H. DIJKEN, Politiek Overzicht. Advertentiën. MODES. 42. ZËonmg-straat 42. Goedkoop Mode-Magazijr\. Specialiteit in Gegarneerde Bames» en ICinderhoeden. Perry-Magazijn. K. M. F. SEVERE, Koffers en Tasschen en verdere reisbenoodigdlieden. SPORTWAGENS tegenover cle Krocht. Opnieuw Ontvangen: Kinderwagens, Tuinmeubelen, Tuin spuiten, Grasperkscheerders, Fornuizei Mangels, Ijskasten en meerdere Artikelen voor het Seizoen H. T. BAK ZONEN, gemaakte Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding. werk te hervatten. Na alloop der meeting werd Toussaint in hechte nis genomen wegens beleediging der gendarmerie; eenige werksta kers, die zich door de opruiende taal tot baldadigheden hadden laten verleiden, werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van 4 tot 20 dagen. Toussaint werd later voorloopig op vrije voeten gesteld. Andere socia listische Kamerleden maken zich gereed om de werkstakers te gaan aansporen tot volhouden. In het Engelsche Lagerhuis is door Morley ter tafel gebracht het ontwerp tot wijziging van de wet op het kiezen en inschrijven van kiezers. Hij verklaarde, dat de re geering groot gewicht aan het ont werp hecht. Het brengt het tijdvak van -verplichte vestiging in een district terug tot drie maanden. Het trekt de wet in welke het kies recht onthoudt aan niet-belasting- plichtigen en aan hen die de ver schuldigde belasting niet hebben betaald. Algemeene verkiezingen zullen volgens het ontwerp voortaan op een en denzelfden dag plaats hebben en deze dag. die een Zater dag zal zijn, zal bij proclamatie worden vastgesteld. Het tijdsverloop tusschen de bijeenroeping en het bijeenkomen van het Parlement is van 35 tot 20 dagen verminderd. Een kiezer zal slechts in één district kunnen kiezen. Nadat er eenige bedenkingen tegen het ontwerp waren inge bracht, werd dit bij eerste lezing aangenomen. Vrijdag is het handelsverdrag tusschen Spanje en België getee- kend. De Zweedsche Kroonprins heeft aan het hoofd van het Noorweeg- sche Hof een schrijven gericht, handelend over het besluit van hot Storthing over zijn jaargeld. Hij verklaart in dien brief dat hij het in strijd met zijne positie en zijne waardigheid vindt in eenige dis cussie over de zaak te tredende hem toegeschreven woorden te loo chenen acht hij overbodig; hoe de zaak ook alloope, zijne liefde voor Noorwegen en het Noorweegsche volk zal niet veranderen. Zooals bekend is wordt in Noor- wegan beweerd, dat de Kroonprins gezegd zou hebben dat het aan het Zweedsche leger weinig moeite zou kosten om Noorwegen binnen te dringen ten einde op die wijze een einde te maken aan de onderlinge twist tusschen beide landen. Over den Braziiiaanschen opstand wordt gemeld, dat de opstandelin gen voor Rio Grande geheel zijn verslagen. Paranaqua is door de troepen van Peixoto hernomen. De staten Bahia en Pernambuco schijnen naar uit Buenos-Ayres wordt gemeld, ook in opstand te zijn- Volgens een telegram, door de New York Ilerald uit Buenos Ayres ontvangen, vraagt de Argentijnsche regeering genoegdoening van Por tugal voor het in hechtenis nemen van de Braziliaansche vluchtelingen, die van boord der Mindello zijn weggeloopen, terwijl het schip te Buenos-Ayres lag. Zij staat er op, dat de vluchtelingen weer worden vrijgelaten. Dames- Moiiisten en Naaisters genieten Korting. Bartelj oris straat No. 16. in groote keuze voorhanden. Groote Houtstraat *7*7, MAGAZIJN VAN Kleeding naar Maat wordt in den kortst mogelijken tijd vervaardigd.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 10