INGEZONDEN. Vervolg Stadsnieuws. Athletiache Wedstrijden. StoomYaartfa3-';chten. Burgerlijke Stand. zou hij een yreeselijk lot ondergaan. In weerwil van deze bedreiging heeft de concierge onmiddellijk de politie gewaarschuwd en deze doet thans onderzoek. De ziekte van den Czaar. Volgens de te Petersburg ontvan gen berichten is de gezondheidstoe stand van den Keizer bevredigd en bestaat er geen reden tot bezorgdheid. In alle gevalle bevindt de keizer zich thans beter dan de laatste dagen te Spala, en bij slaapt ook goed. Het dagblad „Asti" te Athene kon digt aan, dat de Czaar met de kei zerlijke familie over eenige dagen op Corfu zal aankomen en zijn intrek zal nemen in het slot „Bon Repos" van den koning van Griekenland. Runsteieren. Het fabriceeren van eieren schijnt thans een voldongen feit te zijn. In Én- geland moeten in enkele inrichtingen meer dan duizend stuks per uur ver vaardigd worden, en wel uitsluitend harde eieren. Het recept luidt als vol**t De dooiers worden gevuld meteen deeg, samengesteld uit meel, stijfsel en andere ingrediënten. Het eiwit wordt van Albumine gemaakt. Che misch zijn deze eieren zeer ;gelijk aan natuurlijke eieren. Het vlies van het ei bestaat uit een huidje gelatine de schaal is van gips, doch een weinig dikker dan die van het origineel. De dooier wcrdt tot een kogel ge rold en sterk afgekoelddaarna wordt hij in de albumine gedaan en aan een zeer snelle draaiende beweging onderworpen, waardoor hij eivormig wordtdaarop wordt hij opnieuw sterk afgekoeld. Het militaire schandaal te Athene. Alle officieren, die te Athene te rechtstonden wegens de vernieling van het bureau der Akropoliszijn door den krijgsraad met algemeene temmen vrijgesproken. Schadevergoeding bij Spoor wegongelukken. Het spoorwegongeluk bij Apilly zal der Compagnie du Nord duur te 6taan komen, afgezien nog van de materieele schade. AI de gewonden hebben een eisch tot schadeloosstel ling ingediendzelfs is dit geschied door iemand die niet in den veronge lukten trein heeft gezeten, maar eerst later gewond werd. Een en ander zal vermoedelijk aanleiding geven tot langduriga processen. De weduwe van den stationschef Apilly had te kennen gegeven, dat zij geen voordeel wilde trekken uit den dood van haar man, die het slachtoffer ib geworden van zijn eigen onvoorzichtigheid, en verzoekt een bescheiden som waarmede zij in de eerste behoeften zou kunnen voor zien, De Maatschappij heeft haar 10,000 fr. uitbetaald, behoudens haar recht op pensioen als ambtenaars weduwe. Aan de familie van den Belgischen advocaat Briffaut, die bij het onge luk werd gedood, zal de maatschap pij een zeer groot bedrag hebben uit te keeren. In Zwitserland dragen de spoor weg-maatschappijen gezamenlijk het verlies door een ongeluk veroorzaakt, voor zooveel de schadeloosstelling aan de slachtoffers betreft. De maat schappij op wier lijn het ongelnk is gebeurd, betaalt één derde, en de overige de rest, naar verhouding van het mijlentuL Dit stelsel is zoowel voor het pu bliek als voor de Maatschappijen het voordeeligst. Voor het publiek, om dat de uitkeering dan allicht groo- ter is, en voor de maatschappijen, omdat de balans van de maatschap pij op wier lijn het ongeluk gebeurt, dan niet te veel bezwaard wordt. Eene stad overstroomd. Tengevolge van de zware stortre gens is de Italiaansche stad Ancona overstroomd. Het hospitaal waarin 600 zieken verpleegd werden, is in gestort; men vreest, dat een groot deel der zieken gedood is. De hertog van Tork. Leeds was Vrijdag in feestdos, ter eere varf het bezoek van den hertog •n de hertogin van York, die de nieuwe geneeskundige school kwamen openen. Terwijl de vorstelijke bezoekers in een open rijtuig door de feestelijk versierde straten reden, deed zich het voleende incident voor. Een armoe dig gekleed man sprong plotseling op de trede van het rijtuig waarin de hertog van York en zijne gemalin gezeten waren, en klemde zich aan het portier vast. Een der lanciers van het escorte was dadelijk bij de hand om den man weg te sleuren, maar dezo liet eerst los, toen een an dere lancier hem met het plat der sabel op de handen sloeg. Het geval veroorzaakte groote opschudding want men dacht niet anders of het gold een aanslag op den prins. Zoo erg was het niet: de man had den prins slechts de hand willen schud den. Het bleek iemand van zwakke geestvermogens te zijneen wapen werd niet op hem gevonden. Het geval is dus goed afgeloopen, naar de Daily News acht het toch verontrustend, dat iemand uit het publiek in de onmiddellijke nabij heid van de vorstelijke personages kon komenzoo iets moest onmoge lijk zijn, na de vreeselijke waarschu wing welke de geheele wereld heeft ontvangen in het lot van president Carnot. De beide detectives, die spe ciaal met den bewakingsdienst wa ren belast, waren juist bezig met het arresteeren van een zakkenroller en hadden hun aandacht op het kri tieke moment dus niet bij het rij tuig. Die nederige taak, zegtjhet blad, hadden zij aaD de plaatselijke politie moeten overlaten. Een hond die op wacht wordt gezet bij een schat, moet niet achter ratten loopen. De oorlog tusschen China en Japan. De londensche avondbladen bevat ten een telegram uit Niu-chan (prov. Shen-tsin, waarin Mukden ligt) mel dende dat alle Chineesche troepen zich naar Mukden terugtrekken. Vol gens een ander gerucht zou deze strijdmacht teruggeroepen zijn, om de ontscheping der Japanners aan de golf van Petchili te beletten. Een telegram uit Shanghai vermeldt het gerucht, dat een vloot van om streeks 70 Japansche oorlogs- en transportschepen Dinsdagavond de golf "van Petchili is binnengevaren na de landengte west van Chifu te zijn gepasseerd. De vloot zette koers naar liet westen. De vrees dat de Japanners een le ger zullen ontschepen op, Chineesch grondgebied, neemt steeds toe. In alle havens zijn schepen naar buiten ge zonden om uitkijk te houden. Men vraagt aan alle schepen of er geen Japansche vaartuigen gezien zijn. Het nog niet bevestigde gerucht van de verschijning der Japansche vloot veroorzaakt groote opgewon denheid te Chefoo. Eenige stoomboo- ten, sedert aldaar binnengeloopen, verklaarden echter niets bespeurd te hebben van de 70 Japansche trans portschepen die aan den ingang der goll van Petejilli zouden gezien zijn. Volgens berichten uit inlandsche bron van de Koreaansche grenzen, hebben de Chineezen, die naar men meende bezig waren zich te concen- treeren bij Negan, deze stelling ver laten en zijn teruggetrokken naar Kalchan (ten zuiden van Niu-Chwang). Zaterdagmiddag liep het gerucht, dat de Chineesche autoriteiten er overi denken, den doorgang bij Woosung te sluiten. Indien tot dezen maatregel werd overgegaan, zou de scheepvaart op Shanghai stilstaan. Te Shanghai wordt beweerd, dat de Japansche troepen reeds Moekden hebben bereikt. Aan de New-York H»rald wordt althans uit Shanghai gemeld„Hier zijn telegrammen ontvangen uit Moekden, waarin wordt gemeld, dat duizenden Chineesche soldaten in groote verwarring de stad zijn door getrokken. Deze soldaten zijn op den terugweg naar China. Men gelooft, dat de Japanners Moekden reeds hebben bezet. De Japansche troepen worden geholpen door 10.000 gewa pende Koreërs. De keizerin-weduwe van China heeft nu de regeering overgenomen." Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingebonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Antwoord van X. aan den heer T. M. Bepaaldelijk had ik een tegen ge schrijf als dat van U niet verwacht, ik vroeg toch m. i. duidelijk in mijn vorige schreven; „dat zij die even als ik, zeer gaarne „zagen dat de politieagenten beter „voor hun diensten werden bezoldigd, „my hun kaartje zouden toeeenden, „teneinde den Raad te bewegen hun „verzoek in te willigen." Het was mij toch over bekend, dat de politie door een deel der bevol king vaak wordt miskend (om *t woord gehaat hier niet te gebruiken) van daar dat ik mijn opro ping bepaalde tot Symphatiserendtn. Uitvoerig op al uw vragen ant woorden doe ik momenteel niet alhoe wel ik overtuigd beu, dat wanneer wij eens in gesprek kwamen (en hier toe verklaar ik mij bereid) U mij niet zoo geheel in 't ongelijk zou stel len als u thans tracht te doen. Waarlijk Mynheer T. M. 12V2cent per uur, voor dag en nachtdienst (en dat verdient een agent 3e klasse maar, reken maar uit ƒ10,50 p. week en zij maken 84 uur, en, dan moet er niets geen extra dienst voorkomen en dat gebeurt bijna dagelijks) vindt u dat nu zelf ook niet te weinig? Volgaarne geef ik u toe, als dat er vele zijn die minder als f 10.50 p. w. verdienen, ook zij behoeven lotsver betering, en niets zou mij aangena mer zijn ook iets in hun voordeel te kunnen doen, ai verwacht u dat van mij niet. Ik herhaal dan ook mijn verzoek om adhaesie-betuigingen zoo spoedig mogelijk aan het bureau van dit blad te willen inzenden. Laten wij den mannen, die voor ons zoo dikwijls, en soms zeer groote dien sten verrichten, deze kleine contra dienst bewijzen. Dankzeggend Uw. Dw. Dienaar, X. Mijnheer de Redacteur Mag ik U beleefd om eene kleine plaatsruimte voor het onderstaande verzoeken Heienmorgen langs het Bolwerk wandelend zag ik tot mijne ergernis, dat gisteravond of hedennacht weder eens een der fraaie banken, ditmaal dieachter het instituut „Prins" totaal vernield was. Uit den grond getrokken, het ijzeren voetstuk geheel doormidden gebroken en eenige zit- tinglatten eraf gerukt, verkeerde de bank in zulk een ontredderden toe stand, dat reparatie niet wel moge lijk is. Er zal dus weer een zitplaats voor algemeen gebruik minder zijn. Het zoude immers niet te verwonderen zijn, als de Ver. tot Verfr. enz.die reeds een groot aantal van deze ban ken aan de gemeente cadeau deed, er den brui van gaf met dit loffelijk werk voort te gaan, als voor de in standhouding er van niet beter wordt zorg gedragen. En m. i. is in dit geval de schuld aan de nachtpolitieagenten of liever, daar zij slechts gaan waar ze gestuurd worden, aan de orders hunner chefs, die zij gehouden zijn op te volgen. Een strengere bewaking van de plantsoenen, aaet wat minder ronden in de stad zelve, zou zeker aanbeve ling verdienen. Want al had deze vernieling, die onmogelijk door éen persoon kan gedaan zijn, wellicht niet voorkomen kunnen worden, als de onverlaten diesdergelijke kwajongens streken uithalen, weten dat meer speciaal op hunne handelingen gelet wordt, dan zullen zij niet zoo driest zijn zich te vergrijpen aan een eigen dom der fiemeente, daar geplaatst ten gebruike van iedereen. In de hoop, dat men mij deze eenvoudige opmerking ten goede zal houden, teeken ik, dankend voor de verleende plaatsruimte V. M. Haarlem, 8 Oct. '94. De interualtonale athletische wed strijden die de Haarlemsche Ama teur Football Club Zondag op hare terreinen te Heemstede hield, werden begunstigd door een zeer belangstellend publiek. De wedstrijden namen ongeveer 1 uur een aanvang met. I. Wedloop, internationaal met voorgift, 200 meters Juniores (beneden 16 jaar). Aantal inschrijvingen 6. Een was H. A. M. Gerth van Wijk alhier 2 J. F. Pas, 3 B. M. Smit. Prijzen twee kunstvoorwerpen. II. Touwtrekken, Internationaal, Dit was eën zeer interessant num mer dat in hooge mate de belang stelling van het publiek trok. Hier voor waren ingeschreven 8 mede dingende vereenigingen waarvan een uit Antwerpen niet uit kwam. Voor elke vereeniging kwamen 4 leden uit. Het eerst trok de H. F. C. tegen R. A. P. uit Amsterdam waarna na een mooien strijd de Haarlemmers overwinnaar bleven. Daarna trok de Amst. Athl. Club tegen de Haarl. Gymn. Vereeniging „Sparta" waarin eerstgenoemde overwon; hierna de le ploeg van „Hercules" tegen den 2de van „Hercules" waarin de eerste overwon. Daarna moesten de overblij- venden weder kampen. „Hercules le" tegen „Victoria" waarin laatstgenoem de overwon. De Haarlemsche F. C. tegen de „A. A. C" waarin de Haarlemmers wonnen. De eindbeslissing werd getrokken tusschen de Rotterd. V. C. „Victoria" en de Haarl. F. C. Alsnu moest de winnende club tweemaal overwinnen. Beide partijen waren vrijwel tegen elkaar opgewassen hoewel toch al spoedig bleek, dat de Haarlemmers de baas waren. In den eersten trek overwonnen zij zeer gemakkelijk. De tweede maal ging het iets langzamer. Zeker duurde het eenige minuten alvorens de Haarlemmers hun tegen standers over de streep trokken, onder daverende toejuichingen van het publiek. De team van de H. F. C. bestond uit de heeren A. Koolhoven, L. H. Koolhoven, J. G. Eldering en F. El- dering. De prijs bestond in een kunst voorwerp voor de club en een bron zen medaille voor elk der deelnemers van de winnende club. „Victoria" verkreeg een consolatie- prijs. III. 100 meter kampioenschap van Nederland, prijzen kunstvoorwerp en 2 medailles. 1 (kampioen) C. F. Kellenbach Jr. te Amsterdam, 2 Boby, idem en 3 A. le Lorrain, idem. De kampioen ont ving tevens een lauwerkrans. IV. 150 meter, internationaal met voorgift, prijzen verg. zilv., zilv. en bronzen medaille, aantal inschrijvin gen 21.- In dit nummer was P. M. van de Rivière uit Amsterdam een. V. Engelsche mijl (1609 m.) van meet, clubrace, internationaal, Club- prijs verg. zilv. medaille en 3 me dailles voor de 3 eerstaankomenden. Aantal mededingers 5. Een was de „Antwerp Harriers Union", twee „Volharding" te Amsterdam. De eerst aankomenden waren Ed. Schalier van Antwerpen in 5 m. 7 sec., O. A. His- gen te Amsterdam in 5 m. 9 sec., en W, Gronert te Amsterdam in 5 min. 13 sec. VI. Voetbalwedstrijd tusschen de Amst. Footb. Cl. ,,R. A. P." en de „Haarl. F. C." Hierin overwon laatst genoemde met 1 goal. Door den heer L. J. Wijnands werd aan den heer W. Muiier een lauwerkrans aange boden voor de overwinnende club. VII. Verspringen, internationaal prijzen 3 medailles; aantal inschrij vingen 11. Een was G. Theijs te Antwerpen, 2. Arthur H. te idem, 3 C. Metz, te Amsterdam. VIH. Va Eug. mijl, 804Vs meter,met voorgift, internationaalprijzen 3 medailles. 1. W. Kielman, N. Amstel, 2. Ed. Schalier, Antwerpen, 3. Namuob, Amsterdam. IX. Hoogspringen, internationaal, prijzen 3 medailles, aantal inschrij vingen 5. 1. G. Theys, Antwerpen, 2. Jos. van de Velde, idem. 3. G. F. Labouchère, Driebergen. Ten half twaalf ure voor den aan vang van de wedstrijden werd een lunch gehouden in het „Wapen van Heemstede", terwijl het feest des avonds werd besloten met een gezel lig diner in het café „Brinkmann". Heden is een aanvang gemaakt met de ronabezorging van de aan slagbiljetten van de plaatselijke di recte belasting naar het inkomen over 1894, en zulks in gesloten omslag. VARIA. Zie eens, hoe prachtig de maan schijnt. O, dat heeft niets te beduiden. Dan moet je in „Robert" of „Faust" den maneschijn in de groote opera te Parijs eens zien In een hótel bladert een der gasten in een boek der logés. Wie is dat, deze heer Jan Dek- man O, die is professor aan de hooge- school te O, maar deze! Wie is dat? Pro fessor William George Marie Irving Brutus Van Courtois de la Bin- cherie. O, dat is die kerel die met die groote tooverlantaarn en die geit met twee koppen op de kermis staat. Aflaop der veiling gehouden in de „Gouden Leeuwop Za- ierdag 6 Oct. 1894. 45 perceelen Handels- en Bouwter reinen gelegen te Haarlem nevens en achter elkander aan de oostzijde van den Schoterweg, bij het kadaster be kend onder Sectie U. No. 1 en 2 gecombineerd J. H. van Nieuwenhuizen f1515. 3. J. J. Guldemond f900. 4. D. J. W. Bouwmeester f800. 5. P. v. d. Weegh f650. 6. J. F. von Glahn qq. f320. 7. Idem f390. 8. W. Bosch f380. 9. Idem f390. 10. J. F. von Glahn qq. f345. 11. H. Seegers f340. 12. W. Bosch f340. 13. P. van Du uren f325* 14. P. v. d. Weegh f300. 15. Idem f320. 16. W. Bosch f330. 17. P. van Duuren f295. 18. P. v. d. Weegh f 280. 19. Idem f295. 20. J. F. von Glahn qq. f290. 21. A. v. d. Linden qq. f300. 22 Idem f310. 23. Idem f390. No. 24 tot en met 38 gecombineerd H. J. Geijl f4635. No. 39 tot en met 45 gecombineerd P. Langeveld Pz. 110.470. Het stoomschip Prinses Amalia, ver trok 3 October van Batavia naar Am sterdam, en vertrok 5 October van Pa- dang. Het stoomschip Soenda, van Amst. naar Bataviapasseerde 5 October Perim. Het stoomschip Prins Willem IV, van Amst. naar West-Indië, pass. 6 October des morgens 6 u., Ouessant. Alles wel aan boord. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 6 October Kaap del Armi. Het stoomschip Prins Alexander van Batavia naar Amst., vertrok 5 Oct. van Genua. Het stoomschip Conradvan Am sterdam naar Batavia, vertr. 6 Oct. van Amst. Het stoomschip Edamvan de N. A. S. M., vertrok 6 Oct. van Rotter dam naar Newyork, met 106 passa giers derde klasse. Het stoomschip Koningin Emma, van Java naar Amst., vertrok 6 Oct. van Marseille. He. stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, passeerde 6 October Sagres. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 6 October. C. F. A. Giese en C. Th. C. Wunnink, Amst. J. M. Huisman en E. C. Gover, Lon den. Bevallen: 5 Oct. C. Couperus Manheer d., Bodegrave. Nysingh Van den Bergh d., Meppel. L. van den ArendMc Grath z., den Haag. 6. A. E. M. v. LeeuwenBanmgardt z., den Haag. Overleden: 2 Oct. H.Faber75 j„ Vel8en. 3. J. Bronsdijk Dz. 71 j., Amst. 4. J. Brouwer jd. Apeldoorn. 5. L. E. Krabbendam 77 j., Tilburg. T. A. van der TasDriest 37 j., Am sterdam. Bevallen: 5 Oct. L. v. Lit Klok. z. - 6 G. E. WitteVerhoek z. - M. H. v. Rooijenv. Bilderbeekd. - 8 A. J. Clousv. Oudenniel d. Overleden: 4 Oct. J. Porre 72 j. Hagestraat. MARKTNIEUWS Haarlem8 Oct. 1894. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f0.a f0,Witte tarwe f 5,25 a 4.50, Rogge f 3,50, a 0, Haver f 2,62s a f2,60, Gerst 13,50 a 0,Groene erwten f0,aO,Ca- pucijners f0,aO,Paardenboonen f 5,25 a 5,Duivenboonen f 6,25 a 0,Blauw maanzaad f0,a 0, Bruin mosterdzaad f af Koolzaad f 0,Karweizaad f0.aO.per 50 kilogr. Aardappelen- en Botermarkt, aaiger. verkoclii laagste Hoozs.Br. Boter 19TKg. 192 Kg. f 1,20 f 1,30 Biggen 211 st. 211 st. f5,f 9, Schramm. 79 st. 79 st. flÓ,f12, Aardapp. 505 HL 505 Hl. f2.25 f3.50 Appelen 133 Hl. 107 Hl. f4,— 15, Peren 211 HL. 198 H.L. f2.50 f6.— Amsterdam, 8 Oct. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescne Franeker Jammen f0,a 0,dito Hambur gers f0,a 0,dito Zaaiers fl,70 a 1,10, Zeeuwsche Spuische Jammen f 2,70 a 3,30, dito Flakkeesche 2,50 a 3,Geldersche Kralen f0,a 0,Katwijker Zand f3,a 5,50 Noordwijker Zand f 0,a 0,Hille- gommer Zand f0,a 0,Andijker Muisjes f0,a 0dito blauwe f 0,a 0,alles per Hl. Petr eumberieht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amst., 6 Oct. De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vol gens Renters telegr.: New-York 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15 ct. p. gall. Philadelphia 5,10,5,10, 5,10,5,10,5,10, 5,10 ct. per gall. Ruwe olie82"g, 825, 82£, 825, 825, 82j c. p. v. De noteeringen zijn, te ontvangen aan de Amsterdamsche Petroleum haven AmerikaanscheDisponibel f 5,80, Levering Febr. f0,,Decemb. f0^ Juni/Juli f0,Sept./Dec. f5,80. Russische: Disponibel f0,Entr f0,los in Entr. Edam, 6 Oct. KaasAangevoerd 80 stapels, weg. 19239 Kg. Hoogste prijs t' 27, - de 50 Kg. Alkmaar5 Oct. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 532 stapels, weg. 162874 Kg. Prijzen: kleine Gras Kaas f28,Commissie Gras f25,mid delbare Gras f26,50.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 3