezigen. Onder het opschrift „Bis marck over Holland" wordt uit Berlijn aan het JFibld. het volgende gemeld De onlaags uitgegeven briefwisseling van Otto voa Bismarck, indertijd afge vaardigde op den Bondsdag te Frank furt, met gsseraal Von Gerlach, den invloedrijken adjudaat van Frederik Wilhelm IV en hoofd van de Camarilla, heeft niet bizoader veel waarde als ge schiedkundige bron, want nieuwe feiten ot tot nu toe geheimgehouden oader- handelissgeaa leert zij ons niet keouea. Maar de brieven van Bismarck aan Ger- lach zijn belangwekkend, omdat zij ons een blik doen slaan la de geestelijke werkplaats van den staatsman, die toen nog in zijn leerjaren! was en toonen, dat hjj een meester in den stijl, een geestig, scherp ea dikwijls genoeg sati risch waarnemer vaa personen en ver houdingen was. Uit eer, aesthetisch oog punt verschaffen zij veel genoegen. Mis schien zal men daarom juist ia Neder land belaag stellen ia een korte be schrijving, die Bismarck van Amster dam geeft. In Augustus 1853 bezocht hij voor de eerste maal op zijn reis vaa Ostende naar Norderaey het hem sog onbekende Nederland, en den 24a Augustus schreef hy uit Amsterdam aan zija vriend: //AUeen voor het ge val, dat u in den overvloed vsn tijd, dien gij te Rohrbeck (het landgoed van graaf Von Gerlach) hebt, de onbedwing bare lust mocht bekruipen mij tcschrij 1 ven, veroorioof ik mij u te melden, dat ik van morgen tot den ion September ongeveer te Nordeniey zal zjjn. Als ik zeg van morgen, dan kan dat ook wel overmorgen worde», doordat ik van hier naar Tessel en verder ga, waarbij de plok, waaraan ik mijzelf en mijn bediende toevertrouw, van den wLd afhangt. Men zegt de reis kan van 12- 48 uur durea ea ik zal my van zooveel proviand kuaaea voorzien, dat ik niet behoef te teren op de zeehonden en dolfijnen, die ik van plan ben onder weg te schieten. Tot nu toe heb ik opgemerkt, dat de plaats die op de kaart Holland heet, ia het geheel geen land is voor een landheer van Rohr beck. Het is een 10 mijlen lange weide, wasr vele boechjes staan en tusschen ontelbare vele herkauwende koeien ste den liggen, die naar oude prentenboe ken gebouwd zijn. Dat Amsterdam met zijn met lindeboomen bezette kaaalen en grachten, met de rookerige lucht, waarin men een phanlastisch gewirrewar van straten, van zonderlinge huisgevels, van schoorsteenen in oabepaalde om trekken ziet, heeft ondanks zyu bedrij vige werkzaamheid iets zoo spookach tigs voor my, dat ik nooit aan verschij ningen zal gelooven, als het hier niet spookt. Ik ben er op voorbereid 's nacht3 vele Vliegende Hollanders in buftelleder en Sp&anscke kragen met puutige hoe den en nog puntiger baarden yoormyn bed te zien." Een dagblad te Bucharest verspreidde het bericht, dat de kroon prins een der soldaten van zijn bataljon een oorveeg had gegeven. De officie ren eischtea, dat het blad deze bewe ring zou verbeteren en toen dit niet naar hun wessch geschiedde, drongen zij de redactiekamers binnen en mis handelden de daar aanwezige personen. Er zal een gerechtelijk onderzoek ingesteld worden. Over de stad El Dorado (staat Arkansas) woedde een orkaan, die bijna geen huis onbeschadigd liet. Het dak van de doopsgezinde kerk werd weggeslingerd; de koster werd gedood. Te El Dorado kwamen 15 per sonen om het leven, 25 werden gekwetst. Ook in de omstreken zijn menschen- levens te betreuren en is veel schade aan eigendom toegebracht. Te New-York heeft men weder door electrieiteit een ter dood veroordeelde geëxecuteerd, ditmaal een Italiaan. 'sMans doodstrijd was vreeselijk om te zien. Tweemaal moest de lading in zjjn lichaam worden gevoerd. Hieruit blijkt ten duidelijkste, dat de terdood brenging door electrieiteit nog zeer on zeker is en de voorstanders van de executie door galg en guillotine eischen daa ook, dat mea die ontzettende te rechtstellingen met electrieiteit afschafte. Omtrent de beediging vao den heer Kruger als Staatspresident wat 12 Mei te Pretoria heeft plaat.s gehad, wordt het voigende gemeld. Tegen 10 uur verscheen Paul Kruger ia een met vier paarden bespannen rijtuig, met de com missie die benoemd was om hem af te halen, voorafgegaan door eene groep ruiters gedeeltelijk viaggeia dragende, verder door_ een detachement rijdende artillerie mét muziek, gevolgd dooi eenige rijtuigen en een tweede datacha ment rydeade artillerie met muziek, ge volgd door eenige rijtuigen en een tweede detachement artillerie. Onder drie eere poorten bereikte de stoet het kerkplein tusschen twee rijen van het vrijwilli gerskorps. Aldaar wezen versierde staken en vlaggen den weg naar het goever- aemeatsgebouw. Dit gebouw was ook smaakvol versierd evenals verscheidene andere gebouwen aan het plein. Op het uitgebouwde balkon werd de President na door de rijen vaa de boysbrigade te zijn doorgegaan, ontvangen door de leden der Volksraden en door de tal rijke genoodigden. Het spreekt van zelf d*t er eene ontzaglijke menigte mea schen op de been was. Vooraan op het balkon werd ten aanhoore van het volk de eed afgenomen. Een predikaat deed toen een gebeddaarna hieid de voor zitter van den Eersten Volksraad eene rede, waarna verder Paul Kruger het woord nam. Hij sprak achtereenvolgens de beide Volksraden, den Uitvoerenden Raad, de rechters, de ambtenaren toe, weaüde zich toen tot het volk ea richtte ten slotte eene toespraak tot de kinderen. Daarsa voerden eenige personen nog kort het woord, waarna de President zich begaf naar de Volksraadgaal, waar een ieder hem de hand kon komea drukken. Nadat ook dit weer gebeurd was, ging de stoet huiswaarts. Dé mu ziekkorpsen der artillerie en van het vrijwilligerskorps luisterden de plech tigheid op. Omstreeks half twaalf was albe afgeloopen. De plechtigheid was weinig indruk wekkend, de redevoeringen waren niet schitterend, en van geestdrift was bijna niets te bespeuren. Bepaald jammer was dit, omdat met het verleden van Kruger voor oogea de koele stemming veel te denken geeft, en omdat nu iedereen met onvoldaan gemoed huiswaarts keerde. Iatusschen is aan de cischüia der wet nu voldaan ea kan de regeering hare moeilijke taak voortzetten. TWEEDE KAMER. (Zitting van Donderdag 8 Juni.) Per Telegraaf. Bedrijfsbelasting. Na een krachtige bestrijding vaa de vrijstelling vaa het landbouwbedrijf door den heer H e 1 d t, die daarin een groote onrechtvaardigheid zag, tegenover hen, die tot dusver ook vaa patentbelasting ontheven, in de bedrijfsbelasting zullen vallen, verdedigde de heeren A. v. Da* dem, Harte en Reekers de uitzondering vaa den landbouw. Zij bestrijden de gewone argumenten, dat de landbouw reeds zwaar belast is door de grondbe lasting. Tegen het voorstel van den heer Heldt om de boomkweekerijen althans niet uit te zonderen, kwam vooral de heer Reekers op, in verband ook met de door hem goedgekeurde vrijstelling der bloembotlenkweekerijen, waarin groote kapitalen werden gestoken alvorens daar uit verdiensten worden getrokken. De heer Hennequin wilde geen bevoorrechting voor den landb. Tegen over dc Woensdag door den heer San ders verdedigde theorie streed rar. Levy voor de heiligheid van den grond eigendom. De Minister van Financiën verdedigde uitvoerig de vrijstelling van den landbouw, als billijk en ia over eenstemming met de overige belasting wetten. De vrijstelling van den bloem bollencultuur acht hij noodig om den schijn niet op zich te laden dat de fiscus den bloemencultuur ongenegen is. De amendementen-Lieftinck en.Heldt raken niet dit artikel maar artikel 5 wanneer bij ze zal bestrijden, ook het tweede amend.-Heldt bestrijdt hij. Bij de stemming over art. 3 is het amend.-Donner om verhuurders van ongemenbileerde woningen niet aan te slaan, aangenomen met 63 tegen 28 stemmen. Het amend.-van Benningen om te doen vervallen de bepaling dat de pensioenen, wachtgelden lijfrenten voor de helft worden getroffen, is verworpen met 57 tegen 35 stemmen. (Aangenomen is met 64 tegen a8 stemmen het araendemsnt-BDrgesins om van de pearioeaen^ lijfrente en wacht gelden de eerste f 1000 slechts voor de helft te treffen. Het ameademeat-Poelman om den landbouw niet vrij te stellen is verwor pen met 73 tegen 20 stemmen, zoodat de vrijstelling ook voor den boom- en bloembollencultuur en de landbouwfa- brieken blijft gehandhaafd. RECLAMES. 20 Cents per regel. Openbaar oordeel. Aanmerkingen door een onzer corres pondenten aangeteekend. De groote belangstelling welke sedert eenigen tijd hier getoond wordt over een onlangs hier inge voerd geneesmiddel, bracht mij tot een onderzoek der zaak. Hieronder geef ik u den uitslag van eenige inlichtingen die ik verzameld heb. M. F. Watelle, Villastraat 22, te Boschvoort bij Brussel, was zeer gelukkig mij zijn oordeel mede te kunnen deelen. Hij zeide mij Algemeene verslagenheid, volko men gebrek aan eetlust, moeilijke spijsvertering, volstrekte stoelgang- hindernis en rusteiooze nachten zoo was mijn toestand in den loop van Juli laatstleden toen er veel geel zucht voorkwam. Sedert eenigen tijd reeds gevoelde ik in den streek der lever pijnen van korten duur, maar deze verer gerden welhaast zoo dat ik alleen eene kleine verzachting kon beko men door op mijn grooten stoel uit te rusten. Door een gelukkig toeval leerde ik «Warner's Safe Cure» kennen en al het goed dat men er over zeide bracht mij er toe het te probeeren. In zeer korten tijd ondervond ik eene zekere verbetering en nu ben ik geheel genezen. Wanneer er nog op zeer zeldzame tijden het minste kenteeken mijner ziekte voorkomt, wordt dit dadelijk door eene flesch «Warner's Sate Cure« verjaagd. M. K, Walgraeve, bij M. Jan Van Daele, te Ruddervoorde (West- Vlaanderen) herhaalde op mijne aanvraag zijne reeds uitgedrukts denkwijze. Ik leed sedert dertien maanden aan maagzuurheid, ver stoptheid door straffen stoelgang gevolgd, de spijsvertering had niet of maar weinig plaats, ik was rus teloos en mijne zeldzame rustoogen- biikken werden door erge hoestaan- vallen afgebroken. Door het middel «Warner's Safe Cure« ben ik volkomen hersteld. Gedurende meer dan een jaar had ik den minsten eetlust niet meer en nu eet eu drink ik goed. In een woord, en dit is alles dat ik zeggen kan, ben ik volkomen genezen. Vele andere personen, te talrijk om hier te kunnen worden opge geven verzekeren dat zij door dit geneesmiddel hunne gezondheid weergekregen hebben, waar alle andere middelen zonder gevolg ge bleven waren en zij kunnen het niet genoeg prijzen. Te koop bij: M. CLEBAN Co., te Amsterdam, C. J. W. SNA- BILIE, te Rotterdam en bij den algemeen depót A. L. SAUT Co., Den Haag. Het stoomschip Sumatra, vin Am sterdam naar Batavia, vertrok 6 Juni van Southampton, ea passeerde 7 Juni, des middags 12 uur, Ouessanl. Het stoomschip Voorwaarts arri veerde 7 Juni van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Gedé vertrok 7 Juni van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Merapivan Java □aar Rotterdam, vertrok 7 Juni van Marseille. Het stoomschip Soerabajavan Rot terdam naar Java, arriveerde 6 Juni te Marseille. Ondertrouwd 8 Juni. T. v. West en M. G. v. Lockhorst. Getrouwd: 8 Juni. D. J. v. d. Wiik en A. C. Blommeodaal. Bevallen: 7 Juni. A. A. de Laat Cornet d. A. PortegiesWitteman z. - 8. A. C. E. KeijzerAlbers d. (leveal.) Overleden 6 Juni. C. M. Hen- drik8z 5 j. d. Zuid Polderstr. - A. C. de Vogel—de Koning 83 j. Korte Lt- kenstt. 7. J. v. Breemen 12 dg. z. Lange Vlam.str. - E. C. v. d. Pijl 79 j. Zaiderstr. SCHUTTER IJ. Burgemeester eu Wethouders van Haarlem, Gezien Z. M. besluit van den 21sten Maart 1828, houdende reglementaire bepalingen betrek kelijk de wet op de Schutterij, van 11 April 1827; Brengen ter kenniB van de belanghebbenden, dat de Alphabetiache Naamlijsten van al de per sonen, die zich voor don dienst der Schutterij hebben doen inschrijven, ter visie zullen liggen ten raadhuize dezer gemeente, van Vrijdag den 9n tot Maandag den 19n Juni aanstaande, van des morgens 10 tot des namiddags 4 uur, ten einde een ieder in staat zoude zyn om, iu geval hem eenige personen of omstandigheden mochten voorkomeQ, die op die lijsten nog zouden aange teekend of daarvan weggelaten moeten «orden, daarvan aan de Commissie tot de loting kennis te gevenalsmede dat de loting zal plaats hebben op «den Doelen* binnen deze Gemeente, op Vrijdag don 28n Juni 1898, des morgens ten 9% uur. Wordende de belanghebbenden aatgemaand, om, welke reden tot vrijstelling of uitsluiting zij ook vermeenen te hebben, op den hier voren gemel- don tijd eu plaats in persoon bij de loting tegen woordig te zijn, of ingeval zij door ziekte of ander beletsel hierin verhinderd worden, een ander voor hen te doen verschijnen, die met hunne belangen en omstandigheden genoegzaam bekend is. Eu ten einde een ieder bekend zoude zijn, op welke gronden vrijstelling van den schutterlijken dienst zal worden verleend, of waarom men tot dien dienst niet zal worden toegelaten, volgen hier de artikelen van de hierboven aangehaalde wet van 11 April 1827, die daartoe betrekking hebben Art. 3. «Van deelneming in den dienst der schutterijen -worden vrijgesteld: «Onvoorwaardelijk. a. «Die met ongeneeslijke ziekten of gebreken «zijn behebt, waardoor zij tot don wapenhandel -duurzaam buiten staat zijn. b -Die kleiner zijn dan eene Nederlandsche «el, en vijfhonderd zeventig strepea V oorwaardelijk. c. -Die met ziekten of gebreken zijn bahebt, «waardoor zij tijdelijk tot den wapenhandel bui- «ten ataat zijn, voor zoo lang deze verhindering -mogt voortduren. d. «De geestelijken van alle gezindheden, zoo «lang zij niet van stand veranderen. e, «De professoren en lectoren van de hooge- «scholen, aan de atheuaea en de seminariëa. f, -De studenten in de godgeleerdheid. (j. -Die den rang van officier in dienst van den «staat, te lande of ter zee, hebben bekleed en «door eervol ontslag die dieast verlaten hebben «of gepensioneerd zijn, zoo lang zij niet in aenen «gelijken of hoogeren rang by do Schutterij kun* «nen worden aangesteld. 7i. «Die wegens verandering van woonplaats eervol uit de Schutterij zijn ontslagen in den «rang van officier, voor zoo verre zij in hunnen «vorigau of in eeno hoogeren rang met weder kunnen worden aangesteld. i. -Die in militairen dienst ter zee of te lande «zijn. Ie, -Do brooder van hem, die in persoon voor •zich zeiven bij de Schutterij dient, met dïon «verstande evenwel, dat van een gelijk getal «broeders altijd do helft en vau een ongelijk ge- «tal slechts de kleinste helft tot den dienst «zal worden geroepen si rekkende deze bepa ling zich rechte niet uit tot zoodanige broeders, -die om welke reden ook, niet moer by hunne -ouders inwonen. «Het staat eenen broeder vrij voor zijnen «broeder in dienst te treden, mits hij de koeda- «nigkedon in zich veroenige. welke bij deze wet «zijn voorgeschreven, «Zij die tot don dienst der brand- of nacht- «wachtea, en tot dien der brandspuiten zijn aan- -gesteld, wordeu zoolang zij met die werkzaam- «heden zijn belast, in tijd van vrede niet tot de «waarneming van den dienst bij de Schutterij ep- «geroepeu. m. «Dit zal ook in tijd van vrede het geval zijn lo. Met lijf- en huisbedienden, voor welke, als «dienstboden, de personeele belasting wordt'bo «taald; waaronder echter niet zullen worden «verstaan werkboden of zoodanige bedienden, die «ter uitoefening van iemands beroep of bedrijf «zijn benoodigd. 2o* Met hen, die voortdurend uit de armen- «kasseu bedeeld of in de armengestichten opge- «voed of onderhouden worden enz... Art. 4. «Tot de deelneming in don dienst der Schutterij «zullen nimmer worden toegelaten zij die bij oen «vonnis, door geene nadere uitspraak of beslis- «sing krachteloos gemaakt, tot eene volgens de «wet onteerende straf of tot eeue gevangenisstraf «van een jaar of laDger zijn verwezen,- alsmede «•die, welke in gelijker voege gevonnisd zijn we- «gen6 eenig misdrijf, hetwelk den gevonnisde als «onbevoegd tot den dienstjin de Schutterijen moet «doen boschouwen en zulks ter beslissing van «Gedeputeerde Staten der provincie, op voor- «dracht van het plaatselijk bestuur. Art. 5. «Gevangenen, in de termen van dieustplioh- «tigheid vallende, zullen gedurende hunne gevan genschap buiten alle oproeping worden ge- 0 houden. Wordende eindelijk do belanghebbenden ver wittigd, dat overeenkomstig art. 19 der wet, hy die verlangt van het voorrecht van nommer- wisseling gebruik te maken, binnea acht dagen, nadat do loting heeft plaats gehad, daarvan ken nis moet gevon asn de commissie van onderzoek, ingevolge art. la dor wet, met opgave van den persoon, die hem zal vervangen eu het nommor door dezen getrokken. Haarlem, 7 Juni 1893. Burgemeester en Weikouders voornoemd BORBEL. de Secretaris C. M. RASCH. NATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. De Burgemeester vau Haarlem roept bij deze op de milicien-verlofgangers Hendrik Willem Ruijfrok en Johannes Josephus ten Bosch uit de gemeente Haarlem, van de lichting 1893, be- hoorende tot het 2e regiment Veld-artillerie, om ziek op Maandag, 26 Juni aanstaande, deB na middag vóór vier ure, te bevinden te 's-Gr»ven- hage bij hun korps, voorzien vau hun zakboekje ten einde in werkelijken dienst te worden geBteld.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 3