POLITIEK OVERZICHT. G-MENiD MEOWS. Burgerlijke Stand. vrede cn rust alleen voor xijne kunst leven. Maar onze (lees „de) Boeötiers doen het met kunst en wetenschap op een goedkoopje." Op dit oogenblik van het gesprek, schrijft de repcrter, kwam een postbode binnen met een brief. Liebermann opent dies, en zegt: van de Pinakotheh te München,die etsen van mij gekocht heeft. Ei hij bergt de biljetten van iooo mark in zijn portefeuille. Bet zulien wel biljetten van 50 mark geweest zijn. RECHTSZAKEN. Een veehandelaar te Watergraafsmeer werd door den kantonrechter ,te Am sterdam veroordeeld omdat hij aan den Burgemeester geen kennis had gegeven van verschynselea van mond- en klauw zeer, welke zich bij twee hem toebs- hoorende koeien hadden voorgedaan, ei die koeien met andere in ééne kud de had vervoerd. In hooger beroep werd het vonnis des kantonrechters door de rechtbank aldaar op velschil lende punten vernietigd, doch in hoofd zaak werd de veroordeeling bevestigd. In de Dinsdag gehouden zittfag van dea Hoogen Raad concludeerde het open baar ministerie tot veryslettog van deze laatste uitspraak en verwyzing der zaak naar het gerechtshof te Amsterdam, om dat de rechtbank, het vonnis des eersten rechters vernietigende wegens een daarin gebezigd onwettig bewijsmiddel, zelf standig had moeten beslissen en door dit niet te doen, zich aan wetsschenais heeft schuldig gemaakt. Uitspraak 2 October. Voor de arrondissementsrecht bank te Amsterdam stond Woensdag terecht Pauline J. M. Mirani, een nog jonge vrouw, die op den 19e© Juni jl. het vierjarig dochtertje van den heer Barneveld te Watergraafsmeer, dat een oogenblik buiten opzicht voor de deur speelde, had medegenomen en blijkbaar niet met de beste bedoelingen. Wel verklaart bekl. niets kwaads in de zin te hebben gehad, dat zij het meisje bij zich had gehouden, omdat het haar was nageloopen, en zij zooveel van kinderen hield, terwijl zy geen oogen blik er aan gedacht had, de hulp der politie in te roepen maar uit het ver hoor der getuigen valt op te maken, dat deze op zich zelve reeds onaanne melijke voorstelling van het gebeurde onjuist is. De ouders deeien mede, wat het kind vertelde toen het den volgen den dag door de politie werd thuis ge- bracht. De vrouw had het kind tot bedelen aangezet en het niets te eten gegeven; zij had het wel eten beloofd, maar zij moest de oorbelletjes hebben die de kleine in de oore© had. De doorgestane angst deed hef meisje eese herseasziekte krijgen, waarvan het echter gelnkkig is genezen. De derde getuige is de logementhou der Zwaan, die bekl. op den avond van 20 Juni in het plantsoen op hst Rembrasdtsplein op eene bank heeft zien zitten; de kleine zag er kalm en tevreden uit. Nochtans meende de ge tuige, de politie te moeten waarschuwen. Het O. M., waargenomen door rar. d'IJvoi, constateerde, dat bekl. de kleine aan de macht der ouders had ontvoerd, achtte art. 279 van het strafwetboek toe passelijk en eischte eene gevangenis straf van 3 maanden voor beklaagde. Uitspraak over 8 dagen. Óp den avond van 21 Juni li, bood de heer S. aan het hulp-post- e® telegraafkantoor aan het Tulpplein te Amterdam een telegram ter verzending aan, kocht voor 1 postzegels en gaf een bankje van 25 in betaling, dat echter door den dienstdoenden beamb te, den heer A., niet gewisseld kos worden, Ds heer S. toonde zich hier over ontevreden, waarop de beambte hem toevoegde, dat hij het zslf maar moest gaan wisselen. Toen nu de heer S. dreigde zich over de houding van den beambte bij den directeur der posterijen te zullen beklagen, antwoord de hem de heer A.„Dat moet je maar doen; misschien zal dat helpen". Hierop zeide de heer S., driftig gewor den Je bent geloof ik, een kwast, een mispunt". Deswege werd door den be ambte eene aanklacht wegens beleedi- ging tegen den heer S. ingediend en déze zaak werd Woensdag door de ar rondissementsrechtbank te Amsterdam in behandeling genomes. Het drietal getuigen, dat gehoord werd, bevestigde de boven gegeven voorstelling der zaak. Ei8ch: 30 gulden boete. De verdediger, mr. Teixeir* d' An- drada, drong op vrijspraak aan vol gens hem was het opzet om te belee- digen niet bewezen. Uitspraak over S dagen. te vertoeven in een land, welks ver tegenwoordigers, bezield door een waar achtige en diep gevoelde vaderlands liefde, al getoond hadden, dat zij niet alleen met de belangen van hua land, maar ook met die van het geheele rijk rekening hielden. De keizer gaf sijue tevredenheid daarover te kenneD. Wat eigenlijk de zin van 's keizers woorden is weet men tiet; te Weenen vermoedt men, dat de keizer daardoor te kennen wilde geven van hoe groot belang de houding der Galiciërs tegenover de Ooslearijksche regeeriag zou zijn, indien Oostenrijk en Rusland eens in botsing kwamen. Eigenaardig is het feit dat de Oosten- rijksche legeroef eningen bijna samen val len met den roesten verjaardag der z.g. tweede verdeeling van Polen (23 Sep tember). De bladen sporen hun lezers aan tot herdenking daarvan de nationale rouw aan te nemen; zij schijnen daartoe echter niet geneigd te zijn; de Polen gevoelen zich te gelukkig onder het Öosfenrijksche bestuur. Te Tudela (Navarra) heeft met het oog op de accijnzen een begin vaa een opstootje plaats gehad maar de rust werd spoedig hersteld. Te Vittora Is de staat van beleg opgeheven. Het definitieve antwoord van de Tranvaalsche regeeriag beitrefisade de quaestie van Swaziland is naar Eage- Jaad gezonden. Krnger, die „geïnter viewd*4 is, heeft verklaard dat hij onte vreden is over Engeland. De onderhan delingen zijn nog even ver als vdórde conferentie te Colesberg. Hy betreurde het dat Engeland zijne beloften niet op behoorlijke en met zijne waardigheid overkomende wijze nagekomen is. Drie gemachtigden van Lobengula zullen Zondag te Mafcking komen. Een hnnner behoort tot den stam van Mata- belle. Men gelooft dat Lobe3gala enkel tyd zoekt te winnen om zijne strijd macht bijeen te trekken. Hij zendt nu zijn vee naar het binnenland. DE BRAND TE LONDEN. Vreeselyk is het verhaal der omstan digheden van den noodlottigen brand ia een olie- en verfwaren winkel ia Fal- ham Paiaceroad. Op onbekende wijze had een vat olie, dat onder de trap stond, vlam gevat en de trap aange stoken. De vrouw lag nog te bed toen haar man de kamer binnenstormde met hfct bericht, dat de trap in brand stond. Zij geloofde hem niet, doch kon niet meer twyfelen toen dikke, zware rook wolken de kamer begonnen te vullen. Man ea vrouw snelden naar boven om de kinderen te redden. De moeder ont snapte veiiig met haar zuigeling langs den vooruitstekenden overkant van den winkel en bereikte het aangrenzende huis. Twee meisjes sprongen uit de bo venste verdieping, het eene viel voor over en werd zeer ernstig gewond het andere kwam op de voeten terecht en vcrstuiUe slechts den enkel. Een oogen blik later verscheen de vader met e meisjes aan de hand en een klein kiud op den arm. Hy wilde het uit het venster werpen, viel echter voor over, bedwelmd door den dikken rook en bleef met het bovenlyf buiten het raam op de vensterbank hangen. Naast hem maakte een 18 jarig meisje ziqh ge reed uit het raam te springen, de rook ontnam echter ook haar het bewustzijn; viel achterover in de kamee terug en verbrandde. Dadelijk werden pogin gen aangewend om de ongelukkiger zoo mogeiyk te verlossen eemge werklieden klommen langs de ladders naar boven. Zij grepen de ongeiukkigen by de klee- deren, deze scheurden echter. Verdere pogingen om de lichamen op te beuren moesten opgegeven worden, daar voor de ramen de rook en uit de onderste verdieping de vlammen de mannen ern stig bedreigden. Zonder hulp te kunnen bieden, moest de menigte toezien hoe de vlammen al hooger en hooger klom men, de kleederea der slachtoffers aan tastten, hunne lichamen verkoolden. Bjjna gelijktijdig met de Iegeroefe ningen In den Elzas zijn ook die vzn het Oostenrijksche leger in Galicië be gonnen. Keizer Frans Jozet is te Jzrosiaf aangekomen en daar verwelkomd door een deputatie uit den Galicischen adel en de Gzlicieche hoogwaardigheidsbe kleders. Op hun toespraak antwoordde de keizer, dat hij zich gelnkkig achtte Engelands eerst e-m i n i s t e r is voor een tweetal weken een welver diende rust gaan nemen. Nadat het groote werk: de verdediging van het flomernl e-ontwerp in het Lagerhuis, is afgeloopen met een zegepraal, waar dig aan de onvermoeibare werkzaamheid en toewijding van den grijzen staatsmsn, heeft de heer Gladstone de gastvrije uitnoodigiog van de eigenares van het kasteel Cargill, mis Armistead, aange nomen, om daar verpoozing te zoeken voor den vermoeienden parlementairen arbeid, dien hij achter den rug heeft. Het kasteel Cargill is gelegen iu het Westen van het graafschap Perth, dus op niet grooten afstand van Balmoral, waar de koningin van Engeland ver toeft. Het is dus niet onwaarschijnlijk, dat Gladstone's korte rust nog nu en dan door een bezoek aan de koningin zal worden afgebroken. Volgens particuliere be richten uit Londen zou de Russiche kroonprins zich met de op dit oogen blik te Fredensborg vertoevende zes. tienjarige prinses Sybilla van Hessen, nit het landgrafelijk huis, verloven. Volgens het officieel buile« tin zijn Dinsdag 15 nieHwe cholera- of cholera-achtige gevallen voorgekomen te Grimsby, waar 22 zieken in behan deling zijn: Woensdag 2 nieuwe gevallen. Te Kuil Woensdagmorgen één geval met doodeslijken afloopte Rotherh&m één verdacht sterfgeval. Van de 7000 Algerijnsche Arabieren, die ter bedevaart naar Mekka zyn ge gaan, zyn er slechts 5000 teruggekeerd; de overigen zijn aan ziekten en ontbe rDgen bezweken. De quar&ntaine-tyd voor de pelgrims in het lazaret bij kaap Matifon is afge loopen eu de pelgrims zija naar hua woonplaatsen vertrokken; het lazaret is gesloten. Een jonge dienstmaagd van een muziek-instrumeutmaker :te Black burn, is plotseling in het bezit gekomen van een fortnin van £93000. Het meisje dat 3 maanden geleden in dienst trad heeft een zeer goede opvoeding genoten. Men zegt, dat haar vader ko ioael der lijfwacht was. De „jonge dame" wil haren dienst niet verlaten voordat haar meesteres zich van een andere dienstmeid voorzien heeft. De armoe de en ellende in de werkstakende districten van En geland en Wales neemt lederen dag toe. Vooral in de armere districten doen zich de treurige gevolgen van de werkstaking gevoelen. De mannen zijn niet in staat hunne gezinnen ook maar het hoogst noodige te verschaffen, zij hebben niets meer. Maandenlang voor de werkstaking waren de loonen zeer laag, de werkstakiogskas was derhalve niet ryk en spoedig uitgeput. De man nen zelf klagen niet, de vrouwen even wel en de uitgeteerde wangen en holle oogen der kleinen, zeggen genoeg. Een der vrouwen gaf zeer juist haar aiier meaning weder, toen zy opmerkte „Lage loonea zyn slecht genoeg, maar geen loonen beteekent voor ons den hongerdood". Zijn de mannen thnis, dan laten zjj zich, getroffen door den aanblik der ellende om hen heen, over halen om den arbeid te hervatten, zoo- ara zy echter onder elkaar zijn, stookt de een de ander op den stryd tot het einde vol te houden. Door den honger aangedreven stelen de werkstakers waar zij maar kannen. Ieder stukje huisraad, dat nog maar eenige waarde had; is de dear uitgedragen en beleend of ver kocht geworden. De winkeliers hebben een ruim credlet gegevenzy verkla ren echter, dat zij nu niet verder kun nen gaan. De vergadering, die Zaterdag te Pon typridd gehouden is, had een deputa- tie naar de patroons gezonden om on derhandelingen aan te ksoopen, De patroons hebben echter geweigerd de deputatie te ontvangen, waardoor aan de laatste hoop op een zeer spoedige en algeheele oplossing van het geschil de bodem ingeslagen is. In Zuid-Lincolnshireis dit jaar een veel groetere koe veelheid fruit geoogst dan eeaig vorig jaar. De markten zijn overladen, sommige kwee kers hebben den aanvoer gestaakt, om dat de opbrengst de vervoerkosten niet dekt. pekele boeren voeden nu hun vee met appelen en peren. Woensdag trokkeateMex borough (in Yorkshire) 600 werkstakers saar de mijn Wath, verdreveH de daar werkende arbeiders met stokken, joegen de politie op de vlucht, sloegen de glazen ia, verscheurden de kantoor boeken,verbrandden de kantoormeubelen en staken een hoop steenkolen ia brand. Vervolgens trokken zy naar een brouwery, waar de eigenaar, om erger te voorkomen, hun verscheiden vaten bier afstond. Daarna deden de werkstakers opnieuw een aanval op de mijaWath. Zy staken nu alle gebouwen in brandtoen deze in vlammen waren opgegaac, trachtte men ook brand in de mijn te stichten, door er brandende kisten in te werpen. De schade bedraagt verscheiden dui zenden pond sterling. Tien oproermakers zijn in hechtenis genomen. Te Farnley bedreven de werk stakers ernstige ongeregeldheden. Zij sloegen dea directeur der mijn met stokken, en brachten een anderen ambte naar ernstige verwondingen toe. De politie dreef de menigte niteen, een agent werd daarbij gewond. Naar een aantal plaatsen in Derby shire, Nottingham- en Yorkshirs, waar men eveneens voor ongeregeldheden vreest, zijn versterkingen van politie en soldaten gezonden. In het Schotsche graafschap Fife is het werk by na overal hervat. Heden zon de werkstaking vermoedelijk geheel geëindigd zija. De werkstaking in Zuid-Wales ie geëindigd. Maandag znlien de mijn werkers den arbeid hervatten. Veelwordter geklaagdop de londensche beurs over het gebrek aan steenkolen,, Nog slechts enkele verkeopers hebben een kleinen voor raad liggen, verreweg de meesten heb ben niets meer. E;a londeasch koop man, die X5 magazijnen heelt, verklaarde, dat hij daarin geen ton kolen heeft;ia het grootste steenkoleamagazija te Lon den bedroeg de voorraad slechts 373 waggons, een hoeveelheid, die onder gewone omstandigheden voor twee dagen voldoende zal zijn, die nu echter misschien eerst Zaterdag geheel ver bruikt zal wezen. De prijs der steenkool stijgt voortdurend. Hetton kolen worden voor 26 ah., Lyosakolen voor 19 sh. jper ton verkocht. Naar aanleiding van deze hooge prijzen besloten de kooplieden de verkoopprijzen voor het publiek ook te verhoogest. De keuken-steenkool zal voortaan 3 sh., de Sllkstone en de beste soort kolen zuliea 2 sh. opgeslagen worden. Sinds Vrydag zijn op de Theems 30 stoombootea, beladen met (meer dan 30,000 ton steenkool aangekomen; het grootste gedeelte dier iading (is echter voor de gasfabrieken bestemd. Bij de mijneigenaren in de Middlaads bedroeg de totale voorraad nog slechts 2816 waggonl&diagende agenten der aadere myaeigenaars verklaarden voor het meerendeel dat de voorraad uitge put waszy konden niets meer te koop aanbieden. Te Watersfort heeft een blinde jongen een anderen jongen uit bet water gered, hij zwom naar de plaat3 vanwaar <de hulpkreten kwamen es zwom met den drenkeling terug. De bliade sproog daarna opnieuw ia het kanaal om een tweeden te redden, wat hem echter niet mocht gelukken. De opvolging van prins Alfred van Groot-Britaanie op deu troon van Saksen-Cobuig Gofcna geeft tot een vraag van etiquette aanleiding, welke belanghebbenden en belangstellenden ssar het schijnt heel wat hoofdbrekens kost en waarvan de oplossing, naar deskundigen verzekeren, zeer moeilijk is. Zij is deze: Als Engelsche prins is hertog Alfred van Koburg //koninklijke hoogheid**, maar de vorsten der kleine Saksische hertogdommen en van de andere kleine D uitsche staatjes zyn slechts „hoogheid" of „doorluchtigheid", en zoo zou waailyk de jongste vorst in Duifschiand, nog wei van geboorte een vreemdeling, ia rang boven hen staanHiertegen komea deze vorsten ia verzet, en van het standpunt der raag- ea etiquette-quaestie, met volkomen recht. Toch kan niemand hertog Alfred het recht ontzeggen, zich koninklijke hoogheid te noemen. De quaestie moet aan het keizerlijk hof thans „eene brandende" zyn. Ea wie zoo wordt uit Berlya geschreven „de pijnlijks bezorgdheid kent waarmede dergelyke zaken behandeld moeten worden, begrijpt ook dat er in belang hebbende kringen over deze quaestie druk gesproken wordt. De uitweg: de Keizer is meester ia zijn eigen huis, en daar plaatst hij ieder waar hij goeduuakt, bestaat feitelijk niet, want ook de Keizer is aan de etiquette gebonden. Moeten au de overige Duitsche vorsten straks maken en het keizerlijk hof myden? Dat gaat toch ook niet." Ds correspondent geeft ais oplossing aan de hand: komt hertog Alfred ten hove als hertog van S&ksen-Koburg- Gotha, dan is hij gelyk zyn voorganger slechts „hoogheid," maar komt hij met zijne Ecgelsche bloe a ver wasten, „dan mag er gebeuren wat wil, de Duitsche vorsten hebben er dan geen last v&u!" Voor eene zoo gewichtige quaesue is deze oplossing toch wel wat heel een voudig! Óverigens het is niet duidelijk hoe daarmede overeen te brengen is het door niemand betwiste recht vaa prios Alfred om zich „koninklijke hoog- heid4* te laten noemen. De „Krcuz Zeituiag" [had toch maar gelijk, toen zij zoo te keer ging tegen het bestijgen vaa eca Duitscnen troon door een Duitenlaadschen prius. De toestand van prinsBis- marek blijkt ernstiger geweest te zya dan vermoed werdalthans zijn lyfansjj prof. Sweaniager, seinde Dinsdagavond aan een vriend te Berlijn, dat er be- laagryke verbetering" was gekomen en de patiënt nu buiten gevaar ia. Over eenige dagen zal de ond-kanselier naar Varsin teragkeeren. Bij het feestmaal te Metz voor de burgerlijke overheden sprak keizer Wilhelm II zijn zijn warmen kartelijken dank aan Lotharingen uit voor de ontvangst hem bereid. De kei zer zeide, dat hij uit de huldeblijken bemerkt heeft, dat Lotharingen zich goed gevoelt als deel van het Duitsche rijk; uit de verte had het hem in dea ooren geklonken wij Lotharingers zijn loyaal, conservatief en streven naar de vrede. Daarom had hij een tehnis on der hen gesticht, opdat zy daaruit de verzekering zullen afleiden, dat de ny- verheid zich ongestoord ontwikkelen kan. Keizer Wilhelm eindigde zyn toe spraak met de woorden „Het Duitsche rijk waarborgt hun den vrede, Duitsch zijn zij en Duitsch zullen zy blijven, daartoe moge God en het Daiische zwaard helpen. Ik drink op het welzijn der Rijkslanden en de trouwe Lotha ringers Dinsdag begoannen in de vlakte van Coligny by Metz de z. g. Raisermanöver, waarbij de keizer van Duitschland zelf het opperste seheids- rechterschap had op zich genomen. Hoewel de aanvang der troepenbewe gingen zeer belangwekkend waB, deden zich ten gevolge van de stijging der temperatuur verscheiden gevallen van ongesteldheid voor, die nog verergerd werden door het gebruik van niet on berispelijk spek, dat uit het proviaad- magAzijn afkomstig was. De duitsche Afrikarcizi- ger dr. Carl Peters heeft eenige lit- teekens, die hij ontvangen heeft bij tweegevechten met berlijasche studen ten. Hy verklaarde, dat hij negen malen gevochten heeft, maar nog nooit een tegenstander doodde behalve in Afrik». Eakeie tweegevechten hadden zeer beu zelachtige oorzaken. Zoo staarde hij eens een student op den openbaren weg aan; Deze achtte zich daardoor beleedïgd en zond dea ontdekkisgsreiziger eeu uit daging, die hij niet onbeantwoord kon laten. Dr. Peters verklaarde, dat hij niet gesteld was op tweegevechten werd hij echter daartoe gedwongen, dan weigerde hij nooit. Hij vocht echter iever met wilde Afrikanen. De Sera te Milaan deelt mede dat men ten huize vaa anar chisten een groote hoeveelheid dyna miet heeft gevonden, en tevens het bewijs, dat er Jeea groot complot wat» beraamd voor een algecaeene anarchis tische beweging in geheel Italië. Amil- care Cipriani moet bij dit complot z^a betrokken. Ia Italië breidt de cholera zich over verscheidene provinciën uit. In de provinciën Cuneo en Alesssaa- dria zijn op een twaalftal plaatsjes ia de vorige maand ruim 50 cholera-geval len met 30 sterfgevallen voorgekomen. In Napels, waar de ziekte reeds in het begin van Augustus voorkwamen op soaimige dagen vaa die maand cea twintigtal sterfgevallen veroorzaakte, schijnt de toestand eerder gunstiger dan onguufctiger te worden. Na het sterven van dea graaf Carraciolo di Foriao en nadat de ziekte onder de manschappen van het stoomschip „Umberto" en oa- der de braad weer is uitgebroken, heb ben vele familiën de stad ontvlucht. Ook te Rome, Genua, Cassiao, Vene tië ea Udino is cholera waargenomen. Op Sicilië kwamen almede vardachte ziektegevallen voor, o. a. te Palermo, De KobingiaRegentes vaa Spanje z*g toen zij Zaterdag een rijtoer deed een kind op de rails spelen, terwijl een trein in aantocht was. De Koningin sprong uit het rytuig en trok het kind van de rails, weinige oogen- blikken voor de aankomst van den trein, Aan het strand by Salonika zijn dezer dagen 15 zakken aangespoeld, die na opening vreeselijk verminkte hoofdeiooze lijken bleken te bevatten, Men vermoedt, dat het slachtoffers van zeeroovers zija, die nog steeds de Ege- ischs zee onveilig maken. Over het kanaal naar Co- rinthe wordt door een vakman, die pas uit Griekenland is teruggekeerd, een zeer ongunstig oordeel geveld. Het kanaal zal eerst over twee of drie maan den voor de scheepvaart opengesteld wordenmaar het is de vraag, of het wel 's winters door groote postschepcn gebruikt zal kunnen worden. De haven aan den logang is verteerd aangelegd. Bij noordenwind is het bi&nenlocpëa er onmogelijk. De zuidelijke dam aan deu westelykea ingang is reeds gedeeltelijk vernield en de dammen en muren zija er over het algemeen niet sterk. De rotsachtige kanaalbedding is gevaarlijk ea de electrische verlichting is onvol doende. Aldus oordeelt die deskundige en hij voegt er bij, dat ook verscheidene ver= tegenwoordigers van vreemde mogend heden berichten in denzelfden gees;; aau hunme regeeringen zonden. VARIA. Vaicr. Jib, als straks taste op visite komt, moet je huiswerk gaan maken op je lei koor-je? (voor zich). Dat gekras met zoo's griffel op de lei houdt niemand vijl minuten uit. Ben vreemdeling te Londen het En- gelsch niet machtig, schrijft in het vreemdelingenboek zijn naamAbel. Iedereen noemt hem nu Ebel. Nu, denkt hij, als iedereen mij Ebel noemt, kan ik me ook wel Ebel schrijven. In het volgende hotel schrijft hij Ebel en nu aoemt men hem Ibel. Ook daarin schikt hij zich en schrijft nu zij o naam Ibel, maar thans werd hij genoemd IJ bei. Toen gat hij het op. Ondertrouwd: 7 Sept. P. W. v. Gemerf e» A. Verhagen. G. Witkamp en W. Termeer. Getrouwd 7 Sept. P. Zieren en H. Schotel. A. W. Westerkamp en C. A. v. d. Hejjde. Bevallen 6 Sept. A. c. Bosman— V. Koon z. - C. Sweertt—JBijkcn. z. 7. Sept. G. Bzasde Gooijer d. - J Ver- laanVeldhuizen d. H. M. E. Hand- graafBeaufort z. Overleden 5 Sept. S. M, C. Cornet 5. md. d. Bronwerstraat. 7 Sep. H. de oer 7 md. z. Burgwal.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 3