NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. lie Jaargang: Dinsdag 3 April 1894. No. 3297 ABONNEMENTSPRIJS: ADVERT ENTIËN: Mathilda's Liefde, vijf Cents, Dl BRUID EENS KERLOOZËN Tien Cents STADSNIEUWS. HAARLEMS DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37J. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat Haarlem. Telefoonnummer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Gfents. Groote letters naar plaatsruimte. Bp Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen, door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantaers. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoof dageriten voor hel Buitenland: Compagnie Générale de Publicilé Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. Van vroeger uitgegeven Premie boekwerken zijn nog enkele exem plaren over, die om ze op te ruimen voor een luttele vergoeding aan de Abonné's worden aangeboden. Het zijn: een Roman van 242 bladzijden, voor en Roman groot 374 bladzijden, voor per exemplaar. Tegen inlevering van de op de 4e bladzijde van .leze Courant afgedrukte BONS, kunnen de geabonneerden tegen betaling van genoemde bedra gen deze Boekwerken aan het Bureau. Kleine Houtstraat 14 bekomen. Directeur- Uitgever. Haarlem, 2 April 1894. VERGADERING van den Raad der gemeente Haarlemop Woens dag 4 April 1894, des namid dags te 1 ure. De volgende stukken en punten zul len aan de orde worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Goedgekeurde besluiten. iProces-verbaal kasopname Gemeente- Ontvanger. 2. Voorstel B. en W.W. adres J. Timmer, plaatsing kieze s- lijsten. 3. Id. id. id. A. van der Laan, id. id. 4. Id. id. onderhond vaargeul Noorder Buiten-Spaarne. 5. Schrijven B. en W.W. rooiing te verbouwen perceel Wilhelminastraat No. 4. 6. Rapport commissie voor de bezwaar aanslagen plaatselijke directe dienst 1893. 7. Voorstel B. W.W. benoeming makelaar. 8. Id. leeraar middelbaar onderwijs. 9. Benoeming ambtenaar van den Bur Stand. 10. Id. deskundige 11. Rapp rt opzichter over Februari jl. Stukken van den iaad. B. en W. stellen voor den heerG. te benoemen als leeraar in de wis kunde aan de H. B. S. met 5 j. c. op een jaarwedde van ƒ2000. B. en W. adviseeren gunstig oj een voorstel van Ged. Staten betref fende het onderhouden van een in 1883 aangelegde vaargeul in het Noor- derBuitenspaarne van 4.20A.P. met een doorloopende bodemsbreedte van 25 M. Tot verbetering van de rooilijn aan den noordwestelijken hoek van de Wilhelminastraat, zijn B. en W. in overleg getreden met den heer J. Koppen, die een dier uitspringende huisjes wilde verbouwen en hebben hem gevraagd, onder welke voor waarden bij het hnis in de rooilijn zon willen bouwen. Koppen vroeg daarop gratis afstand van den benoo digden gemeentegrond en 2000 voor meerdere kosten van bouw, daar hij dan natuurlijk een geheel nieuw huis bouwen moet. B. en W. hoewel dien eisch niet onbillijk achtende, stellen voor geen gebruik van te maken, daar de voordeelen te gering zijn in verhou ding lot de kosten. Inderdaad zou de rooilijn hierdoor slechts gedeeltelijk worden verbeterd, daar de andere huisjes toch blijven staan zooals ze nu staan en het erf- pachtsrecht op den grond eerst in 1932 afloopt. B. en W. stellen voor, de heeren A. van der Laan Jr. en Dr. J. Tim mer op hun daartoe gedaan verzoek te plaatsen op de kiezerslijsten. Hedenavond wordt den heer jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, burgemeester van Haarlem, een contra diner aangeboden in hótel Funckler door de leden van den gemeenteraad alhier. Stedelijk Museum. Het bezoek aan bet Stedelijk Mu seum van schilderijen en oudheden op bet Raadhuis alhier was in de maand Maart i.l.226 personen tegen betaling en 184 personen zonder be taling. Vaccinatie. Naar aanleiding van hetheerschen der pokken te Rotterdam is door ons aan een onzer haarlemsche medici Dr. Van Linden van den Heuvell, gevraagd of het niet gewenscht zou zijn de aandacht van het publiek te vestigen op de noodzakelijkheid van vaccinatie of hervaccinatie, voor het geval van onverhoopte uitbreiding de- inderdaad zeer gewenscht. Vandaar dat wij bij deze de aandacht op de zaak vestigen. VerkieziDgen Door de afdeelingen der kiesver- eeniging „Vooruitgang" is tot voor- loopigen candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heer mr. A. J. W. Farncombe Sanders. In de ledenver gadering van Dinsdag zal eene defi nitieve candidaat worden gekozen. Faust. Met wat men zou kunnen noemen de jonge bezetting gaf de Nederl. Opera Vrijdagavond alhier den Faust. Mejuf frouw Klimmerboom als Margaretha, de heer Engelen als Mephisto en de heer Van der Hoeck als Valentijn, terwijl een voor ons nieuwe tenor, de heer M. van Langemeersch, de titelrol zong. In de laatste jaren is er zooal me nige tenor aan de Nederl. Opera ge komen en gegaan en niet allen hebben aan de verwachting die men van hen koesterde beantwoord. Of de heer Van Langemeersch gelukkiger zal zijn, durven wij ontkennen noch bevestigen. De eerste kennismaking verwekte bij ons een tweezij digen indrukin de hoogte is de stem krachtig en aangenaam van klank maar in het middenregister scheen ze ons gevoi leerd en in de laagte bijna onhoor baar. Misschien kwam dat omdat hij in het eerste tafreel reeds zeer veel van zijn krachten vergde. Dit tafreel met het drinklied in het zevende en het trio in de slotscène waren van dezen zanger de beste momenten. De heer Engelen heeft zijne partij zeer verdienstelijk gezongen en ge speeld. Zijn lied in het 2e bedrijf ,,'t Gouden kalf blij ft steeds bestaan," en de serenade hadden een compli ment bij open doek van 't publiek ten volle verdiend. Over 't algemeen schenen de toehoorders ditmaal echter wat koeltjes. Over mej. Klimmerboom zouden wij slechts het goede, dat wij vroeger van baar in deze rol hebben gezegd, kunnen herhalen. De vermoeiende partij had haar in de laatste acte nog kracht genoeg gelaten, om het prachtige trio tot een waar genot der ooren te maken. Er was niet weinig kracht toe noodig, daar het orkest in zijn gewone feil vervallende, een fortissi mo maakte waar een menschenstem ternauwernood bovenuit kon komen. De heer Van der Hoeck heeft met was inderdaad verdienstelijk. Een nieuwigheid was het dat de zoogenaamde „kerkscène" werd' ge speeld buiten de kerk, op den drempel ervan en niet als vroeger erin-. In het verband van het stuk toch was het ondenkbaar, dat Mephisto die vlucht voor den kruisvorm van de zwaarden der soldaten, Margaretha zou achter volgen in de kerk. Vereeniging tot Ver fraaiing enz. Aan de leden van de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en om liggende gemeenten en tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer, is door het Bestuur eene kaart ge zonden, waarbij vergunning wordt ge geven voor |het lid en zijne familie, om te wandelen op de buitenplaat sen Leyduin, Mariënduin, klein-Bent- veld en Aerdenhout. Honden mag men niet meebrengen ook al worden ze vastgehouden. Ver der mag men zich niet buiten de paden begeven, geen takken of bloe men plukken en geen papier of an dere dingen achterlaten, terwijl de kaart strikt persoonlijk is en op de eerste vordering door of namens den eigenaar der wandeling moet worden vertoond. Met genoegen bemerken wij, dat de Vereeniging in deze belangrijke zaak (het openstellen van buitens) nu een eindweegs gevorderd is, nadat sinds jaren door het Bestuur daartoe pogingen .zijn aangewend. Zonder twijfel zal de ingenomenheid van het wandel lie vende publiek met|den maat regel haar uit vermeerdering van het ledental blijken en wellicht zal menig eigenaar van een fraaie wandeling nu aanleiding vinden het door anderen gegeven voorbeeld te volgen en voor de leden van „Verfraaiing" zijn be zittingen open te stellen. heden zie men achterstaande adver tentie. Bandy- en Hookey Clubs. Zondag had de reeds aangekondigde match plaats tusschen de Bandy- en Hockey-Club Haarlem en Omstreken met de Amsterdamsche Hockey-Club op het voetbalterrein der H. F. C. te Heemstede. Deze interessante wedstrijd ein digden met eene overwinning van Haarlem van 2:1. Char a-bancs. Te beginnen morgen zal de sche char-a-bancs van de Tramomni bus Maatschappij Bloemendaal-Over- vcen-Haarlem, dagelijks twee ritten maken zoolang de bloeitijd der bloem bollen duurt. Voor slechts vijftig cents de persoon kunnen de liefhebbers van de prachtige hyacinthen velden in de schoone omstreken van Haarlem op gemakkelijke ev gezellige wijze een rijtoer maken, die aanvangende aan het station alhier, aan hetzelfde punt weer eindigt. De af te leggen weg loopt over Haarlemmerhout, Heemste de, Zandyoortsche Laan, Elswout, Bloemb jllen-cultuur. In de 82ste algemeene vergadering van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur bleek weder, dat de vereeniging sinds de laatste alge meene vergadering belangrijk is voor uitgegaan. Hare 24 afdeelingen tellen thans 36 donateurs, 1315 leden en 64 leerlingen. Te verwonderen is het niet dat bij zulk een bloei, ook de toe stand der kas zeer gunstig is. De rekening van den penningmeester over 1893 sluit met een batig saldo van niet minder dan 3104,21%. Zij werd goedgekeurd, evenals het jaarverslag. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur, om in het beurs- lokaal de noodige afscheidingen te doen maken, onder voorwaarde dat de gegadigden zich zullen hebben aangemeld voor 1 Mei e.k. en dat er minstens voor. vier kamertjes zal worden ingeschreven tegen den prijs van ƒ5 per beursseizoen per kamer. Geene bezwaren werden geopperd tegen een voorstel van de afd. Oegst- geest en omstreken om hij de bekro ningen op de tentoonstelling van de vereeniging en hare afdeelingen, al gemeen het puntenstelsel in te voe ren. Een ander voorstel van dezelfde afdeeling ontving een minder goed onthaal; het denkbeeld namelijk om tot het tegengaan van den handel in afgesneden bloemen, bij buitenland- sche regeeringen aan te dringen op hooge invoerrechten, en bij de neder- landsche regeering op hoogere uit voerrechten op dit artikel. De afd. trok het eerste gedeelte van haar voorstel in en bepaalde zich derhalve tot de uitvoerrechten. Door het Hoofdbestuur was zeer on gunstig gepraeadviseerd en de Voorz. de heer J. H. Krelage, gaf nogmaals op energieke wijze te verstaan, dat hij nimmer bereid zon worden ge vonden, een besluit in dezen uit te voeren, terwijl z. i. noch noch een andere regeering, welke ook,

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1