NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. lie Jaargang: Woensdag 21 Maart 1894. No. 3287. ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN: Vervaardiging van Drukwerk voor Particulieren. STADSNIEUWS. „Weldadigheid naar Vermogen." HAARLEMS DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maanden1,20. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37 J. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat Haarlem. Telefoonnmmner 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bg Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31 bis Faubourg Montmartre. Ondergeteekende heeft de eer mede te deelen, dat een belangrijke uitbrei ding aan de onderneming Haarlem's mg blad is gegeven. Door den overgang namelijk van de zaak naar een ruimer perceel deed zich de gelegenheid voor, om nevens uitgave van het Dagblad te ex- de De drukkerij bestaat op ditoogen uit eene viervoudige machine duitsch fabrikaat tot het druk Courant, een fransche snelpers drukwerken van grooten en een amerikaansche snelpers voor druk werken van kleinen omvang, voorts uit snijmachine, perforeermachine en hulpmiddelen, welke tot de van goed drukwerk worden Alle drie deze persen worden door ien engelschen gasmotor van flinke ca- mciteit in beweging gebracht. Een groote voorraad letters van de soorten stelt onze drukkerij n staat met vrucht te concurreeren, wijl de prijzen zeer laag zijn gesteld, alleen mogelijk is doordat edere levering geschiedt op vier weken, oodat niet op halfjaars- of jaarsreke- ïing wordt geleverd. Voortaan kan dus op onze druk alle soort van Drukwerk worden zoowel Nota's, Quitanties, Wissels en andere kan- oorbenoodigdheden, als Catalogi, brochures, Aanplakbiljetten, Program- na's, Menu's, Balboekjes etc. etc. zoo vel in zwart- als in kleurendruk. Terwijl bij de verzekering geeft van uitvoering van de orders men hem zal willen opdragen, ondergeteekende de eer deze litbreiding der zaak in de aandacht m in de herinnering van Haarlems ngezetenen aan te bevelen. j. a Directeur- Uitgever. Haarlem20 Maart. 1894. H. de Vink. f Te dezer stede is heden ontslapen, orvvftgn"rip! heer H. rlA VinV Holland tevens belast met het bureau te Amsterdam. Bijna 39 jaar had hij in den dienst der provincie doorge bracht. Hij bereikte den leeftijd van ruim drie en zestig jaren. Vereeniging tegen het Mis handelen van Dieren. Maandagavond hield in de boven zaal van het Nutsgebouw de „Ver eeniging tegen het Mishandelen van Dieren" alhier hare gewone jaarlijk- sche algemeene vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental vooruitgaat en nn 101 bedraagt, terwijl meer dan vroe ger het beginsel der Vereeniging wordt gewaardeerd. In het afgeloopen jaar werd de afd. Jongelieden met 'circa 250 vermeer derd. Van de welwillende medewer king der schoolhoofden wordt dan ook met erkentelijkheid gewaagd en ze ker vindt de vereeniging op het ter rein der lagere school voor hare beginselen een zeer productieven bo dem. De vereeniging richtte in het afge loopen jaar een adres van adhaesie tot den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid op een adres van de Vereeniging tot Bescherming van Dieren omtrent het veevervoer. Door hare bemoeiingen werd het big gen vangen te Heemstede tot een vrij onschuldig spel teruggebracht, terwijl de burgemeester van Halfweg het lofwaardig besluit nam, om het al daar geheel te verbieden. De aandacht van den burgemeester van Zandvoort werd gevestigd op de wreedheden, waaraan paarden en ezels daar bloot staan en eene verbetering in dezen toestand mag als een gevolg dier missive worden aangemerkt. De aan dacht van het bestuur blijft gevestigd op de behandeling van paarden en slachtvee bij gelegenheid van markt dagen, ook zal waarschijnlijk eene verandering worden gebracht in de wijze, waarop des zomers de sleepers- paarden op het Stationsplein worden opgesteld. De premie van ƒ2.50 aan politie beambten voor het opmaken van pro ces-verbaal wegens dierenmishande ling (gevolgd door eene veroordeeling) werd tweemaal uitgereikt. De toestand van de kas is zeer gunstig. Besloten werd het jaarverslag te laten drukken en aan de leden rond te zenden. Tot lid van het bestuur in de plaats van den heer dr. P. G. Buekers, die de op hem uitgebrachte hianfimffW" I* koen. Herbenoemd werden de perio diek aftredende bestuursleden de hee- ren A. Beernink en J. C. Peereboom. Een uitvoerige discussie ontspon zich over de vraag of deze Vereeniging ondersteunen zal het adres aan den Raad van de heeren C. Heijman c. s. strekkende tot het voortdurend muilbanden van de honden in deze gemeente. Ten slotte werd hiertoe besloten waarbij evenwel op den voorgrond zal worden gesteld dat de Vereeni ging het noodig acht, dat alle hon den zullen worden gemuilband met hetzelfde type muilkorf (zij het dan ook in verschillende grootte) en dat dit type met zorg worde gekozen en vastgesteld. Cursus in hoefbeslag. Maandagavond had op de boven zaal van café „Montagne" de uitrei king plaats der diploma's aan degenen die in den afgeloopen winter aan den cursus in hoefbeslag deelgenomen hebbende, hierin Vrijdag en Zaterdag j.l. een voldoend examen hebben af- Deze uitreiking der diploma's ge schiedde bij monde van den heer Fr. Lieftinck, voorzitter van de afd. Haar lem en Omstreken van de Holl. Maatschij. van Landbouw. In de al lereerste plaats bracht hij dank aan de drie leden, die de examen-com missie hebben gevormd, in het bi zonder aan den heer Quadekker, lei der van den cursus, aan de twee korporaal-hoefsmeden, die hem daarbij ter zijde hadden gestaan, aan de Holl. Maatschappij van Landbouw, aan Ged. Staten van Noord-Holland en het Holl. Noorderkwartier, die doorsub- sidieën het hunne er toe hebben bij gedragen om dezen zoo nuttigen cur sus te doen houden. Verder wees hij degenen, die aan het examen hadden deelgenomen op de groote belangrijk heid en het schoone van het vak van hoefbeslag, een onderdeel van het smidsvak, een aristocratisch vak bij uitnemendheid, waarvan voor duizen den jaren Tubal Kaïn den stamboom had geplant. Zooals reeds is medegedeeld namen 12 bazen en 7 gezellen aan het exa men deel. Van hen zijn er 12 geslaagd, 6 gezakt, terwijl een er zich heeft teruggetrokken. Geslaagd zijnJac. Handgraaf (baas), te Spaarndam en P. Groene- woudt (gezel), te Midwoud, beiden met lof, en verder de bazenA. Rempt, Noord-SchermerH. Wiedijk, Beem- r\„ A Blok, Schagen en de gezellenTh. Steve ns, BeverwijkP. de Boer, Hoog woud; J. M. Buys, Alkmaar en L. Perquin, Schiedam. Eigen Hulp. Het departement Haarlem van de vereeniging Eigen Hulp heeft zijnen winkel overgeplaatst van de Kleine Houtstraat naar het perceel in de Zijlstraat No. 58 vroeger bewoond door Mevrouw Copes van Hasselt en than3 tot winkel verbouwd. Reeds van de straat af kan men zien, dat er veel ruimte in het ge bouw beschikbaar is en bij het bin nentreden van het huis wordt deze indruk nog versterkt. Links van den ingang is de eigenlijke winkel, die net betimmerd is en flinke gelegen heid heeft tot het bergen van de dagelijks voorkomende artikelen, daarachter bevindt zich een kleiner lokaal waarin de boodschappen wor den klaargemaakt en weer daarach ter een vertrekje waarin de pakjes etc. worden klaargelegd, om den vol genden dag te worden weggehaald door de loopers die met hunne wa gens door een poort over de Beek mogen komen, volgens aan het de partement verleende speciale permis sie van het gemeentebestuur. Naast het derde lokaaltje is een kantoortje ingericht voor den boek houder en administrateur. Aan de andere zijde van den gang is een etalagevenster voor wijnen, waarvan in een ander lokaal zeven a acht okshoofden kunnen worden geborgen. In de onmiddellijke nabij heid is het aftaplokaal, waarin zich tevens de ingang bevindt tot den ruimen kelder. In den grooten tuin achter het huis zijn verschillende gebouwtjes op geslagen, maar toch is er nog belang rijke ruimte voorhanden. Men vindt daar een magazijn, een koffiebrande rij volgens het nieuwe systeem, met 3, waardoor een constante verhit ting wordt verkregen, een lokaal voor emballage, een hok voor de wa gens en een petroleumkluis. Een groot voordeel levert het op, dat dit alles gelijkvloers is gemaakt kunnen |woraen. Alleen de woning van den winkelhouder en de directie kamer bevinden zich boven. De ver lichting geschiedt door groote petro leumlampen. Als architect der verbouwing werd ons genoemd de heer ;J. H. Welse- naar, terwijl aannemer was de heer W. J. van Wageningen, die naar ons werd medegedeeld tot volle te vrede n- u„Br» heeft Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank alhier dd. 20 Maart 1894 is P. J. Rijbroek koopman en win kelier (Koningstraat 31) in staat van faillissement verklaard, met in gang van 17 Maart j.l. Tot rechter commissaris is benoemd de rechter Mr. J. de Clercq van Weel en tot curator Mr. Johan Spoor advocaat en procureur alhier. Afdeeling Werkverschaffing. Van 1 Nov. tot 20 Maart hebben zich de volgende personen aangemeld 22 voor werkvrouw, 1 voor wasch- vrouw, 5 voor naaister, 3 voor grond werker, 5 voor loopwerk, 1 voor brei werk, 2 voor loopknecht, 3 voor op passer, 3 voor koffiehuisbediende, 2 voor schoenmaker, 3 voor schrijf werk, 1 voor stucadoor, 2 voor koet sier, 1 voor kantoorbediende, 2 voor schilder, 8 voor los werkman, Ivoor kleedermaker, 1 voor timmerman, 1 voor sigarenmaker, 1 voor licht werk, 1 voor dames-laarzenmaker, 1 voor mangelwerk. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen ge bruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te rich ten, bus Doelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van -1 en van 35 uur verkregen wor den bij den administrateur, bureau Doelen. Lijk gevonden. In de Ringvaart van Haarlemmer meer is |drijvende gevonden het lijk van A. Schouten, echtgenoote van D. Vreeken, die eenige weken gele den aan boord zijnde der stoomboot Carsjens in de nabijheid harer woning is over boord gesprongen. Visscherij. Maandag kwamen te Zandvoort zeven Zandvoortsche bomschuiten. De jommingen beliepen van f40 tot f117. De prijzen der visch waren: tong f0.25 tot fl; tarbot f2.50 tot f5 en schol van f0,20 tot f0.40 per stuk, bakschol f 3.50 tot f 7 per mand. Uit den Haarlemmermeer. Uit Haarlemmermeer schrijft men het volgende landbouwbericht Nu de spreeuwen zich weer op de daken vertoonen en de leeuwerik al zingend in de hoogte stijgt, begint eitrnnliik het. niVnwp ioov Bati

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1