Mg", GRÖMTOLiT. jji.soiuro DE MAJS PENSION, Christelijke Schoi BINNENLAND, CONCERT, Burgerlijke Stand. V° Meuwe Schouwburg, „des Werkmans Vriend' WEMMEN STAND. Daar inde nieuwe werk- sPH' plaats de Courant wordt gedrukt op eene nieuwe machine en het personeel daarmede uit den aard der zaak nog niet geheel vertrouwd is, roept ondergeteekende voor enkele dagen de toegevendheid der lezers in ten opzichte van druk en vouw. J. C. PEEREBOOM. Directeur- Uitgever. taalmiddel zijn. De Nederlandsche Bank fungeert slechts als de kassier van den Staat met dit verschil, dat terwijl een kas sier provisie berekent aan zijn cliënt, de Bank voor het monopolie van kassier van den staat een beduiden de som aan dc schatkist betaalt. Dientengevolge is de Rijksambtenaar wèl gehouden, muntbiljetten, goud, zilver en pasmunt in betaling aan te de voorstelling in den schouwburg „de Tante van Charley" weg te laten. Optreden vanZuylen. Dinsdagavond 13 Febr. 1S94 zal in den schouwburg alhier optreden de heer Willem v. Zuylen van Rotter dam met het volgende programma. 1. Mie de Klomp, van J. v. Rennes. 2. Een Idylletje, van d Boon'jc. 3. De dupe der historie, v. Fubiës 4. Oudste Wimpia, Tan Marcellus Emants. PAUZE. 5. Een blok aan 't been, van Ro sier Faassen. 6. Een onzinspeechvan Willem, van Zuijhn. 7. Mijn eigen Kaïner, v. II. Dekking Sa. De Landziekije van L. Muller- b. Goede morgen, van Jours. Te Santpoort in de onmiddellijke nabijheid ,van Haarlem en in een nemen, daar deze door het Rijk wor-jprachtige streek hebben zich voorde den uitgegeven. Bankbiljetten mag vacante betrekking van onderwijzeres hij weigeren. op een salaris van J 600, slechts en- Of het evenwel goed gezien is, dal kele sollicitanten aangemeld, zoodat een ontvanger dat doet, is een andere cene herhaalde oproeping geplaatst is quaestie. „Een ontvanger.' zoo zeide moeten worden. onze zegsman, „kan zeer goed de echte van de valsche bankbiljetten onderscheiden". Ergo zou het verstandiger zijn en aangenamer voor het publiek, wan neer de ontvanger de bankbiljetten aannam. Menschen kunnen het el kaar gemakkelijk of moeilijk maken Wetten in ontvangst te nemen. Geruchten. De geruchten als zouden enkele vee houders te Haarlemmermeer en Scho ten valsche bankbiljetten hebben ontvangen, zijn bij politie-onderzoek gebleken onwaar te zijn. Enkele kantoren weigeren bank- looss telling. De Franscbe Patrie bevat een on derhoud van Gladstone met Henry Deloncle, den broeder van bet be kende Franscbe Kamerlid. Gladstone zeide o.a. dat bij er nimmer overge- dacb had af te treden. Hij voelde zich zoowel lichamelijk als geestelijk iterk en was besloten den strijd waarin hij met bet Hoogerhuis was gewikkeld tengevolge van zijn Home Rule politiek, tot bet einde toe uit te vechten. Te Athene worden weer geruchten verspreid betreffende den val van het Griekscbe ministerie-Tricoupis. Men beweert, dat Tricoupis voornemens is zijn ontslag te nemen, daar dere- gecringsmeerderbeid in de Kamer steeds kleiner wordt. Do minister vreest daarom, dat het hem niet zal gelukken zijne financicelc plannen tot stand te brengen. Men meldt uit Pao de Janeiro dat er eene samenzwering ontdekt is tegen bet leven van Peixoto. Een groot aantal personen zijn in hechtenis ge nomen, en verscheidenen van dezen zijn reeds gefusilleerd. De opstandelingen uit Rio Grande do Sul naderen Porto Aliegre. wiens bankbiljet hij niet wilde aan nemen, eens betaalde in dubbeltjes, stuivertjes of centen Die muntstuk ken toch moet de ontvanger, daar bet Rijksmunt is aannemen., Overigens berinneren wij ben die het nog niet mochten weten, er aan Zaak-de Jong. Te Oirsbeek (bij Sittard in Lim- burg) hebben Leo Knops, en de dat het agentschap van de Nederland-[knecht van zijne moeder onder een sehe Bank hier gevestigd is bij de hoop [aardappelloof 3 zakken gevon- firma Westerkappel Hoofd en den, gevuld met kleedingstukken en dat dit agentschap verplicht is bank- lijflinnen. Hierbij bleken te zijn 5 nog biljetten te verzilveren, als ze echt zijn namelijk. Van negen tot een uur kan men er terecht. Valsche bankbiljetten. Een aantal vermoedelijke mede plichtigen moeten nit Amsterdam meest allen Duitschers de wijk naar het buitenland hebben genomen. Zoo wordt o a. genoemd de restaura tie-houder G. Nicklas, wonende in de Zoutsteeg 12. Tot nog toe bedraagt het aantal val sche Jbankbiljetten|van ƒ100, te Rotter dam' in beslag genomen en ter be schikking der justitie gesteld, vijf. Een handelaar aldaar had naar het Rott.'. Nbld. verhaald de zwak- nieuwe vrouwenhemden, gemerkt M. S. 6. Zou deze vondst ook in verband staan met mej. M. Schmitz, een der verdwenen vrouwen, die in betrek king stond tot den bekenden H. de Jong? Gemeentelijk Muziekkorps op Zondag 11 Februari 189 's avonds te 8 uur. Entrée voor het publiek h 0,1 de persoon. HET BESTUUR, Sociëteit „VEREENIGING". POPULAIR CONCERT door het strijk-orkest van het Gemeentelijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.-Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Zondag 11 Februari 1894, 's avonds te 8 uren. PROGRAMMA. 1. „Fiir's Vaterland,"' March a. d. ,Bcttelstudenr\ Miiïócker. 2. Ou verture „La Dame Blanche", Boiel- dien. 3. Eutr'-acte et Gavotte (voor strijkinstrumenten), Gillet. 4. Duo de l'opéra „Norma" pour clarinet et flute, Cavaltini. (Uit te voeren door de beeren Théo Hofmeester en Geor ge Schmidt). 5. Divertissement uit de' suite „Les Erinnyes", Massenet. 1. Allegro Moderato. 2. Andante 3. Allegro. PAUZE. Ouverture „Piqué Dame", Sappe. - 7. a. Ave Maria 14921575, Ar- cadelt. b. „La Paloma", Mexika-msch Volkslied, Yradier. c. Liebesliedchen, Bouwterrein gelegen aan di Taubert. A Charlotten-Walzer a. d. publieken weg eu aan bet wat- Operette „Casparone", ARllöcker.— 9. onder Haarlem. Te bevragen ond Te Haarlem wordt op aange men stand gelegenheid aangeboj aan Dames tot Inwoning i huiselijk verkeer. Aanvragen onder letters E. O.] Alg. Adv.-Bur. N1.JGH VA DITMAR, Rotterdam. TE KOOP aangeraden; Achthonderd k tweeduizend Me: „Een avond in Oeteldónk," Xoordbra- bantscbe Carnavals-Potpourri, Kriens. Diefstal. Een hoogst brutale diefstal beeft Donderdagavond, naar bet T). v. Gouda meldt, plaats gehad bij de wed. C. Van Vliet op de Kattensingel te Gouda. Terwijl deze, tusscben 58 uur, zich bij bare dochter bevond, zijn de daders vermoedelijk over de heining in de aan bet—erf-grenzende poort beid, nadat bij er ingeloopen was geklommen en hebben -door opschui- met een bankbiljet van 7300, dat bijving van bet. keukenraam zich toe- zelf als valsch bad [erkend, dit verlies gang tot de woning verschaft. Na niet te willen dragen. Herhaaldelijk bier en daar te hebben rondgesnuf- traebtte bij bet anderen te geven,feld, is in de voorkamer, waar ze de doch hij raakte bet niet kwijt. Hij j gordijnen hebben laten zakken en zond eindelijk zijn bediende naar de licht ontstoken, eene kast geopend Bijbank om bet te wisselen. Het bil- (waarschijnlijk met een valscben jet was daar nauw vertoond of desleutel) een daarin staande trommel electriscbe signalen klonken, alle1 verbroken, en daaruit ontvreemd een deuren werden dichtgeworpen en de'aantal gouden en zilveren voorwer- drager van bet valsche biljetjgearres- pen, alsmede ƒ100 in bankpapieren teerd. In de conclusie legde de be-j/'110 in specie (in een groen zakje), diende de zeer bezwarende verklaring eene notarieele schuldbekentenis groot af, zoowel voor zichzelf als voor zijn 1300 (door bijzondere omstandighe- patroon, dat zij wisten dat bet biljet 'den zeer waarschijnlijk waardeloos) valsch wa=. Beiden zullen zich nu te ene assurantiepolis, benevens eene yerklar n lebben voor den rechterportemonaie met ongeveer 9 en wegens het cbsbewust gebruik maken eenige kleine voorwerpen, van vervalscbt handelspapier. De genoemde gelden waren mee Aan Hendrik de Graal, knecht bij rendeels uitgezuinigd om daarmede den verbuurder van rijtuigen Deurloo de dokters- en aphothekersrekening, te Voorschoten, die Rempt naar Den tijdens de' ziekte van den man ge- Haag reed en op wiens aanwijzing hij maakt, te betalen. Koloniën, ATJEH. De Jaca-Bode schrijft Hoe langer boa meer heffen de feiten den twijfel op omtrent de doel treffendheid van de, maatregelen in den laatsten tijd door den goeverneur van Atjeb en Onderhoorigheden tot pacificatie van dat gewest genomen, Wanneer nu maar niet alles aan één spijker is gehangen, en er ook op andere hoofden kan worden staat ge maakt dan op Toekoe Oemar, die volgens de laatste berichten pokken beeft en ons wel eens kan ontvallen. Doch dit is den assistent-resident Kroessen, die de politieke onderhan delingen leidt, wel toevertrouwd en reods wordt een hoofd genoemd, dat noodig Toekoe Oemar's plaats zou kunnen innemen. Pitt schrijft uit Atjeb aanbetRai. Hbld. De nieuwste Atjehsche canard is de decoratie, juister uitgedrukt: de vermoedelijke decoratie van Toekoe Oemar. Men gelooft waarlijk, dat bet daar nog op zal uitdraaien. Trouwens onze meer dappere dan discrete pang lima preng verkeert in de stellige overtuiging, dat eene ridderorde zijn deel zal worden, en toen ik daar zoo even mijnen vriend weinig discretie toeschreef, is zulks niet zonder grond, want bij beeft er zich al over uitge laten dat bij bet voor eene Militaire Willemsorde 4e klasse niet doet en stellig de klas tiega (3e klasse) ver wacht. Wat betreft Toekoe Oemar's voor komen en zijn figuur zou overigens eene decoratie niet misplaatst zijn bet is een kranige kerel, geheel en al afwijkende van bet gewone Atjeh sche type. Hij beeft meer in zijne gelaatstrekken van de Solosche pan- gerans, en evenals zij, regelmatige trekken en een fijn gevormd gezicht- De gestalte beeft bij gelukkig met deze verschoven eu uitgemergelde leegloopers niet gemeenhoewel slank en rijzig van figuur, maakt bij den indruk van een krachtig man. Ik vind bet bespottelijk, dat er nog stemmen opgaan die bet Indische leger beklagen om zijne misdeeling in ridderorden. Ik geloof dat wij die huldeblijken van hoogst twijfelach tige waarde best kunnen missen. Onze verdiensten spreken genoeg van zich zelf, en al de glinsterende tierelan tijntjes van alle Europeescbe boven kunnen aan bet leger niet zoo'n ca chet, vanverdienste seven. als_Aépc Bevallen: 8 Febr. T. M. Eel- manVeenstra d. - 9. M. M. Diele- mansde Bel d. 10. C. A. Blaas v. Eijndthoven d. Overleden: 8 Febr. H. v. d. Wiel 55 j. Koolst. - W. Groenewoud Ca val jé 80 j. Jansstr. lett. F., bureau van uit blad. ftangabadjn batrekkingaa InNsIsrlaad. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenootenworden aan het Bu reau Kleine Houtstraat 9, op mondelin ge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te bevragen. Abonnes buiten Haarlem ontvang en in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Huish. jaffr. gcea d&ms P. G. v. cbr. bez 22 a 25 j- onbespr. gsdr. natte fam. en berek. v. h. taak liefat niet onbek. ra, manut'. ?tk sol!, off. l'efst ra. portr. 2. Zeer bakw. 3e crapense P. G. midtl leeft, ruim aal. op druk ateL v. dan. kost. in lijne aantelz. in noord. v. ons land terst. door biz. om»t. 3. Jongm. R. K. int. bek. ra. manuf. en tap. spoel. m. goeie ref. 4. Wiiueibetl. R. K. v. fijne zaak in heeren- moieart. ra, gr. kenn. r. h. vak en pr. ref. 5. Iemand P. G. Toor loop- en ichrij'w. op gr. kant. te A mat. sal. f 590 bek. ra. kant. vverkz. goed scbr. en goede rei'. 6 Ongeh. koe sier P, G teg. I Mei tij deft, fam. bov. 30 j goed m. 2 paard. knnn. rijd. 'oor een of twee jongens zich willen bekwamen voors hoogere klasse, wordt, legen V lijke vergoeding, onderricht i het Latij nenz, aangeboden di een oud student. Fr. br. onder motto „Seminari bureau Haarlem's ADVEIITENTIEN. Zie vervolg Advertentien in het Tweede JiUtd. HAARLEM. [ontag 12 Februar 1SS4. GdstvorsfeHiuig iler deutscbea Schau- ued Lutspiepi llsch Tom Resifatlieater in Drtso. Dir. Herr JULIUS FIALA, Kaiscrl. Russischer Ilo/sckauspieler. VEREENIGING ALGEMEENE VERGADEPJS voor de Leden der Winkelversei ging, op Vrijdag 16 Februt e. kdes avonds ten half ntf in het lokaal Weten en, Werkti Verslag 4e Kwartaal 1893. H. J. ANTONISSE Jr., Secretaris. voor den Ouders die hunne kinderen i 1 Mei a. s. wenschen geplaatst zien, gelieven daarvan tijdig gif te te doen bij het hoofd School H. S. LORAN. Barteljorisslraat 1{ Lustspiel in 4 Akten vou Oscar Blumbntual und Gost. Kadelbubo. Anfang 71/» Uhr. Balcon, f 2,Stalles 1,75, le Loge 1,50 Parterre 1,25 2e Volksgebouv HAARLEM. De Leden worden opgeroepen bewijzen van Lidmaatschap te wisselen, op 17 en 24 Febru in het Volksgtboutv, tusschen 10 uur 's avonds. Besluit Algemeene Vergada van 31 Januari 1894. Opticien (Magazijn „de Qouden Bril" AMSTERDAM, groote specialiteit in goedgesli Brillen, Lorgnetten enz. Spreekdag in Haarlem, des D dags, ten huize van den Hes van ueh PLUIM, Zijlstraat 55

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 2