liBT IK SIM Rechtszaken. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. Vervolg Stadsnieuws. Nieuwe Schouwburg, Öperetten-Gezelschap ?an den Artis-Schouwbarg. KENNISGEVIN G. Bos- Bodeschap. genieul). Üdiier, Haarlemsche Braitoteifli-Mjatsc^ppij. Jansweg lo. 50 Geldkoers dsr Merlanóscls Baai, WESTERHAPPEL HOOFD. H. Fijns Geldersche BAHKITSAMMITJ38, T. A. DONNEE, XIbIbb Houtstraat Nb. EZ. te Haarlemsche Brood- en Meelfabriek. ■▼TITVI werd aangehouden en zal zich nu voor de justitie te verantwoorden hebben. Het Gasproces. Een belan r ij ke tentoonstelling De keizer van Oostenrijk heeft een bezoek gebracht aan de verzame ling merkwaardigheden door aarts- reis Voor den Hoogen Raad werden Vrij- hertog Frans Ferdinand op zijn dag de pleidooien gevoerd in de be-0m de wereld bijeengebracht. De ver kende zaak van de „Imperial Conti-1 zameling bevat, met de photographi- nental Gas-Association" te Londen, j sche afbeeldingen mede, 18,000 voor tegen den burgemeester van Amster-1 werpen uit alle deelen der aarde. De dam, als die gemeente in rechten ver- merkwaardigheden uit Biitsch-Indië tegenwoordigende betreffende de vor-1 zijn in 5 kamers tentoongesteld, een dering (door de rechtbank aldaar toe-zesde is geheel met karpetten en dra gewezen, doch door het Hof ontzegd), i perieën behangen. Aan Java en Su- van eischeresse, hiertoe strekkende, matra is een kamer gewijd, een an- dat de gemeente zou worden veroor-here bevat een zeer kostbare verza- deeld om tot nakoming der conces sie-voorwaarden betreffende de gasle vering een zekeren brander te gebrui ken. Mr. W. Thorbecke, voor de eische resse optredende, betoogde, dat do brander, welken zij wilde dat ge bruikt zoude worden, was de door de gemeente zelve aangewezene, daar al leen die brander aan den eisch der concessie kon voldoen. Al was üij niet in Frankrijk gemaakt, dit nam niet' weg dat dit toestel toch was van het gewenschte Fran sche systeem. Pleiter ontwikkelde tegen het arrest van het Amsterdamsche Hof twee cassatie-middelen. Mr. B. M. Vlielander Hein trad op voor de gemeente en meende, dat hier alles aankomt op de vraag of eische resse bewezen heeft gerechtigd te zijn om te vorderen, dat de gemeente een zekeren brander zou gebruiken, en waar nu het Hof overwoog, dat de verplichting van de gemeente daartoe niet was bewezen, daar moest vanzelf de vordering worden ontzegd. Op dien grond meende pleiter, dat de cassatie- middelen niet kunnen opgaan. Conclusie O. M. 27 April. meling van het eil tndl Nias. Een model van het schip, waarop de reis gedaan werd met de gebruikte kaarten en instrumenten, ontbreekt evenmin, ter wijl de vloeren der kamers voor een gedeelte in beslag genomen zijn door opgezette dieren. De Duitsche keizer zou vermoede lijk heden (Zaterdag) de verzameling bezichtigen; daarna wprdt ze tegen betaling van een klein toegangsgeld voor het publiek opengesteld. De op brengst is bestemd voor een liefda dig doel. Zaak-Bulkley. Voor de arrondissements-rechtbank te Zutfen hadden Donderdag de plei dooien plaats in de vroeger vermelde zaak van mevrouw de wed. Bulkley, contra het kinderziekenhuis „Mary" te Apeldoorn. Namens mevr. Bulkley, trad op mr. Caroli, advocaat te Am sterdam namens oud-regenten van het kinderziekenhuis mr. K. G. M. de Meijier, advocaat te Arnhem. Het nemen van requisitoir door het open baar ministerie is bepaald op 16 Mei. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan deninzender teruggegeven. Maarschalk Martinez Campos beetgenomen Diefstal. Door de politie alhier is aangehou den en naar het huis van bewaring overgebracht Anthonius Sieraad, oud 24 jaren, los werkman, geboren en wonende alhier, die op een bewoond erf gelegen in vde Oranjeboomstraat zich schuldig had gemaakt aan dief stal van 2 konijnen die hij had ge borgen in een mand mede door hem ontvreemd in een open poort aan de Mauritstraat. Hij was eerst veertien dagen gele den ontslagen uit de gevangenis te Alkmaar, alwaar hij insgelijks wegens diefstal, drie maanden gevangenisstraf had ondergaan. HAARLEM. Directie KREEFT BUDERMAN. Dinsdag 17 April 1894 <T" Laatste Voorstelling in dit Seizoen, tevens Benefiet-Voorstel ling van den Heer A. C. KREEFT. (ie Coeur et la Main Burgemeester en Wethouders var Haarlem, brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek schrift van J. Verbeek om vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan het KL Heilig land no. 65. Haarlem13 April 1894. Aan het Haarlem's Dagblad. Mijnheer de Redacteur. Met het aan mij verleenen van eenige plaatsruimte in Uw geacht blad zult ge mij ten zeerste verplichten. Bij voorb. dankz. U Ed. Dw. Dien. W. A. J. VAN DE KAMP. Om mij nader te verklaren om trent de verkiezing zij het volgende ter opheldering". Van het standpunt uitgaande als dat alle verkiezingsaangelegenheden uiterst accuraat moeten geschiedeü en dit in onze gemeente veel te wen- schen overlaat, hetgeen ik met on derstaande officieele feiten staaf. lo. Uitslag van de te Haarlem 1.1, verkiezing. Uitgebrachte stemmen 1466, blanco 12, onwaarde 4, geldige stemmen 1450, dit is de zuiveren Q+nnrl nnV nr->ryc»jTnro.<ir> tr» Maarschalk Martinez Campos heeft zijn ta&k te Melilla ten einde gebracht en is te Malaga aangekomen. Daar werd hem een groot feestbanket aangeboden. De ontvangst van de zijde van het publiek was zeer kalm. Het gerucht liep, dat de anarchisten een aanslag hadden beraamdde politie had de meest uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen. Toen de maarschalk te Malaga aan land stapte, werd hem een groote brief, met het koninklijk zegel over handigd. Dadelijk brak de maarschalk dien brief open en nam gretig kennis van den inhoud, waarna hij het schrijven der koningin-weduwe regen tes van het koninkrijk aan de leden van zijn gevolg voorlas. Dat schrij ven luidde aldus: Mijn waarde generaal 1 Ik heb stap voor skip het verloop uwer zending gevolgd en kan niet nalaten u met het behaalde succes hartelijk geluk te wenschen. Het doet mij bijzonder veel genoegen, dat de lastige quaestie te Melilla bijgelegd is en dat het aanzien van Spanje in Marokko niet geleden heeft. Ik hoop dat mettertijd onze betrekkingen tot die mogendheid van vriendschappe- lijken aard zullen reien. Ik heb Van alle telegramme. en nota's, die gij overzondt, met de motste belang stelling kennis genomen. Gisteren ontving ik den heer Soler, die mij over de avonturen van het gezant schap een en ander mededeelde, en heden zal hij weder ten paleize ver schijnen. Ik heb u bij de regeering warm aanbevolen en ben overtuigd, dat uw verdiende belooning u niet ontgaan zal. Wanneer gij te Madrid aankomt, hoop ik u mondeling mijn dank te kunnen betuigen voor de diensten, die gij mij bewezen hebt. In afwachting daarvan verblijve ik Uw toegenegene en dankbare Maria Christina. Dadelijk schreef de maarschalk een antwoord aan de koningin van den volgenden inhoud: Mevrouw Uw genadig schrijven van 21 dezer strekt mij tot groote vreugde en vol doening. De lof, die Uwe Majesteil mij daarin toezwaait, is de schoonste belooning die ik mij kan voorstellen. Ofschoon mijn geweten mij met luider olommp tjp-frï1' 1 Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek schrift van J. Heeres om vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Bakenesser- gracht no 54. StocmvsartbaricïUsr,. Het stoomschip Spaarndam, van de N. A. 'S. M., van Amsterdam naar Newyork, pass. 12 April des nam. 5 ure, Scilly. Het stoomschip P. Caland, van de N. A. S. M., van Newyork naar Am sterdam, pass. 13 April, des avonds 6 u. 30 m., Dover. Het stoomschip Prinses Wilhelmina van Batavia, arriveerde 13 April te Amsterdam. Het stoomschip Samarangvan Rot terdam, arriveerde 13 AprÜ te Bata via. Het stoomschip Soenda, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 12 April Gibraltar. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 17 April 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PR O G R A M M A. 1. Preludium en Fuga. 2. Ave Maria 3. Sonate No. 3 a. Con moto maes toso b. Andante. 4. Meditation 5. Abendlied J. S. Bach. Listz. Mendelssohn. Guilmant. Schumann. Idyllische Operette in 3 bedrijven. Muziek van Chs. Lecocq. Aanvang 1% uur. Balcon /2.—Stalles /1,75, le Loge 1.50, Parterre 1.25, 2e Lege /l,Gaanderij /0,50. ST Plaatsbespreking dagelijks. TER OVERNAME aangeboden een goed beklante Levensverze kering. Adres te vernemen aan NOBELS Adv,-Bur., Nassaulaan 13. Aangeb. voor een Heer, eene met aparte Slaapkamer, bij geh. lie den z. k., met of zonder bediening. Adr. fr. lett. F., bur. dezer Courant. Kantoor te Haarlem Directeuren berichten, dat het dividendbewijs No. 42 van af heden betaalbaar is gesteld ten Kantore der Haarlemsche Bankvereeniging te Haarlem, met 8 percent an het gefourneerde kapitaa1. S. van LIMBURG SriRUM. N. G. CNOOP KOOPMANS. Haarlem, 14 April 1894 7 April 1894 Correspondenten te Haarlem Disconto van Wissels 2Vs pet. do. Promessen 3 Rente Korte Bel 37. do. bel. Binnenl. Eff. 2Vj do. Buitenl. Eff. 3 do. op Goederen. 3 Het kantoor is geopend van 91 uur. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 12 April. G. R. D. Faber en A. W. v. Doesburgh. Lent. 13. W. Hutschenruyter en G. Win- zer, Amst. - S. de Jong en S. G. Bon- gaardt, Amst. Bevallen: 11 April. H. Poggen- beekAnton d., den Haag. - E. A. Waalkensbaronesse Van Ittersum d., Arnhem. 12. H. A. E. Bonemeijer Masman d., Nijmegen. - A. E. J. de BoisSchiidla d., Vlissingen. 13. M. de SoetBrester z., Amst. Overleden: 8 (April C. Rolda- nus 40 j., Ginneken. 10. Wed. C. van der Zee—Wesseling 82 j., Amst. - H. van der Poll 58 j., Amst. - B. J. Fran- TT (kenOberink 48 j., Amst. J C. P. N. lot, die Uwe Majesteit 1 Valette 82 j., Delft. - Wed. M. O. °ia Brieve-Vreke 65 j., Amst. 12. Wed. C. M. WildschutGlimmerveen 47 j., .Nnmecren. delicieus van smaak, MAATSCHAPPIJ BROODPRIJZEN. Fijn geb. Tarwebrood p.Kgr. 13 Ct. Ongebuild Zeeuwsche Krop. 9 Mik„11 Krentenmik 12 Wit Roggebrood 8 Gerezen 874 Zwart 9 Zoet 10 Fijn Krentebrood 50 Gewoon 25 Tarwebloem in pakjeB van Vi Kgr. 8 Waterbroodjes Kadetjes Bollen, Strikjes, Timpjes, Duitiehe bollen en ge wone Krentenbroodjes, p. stuk 2 Fransche Waterbroodjes en fijne Krentenbroodjes p.stuk 274 Keukenbeschuit (ENKEL PLATTE). p. 10 stuk» 10 Lange Beschuit p. 20 10 Het brood is uitsluitend verkrijg- baar in de bekende depóts waar steeds schalen en gewicht voorhan den zijn, om de koopers ran het uiste gewieht te overtuigen. Haarlem, 7 April 1894. IN FltlFSCH OSTHA1. Bovenstaande Photograpbieen zijn, met en zonder gekroonde mora- lijsten voorhanden bij DE HAAN ZOON, Groote Houtstraat 137 Voer de groote Schoonmaak is het beste Adres voor het ait stoomenver ven, appretee ren van Gordij nen, Trijpen. Vloer-en Tafel kleeden enz de verloting op Woensdag 4 April' viel de prijs van f 25 ten deel aan Mej. Uijlenburg, .hoek Breestraat, Haarlem; de premie van 5 kilo thee aan den winkelier, den heer J. Schebpbnhui'.bn, N. Groenmarkt 24 aldaar. Bij de verloting op Woens dag 11 April de prijs aan Mevrouw van de Watering te Lisse; de pre mie aan den heer P. Marseille aldaar- lederen Woensdag ten 2 ire precies ziju de verlotingen der thee THOMSON voor ieder toegan kelijk en heeft iedere verbruikster der Thee Thomson recht om iedere week naar de f25 mede te dingen, eenvoudig door inzending der leege theezakjes, waarop haar duidelijke naam en adres bij den winkelier. Hoe meer zakje» men inzendt, des te grooter de kans I

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 2