ScSiöii „WITTE ESÏÏIS". KAAS. Photographie. Premie-Lot Jansstraat 31. SHEM0LË*. IBorgentliee, ftlBkl Ingezonden Mededeelingen m aison Hals, Kruisweg 45. i5! aöikasiirten der M. Kb.-*, u Het atelier la dagelIJL geopend bij elke weers gesteldheid. ParklaanNo 4, UÜ J. C. TAN DER LIST. I C. VAN DER LIST, HET GOEDKOOPSTE LOT f 25000, 15000, 10000, GeMlosrs Oer NsÈrlaisoiie Bail WESTERIAPPEL HOOFD. S. l WESTEMOVa J. OÏËRAKKER, '1. A. DONNi.h, Li Es I O' S G IT EO beste en goedkoopste Thee, -A. W. J. RE E SER, Stipt naar de wet. Koning Humbert van Italië heeft onlangs een vermakelijk schrijven ontvangen van den burgemeester van het stadje Rheine Notre-Dame in Pie- mont, waar de koning kiesgerechtig de is, omdat hij daar groote bezittin gen heelt. De nieuwe Italiaansche kieswet schrijft voor, dat alle kiezers moeten bewijzen te kunnen lezen en schrijven en nu vatte de burgemeester van Rheine Notre-Dame deze wets- clausule zoo ernstig op, dat hij ook den koning van dit bewijs niet uit zonderde. Evenzoo werd den h r- tog van Aosta, die in hetzelfde plaatsje goederen bezit, verzocht van zijn lees- en schrijfkunst proeven at te leggen. De toestsrd van den Cssaar. Verscheidene bladen te Berlijn be geren, en zij ontleenen hun berich ten uit Peterburger, Weener en Darm stadter bronnen, dat de toestand van den czaar veel ernstiger is geworden. De czaar moet een beroerte en een lichten zenuwtoeval gehad hebben en volgens de hofartsen ook lijden aan suikerziekte. Dit laatste wordt door professor Sacharin echter ontkend. Ofschoon er geen oogenblikkelijk gevaar te duchten is, wordt toch be spoediging van het huwelijk van den grootvorst-troonopvolger wenschelij k geacht. Krasse maatregelen. Uit Barcelona wordt aan de Frf. Ztg. geschreven Van krasse maatregelen houdt men het dorp Perdosidifagu in de oos telijke Pyrenneeën. Voor eenige dagen werd daar de gemeente-secretaris dood geschoten men moet weten, dat dit den tijd van twee jaar reeds de derde secretaris is die daar vermoord werd. De inwoners hebben het echter niet uitsluitend op secretarissen ge munt, want in de laatste acht jaren zijn ook vijf gemeenteraadsleden en twee burgemeesters omgebracht. Er moeten reeds lang groote onregelma tigheden pl-ats hebben gehad in het beheer der gemeente; de raadsleden, de burgemeester en de secretaris stalen om het hardst.De inwoners besloten daar om, de ontrouwe beheerders voorgoed uit den weg te ruimen, en zoo was langzamerhand weer orde in de gemeente-administratie gekomen. In den laatsten tijd had de nieuwe secre taris zich weer aan oneerlijkheden schuldig gemaakt, en hij ook deelde het lot van zijn voorgangers. Een standbeeld gestolen. Volgens een particulier schrijven uit Transvaal aan het Heerenv. Nieuw Adv. blad is het standbeeld, dat de Koningin van Engeland heeft laten oprichten voor den ongelukkigen zoon van Napoleon III, ter plaatse, waar hij sneuvelde tegen deZoeloe's, gestolen en is een som van f 600 uit geloofd voor de aanwijzing der da ders. Voor dames. Voor de handelaars in haar breekt' schijnt het, weder een gulden tijd aan. Het eigen hoofdhaar zal bij de opkomende mode weldra ontoerei kend zijn. Reeds begonnen sommigen te twij felen a *.n de echtheid van ae dikke lokken over de slapen en de ooren bandeaux a la Viergej en thans wordt de directoire-hoed gesteund door een zoo groote hoeveelheid krullende lok ken, dat het eigen haar in de meeste gevallen, daarvoor wel niet toereikend zal zijn. Het voorhoofd is met lok ken bekroond, het gelaat gevat in een raam van lokken. Eenige dames dlragen daarbij het haar van achterop in een dikke wrong, andere laten dezen weg. Tevens wordt gepoogd eene wijzi ging te brengen in den snit van het kleed. Men ziet nu japonnen verschij nen, die veel op mantels gelijken. De schoot loopt van onderen waaier- of klokvorraig uit, om de heupen en het middel is de japon slechts iets ingenomen zonder eenige garneering, daar de stof tot aan de schouders doorloopt. Deze zijn omgeven met een dubbelen of overhangenden kraag, zooals men tot nog toe wel bij en kele jakken zag. Het geheel ziet er zeer nieuw en eenvoudig uit. Maar een vrouw ge lijkt in een dergelijk kleed veel op een ongelijken zandlooper. VARIA. De gemeenteraad van Moere was vergaderd. Na afdoening van eenige punten de «eenda, sprak de burge meester „Mijne heeren, nu is aan de orde punt e, het maken van een muur om de nieuwe gemeente-begraafplaats. Na toelichting vraagt hij, wie der leden daaromtrent het woord verlangt. Daarop staat de wethouder X. op en zegt„Ik ben er tegen, 't zou maar geldverspillen zijn; want die buiten het kerkhof^staan, verlangen er niet op te komen, en die er op zijn, kun nen er toch niet vandaan. Onder kornuiten: Ik heb gister een hond met een zilveren halsband gezien. Laat eene kijken dat ding! Schuldeischer. Ik ben al aan drie uwer vroegere woningen geweest, om u te zoeken. Hoe dikwijls verhuist u wel? Schuldenaar. Naar 't schijnt, nog niet dikwijls genoeg. Een courantenbericht. Gisteren vertrokken weder een tiental patiënten uit de hier ge vestigde inlichting voor stotteraars. Allen waren zóo getroffen,dat zij slechts in stamelende bewoordingen hun dank jegens den directeur konden uiten." Een Engelschman vertelt in een der Engelsche bladen een avontuur dat hij gehad heeft in den tijd toen lord Beaconsfield nog Mr. Disraeli was. Hij stapte op zekeren dag een coupé van een trein in, en zag daar een heer zitten, die sprekend geleek op dien staatsman. Nadat hij een tijdje met hem had zitten babbelen over allerlei zaken, maakte hij hem op merkzaam op die gelijkenis. „Ja," antwoordde de andere, „dat heeft men mij reeds meermalen gezegd." Men begon over den staatsman te praten, de reiziger vertelde aan zijn nieuwen kennis een anecdote van hem, en daar deze nog al in den smaak scheen te vallen van den ander, vertelde hij er nog een en nog een, totdat hij op de plaats van be stemming was aangekomen en uit stapte. „Nu, mijnheer, wel bedankt voor uw verhaaltjes," zeide de ander, „Och mijnheer, het deed me pleizier dat u ze aardig vond!",, Ja, ik vond ze wezenlijk aardig en stelde er zelfs bijzonder veel belangin. U moet weten, ik ben Disraeli hzelf, en die anecdoten waren nog geheel nieuw voor mij." Wat de Chineezen drinken. Een kind weet, dat zij met voor liefde thee gebruiken. Maar wat drin ken zij overigens Het bier heeft op zijn veroverinstocht door de wereld halt moeten maken voor den Chineeschen muur tot zulke hoogte van be schaving hebben zich de Chineeschen nog niet opgewerkt. Wijn drinken zij evenmin. De druiven worden er als vruchten gebruikt, van gisting tot wijn weet men niet af. Als de Chineezen geen thee drin ken, slurpen zij rijst water met wat azijn en suiker vermengd en in ijs gekoeld. Als „snaps" hebben zij sam schu, dat gebrand wordt uit Hirse en rijst of een likeur, waarvan het hoofdbestanddeel een soort van ko renbrandewijn is en die in tegenstel ling met de sam schu heet gedron ken wordt. Logisch. Mama: Piet, je moogt niet met je vingers eten. Je hebt immers een vork Piet (neuswijs): De natuur heeft het niet zoo bedoeld; eer er vorken waren, waren er vingers. MamaMaar de jouwe niet I Een samengesteld gerecht. Ik lees daar in de courant van ganzel ever worst. Ken je die Neengans heb ik gegeten, lever heb ik gegeten, worst heb ik gegeten, ganzelever heb ik gegeten, leverworst heb ik gegeten, maar dat allemaal bij elkaar: ganzelever worst, heb ik nooit geproefd. Een grappenmaker had een gezel schap aangenaam beziggehouden, en toen hij zijn programma van aardig heden had uitgeput sloeg hij het volgende spel voor. Elk der aanwezi gen, hijzelf er onder begrepen, zou een tienguldenstuk inzetten, en wie het meest had van het voorwerp dat hij zou noemen, zou den pot winnen. Daar hij verzekerde, dat hij van geen slinkschen streek gebruik zou maken, maar hetzelfde risico liep als de anderen, werd zijn voorslag aan genomen en weldra lag er een inzet van honderd gulden op tafel. De grappenmaker legde er zijn goudstuk bij en richtte met een sluwen glimlach de vraag tot het gezelschap Wie van de dames en heeren heeft de meeste valsche tanden Algemeene stilte, dooreen eenigszins gedwongen lach gevolgd. Ik heb er drie, ging de grappen maker voort wie heeft er meer? Hij mocht den pot opstrijken. Zeg, Jantje, kan je wel merken, dat je zuster van mij houdt? Jawel, zij heeft u van middag nog verdedigd. Verdedigd Sprak er dan iemand kwaad van me? O niet erg. Vader zei dat u een aap was ea toen trok zus uw partij en zei dat men niet alleen op het uiterlijk af moeBt gaan. In een courant stond een bericht betreffende een dollen hond en daar in werd o. a. gezegd„Het smart ons te moéten meedeelen, dat voor het dier werd afgemaakt, het onzen geachten ingezetene den heer N. beet en verscheidene andere honden." Onvrijwillige zelf vereering Mark Twain was op zijn eerste groote ieestmaal in Londen, waar 800 of 900 gasten waren. Hij bekent, dat hij, aan zulke di ners niet gewoon, zich daar niet recht thuis gevoelde. De Lord Mayor, of een ander, las een lijst van de voor naamste gasten, voordat men begon te eten. Wanneer hij aan een uit blinkenden naam kwam, begonnen de andere gasten te applaudisseeren. „De heer, die naast mij zat," aldus verhaalde de Amerikaansche humo rist, „bleek een goed prater te zijn. Juist toen wij aan een interessant punt kwamen, werd er verschrikke lijk geapplaudisseerd. Zoo'n applau- dissement had ik nauwelijks ooit ge hoord. Ik begon zoo hard ik kon met de anderen mee in de handen te klappen, en merkte op, dat menig een zijn aandacht op mij gevestigd had en dat sommigen mij vriendelijk en aanmoedigend toelachten. Ik schoof op mijn stoel heen en weer en klapte harder dan ooit. „Wie is 't vroeg ik den heer aan mijne rechterhand. „Samuel Clemens, in Engeland be ter bekend als Mark Twain," ant woordde hij. Dadelijk hield ik met klappen op. Het was alsof ik door den grond zonk. Nooit in mijn leven ben ik zoo verlegen geweest." Een Indiaansche zonnedans. De zoogenaamde zonnedans der Cree-Indianen in Montana heeft on langs, trots alle strafbepalingen, door de Amerikaansche regeering daarte gen uitgevaardigd, toch weder plaats gehadhet „feest" heeft drie dagen geduurd en den ondernemer niet weinig voordeel aangebracht, die een hoog entréegeld hief van de nieuws gierigen, die de aldus „tentoongestel de" Roodhuiden wilden aanschouwen. Niettegenstaande de waakzaamheid van den betrokken sheriff werd de afschuwelijke ceremonie te Havre, in het noorden van Montana, in al hare nauwkeurigheid uitgevoerd, ten aan- schouwe van eene bij duizenden toe gestroomde menigte, die natuurlijk voornamelijk uit dat soort van lieden bestond, voor wien een stierengevecht of iets dergelijks, waarbij de woeste hartstochten worden geprikkeld, on eindig liever is dan een uitstekend opgevoerde opera bijv. Vier fanatieke Roodhuiden hadden zich aangemeld om de marteling te ondergaan. Zij lieten zich aanhaken, die in hun lichaam waren geslagen, een half uur aan palen ophangen Gedurende deze hangpartij werd hun hoofd, ter aangename afwisseling, met een zweepje geslagen. De „fakirs" waren allen, nadat de bepaalde tijd verstreken was, bewuste loos van de pijn, wat wel geen ver wondering zal wekken. De fraaie vertooning was evenwel hiermede volstrekt nog niet afgeloo- pen. Het meest „boeiende" van dit afschuwelijk schouwspel werd voor de bezoekers tot later bewaard. Een jon ge, naar den rang van hoofdman strevende Indiaan liet zich de huid op de beide schouders opensnijden en bufifelschedels daarin hangen. Met dezen vreeselijken last be zwaard, stond hij een uur lang on beweeglijk en maakte vervolgens eene wandeling van 800 schreden heen en terug over de weide, waarop de ver tooning plaats had. Daarop stond hij toe, dat hem uit de huid van de ar men tachtig kleine stukies werden gesneden, om onder de toeschouwers als „souvenirs" te worden verdeeld KUNSTHANDEL. Restaurateur van Schilderijen. De Expositie dagelijks behalve Zondag geopend. Vrij entrée bij introductie. Directie VOS ZOON. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Schiedam, van Je N. A. S. M., vertrok Donderdag 27 Sept. van Newyork naar A sterdam. Het stoomschip Werkendam, van de N. A. S. M., arriv. Donderdag 27 Sept. van Rotterdam te Newyork. Het stoomschip Veendam, van de N. A. S. M., van Rotterdam naar New-York, pass. Donderdag 27 Sept., des nam. 6 uur 20 min., Lezard. Het Btoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, pass. 27 Sep tember Sagres. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, vertr. 28 September van Perim. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavo-kerk alhier, op Dinsdag 2 Oct. 1894 des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN PROGRAMMA. 1. Marche pontificale Lemmens. 2. AdagioSchumann. 3. Koor uit't Oratorium PaulusMendelssohn. 4. Rhapsodie No. 2. Saint-Saens. 5. AriaRh&nbergen. op ZONDAG 30 Sep., TE HAARLEM. Qroot» Ktr- Voorm. 10 ure, Moeten. Nam. 2 ure, Veen. Doojji bediening. 's Av. 6 ure, Kaottenbeld. Wituwe. K«rk. Voorm. 10 ure, Barbar Jens-Kérk. Voorm. 10 ure, ran Lennep. Woensdagavond 7 ure, Swaan. Baktnttttr Kérk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Veen. Eglue Wallonné. Dix heures, Pijnacker Hordijk, pasteur h Nimègue. Ckrittétijk Gértfornwrrdt G*m*4u. Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, av. 5 ure. Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 'at»v. ure, Vrolik, va.i Schevemngen. Luthériehé Kérk. Voorm. 10 ure, Helper Sesbruggec. Kérk dér Veretnigdé Doopigetmdé. Voorm. 10 ure, Hesta. Hémonstranitcki K$rM. Voorm, 10 ure, Tideman. K*rk dtr Brosdergémsenten. Voorm. 10 ure. Weiss. 's Avonds 6 ure, Daivendak, luth. pred. van Weesp. Noordérkêrk f Aiddéritraai.) Voorm. 10 ure, 'sav. 6 ure. Langhout. Woensdagavond 8 ure, Langhout. Neaard. Herv. Kark, Benaebro«5« Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr, Beverwjjk. Voorm. 10 ure, Baltela. Theol. Cand. Nam, 1 ure, geen Zondagschool. Evangl. Luthtrsche Kerk. Voorm. 10 uie, K. A. Gonlag. Doootgezindé Kérk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. SIoenaeodlMl, Voorm. 10 ure, H. H. Barger. Voorbereiding. Nam. 2% ure, H. H. Barger, ftfceeni slede, Voorm. 10 ure, J. Kuylman. Houtrijk en Polane». Voorm. 10 ure, Knottenbelt. pred. te Haarlem. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loeuen Martinet. I^oarndaia. Voorm. 10 ure, Hoog. Velsen. Voorm. 10 ure, de heer van Zweden. laudvoori. Voorm. 10 ure. Boon. van Beverwijk. MARK TNIEUWS Leiden. 28 Sept. De aanvoer en prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 32 Stieren f51 af230, 170 vette Ossen en Koeien f120 a f262 of f0,60 a 0,70 per Kg., 76 Vare id. f106 a f210, 56 Graskalveren f13 a f4,7 45 vette id, f44 a f95 of f0,70 a f0,90 per Kg., 14 nuchtere id. 17, a f19,826 vette Schapen f15, a f34,of f0,40 a f0,45 per Kg., 372 weide dito f 12,a f23,132 Lam meren f7,a f 16,210 magere Var kens f15 a f34, 396 Biggen f4,a f 12,30 Veulens f 55 a f105,0 Paar den fÓ.a f0. ,105 Kalf- en Melk koeien f112 a f250. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp Haarlemmermeer, 27 Sep tember 1894. Witte tarwe f4.25 a f5.25, Rogge f3,50 a f 4.Haver f4,50 a 16. Chevaliergerst f4.20 a f4.60, Win- tergerst f2.75 a f3.25, Duivenboonen f5.75 a f6.25, Paardeboonen f5. Kanariezaad f8.a f9.Karwei- zaad f 13.50 a 14.50, inclusief Kool zaad f5.80 a f6.50, Blauw maanzaad f7.af 8.Bruin mosterdzaad f 12. a f 14.—. r'notograpiiit.. .i. ïtiiïïAh&\, /isc.ox-j.iüa«ain-öL»x a m. Opname lniteutaséi. Specialiteit in Kinderportretten, onvergaa kelijke Portretvergrootingen 7 net afgew. Alb. Portr. a ƒ1, 1 Cab. Portr. alle genres 0,5O 1 Salon Portret, van af 1.50 Groepeeringen denzelfden prijs. Dagelijks geopend bij elke weers gesteldheid. Zie Etalage bij op de Parklaan So. 4, bij het Kenaupark. is het van het Kleinste Prijs, welke op ieder gewonnen moet wor den is /14—25. Jaarlijks 3 Hoofdprijzen van benevens talrijke andereprijzen. 6ARANT1E-F0NDS ea RESERVE-FONDS gedeponeerd bij de Nederlaodsche Bank. 7 April 1894. Correspondenten te Haarlem Disconto van Wissels 2Va pet. do. Promessen 3 Rente Korte Bel 3 do. bel. Binnenl. Eff. 2Vs do. Buitenl. Eff. 3 do. op Goederen. 3 Het kantoor is geopsna van 9luur. DE HAARLEMSCHE BANXVEBEENIGING Teditit» van Berkttfiöi i se Dierst;, Kleine Hontatraat 11, belast zich o. a. met aan- en ver koop van Effecten, inwisseling van Coupons, Bewaring en Admi nistratie van waarden. Neemt gel den a Deposito. Aanbevelend, In de eersie helft van October a. s. kom' in lossing, eene lading eerste qualiteit Grove Ruhrsche Kachefkolon a 70 Cent per Hec toliter, vrij aan hu;, bezorgd, met vriendelijk verzoek bestellingen zoo spoedig mogelijk op te geven. Adres 47 Nassaulaan 47. tuèiiii 3J„ "ïi GROSSIEP. IN Uiterst concurreerend. f 0,80 per 5 H.G. Uitsluitend verkrijgbaar bij Sigarenmagazijn, groote Houtstraat 1. in de nieuwste ar,*, -i eu van/ tót ƒ8,alles ae; b-.iein, ilstdf wt 100 sM:teil1 1 - -.ramden, VISSEB. QrcoU Houii.rtu" 24;

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 11