BINNENLAND GEMENGD NIEUWS. naargeestig huilde De gedachte aan al die merjschelyke ellende, den oorlog, den hongersnood, verraad en domheid ging my door het hoofd, ik werd er wanho pig door. Maar toen ik eenmaal lag met de slaapmntB over de ooren en de dekens over den sGbouder, sliep ik spoedig op Gods genade in. Blijkens e e n e m e d e d e e 1 i n g van het consulaat-generaal van Zweden en Noorwegen te Amsterdam, heeft de Noor- weegsche regeering de provinciën Noord en Zuid-Holland en Zeeland besmet ver klaard wegens het voorkomen van ge vallen van Aziatische cholera. Gezag voerders van naar Noorwegen bestemde schepen worden in verband hiermede er opmerkzaam op gemaakt, dat elk schip, komende van een buïtenlandsche haven, welke besmet verklaard is wegens Az„ cholera, volgens de bepalingen van het kon, besluit van 27 Aug. 1892 verplicht is by aankomst in een Noorweegsche haven de quarantaïnevlag te hijschen en geen gemeenschap te houden met den wal, alvorens een onderzoek zal zyn in gesteld naar den gezondheidstoestand der opvarenden. De Braziliaansche regeering heeft Rotterdam, wegens de daar voorgekomen choleragevallen, besmet Verklaard en de andere Nederlandsche havens verdacht. Alle van Nedeiland komende schepen zollen by Ilha Grande by Rio een qua rantaine van vyf dagen moeten door maken. De vice-admiraal N. Mac Leod, directeur en commandant der marine te Amsterdsm, bood Donde.'dag aan de in deze directie in functie zynde officieren een diner aan ter herinnering aan den dag, waarop hy voor 40 jaren tot adelborst le kl. werd aar gesteld. Hieromtrent meldt de //N. R Ct." het volgende De beer Mac Leod werd 18 Septem ber 1837 geboren; 1 September 1850 becoemd tot adelboret 2e kl.; 5 Septem ber 1853 tot adelborst le kl. In August os van hetzelfde jasr vertrok hy naar Indië en werd ter reede van Ba'avia 1 Januari '56 tot luitenant ter zee 2e kl. bevorderd. Als zoodanig maakte hij een kruistocht in de Moluk- ken, om raar Java teruggekeerd, aan boord van de //Etna'' te gaan en deel te nemen aan de kruistochten op zee- roovers en aan de tuchtiging van Parigi in de bocht van Gorontalo in 1857. Het volgende jaar nam hy deel aan den grooten onderzoekingstocht op Nieuw- Guinea ea keerde ia December *59 naar Nederland terug. Gedet8cbeerd als oudste officier op de «Linge", keerde bij naar Indië terug als commandant van dat schip, wyl de com mandant onderweg overleed. Voor de wyze waarop de jeugdige officier dien bodem te Batavia bracht, ontving hij de ridderorde van de E kenkroon. Van de «Linge" werd hy geplaatst als eers'e officier aan boord van de «Reteh" waarmee een kruistocht in de Molukken en opnemingen in tal van reeden en bochten werden gemaakt. In 1865 keerde hy naar Nederland terug om op nonactiviteit te worden ge- Bteld. Op 1 Juli '66 volgde zyn benoe ming tot luit. ter zee le kl Op 1 Oc tober 1868 werd hem het bevel opge dragen over de «Ternate", dienst doende als opleidingsschip voor bootsmansleerlin- gen. Na een driejarig bevel over dezen bodem koos by weder zee en werd, in Indië aangekomen, belast met het bevel over de «Coehoorn", om van Augustus '72 tot Jan. '74 als adjudant van den Goev.-Gea. op te treden. Datzelfde jaar nam hij als eerste officier op de «Zee land" deel aan de krijgsverrichtingen tegen Atjeh, waarvoor hem het eeretee- ken voor belangtyke krijgsverrichtingen en de Atjehmedzille ten d6el vielen. Na dat de «Zeeland" tot wachtschip was in gericht, werd hy benoemd tot lid der commissie voor het ontwerpen van een haven te Semarang of elders op Hidden- Java. Den 16en November 1875 tot kapitein- luitenant ter zee benoemd, keerde hy wederom naar het vaderland terug, om 1 Juni '82 tot kapitein ter zee bevor derd te worden. A1b zoodanig werd hem in Indië het bevel opgedragen over het ramtorensebip «Prins Hendrik der Neder landen". Met de «Prins Hendrik" ver trok hij na de nitbarsting van Krakatau naar de Straat Sunda om, met den Goe- vemeur-Generaal aan boord, de door die uitbarsting geteisterde streken te be zoeken. Den 3en Januari '84 werd de heer Mac Leod naar Nederland geroepen om belast te worden met de betrekking van chef van het materieel by het ministerie van marine. Als zoodanig ontving hy de orde van den Ned. Leeuw. Deze be trekking werd gedurende vyf jaren door hem vervuld. Na een korten tijd non- actief te zjjn geweest, werd hy 21 Juni '89 benoemd tot commandant van Z. M. ramtorenschip «Buffel" en tevens tot commandant der oefeningsdivisie betref fende de verdediging der Tesselsche zeegaten en van Helder. Op 1 Mei 1890 volgde zijn benoeming tot schout-bij nacht, tevens directeur en commandant der marine te Qeilevoetsluis, aan welke betrekking het Gommandement van de stelling van de monden van de Maas en van het Haringvliet verbonden is. In Juli 1891 werd hij benoemd tot ridder 2e klasse met de Ster van de orde der Kroon van Pruisen. Ia Mei 1892 aanvaardde hy zyn tegen woordige betrekking van directeur en commandant der marine hier. In hetzelfde jaar volgde de benoeming tot vice-admiraal en werd hy belaot met de manoeuvres vau de oefeningsdivisie in de Zuiderzee. By het van stapel loopen van de «Koningin Wilhelmina," in October va& het vorig jaar, viel hem van H. M. de onderscheiding te beurt tot commandeur io de orde van Oranje Nassau te worden benoemd. Volgens den r egenmeter te Rockanje viel er in de maand Augustus 43.3 mM. regen tegen 43.8 mM. in Augustus van het vorige jaar. Op den 17en dier maand stond de thermometer 888 Fahr. ia de schaduw, 's middags ten 12 uur. De barometer stond 5 dagen beneden 0 tot 2. overige dagen boven 0 tot plus 4. De thermometer vari eerde van 56 tot 74 Fahr. 'a morgens te 8 uur. Volgens den te Stavenisse vanwege het K. N. Meteorologisch Instituut te Utrecht geplaatsten regenmeter viel er in Augustus 1.1. 87 mM. regen in 12 af tappingen, tegen 42 in 1892, 79.5 in 1891 en 97.5 in 1890. De hoogste baro meterstand iu de laatste maand was 768, de laagste 750 idM. Vrij dagochtend vonden de buren in eeDe wonieg aan de Slaakkade te Rotterdam 4 kinderen, waaronder 2 nog heel jong, in zeer armoedigen toe stand alleen te huis. De moeder verliet Woensdag, de vader Donderdag het ge zin. De buren hebben de politie er mede in kennis "gesteld, die zich het lot der kinderen heeft aangetrokken. Twee ver- keeren in zeer zorgwekkenden toestand. VanhetNederlandsch aak schip «Dageraad", schipper Schot, dat te Hansweert onder quarantaine gesteld en geheel ontsmet was, moesten Donder dagmorgen weder een kiud ea een vrouw naar de barak worden overgebracht. Ook de gemeeste-veldwachter Van den Boogaart schijnt zwaar door de cholera aangetast te zyn; zyn toestand is be den kelyk. Zyne woning wordt door eenen rijks veldwachter bewaakt. D e «M iddelburgscheCourant" deelt mede, dat in verband met den moord te Marolleput onder de gemeente Oostburg is gehoord en naïir het huis van bewaring te Oostburg overgebracht Michiel Lampier, laudmaosknecht te Groede. Er wordt nog gemeld, dat er een bebloede knuppel is gevonden, waarmede vermoedelyk de vrouwen geslagen en verwond werden. De gearresteerde iade man van eene der verslagenen, met wien zij op een slechten voet leefde. Nog meldt men, dat tegen Lampier door de rechtbank te Middelburg bevel tot aauhouding is verleend. Rechtszaken. Het openbaar ministerie by het kan tongerecht in Den Haag is in hooger beroep gekomen tegen de vryspraak van den schipper, die drenkelingen in den trek- vliet zonder hulp liet. I n de Engelsche steenkool- dis trie tea weidt een zwarte oorlog ge voerd. In een stadje in den Elzas ech ter is een «witte kryg" uitgebroken. Een vreedzame drank als melk heeft de gemoederen verhit. De melkboeren en de huismoeders in het stadje Rappoliswei- Ier heb ten elkaar den oorlog verklaard. De melkboeren stelden de prys der melk op 20 pf., de huisvrouwen wilden ech ter niet meer dan 11 pf. betalen. De boeren gaven eerst toe, doch lieten ten slotte den stadsomroeper bekend maken, dat zy de melk niet tegen lageren prys dan 20 pf. zouden verkoopen, liever wierpen zy ze in het water. De huis vrouwen lieten daarop door denzelfden beambte bekend maken, dat zy liever kolfie zonder melk dronken, dan meer dan 11 pf. te betalen. De uitslag van den stryd is nog onzeker. Vier wagens van een snel- troin op den «Boston and Albany railraad* zyn Donderdagmiddag naby Chester in Massachusetts,vaa een brag in de rivier Westtteid geslingerd. Men was bezig de brug te herstellen. Niettemin reed de trein er over met het gevolg, dat ze instortte, toen nog slechts de locomotief en 3 wagenB er over waren. Vyftien personen werden gedood en 36 gewond, van wie 6 doodelyk. Een der scholen te Londen heeft veel te lijden van mieren, die in grooten getale in alle kamers binnen dringen en in het voedsel kruipen. On der het gebed houden de kinderen zich bezig met het doodea van de ongenoode gasten, die uit de boterham kruipen en op het tafelkleed loopen. Alle pogingen om de dieren kwyt te raken mislukten tot nog toe. In een E n g e 1 s c h t y d s chrif t «Temple Bar", geeft mrs. Tweedie een schets van de beide groote Noren Bjërnstjerno Björcson en Henrik Ibsen in hun huiselyke omgeving. Voor heden laten wij hier volgen wat zy van Björnstjerne Björnson zegt. De Noorsche romanschrijver is een gezet man van stevigen bouw. Physieke kracht spreekt uit zijn geheele voorko men, terwyl de bouw van zyn hoofd groote verstandelijke ontwikkeling aan duidt. Zijn gezicht is eigenaardig rond en de uitstekende jukbeenderen en groote mond geven hem een bijzonder Noorsch uiterlyk. Hy draagt zyn haar recht naar boven gekamd. Zijn haar is nu wit, maar in zijn jeugd had hij een zwaren rooden haardos. Als hy in het vuur van het geprek is, schudden en vliegen zijn ha ren naar alle kanten, evenals de manen van een leeuw. Behalve zyn roode bak kebaarden heeft hy een gladgeschoren gezicht. Björnson ziet er goed uit met zyn flinke gestalte en levendige blauwe oogen. Zonder lorgnet ziet men hem nooit, want !by is zeer kortzichtig. Om zyn dunne, van vastberadenheid getui gende lippon speelt dikwyls een glimlach, karakteristiek voor den man, die ernstig en somber er zeer goedhartig is. Björnson dweept met muziek, hoewel hij deze kunst zelf niet beoefent. «Niets geeft my groot er genot dan te luisteren naar goede muziekzeide hy tot zyn bezoekster. Muziek verheft de ziel maar verkleint ze niet, zooals Tolstoi durft beweren. Voor my is mu ziek geluk, ontspanning, vroolykheid en bezieling. Myn beste werk is geschreven na het hooren van goede muziek." Zyn vriend en landgenoot Grieg heeft verscheidene van zyn gedichten op mu ziek gezet en eveneens heelt Björnson met het grootste succes oratoriums ge schreven by Grieg's muziekstukken. Björnson heeft veel gereisdhij was slechts eens in Engelaad, jaren geleden en slechts enkele dageni «Ik hoop er echter nog eens te komen, want ik ben een apostel van Herbert Spencer en een groot bewonderaar vau de Eagelsche litteratuur, maar de taal spreek ik zeer Biecht. Ik ben in de 60 jaar en te oud om nieuwe vrienden te maken en vooral niet als ik hun taal niet Bpreek. Vóór ik sterf heb ik nog veel te werken en slechts weinig tyd meer vóór my om het te volbrengen. Myn werk is rayo leven; hoe meer werk ik heb hoe gelukkiger ik my ge voel. Muziek is mijn amusement en spitten myn ontspanning. Gy zult lachen als zeg spitten is myn ontspanning, maar toch ia het zoo. Uw Gladstone velt eiken, ik spit met e.n spade en ik bes veel trotscker myn naam te zien staan op een spade dan in een boek." Eigenhandig werkte hy op zyn be koorlijk landgoed te Gudbrandsdal, en is wat trot8Cli het zijne er toe by ge bracht te hebben om wat eerst een berg steenen was vruchtbaren grond te hebben gemaakt «Gy ziet, ik ben onder de boeren grootgebracht. My a vader was een gees telijke en ik was ook bestemd voor de kerk. Vreemd genoeg, myn eorete litté raire producten waren hymnen, maar dat was verscheidene jaren geleden." En, voegde hy er by «Ik denk dat het volmaakste en gelukkigste leven te vin den is in de eenvoudige boerenwoning. De zoogenaamde beschaafde maatschap pij is niet de ware, zy is geheel kunst matig, kunstmatig tot in den grond van het hart." Over Björnson's manier van werken geeft mrs. Tweedie de volgende beschry- ving. Als alles in het huishouden aan zyn gewonen gang is, houdt Björnson zich tot 2 uur met schrijven bezig, dan dineert de familie, en hierna beschouwt hy zyn grootste dagtaak vervuld. Hy houdt zich lang zoo niet aan orde en regel als Ibsen maar hy heeft niet zoo veel tyd te zyner beschikking, en zyn geheele leven is éen herrie van den morgen tof aan den avond. Björnson vindt het 't aangenaamste alleen te zijn als hy zit te werken, en in elk van zyn kleine landelijke woningen heeft hy zyn eigen werkkamer, voorzien van een groote lage tafel. Alle tooneelen en handelingen, die zijn personen doorleven, zelfs hun ge sprekken, beaenkt hy al wandelende door de kamer vóór hy het aan het pa pier toevertrouwt. Hy loopt, heen en weer terwijl hij in zichzelf mompelt, maar als hy eens een hoofdstuk of vers in zyn hoofd heeft, zet hy zich neer en werpt de ruwe sohets vlug op het papier. Op deze manier ontstaan tal van slor dige en onleesbare manuscripten, waar over de zonderlingste anecdotes verhaald worden, want als Björnson zyn vrouw niet had zou de uitgever nooit het door hem geschrevene kannen ontcijferen. Mevrouw Björnson schrijft haast alles op .voor haar man; hy ziet het dan na en verandert het, en zij schryft weer alles over voor het ter perse gaat. Op deze wyze is haar hulp van veel nut. Hoeveel vrouwea zyu haar mannen by het werk niet behulpzaam, zonder eeni- gen persoonlijken dank van de buiten wereld te ontvangen, alleen tevreden en gelukkig in den glans van^den^roem barer echtgenooten. De Duitsche beschermings- troepen in Zuid-Afrika zyn met de krij gers van Koning Witbooi slaags ge raakt. De inlanders telden 5 dooden, de Duitschers 4 gewonden. Prins Ruprecht van Beieren, eenige zoon van Prins Lodewyk en ver moedelyk erfgenaam van den Beierschen troon, is aan den vooravond van den dag, waarop hy met zyn regiment naar de legeroefeningen moest vertrekken, spoor loos verdwenen. Vrydag begonnen in West- Dnitschland de groote militaire ma noeuvres eerst tusschen Koblenz en Trier, en later in de Palts en rondom Metz. De Keizer, die belde bijwoont, kwam des morgens, vergezeld van de Kei zerin, te Koblonz aan, en terwyl de laat ste van daar een bezoek brengt aan Keu len begeeft de Keizer zich naar het Ryksland. Tot de vele vorstelijke perso nen, die deze militaire wapenschouwing en manoeuvres bijwonen, behoort de Kroonprins van Italië, die vergezeld van zyn adjudant generaal-majoor Terzaghie, Vrijdag namiddag te 4 uur 4O te Bin- gerbrhek, het Pruisisch grensstation aan kwam en namens den Keizer begroet werd door den luitenant-generaal Edler von der Planitz, die den prins van Na pels «ten eeredienst" is toegevoegd. Gei ij k te verwachten was, heeft de grootere gemakkelijkheid waar mede ;ia de laatste jaren, door toepas sing der electriciteit, aluminium wordt verkregen, de ny verheid aangespoord tot een ruim gebruik van dit metaal, dat zoo uitstekende eigenschappen heeft. Zoo ziet men thans in veie magazijnen niet enkel voorwerpen ter versiering uit dit metaal uitgesteld, maar, wat van meer beteeken is is, ook allerlei gereed schap voor huiselijk gebruik, vooral voor de keuken. In de «Leipz, Anzeiger" kwam on langs over dit metaal een opstel voor, dat blykbaar door een deskundige is geschreven en belangrijke mededeelin- gen bevat over de invoering van alumi- nium-zakea in het Duitsche leger. De eerste proeven met veldflesschen vielen niet gunstig uit. De vloeistof die er in werd gedaan, bleek een onaangenamen smaak te hebben gekregen. De oorzaak hiervan was daarin gelegen, dat men vroeger om die veldflesschen te vervaar digen een vetiige kern gebruikte, die na de smelting niet geheel en al er uit kon worden verwijderd. Thana bezigt men daartoe echter andere stoffeD, die geen sporen achterlaten. De laogdurige proe* ven, welke sedert 1890 door hot minis terie van oorlog te Bcrlyn met veldfles schen en kookpannen van aluminium zyn genomen, zyn dan ook zeer gunstig uitgevallen. Onlangs is daarom de in voering van zulke veldflesschen by het leger bevolen, op grond niet alleea dat zij veel lichter zyn dan die uit andere metalen, maar bovendien het metaal niet roest en voor de gezoadheid niet scha delijk is. In goed drinkwater komt dan ook gewoonlijk aluminium (ongeveer 2—12 miligram in eiken liter) zonder dat daarvan zooals van koper, lood en in schadelyke gevolgen zyn ondervon den. De schrijver deelt hieromtrent nog mede, dat twee geneeskundigen van het «Gesuadheitsamt" te Berlijn onlangs op zich zelf de proef hebben genomen. Zy namen een maand lang dagelijks by hun tweede ontbijt een gram aluminium dus een betrekkelijk groote hoeveelheid in en bleven voortdurend volmaakt wel. Prof. Paul Giissfeldt, de bekende reisgezel van den duitschea keizer, heeft een merkwaardlgen berg*- toer volbracht, door den Mont Blanc langs een nieuwen weg uit het zuiden. Hij vertrok 14 Aug. uit Courmayeur met de gidsen E il Rey en Christian Klucker en 4 dragers, waarvan 3 wer den teruggezonden nadat den eersten nacht boven de Brenva gletscher gekam peerd was. Te 11 uur 's morgens be reikte dr. Gussfeldt den top van de Aiguille Blanche de Péieret op 4113 M. hoogte, die nog slechts eenmaal van een andere zijde .bestegen is. Ook den twee den nacht sliep prof. Gtlssfeldt onder den blooten hemel, ditmaal op een hoogte van 4200 en den volgenden dag beklom het gezelschap den Mont Blanc van Courmayeur (4756 M.). Toen de moedige bergbeklimmers den top bereikt hadden, kondigden kanon schoten hun aan, dat zij van den Val Veni gezien waren. Daarop klommen zy langs een betrek kelijk gemakkelyken weg naar den wer- kelyken top van den Mont Blanc (4810 M.) en na den nacht te hebben doorge bracht in de tenten van de werklieden, die het observatorium bouwen, daalde het gezelschap over den Dome gletscher naar het Val Veni. De geheele toeht tot Courmayeur terug, heeft 88 uren geduurd. Uit Zanzibar komt het be richt dat de Somalis te Kismayu, na den moord op den superintendent der Brit- sche O. Afrika, den heer Hamilton, tot den 18den rustig: zijn gebleven. Dien dag hebben zij, geholpen door een aan tal hunner (stamgenooten, een aaaval op Kismayu gedaan, die echter door het garnizoen onder aanvoering van den Italiaanschen reiziger, graaf Lovatelli, werd afgeslagen. Zoodra het Engelsche oorlogsschip «Blanche" te Kismayu kwam, werden een veertigtal matrozen ter beschikking van graaf Lovatelli gesteld. Door dese macht werden een paar vijandelijke dor pen verwoest en een groot aantal Soma lia over de kling gejaagd, als straf voor den verraderlijken moord op den heer Ha milton. De geruchten [over den storm, die het oosten van Noord-Ame rika teisterde, waren niet geschikt om da beaDgste gemoederen gerost te stel- fieu men hoopte, dat de ee ste berich ten overdreven waren, doch de latere breiden de lyst der ongelukken nog steeds uit, al blijkt höt, dat do matesi- eele schade hier en daar wat hoog ge schat werd. Ea dan opent het meteo rologisch instituut te New-York nog het vooruitzicht, dat op dezen orkaan nog een andere zal volgen, die reeds in den golf van Mexico met groote hevigheid woedt. Te Savannah zyn 15 lyken gevonden nog 50 inwoners worden echter vermist. Te Charleston werden de schepen door den vloed opgenomen en in do straten gevoerd, waar zy bleven liggen. Geheel Noord-Carolina gelykt een woesteny Zuid-Carolïna Btond blank. De geheele tabaksoogst is vernield. De kracht van den wind was zoo groot, dat het schuim der golven van de zee 10 mijlen ver over het land werd gezweept. Te Baltimore werden de straten over stroomd, daken dreven daarin rond, ont wortelde boomen werden medege3leurd. Daartusschen bewogen zich mannen in roeibootjes om de waarde uit de huizen in veiligheid te brengen. Op het eiland Helena naby de kust van Zuid Carolina werden zeer vele bewoners gedood, op de plantage naby Port-Royal kwam eea 25-tal negers om. Tot ver in de straten van Wilming ton (Delaware) liggen booten en over blijfselen van vaartuigen. Te Washington zijn alle boomen ont worteld, de tuin van het Witte Huis gelykt een woestenij. Ia den staat New-York komt van den vruchtenoogst niets terecht, de storm heeft de boomen beter en vollediger van huune vruchten beroofd dan een geheel leger van op fruit beluste kinderen dit had kunnen doen. Bjjna alle pleiziervaattuigen in de haven van New-York sloegen van de ankers weg, botsten tegen elkaar en werdea meer of minder ernstig bescha digd twee er van zonken. De «City of Savannah" is vergaan, de opvarenden zyn echter naar men hoopt, allen gered. De «City of Bir mingham" heeft de meesten aan boord genomen. De orkaan overviel de «City of Savannah" op de hoogte van Char leston. Onophoudelijk sloegen hooge golven over het dek, dreigende alles mede te sleepen wat, niet onwrikbaar vaststond. Het water drong in het ruim* steeg ai hooger en hooger en doofde ten slotte de vuren. Nu scheen het schip reddeloos verloren. De passagiers waren radeloos, stom van schrik. Gelukkig slaagde do kapitein er in het schip bij het eiland Huntington op het land te laten loopen, waar het voor zinken be hoed was, Er werd onophoudelijk om hulp geseind, doch ze d&agde niet; ein delijk boden zich drie zeelieden aaa om in een boot te pogen het land te berei ken en hulp te halen. De moedige man nen voerden met meer geluk dan de opvarenden hoopten, den stryd met de golven; men gelooft dat zy te Beaufort aan land kwamen. Kort daarop trachtte een boot met 6 vrouwen en kinderen, onder leiding van den tweede-stuurman, Helena te bereiken. Men vertrouwt, dat ook zij veilig geland zyn. Tot hun groot ste blijdschap bemerkten de overgeble venen een stoomschip, de «City of Bir mingham", dat hunne noodseinen be merkte. Door boveumenschelyke pogin gen slaagde de bemanning van het laat ste schip er in de opvarenden van de «City of Savannah" te redden. Bij aan komst van de «City of Birmingham", die naast haar eigen vlag ook die van het verongelakte schip voerde, hadden zich duizenden op de werven van Sa vannah verzameld. Aan het gejubel kwam geen einde en hartroerend was het we derzien. VARIA. Uit een manoeuvre brief. Den derden dag kregen wy voe ling met deu vyand en spek I Alles wat in den geopeoden muil van een alligator terecht komt, wordt onver biddelijk ingeslikt. Een alligator is even wel een vreeselyk lui dier en in plaats van zelf jacht te maken op het onge dierte, waarmede het zyn honger stilt, laat het maar doodbedaard toe, dat deze zelf jacht op hem maken. Dit heeft op de volgende wijze plaatB. De alligator kiest zich ergens een plaats uit, waar hy gaat liggen, alsof hy dood was, terwijl hy zyn grooten muil wjjd geopend hoadt. Spoedig daarop kruipt er een kever in, daarna een vlieg, dan verscheidene muggen en eea heeie kolonie muskieten. Voor zoo'n luttele

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7