w Kermis Alkmaar. 8 Kleins Taikoen Keukenmeid. Mr. BARNES INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. LAAI VAN BÜMEL, Yerzeterins tepn Brandschade. Levensverzekering. Nieuwe Groenmarkt 18. L. van DER WILK. Bep vai flfii Nienwen Cdiw Nieuwe Schouwburg, NBW-YOEK; Marina Paoli - Mej. JULIA CUIJPERS. DINSDAG des namiddags ten 2 unr, in den Schouwburg BUITENGEWONE Professor BOSCO. GrROOTE TOMBOLA Schouwburg VAN LIER. Eerste Opvoeringen 1DAMMS1 Graskaasjes, T. A. DON NEE, llsint ÜBulsiriai Rb. 62. derdag ken. in den krijgsraad uitgespro- Gemengd Nieuws Een duel. Naar men weet, heeft het duel der heeren Drumont en d'Elva te Roo- zendaal ten gevolge gehad, dat ook de getuigen van beide heeren elkaar hebben uitgedaagd. Dientengevolge hebben twee der wederzij dsche ge tuigen, de afgevaardigden Papillaud en Paulmier, in de nabijheid van Parijs de degens gekruist. De uitslag van den strijd was, dat de heer Pa pillaud een degenstoot ontving in den buik, die eene vrij ernstige wond veroorzaakte. Nu moeten nog de beide andere getuigen, graaf De Dion en de heer De Boissandré, duelleeren. Vermoe delijk zal dit duel dezer dagen plaats hebben. Oorlosr tusecheD China en De vergiftigingszaak te Antwerpen. Gedurende eenige dagen hebben de Belgische bladen weer allerlei geruch ten verspreid betreffende de bekende vergiftigingsgeschiedenis te Antwer pen. Eerst heette het, dat bij het ge rechtelijk onderzoek geen voldoende bewijzen waren gevonden om eene vervolging te openen tegen mad. Joniaux, die zich, naar men weet, nog steeds in voorloopige hechtenis bevindt. Nu echter deelt het Journal de Bruxelles mede, dat blijkens het rapport der deskundigen, die de lijken der overleden verwanten van mad. Joniaux onderzochten, is uitgemaakt, dat de heer Alfred d'Ablay inderdaad is overleden tengevolge van vergifti ging door morphine. Morgen, Dinsdag, zal het rapport der geneesheeren openbaar gemaakt en eene beslissing genomen worden. Dan zal het blijken, in hoever deze berichten juist zijn. De zwarte bende. Te Bergen (Henegouwen) is uit spraak gedaan in zake het bekende proces tegen de Zwarte Bende, die sedert geruimen tijd allerlei misda den pleegden. De aanvoerders dezer bend3, Van Ham, Delhoux en Du- meunier werden ter dood veroordeeld. Van de overigen werden er twee ver oordeeld tot dwangarbeid van 20 en 15 jaar, terwijl de anderen tot tucht huisstraffen werden veroordeeld van 15 jaren tot 1 jaar. Slechts een der personen, die terechtstonden, werd vrij gesproken. Een rijwieldief. Op den weg van Brighton naar Londen heeft zich een man doodge schoten, die achtervolgd werd door den eigenaar van een rijwiel, dat hij gestolen had. De eigenaar herkende, toen hij den dief voorbijreed, in hem een persoon, die hem den vorigen dag een rijwiel te huur had gevraagd. Hij had toen geweigerd en zag nu den man op een rijwiel, dat hem toebehoorde. De dief herkende onmiddellijk den eigenaar en trachtte zich uit de voeten te ma ken. Toen hem dit evenwel niet ge lukte, loste hij op den achtervolger een aantal revolverschoten, die dezen echter niet troffen en hem evenmin beletten de vervolging voort te zet ten. Ten einde raad, sprong de dief van het rijwiel en schoot zich zelf dood. Een zonderlinge wedstrijd. Met een opsomming van zeer veel bizonderheden maken de Engelsche bladen melding van een zonderlingen wedstrijd, onlangs te Londen gehou den tusschen twee dames. De eene zou voortdurend walsen spelen op de piano, de andere zou steeds dansen. En het gold nu de vraag, wie het eerst vermoeid zou zijn. Zonder een seconde op te houden speelde de pianiste gedurende éen uur en een kwartier de fraaiste stuk ken van haar repertoire, toen moest zij uitscheiden, wegens kramp in de vingers. De danseres hield het anderhalf uur vol, toen werd zij verzocht er uit te scheiden want de toeschouwers wer den duizelig door het draaien. Japan. De Times verneemt uit Tientsin dd. 2 Augustus, dat de keizer bij de creet verklaard heeft zijn rechten op Korea te zullen doen erkennen. De geheele Chineesche strijdmacht wordt gesteld onder het bevel van Li Hung Chang, aan wien de handhaving van de rechten des rijks wordt opgedra gen. De onderkoning heeft het bevel gegeven alle Japansche schepen, die genomen worden, te vernielen. De Times wijst er op, dat dit telegram blijkbaar de ongegrondheid bewijst van de geruchten, die Vrijdag te Londen liepen over de ongenade van Li Hung Chang. De japansche regeering ontving de volgende dépêche van generaal Ohs- hima, den bevelhebber der Japansche troepen in Korea. „Den 29en Juli zijn, na een hard nekkig gevecht van vijf uur, de Chi neesche verschansingen te Chanhow nabij Asan stormenderhand ingeno men. Van de 2800 Chineezen zijn er 500 gesneuveld; wij verloren 5 offi cieren en 70 man. De Chineezen zijn naar Hangchow gevlucht. Wij maak ten vier kanonnen en veel materiaal buit, en hebben het hoofdkwartier des vijands bezet". Een manifest van den keizer van China, dat bestemd is om aan de mogendheden te worden medegedeeld, gaat vergezeld van een considerans, waarin de verhouding van China tot Korea breedvoerig wordt besproken. China handhaaft de rechten van su- zereiniteit, die het reeds eeuwenlang heeft uitgeoefend. China, aldus ver volgt het stuk, heeft tot dat doel onlangs troepen naar Korea gezon den, en Japan, dat er volstrekt geen recht toe had, zond ook troepen, die het later weigerde terug te trekken. De andere mogendheden, verk.aart de keizer, hebben de handelwijze van Japan dan ook eenparig afgekeurd. De mi.itaire autoriteiten worden al len onder bevel van Li Hung Chang geplaatst en hebben order gekregen, alle Japansche schepen, waar zij die ook mochten aantreffen, te nemen en te vernielen, hetgeen zeker gemakke lijker gezegd dan gedaan is. In latere berichten uit Shanghai wordt nog weer van de terugroeping van Li Hung Chang gewaagd; het heet dat de chef der Engelsche douane bij den keizer zijn best doet om de in ongenade gevallen onderkoningin zijne positie te herstellen. Intusschen blijft het aan gegronden twijfel on derhevig, dat de keizer met zijn bes ten staatsman en krijgsoverste zou hebben gebroken, want in de tele grammen uit Tientsin, de residentie van den onderkoning, wordt er niet van gerept. China heeft voorloopig het zenden van troepen over zee naar Korea ge- staakr en de vloot neemt een afwach tende houding aan. Van de landzijde daarentegen blijven de troepen Korea binnentrekkeneen korps van 8000 man is nu weer op weg naar de Ko- reaansche grens, terwijl 20,000 man zich op marsch naar de hoofdstad Seoul bevinden. Evenals de andere mogendheden, heeft ook de Duitsche regeering maat regelen genomen tot bescherming der Duitsche belangen. De kruisers Alex andrineArcona en Marieop het oogenblik ter westkust van Amerika, hebben order ontvangen zich onmid dellijk naar het oorlogstooneel in Oost-Azië te begeven. Ook deSpaan- sche regeering heeft een kruiser daar heen gezonden. Een der Duitsche schepen die [zich reeds op het tooneel van den strijd bevindende kanonneerboot litis, woonde het gevecht tusschen de Ja panners en Chineezen bij en maakte zich verdienstelijk door het redden van 154 menschen. De Chineesche regeering heeft door haren gezant te Berlijn daarvoor haren dank laten betuigen. Cholera in buitenland. Het laatste bulletin van het Kais. Gesundheitsamt deelt mede dat in de laatste berichtsweek der vorige maand in Duitschland 3 gevallen van chole ra in het gebied van de Weichsel zijn voorgekomenoverigens geene. In Galicië hebben zich van 1724 Juli 132 gevallen met 56 sterfgeval len voorgedaan. Het geheele getal gevallen daar sinds April waargeno men bedraagt 453, met 218 sterfge vallen, en in de Boekowina 28 ge vallen met 10 sterfgevallen. In de provincie Luik zijn van 117 Juli 101 sterfgevallen aan cholera aan gegeven. maar 60 a 80 guldens. Hm.Hm. pleizierige Kermis. W. A. J. v. d. KAMP. Mijnheel' de Redacteur Reeds herhaaldelijk is er op gewe zen dat de fontein in den Hout fon tein en geen reservoir van drinkwa ter is. Tot hiertoe wordt nog steeds eiken Zondag aan elk die dorst heeft en een cent wil betalen een glas zuiver water uit den bak geschept en door den dor stige genuttigd. In hoeverre dit water drinkbaar is kan ieder beoordeelen die als, wij ge tuige is geweest dat eenige jongens 11. Zaterdag in de fonteinbak hun lieve voetjes reinigden om hierna de zelfden bak als urinior te gebruiken, daargelaten nog de vuile onreinheden welke de geheele week door de jeugd in de fontein worden geworpen. Van daar dat de water; aas dan ook voor den aanvang het bassin met een hark van deze onreinheden zuivert. „Prosit." Zou in deze dagen, waarin op zui verheid van drinkwater niet genoeg kan gewezen worden, daar geen einde aan gemaakt kunnen worden of zou den zij, die van oordeel zijn dat drinkwater in den Hout noodig is dan niet voor dien cent per glas uit een standpijp zuiver water kunnen leveren Of is het niet belachelijk tegen strijdig, dat het stadsbestuur aan zijne burgers zegt „kookt uw drink water" en zelf uit den stadswaterbak verontreinigd water tegen betaling toedient U mijn dank zeggende heb ik de eer te zijn. Uw. Dw. dn. S. V. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur repasseerde week was in de Op rechte Haarl. Courant een adverten tie geplaatst onderteekend door den Burgemeester en den Secretaris dezer stad, vermeldende alsdat de Reke ning dezer Gemeente over 't jaar 1893 op de Secretarie ter inzage en tegen betaling? verkrijgbaar was gesteld, mij dunkt, alsdat men nü de vraag niet meer behoeft te stellen„Ik zou toch wel eens willen weten, hoe? er met onze centen wordt omgespron gen, men gaat op het Secretarie de Rekening even nazien (circa 3 a 400 paginas) of men koopt doodeenvou dig de Rekening, de prijs is zoo laag? jesteld, dat niemand voor de kosten Dehoeft terug te deinzen, deze is slechts 20 cent per pagina, dus in 't geheel StoomvaartberichUn. Het stoomschip Prins Amalia,van Amst. naar Batavia, pass. 3 Augustus Kaap Carvoeira. Het stoomschip Utrecht vertrok 4 Augustus van Rotterdam naar Bata via. Het stoomschip Werkendamvan de N. A. S. M., vertrok 4 Aug. van Rot terdam naar Newyork. Het stoomschip Gelderland(extra boot), van Rotterdam naar Java, arri veerde 4 Aug. te Padang. Het stoomschip Prins Frederik Hen drikarriv. 29 Juli van Amst. te Pa ramaribo. Het stoomschip Prins Willem II, vertrok 4 Aug. van Paramaribo naar Amst. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Batavia naar Amst., vertrok 4 Aug. van Port-Said. Bevallen: 4 Aug. G. Kuiper Heemskerk z. - M. L. v. d. Aar Houtkamp z. - 5 H. E. KruijtHeu perman z. - J. C. NederkoornBeits- ma d. - J. HenselaarBertholee z. - J. BinnekampSterkenburg z. - 6 M. v. HoofDuijn z. Overleden: 4 Aug. H. Mole- ma 19 j. Oostsingel - M. E. v. d. VoortGohl 69 j. Gr. Houtstr. - J. G. Thierrij de Bijl 80 j. Fr. Halsstr. - 5 C. Bruigom 41 j. Oranjestr. 6 J. H. Zuurendonk 31 j. Leidschestr. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 2 Aug. H. Rust Jr. en H. L. M. ten Bosch, Amst.)» Bevallen: 2 Aug. C. J. M. van GelderVan de Water d., Leiden. 3.. Mevr. GrotendorstDe Roeper d., Naarden. - M. L. van den BergDe Buy Wenniger d., N.-Amstel. Overleden: 24 Juli. F. A. Men- singa jd. 36 j., Woudenberg. 26. Wed. M. E. van WaningLandt 72 j., den Haag. 2 Aug. J. Brummelkamp 50 j. Oosterbeek. - Wed. C. Trouillart van LockhorstSesink Clee 59 Velp. T. SchaperHahn 22 j., Hamburg. - J. A. de Heus 64 j., Heukelum. 3. M. SchreuderMundel 31 j„ Water gang. - K. Jaapies Sz. 41 j., Wormer- veer. - F. Trenité 59 j., St. Oedenrode. 4. T. L. Koorn, Brussel. MARK TNIEUWS. Haarlem6 Aug. 1894. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f0.a f0,Witte tarwe f 0,a 0.Rogge f 0,a 0, Haver f3,75 a f0,Gerst f0,a 0,Groene erwten f0,a 0,Ca- pucijners f 0,a 0,Paardenboonen f 0,a 0,Duivenboonen f 0,a 0,Bruin mosterdzaad f 0,a0, Koolzaad f 0,Karweizaad f 13.50, Kanariezaad f 0 a 0, Bruine f0,a 0.—. Aardappelen- en Botermarkt, aangey. verkocht laagste hoo Boter 192 Kg. 132 Kg. f 1,20 f Biggen 148 st. 72 st. f6,f 12, Schramm. 64 st. 32 st. f14,f 18, Aardapp. 384 Hl. 384 Hl. f2.—f3.— Appelen 49 Hl. 27 Hl. f 3,i 4, Peren 348 HL. 231H.L.f 2.— f3.50 3;lo Amsterdam, 6 Aug. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Franeker Jammen f0,a 0„dito Hambur gers f0,a 0,dito Zaaiers fl,30 a 1,70, Zeeuwsche Spuische Jammen f 0,a 0,dito Flakkeesche f0, a 1,75, Geldersche Kralen fl,40 a 1,80, Katwijker Zand f2,50 a 3,30 Noordwijker Zand f0,aO,Hüle- gommer Zand f2,50 a 3,30, Andijker Muisjes f2,a 2,60 dito blauwe fl,90 a 2,20, alles per Hl. Petr eumbericht van P. G. C Calkoen, Makelaars, Amst., 4 Aug.: De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vol gens Reuters telegr.: New-York 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15 ct. p. gall. Philadelphia 5,10,5,10, 5,10,5,10,5,10, 5,10 ct. per gall. Ruwe olie 81, 81, 80, 80, 80, 80 c. p. v. De noteeringen zijn, te ontvangen aan de Amsterdamsche Petroleum haven AmerikaanscheDisponibel f 5,80, Levering Febr. f0,,Decemb. f0, Juni/Juli f0,Sept./Dec. f5,80. Russische: Disponibel f5,15, Entr. f3,20 los in Entr. Edam, 4 Aug. KaasAangevoerd 91 tapels, weg. 14402 Kg. Hoogste prijs i 26,— de 50 Kg. Alkmaar3 Aug. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 490 stapels, weg. 149091 Kg. Prijzen: kleine Gras Kaas f27,Commissie Gras f24,mid delbare Gras f25, ADVERTENT1EN. Heden overleed na een lang durig lijden onze geliefde Echt- genoote, Moeder en behuwd- moeder Jannette Maria Peereboom, in den ouderdom van 61 jaar. A. P. van de WATER. C. J. M. van GELDER Van de Water. H. van GELDER, P. van de WATER. A. M. van de WATER Van dbb Heide. C. J. van de WATER. J. M. van de WATER. Haarlem, Leiden, 5 Augustus 1894. Medan, De meermalen aange kondigde Verkooping van de onlangs geheel nieuw inge richte en Moderne Inboedel welke tengevolge van vertrek naar elders op den Huize MANPADHOEK teHeemstede verkocht zal worden op Don derdag 9 Augustus 1894 des voormiddags ten 10 ure pre cies is heden DINSDAG en MORGEN WOENSDAG van 10 tot 3 ure aldaar te bezich tigen. I- I- F- F- MüLLER H- SIEGMUND, Makelaars. Te Leiden wordt met 1 Nov. ge vraagd eene zeer fatsoenlijke Keu kenmeid, P. G., genegen eenig huiswerk te verrichten. Br. fr. aan Baronesse VAN BOETSELAER te Venloo. De COMMISSARIS VAN POLI TIE te ALKMAAR maakt bekend, dat op de a.s. KERMIS geene tenten, kramen enz. zullen worden toegelaten, tenzij de houders dier inrichtingen voorzien zijn van een bewijs, afgegeven door den Burgemeester der gemeente of ge meenten, die zij tusschen 1 Juli en 25 Augustus a.s. bezochten, waar uit blijkt, dat zich gedurende dat tijdsverloop aldaar geen geval van cholera of pokken heeft voor gedaan. De Commiitaris van Politie voorn., F. G. C. J. FÜNDTER. Alkmaar, 3 Aug. 1894. Kaasiers en Commissionaire In Effecten. VAN 1. Het «Lager Onderwijs» voor Meisjes van 6 tot 12 jaar. Jacobijneslraat 30, begint 28 Aug. 2. Het «Voortgezet Onderwijs» voor Meisjes van 12 tot 17 jaar (Onder- Directrice Mad«lle LAMBERT). Jacobijneslraat 15, begint 30 Aug. De voormiddagklas, voor Kinde ren van pl. m. 5 jaar, onder leiding van Mej. H. LEVERT, begint 27 Aug. Het Hoo/d der School, L. VAN DER WILK. Haarlem, Aug. '94. JANS WEG. Dinsdag 7 Augustus» VAN Drama in 4 bedrijven of 6 taf. van John Coleman. Te Londen meer dan 1000 maal met hut grootste succes op gevoerd. "*3 Aanvang 8 uur. Balcon, ƒ1,50; Stalles /1:50, le Loge f 1,25 Parterre J 1,2e Loge /0,75; Gaanderij ƒ0,40. Plaatsbespreking aan den Schouw burg dagelijks van 10—3 uur k 10 Cents per plaats. van den welbekenden Royal Illusloulat met medewerking" van een gunstig1 bekenden Holl. Karakter-Komiek Entrée op alle Rangen 50 Cts. Kinderen 25 Cts. Standplaats Dinsdag 7 Augustus 1894 (8 uur) en volgende avonden: van Amerikaansche Operette in 3 Bedrijven, vrij bewerkt door C. P. T. Bigot. Muziek van Will Spencer en Sol. J. Kinsbbrgbn. Geheel nieuwe Costumes (naar de origineele teekeningen) van W. N. Mulder. Nieuwe decoratiën van Jac. Tielrooy. Schitterende electrische verlichting. Mise - en - Scène van Isouard van Lier. Dirigent Sol. J. Kinsbergen. £W Meer dan 3000 achter eenvolgende malen met buiten gewonen bijval in Noord- en Zuid-Amerika opgevoerd. F Groot snicces te Am sterdam "W Prijzen: ƒ1,49, ƒ1,—ƒ0,75, ƒ0,40. Plaatsbespreking op de speelda gen aan den Schouwburg VAN LIER, k 10 Cts. extra per plaats. HEDEN ONTVANGEN: de prima kwaliteit fijn en keurig van smaak.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 3