Stoomvaartberiehten. Bu^g8rlijk8 Staal Aangeboden Betrekkingen in Nederland. De werkstaking der m ij n- werkers in Derbyshire en Yorkshire doet het handelsverkeer stilstaan. Nadat Woensdag de Midland spoor wegmaatschappij wegens gebrek aan steenkool 30 psrsonentreinee moest op heffen, deelde sij Donderdag mede, dat op dea spoorweg Manchester-Sheffield iuim 50 tr iaën moesten worden inge trokken. Te Did swell zijn Donder- dagmiddag ernstige ongeregeldheden voorgevallen. De mijnwerkers wierpen de politie met steenen, waardoor de agenten verscheiden malen geaoodzaakt waren een charge te maken met de sa bel. Tal van ageatea zij a gekwetst. Te Keckmoedwike hebben de werk stakers de directeuren der mijnen en de politieagenten met steenen geworpen, en verschillende gebouwen vernield. De Loadensche correspon dent vau het Hbld. schrijft. „Een geheimzinnige!zaak brengt de gemoederen in beweging niet alleen te Tighaabrusich ia Schotland waar ze is voorgevallen, maar ook hier in de clubs. De politie zoekt ijverig naar een zekeren Scott, (hoogstwaarschijnlijk een valsche naam) op wien zware verdenkingen rasten tea opzichte vaa eea geheimzinnig sterfgeval. „Voor eenigen tijd werd een Schotsc'a officier, de heer Cecil Hambrottgh, die met twee metgezellen op de konijnen jacht was gegaaa, dood gevonden ia een bosch op het buitengoed ArdUmont- House van dea heer Monsoa, een vaa de beide metgezellen. De ongelukkige had een schot ia het achterhoofd ge kregen. Men meende eerst met eea ongeluk te doen te hebben, weldra vatte mes veraeKkiag op tegen dea anderen jachtgenoot vaa den officier, die zich Scott noemde en die op dea avoad van het ongeluk vertrokken was, eea ver keerd adres achterlatende. Het lijk is geschouwd, waarbij aan het licht kwam, dat de officier {onmogelijk zich zelf hetzij met opzet, hetzij bjj ongeluk koa ge dood hebben. De kogel is onder in het achterhoofd isjgedronge» ea heeft bij het oor het hoofd verlaten. De genees- heeren gavea al? hunne meeaing te kennen, dat het schot ten miuste op 14 passen afstand gelost moet zijn. „De vrienden van het slachtoffer hebben verklaard, dat bij hun weten de luitenant niemand kende van den naam Scott, wel werd gewoonlijk een zijner kennissen bij verkorting met een veel daarop gelijkenden naam aangesproken. „Behalve „Scott" vergezelde de heer Moiïsoe den heer Hambrough op de jacht. Die» 8 onschuld is echter waar schijnlijk. Hij bevond zich op het oogen- blik dat het schot gelost werd in een gedeelte van het bo*ch dat zoo dicht was, dat de heer Moesob den ander onmogelijk ziea kon. Bovendien zou hei ia het belang vaa den heer Mansos geweest zijn, het levea van den jongen officier to bew&reu, daar deze juist zjja levensverzekering met L, 10.000 had willen verhoogeo, welk grootere bedrag zou zijn uitbetaald indien hij slechts enkele urea langer geleefd had. Eenige uren na zijn dood kwam namelijk de mededeelit; g vaa de versekeriagmaat- 8chappij dat zij het voorstel voor deze verhooging vau de polis aannam. Het schijnt dat Moason bij de verzekering belang had. Tc gelijker tijd komt na aan het licht dat Moasoa failliet was. „Wellicht wordt het geheim opge helderd als Scott, die naar het heat, sinds 10 Aug., den dag van het ongeluk, naar zee ging, terugkeert. Als hij ten minste op zee is. Twee detectives zochten hem in de buurt van Piccadilly. „Op Ardlamoat House noemde „Scott" ia tegenwoordigheid van de gouver nante der kinderen van de Monsoas een aantal plaatsen, waar hij vrienden en verwanten heeft. Maar de gouver nante kan zich geen van die plaatsen herinneren." Men weet, dat sinds jaren de Parijzenaars zich ergeren aan de Engelschen, die in geen passend ge waad, maar in allerlei onwaarschijnlijke reispakjes in de deftige schouwburgen komen. Maandagavond kwam weder een Engeischman in de Grootê Opera een reiapet op, een wit flanellen pak aan, zonder vest, en eene groote bloed- roode das op een gekleurd overhemd. Zoo giag de zoon Albions rustig in een der „fauteuils d'orchestre" zitteD, waar de heeren in rok plegen te verschijnen. Maar ditmaal was het geduld der ad ministratie uitgeput. Een bediende noo- digde den ongegeneerden vreemdeling heen te gaan, waaraan deze zonder te genstribbelen voldeed. Donderdag werd te Bombay eeue meeting gehouden om inzame lingen te organtseeren voor de slacht offers van de jongste ongeregeldheden tusschea de Hindoes en de Moham medanen. Goeverneur Harris verklaarde, dat de regeering te iwetea is gekomen, dat de oproerige bewegingen in zekeren zin aan politieke kuiperijen ziju toe te schrijven; 4000 exemplaren van pam fletten, waarin opnieuw tot oproer wordt aangezet, zijn in beslag genomen. De „AU&habad Pioneer" zegt, dat de lijders ter beweging door middel van het verspreiden van pamfletten op groote schaal een belangrijken invloed uitoefe nen op de onontwikkelde Hindoes in verschillende provinciën van Indië, en dat, indiea niet alle voorzorgsmaatre gelen genomen wordeo, eene plotselinge uitbarsting te verwachten is, waarbij de ongeregeldheden van Bombay en Ran goon nog maar kinderspel waren. Volgens deBerlgnscheZtf- kal Ansciger is te Moskou een wijd vertakte samenzwering tegen den czaar ontdekt. 85 studenten, 8 pro fessoren 5 aristocratische dames zouden gevangen genomen zijn. In het antisemletisebe kamp in Dnitschlaud heerscht reeds lang verdeeldheid, die nog zal toene men door een schandaal dat suaan het licht gekomen is. Het te Leipzig ver- schijneade blad Anti-Kor nipt ion heeft onder het opschrift „Korruptioa im eigenen Lager" een geruchtmakend ar tikel, met vreeselijke onthullingen uit het verleden van dr. Bauer, den intie- mea vriend vaa rector Ahiwardt en hoofdredacteur der Heue Deutsche Ztg Dezen wordt allerlei bedrog verweten, en indien al het ten laste gelegde waar is, ziet het er voor ör. Bauer slecht uit en zal de officier van justitie er zich ongetwijfeld mede bemoeien. De dood heeft in de laatste jaren tweemaal een offer gekozen nit den vertrouwelijken familiekring, die op „Fredeasborg" zoo dikwijls gelukkige dagen dooi bracht. Eerst was het, vóór twee jaren, de schoone, vroolijke groot vorstin Paul, dochter van hetgrieksche koniegspaar, die in den bloei harer jeugd weggenomen werd, en toen de engeische troonopvolger. Nu treurt ko ning Christiana over zlja broeder Wil helm, die Dinsdagmiddag op „Fredeas borg" is overleden. Prins Wilhelm van Soaderburg Glücksburg, de oudste der nog levende broeders, bereikte den leeftijd van 77 jaar. Hij was ia 1816 te Gottorf in Sleeswijk geboren, werd in 1833 luite nant bij de deensche artillerie, diende later in Oostenrijk en verwierf zich daar een goeden naam als officier bij de ca valerie. Ia Hongarije, in Italië, in 1859 en in Bohemen in 1866 toonde hij zich een dapper en stoutmoedig soldaat. In den slag van S-tdowa voerde hij het bevel over de ie reserve-divisie en werkte goed mede tot dekkiog vaa het terugtrekkende oostens ij ksche leger. Ver scheidene üiteekeas herinnerden zijne krijgsbedrijvenlang en diep was eeue woude, welke hij boven op het hoofd vaa dea slag wegdroeg. Bij het oostenrijksche leger was prins Wilhelm generaal der cavalerie, en be velhebber van het 805 infasterle-regl- meat, bij het deensche leger luitenant- generaal „4 ia suite". Hg woonde ia den laat seen tijd te Kopenhagen stil met zijnen jongeren broeder prins Hans samen in een klein paleis naaet het koninklgk residentieslot. In den familie kring werd hij om zijne beminnelijkheid zeer gewaardeerdvooral den koning gaat zijn dood ca aan het hart. Alle feesteigkheden, b. v. die voor dea 76* verjaardag van koningin Louise, welke Donderdag zouden plaats heb ben, werden nu natuurlijk afbesteld. Maar de Lmilie blijft bijeen. De russi- sche kelzersiamilie zal wel als gewoon lijk tot het midden van October blijven. De familie Cumberland komt niet; de hertog is ziek. Eea verslaggever van de „Frei». Zsit." heeft van goed iagelichte zijde vernomen, dat de Bsrlijnscae adel van plan is in het Circus voor gern» digden een weldadigheidsvoorstelling te geven, waarbij „een bekende vorst eenige ia vrijheid gedresseerde paarden zal voorstellen, een prins van dea bloede als August de Domme zal optreden ea twee graven als spriagers zullen debu- teeren." Enkele gravinnen zullen staande op gezadelde en ongezadelde paarden rijden, door hoepels en over koorden spiiugen. De heldenmoed van een Weeaer jonge dame heeft 9 personen, die in haar gezelschap een boottocht maakten op het Wolffgangmeer, van een wissen dood gered, Midden op het meer gekomen, bemerkten de op varenden tot hun schrik, dat de boot zich langzamerhand met water vulde. De schipper verklaarde dat allen verlo ren waren, wanneer de boot niet ont last werd. Sael besloten sprong de moe dige jonge dame in het water en zwom twee uren lang naast de boot voort. De open wand, waardoor het water binnendrong was nu boven de opper vlakte, zoodat het gevaar geweken was. De overige personen konden geen van allen zwemmen en waren dus reddeloos verloren geweest, had niet het jonge meisje hen op zoo zelfopofferende wijze het leven gered. De Italiaansehe kroooprins zal ook de Wurtembergscfre mauoeu vres bijwonen en den keizer van Karls rnhe uaar Stuttgart vergezellen. Hier wordt op het slot de zoogenaamde ko ning-Wilhelmskamer voor hem in orde gebracht. Den i6n 's avonds vertrekt keizer Wilhelm van Stuitgart naar de Oostenrijksche manoeuvres bg Güas,en de Italiaansehe kroonprins naar Monxa. Bij Carthago is onlangs een niet onbelangrijke oudheidkundige vondst gedaan. Zij bestond uit een amphora (wgukruik) uit den Romein schen tijd, die voorzien was van eea datum ea eene opgave van het werk De datum wijst op het jaar 21 v. Cbr. De vinder kan dus zeggen het oudst- bekende wijs-etiket aan het licht ge bracht te hebben. Volgens het opschrift heette dit wijn merk „Meaopotamlon" en was het van de Zuidkust van Sici lië afkomstigzelfs de wijnhandelaar, een zekere Afranlus Silvius, wordt mst name aangewezen. Eene menigte derge lgke opsebriiten uit Pompcjl worden door dit nieuwgevonden voorwerp ver staanbaar gemaakt. De rooverij, die in Sicilië meer en meer beperkt wordt, schijnt in Griekenland een uitgebreider veld van werkzaamheid aan hare beoefe naren aan te bieden. Er gaat bijna geen dag vooroij, zonder cut op den klassieken bodem der Hrilenea de een oi andere reiziger op de groote wegea wordt beroofd en uitgekleed of, zoo hij zijn reisgeld vergeten heult mee te nemen, als gijzelaar wordt weggevoerd. Vooral bedenkelgk is het, dat de driestheid dezer roovers zoover gaat, dat zij hun bedrijf als het ware onder de oogeu der gen darmes uitoefenen die bijzonder onacht zaam zij a ia hua plichtsbetrachting tegeuover deze vijanden der samenleving. Reizigers ia Griekenland wordt de uiterste zorg voor hun veiligheid aan bevolen en de raad gegeven op eigen verdediging bedacut te zijo, waar de Grieksche regeering nalatig is hare be ambten er voor te doen zorg dragen. Den isten Sept. zijn in Spanje de nieuwe belastingwetten in werking getreden. Daar de belas tingen in het geheel niet ia densmzak der bevolking vallen ea zg reeds op krachtige wijze haar onwil om te betalen heeft getoond, verwacht men ernstige moeilijkheden. Hoe de stemmiag vaa het volk op dit puat is, blijkt voldoende uit de volgende voorvallen, die door een dagblad-correspoadeut te Barcelona worden medegedeeld. Te Pradell, Catelonië, verscheen den 293ten Aug. de ontvanger der belas tingen om de over het eerste kwartaal van het loopende begrootingsj a*r ver vallen belastingen te inaen. Oader tromgeroffel, gelgk dit ia Spanje ge bruikelijk is, werden de inwoners uit- noodigd hun verschuldigde belastingen te voldoen. Nauwelijks zweeg de offici- eele omroeper, of eea andere verscheen en verkondigde dat door de meerder heid der dorpsbevolking het besluit was genomen ieder, die zich verstoutte zijn belastingen te betalen, levend te ver branden. Onmiddellijk verschenen vier met hout beladen wagens; onder een ontzettend gebrul werd het hout afgeladen en er eea geweldige brandstapel van gemaakt. Met hulp van een paar liter petroleum werd het hout in brand gestoken, zoodat het weldra in lichte laaie stond. Oadaaks de hitte, die de brandstapel verspreidde, stonden talrijke groepen er om heen, steeds roepend: „Nu betale wie wilwij gooien er hem ia." Bij dit tafereel werd het den ontvanger te warm"; hij maakte zich stilletjes uit de voeten. Gelijke tooneelen worden uit Valencia gemeld. Te Chulilla plaatsten zich, toen de ontvanger is het dorp verscheen, een veertig met geweren gewapende boeren voor het belaalkaatoor en dielgden ieder, die binnen giag om zijn belasting te betalen, neer te schieten. Te Viiiar del Arzobispo werd aan de deur van het door den ontvanger be woonde huis eea groot papier aange plakt, waarop stond: „Den eersten, die belasting betaalt, wordt de buik open gesneden." Onnoodig te verzekeren dat te Chulilla de boeren niemand behoefden neer te schieten en dat er te Villar del Asobispo niemand de buik werd open gesneden. Zelfs in de meest beschaafde landen, behoort het belastingbetalers tot de plich ten, waartegea ieder burger protesteert, maar hoe denken onze lezers over zulke Spaansche toestanden? Nadere berichten omtren t den brand aan boerd van het Spaan- sehe stoomschip Don Jnas, waarbij meer dan 200 levens verloren gingen, melden, dat het schip met 225 Chiaee- sche passagiers op de hoogte van Ma nilla was, toen een lading kerosine vlam vatte. De vlammen breidden zich bij zonder snel uit en omvatten weldra het middengedeelte van het schip. Twee booten werden door het vuur vernield; In de overige ontkwamen 26 man vau het scheepsvolk en 30 reizigers. De ove rigen verzamelden zich op het voor-en op het achterschip. Een stoomboot, die juist in de nabijheid was zette 4 booten nit en redde 93 Cbineezen. Vele pas sagiers sprongen in zee, waarin zij een gemakkelijke prooi der haaien werden, die in groote getale het schip omring den. Men gelooft dat ia het geheel 220 man bij de ramp het leven verloren, De zeer bekende Hongaar- sche tooneelspeler Nagy, lid van den nationalen schouwburg te Budapest, heeft zich door een schot van het le ven beroofd. Een zonderling avontuur is den jongen koning van Servië overkomen, terwijl hij over den Zlati- bor-beig reed, vergezeld van een sterk geleide. Een tot de tanden gewapend maa sprong uit heFkreupel'aout te voor schijn, en zijn pistool opheffende, bracht hij de paarden van 'skoniegs rijtuig tot siaaa. Dit geschiedde zoo snel, dat niemand den mau zou hebben kuanea beletten op den koning te vurea, in dien hij dat gewild had. Voordat nog het geleide zich in zooverre hersteld had, dat het zich van dea man kon meester makea, wierp deze zija wapen weg, viel op de knie a ea zeide: „Mgnheer en koning, ik ben Zsumics Dragics, op wiens hoofd eea pry's van 1500 gezet is. Niemand heeft mij Bog kuaasa grijpenau stel ik vrijwillig mija leven in uwe handen". De koning w*s hevig verschrikt ea gaf bsvel den man, die intusschea gegrepen was, los te laten; hij beval hem eich aaa de politie ia de naaste plaats over te ge ven en gaf hem de verzekering, dat hij op de konieklgke goedertierenheid kon rekenen. Het verhaal is niet onwaarschijnlijk, daar Servië nog tot voor kortea tgd zeer onveilig was door de roovers, Heï- dukkee, zooals ze daar genoemd wor den. Door op de hoofden der hoofd lieden sëa prijs te stelleu, mocht het der regeering gelukken de banden bij na geheel uit te roeien. I* de vorige week werd nog een groote bende on schadelijk gemaakt. Het i3 licht moge lijk dat Dragics, vreezeade voor ver raad, besloot voor de laatste maal zijn geluk te beproeven, toen hg vernam dat de koning in de nabijheid ver toefde. Eeu ernstige botsing heeft Maandag plaats gehad opdeBlg- Fourspoorweg nabij Batlsville Cincia- n&fis. Een sueltrein uit Chicago liep op een siiht&anden goederentrein, de vier achterste wagens verbrijzelden. De waggons van dea sneltrein werden me de ernstig beschadigd. Eokeien werden in eikander geschoven. Ia den goede rentrein wares vier stieren, die door de bekomes verwondingen zoo woest waren geworden, dat zij op de mea- schen, die hea bevrijd hadden, aanvie len, schrils en ontsteltenis verspreidende. De verwarring werd nog vergroot door dat d: verbrijzelde wagens vlam gevat hadden ea het vuur zich sael uitbreidde. Eindelijk slaagde mea er in de woeden de dieren te dooden en ru kon het reddingswerk hervat wordea. Voor zoo ver mea weet zij a 2 reizigers en 4 spoorwegbeambten gedood, terwijl 20 reizigers zeer ernstig gewond werden. Hr. Ms. stoomschip Borneo, op de reis van Amsterdam naar Java, is met gebroken schroefas te Alexan- drië binnengesleept. Amerika bezit het groot ste zoeklicht der wereld. Het is op gesteld op het tentoonstellingsterrein te Chicago en zoo volmaakt, dat een kind het in alle richtlagen bewegen kan, hoewel de toestel 6000 eng. ponden weegt. De reflector is eea holle metalen spiegel van 150 cM. middellijn zonder sferische aberratie, hij weegt bijna 800 eng. poaden en is te Parijs vervaardigd. De electrische lamp, ongeveer 400 eng. ponden wegende, heeft eigenaardig sa mengestelde koolspitsen. Alleen het buitenste gedeelte dezer kooletaven is hard, de kern is van een veel miuder harde koolsoort vervaardigd. De posi tieve koolsiari is ruim 60 cM. lang bij een middellijn van bijna 4 cM.de ne gatieve koolspits heeft een lengte van bij 40 cM., en eea middellijn van ruim 3 cM. De oppervlakte der negatieve kool is zwaar verkoperd. De eiectriache stroom ter sterkte van 200 ampères levert een licht vaa 9^,000 tot xoo.ooo kaarsen, waai door de lichtsterkte in den terug- gekaatBten bundel tot 370,000,000 kaar sen opgevoerd wordt. Ventilators zorgen voor voortdurende luchtverversching rondom de lamp ten eiade te beletten, dat de lucht tot een verbasend hoogen graad verhit wordt. Te Colehour op korten af- stand van Chicago zga twee passagiers- treinen met elkaar ia botsing gekomen. De wageas werden over elkaar gescho ven en de reizigers daaronder verplet terd. Tien personen werden gedood en 25 gewond* Het stoomschip Zuid-Holland, va-u Rotterdam eaar Java, vertrok 7 Sep tember van Suez. Het stoomschip Amsterdamvan de N. A. S. M., vaa Newyork Rot terdam, arriveerde 7 September te Rot terdam. Het stoomschip Maasdamvaa da N. A. S. M., van Rotterdam «aar New- York, passeerde Doaderdsg 7 Septem ber des namiddags 5 uur 20 min., Lezard. 40ste Muziekuitveering inden 1! ut te geven door het Stedelijk Muziek korps, onder directie van den Luit.- Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Zondag ïo September des middags van 2)2—4 uur. PROGRAMMA. 1. MarscbHolkert. 2. Ouveiture Lss deux jouroées Cherubinï. 3. Gfschichte sus dem Wiener Wald walzsr. Strauss. 4. Rhapsodie Mauresque de l'opéra le cid. Massenet. 5. Ouverture Les deux Aveugles de Tolède. Mehul. 6. Rêrerie Vieoxtemps-Kriens. 7. Grande Fautisie sur des Motifs de l'opéra la JulveHalévy. iitie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezon derd op Zon- en feestdagen, van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug ie bekomen Eene Zaadschop. Een roodkoialea kettinkje met goudea sluiting. Een kia- der-regenmaateltje. Een knop eener pa rapluis. Een paternoster. Een kistje met sigaren. Een doos waarin eea rok. Een koffertje. Drie knotten wol van di verse kleur. Een protestantsch gezang boekje. Een nieuw kussensloop. Eeo r. k. kerkboekje. Een ijzeren schroef bout. Een handwagen. Een r. k. kerk boekje. Een gouden ring. Eene parasol. Esn zwart damesdoekje. Een r. k. kerk boekje. Een paternoster met zilver ge monteerd. Eeue ledige portemouB&ie. Een rol papier. Eea gouden oorbei. Eea geellederen riem. Eea verguld zilveren bovenstuk vaa eea horlogesleutel. Eenige postzegels van xaj$ ct. Eea hond voor zien van eea muilkorf. Een schildpad den lorgnet. Een gouden medaillon waarin haarwerk. Een granaten armband met gcudeu kettinkje en dito slot. Een defecte ziiveren armband. Een siiijboa- nenmesje. Eea paar h'^erea-maachettfin waarvan lu ééa dezer een zilveren knoop. Eeaige sleutels. Geboorten: 6 Sept. C. M. Kooij- m*n—Berg z. - B. Vredenduin—-Krijt z. - 7. C. M. Hapkensv. Zutphen d. M. C. Bonfrerv. Geaaip d. - 8. J. v. d. Heijse—Schippers z. Overleden: 7 Sept, J. E. v. Ztn- dijk 3 md. d. Kt. Heiligl. - G. Verdel 3 md. z. Runperstr. 8. - J. Horeman 7 md. z. Oranjestr. FAIV3SLIE3ERICH TEM. Getrouwd: 5 Sept. R. U. Mesdag en E. M. Boekhoudt. Winschoten. 6. H. Römelingh en B. S. Meyer, Mea- siugeweer. 7. H. J. Kraelen ea G. J. van Wagteadonk, Amsterdam. N. C. van Heurn, wedr. P. A. C. Corver, en J. C. Pichot Lsspiaasse, Den Bosch. - A. P. Fortsuier Jr. en J. Blanche Regis, Nieuwer-Amstel. - A. J. Lïoni en E. A. Goldschmidt, Amst. - M. Offerhaus Wz. en A. M. van Schuppen, Venen- daal. - J. Raemaekers en B. H. A. Eg berts, Dalfsen. - M. A. Alvares Vega en S. Th. van Amerisges, Amst. Geboorten 4 Sept. Baronesse Van Hariaxma thoe SlooteaBieruma Oos- ting z., Leeuwarden. - 6. Mevr. Revers Vos (ievenl.) z., Oader Ermeloo. - A. TholeLuykx x., Amst. - A. M. M. E. van HoogstratenVan Lawlck van Pabat d., Arnhem. Overleden 30 Aug. a. J. Hen driks 70 j., Amersfoort. 5 Sept. R. Lt- gerweij 72 j., Amat. 6. F. van Her waarden 44 j., Nieuw-Hel voet. - C. R. Rahder jd., Arnhem. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenootenworden aan het Bureau Kléine Houtstraat 9, op mondelinge aan vrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te beoragenAbonnés buiten Haarlem ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel 1. Jaffr. R. K, bij ééa kindje, tev. de huish. kunn. beeturen en ia 't bez. v. g. refer, 2. Juffr. P. G. tegen Nov. in een garen- on bandzaak. met het artikel bekend en kunn. omg. met netle cliënt,, tegen opg. v. ouderd., laatste betr. en in 't bezit v. g, get. 3. Berate modiBte R. K. voor een hoedenmag. zeifat. kunn. werken, teg. hoog aal. 4. Bed. op een admin, kant., ongev. 30 j., met boekh. bok. en liefst op eon effect, kant. gew, zijnde. 5. Jongm- op een effect, kant., eenigsz. met werkz. en beurs bek. teg. aal. n. bekw. en met opg. van vr. werkkr. 6. Jongm. in een boekh. met Oct., teg. aanv. salaris v. 35 's mds, met g. handachr. accnr. en kennis van fransch. 7. Iemand met modtart, hek. en het boekh. den patroon desnoods kunn. vervangen legen Oct. of eerder, met opg. v. 1, betr. en refer. 8. Aide de-cuisene bekw. en zeifat. kaan. wer ken voor een goed hotel, met 15 Sept. v. g. inform, vaorz., tegen kost, inw. en sal, Opg. v. verL aal- gew. 9. Chocalatier, met vormwerk bek.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 3