NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. lie Jaargang; ABONNEMENTSPRIJ S: ADVERTENTIËN: STADSNIEUWS. Woensdag 28 Maart 1894. No. 3292. HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsklad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37^. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat 1"^. Haarlem. Telefoonnummer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangére G. L. DAUBE CoJOHN F. JONESSuccParijs 31 bis Faubourg Montmartre. Haarlem27 Maart. 1894. De heer J. R. de Brouwer f Maandagavond is hier ter 'stede ontslapen de heer J. R. de Brouwer geneeskundige en van 1884 af ge- pensionneerd dirigeerend officier van gezondheid. Als gemeente-geneeskun dige en medebestuurder van het al gemeen ziekenfonds, in welke betrek kingen bij steeds vol ijver arbeidde, zullen velen hem missen en is zijn heengaan te betreuren. Eene ziekte tengevolge van eene door den overledene verrichte ope ratie was de ongelukkige oorzaak zijns doods. Zanguitvoering in de St. Bavo. Aan de leden van den Bond van Christ, zangvereeniging en in Nederland werd op den avond van tweeden Paaschdag een zanguitvoering in de St. Bavo-kerk alhier aangeboden. Bij deze gelegenheid hadden zich de beide hier bestaande en bekende vereeni- gingen „God is mijn Lied" en „Ho sanna" met hare zustervereeniging „Ex Animo" van Heemstede verstaan om een programma ten gehoore te brengen daTzeker niet onbelangrijk kan genoemd worden. Het bevatte uamelijk als eerste deel een vijftal composities, onderscheidenlijk van Möhring, mr. H. Graaf van Hogen- dorp, Nicolaï, Mühling en Schultz. terwijl het tweede deel werd ingeno men door Mendelssohn's Lobgesang. Do drie eerste nummers van het pro gramma WelkomstliedBondslied en Een Vaderlandsch Lied genoten het voorrecht door de gezamenlijke koor- krachten (150 zangers) te worden vertolktNo. 4 Psalm 8 en 5 Koor kwamen voor rekening van ..Hosan na" en „Ex Animo", waarna deze beide vereenigingen hare plicht als vervuld konden beschouwen, want de uitvoering van het Lobgesang had zich „God is mijn Lied" tot taak ge steld. Over het meer of minder im posante der gezamenlijke voordrach ten, noch over de muzikale verdien sten der vereenigingen „Hosanna" en „Ex Animo" kan ik iets melden daarvoor kwam ik te laat. Moge ik in 't belang der talrijke aanwezi gen door dat laatkomen een schat van muzikale genieting gemist heb ben! Zeker is 't dat, wanneer in 't eerste deel evengoed werd gezongen als in het tweede, deze uitvoering uit muntend geslaagd mag heeten. De bevredigende klankvolume en meestal prijzenswaardige zuiverheid ten ge hoore gebracht. Ook de drie solisten mogen met groote voldoening terug zien op hun aandeel in het welge slaagd geheelinzonderheid verdient te worden melding gemaakt van de benijdenswaardige stemmiddelen en de recht muzikale voordrachtswijze der le sopraan-soliste. De begeleiding was gearrangee voor piano (vierhandig) en vier har moniums. Zij voldeed beter dan ik mij had voorgesteld. Dank zij de ken nis van zaken die zoowel uit het ai re, ngement zelf als uit de interpreta tie daarvan sprak, werden meerma len klankeffecten verkregen welke die van het orkest vrij nabij kwamen. PHILIP LOOTS. Kegelconcours. Maandag werd de internationale kegel wedstrijd, door de club „Hard gaat ie" alhier, op de banen in het café „Brinkmann" uitgeschreven, voortgezet en geëindigd. 18 clubs waren ingeschreven, door twee nl. „Anti-Poedel", van Schie dam, en „Kampioen" van Amster dam, werd niet aan het concours deelgenomen. Over het algemeen werd veel beter gespeeld, dan op de eerste dagen van den wedstrijd. Door de deelnemende vereenigin gen werd het volgende aantal houten geworpen: 1. „Recht naar 'tdoel",te Rotterdam 2412. „Ewaldi", te Am sterdam 2203. „Harmonie", te Alk maar 2084. „De vaste hand", te Amsterdam 2045. „Hard gaat ie", te Dordrecht 193; 5. „Oranje Kegel club", te Amsterdam 184; 7. „Hout of fout", Dordrecht 1768. „Sport staalt spieren", te Amsterdam 168; 9. „Onder ons", te 's Gravenhage 160 10. „Argus", te Amsterdam 15111. „Amsterdam", te id. 14812. „Onder ons", te id. 146; 13. „Vriendschap", te id. 138; 14. „T. O. G. I. D. O." te id. 138; 15. „Alcmaria Victrix", te Alkmaar 116 16. „Vriendenkring" te Beverwijk 107. De uitslag van den driedaagschen wedstrijd is als volgtle prijs, groote massief gouden medaille, „Recht naar "t doel" te Rotterdam met 241 p. 2e prijs, massief gouden med., „Ewal di" te Amsterdam, met 220 p. 3e pr„ verg. zilv. med., „Koningsmoor- ders" te Leiden, met 219 p.; 4e pr., verg. zilv. med., „Harmonie" te Alk- in ar, met 208 p.5e pr., zilv. med., „Vriendschap" te Dordrecht, met 205 br. med., „B. A. L." te Alkmaar met 203 p.8e pr., br. med.; „La Force'" te Leiden, met 194 punten. De door de kegelclub „De Phoenix' vriendschappelijk aangeboden zilve ren medaille voor de club, die de meeste negens wierp, is behaald door „De Kennemers" te Alkmaar, die 6 negens hadden geworpen. Elk der afgevaardigde dezer club ontving eene zilveren draagmedaille n.l. de heer en Lissone, Schrijver, J. Lind, J. van der Horst en jD. Óp- zoomer. Door den heer J. J. H. Fischer van „Ewaldi", te Amsterdam, werd een persoonlijke prijs verworven voor het werpen van 60 houten. Schermconcours. Bij het door de vereeniging „Wil- helminagarde" te 's Gravenhage op Zondag en Maandag gehouden con cours, heeft de vereeniging „Voor Vaderland en Koning" in den korps- wedstrijd den 3den prijs degen behaald terwijl in de personeele wedstrijden de heer F. Wesselingh den lsten prijs sabel en de heer F. Boeree den 3den prijs degen verwierf. Beide heeren zijn leden van „Voor Vaderland en Koning." Sergeant Hoefsmit van „Mars" be haalde den eersten prijs geweer en de heer Van den Ende van „Concordia" voor idem den 3d en prijs. Onze haarlemsche schermers heb ben zich weder kranig gehouden. De „Stanley Club" De 26 engelsche wielrijders, leden van de „Stanley Cycling Club" zijn begeleid door de „Kettinggan- gers" Zondagmiddag in Haarlem aan gekomen. Het diner dat dien avond in het hotel „de Leeuwerik" plaats had, verliep zeer gezellig. Maandagmorgen vertrokken zij van hier naar den Haag, alwaar zij de gasten waren van de Haagsche club „Utile Dulci". Aan het diner dat des avonds plaats had, werd besloten het volgende telegram aan H.M. de Ko ningin te zenden. „De leden van de Engelsche Stan ley Club, van de „Kettinggangers" uit Haarlem en van „Utile Dulci" uit den Haag, aan een diner in het Zuid-Hollandsch koffiehuis ver- eenigd, hebben de eer Uwe Majesteit hunne eerbiedige hulde aan te bieden, (w g.) P. Ludovici Jan Albert Leupen J. C. Meyer. Des avonds ongeveer half negen Holland, alwaar zij met de nacht boot scheep gingen. De overigen ver trokken hedenmorgen. In het volgend nummer komen wij op dezen wielertocht der Engel- schen nader terug. Plantententoonstelling der Maatschappij van Tuin bouw te Rotterdam. Op deze Zaterdagmiddag tentoonstellingen zijn o. a. bekroond V. Schertzer Zonen, alhier,voor Ama ryllis hippeastrum in verscheidenh. met gouden med.P. W. Voet voor 10 gr. potten Hyacinthen le pr. g. med.E. H. Krelage Zn., voor idem 2e prijs verg. zilv. med.15 gr. pot ten hyacinthen in eiken 3 st. van dezelfde versch. le pr. v. z. m en 2e prijs z. m. E. H. Krelage Zn.; P. W. Voet 40 potten hyacinthen, in eiken pot een stuk i. d. meeste versch. le prijs verg. zilv. med. en 2e pr. z. mea. lO groote potten of pannen enkele tulpen, in eiken pot 10 stuks van dezelfde verscheidenheid, le prijs, v. z. m„ C. G. Tubergen jr.2e prijs, z. m„ E. H. Krelage Zoon, bloe misten alhier. 40 potten dubbele tulpen, in eiken pot een stuk in de meeste verschei denheid. le prijs, v. z. m„ C. G. Tu bergen jr.2e prijs, z. m„ V. Schertzer Zonen, alhier. 5 potten of pannen-monstrozen of parkiettulpen in de meeste verschei denheden het getal stuks per pot of per pan vrijgelaten, le prijs, z. m„ E. H. Krelage Zoon, bloemisten alhier. 50 potten bloeiende bol- of knol gewassen, niet afzonderlijk gevraagd, ln de meeste verscheidenheden, lé prijs, g. m., C. G. Tnbergen jr., alhier. „Melpomene en Thalia". Het genootschap „Melpomene en Thalia" gaf Maandagavond in „Felix Favore" hare laatste soiree met bal in dit seizoen. Verscheidene voor drachten werden gehouden, die eene vroolijke stemming deden ontstaan. Ten 10 ure werd door den voorzitter met een hartelijke toespraak den heer Janse het eere-voorzittersehap aan geboden, voor de vele diensten door hem aan het genootschap bewezen. Valseh kwartje. Door de politie alhier is in beslag genomen een valsch kwart gulden stuk voerende de beeltenis van Ko- Bamberg. De welbekenden David Tobias Bam berg trad Maandagavond met zijn zoon in de groote zaal van „de Kroon" op. Voor een talrijk en attent publiek vertoonde Bamberg Senior een reeks van goocheltoeren, die den goeden naam van dezen prestidigitateur eer aandeden terwijl daarna zijn zoon optrad als handschaduw-specialiteit en ongelooflijke dingen wist tot stand te brengen alleen met behulp van zijne vingers, een doek en enkele an dere eenvoudige voorwerpen. Is de vader een toovenaar in het volle licht, de zoon is zijn evenknie in het halfduister. Wat den heer Bamberg Sr. gun stig van vele zijner vakgenooten on derscheidt is de beschaafde wijze waarop hij zijne experimenten aan kondigt en uitvoert en mag hij over de belangstelling van het haarlemsch publiek tevreden zijn, zeker is de in genomenheid van de toeschouwers met den handigen prestidigitateur niet minder groot. Medicinaal Kina-Stout. De firma H. Lans Zoon heeft haar bekend uitstekend stout ver mengd met kina volgens het recept van docter de Vrij en dit verkrijg baar gesteld bij de apothekers. Wij kunnen ons natuurlijk niet begeven in een appreciatie van de geneeskrachtige waarde van dit kina- stout de firma Lans zal zich hier omtrent zeker wel door deskundigen hebben laten voorlichten. Wat wij wel konden constateeren is, dat dit medi cinale stout volstrekt geen onaan gename smaak heeft en dat dus menige patient die behoefte heeft aan een kina-preparaat, het vlot zal kunnen drinken. Door de agenten van politie, re chercheurs Verkerk en van Halst, zijn ter beschikking van den heer officier van justitie alhier gesteld Pieter Blommaert, kleermaker, omtrent ne gentien jaren oud en Wessel Ylstra, werkman, omtrent zeventien iaren oud. Beiden worden verdacht te dezer stede diefstal te hebben gepleegd ten nadeel van den koopman H. Borst injde Anthoniestraat. Blommaert voor noemd dewelke alreeds gevangenis straf van achttien maanden wegens diefstal heeft ondergaan, oefende in den laatsten tijd alhier het zooge naamde beroep van hardlooper uit. Wessel Ylstra werd alreeds drie ma-

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1