ilex, liefs Koffie, Fraiie tuten, J. 2. ML CO., Sociëteit „VEREENKHNG". en Hoofdkaas, T, A. DOMMEE Stoom-Koffiebranderij Cognac fia Kok Wandtegels. Jansstraat 33, HAMMEN Cervelaat- en Tongenworst, Spisrstuijas in Halsjes. Eerst ingevoerd, meest bekroond, beste doofkolen, meest bitte gevend Groote Mrakt Ho. 6. J. H. TISSEN. Kinderbnisvest43, Haarlem. JttUHS iUIFF h Co. goedhartig vrouwtje, dat den juist een paar centen had van verontwaardiging stond te ges- ticuleeren en verzekerde dat zij wanneer zij geweten had dat die bede laars zulk volk waren, nooit een cent zou hebben gegeven in het vervolg zou zij wel oppassen. De werkloozen te Amsterdam De werkloozen trokken Vrijdag morgen gezamenlijk van den N. Z. Voorburgwal naar „Plancius" waar Van Kol sprak over den hongertocht naar Den Haag. De zaal, zoowel als de tribune waren stampvol. Een der leden van het comité maakte melding van het besluit jvan den Gemeenteraad, naar aanleiding van het adres der werkloozen, waarop medegedeeld werd, dat het comité gehoord had, dat de stoet, wanneer hij in de Kalverstraat kwam, door de politie uiteen zou worden gedre ven. Van Kol, weder het woord nemende, zeide, dat men binnen eenige welren bij duizenden en duizenden naar de residentie zou trekken om het request aan de regeering te overhandigen. Het wordt nu langzamerhand tijd om handelend op te treden; men mag zich niet meer met praatjes laten af schepen. De armen dienen nu eens de wetten te gaan maken. De tocht naar Den Haag is de laatste hoop. Sp. deelde vervolgens mede, hoe die tocht zal georganiseerd worden. De werkloozen zullen in troepjes van vijftig man dicht achter elkander op trekken. In de dorpen zal overnacht wordlh. Aan den burgemeester zal dan gevraagd worden om b. v. de scholen voor nachtverblijf in te rich ten. Geen penning zullen de werk loozen op zak mogen hebben, wat zij aan geld hebben moeten zij voor hun huisgezin achterlaten. Enkele banie ren zullen worden medegenomen. De vergadering nam ten slotte het voord stel aan Dinsdag 26 dezer (2den Kerstdag) weder eene wandeling door de stad te maken. Een drukfout. In een provinciaal blad is de vol gende advertentie geplaatst: Burgerlijke Stand. Gemeente Vel- sen. De Secretaris zal op de beide Kerstdagen voor aangiften van den Burgerlijken Stand geopend zijn van voorm. halftwaalf tot namiddags halfeen. Een vrouwelijke barbier. Te Mil (N.-Br.) is een reeds be jaard weeuwtje, die bovendien zich beweegt op een houten been, als bar bier opgetreden. De klanten roemen om het zeerst hare vaardigheid en zachte hand. Gerrit Keizer. Uit Oudebildtzijl schrijft men: Prins Colibri, generaal Mignon, en hoe hij nog bovendien mag heeten, gedomiciliëerd in een soort van hok! Wij bedoelen onzen gerenommeer- den dwerg Gerrit Keizer, die nog on langs door zijne afwezigheid bij de loting voor de nationale militie zoo veel beroering bracht in het heir der aanstaande Bildtsche recruten. Met zijne moeder vertrokken naar Chica go, schijnt de aldaar heerschende. werkloosheid ook hem te hebben ge troffen, en zijn beiden op het onver wachtst teruggekeerd uit het verre Westen. Daar de woning hier was verhuurd, moeten zij zich voor het oogenblik op gemelde wijze behelpen. „Evenwel „nood breekt wet," dat ondervinden zoowel eens grooten als kleinen. Landverhuizers in Amerika. Uit verschillende brieven van Frie- sche landverhuizers in Amerika aan hunne betrekkingen in het vaderland blijkt, dat de aldaar heerschende werkloosheid, ook ten plattelande, die in het vaderland niets toegeeft. Uit Paterson meldt men, dat vele fabrie ken stilstaan of den halven tijd wer ken stelen moet daar nu reeds aan de orde zijn van den dag, nu de winter eigenlijk nog voor de deur staat. Veel wordt er gedaan om de armoede te lenigen, doch waar men één kan helpen, staan honderd handen gereed. Uit Jowa hetzelfde liedje. Daar heeft de werkman een slecht jaar doorleefd en heeft men ruim zijn deel gekregen van de verongelukte nederzetting in Colorado. Men zoekt de oorzaak van den treurigen toestand mede in den grooten to evloed van immigranten. Het „bezint eer gij begint" wordt in vele brieven dengenen toegeroepen, die misschien van plan mochten zijn na korten of langen tijd te emi- greeren. V I S S C H E R IJ. IJmuiden. Van 18 tot 21 Decem ber kwamen van de beugvisscherij binnen de Jonghr schipper Bronder met 1400 schelvisschen. Pio nier, sch. de Valk met 500 schelv. Maria Corneliasch. Lod. Nieuwen- dijk met 2000 schelv. Hendrika Adri- anasch. Jan Koster met 1800 schelv. Eben Ha'éser, sch. H. Langbroek met 1800 schelv. Middelhamissch. Jacob v. d. Hoek met 1800 schelv. Zeemeeuw. sch. L. Koster met 2500 schelv. Ja- coba Maria, sch. L. van Pelt met 1900 schelv. Voorbode, sch. Papeveld met 1200 schelv. Emma Annasch. de Braber met 1200 schelv. Adriana Lu- mina, sch. de Korte met 1800 schelv. Ulbo, sch. S. de Ruiter met 1200 schelv. Vertrouwensch. Kees v. d. Hoek met 2000 schelv. Waakzaam heid, sch. de Waard met 800 schelv. Cornelia, sch. Hordijk met 2000schelv. Willem Cornelis sch. M. van Neelen met 2000 schelv. Bastiana Huiberdina, sch. A. v. d. Steen met 1200 schelv. Pernis, sch. van Vliet met 1400 schelv. Pollux, sch. J. v. d. Berg met 1200 schelv. Voorwaarts, sch. J. de Ligt 500 schelv. De prijzen varieerden van ƒ36, tot ƒ50,per groot honderd naar gelang van kwaliteit, grootte en den dag van aanvoer. Van de trawlvisscherij arriveerden Plonasch, M. VerheijAlfred, sch. C. DekkerNeptunus, sch. Krab Cygnet, sch. BrownW. H. Stanley, sch. Jackson Greyhound, sch. Bes sant, alle met bevredigende reizen. VARIA. Wat is eene wielrijdster Op de prijsvraag van „Wielersport" naar eene berijmde definitie van eene wielrijdster zijn o. a. nog de volgende antwoorden ingekomen Het levend zinnebeeld van 's we- (reld's poëzie, Zich vrij en onvervaard aan 't dorre (proza wijdend, Op 't stalen wielen paar langs veld (en wegen rijdend, Met rokjes, veel te kort, nauw (reikend tot de knie. O wielsters vlug en koen, wat zijt (gij toch heldinnen, Eens zult g' uw dochtren wiel en (wieiers doen beminnen, U past een zegenaam die steeds uw (moed zal roemen. Dies zal ik u voortaan, wiel-ama- (zones noemen. De blozende, vliegensvlug fietsende (maagd, Die flink uit het keurs van 't voor oordeel zich waagt, Is 't middel om stramme, wangun stige wijven, Van ergernis in een vapeur te doen (blijven De fee uit het sprookje, etherisch (en bleek, Vindt men slechts bij 'n wiegje, bij 'n [(bron of een beek Maar 'n „fee fin-de-siecleis 'n heel (ander iets: 'tls 'n „blozende nimf op een tan dem of fiets Daar sommige omschrijvingen van hetgeen eene wielrijdster is, niet zeer vleiend voor haar luiden, hebben eeni ge Utrechtsche dames-wielrijdsters het volgende gedicht ingezonden Aan de ongalante inzenders van de finities eener Wielrijdster. O, Heeren der Schepping, wat zijt (ge toch dom. Uw dwaze begrippen, wat geven we (er om? Een vrouw mint, als gij, ook be weging en lucht; Die wegen haar meer dan Uw af- (brekings zucht. Uw insinuaties, ze laten £ons koel, Genot en gezondheid alleen zijn ons (doel. We hebben geen leelijke nevenge dachten, Waarom gij terecht onszoudt (kunnen verachten. Wat wij van U denken? Trek (zelf een besluit We gaan onzen gang en lachen U uit. „De dood van haar man moet voor mevrouw A. een vreeselijke slag zijn ,Dat was het zeker." „Zij zal nu zeker wel geheel opge houden zijn met piano-spelen?" „Neen, zij speelt nog welmaar zij bespeelt alleen de zwarte toetsen." Bezorgde moeder„Betje als je Baby een bad geeft zorg er dan toch vooral voor, dat je eerst je er van verzekerd, dat het water eene goede tempera tuur heeft." Dienstbode: „O maak u daarover niet bezorgd mevrouw, ik heb geen thermometer noodig. Als de kleine rood wordt, dan is het water te heet wordt zij blauw, dan is het te koud. Daaraan kan ik het altijd zien." zon, die met groote regelmaat bij het aanbreken van den dag opkomt nooit vroeger en nooit later." Vaderlijke raadgeving. Vader tot zijn zoon. .,Mijn jongen, laat ik je er vooral op wijzen, dat re gelmaat en stiptheid twee groote deugden in het leven zijn. Als voor beeld vati stiptheid wijs ik je op de De reden, dat rijke mannen zoo vele vrienden hebben is, dat zij zulke kapitalefu) menschen zijn. Vrouw (op bitteren toon). „Je hebt mij bedrogen, toen je met mij huwdet." Man. „Ik heb nog meer gedaan. „Mij zelf heb ik ook bedrogen." PrediiÉfttfisg ster Hei Hsrv. Kerto op ZONDAG, MAANDAG en DINSDAG, 24, 25 en 26 December. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Swaan. Na a. 2 ure, Knottenbelt. Doopsbediening. Avonds 6 ure, Barbas. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Barbas. 's Avonds 6 ure, Knottenbelt. Tweede Kerstdag. Voorm, 10 ure, Dr. J. H. Gunning, Hoogleeraar te Leiden. Nieuwe Kerft. Voorm. 10 ure, Veen. Eerste Kerstdag, Voorm, 10 ure, Hoog. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Swaan. Jam-Kerk Voorm. 10 ure, Hoog. Eersxe Kerstdag. Voorm. 10 ure, Moeton. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, H. H. Barcer, pred. te Bioemendaal. Eaketuuer Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Swaan. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Barbas. Eglite Wallonne. Pas de service. Eerste Kerstdag. Dix heures, Debry. Tweede Kerstdag. Pas de service. C'briiitiiyk Gereformeerde Qamteieie Gedeinpto Oude Graoht. Voorm. 10 ure, a*. S ure, Mulder. Eerate Kerstdag. Voorm. 10 ure, av. 5 ure. Mulder. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's av. 5^ ure, Preeklazen. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 nre, 'sav. 6 ure, H. Frngten. van Zeist. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, H. Frugten. van Zeist Lutherteke Kerk. Avonds 7 ure, J. van Loenen Martinet. pred. te Sandpoort. Eerste Kerstdag. Yoerm- 10 ure, Poolman. !s Avonds 6 ure, Poolman, Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Helper Sas bruggen. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden- Voorm. 10 ure, De Vries. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Craandijk. 6 Avouds 6 ute, Craandijk. Tweede Kerstdag. 's Avonds 6 ure, Hesta, RemotutrantscAe Kerk. Vooraa. 10 ure, Tideman. Bevestiging vau nieuwe leden Eerste Kerstdag. Voorm, 10 ure. W. AI. de Vries, pred. te Amsterdam. Tweede Kerstdag. Geen dieast. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Eerste Kerstdag. Voorm 10 ure. Weiss. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Noor der kerk Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, 's av. 6 ure Langhout, Eerste Kerstdag. Voorm. 1# ure, sav. 6 ure Langhout. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure Langhout. Nam. 4% ure, Keratfeestviering met de kinderen der Zoadagioitool iu het schoolgebouw aan het Proveniershuis. Nectercl. Herv. Kers., Sense&rook. Voorm. 10 ure, Gorlh vau Wijk Jr. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure. Gerth van Wijk Jr. 's Avonds 6 ure, Gerth van Wijk Jr. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. J. A. Gerth van W§k, pred, van 's-Gravenhage. Beverwyit. Voorm. 10 ure, Manzel. pred. te Zaandam. Nam, 1 ure, Zondagschool. Eersta Kerstdag. Voorm. 10 ure, Boon. Tweede Kerstdag. Nam. 2 ure, Kiuderkerk mat Kerstboom. Voorm. 10 ure, Boou, Bvange. Lutherseh Kerk. Vaorm. 10 ure, P. van der Veen, pred, te Amsterdam. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Tweede Kerstdag. Voorm 10 ure _,een dienst. Dooosgezinde Kerk Voerm. 10 ure, J. Sepp. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Tweede Kerstdag. Veorm. 10 ure, geen dienst, iBtoetaciidMü. Voorm. 10 ure, H. H. Barger. Nam 3J£ ure, H. H. Barger. Eerste Kerstdag. Voerm. 10 ure, H. H. Barger, 's Avonds 8 ure, H. H. Barger. fweede Kerstdag. Voorm. 10 uro, Veen. pred. te Haarlem. SSeerastede. Voorm. 10 ure, J. Kuylman. Eerste Kerstdag. Voerm. 10 ure, J. Kuylman. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, J. Kaylman. fttllegocn, Voorm. 10 ure, M. Bnchli Feet. Eerate Kerstdag. Voorm. 10 ure, M. Buchli Fest. s Av. 6 ure. M. Buchli Fest. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Buchli Fest. Houtrt)h «ii &"el«taen. Voorm. 10 ure. C. Barneveld. pred. te Zandvoort. Eerste Kerstdag. Vroegpr. 7 ure, Veen. pred. te Haarlem. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Voorm. 10 are, Helper Sesbrugger. pred. te Haailem. Eerate Kerstdag. Voorm. 10 me, J. van Loenen Martinet. Tweede Kerstdag. 's Av. 6% ure. vooe de kindereu. Voorm. 10 are, T. Hoog. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 are, T. Hoog. Tweede Kerstdag. Voorm, 10 ure, 1. Hoog. Voorm. 10 ure, Breein. beroepen pred. te Kadzand. 's Avonds 7J4 uur op do Heide zaal van d. heer Veldman, de heer v. Zweden. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure. van Elden. Tweede Kerstdag. •sAv. 4% ure, Keratfeestviering met de kindeien der Zondagschool, in de kerk. Voorm. 10 ure, Veenhuijzen. beroepen pred. te Meteien, Nam 2J£ ure, Geen dienst. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 are, C. Barneveld. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. POPULAIR CONCERT door het strijk-orkest van het Gemeentelijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.-Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Dinsdag 26December 1893,'s avonds te 8 uren. CONCERT door het strijk-orkest van het Gemeentelijk-Muziekkorps onder directie van den Luit.-Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Woensdag 27 December 1893, 's avonds te 8 uren. MARKTNIEUWS. Leiden. 22 Dec. De aanvoer en prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 7 Stieren f48 a f95, 100 vette Ossen en Koeien f120 a f265 of f0,54 a 0,70 per Kg., 56 Vare id. f86 a f188, 16 Graskalveren f20 a f39, 34 vette id, f48 a f95 of f0,70 a f0,90 per Kg., 25 nuchtere id. f5, a fll,672 vette Schapen f15, a f26,of f0,35 a f0,40 per Kg., 165 weide dito f 10,a f 18, 0 Lam meren fa f86 magere Var kens f 16 a f 26, 194 Biggen f 6,a flO,0 Veulens fa f0 Paar den fa ,84 Kalf- en Melk koeien f108 a f250. Ie kwaliteit giiiKWifis? welke uitmunt door zuiverheid en aangenamen smaak, verkrijgbaar bij Ml. lIoMéste-s«t gebrand volgens de methode van Professor LI E BI G, onderscheidt zich door heerlijk aroma en groote bezuiniging in het gebruik. Verkrijgbaar in pakjes van 'A en 'U Ko. te Haarlem bij A- v. n. MAA- REN JANSEN, Kruisstraat; C. KUIJKEN Zn., Gr. Houtstraat 152 Te Heemstede bij J. PEEPER- KORN. van ALEI MEIJER Co., Amsterdam. Bekroond met de hoogste onderscheidingen. in de nieuwste modellen van f 2,— tót /6,allen met balein, steei »ot 100 eM: taillewijdte voorhand». H. J. VISSER. Groots Houtstraat 24. f l.-CkO da Liter De COGNAC FIN BOIS vau de Société AnonutM, door het geheele land eos ka re geede hoetlanigkedo» gunstig beke*d, wordt go- le verd inverzegalde bemande flesBcfcoH va» 5 Liter inheui, voorzie» va* het attest va» Dr. P. F. van HAMEL ROOS. UltaluiUad verkrijgbaar btj E. Itëtat, Haarlem. Overveom Nieuwste verbeterde inrichting voor het slaan van Nerton-Pompweïlen. Leveren alle soorten van PAiiamoiBiN EN Advies gratis. I. W. BIMMS1S, bericht hiermede de ontvangst vaa Prachtige Magere met en zoniet been, alsmede Saudse <k Boulogne, Steeds voorhanden PRACHTIGE De Vleeschwaren worden bizon der dun met de machine gesneden. BRUIN KOOJL- BR1QUETTEN. van alle soorten BRULNKOOL- BRIQUETTEN is het merk: Uw voordeel is dus uitsluitend te stoken het beroemde merk Zorgt dat Uw leverancier U geen mindere merken levert. Verkrijgbaar bij Handelaren in Brandstoffen. per 7s kilo. Echte Haagsche Leverw. a 50 Cts. per ons. Rookvleesch k 22 Cts. (per 5 ons 85 Cts. van het Muisje). Saucise de Boulogne 26 Zult12 Cts. Ham22 Hoofdkaas50 Alsmede ROLPENS en ROOK WORST. Handel in Brandstoffen, Voortdurend aanvoer van prima kwaliteit RuhrkolenAnthra- ciet- en Engelsche Kolen, Cokes en Briquetten. Steeds voorradig alle «oorten Turf. Concurreereude prijzen. Vraag s. v. p. Prijscourant. ilAAiltEMSCHE STOOMVERYERIJ en CHEMISCHE WASCH - INRICHTING. van Magazlja: Groote Houtstraat 86 en Fabriek: Helmbrekersteeg te Haarlem. Etablissement geheet naar de eischen des tijds ingericht. Coseurrcereide prijzen. Nelle em aptedlge beverklng.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7