INGEZONDEN. Vervolg Stadsnieuws. Aflaop dir vjiiing Postkantoor te Haarlem. Burgerlijke Stand Stoomvaartbsrichton. KENNISGEVIN G. eene katholieke kloosterkerk in Kow- no (Russisch Polen) met geweld door kozakken ontruimen, bij welke gele genheid veertig personen gedood wer den. De Paus schreef eigenhandig aan den Czar, die tot een gestreng onderzoek bevel gaf, waarop Kauta- kuzen, door Orschewski daartoe over gehaald, hem valsche mededeelingen voorlegde. De Paus schreef toen nog maals aan den Czar, en ontmaskerde het bedrog met overlegging van com- promitteerende geschriften. In hevigen toorn ontstoken, beval toen ae Czar, dat Kautakuzen voor hem zou ver schijnen, maar deze gaf er de voor keur aan zich zei ven van het leven te berooven. Chrétienni. De bekende coupletzanger Chrétien ni heeft naar het schijnt de tooneel- loopbaan vaarwel gezegd. Althans in het Handelsblad komt eene annonce voor, onderteekend Chrétienni van Esse, waaruit blijkt, dat hij nevens zijn muziek fonds ook een muziek handel heeft opgericht. Hoe hij zijne bestellingen krijgt is Chrétienni onverschillig „per bode, per brief of per bestelkaart," alzoo etaat er in de advertentie. Vermoe delijk heeft hij er ook geen bezwaar tegen, dat die bode, brief en bestel kaart verzonden worden per spoor, per boot of per telegraaf. Kwam even wel een van de drie per trekschuit, dan zou hij daar een couplet op maken. Want, laat ons niet verzuimen het te zeggen, Chrétienni keert zich wel van het voetlicht af, maar zegt daar om de kunst nog niet vaarwel. Zijn etablissement toch is, luidensde advertentie Specialiteit voor het vervaardigen van voordrachten en coupletten voor publieke en particuliere vermakelijk heden, bruiloften enz. Componeeren, arrangeeren, copieeren en uitgeven van muziekstukken Wat blieft u 1 Maar het mooiste komt nog. „Aan mijne zaak is ook verbonden „een bekwaam onderwijzer voor het „in6tudeeren van rollen, voordrachten, „coupletten enz. voor artisten en par ticulieren." Wordt wellicht aan sommigeneen illusie benoemen door het nu uitlek kende geheim dat niet alle zangers in de fijnste puntjes vertrouwd zijn met de eigenschappen van den noten balk, het is een troost te weten dat zulk een veelzijdige affaire bestaat, waar een ongelukkige die in de nood zakelijkheid verkeert aardig te wezen op een bruiloft en niet weet hoe steun kan vinden in Chrétienni'e mu- ziekfonds, muziekhandel en ten slotte voor het instudeeren, in Chrétienni's muziekmeester. Fin de siècle, dat établissement van Chrétienni! Als het zijn eigen affaire niet was, zou hij het in een lied a faire nemen. Nu blij ft ons wel niet anders over dan te wenschen dae hij, die ons allen zoo vaak heeft doen lachen nu door ons aller toedoen ook eens zal kunnen lachen, nl. als erover de réussite van zijn onderne ming gesproken wordt. alléén omdat ik te grooter eerbied beginsel verbonden demokratische en heb voor onzen oud-afgevaardigde om vooruitstrevenden kiezers de oud-afge- rustig aan te zien, dat hij en nogvaardigde trouw bleven, wel na zijn nederlaag, op dergelijkeMijnheer de redacteur, ik zeg u dank wijze besproken wordt. voor de mij geschonden plaatsruimte Haarlem had nimmer een afge- j ik zou die niet hebben gevraagd zoo vaardigde die zooveel voor het districthet mijn doel was geweest, propaganda gedaan heeft als Farncombe Sanders, te maken voor een kandi- die zooveel invloed had op 's lands daat; maar ik durf die plaatsruimte zaken en zoo uitnemende en veel- j in uw onpartijdig blad met vertrouwen zijdige adviezen gaf in de openbarevragen, waar het geldt een eeresaluut .zittingen der 2e Kamer. Wij kunnen j te brengen aan een overwonnene, dien volstaan met eene opsomming van een tegenstander als X nog tracht te Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatstof niet geplaatstwordt de Icogij niet aan den inzender teruggegeven Eere den overwonnene Bij het lezen van het ingezonden stuk van X. in het No. van Vrijdag avond, zou men meenen nog aan den vooravond van den beslissenden 6lag te staan, die Dinsdag geleverd is en waarvan de uitslag nu reeds vijf dagen bekend is. Inderdaad, wanneer dat stuk gepubliceerd was, toen de verkiezingsstrijd op zijn hevigst was, men zou den inzender zijn even giftig als kwaadaardig betoog kunnen vergeven, maar om met zoo iets voor den dag te komen, nadat de gemoe deren hun kalmte hebben herwonnen en het schelden en insinueeren in de pers en daarbuiten eindelijk gestaakt is, dat gaat te ver. Dat de schrijver gaarne den heer Roëll voor Haarlem zou zien opteeren, niemand zal het hem euvel dui den, dat hij dezen zijn wensch ter openbare kennis brengt; het staat hem vrijmaar dat hij in den aanloop van zijn stuk metaverecht- Bche voorstellingen van vroegere ver kiezingen aankomt en bovenal zich niet ontziet over den; oud-afgevaar digde, mr. Farncombe Sanders, op een hoogst onwaardige wijze zich uit te laten, zie, M. de Redacteur, dat is niet slechts onverdedigbaar, het is in hooge mate ongepast. Ik zeg dit niet als voorstander van het kieswetontwerp der Regeering, hetgeen X. blijkbaar niet is, want de politieke kwestie gaat ons in dit ge-j val niet aanik wonden nadat hij reeds geslagen is. Y. Haarlem28 April 1894. 0 Wegens gebrek aan plaatsruimte konden wij dit ingezonden stuk niet in het nummer vanZaterdagavondplaatsen. enkele meest eerstbekende feiten zij mogen voor zichzelve spreken. L Bevordering van haarlemsche belangen. a. Pleidooi voor de Duinwaterlei ding na heftige oppositie met gunstig gevolg bekroond. b. Stichting van de Ambachtsschool bevorderd door pleidooi voor Rijks subsidie. c. Advies over den bouw van het paleis van Justitie, d. Adviezen ten gunste van Haar lem in kwesties van ondergeschikt belang, voor zoover Haarlem fdaarin betrokken was. II. Invloed op 's lands zaken. a. Als lid der Grondwetscommissie (F. S. doet hierin voor R. niet onder). b. a s ontwerper van het thans vi- geerend kiesstelsel, door hem zelf van den aanvang af als gebrekkig erkend maar genomen als het eenig toen be reikbare. III. Uitnemende adviezen in de 2e Kamer, o. a. in zake a. bankoctrooi; b. spoorwegovereenkomsten c. belastingontwerpen d. electro-technisch onderwijs aan de Polytechnische School e. kieswetontwerpen. En wat nu te zeggen van die scheeve voorstelling van de verkie zingen van 1891 en thans? Laat ons vooraf nog even wijzen op X's eigen aardige betoogtrant X. zegt eerst o. a.„binnen de Spaarnestad heeft toch wel niemand op goeden grond die verkiezing van den heer F. S. durven voorspellen" en „alleen is het voor velen nog on begrijpelijk, dat de heer R. niet meer stemmen kreeg. Later schrijft X: „Het zou te plaats vereischen hier aan te toonen, hoe weinig kans een ander der'uitge- vallen kamerleden in Haarlem heeft waar dan alles in het werk zal worden gesteld om den heer F. S. herkozen te krijgen.' Wat wil X. hiermede nu eigenlijk beweren Als het waar is, dat velen zijner Haarlemsche Kiezers „niet we ten wat zij aan den heer F. S. heb ben" (zooals X zegt) is er toch voor X waarlijk geen reden om aan te ne men dat de kansen van den heer F. bij eene eventueele nieuwe stem ming zouden verbeteren. Even tegenstrijdig is hetgeen X mededeelt over den loop der verkie zingen. In 1891, zegt hij, werd de heer F. S. in de kamer gebracht door een allegaartje van Radikalen, Katholie ken,toon gevende Konservatief libera len enz. Maar omdat zoovelen in hem hun man zagen, kon hij ae kandidaat der liberalen niet zijn. Ra ra, wat is dat De uitverkorene van wat X de liberalen" noemt, was namelijk Mr. van Gilse, evenals de heer F. S. voor stander van de kieswetsontwerpen der regeering. X herinnert zich blijkbaar niet, dat reeds in 1891 de heer San ders zich uitdrukkelijk verklaard heeft voor onmiddellijke zoo ruim moge lijke kiesrechtuitbreiding, zoodat het volkomen verklaarbaar was dat de radicale kiesvereeniging hem kandi daat stelde. De katholieken namen de kandidatuur over, omdat zij in den heer F. S. niet den heftigen anti papist behoefden te vreezen en hij voor hen boven Mr. van Gilse de voorkeur verdiende. De „toongeven- den" steunden zijn kandidatuur om dat zij in den heer Sanders iemand zagen, die beter dan eenig ander ver trouwd was met Haarlemsche toestan den en de beste waarborgen aanbood voor de behartiging der plaatselijke belangen. Gelukkig voor X dat hij zich de feiten zoo slecht herinnert; was hij beter op de hoogte geweest, dan zou zijn bewering dat de heer F. S. ra- dikaal geworden was, een insinuatie genoemd moeten worden thans kan het nog voor een vergissing doorgaan. In 1891 heeft de heer F. S. precies verklaard, welke gedragslijn hij volgen zou en hij heeft zich daar aan even strikt gehouden als het mi nisterie en speciaal minister Tak aan de troonrede van 1891. En is nu, vraag ik op mijn beurt, de heer Roëll soms niet door een al legaartje, als men het zoo noemen wil, gekozen? Konservatieve Katho lieken werkten op hoog bevel met de Konservatieve „toongevers" en ve len der „liberalen" die in 1891 den! De heer prof, Bosco, die zich door kiesrechtuitbreider van Gilse steun-'zijne uitvoeringen hier ter steue reeds den, samen om den Konservatief- bekendheid heeft verworven als goo- zeg dit evenmin I liberalen Roëll denHaarlemschen zetel! chelaar, illusionist enz., zal Woens- omdat ik in waardeering van den te doen veroveren, terwijl de slechtdagmiddag eene voorstelling geven heer Roëll voor X. onder doe; maar i georganiseerde, maar door hetzelfdevoor kinderen met familie in de Mijnheer de Redacteur1 Beleefd verzoek ik u voor onder staande regelen een klein plaatsje in uw veelgelezen blad te willen reser veeren. Het is naar aanleiding van het feit, dat in de a.s. Raadszitting zal worden behandeld de bekende kermiskwestie. B. en W. hebben den Raad geadvi seerd, afwijzend te beschikken op het verzoek van duizenden inwoners,strek kende om de kermis op den ouden voet terug te brengen. De argumenten, die B. en W. te dien opzichte aanvoeren, vind ik m.i. niet zeer steekhoudend. Aan de ontevredenheid, die in deze stad algemeen heerschte na afloop der kermis in het vorige jaar, kon men duidelijk bemerken, dat het grootste deel van Haarlem's ingezetenen zich slecht kon vereenigen met het besluit door den Raad, met betrekking tot de kermis, genomen. B. en W. vermeenen dat het besluit nog te kort in werking is getreden, om reeds thans te kunnen bepalen of bedoeld besluit een verstandige daad of wel een misgeboorte geweest is.J Ik voor mij noem het een misge boorte en wat de bewering van B. en W. betreft aangaando den korten duur van die bepaling, ben ik zoo vrij dit achtbaar college te verwijzen naar de omstandigheid, dat men toch waarlijk jaren behoeft te wachten om te zien of het onderhavige kermis wetje gunstig of ongunstig gewerkt heeft, want met een weinig doorzicht komt men, vooral met het oog op de onte vredenheid, die verleden jaar heerschte na afloop der kermis, aan de verschil lende monsteradressen, onderteekend door duizenden inwoners, aan de openbare verklaringen van tallooze winkeliers of neringdoenden die door de inkrimping enorme schade leden, tot de conclusie, dat het overgroote deel der ingezetenen de kermis op den ouden voet terug wenscht te hebben en wanneer men dat alles weet, waar om moet er dan nog langer gewacht worden om te zien of het bekende Raadsbesluit eene verstandige of niet- verstandige daad geweest iseen daad, werkelijk in het belang der gemeente? Te betreuren is het voorzeker, dat B. en W. dit advies hebben uitge bracht, want misschien zullen eenige Raadsleden, die met de plaatselijke toestanden minder goed bekend zijn, zich voetstoots met dat advies ver eenigen. Maar te hopen is het, dat het mee- rendeel der Raadsleden er van over tuigd zal zijn, dat het overgroote deel der inwoners de inkrimping niet wenscht; dat ontelbare neringdoen den door die inkrimping enorme schade lijden en, waar naar ik ver meen ca. 8000 ingezetenen op de be kende adressen door het plaatsen hun ner handteekening 'adhaesie betuig den aan het pogen tot wederinstelling der kermis op den ouden voet, waar van, laten wij het eens zuinig nemen, toch minstens V# deel tot het kiezers korps behoort, ergo lieden, die inder tijd hun stem uitbrachten op mannen, waarvan men vertrouwde dat zij de belangen der inwoners in den gemeen teraad zouden behartigen en beplei ten, dat die Raadsleden, die oor en oog hebben voor de billijke wenschen der gemeentenareD, het hunne ertoe zullen bijdragen om het ongelukkige raadsbesluit te maken tot een doode letter en het dé&rtoe zien te leiden, dat de kermis weder worde gebracht op den voet, zooals deze was vóór 1893. M, de R. ik zeg u dank voor de mij verleende plaatsruimte en verblijf in middels, Uw die. dienaar INCONNU. Haarlem30 April 1894. In het belang der goede zaak war den de andere sted. bladen beleefd verzocht dit stukje in hun kolommen over te nemen. I. groote zaal van „de Kroon". Door den heer M. Kleinschmidt. opzichter aan de duinwaterleiding, is een otter gevangen aan een der kanalen van de duinwaterleiding, ge legen onder Zandvoort. Het dier is lang 1.10 M. en weegt 15 Ned. ponden. Door de Gebr. Yan Waardt zijn al hier de eerste aardbeziën aangevoerd de prijs was 40 ct. per potje. gehouden in de Gouden Leeuw" o» Za terdag 28 April 1894. I. Een perceel tuingrond, benevens een perceel wei- of hooiland, liggende aan den Dijk van de Ringvaart, gem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude. 2- Een perceel wei- of hooiland, achter het voorgaande. 3. Id. id., achter het voorgaande. 4. Id. id., achter het voorgaande. De perceelen No. 11 gecombi neerd ƒ10205. C. A. Joekes qq. 5. Twee aaneen verheelde huizenen erven, Schoterweg hoek Schoterstraat No. 15 en 17. 6. Een huis en erv?, Schoter straat 35. 7. Id. id., naast het voorg. No. 33. De perceelen 57 gecombineerd, ƒ3735. W. Dieks, Een huis en erve, Nieuwe Kruis straat No. 3, ƒ2605, J. W. Hoornstra, 9. Een huis en erve met afzonder lijk opgaande bovenwoning, Burgwal No. 46 zwart en rood en 48 rood, 2425, M. Mok. 10. Een huis en erve, Begijnesteeg No. 6. II. Id. id., naast het voorg. No. 8, De perceelen No. 1011 gecombi neerd, ƒ1820, J. L. Hangjas qq. 12. Een huis en erve, Rozenstraat No. 23. 13. Id. id., naast het voorg. No. 21. 14. Id. id., naast het voorg. No. 19. De perceelen 1214 gecombineerd, 3330, J. A. Jonker qq. 15. Vier huizen en erven met tuin grond, Korte Poellaan No. 29-a-b-c-d, f 2810, C. Jansen Hendriks. 16. Een huis en erve met tuin, Parklaan No. 33, ƒ3450, P. Muller 17. Id. id. id., Pieter Kiesstraat No. 39, 4480, J. A. Jonker qq. 18. Een winkelhuis en erve met af- zonderlij ke^bo ven woning, Nassaulaan No. 10 zwart en rood. Uit de hand verkocht. 19. Een huismans-of boerenwoning met stalling, hooihuis, erf, werf, boomgaard en tuin waarin schuurtje, Zomervaart No. 235, 20. Een huis en erve met tuingrond naast het voorgaande. De perceelen 1920 gecombineerd ƒ4475, C. van Stein. 21. Een huis en erve met tuin, Kleine Houtstraat No. 119, ƒ4525, A. Yoorting. 22. Een huis en erve, Lange Raam straat No. 33, 1500, A.Uitenbosch qq. 23. Een huis en erve, Kleine Hout straat No. 5, 3900, A. C. Sweerts. 24. Een huis en erve met tuintje, Burgwal No. 25, 1485, G. Peereboom. 25. Een winkelhuis en erve, Aster straat No. 12. ƒ1225, H. J. Edelijn. 26. Een huis en erve, Bakenesser- gracht No. 31, ƒ2195, opgehouden. 27. Een open erf met de daarop staande gemetselde broeikas en schuurtje. Niéuwstëeg No. 85 rood, ƒ1425, P. G. Heems. 28. Een tuingrond, Witte Lelie of Slijkstraat, ƒ1420, P. J. v. d. Zwet. i Het stoomschip Rotterdamvan de N. A. S. M., van Rotterdam naar I Newyork, passeerde 28 April, des av. ten 7 uur Dover. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavo-kerk alhier, op Dinsdag 1 Mei 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Allegro moderato e seriose uit de 1ste Sonate 2. Adagio uit de 5de Symphonie 3. Vorspiel zu Parsifal. 4. Preludium en Fuga. 5. Communion. (Fin). Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden gedurende de lste helft der maand April 1894. Brieven: 1. S. Schuil, Amsterdam. 2. Wed. K. Zwart, idem. 3. Mevr. S. de Prelin, idem. 4. E. M. Holst, idem. 5. A. Bouwinkelman, idem. 6. Mej. Mar tens, Breda. 7. F. J. A. de Clercq, Deventer. 8. J. de Wilde, Den Haag. J. A. M. de Groot, idem. 10. C. van Gemert. 11. G. Heijst, idem. 12. E. J. Thomas, IJmuiden. 13. J. G. Braining?, Leiden, 14. Brom, Nieu- wer-Amstel. 15. G. Mertens, Rotter dam. Briefkaarten: 1. C. H. D. Willemsen, Amsterdam. 2. Gerlach, idem. 3. G. van Deen en, idem. 4. M. Cramer, Bussum. 5. Mevr. v. Steenbergen, Den Haag. Brieven buitenland. H. Kuypers, Antwerpen België. 2. C. Bosman, Frankfurt a./M. Duitsch- land. Mendelssohn. Beethoven. Wagner. J. S. Bach Gigout. Bevallen: 27April.F.Jarigs© Bakker d. 28. A. H. C. Ott—Niesten d. 29. M. E. Staphorstv. Leeuwen d. Overleden: 27 April. J. Schee- lings 12 md. d. Brouwersvrt. 28. F. C. Tieskens 22 j. Ged. Voldersgr. 29. J. Beijers 80 j. Kruisweg. mark tnieuws Haarlem30 April 1894. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f4,75 a f0,Witte tarwe f 5.50 a 5.25, Rogge f 4,25, a 4, Haver f 3,55 a jf 3,25, Gerst f 510, a 5,Groene erwten f0,a 0,Ca- pucijners f 0,a 0,Paardenboonen f0,a 0,Duivenboonen f0,a 0,Bruin mosterdzaad f0,aG, Koolzaad f 0,Karweizaad f0, Kanariezaad f 675 a 6-50,. Bruine boo- nen f a 0. Aardappelen- en Botermarkt, aaiier. rerfcoclit laagste üoogs.pr. Boter 184 Kg. 184 Kg. f 1,20 f 1,30 Biggen 119 st. 119st. f 11,f12,50 Schramm. 73 st. 73 st. f 16,f 18, Aardapp. 140 Hl. 113 Hl. f2.—, f2,50 Appelen 6 HL 6 Hl. f0,— f5,— familieberichten. Getrouwd: 25 April. W. Atz- rott en C. Scharenberg, den Haag. 26. J. H. van Lier en A. W. M. Hoorweg, Utrecht. - H. M. Boot Jr. en E. J. C. van Tubergen, Amst. 28. J. Crok Dz. en T. Yff Gd., Assendelft. - J. C. Winkel Kz. en C. Slot Pd., Twisk. - R. C. C. van Hasselt en jkv. A. S. E. van Raders, wed. C. J. v. d. Muelen, den Haag. 29. K. Francis Kz. en A. Bruin Pd., St. Maarten. Bevallen: 21 April. M. Th. Schel linkGannini d., Fresno (Californië). 25. J. N. GaastraSchotanus z., Wor- kum. 26. C. J. M. J. Klijn—Van der Maesen d., Amst. - S. NielsenHol man z., Amst. - J. C. F. Straub Koch z., Utrecht. - G. J. Lieftinck Van Hoolwerff d., Loenen op de Ve- luwe. 27. M. F. T. BraspotTijssens d.den Haag. - JE. GemkeDe Lauge z., N.-Amstel. 28. S. M. L. Geraerds ThesinghVan Aalst z., Baarn. Overleden: 24 April. W. F. A. Lindwurm 64 j., Apeldoorn. 25. O. Prillevitz 88 j„ Maarsen. - J. Avis 92 Midwoud. - B. Belt 70 j., Bij Lei den. - G. A. J. Muijs van de Moer jd. 38 j., Leiden. - Wed. M. Doths Kreijnborg, Wiesbaden. - Wed. B. W. BosTakes 85 j., N.-Amstel. - - G. P. J. Ockerse, Salatiga. - M. Buijn jd. 32 j., Haarlemmermeer. - G. TaconisVan der Pol 59 j., Hee renveen. - I. van Dam 50 j.. Bode graven. 26. Wed. J. M. T. Smits Kittel 85 j., Nichtevecht. - W. F. Kru- ger 73 j., Amst. - Wed. M. A. Th. Schol tensNiemeijer, Utrecht. - Wed. D. C. Viruly van PouderoyenVan Gorkum 74 j., den Haag. E. C. ter Meulen—Meylan 68 j., den Haag. - J. H. SchoeversLeschot 37 j., Am- sterd. - Wed. S. VisPrins 70 j., Wormerveer. 27. J. M. Waldmann 70 Amst. Aangeboden betrekkingen in Nederland 1. Nette jaff. of wed. z k. P. G. bg weir, z k. m. m. diens*b. t. beat. d. hniah. en gez. goed hom. en pianosp. is gew. roll. opg. met verl. aal. 2. Eeuv. beach, kinderj. P. G. terat. kunn. naai. raaz. en atrijk. 8. Jaff. R* K. in dr. manuf. zaak teg. 15 Mei of teg. Jnni int. t. opl. of eenigaz. m. rak bek. 4 Mant. en wink, jaff rouwen (mtnaf) ter. een jnff. v. d. kas en boek. 5. Bekw le mod. (hoedenv.) eleg. knnn. werk. zoo apoed. mog. 6. Prorisor oppass. en zsakk. volk. geach. t. zeifat. roer. v. apoth. roll. opg. 7. Boekh. in alle opz. bekw. en degel. v. öit- gebr. meel- en broodfabr. in prov. Ufr. dedubb. meth. volk. kunn. toepaai. holl. correap. kaan. roeren zoo nood. als chef de bnr. optr. 8. Iem. bek. m. ital. boekh. net en duidelijk ichr. niet onbek. m. tal. P. G. aal. f 600 f 700. 9. Iem. r. enkel boekh. m. pr. ref. Het stoomschip Dubbeldamvan de N. A. S. M., vertrok Donderdag 26 April van New-York naar Amsterdam. Het stoomschip Opdamvan de N. A. S. M., van New-York naar Rotter dam, arriveerde 27 April aldaar. Het stoomschip Drenthevertrok 28 April van Rotterdam naar Ned. Indië. j Het stoomschip Loch Etivevan de N. A. T. L„ van Newjmrk, arriv. 2S April te Rotterdam. Burgemeester en wethouders van Haarlem doen te weten, dat ter visie zijn nedergelegd de verzoekschriften: lo van W. L. Schram Az. omver gunning tot oprichting van eene brood- en koekbakkerij in het perceel aan de Kleine Houtstraat 10. 2o. van G. Vos om verg~ ingtot prichting van eene slachterij roo- kerij in het perceel aan de Ged. Ov« - Gracht 116.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 3