NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. •Jaargang Vrijdag 30 Maart 1894. No. 3294 ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: HEREENlGD STADSNIEUWS. Arrondissements-Rechtbank A ARUM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37^. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat X-X. Haarlem. Telefoonnnmuier 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONESSuccParijs 31 bis Faubourg Montmartre. In No. 14 van het Geïllustreerd 'idagsblad verschijnt het vervolg au den geïllustreerden Roman van Hugo Lubliner. Buitendien is de inhoud als volgt: Een hachelijke positie (met illustra tie). De bedelaarsvloek (met illu stratie). Op de Gemsenjacht (met illustratie). Een drama tusschen roovers (met illustratie). In handen justitie (met illustratie). Een extra koud tochtje, door von Weber De bloemenmarkt te Parijs. bewaren van boter. Anecdote- Proeve No, 23. Brandnetelzaad als paardenvoeder. Voorts tal van geïllustreerde Anecdoten. Prijs winner van Raadsel LXXXIV. Oplossing van Prijsraad sel L XXXVI. DE UITGEVER. jU jvAr.-'T/uv-'f" A; Haarlem29 Maart. 1894. Bij kon. besluit is voor den tijd Tan drie jaren, met ingang van 1 April, benoemd tot plaatsvervanger van den districtsveearts, wien Haarlem als standplaats is aangewezen, de veearts J. W. H. Geerlings, te Pur- merend. Kamercandidatuur. Dat de heer Mr. A. J. W. Farn- combe Sanders bij de eerstvolgende verkiezing ook de candidaat van de liberale kiesvereeniging „Vooruit gang" zijn zal, is met vrij groote zekerheid te voorspellen. Reeds is in enkele afdeelingen dier kiesvereeni ging deze candidatuur met instem ming ontvangen, terwijl nergens van een tegencandidaat iets wordt ver nomen. Bij geruchte vernamen wij, dat Mr. Farncombe Sanders hier ter stede in een particulier gesprek het voornemen zou hebben geuit, wanneer hij nu herkozen werd, die benoeming te aan vaarden, doch het volgend jaar zijn mandaat neer te leggen. drukkelijk voorbehoud mede. Nederland en Oranje" Dinsdag a. s. zal de Antirevolutio naire Kiesvereeniging alhier verga deren tot vaststelling van een can didaat voor de a. s. verkiezing. In de in ons vorig nummer mede gedeelde motie Dinsdagavond door deze kiesvereeniging aangenomen, ge lieve men te lezen voor stemmen-, steunen. Onderling kwartetconcours. De koninkl. Liedertafel „Zang en Vriendschap" zal op den 17den Juni e. k. een onderling kwartetconcours houden. Het eigenaardige hiervan is, dat de mededingende kwartetten bij loting zullen worden samengesteld, zoodat verrassende combinatiën kunnen ont staan en men niet vooraf kan zeggen, welke kwartetten de prijzen zullen weg dragen. Elk kwartet zingt een verplicht en een vrij nummer. Bovendien is aan het concours een wedstrijd voor pri mavista-zang toegevoegd. Circus-Robinson. Een reizend circus onder directie van den heer Robinson, gaf Woens dagavond in de groote zaal van „Felïx Favore" zijne openingsvoorstelling. De zaal was daartoe in een circus her schapen, terwijl op het tooneel, in de hoeken en op de gaanderij een vrij groot aantal plaatsen voor het publiek beschikbaar was gebleven. Viel ons derhalve de circus wat ruimte betreft, mee, de vertooning zelve voldeed aan hooge eischen. De directeur stelt een drietal zeer fraaie paarden aan het publiek voor, dieren die uitstekend gedresseerd zijn. Vooral Mercuur, een russische schimmel- hengst, in de hoogeschool bereden, is een prachtig dier. Twee dames (Mile Ernestine en Miss Adelina) treden op in de hooge school, zoowel als parforcerijderes en acrobate te paard. Overigens wordt het programma ingenomen door een uitstekenden homme-serpent (slangenmensch) die een zeldzame trap van volmaakt heid in zijn eigenaardig vak heeft bereikt, voorts door een goeden jong leur en een drietal acrobaten die van veel behendigheid en spierkracht blijk geven. Alles te zamen genomen vormt het een zeer verdienstelijkevoorstelling,die wij onzen lezers met vrijmoedigheid kunnen aanraden eens te gaan zien. Tn rlfl q+ol 1 vinden zich zeven paarden. Volgens achterstaande advertentie is er eiken avond voorstelling. Za terdagmiddag te 2 uur is er eene voorstelling voor familiën en kinderen. Zitting van Donderdag 29 Maart. Gerrit Schipper, knecht van den heer Van der Laan, boterfabrikant alhier, stond heden terecht wegens het stelen van duigen van zijn pa troon. Hiervan had hij vaatjes ge maakt en die ten eigen bate verkocht. Beklaagde houdt nu stijf en sterk vol, dat hij slechts afval van hout heeft meegenomen. „Er werd zooveel hout weggenomen," beweert hij. De snbs. off. van just. Mr. Jon. P. vanOu- teren wijst er op hoe ongepast de houding van den beklaagde is, voor al tegenover zijn patroon, die in weerwil van de herhaalde hout-dief stallen, hem in dienst heeft gehouden. Schipper is sinds tien jaar voor een zeer goed loon bij den heer Van der Laan werkzaam. De eisch is gevangenisstraf van tien weken. Vrijspraak werd door den ambte naar van het O. M. gevraagd voor F. H. van Emmerik, brouwersknecht, die door zijn vroegeren patroon den heer Louis Allard was aangeklaagd dat hij hem een slag in het gezicht zou hebben gegeven. Bij de behandeling van de zaak bleek evenwel de schuld van Van Emmerik noch wettig noch overtuigend. Wel werd duidelijk dat er een worsteling heeft plaats gehad, terwijl de beklaag de mededeelt, dat hij op de aanma ning van den heer Allard om het kantoor te verlaten, niet durfde om dat hij dezen voorbij moest en de heer Allard razend was van drift. De verklaringen van den boek houder en den bediende van den heer Allard, die geheel of gedeelte lijk de twist hadden bijgewoond, wa ren niet zeer duidelijk. De boekhou der gaf op een vraag van den officier te kennen, dat hij de zaak niet zou hebben aangegeven. De rechtbank veroordeelde Albert Willemsen inzake diefstal van siga ren bij de weduwe Amelung tot 14 dagen gevangenisstraf, en Maria van Leeuwen in Haarlemmermeer wegens diefstal ten nadeele harer tante, tot gelijke straf. Diefstal. Door de politie alhier is de 14jarige knaap J. Bom aangehouden, die van 20 aan het Kenaupark een looden afvoerpijp had ontvreemd, die door de rechercheurs Verkerk en van Halst bij een opkooper in beslag is genomen. Bom heeft reeds vroeger wegens diefstal gevangenisstraf on dergaan. Bureau van Vraag en Aanbod voor den arbeid. Geopend Zaterdag Js avonds van 8% tot 9% uur. Lokaal„Doelen", ingang Luiten- Ingeschreven als zonder werk be draagt nog 21, waaronder: Schoenmakers, Boekbinders, Smid, Losse werklieden, Kellner, Wagen maker, Grondwerker, Zandschippers, Lakstoker, Oppasser, Magazijnmees ter, Pakhuisknecht, Tuin wieder. Gevraagd 2 timmerlieden. Werklieden die op de lijst niet voorkomen en nog zonder werk zijn, moeten zich opnieuw doen inschrijven. HH. werkgevers kunnen hunne aanvragen inzenden bij de commissie. Secret. Joh. S. HOLSTER. (Zie vervolg Stadsnieuws Ze pagina Uit Bloemendaal-O verveen. Heden (Donderdag) middag te 1 uur vergaderde de Gemeenteraad van Bloemenaaal onder presidium van den burgemeester. Afwezig waren de heeren H. Bijvoet, Ant. Roozen en W. v. Hooff. Na lezing en goedkeuring der no tulen van de vorige zitting werd een stembureau benoemd voor de a. s. Kamerverkiezing. Gekozen werden de heeren Bar- naert en A. Roozen. Tot onderwijzeres werd met 7 van de 8 stemmen benoemd mej. C. A. J. van der Scheer, te Arnhem. Met haar stonden op de voordracht de onder wijzeressen E. C. A. Laan en C. F. Frö.er te Sloterdijk. Het aantal sol licitanten was 14. De jaarwedde werd bepaald op 600. Aan deze benoeming ging vooraf het eervol ontslag ver- leenen op verzoek van den onder wijzer A. Schermers, wegens vertrek naar Indië. Hierna werd goedgekeurd het con cept eener akte van dading van de gemeente met den heer C. H. Bos, inzake ruiling van een strook gronds voor zijn huis met een smalle strook voor een aangrenzend perceel. Besloten werd deze ruiling goed te keuren en aan Ged. Staten ter goed keuring voor te leggen. Onder de mededeelingen en inge- verzoek van den heer J. H. Krelage te Haarlem om ten behoeve van de door hem te houden tentoonstelling van pronkbakken op een hem toebe- hoorend terrein aan den Zijl weg hem te vergunnen daarop tijdelijk een ten toonstellingskiosk te plaatsen voor 3 jaar op 2% M. van de sloot in plaats van 8 M. van den weg, zooals art. 50 der politieverordening|voorschrijlt. Wordt goedgekeurd. Daarna werd het verslag der plaat selijke schoolcommissie over 1893 ter tafel gebracht en voor kennisgeving aangenomen. De vergadering werd te 2% uur ge sloten. Havenwerken. Dat onze waterkundige werken nog steeds de aandacht in het buiten land trekken is dezer dagen duidelijk geblekent. De aannemers der haven te Bilbao hebben een bezoek aan IJmuiden gebracht en na het een en ander nauwkeurig opgenomen te heb ben, belastten zij den photograaf P. Groenewegen aldaar met het ver vaardigen van groote portretten van den kop der zuidpier van uit zee gezien. In de vergadering van hoofd-inge- landen van Rijnland van 28 dezer zijn ter voorziening in de vacature van de betrekking van dijkgraaf van genoemd hoogheemraadschap, ont staan door het [overlijden van den heer J. van der Breggen Az. op de voordracht geplaatst de heerenle mr. E. de Vries, 2e. mr. C. Cock, 3e. T. P. Viruly. Tongblaar. Nog 13 schapen en 3 varkens zijn bij den landbouwer P. de Breuk te Haarlemmermeer, afgemaakt. Behalve de paarden is thans de geheele vee stapel voor rekening van 't Rijk af gemaakt en verkocht. „Excelsior" te Houtrijk en Polanen. Woensdagavond gaf de dames- zangvereeniging „Excelsior" te Half weg haar tweede en laatste uitvoering in dit seizoen, onder leiding van haren directeur, den heer Henri Pielage te Haarlem. Het programma bevatte voor het dameskoor: Herfst van Hol, Lente van Cath. Van Rennes en Winter van Ph. Loots. Deze 3 nummers klonken frisch en

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1