BINNENLAND, GEMENGD NIEUWS. gevoelig was, Ik meendo hem te zullen grieven doos1 hem een caricatnnr van de hedendaagsche amerikaansche meisjes voor de ooeen te stellen. Dat wil zeggen, zooals hy ze zich voorstelde. Dit gelikte my zoo volkomen, dat ofschoon hij my het leven redde, hy laf er geen enkele maal tot my kwam om om myn dank in ontvangst te nemen." Het viel hem op, dat zy vermagerd was en haar kleur was verdwenen. De vergeefc-my-Diet-OGgen waren nat van tra nen, uit trots geschreid. O kon hy haav maar doen begrypen, wat hij gevoelde 1 hV eronderstel eens," seide hy, //dat mijne vriendin niet gestorven is -dat ik mij heb vergist? Ik meende dat ik dood voor haar was, omdat zy nooit naar mij heeft la'ea vragen Is dat niet zoo Zij sprak zeer zacht en duidelyk//En veronderstel eens, dat de amerikaansche na den jongen dichter afkeer voor haar te hebben ingeboezemd, besefte dat hy haar het leven had gered, en toch uit schaamte, niet den eersten stap tot toe nadering wilde doen? Veronderstel eons dat zy hem dit voor haar terugkeer naar Amerika wilde zeggen, en by haar hier toe geen gelegenheid gaf, totdat zy zelve op de zaak zinspeelde?" Van toon ver anderende, zeide zy //Ik meende, dat het u geheel onverschillig zoa zijn." z/En hetzelfde dacht ik van u". //Zoo z/Ja zeker". z/Maar ik was ziek." //Ik ook". z/Ik was juist weer in staat om uit te gaan. Ik kwam hier vanavond in de hoop u te ontmoeten", ,/En ik kwam hier in zekeren zin voor een afscheid. Ik was van plan een ander leven te beginnen". //Wat dan?" z/Ik wilde een gewoon werkman wor den". //Doe dat niet", zeide zy smeekend. z/Neen, ik zal het niet doen. Ik heb een veel beter plan". //Ja?" Hy greep hare hand. //Wat zoudfc gy er van zeggen als ik een amerikaansch burger werd F" Zy zag hem een oogenblik aan, om eehter hare oogen onmiddellijk voor zyn veelbeteekenenden blik neer te slaan. //Laten wij het niet in woorden zeg gen", sprak hy. «Uwe oogen zullen my genoeg vertellen". Nu keek de erfgename van Grand Forks weer op. //Kunt gy hferin myn antwoord lezen vroeg zy. Dit antwoord mo6t bevredigend zyn geweest, daar het een zeer gelukkig huwelijk tot gevolg had. Vry dagochtend omstreek8 8% uur kwam met de Harwïchboo //Adelaide" aan de Westerkade te Rot terdam aan een gezelschap van 215 heeren, leden van den Nationalen Kn- gelschen Bakkersbond. In hun gezel schap waren ook enkele dames.. Bij aan komst werden zij namens de directie der DelftBche Gist- en Spiritusfabriek ver welkomd door de heeren Ryken en Ka- merlingh Onnes, bijgestaan door den heer Stridion, waarna men plaats nam in 50 gereedstaande open rytuigen, allen met 2 paarden bespannen. Koetsiers en eon van elk span paarden waren met de nationale, de andere paarden van de engelsche kleuren versierd. Wegens de te late aankomst van het Stoomschip //Adelaide", voor deze gele genheid expresBelijk in gebruik genomen, en het oponthoud by het instappen van de rytuigen veroorzaakt, moest van een rijtoer door hot Park Feyenoord en Kralingen worden afgezien. Omsireeks kwart voor 10 uur kwam per extra trein uit Rotterdam het ge zelsehap op het terrein dar nederlaud- 8che Gist- en Spiritusfabriek aan. Bij het uitstappen deed de Harmoniekapel der fabriek het //God save the Queen" en het //Wien Neeriands bloed" hooren, waarna de gasten zich. op de binnenplaats der fabriek vereenlgden en, voorafgegaan door de muziek en de vaandels der fa brieken en begeleid door verschillende beambten van het kantoorpersoneel, naar de tent in het Agnetapark begaven. Hier wachtte de directeur der fabriek, de heer J. C. van Marken, den stoet op en riep hun het welkom in Delft toe. Daarna werden door hen de verschil lende gebouwen en instellingen bezocht als het schoolgebouw, //De Gemeenschap", de drukkery, en de villa. Ten half een uur werd door den pre sident van den Bond de eerste steen gelegd van de nieuwe moutery, waar de heer Van Marken eene redevoering hield. Do steenlegging had plaats onder het spelen der Haraomekapel, die ge durende den ochtend in het Park een concert gaf. Na afloop daarvan werd de Gist- en Spiritusfabriek bezichtigd. Des namiddags ten 2 uur 40 vertrok een extra tram naar den Haag, om vandaar per rytuig een bezoek fce brengen aan Scheveningen en door het Haagsche Bosch terug te ryden. Te 6 uur gemeenschappelijk diner in //De Gemeenschap". Hoe treurig het nog geste ld ia met domheid en bygeloof, blykt uit hetgeen te Helloaw dezer dagen ge schiedde. Eene vrouw, die misschien leed aan een kwynende ziekte, verbeeldde zich, dat ze betooverd was. Hare omgeving was ook van die meening en hare familie geloofde dit stellig. Men ging om advies by den tooverdokter, volgens zeggen niet eenmaal, maar wel drie keeren. Volgens zijn zeggen was het een zeer ernstig ge val, had de betooverde eene levende pad in de keel en waren er te Hellouw wel een dozijn tooverheksen. Intnsschen werd do betooverde vrouw niet beter en kon volgens de meening der ongeluk kige bygeloovigen niet beter worden, of de toorerheks, want ook die meende men te kennen, moest haar zegenen. Nadat allerlei vergeefsche middelen om de be klagenswaardige vrouw, die men voor tooverheks hield, bij de zoogenaamde be tooverde te brengen waren aangewend, zelfs wilde men daartoe de politie ge bruiken, maakte men des nachts ge bruik van ruw geweld. Naar men zegt drongen 5 masnen hare woning binnen en wilden haar medevoeren, wat niet gelukte. Toen zyn ze met de betooverde ternggekomen en hebben de doodelyk verschrikte vrouw gedwongen, om zoo genaamd de betooverde te zegenen. Meer dood dan levend heeft de verdachte zulks gedaan, uit vrees voor mishandeling. Het binnendringen dier ruwe mannen bracht intuseehen hevigen achrik en groote o-1- steltenis te weeg in genoemd huisgezin en, naar men zegt, zou een der vier kin deren van schrik ernstig ongesteld zijn. De menschen zijn niet meer veilig in hun eigen huis, en door vrees gedron gen is de man der zoogenaamde toover heks direct naar Bommel gegaan om zich revolver en kruit en lood aan te schaffen. Het is te hopen, dat de be voegde macht zich met zulk een schan daal zal bemoeien en aan de onverlaten, die zoo onverhoeds en nog wel op een ongewoon uur eens anders woning dur ven binnendringen, de welverdiende straf niet zal onthouden. Volgens de //Exchange to- legraph Company" dreigt onder de dok werkers te Huil eene nieuwe werksta king uit te breken. De leden van de vakvereeniging kla gen, dat de patroons, ondanks de schikking, die zy oaderteekend hebbeD, het in dienst nemen der vrije arbeiders zouden begunstigen ten koste der leden van de vakvereeniging. De leiders dezer laatste houden eene vergadering om de zaak te onderzoeken. Donderdag is voor hethof van cassatie te Parys de zaak in bshan- deling gekomen Yam Charles de Lesseps. Eiffel en Marias Fontaine, die in voor ziening zyn gekomen tegen het arteet van hot hof van appèl, waarbij zij we gens misbruik van vertrouwen en op lichterij veroordeeld zijn. De twee laatst genoemden, die tot nu toe op vrye voeten waren gelaten, hebben zich, om hun hooger beroep te zien doorgaan, vooraf gevangen gesteld. Voor Charles de Les* seps, veroordeeld wegens omkooping of poging tot omkooping van ambtenaren,, en deswege reeds dadelyk gevangen ge houden, was dit voorschrift overbodig. Cottu had zich insgelijks in voorziening begeven, doch daar hy nagelaten heeft zich gevangen te stellen voor de openbare terechtzitting, zoo is hy van zyn recht om in voorziening te komen vervallen verklaard, Te Schneidemühl i r Duitseh- land beleeft men dezer dagen eene re- alistiache voorstelling van het bekende verhaal, waarin de bediende van den toovenaar de geesten oproept om water aan te dragen, maar de formule niet meer weet waarmede hy hen moet doen ophouden. Men heeft daar namelyk een artesische bron geboord, die op eens zoo sterk is gaan springen dat het water in de hoizen driugt. Tevergeefs heeft men getracht, de bron weer te stoppende kracht van bet water belette dit. Technici uit Berlyn zyn geroepen en dezen zijn nu bezig, door buizen het water af te legden. Intnsschen heeft men eenige stra ten moeten aansluiten en 12 huizen doen ontruimen. In de Harz t e H as 8 e 1 f e 1 d e werden 90 huizen in de asch gelegd; te Eisenberg in het hertogdom Altem burg 16 huizen en andere gebouwen. Zola is op weg een harts tochtelijk wielrijder te worden. Zeer zenuwachtig van gestel, had hy door het vele zittend werk in den laatsten tyd een zenuwachtige trilling in zyne han den gekregen. Zyn vrienden en zyn dokter gaven hem den raad, te gaan wielryden, en toen hy er mee begon, bemerkte hij al spoedig dat het hem goed deedhet maakt hem het denken gemakkelijker, verklaarde hy aan een redacteur van de N - Y. Herald. Hij voor spelt aan het rywiel een groote rol in de toekomst; het zal een onontbeerlijk iets worden in elke huishoudingva ders, moeders, zoons en dochters, allen zullen over eenige jrren rijden. Het wielrjjden verdient z. i. dan ook warm aanbevolen te worden, want het is een heerlijke, geestelyke ontspanning voor allen, die zich overwerkt hebben. Onder het ryden meet men voortdurend zorgen het evenwicht te bewarenzelfs de beste rijders, al doen zy het onbewust, zyn daartoe gedwongen, en dit is het juist wat zulk een goede afleiding geeft aan ernstige gedachten, die ons hoofd ver vullen. Zola is overtuigd, dat het rywiel binnenkort ook een factor zal worden in de moderne roman-literatuur. D e c h o 1 e r a i s t e M e c c a Bit- gebroken» Donderdag stierven 60 per sonen. Te San Francisco verwoestte het vnnr IS knizen. Een instortende schoorsteen doodde 3 brandweermannen. Uit Chicago wordt aan de Daily JVews gemeld, dat tusschen de teniooostellingecommissarissen en de af zonderlijke engelsche commissarissen een ernstig verschil van meening gerezen is. Een afzonderlyke commissie zal de beslissing in dit geschil opgedragen worden. Uit Yokohama (Japan) wordt gemeld, dat de hevige stormen, die in het district Kyusun woedden, aanzien* lyke schade aan den eigendom, den oogst en de schepen toegebracht hebben. 130 jonken zyn vergaan oi worden vermist. Te Kicha vielen hagel - steenen ter grootte van kleine pruimen. 17 huizen werden geheel verwoest. Te Taka Matsu verging een groot aantal visscherspinkenhet scheepsvolk ver dronk. Rechtszaken. Vry dag werden voor het gerechtshof te Amsterdam de pleidooien voortgezet in de zaak tusschen de gemeente Am- sierdam en de //Imperial Continental Gaz association," naar aanleidig van het ge schil, dat sinds 1887 tusschen beide han gende ^is, welke brander bij art. 15 der concessie is voorgeschreven tot het doen van photo-metrisohe proeven, ter bepa ling van de lichtsterkte van het gas. Mr. J. C. de Vries, pleitende voorde //Imperial" vervolgde zijn pleidooi, in de zitting van 2 dezer reeds aangevangen en loopende over do grieven, door de gemeente tegen het vonnis der rechtbank waarmede zij in het ongelyk werd ge steld. Pleiter verdedigde tegenover den tegenpleiter het standpunt, dat de ge meente tot het nemen der photometriscke proeven verplicht was, op grond dat in de concessie staat geschreven, dat deze //geschieden zullen" van wege de ge meente. Verder beantwoordde hy den tegen- pleiter, waar deze gevraagd had, waarom de //Imperial" niet ten eenemale had ge weigerd de boete te betalen, met de op merking, dat dit zeer natuurlyk was, gelet op het fabelachtige bedrag, wanneer wellicht de gemeente ten slotte in het gelyk zon worden gesteld. Pleiter legde vervolgens copie over van het patent, betrekking hebbende op den brander Buraas-Parisot, welk pateat van de an dere zijde vroeger gezegd was niet te bestaan, en zulks dus om aan te toonen, dat men niet had mogen vasthouden aan den brander Dumas Reignault, daar de andere volkomen beantwoordt aan het bedoelde type Elster. Na nog bepleit te hebben, dat, waar een Fransche (Arganö) brander werd gevorderd, dit niet in zich sluit, dat die brander juist uit Fraakryk herkomstig moet zijn, en dus het argu ment van den tegenpleiter omtrent den Elsterbrander geen waarde had, wees pleiter nog op het oordeel der deskun digen omtrent brander No. 1, en kwam daarna tot de tweede actie, die tot scha devergoeding, ea bestreed allereerst het argument van den tegenpleiter dat door art. 23 de rechtsmacht tot beboeting aan den Raad is toegekend, waarmede dan in strijd zou zijn diens bewering, dat de boete verschuldigd was, omdat zij door B. en W. was opgelegd. Onwettig noemde pl. het, dat de gemeenteraad scheidsrechter zou zyn in eene zaak, waarin hij zelf als een der beide partijen was betrokken volgens pl. bestaat er een onverbreekbaar verband tusschen de gemeente en den Raad, en gaat het mitsdien niet aan te beweren, dat niet de Raad, maar de gemeente in het ge schil feitelijk betrokken was. Het argument, door den tegenpleiter gegrond op het feit, dat de Imperial ten opzichte der lichtaterkte ten slotte vrij willig aan het verlangen van B en W. voldeed, weerlegde pl. met de opmerking, dat dit voldoen geschiedde #vi coaotus", en van //vry willig" geen sprake kon zyn. De onrechtvaardigheid van bet verbod door B. en W. opgelegd, wettigt volgens spreker de actiën van schadeloosstelling. Wat de opmerking betreft, dat destyds bij de invoering van den nieuwen bran der niet was gedreigd, dat by niet vol doening van dien brander art. 23 zou worden toegepast, zeide pleiter, dat de Imperial toch niets anders dan dit kon aannemen, en noodigde hij mr. Kappeyne uit, de notulen over te leggen van de vulgo genaamde geheime zitting, waarin over dien brander werd gediscussiëerd, eene zittiDg, waarin echter geen geheim houding aan de leden werd opgelegd, en die alleen als niet toegankelyk voor het publiek moest worden beschouwd. Pleiter sloot met de meening te uiten, dat de gemeente getracht heeft de onte vreden burgery tevreden te stellen ten koste van de Imperial, door een brander te eischen, die door geen der deskundigen werd verlangd, en drong op bevestiging van het vonnis der rechtbank aan. Mr. Kappeyne kwam daarna aan het woord, pleitende voor de gemeente. Na repliek van mr, de Vries, werd bepaald, dat de conclusie van het Open baar Ministerie zal plaats hobbea op 8 September a. s. by monde van mr. Jolles. De rechtbank te Amsterdam, in de zaak omtrent de vossenjacht uitspraak doende, veroordeelde de beklaagden Von Kreckwitz en Benda ieder tot 2 geld boeten van ƒ50, terwyl de beide andere heeren werden vrijgesproken, De Hooge Raad bevestigde Vry- dag met vernietiging van het arrest van het gerechtshof te 's Gravenhage het vonnis der rechtbank te Rotterdam, die zich onbevoegd verklaarde in zake de vordering der Stearinekaarsenfabriek //Apollo" te Schiedam tot terugbetaling van de plaatseiyke directe belasting. VARIA. Myn vriend heefc eerbied voor de waarheid, zeide iemand met groote def heid. Dat kan ik wel jmerken, werd hem ten antwoord gegeven, waut hij blyft er op een eerbiedigen afstand van. In A. zijn aan een der schouwburgen een paar acteurs geëngageerd, die in hooge mate nayverig zyn op elkanders succes. Op zekeren avond na afloop eener voorstelling komt de een verbazend ont steld de Garderobe binnenloopen. uDaar begrijp ik niets van", roept hy tot zyn collega, //ik had van avond toch vier kransen besteld, die mij toegeworpen zouden worden en ik heb er maar drie gekregen". Vreemd, ja, bet is zonderling, ik had er maar vier besteld, en ik heb er vyf gekregen. Misschien is de myne daar wel onder, zegt de ander. //Ja waarlijk, die met die groote bladeren. Daar is hy al. Die linten heeft myn vrouw van middag pas van haar hoed genomen. Geef my ten minste de linten teruganders kan myn vrouw morgen niet uitgaan". Een uitstekende pianiste zat aan tafel naast kolonel Z. en vroeg hem op be minnelijken toon Kolonel, houdt u van muziek Mevrouw, antwoordde de kolonel met woest rollende oogen; ik ben bang voor niets Veldwachter//Kerel hoe kom je aan die twee hazen Strooper: //Die hebben zich dood ge vochten I" Om bankbiljetten, die verscheurd of gedeeltelijk verbrand zijn en in dien toestand het Ministerie van Financiën der Vereenigde Staten ter inwisseling worden aangeboden, weer in elkaar te zetten, zyn dames aangesteld, die dit met bewonderenswaardige zorgvuldigheid en geduld doen. Een paar voorbeelden mogen hiervan ten bewyze strekken. Een koopman had 1200 dollars aan bankbiljetten in eene steenen kruik ge borgen, die op eene plank in zyn win kel s ond. Toen hy het geld gebruiken wilde, vond hy in de kruik een hoop nauwelyks herkenbare flardende mui zen hadden zyn schat vernield. Hij pakte het treurig overschot in een sigaren kistje by een en zond het naar de schat kamer. Het gelukte de geduldige dames aan het Ministerie van Financien met hare dunne vingers de vernielde bank biljetten weer zoo aan elkaar te lappen, dat dien man 1100 dollars uitbetaald kon worden. In een ander geval werd een pak bankbiljetten ter waarde van 10,000 dollars bij een brand in een bankiershuis in een vormeloozen, ver koolden klomp veranderddeze werden ook met fijne instrumenten zoo in elkaar gelegd, dat bijna al de bankbiljetten her kend werden en de waarde er van uit betaald kon worden. Commie s-V o y a g e u r//Ik wenschte den chef te spreken, ik ge loof dat u dat zyt. Mag ik u eenige stalen. Winkelier: //Als u over een paar uurtjes terug wilt komen, dan komt myn vrouw thuis." CommiesVoyageur: //Maar..." Winkelier: uWilde u soms beter weten dan ik wie de baas hier is." Grimod was een der grootste lekker bekken van zyn tyd, en zyn uitgaven hadden zyn fortuin merkelijk doen slin ken. Hy begreep, dat het niet vol te houden was, twee a drie honderd francs daags voor zyn tafel uit te geven. De eerste April naderde en nu kwam het denkbeeld by hem op, Parys een April-viBch aan te bieden, waardoor hy op goede wijze zou kunnen smullen. Hy maakte bekend, dat er zou opge richt worden een nproefjury," welke een onpartydig oordeel over de voedings middelen zou uitbrengen. Deze jury, samengesteld uit de fijnste lekkerbekken, zou elke week een taf el vergadering hou den en hare uitspraak bekend maken. Grimod werd tot levenslang secretaris van deze smul-academie benoemd en hij beloofde ieder jaar het reaultaat der be sluiten dezer instelling openbaar te ma ken. Een ieder werd beetgenomen en niemand daeht aan den eersten April Van alle zijden wedijverden de kooplie den in eetwaren om de uitspraak dezer zonderlinge rechtbank gunstig voor hun nen handel te stemmende beste wijD, het beste van alles kwam er terecht. 't Was een onafgebroken stoet van per sonen, beladen met verzegelde flesschen en gesloten doozen met mooie visch, heerlyk wild, vette kippen, enz. Deze menschen kwamen het oordeel der uit muntende jury inroepen. De jury had intu8schen nimmer bestaan dan uit Gri mod alléén, die dagelyks drie of vier maal zitting hield en het hem aangebo dene in eerste en laatste ressort beoor deelde. Onophoudelijk werd er aangescheld, om een pudding, om een getruffeerde faizant en zoo meer te brengen en terwyl de jury in de eetkamer zetelde, werd het gebrachte aan den onverzadelijken smal ler voorgezet, die biloofde binnen eenige dagen zyn oordeel kenbaar te maken, hetzy mondeling hetzy schriftelijk, naar gelang de waarde van het gebrachte. Het gewone antwoord van den be diende, die de proefstukken in ontvangst nam, luiddeDe jury verzoekt u voor taan harder te schellen en zachter te spreker, want ge stoort de zitting of de spijsverteringhet gehemelte dat proeft en de reuk, die den geur ontvangt, eiechen stilte. De uitspraken der jory verschenen in het lichtde lekkerbekken waren opge togen en Grimod ontving tienmaal meer voorraad dan hy op kon eten; men zegt dat hy een gedeelte moest ver- koopen. Evenwel, men bespiedde hem, ver denking ontstond, waardoor de ingeno menheid aanraerkclyk verkoelde. Grimod bleef echter de rol van jury spelen, tot men op zekeren dag, door de onbeschei denheid van oen bediende, tot de ont dekking kwam, dat de proef-jury slechts één enkelen mond telde. Grimod had niet gedacht, dat deze zonderlinge Aprilvisch zoo laBg tot ayn onderhoud zou gestrekt hebben. I*redilibeurtsa der Ned. Herv. Herken, TE HAARLEM op ZONDAG 11 Juni 1833. Groote Kerk. Vroogpr. 7 ure, T. Hoog. pred. te Spaarudam. Voorm, 10 ure, H, J. James, pred. te Vlaardingen» Nam. 2 ure, Knottenbelt. Doopabcdieniug. 'b Avonds 6 ure, Barbas. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Veen, Jam-Kerk Voorm. 10 ure, C. F. Gronemeyor, pred. te Amsterdam» Bakenetter Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Faber. Eglite Wallonne. Dix heureB, Dobry. (j krist slijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Onde Gracht. Voorm. 10 ure, 'b av. 5 ure, Mulder. Klein Heib'gland. Voorm. 10 ure, 7 a av. 5% ure, Schotel, Luiker se tie Kerk. Voorm. 10 ure» Helper Sesbruggen. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, de Vries. Remomtrantscke Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, A; E. van der Dussen, pred. te Amsterdam. 'b Avonds 7 ure, J. Pohlman. Noorderkerk Ridderstraat.) Voorm. 10 are, 'b av. 6 ure Langhout, Woensdag 's av. 8 ure, Mulder, Nederd. Kerv. Kerk. ^etaaieferoek. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. pred. te Haarlem. SBeverwlillk. Voorm. 10 ure, Boon. Nam. 1 Zondagschool. Ewzng. Luiker seks Kerk. Voorm. 10 uro, K. A. Gonlag. Docvsgesinde Kerk. Voorm. 10 oeo, .7. Sepp. SSoexnend&Al. Voorm. 10 ure. H. H. Barger. Nam 2% ure, H. H. Barger. heemstede. Yoorm. 10 ure, E. J. W. Posthumus Meyes, Theol. kandidaat. üiUegoBi. Voorm. 9% ure. M. van Kleeff,^ Evang. Luth. Pred. te Leiden- MentrJlk en JPelanen. Voorm. ure, Moeton. pred. te Haarlem. Sffintpoort, Voorm. 10 ure, Dr. M. A. N. Rovers. Em. Predikant. ^aarnd#«i. Voorm. 9£ uro, J. W. Hillebrander, godadienatonderw. te Haarlem, Felsen. Voorm. 19 ure. H. Waardeuburg. Isndvoort. Voorm. 10 ure. C. Barneveld. Nam. 2% ure; C. Barneveld. MARKT,NIEUWS. Leidew, 9 Juni, De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: as Stieren f50 125, 70 vette Ossen en Koeien f 124 305 of f0.54 0.70 per Kg., 92 Vare id. f 82 êL 187, 26 Graskaiveren f19 4 f 42,93 vette id. f25 4 72 ot fo.50 4 0.75 per kilogr., 157 nuchtere id. f 3.50 4 10.920 vette Schapen f 18 4 27.of f0.40 4 0.45 per Kg., 164 weide dito fia 4 21. 5486 Lammeren f 2.75 4 9.50, 106 magere Varkens f 18 4 28, 190 Biggen f 7.50 4 16.o Veulens fo4 o. o Paarden f 4 f ,161 Kalf- en Melk koeien li 10 4 260.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7