Nb. 51 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. BeDynamietmannen van Parijs. lie Jaargang. Vrijdag 15 December 1893. No. 3208 ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIE N: STADSNIEUWS. Arrondissements-Rechtbank BINNENLAND. FEUILLETON. HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37£. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat No. 9, Haarlem. Telefooimnmmer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en couranti'ers. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoof day enten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONESSucc.Parijs 3l6fs Faubourg Montmartre. van bet Geïllustreerd Zondagsblad bevat behalve bet vervolg op den roman van Rider Haggard, getiteld: Het Testament van Mr. Meeson, we derom tal van belangwekkende illustratiën en boeienden tekst, als Spoorwegongelukken (met illustratie). De Vendetta (met illustratie). Op de wilde Zwij nenjacht (met illustratie). Een vreeselijk schouwspel. De pianist Ru- moerski (met 2 illustraties). Verstrooid. Voor de huishouding. Een badkuur. Altijd beleefd. Een dringend verzoek. Hoe het kwam dat mijnheer Tompson met zijn speech achterwege bleef (met 6 illustraties). Voorts Anecdoten. Puzzle. De Prijswinnaar van Raadsel LXXIX. Oplossing van Prijsraadsel LXII. Nienw prijsraadsel. Schaakrubriek. Mededeelingen. DE UITGEVER. Hij dit Nummer in gevoegd het Gemeenteraadever slag van 13 J>ee. Haarlem14 Dec. 1893. Te 'sGravenhage is geslaagd voor het examen Wiskunde lag. ond. art. 6-5 de heer P. G. Bouwmeester alhier. In een bericht over de liefdadigheids voorstelling op Zaterdag a.s. van de Haarl. Am. Fotog. Club vermeldden wij, dat door eenige bloemisten de zaal der Vereeniging zon worden ver sierd. Men meldt ons nader dat het de firma Buys is, die deze taak be langeloos op zich heeft genomen. Vraag en Aanbod. Het bureau voor vraag en aanbod voor den arbeid alhier is geopend Woensdag- en Zaterdagavond van 8% tot 9^ uur op den Doelen waar ge legenheid is tot inschrijving van werkloozen welke minstens 12 maan den alhier wonen. Heeren werkgevers worden verzocht zich te vervoegen bij een der commissieleden of op een der zittingavonden. De wethouder be last met het toezicht op de straat reiniging was zoo welwillend te be sluiten dat bij eventneele sneeuw- opruiming de bij het bureau inge schreven personen het eerst in aan merking komen. Er hebben zich tot heden laten inschrijven 43 personen. Mochten weldadigen het bureau gif ten willen doen toekomen ter verdee ling onder de meest hulpbehoevenden de commissie zal er zich zeker gaarne mede belasten. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal Zaterdagmiddag door den „Chevalier Giovanni Cagliostro" in de groote zaal van „Felix Favore" een kindervoorstelling worden gegeven. Naar wij lezen heeft deze prestidigi- tateur eenvoudiger gezegd, goo chelaar en schaduw silhouettist als zoodanig zijne sporenreedsverdiend, en is het? een door hem te aanschou wen wordt gegeven voor de kinderen een bezoek overwaard. Nu het langzamerhand de tijd weer wordt voor Kertmis- en Nieuwjaars kaarten, willen wij de aandacht ves tigen op de firma de Haan Zoon, Groote Houtstraat alhier, die eene wer kelijk fraaie collectie op dit gebied heeft. Wij ontvingen het verslag betref fende de uitvoering der opera „Jozeph" te laat om nog in ons nummer van heden te plaatsen. Zitting van Donderdag 14 Dec. 1893. Heden stond terecht Cornelis ,de Lange ond 27 jaar te Haarlem woon achtig, onder beschuldiging van den 30sten October j.l. een jas, broek, vest en 2 handschoenen te hebben ontstolen aan Ofeigsen, die met hem kostganger was bij vrouw Van Dam, moeder van Cornelis de Lange. De kleedingstukken werden door den be klaagde voor fl.75 bij een uitdrager te Amsterdam verkocht. Den officier van justitie was geblekendat de Lange reeds een jmaal wegens dief stal heeft terecht gestaan. Het O. Min. sprak schuldigverkla ring van den beklaagde aan diefstal nit en vorderde voor hem eene gevan genisstraf van twee maanden. In de zitting van heden is Jacob Koopmans, gemeente-veldwachter in Haarlemmermeer, beschuldigd zich wederrechtelijk eenige tiengulden stukken te hebben toegeëigend nit een leegstaande woning, die hij moest ontsmetten, veroordeeld tot eene ge vangenisstraf van 2 jaar, dit was ook de eisch van het Openb. Min. (Zie vervolg Stadsnieuws 3e 'pagina.') Het bericht in sommige bladen, als zon Abenes van Kaag kerkelijk ge scheiden worden en bij hare naburen ingelijfd worden, mist op dit oogen blik allen grond. Veeleer was aan te nemen, dat het „Kaagje" geen 7s deel van 't zielen tal van Abenes, daarbij werd inge deeld en Abenes als bezitter van kerk en pastcrie eene kerkelijke gemeente werd. Ongeluk met stoomtram. Te Heemstede is de tninknecbt J. v. S. van de in beweging zijnde stoomtram gesprongen met het treurig gevolg dat hij viel en zoodanig met dengoederen wagenin aanraking kwam, dat een zijner beenen geheel gebroken, het andere zwaar gekneusd werd. Per brancard werd de man, na een voorloo- pig-geneeskundige behandeling naar het gasthuis te Haarlem overgebracht. Zandbakken gezonken. Op het Noordzeekanaal zijn Woens dag eenige zandbakken in aanvaring gekomen met het stoomschip City of Belfast en gezonken. Influenza. De mazelen beginnen in alle dee- len van Haarlemmermeer af te nemen. Daarentegen komen hier en daar enkele gevallen van influenza voor, eelnkkig nog niet van ernstigen aard. Parochie te Halfweg. De nieuw ingestelde parochie te Halfweg zal weldra in het bezit zijn van twee kerkgebouwen; de hoofd kerk in de kom van het dorp nadert hare voltooiing,terwijl in den Houtrak- polder een bijkerk met 250 plaatsen zal worden gebouwdhij de kerk zal een begraafplaats worden aange legd. Mr Keuchenius. De Standaard behelst omtrent den toestand van den heer Keuchenius het volgende: Nog houdt de zware beproeving, die aan mr. Keuchenius, in zijn ster ven is opgelegd, aan. Dinsdag luidde het telegram„Klimmende pijnen, de krachten afnemende, einde nadert." Woensdag even pijnlijk: „Toestand blijft achteruitgaan, krachten nemen af." Al ons volk lijdt met den lijden den broeder mede, en ook buiten onzen kring wekt zoo tragisch, en toch zoo heldenmoedig doorgestaan lijden, een gevoel van deerniseneer- bied. Uit huis gezet. In de Staalstraat No. 6 te Amster dam woonde een gezin op een kamer ten huize van mejuffrouw N. Door armoede was de vader niet in staat gedurende vijf weken de Jruishuur te betalen. En wat deed nu de eige nares om de familie, die nergens heen kon, tot vertrekken te dwingen Eerst liet zij de deur wegnemen, en vervolgens de vensters, onder voor wendsel, dat ze geschilderd moesten worden, en toen de menschen door het dichtspijkeren van die openingen met stukken doek het nog uithielden op de kamer, werd hun de toegang geheel ontzegd. Mej. N. zal zich Vrijdag a. s. voor deze daad moeten verantwoorden voor het 1ste kantongerecht. Geldigheidsduur van retour kaarten. In verband met de omstandigheid, dat de 1ste Kerstdag en Nieuwjaars dag zullen vallen op een Maandag, zal de geldigheidsduur der retour- kaarten afgegeven door den Staats- en Centraal-spoorweg verlengd worden in dier voege dat: le. alle retourkaarten in binnen- verkeer der beide maatschappijen (met inbegip van het verkeer met de Duitsche stations der lijnen Alme- looSalzbergen, EnschedeGronau en ZevenaarEmmerik, alsmede met de Belgische stations der LuikLim- burgsche lijn) die genomen worden op Zaterdag 23 Dec., vijf volle dagen zullen geldig zijn, dus tot en met 27 Dec. d. a. v.; 2o. alle retourkaarten in binnen land sch-rechtstreeksch verkeer (met stations der Hollandsche Spoorweg Maatschappij), uitgegeven op Zaterdag 23 December eveneens 5 dagen zullen geldig zijn, dus tot en met 27 De cember d. a. v.; 3e. de ftoeedaagsche retourkaarten in binnenverkeer, uitgegeven op Zater dag 23 December, Zondag 24 en Maandag 25 December, zullen geldig zijn tot en met Woensdag 27 Decem ber d: a. v.terwijl deze retourkaarten, genomen op Zaterdag 30 en Zondag 31 December e.k. [zullen geldig zijn tot en met Dinsdag 2 Januari d.a.v.: 4o. de retourkaarten in verkeer met stations der Duitsche spoorwegen (in gewone gevallen slechts 3 en 4 dagen geldig), die worden uitgegeven op 23 December, zullen geldig zijn tot en met 27 Decemberdie welke worden uitgegeven op 30 December tot en met 2 Januari, Verdronken. Dinsdagavond te 5% uur, bij aan komst te Zaandam deiAlkmaar Pakket komende van Amsterdam, had schip per P. A. van Krommenie het ongeluk tusschen boot en steiger te geraken. Hoewel spoedig door eenen matroos der boot nagesprongen, mocht het niet gelukken hem te redden. Voor smullers Uit Wijk-aan-Zee meldt men aan de Tel. Alhier is een nieuwe fabriek opge richt tot bereiding van ganzenlever- wild- en andere pasteitjes, die vol gens verklaring van den oprichter, den heer K. Wüst, in ons land nog eenig mag heeten. De heer Wüst deed zijn kennis in het samenstellen dier lekkernijen op aan een der ïerste fabrieken te Strassbnrg in den Elzas. De prijs der hollandsche pasteitjes zal daarom zooveel lager worden, omdat op de buitenlandsche steeds zoo enorm veel invoerrecht komt. Ook voor den landbouw meent de heer Wüst, dat zijn industrie niet zonder belang zal zijn door het aan- fokken van ganzen, enz. In ieder geval verschaft het aan vele handen te Wijk-aan-Zee werk, die, vooral des winters, wel vaak tot rusten gedoemd zijn. Mishandeling door een stier. Dinsdag is een boerenknecht van den heer H., te Woerden, deerlijk mishandeld door eenen stier. Twee malen werd hij door den stier opge nomen en tegen de zoldering gewor pen. De tweede maal kwam hij in de krib terecht en werd hij door eene opening nit den stal getrokken. Zijne 18 HOOFDSTUK V. Vader en Dochter. Het was alsof Charpentier nu meteen een besluit genomen had. „Breng mij bij den baron," zei hij haastig, „ik wil alles bekennen, de inbraak van de Rue du Bac, en ook hoe ik op bet dak gekomen ben. Ik wil weg uit dat alles, ik heb ge noeg van dat ellendige leven, ik wil, ik wil weer een braaf mensch worden." „God, heb dank!" stamelde Elise met een door tranen verstikte stem. En toen, terwijl haar vader opstond, legde zij de hand op zijn schouder en zeide: „Hoor vader, nu zal ik u ook vertellen wat ik doen wil. Als u weer vrij komt, zullen wij samen ergens gaan wonen. U zal werk zoeken en als dat niet heel gemakkelijk gaat, dan zal ik de kost voor ons beiden wel verdienen. Ik heb een goede opvoeding ge- bad, vader, dank zij de zorgen van mijn brare pleegouders. O, wij zullen nog gelukkig zijn, daar ben ik zeker van." De baron de Rétigny, die aan de tafel in zijn bibliotheek zat te lezen, keek verbaasd op toen Elise met een gelukki gen glimlach op den drempel verscheen, gevolgd door haren vader, die de oogen hield neergeslagen. „Mijnheer," zei Elise, „mijn vader heeft berouw en wil een bekentenis afleggen. Ik smeek u, wees barmhartig." „Mademoiselle," antwoordde de baron, „uw vader zal als hij oprecht verlangt een beter mensch te worden, een krach- tigen steun in mij vinden. Ga gij evenwel naar bed, na dit alles hebt gij rust noodig en het is reeds diep in den nacht. Gij Albert, blijf hier, u kan ik nog noodig hebben." En terwijl Elise na een handdruk met haren vader heen ging, keek de officier van justitie den man aan en vroeg „Hoe is uw naam?" „Jean Charles Charpentier." Het verhoor begon. HOOFDSTUK VI. Een anarchisten-bijeenkomst. Loup Garou en de anarchist waren met weinig moeite ontsnapt van het huis van baron de Rétigny. Nadat zij zich langs een waterpijp hadden laten zakken, kwamen zij op een klein balkon terecht. Een koene sprong bracht hen in een tuin, die door een zwakke schuiting van den weg was afge sloten. Het kostte den vluchtelingen dan ook weinig moeite in deze schutting een paar van de rotte planken te verbrij zelen en er doorheen te kruipen. Het sloeg nn middernacht. De brand van den restaurant was nog in vollen gang. Lonp Garou en de anarchist kon den zich dan ook veilig tot vóór het hnis wagen, daar zij in de massa toeschouwers niet het minste gevaar liepen, vooral ook omdat de flikkering van de flambouwen het zeer moeilijk maakte iemand te herkennen. Terwijl zij daar stonden en keken naar de vlammen die uit ramen ên deuren lekten en de dikke, zwarte rookwolken die nit het dak omhoog stegen, uitte Loup Garou op eens een half onderdrukten kreet van verbazing en trad achter uit als wilde hij zich achter zijn kameraad verbergen. Vlak langs hen heen drongen door de menigte vier agenten van politie, die een man stevig bij den kraasr hadden. Het was Fifi, die dien avond met hen in den restaurant was geweest. „Ahamompelde Loup Garou, toen de stoet voorbij was, aan het oor van den anarchist. „Dat beteekende dus die inval van de politie. De justitie heeft Fifi losgelaten om mij uit Engeland te laten terugkomen en ons dan samen weer te knippen." „Laten we hem bevrijden!" zei de anarchist koeltjes, kij kende in de richting waar de vier helmen met hun gevan gene gingen. Door de groote menigte vorderden zij slechts langzaam. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 1