Morgenthee, Fransche Corsetten, Onderlijfjes. JAN RUSTIGE, G. DE ?LEESflüüffER, J. I. ML CO., Rechtszaken. GEMENGD NIEUWS. VARIA. Postkantoor te Haarlem. Sociëteit „VEREENIGING". fredikbenrten der Ned. Herv. Kerken beste en goedkoopste Thee, A. W. J. REESER, TRICOT-TAILLES J. H. ie JONfl, Gr. Hontstraat 2. ABONNEMENT Haarsnijden en Scheren. Zijden Stollen, Cognac fin Bois. Fabriek en Magazijnen 0IB1BB01D1BIS, Gierstraat 10. Schachelstraat 39. Fijne Geldersche B AKKETH AMMÏTJ3S T. A. DONNEE, kleine Hnnlilraal No. 82. Handel ia Brandstoffen, Kinderhuisvest 43, Haarlem. ENGLISH FOOTBALLS. HAARLEMSCHB STOOMYERYERU CHEMISCHE WASCH - INKICHT1NG. IIIUUS WULFF Co. Gescheiden. verkeerd. Mogen de nasporingen der politie tot een grondig resultaat leiden, opdat dergelijke geschiede nissen, waarvan in deze omstreken in den laatsten tijd meer werd gehoord, eens voorgoed een eind nemen en de bedrijvers voorbeeldig gestraft wor den." Twee personen, van deze schande lijke daad verdacht en door de politis naar Groningen gebracht, zijn later weer op vrije voeten gesteld. P. J Troelstra Vrijdag werd op la6t van den offi cier van justitie te Amsterdam een voorloopige instructie geopend tegen mr. P. j. Troelstra, wegens door hem gebezigde uitdrukkingen in de ver gadering der „S. V." op Zondag 18 Febr. in „Plancius" gehouden. Op bevel van den officier van jus titie zijn weer eenige verslaggevers van dagbladen als getuigen gehoord. Anarchisten. Te Parijs is een anarchist, een ze kere Mertins gevangen genomen, in wien men den dader der aanslagen van de rue Sa int-Jacques en den faubourg Saint-Martin vermoedt. Bo vendien heeft de politie een man op heeterdaad betrapt, die in de rue Oberkampf een bom neerlegde. Hij verklaarde, dat in zijne woning nog meer moordwerktuigen gevonden zou den worden. Te Toulon is een zeer gevaarlijk anarchist, Camoin geheeten, in hech tenis genomen. Men verdenkt hem den aanslag op de woning van den bevelhebber van het 15e legercorps te Marseille gepleegd te hebben. De verongelukten van de „Amsterdam Gloucester in Massachusetts telt onder zijne bevolking vele visschers. Geen jaar gaat er om of de stad treurt over die naar zee gingen en niet terugkeerden. Er is daar eene vereeniging, welke zich het lot der weduwen en vaderloozen aantrekt, de „Gloucester Relief Association". Jaar lijks houdt deze vereeniging eene bijeenkomst, gewijd aan de nagedach tenis van wie in het vorige jaar op zee vergingen. Dit jaar was de lijst der omgekomenen lang vooral in de laatste maanden van het vorige jaar was het boos weer geweest. Op die lijst stonden ook visschers van den schoener „Maggie E. Wells". Het is dus begrijpelijk, dat de zeven man nen der „Amsterdam", van wie er zes, in hunne poging om de opvaren den van den in nood verkeerenden schoener te redden, het leven lieten, niet vergeten werden. De Gloucester Daily Times stelt ons in staat de woorden, hun gewijd, weer te geven. Na de lange lijst der verongelukten voorgelezen te hebben, sprak de ge meente-secretaris„En nu schijnt het niet buiten de orde, naast hen, die wij heden betreuren, de namen te stellen van die dappere, edelmoedige, heldhaftige mannen, die in de boot van de „Amsterdam" voeren en om kwamen in hunne poging om de be manning van de „Mag.üie E. Wells" te redden. Wij hooren dikwijls opmer ken, „dat het gemis aan liefde tus- schen menschen en menschen eene oorzaak van droefheid is voor onge telde duizenden", maar hier was eene daad, welke de bewondering van het geheele land won, eene daad van liefde tusschen menschen en men schen. En het is ons goed, hier stil te staan en te bedenken, dat onder het ruwe uiterlijk van stoere visschers en matrozen een hart schuilt, dat warm slaat voor den naaste en altijd klaar is, daden van moed te ver richten en zoo noodig het eigen leven te geven om het leven te redden van wie in gevaar zijn." Staande hoorde de vergadering daarop het voorlezen van de zes namen der verongelukte helden aan. Een ander spreker kwam nog eens op de verdronken Nederlanders met bewondering terug. Hij zag in hunne daad weder eene bevestiging van wat hij aldus uitdrukteEen van de voor naamste karaktertrekken van „die in schepen op zee gaan", is hun harte lijk antwoorden op hulpgeroep, en het wagen van hun leven voor het behoud van het leven van een vriend; en alle menschen zijn Üunne vrien den." Elders in het blad vinden wij de som, ginds voor de betrekkingen der zes verongelukten bijeengebracht, op gegeven tot een bedrag van 210.75 dollars. Een zingende goeverneur- generatsl. Een zingende goeverneur-generaal zingend namelijk ex-officio en in het publiek is voorzeker iets wat niet velen gegeven is geweest ooit te aanschouwen. Daarom verdient het volgende telegram van Dalziel uit Montreal vermelding: In een concert, door Adelina Patti gegeven, was ook de goeverneur-gene raal, Lord Aberdeen, te midden van een schitterend auditorium aanwezig. Na afloop verzuimde het orkest om (gelijk in het Britsche Rijk van ouds her gebruikelijk) het „God save the Queen" te spelen. Hierop stond Lord Aberdeen op en hief met een helder orgaan de nationale hymne aan, waarmede terstond al de aanwezigen instemden. Beleefdheid telegram me 11 Grootvorst Michael Nikolajewitch heeft naar aanleiding van den40sten verjaardag van het begin der bele gering van Sebastopol een lang tele gram gezonden aan maarschalk Can- robert, waarin hij onder anderen zegt „Met deelneming hebben wij de feestelijke ontvangst onzer zeelieden in Frankrijk gevolgd. Diep geroerd door de hartelijke toespraken uit alle klassen van het Fransche volk, zullen wij ons ook altijd de vriendscnappe- lijke opmerkingen over de ridderlijk heid van ons dapper Krimleger her inneren. Leve Frankrijk's dappere leger en vloot!" Maarschalk Canrobert heeft het telegram in denzelfden geest beant woord. Het vergaau der „Kearsage". Uit latere berichten omtrent het vergaan van de araerikaansche krui ser Kearsage blijkt, dai de bemanning van het gestrande schip een verschrik- kelijken nacht heeft doorgebracht. Vrijdagsavonds tegen 7 uur kreeg het schip een verschrikkelijken schok. Allen snelden op het dek, en zoodra begreep men niet, dat het schip op een rif geraakt was, of de bevelhebber liet de zeilen inhalen en achteruit stoomen. Het schip zat echter als een muur, en had zeer veel te lijden van de kracht der golven. Men besloot het verder op het rif te laten loopen, wierp om het te verlichten een der kanonnen overboord en kapte de masten. Ongelukkigerwijze brak brand uit in de machinekamer doordat eenige gloeiende kolen uit den haard waren geworpen. Men was het vuur echter spoedig meester. De Kearsagevooral het achterschip, werd zeer geteisterd door de hooge zeeën, weldra was het verblijf op dat gedeelte onmogelijk en hurkten de mannen in den kouden nacht, blootgesteld aan het ruwe we der, doornat van het zeewater op het voordek neder. Zoo wachtten zij den dag af, bestendig vreezende, dat het schip uit elkaar geslagen zou worden, niet wetende hoe zich te redden, wan neer er ten laatste een einde geko men zou zijn aan den traag voort sluipenden nacht. Eindelijk begon het te gloreneen sloep werd uitge zet en kon ondanks de hooge zee het boven het water uitstekende deel van het rif bereiken. Een lijn werd naar het strand gespannen, met behulp waarvan ook de overige mannen zich redden. Een der officieren vertrok kort daarna in de zeilbootde stoom- barkas was tegen het schip te pletter geslagen bij het neerlaten en be reikte Colon, va* waar hulp gezon den werd om de bemanning der Kear sage van het rifRoncad'ore te redden. Zij„Wat een prachtig bonten kleedje is dit; van welk dier is dat?" Hij (openhartig) „Van mij." Een modelbrief. „Mijnheer, Ik deel u mede, dat na uwe handelwijze van gisteren ik alle achting voor u heb verloren. Met de meeste hoogachting noem ik mij enz. Een goedkoope jas. Een armoedig uitziende man stond voor een winkel, die half een bank van leening was. Weldra trad hij binnen en zeide „Wat wilt gij mij voor deze jas geven „Drie gulden was het antwoord van den winkelier. „Geef er zes voor. Deze jas is min stens twintig gulden waard," beweerde de man. „Mijn beste vriend, ik zou geen tien gulden willen geven voor twee van zulke jassen." „Wanneer die jas van u was, zoudt gij ze dan voor vijf gulden van de hand willen doen?" „Wanneer ik er vier gulden voor kreeg, was ik best tevreden." „Uitstekend, hier zijn de vier gul den. De jas hing voor uw winkel, en ik heb ze hierheen gebracht om te hooren, hoeveel ze waard wa6", ant woordde de klant. „He, wacht een oogenblik Ldat was oplichterij," riep de gefopte winke lier uit. „Ja, dat was het zeker, want gij hebt ze voor dertig gulden geprijsd," zeide onze vriend en verliet den winkel. Voor de balie. Onlangs werd iemand opgeroepen om als getuige te dienen in een pro ces. Ter terechtzitting verschenen, vroeg de advocaat van de gedaagde partij hem „Ge zegt dus, dat ge op Woensdag, den lOden Januari, een bezoek zijt gaan afleggen bij den heer Snoek „Ja," antwoordde de getuige. „En wat zeide hij vroeg de ad vocaat. Maar nu kwam de advocaat van de andere partij tusschenbeiden. Hij beweerde dat deze vraag niet ge oorloofd was. De advocaat van de gedaagde partij beweerde, dat hij wel bevoegd was tot het stellen van deze vraag, en haalde verscheidene voor beelden aan. Maar de andere kwam ook met zijn voorbeelden voor den dag, en de rechtbank begaf zich ein delijk in beraadslaging over het al dan niet toelaten van de bewuste vraag. Na eene afwezigheid van ander half uur keerde de rechtbank weer terug in de zaal en gaf te kennen, dat het, na lange en onpartijdige overweging, haar oordeel was, dat de vraag in quaestie door den advocaat mocht worden gesteld. De advocaat van de gedaagde partij stond nu wederom op en herhaalde: „Ge zegt dus, dat ge op Woensdag den lOden Januari, een bezoek zijt gaan afleggen bij den heer Snoek?" Getuige'. „Ja*" Advocaat(met een triomfantelijk air). „En wat zeide hij Getuige: „Hij was niet thuis." Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden gedurende de lste helft der maand Februari 1894. Brieven: H. N. Verkerk, W. F. Pareren, J* de Ruiter, Stiel, P. Klera, W. F- Bruggeman, allen te Amsterdam Wed. Vermeulen, Domburg; Mohr, Haarlem mevrouw Werner Haarlem D. Alberts Wzn., Zeist. Briefkaarten: G. Meijer, mevr. de Kanter, C. H. Cozijn, mevr. v. d. Muy zen burg, allen te AmsterdamC, LindenaarC. Willemse; wed. Van Egmond, Half weg. Brieven Buitenland. Amerika. Gijsbeek Molenaar, New Jersey; W. Koelewijn, North Kins- seld. Duitschland. H. Schoenen, Berlijn. Engeland. Thyladus, LondenJ. Hill, Willerdon Junctionmevr. M. Hill, Titton. Frankrijk. H. Insinger, Parijs. POPULAIR CONCERT door het strijk-orkest van het Gemeentelijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.-Kapelmeester C. P. W. KRIENS, op Zondag 4 Maart 1894, 's avonds te 8 uren. PROGRAMMA. 1. „Wien bleibt Wein," marsch, Schrammel. 2. Ouverture „Othello," Rossini. 3. „Erinnerung am Weber," Fantasie, Back. 4. „Mein Traum," Walzer, Waldteujel. 5. Divertisse ment Espagnole, Desonnes. 1. Allegro. 2. Havanaise. 3. Bolóro. 4. Caohucha. 5. Zapatéado. PAUZE. 6. Ouverture „Guillaume Tell," Ros sini. (Violoncel-, Fluit- en Hoboë- solode heeren Blazer, Schmidt en Berendes). 7. Intermezzo de l'opéra „l'Aini Fritz," Mascagni. 8. Séré- nade Espagnole, Metra. 9. „Die Nachtigall," polka voor picolo, Möl- lenhauer. (Uit te voeren door den heer George Schmidt.) 10. Komisch, hei ter, und so weiter," Walzer Potpourri, Schreine MARK PNIEUWS. Amsterdam, 2 Maart. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescne Franeker Jammen fl,80 a 2,30, dito Hambur gers f0,-a 0,dito Zaaiers fl,40 a 1,50, Zeeuwsche Spuische Jammen f 2,a 2,30, dito Flakkeesche fl,90 a 2,30, Geldersche blauwe f 2,a 2,20, Katwijker Zand f0,a 0, Noordwijker Zand f0,— aO,Hi 11e- gommer Zand f0,— a 0,—, Andijker Muisjes f0,a 0,dito blauwe f0,a 0,alles per Hl. Leiden. 2 Maart. De aanvoer en prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 11 Stieren f54 a f175, 132 vette Ossen en Koeien f114 a f261 of f0,52 a 0,70 per Kg., 81 Vare id. f82 a f184, 0 Graskalveren fa f—52 vette id, f50 a f96 of f0,70 a f 0,90 per Kg.,!117 nuchtere id. f2,75 a f 9,284 vette Schapen; f 16, a f26,of f0,40 a f0,45 per Kg., 34 weide dito fll,a f 17, 0 Lam meren fa f 105 magere Var kens f 15 a f 39, 237 Biggen f 5,50 a f 13,0 Veulens fa f4 Paar den f32 a 64,126 Kalf- en Melk koeien f108 a f254. op ZONDAG 4 Maart. TE HAARLEM Groote Kérk. Voorm. 10 ure, Veen. 16e Lijdeuatekat. Nam. 2 ure, ran Lennep, Doopabediening. •8 Avond 6 ure. Hoog. 17e Lijdeuatekat. Nieutoe Kerk. Voorm* 10 ure, Knottenbelt. I6e Lijdons'ekat. Jam-Kerk Voorm. 10 ure, Swaan. Woensdagavond 7 ure, Moeton. 19e Lijde-8*ekat. Baitnattr Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Tan Lennep, iEgliie Wallonne. D.'x heurea mr. Pouget. pasteur sL Amsterdam. Ciritiélyi Gertforntttrit Qtmttnt* Gedempte Onde Graebt. Voorm. 10 ure, 'sar, 5 ure, Mulder. Kluis Heiligland. Voorm. 10 ure, 'aar. ure, Landwekr. ran Leiden. Lutkertehé Kérk Voorm, 10 ure, Poolman. Donderdagavond 7 ure, Helper Seabrugger. Lijdensprediking. Kérk dér Vereenigde Dooptg$t\nd»n- Voorm. 10 ure, Craandijk, Remonttranlteht Kérk. Voorm. 10 ure, Groene weger., pred. te Rotterdam, Kérk dér Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weias. Nam. 3 ure, Klesel. English service. Noordérkérk Ridder itraai.) Voorm. 10 ure, 'sav. 6 ure Langhout. Woensdagavond 8 ure, Mulder. Nederd. Herv. Kerk. ■ennebroek. Voorm. 10 uie, Gerth van Wyk Jr. Bevervrlfh. Voorm. 10 are; Boon. Nam, 1 ure, geen Zondagschool. Bvangl Luthertcht Kerk. Voorm. 10 uie, K. A. Gonlag. Dooctgeiinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemend aal Voorm. 10 ure, H. H. Barger, Nam 2% ure, H. H. Barger. Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Kuylman. HfUegom. Voorm. 10 ure, Ruijsch pred. te Oegstgeeat. HoutrHk en Polanen. Voorm. 10 ure, Moeton. pred. te Haarlem. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet, •paarndam. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Felsen. Voorm. 10 ure Loggers. Zandvoort. Voorm. 10 ure. C. Barneveld. 's Av. 6% ure. C. Bame'eld. f 0,80 per 5 H.G. Uitsluitend verkrijgbaar bij Sigarenmagazijn, Groote Houtstraat 7. EN voor Ook voor Kinderen is het abonne ment voor Haarsnijden zeer voor- deelig. Adres GIERSTRAAT 62, root Bobos on Garnoorlnt Gr. HoutMraat 14. H. J. TI8SBB. f 1.40 de Liter De COGNAC FIN BOIS van de Société Anonymt, tdoor het geheele laua om 'hare goede hoedanighedaB gunstig bekend, wordt ge leverd mverzegelde bemand» flesechen van 5 Liter inhoud, voorzien van het attest val Dr. P. F. van HAMEL ROOS. Uitsluitend verkrijgbaar bU B. Eekhotit, Haarlem. van Voorradig een prachtige collec tie Sporthemden, in ver schillende grootten en prijzen. Goederen op Maat worden in den kortst mogelijken tijd zonder prijsverhooging geleverd. delicieus van smaak, Voortdurend aanvoer van prima kwaliteit RuhrkolenAnthra- ciet- en Engel8che Kolen, Cokea en Briquetten. Steeds voorradig alle soorten Turl. Concurreerende prijzen. Vraag s. v. p. Prijscourant Gsttapercha en Celluloid BALL SS. Overschoenen, Sportschoenen. Onbreekbaar, onschadelijk Kinderspeelgoed. J. Is. LEHMAN», 4, Koningstraat 4. van M a g a i IJ n Groote Houtstraat 86 en Fabriek: Helmbrekersteeg ts Haarlem. Etablissement geheel naar deeischen des tijds ingericht. Concurreerende prijzen. Nette en spoedige bewerking:. 1. Het overheerlijke mooie werk Gescheiden, door JULIA, nieuwe fraaie druk, hoewel dit voortreffe lijke werk geen aanbeveling meer noodig beeft, laat ik nogmaals den inhoud volgen, zijnde Idealen. Strijd en rust, De Schip breuk, Zonder kruis geen kroon, Uitgestelde hoop, De woning der weduwe. Uit Laura's dagboek, Tehuis, Twee jaar later, Het Kerst feest, De zusters, Naar het vader land, Achter de schermen, Veree- nigd toch geseheiden, Door moeilijke paden, Het huwelijk, Een smartvol einde, Besluit. 2. De Huisvriend, het groote, prachtige mengelwerk, met meer dan 200 Platen, dat f4.50 kost en f4 50 waard is. 3. Een Christelijke Scheurkalen der voor 1894, op sierlijk Schild. 4. Het nieuwe werk van P. J. KLOPPERS, Wallenstein enZeni, verhaal uit den 30-jarigen oorlog, met fraaie PI. 'rit 10 eene verzameling waarvoor 1 ld men bij uitgaaf circa tl be talen moest, doch bij mij is het finale uitverkoop, en daarom stel ik den prijs voor alles samen op slechts f 1,80. Lees het goed en lees hei over, dat alles franco thuis wordt toege zonden na ontvangst van Postwissel ad slech's f 1,50, waarop moet staan Hel Pak Julia. Spoedige bestelling is hier noodig. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, Hang b/d Vischmarkti Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 7