Letteren en Kunst. GEMENGD NIEUWS. Naar de Noordpool. INGEZ0fDE.1V. enia ten neme van Hans SIBtner to flnnchon groot 230 mark, een 5 mark- chein, een Pruisische thaler, eene por- efenille, waarop in gouddraad het mono •ram 1 M., en een hnnrcontraet van het «Ótel Koyal». De commissaris van iolitie in de centrale afdeeling te 's Gra- enhage verzoekt aanhouding. Omtrent de uitbreiding der •emeente Botterdam hebben Gedep. itaten vier ontwerpen van wet opge naakt, te weten twee tot verandering •an de grenzen tusschen Rotterdam enerzijds en IJselmonde en Oversehie nderzyds en twee, strekkende respec- ieveliik tot vereeniging van Coarlois n Botterdam en van Kraliogon met [otterdam. Eene vrouw te Utrecht jhold haren man voor „naarheid". Deze it veelbeteekenend verwijt onverdiend obtende, gaf haar een klap om het oofd, welke hare muts door de lncht eed slingeren en waar zjj zich op de taztsieenen bij „neerlegde". Het goede lensch lag letterlijk „verstomd" van ihrik over de gevolgen van haar niet jo slecht bedoeld schelden, doch een aar buurvrouwen namen met hare ^stille 3rusting" geen genoegen. De man werd op alleabehalve vriende jke wijze door de nagels der dames over jne wandaad onderhouden, en als zyne fouw, die inmiddels van hare ontstelie- is was bekomen, zyne partij niet had jkozen en In de verte de helm van een ïlitie-agent niet zichtbaar was geworden, >u het er onpleizierig voor den belee- igden echtgenoot uitgezien hebben. No ïhter was het slagveld spoedig door le pariyen ontrnimd en de zaak werd in der minne" geschikt. Onder de gemeente Kamper- jen zijn op de Spijkerboer 4 koeien van ries Mor re, in de weide door den iksem gedood. Men b c h r y f t u i t |N o o r d-B r a- rtit: Veel wordt er gesproken en geschre- )n over de al of niet vermindering van zout-flande. Met eenige zekerheid ilt daarover nog weinig to zeggen. On iddellyk aan de grenzen zal de smok- jlary steeds blijven bestaan. In allege- ille ligt er in den accyn» van f 3 per )0 kilogtam een voldoende winst, om 3t zontdragen daar voort te zetten. Eene idere kwestie is het echter of de Qokkelary verder dan een half unr of in unr van de grenzen met voordeel in worden gedreven. Zoolang er werk osheid heerscht, zal ook dis gang bly- sn bestaan beter eene kleine winst es jel gevaar dan niets. De bewoners van )t Heike zyn su eenmaal opgeleid voor it vak van zouldragen, en de sin voor t avontuurlijk bestaan wordt niet op inmaal uitgebluscht. Toch willen zy el anders, nu de accijns is verminderd i de winst gering wordt, maar zy heb- m geen werk. Het zoogenaamde Heike, i naam drukt het reeds uit, bestaat ■eotendeels uit heide en daar valt niets verdienen. De besturen van de drie itrokken gemeenten, waaronder de be- oners van het Heike, angeveer 120 elen, behoorec, doen niets en laten les maar waaien. Zy hopen, dat het jk te eeniger tyd als werk verschaffer zal treden. Het ware inderdaad wen- helijk, dat eens van rykswege werd iderzocht of in dezen toestand geen irandering kan worden gebracht. Als i commissie van enquête in zake ar- lid een8 een veertien dagen op het eike zitting hield, zou zy tal van erk waardige bizondei heden vernemen, )e men daar aan den kost komt. Te Dalem bij Gorinchem is onderdagnacht een schunr afgebrand, elke verbonden was aan een brood- ikkerij. Zekere M. de Yinnip, knecht in bedoelden bakker, heeft bekend de ïht ontvlambare goederen in de schuur et petroleum te hebben besmeerd en »arna aangestoken. Hy is bij de politie Gorinchem in bewaring gesteld. Op 3 vraag waarom hy dit gedaan heeft, atwoordde hy dit niet te weten. Rechtszaken. Te Groningen hebben Donderdag voor s rechtbank terechtgestaan de socialie- n J. ürban, brood venter, destyds resident van de regelingscommissie der [eimeeting, ter zake van het openbaar aruien tot strafbare feiten eo van het ïzettelyk beleedigen van den hoofd- ispecteur van politie H. S. Bleeker, 3or van dezen te spreken als van den oofdman dor politierekels en J. H. chaper, redacteur van het weekblad 'e Waehter, beschuldigd van opruiing. Let O. M. eischte tegen Urban 2 en igen Schaper 1 maand gevangenisstraf, tr. P. J. Troelstra van Amsterdam, roeg vryspraak. Uitspraak 20 Juli. Te Groningen heeft Donderdag- rond to 6 Va uur voor de arr. rechtbank [recht gestaan do socialist H. van Kol gieozi), ter zake van opruiing tot straf- are feiten. Het Openb. min. eischte 3 lasnden gevangenisstraf. In zeer heftige »al verdedigde beklaagde zyn standpunt Is revolationair, torwyl mr. P. J. Troel tra van Amsterdam, vrijspraak vroeg. Uitspraak 20 Juli. De rechtbank te Amsterdam heeft Vrij dag Yan der Meij en Cornelissen ver oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, wegens het venten van de //Oproerkraaier" waarin het beleedigende artikel aan het adres der Koninginnen voorkomt. (Dure Poppen in de hoofdstad). De eisch was 9 maanden. De A mo-York Daily Tribune van 29 Juni bevat, naar aanleiding van het ten toongestelde te Chicago, een uitvoerig artikel over //de Hollandsche schilderyen en hun goede boedanigheden", waarin o. a. het volgende wordt gezegd. De zuivere schilder van toon bekoopt, indien hy niet op do volle hoogte van zijn kuo8t staat, zyn streven naar het uitdrukken van toon bij het schilderen van figuren, met eene onvoldoende uit drukking van den vorm. Zelfs kunste naars, die het reeds ver hebben gebracht, vinden hier een valstrik, waartegen zy op hunne hoede moeten zyn. De gaaf om den vorm in de m«86a te zien en hem nochthans Da te gaan met eene zorgvuldigheid welke zich uitstrekt tot de kleins.e bizonderheden, zonder dat zy zich echter ook maar een oogenblik bo ven alles doet gevoelen ziedaar een der eerste factoren van de Kunst. Al heel lang hebben de Hollanders deze gaaf bezeten. Zy hadden haar in de da gen van Hals en Rembrandt, en vele schilders in de Lage Landen hebben baar nog. Het is een nationale gaaf. Zij beheeracht de geheele moderne Hol- Jandsche school. Juist de solidariteit in deze school plaatst haar, met zekere artistieke hoedanigheden, in de //Art Building" te Chicago geheel op den voorgrond onder de gansche moderne schilderkunst. De drie zalen met schil deryen en de twee vertrekjes met water verftekeningen behooren tot die plaatsen der Wereldtentoonstelling, waar het hoogste esthetisch genot is te smaken. Zoo men tot de gevolgtrekking komt, dat dit genot in de eerste plaats is toe te schryven aan de vereeniging van eene breede methode met veel waar heid, dan bedenkt men dat er geene goede hoedanigheid is, waarvan het ge mis achadelyker uitslag geeft. Gevoel wordt niet geboet met een opgeven van allen omtrek, en de liefde voor vage tonen behoeft geen verlies van degelijk heid ten gevolge te hebben. De ondui delijkheid die den Hollandschen kunste naar weliswaar op den voet volgt, zou hem in het verderf storteD, zoo zij de over acht over zyn werk kreeg. Maar dit gebeari byna nooit, en daarentegen doen zyne verschillende goede hoedanig heden zich vryelyk in al zijn werk ge voelen. Wat weet hy een genot te leggen in zyne eigenaardigheden i Oprechtheid en ernst behooren tot zyn hollandschen aard en zij behooren tot zyn werk. De huiselijkheid is in Holland hoog opge voerd, is er verfijnd zonder hare oor spronkelijke bekoring te hebben vetloreD, en in de hollandsche schilderkunst is het dat gevoel van den eigen haard, van het geluk in het huiselijk leven, dat met de schoonheid van het landschap de aandacht van den kunstenaar geheel bezig houdt. Kleur is een gewichtig ding in de nieuwe ontwikkeling der hollandsche school. Ofschoon het land niet karak teristiek blij is, heeft het zyn tyden van heldere blauwe hemels, van ryke, groene weiden en van bloeiende tulpenvelden. Van deze laatste alleen zoo gaat de schryver voort had men mogen verwachten dat zy eene school van vurige koloristen zou in het leven roepeD. Maar hst is aan eej.en Amerikaan, aan George Hitchcock, besehoren geweest, de tulpen en de hyacinthen in al hare glorie te schilderen. Yoor de Hollanders zeiven was er meer betoovering in wat er rui mer en gestadiger kenmerkends is in hun land, ea daar zyn zy zoo algemeen mee ingenomen dat er een sterke familietrek is in de meeste schilderyen van de hol landsche sectie. Van individualiteit blijkt veel minder. Ten bewyze van deze stelling noemt de schrijver als vier van de lei ders Israels, Mauve, Blommers en Mes dag, die z. i. meer punten van overeen komst dan van verschil hebben. Hij haast zich echter te erkennen dat hec niet mogelyk zou zijn eenen geest van con ventie, van 8tejeotype svelsels na te speuren. Alleen hebben de holland sche kunstenaars overeenkomstige sym pathieën, overeenkomstige wyzen van de na uur te bekyken en gebruiken zy overeenkomstige middelen van techniek. Er is te veel gevoel in hun werk, dan dat het schilderen naar een recept zou mogelyk zyn. Dus is het mogelyk dat er, bij den byna neutralen toon der school, tal van ware koloristen bes aan. Hoe ïyker de toon, hoe schiUerender en hartstochtelijker muzikaal de koloriet; maar in het laagste register zyn er kleurnoten vaa buitengewone schoonheid. Slechts één Hollander heelt volgens den schrijver //die liefde voor kleur om haar zelve die, juist toegepast, verruk kelijke effecten towoegurengt"het is iemand met //Parysche betrekkingen" S. J. Ten Kate (Ten Cate). Het hol- landsch temperament heeft hem bewaard voor het gekunstelde en voor poaeeren hy heeft te Parijs niets verloren, al is er iets spitsvondigs in zyn werk gekomen. Het is niet zeker dat een weinigje van deze opvatting zyn landgenooten niet ten nutte zou zijn, als het met voorzichtig heid werd aangenomen en zonder het verlies van de goede bestaande hoedanig heden. Het zou wat forscher kleur brengen in den toets, waarmede Willem Maris en W. Roelofs de onmiskenbare bekoring van hun werk hebben verkre gen De schryver is noohthans zoo goed te erkennen dat beider landsebappen een hooge waarde van kleur hebben. Toch missen zy nog iets, dat onzeame- rikaansche confrère alleen heeft kunnen vinden bij Mau?e. Intusschen, zoo by wat vernieuwing in het hollandsche werk wel zou wenschen, het zou alleen zyn om grooter verscheidenheid aan de schooi te geven, niet om haar at te leiden van baar voornaamste streven. De nieuw benoemde prefect van politie te Parys valt niet in den smaak van den gemeenteraad. De raadsleden hadden gehoopt, dat de secre taris-generaal van de prefectuur van de Seine, een man met wien zij allen op uitstekenden voet staan, benoemd zou worden. Ia plaats daarvan heef; nu de minister president den heer Léfrine aan gewezen, iemand met wien het stedelijk bestuur Diet overweg kan. De raadsleden hadden dan ook eenstemmig besloten by da laatste zitting Woensdag allen de raadzaal te veria'en, wanneer de nieuwe prefect zich zou komen voorstellen. On gelukkig voor hen verscheen de heer Léfrine niet, zy kunnen dus eerst na de vacantie, over twee maanden, protes teeren. De fransche senator Léon Renault is Donderdag voor het hof van appèl te Parys verschenen, waarby hij in hooger beroep was gekomen van de uitspraak van den Raad der orde van advocaten, die hem voor drie maanden als advocaat had geschorst, omdat hy in de Panama-zaak eene cheque van 20.000 fr. van Reinach had aangenomen en daardoor te kort had gedaan aan de voor schriften van zijn beroep. (Het gerecht bad hem deswege vrijgesproken, daar het aannam dat hy die som bad ontvangen voor bewezen diensten als advocaat.) Het hof nu heeft de uitspraak van den Raad der orde vernietigd, maar Renault toch niet geheel en al ontheven. Het heeft hem eene waarschuwing toegediend. In de omstreken van Vichy heeft een hevig on weder, vergezeld van hagelslag, rukwinden en stortregens, groute schade aangericht. Boomen werden ontworteld of van hun bladeren en takken beroofd, alle vensterruiten, ruiten van gaslantaarns werden verwoest; op het kerkhof is de aarde zoodanig om ge woeld en weggespoeld, dat de doodkis ten te voorschyn kwamen. Bovendien zyn in de plaatsen Vernet, Casset en Vicby de te veld staande gewassen ge heel vernield. Het biykt, dat de c h o 1 e r in het land van Bereg in Hongarije uitgebroken, werkelijk Aziatische cho lera is. Twee nieuwe gevallen zyn voor gekomen. De besmette dorpen zyn door de politie van de buitenwereld afgesloten. In Toulon en omstreken kwam Woens dag 5 gevallen van cholera voor, waar van 4 met doodelyken afloop. Zooals men weet, zal de Noorsche zoöloog dr. Fritbjof Nansen andermaal eene poging doen om het geheimzinnige aspunt der aarde te bereiken. Hy kiest daartoe een anderea weg dan totdusver gebruikelijk was. In plaats van noordwaarts op te drin gen, op de wyze van luit. Lockwood, die den 13den Mei 1882 met de Ame- rikaansche Greeley-expeditie tot 83» 24' kwam, de hoogste breedte, die ooit werd bereikt, wil Nansen door de Karazee langs Nova-Zembl* en voorby Kaap Tscheljuskin naar de Lena-delta stoo- men, om vandaar in den stroom te ge- rakeD, die westwaarts van de Nieuw- Siberische eilanden naar het Noorden is gericht. Dr. Nansen is nl. overtuigd, dat die stroom over de Noordpool naar Groen land voert. Hy heeft daarvoor tal van bewijzen. Overblijfselen van het Ame- rikaansche poolschip //Jeannette," dat in den zomer van 1881 ten noorden der Nieuw Siberische eilanden verging, wer den drie jaren later teruggevonden aan het zuidelyk gedeelte van Groenlands westkustjaarlyks wordt op de oost kust van Groenland dry f hout aangetrof fen, dat sleGhts afkomstig kan zyu van boomstammen, die door de grooie Sibe rische rivieren in zee zyn gespoeld, ter wijl ook het drijfija op Groenlands kus ten de sporen draagt van te zyn gevormd in de Siberische wateren. Wat een brok ys vermag, moet ook mogelyk zijn voor een door menschen- handen bestuurd schip. Zoo oordeelt Nansen, en het is dan ook zyn plan, om zich eenvoudig te laten meedrijven over of langs de Pool. Het groot© ver schil tusschen een stuk ijs en een schip ligt echter in het weerstandsvermogen. Zal zijn schip den druk van het ijs kunnen weerstaan en niet het lot deelen van de //Jeannette," de #Varna" der Ned. Poolexpeditie van 1862 en zoovele andere poolschepen Dr. Nansen hoopt van neen. Hy heeft zyn schip, dat //Fram" (//Voorwaarts") werd gedoopt, laten bouwen volgens de zoogenaamde U constructie. De romp onder water is nl. zeer sterk gebogen, zoodat het ijs by het persen het schip niet indrukt, maar oplicht. Het stoomschip //Tegetthof" van de Oostenryk-Hongaarsc xe expeditie had ia 1892 aan dezen vorm zyo behoud te dan ken, e yenals vele Amerikaansche wal viBchvaarders. Ea bo/en deze walvisch vaarders heelt de //Fram" het voordeel, dat zij niet zooals deze gebouwd behoefde te worden met het oog op een zoo groot mogelijke lading, zooda» veel meer ruimte voor het aanbrengen van nog alle lei bizondere, inwendige versterkingen o ter- bleef. De //Fram" is 39 M. lang, 11 breed, 5.21 diep en meet 530 ton. Het schip heeft een zeil- en stoomvermogen vau 270 paardenkracht. Hoe laag de tocht duren zal, ia na cuurlyk niet met juistheid te zeggen. Nansen proviandeerde zich voor 5 a 6 jaren en neemt dus dien tijd als maxi mum aan. In elk geval is dit zeker zeer raim geschat, De ysschol met de voor werpen der //Jeannette" legde den afstand van 5400 K. M. ia 1100 etmalen af, zoodat zij 5 K. M. per 24 uur deed. In dat tydsverloop kan dus de tocht worden volbracht en ai bestaat nu de mogelijk heid dat de ysschol, wat haar drift be treft, in bizonder gunstige omstandighe den verkeerd heeft, het tegenovergestel de is evengoed mogelijk, en in ieder geval is een bemand schip in zooverre in het voordeel boven een stuk ijs, dat op de beweging var» het eerste invloed kan worden uitgeoefend. Slechts in één ge val zou dit niet zoo zyn, nl. als het schip onafgebroken in het ys bleef be klemd, doch dit is onwaarschijnlijk, want al gelooft men tegenwoordig niet meer aan de open Poolzee, het is toch niet onwaarschijnlijk, dat de Poolzee, naast eilanden, ook open vakken zal be zitten. Dr. Nansen voorziet natuurlijk de kans, dat zyo schip ondanks alle voor zorgen te gronde gaat. In dat geval is hy van plan zich op het ijs verder te laten dryven; De ondervinding heeft geleerd, dat een langdurig verblijf op het ijs, mits men goed ia toegerust, vol strekt niet onmogelijk is. De bemanning der //tianna" leefde 207 dagen in en tusschen het ijs, zonder dat een der 13 deelnemers er nadeel van ondervond. Do schiyvers van het opstel in //De Gids," waaraan hier de voornaamste bi zonderheden zyn ontleend, dr. J. Mar, Ruys, die in 1882/3 met de Ned. Pool expeditie in de Karazee overwinterde, bracht aldaar met zyn tochtgenooten menigen nacht en dag in een tent op het ys door, zelfs by een temperatuur van 30 k 40° C. onder het vriespunt, en Nansen zelf moest op zyn bekenden. Groenlandschen tocht 79 dagen slapen op den ijsvloer zonder ander dak dan dat der jjstent. Naneen's expeditie draagt een beslist Noorsch karakter. Ongeveer duizend per sonen hadden zich aangemeld om van de reis t9 zyo, maar Nansen heeft uit sluitend Noren tot zijn tochtgenooten gekozen. Ook wordt de expeditie met Noorsch geld betaald. Koning Oscar al leen gaf 20.000 kronen. Behalve den aanvoerder telt de expeditie slechts 12 personen. Kapt. Sverarupp, die ook de Groenlandsche reis meemaakte en zich in het afgeloopen jaar aan boord van een walvischvaarder in het manoeuvreeren van eea schip in het ijs oefende, neemt de nautische leiding op zich. Mevrouw Nansen, een levendige, kleine brunette, die op de vorige reis getoond heeft, dal zij in moed en veerkracht voor de man nen niet onderdoet, vergezelt haren echt genoot. Het oorspronkelyk plan van Nansen was om evenals de //Jeannette" indertijd de Siberische eilanden door de Bering- straat te bereiken. In dit geval had hij reeds in het begin van dit jaar moeten vertrekken. De thans gekozen weg is zeker kor ter, als de yatoestanden in de Karazee gunstig zyn, doch hij loopt de kans ooi evenals de Nederlandsche en Deeneche poolschepen van 1882 in de Karazee te blijven steken, waardoor reeds daar een jaar geheel nutteloos kan verloren gaan. Nansen vertrouwt echter op zyn goed gesternte. Zyn tocht dwars door Groen land, die indertyd een waanzinnige daad werd genoemd, is met schitterenden uit slag bekroond cn van deze expeditie moet men tea minste getuigen, dat zij voortreffelyk is voorbereid en theoretisch zeer goed mogelyk schynt. Het denkbeeld, dat, als de //Fram" eenmaal in het ys benoorden Siberië ingesloten is, van terugkeer geen sprake meer kan zyn en de bemanning slechts voor de keus zal öiaan voorwaarts gaan of ten onder gaan schrikt Nansen trouwens allerminst af. Zijn Groenland? sche reis, zeide hy verleden jaar tot een correspondent der //London News," had het hem geleerd, dat, wanneer alle mo gelijkheid tot terugkeer is verdwenen en de eenige kans op levensbehoud voor waarts, dat is naar het bsoogde doel ligt, de bereiking daarvan waarschynlyker en ook gemakkelijker is. f oor den inhoud dezer rubriek xtelt de Redactie zich niet aansprakelijk.) Mijnheer de Redacteur Yerzoeke beleefd opname van onder staande regelen in uw geëerd blad. Bij de op handen zijnde verkiezing voor den Gemeenteraad zal wel de ge dachte by vele kiezers opkomen //op wien moeten wy toch onze stem wel uitbrengen", en waarlyk het is moeielyk in het heirleger van candidaten, die door de verschillende kiesvereenigingen ge steld zyn, 08n keuze te doen. Ik wil over de verschillende candida ten niet spreken, dat is het doel van mijn stukje niet; ik wenschte alleen in het openbaar myne verwondering, ik zoude baast kunnen zeggen, mijne ver ontwaardiging uit te spreken over de olverantwoordelijke wyze, waarop de candidatuur van den heer G. E- L. Hy- mans in de vergadering der 33 alwyzen van //Vooruitgang" behandeld is. Zie, mijnheer de redacteur, ik ken den heer Hymans niet, ik heb hem nimmer gesproken^of in correspondentie met hem gestaan, maar wanneer ik zoo eens na denk, op welk eene uitnemende wyze hij de bekende gaskwesti6 heeft behandeld, dat hy eigeclyk de map is, die den doorslag heeft gegeven aan het voor de gemeente en de gemeentenaren zoo be langrijk besluit, door den Raad ten dien opzichte genomen, dan zeg ik, dat zooTn man in den Raad thuis behoort. Hy heeft getoond wat by kan en wat hy vermag, en al is hy nu duizendmaal geen Haarlemmer, de hoofdzaak is toch, dat men zich vcor de belangen der ge meente interesseert en dat men begrypfc wat er verhandeld wordt. Ieder kiesar zal het met my eens zyn, dat iemand die lid van den Raad is, dat niet mag zyn alleen omdat hy Haarlemmer is en voor het overige als figurant op zyn zetel zit, tea spot zijner collega's die eenigs- zins begrip van een zaak hebben. Maar dat Haarlemmer zyn schijnt hier in onze stad bizonder veel gewicht in de schaal te leggen» Komt, laat ons niet zoo opper vlakkig oordeelen; laat ons de oogen openen voor het goede, het degelyko, het ware. Laat ons geen mannen kiezen voor den Raad alleen omdat zy Haarlemmer zyn, maar brengt uw stem uit op dege nen, die getoond hebben dat zij uitste kende capaciteiten bezitten, die der ge meente en hare inwoners tot nut kunnen strekken. Wat hebben wy aan al die //kamele ons" wat geeft het of wy al stemmen op iemand, alleen omdat hy een fabriek in de stad heeft of dergelyke onzin meer is onze stad daarmede gebaat? Neen, wy moeten mannen met een helder hoofd in den Raad hebben en om daarioo te go- raken, moet elke bekrompen nevenge dachte wyken. Ik weet dat veis kiezers op der» heer Hymans zullen stemmen en daarom heeft het rayne verwondering op gewekt, dat genoemde heer niet op het lijstje vsq //Vooruitgang" staat. Of neen, het mag mij niet verwonderen, want iedereen,, die zonder eenig vooroordeel de debatten van die vergadering leest, zal zyne schouders medelydend ophalen en uitroepen //Vergeeft het hun, zij weten niet wat zij doen." Met dankzegging voor de verleende plaatsruimte verblijve hoogachtend Uw Dv3. Dienaar P. T. SCHUITEMAKER. Haarlenty 12 Juli 1893. Mijnheer de Redacteur Naa? aanleiding -van het verstag m //Haarlem's Dagblad" over het Water feest, wordt ook op eene afkeurende wijze gesproken over eenige leden van het Stedelyk Muziekkorps, welke wei gerden op de voor hen bestemde plaatsen zitting te nemen. Om scheeve veronder stellingen te voorkomen, achten wy het noodig eeae geheel met de waarheid overeenkomende voorstelling der zaak te geven. Ten eerste de ladder welke gebruikt werd, om ons op onze verhevenheid to plaatsen was te kort, zoodat wij ons er op moesten hyschen. Ten tweede ^ag onze stellage er ta» melyk zwak uit, zoo zelfs dat een des kundige verklaarde dat het niet zonder gevaar was hierop plaats te nemen. Eo eindelyk dient niet te worden vergeten, dat twee van de drie die zijn heenge gaan, menscnen op leeltyd waren, die unmogelyk met de beste wil van de wereld de plaats van bestemming kon den bereiken. Dit mynheer de Redacteur zijn de feiten zooals ze zyn, en met welker plaatsing in nw geëerd blad UEd. ten zeerste zuic verplichten. De negen overgebleven ledm van het Stedelijk Muziek korps. die op het feest mu ziek hebben gemaakt*

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7