Publicatie, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. :1e Jaargang; Zaterdag 7 April 1894. No. 3301 ABONNEMENTSPRIJS: A OVERT EN TIEN: NABETRACHTING STADSNIEUWS. Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37^. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureau: Kleine Houtstraat 14=» Haarlem. Telefooumminier 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiej®. Directeur-Uitgever J, C. PEEEEBOOM. Hoofdagenten voor hel Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangêre G. L. DAUBE dr Co., JOHN F. JONES}, Succ., Parijs 31 bis Faubourg Montmartre. De burgemeester van Haarlem doet te weten dat bij gelegenheid van het doortrekken dezer gemeente van H. M. de Koninginnen op Zaterdag 7 April e. k. het verkeer voor rij- en voertuigen(aange- spannen of niet aang espannen), hand wagenskarren enz., van des namid- I dag8 half vier tot vijf ure zal GE- STREMD zijn langs den Zijlweg van grens der gemeente af, de Kin- derhuisvest, Kenaupark (Westzij de), Kenaustraat, Kruisweg en Sta tionsplein, terwijl tevens het stalio- neeren van genoemde voertuigen enz. langs den aangegeven weg verboden is. Gelast het politiepersoneel op de I naleving dezer bepaling toe te zien. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. uit den GEMEENTERAAD- LIX. Onlangs zeiden wij, dat de pasbe noemde wethouder, de beer Johs. de Breuk, een man is van groote werk kracht. Blijkbaar sprak ik daarmee ook het gevoelen van den Raad uit, want in de vergadering van Woens dag heeft men dezen jeugdigen wet houder nogal zoo het een en ander opgedragen. Ten eerste maakte men hem wet houder van publieke werken, in de plaats van den heer de Kanter, die nu de financiën zal beheeren. Nu is dat wethouderschap van publieke werken al op zichzelf een ding waar een mensch een aardig stuk van den dag mee door kan brengen. Maar daarbij is den heer de Breuk opgedragen de afdeeling „gas- en wa terleiding" en ieder weet, dat we binnenkort een eigen waterleiding zullen krijgen, zoodat deze historie van haver tot klaver door den heer de Breuk zal moeten worden behan deld. Toen dacht de Raad„we moeten onzen nieuwen wethouder toch ook eenige ontspanning gunnen", en.... maakte hem ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Naar ik hoor, hebben al de ge- mp.p.ptp.-nmhlfvnarp.n met.jt.ranen in de ter nu de publieke werken niet meer heeft. „Och ziet u", zei mij een van hen en de man had een brok in de keel van aandoening, ,,'t was zoo'n zacht en meegaand man. Nooit brom men, altijd even vriendelijk en zoo heelemaal niet wantrouwend ik kan u zeggen, ik ben er kapot van!" Ik troostte hem met de opmerking, dat het voor ons als ingezetenen ook wat waard moest zijn te weten, dat voortaan geen enkele rekening een halve cent teveel of te weinig zou zijn opgeteld. „Alleen dat besef", zei mij de ambtenaar snikkend, „kan mij troosten in deze groote smart." Die brug over den Kinderhuissin gel is nog eerst eens een plezierige brug. Nadat iedereen er aan te pas is gekomen en, naar ik vernomen heb, niemand nog zoo heel recht pre cies weet hoe en waar de brug ge legd zal worden, komt ter elfder ure zoo waarlijk zelfs de Kamer van Koop handel uit de lucht vallen met het bezwaar, dat de doorvaartshoogte die op 1.6 M. is bepaald, 2 M. moet zijn. Die opmerking kwam te halfeen, terwijl de Raadsvergadering was uit geschreven op éen uur. Burgemeester en Wethouders hadden dus geen tijd gehad, erover te beraadslagen. Heel schie'ijk heeft de Kamer van Ko -phandel dan ook niet gehandeld. Eerst Zaterdag kwam zij er achter, dat er in het bestek 1.60 M. als door vaartshoogte was opgegeven, Dinsdag daarop vergaderde zij en Woensdag morgen te halfeen kwam het stuk bij B. en W. in. Wanneer men hier van spoed kan spreken, dan toch zeker alleen van bekwamen spoed. Wie spoed achter de zaak zette was de Burgemeester, die erdoor wist te krijgen dat de opmerking van de Ka mer van Koophandel werd geren- voyeerd aan B. en W. ter afdoening. De wethouder de Kanter had gewild dat B. en W, er op zouden advisee- ren en dat de beslissing zou verblij ven aan den Raad althans als ik goed verstaan heb, want dit Raadslid spreekt in den laatsten tijd zeer zacht en op een afstand ternauwernood hoorbaar. Tot deskundige voor het opmaken en uitvoeren van definitieve plannen voor de waterleiding is nu na twee geheime zittingen eenparig benoemd de heer J. Schotel te Rotterdam. Op welk traktement hebben wij niet ver nomen; naar het scnijnt (maar dit onder streng voorbehoud) zal men hem laten kiezen tusschen een vast traktement ot uitbetaling in aandee- len in de nieuwe waterleiding. Voor_ de_bii_bet architect en de hoofdopzichter eene gratificatie genieten. Onder hetzelfde voorbehoud vernemen en deelen wij mede, dat dezen beiden ambtenaren de keus zal worden gelaten tusschen 200 gulden en 200 rijksdaalders. Haarlem6 April 1894. Komst der Koninginnen. Hoewel het niet zeer gemakkelijk is, inlichtingen te verkrijgen over het bezoek van Hare Majesteiten eene moeilijkheid die deels voortspruit uit het half-officieele karakter daarvan, zijn wij er toch in geslaagd, heden nader nog het een en ander te weten te komen. De Koninginnen komen met Haar gevolg (hoe groot dit zijn zal en uit wie het bestaat is nog niet bekend) per specialen trein te 1.55 Amster- lamschen tijd aan het station te Vogelenzang aan. Daar zullen Hare Majesteiten worden ontvangen door den burgemeester van die gemeente, den heer Immink, die de hooge be zoeksters naar de gereedstaande hof- rijtuigen zal geleiden. Zelf rijdt de burgemeester niet mee. Twee jonge meisjes zullen den Vor stinnen bij hare aankomst aan het station bloemen aanbieden. Van Vogelenzang gaat men langs den aangegeven weg. Noch op het buiten van baron Van Heemstra, noch bij Harer Majesteiten bezoek aan de pronkbakken van de firma Krelage wordt het publiek toegela ten. Zelts de pers zal daarbij niet te genwoordig zijn. Overigens is aan de verslaggevers toegestaan zich achter de hofrijtuigen met hunne rijtuigen aan te sluiten. De koninginnen zullen op het ter rein van den heer Krelage, na het be zichtigen van de pronkbakken, een en ander gebruiken. Hierna begeven zich Hare Majes teiten naar het station te Haarlem en vertrekken per specialen trein te 5 uur Amsterdamschen tijd. Of de rijtuigen van den Zijlweg af den weg buitenom, langs Kinderhuisvest en Kenaupark, ot wel dien door de stad zullen nemen, is een onbeslist punt. Denkelijk zal het wel afhangen van den beschikbaren tijd. Hare Majesteiten zullen evenwel niet afstappen aan de woning van den Commissaris der Koningin. Hedenmiddag arriveerden de hof- rijtuigen, vijf in getal, die gestald wor den bij den heer Van den Berg. gehouden coHecte voor het fonds van den gewapenden dienst is ƒ269.67. Aanbesteding. Bij de Donderdag door Burg. en en Weth. gehouden aanbesteding van 1°. den bouw eener brug over den Kinderhuissingel en 2°. het maken ven toegangswegen tot die brug, zijn de volgende inschrijvingen ingekomen brug toe-, sa gangsw. F.v.Leuven Haarl. f 8520 B.Zuithoff&Zn. 9645 f14645 T. J. Verzij lbergh Haarl.- 9800 f4900 Dekker en Greger Amst. - 9867-6325-16050 G. P. J. Beccari Haarl. -10269 - 5549-15531 P. Rijnierse Zn. O verveen -10300 -15800 J. P. A. Nelissen Haarl.-10816 C. Bos, Haarlem mermeer -10978 - 6490 -17250 J. C. Kluit Haarl. -11175 M. v. Ommeren -11267 W. Meyer Amst.-11680 - 7280-18460 A. Zonneveld Haarl. - 4790 P. Tijdgaat -5500 A. Visser -5780 T. H. Swets, Har- dinxveld - 5880 A. Schoorl Haarl. - 6364 P. Zanen Hz., Am- merstol - 6560 J. J. Guldemond Haarl. - 7295 J. van Noordenne Utrecht - 7890 Op 12 dezer zal omtrent de gunning uitspraak worden gedaan. „Concordia". Men meldt ons: Dinsdag 3 April hield de gymn. en schermvereeniging „Concordia", onder leiding van haren ijverigen en bekwamen directeur, den heer A. J. Meijerink, een onderlingen gymnas tiek- en scherm wedstrijd, ter gelegen heid van het acht-jarig bestaan dier vereeniging. De prijzen werden behaald als volgt Schermafd.le prijs sabel, door den heer W. v. d. Eynde; le prijs korte stok, door den heer G. D. v. d. Eynde 2e prijs korte stok, door den heer A. de Bruin. In de afd. gymnastiek behaalden de heeren J. B. Odenthal, P. Brussee en A. v. d. Boogaard allen een lsten prijs en de heeren W. Hilarius en A. T ,i r<h t.f>vp] rl beiden een.. 2d en Tvrii q passelijk woord, door den directeur den heer Meijerink, aan de winners overhandigd. De prijzen bestonden alle uit kunst voorwerpen. Neutrale Kiesvereeniging. Bovengenoemde vereeniging hield Donderdagavond in een bovenzaal van Café Brinkmann hare bij jde sta tuten voorgeschreven driemaandelij k- sche vergadering, onder voorzitter schap van den heer W. H. J. van der Kamp. Aanwezig waren 27 leden. Het ledental bedraagt in het geheel on geveer 90. De notulen en een driemaande lij ksch verslag werden goedgekeurd, met dankbetuiging aan den secretaris, den heer W. B. Engelenberg Jr. Een viertal leden werden bij stemming aangewezen, om met het bestuur eene commissie van ballotage voor nieuwe leden uit te maken. Ook de welhaast te verwachten be handeling van het kermisadres in den Raad kwam ter sprake. De Voorz. deelde o. a. mede, dat hij zeker wist dat twee Raadsleden, die den vorigen keer voor de inkrimping hadden ge stemd, nu van gedachten zijn veran derd. De heer J. Tijssen bracht daarop do gasquaestie wederom ter sprake. Na te hebben herinnerd aan de wijze, waarop de voorstellen der Imperial waren afgewezen, vestigde hij de aan dacht der aanwezigen op de omstan digheid, dat onlangs weder door 300 400 personen, bijna allen gas ver bruikers, aan den Raad is gevraagd om verlaging van den gasprijs. Spre ker wenscht, dat de neutrale kiesver eeniging deze poging om goedkooper gas te verkrijgen, zal steunen en stelt eene motie voor, die met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Deze motie strekt om aan den Raad te verzoeken, de laatst-ingediende voor stellen van de Imperial opnieuw in behandeling te nemen. Den heer Tijssen werd bij monde van den Voorz. de dank der verga dering gebracht. Eerstgenoemde wees nog op de wenschelijkheid, dat iemand die der zake kundig is, eerlang de quaestie van de gemeentereiniging eens zal ter sprake brengen. Voor 1877 kreeg de gemeente daarvan ƒ2000.toe en nu kost zij tiendui zenden. De vergadering werd daarna ge sloten. Naar men ons meldt, geeft de too- ïoalolnb ATnl+o.+nli" q a 7,nnc\a(r-

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 1