BIJVOEGSEL Stadsnieuws. Binnenland. Politiek Overzicht. BEHOOUENDE BIJ A AFtJLEM's DA Gr BDAD VAN Dinsdag 13 November 1894. Door den heer S. de Jager alhier, zijn als prijzen gegeven voor het Internationaal Wapenfeest in het Paleis voor Volksvlijt te Amster dam, op Zondag 18 Nov. a.s. een Zilveren Medaille en een Verguld Bronzen id. voor de verst komende vereeniging en een Insigne voor den schoonsten stand personeel degen. Voetbalwedstrijd. Zondag had te Heemstede een oetbalmatch plaatsde Haarlem- cke Footbal-Club versa «Go Ahead" e Wageningen, welke club versla ren werd door de Haarlemmers iet '1 tegen 5 goals. Door de politie alhier zijn aan gehouden twee jongens van 9 en 11 irenverdacht van diefstal van en zilveren horloge ten nadeele an een 13-jarigen knaap, die dit lorloge geborgen in zijn jas, bij ndere jassen had nedergelegd in iet Frederikspark, terwijl hij zich Zaterdagnamiddag aldaar bezig deld met footbalspel. De verdaeh- en geven voor, het horloge gevon- ien te hebben. Het was reeds door j lunne moeder naar de Bank van eening gebracht. Heden morgen is in het Zuider- luitenspaarne opgehaald het lijk an den 43-jarigen meubelmaker van den Berg, die sedert 28 Ictober j.l. werd vermist. De voorloopige uitslag van den egelwedstrijd, afd. B., van de ke- elelub «Haarlem", Zondag gehou- en in het Stations-koffiehuis van en heer Soetmulder, is: Ewaldi 138, «Houdt hem er op" 205 en O. 185, alle van Amsterdam; 1. O. M. 252 en «Onder Ons" 215, leide van Haarlem. Ewaldi wierp 6 negens, het hoog te aantalde heer Borger het loogste aantal punten 70, en de leer G. A. de Lange de minsten onder poedel, 57. Op 18 en 25 dezer wordt den redstrijd voortgezet. Wereldtentoonstelling te Amsterdam. De Internationale Verein für Gasthof-Bentzer verklaarde zich zeer ingenomen met de deelneming der vereeniging aan de Wereldtentoon stelling voor Hotel en Reiswe- zen die in 1895 te Amsterdam zal worden gehouden. Men verwacht da de tentoonstelling uitgebreid en grootsch worden zal. Besloten werd den Voorzitter te machtigen, drie gouden en tien zilveren medailles aan de tentoonstelling te verleenen, met bijzondere bestemming tot uit reiking der door de vereening aan gewezen afdeelingen. De raad der gemeente Beverwijk heeft de begrooting voor 1895 aan genomen in ontvang en uitgaven op ƒ58646,445. De hoofdelijke omslag is met 1000 verhoogd en dus gebracht op ƒ8000, terwijl de opcenten op de personeele belasting, voorheen 60, zijn gesteld op 75. Te Hillegom moet voor de ver kiezing van een gemeenteraadslid eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren H. H. van Wa- veren en J. van Til Jzn, die respec tievelijk 99 en 52 van de 255 uit gebrachte stemmen verkregen. Zondagavond is te Amsterdam de brug ingestort over de Keizers gracht bij de Leidsche Gracht. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Daar bekend was, dat de brug zich in slechten toestand be vond was Zaterdag de passage ge heel afgesloten. Zondag is te Zaandam in een der zalen van café «Suisse» eene intern, tentoonstelling van gastoestellen voor verwarming, verlichting en drijfkracht geopend. Zondagmorgen werd tot groote schrik van de talrijke reizigers, de sneltrein van 8.55 tusschen Haarlem en Leiden plotseling tot staan ge bracht, doordat een der reizigers aan de noodrem had getrokken. Bij het openen van de portieren, bleek tot aller geruststelling, dat dit was geschied door een predi kant, die op een dorp moetende preeken, bij vergissing in den snel trein was gestapt. Tot Leiden medegenomen, werd aldaar tegen ZEerw. procesverbaal opgemaakt. De kapitale boerenwoning «de Vogel" aan den Sloterweg te Haar lemmermeer, bewoond door de Wed. C. Biesheuvel is Zondag mid dag door brand vernield. Van den inboel is veel gered, doch van de gedorschte en ongedorschte granen, geborgen in de woning is alles ver brand. De brand is ontstaan door den Snuiver in 't achterhuis. Alles was tegen brandschade verzekerd. Een belangrijke diefstal. Uit een kermiswagen van zekeren Feije te Winschoten is eene brand kast met 6000 a '10,000 gestolen. Het drietal knechten van Feije is, zooals uit nasporing der politie blijkt, jl. Donderdagmorgen vroeg tijdig met de stoomtram vertrokken in de richting Stadskanaal, en dien zelfden middag ruim 12 uur met den trein van Zuidbroek met plaats biljetten voor Breda. Te Windscho- ten zijn in eene sloot bij den zaag molen van de firma Post de open gebroken ijzeren geldkist en een breekijzer van aanzienlijke afmeting teruggevonden. Iemand die met een langen stok bij zich om eene afsluiting heenstapte en met den stok in het water steunde, stootte op een hard voorwerp en ondekte op die wijze de geledigde kist zoo mede het andere voorwerp. De Tweede Kamer der Staten- Generaal, welke Dinsdag weder bijeenkomt, zal zich na het trekken der afdeelingen. in den loop dei- volgende week bezighouden met de afdoening van eenige ter openbare beraadslaging gereed zijnde wets ontwerpen en in de daarop volgende week waarschijnlijk een aanvang maken met de behandeling dei- Indische begrooting voor het aan staand dienstjaar. Bij het sloopen van een oud pak huis te Monnikendam werden in de opening tusschen de balken in zakjes ruim '110 goudstukken, voor het meerendeel van het jaar 1620ge vonden. Cholera. Zaterdag morgen is te Aarlander- veen een geval van cholera asiatica geconstateerd bij een meisje van 6 jaar, dat Donderdag uit Haarlem mermeer was aangekomen. Haar vader was Zondag aan die ziekte overleden. Aan de Ringdijk der Haarlemmer meer bij Lisse is een arbeider door cholera aangetast; onlangs kwam in deze woning een verdacht geval voor. Te Hillegom, waar de vorige week een vrouw aan Aziatische cholera bezweek, is thans haar 10-jarig dochtertje door die ziekte aange tast en naar de barak overgebracht. toegejuicht. Ten slotte werd met 466 tegen 40 stemmen een besluit door de Kamer aangenomen om over te gaan tot. de orde van den dag, waarbij de maatregelen tegen Robin werden goedgekeurd. Naar de Reiclisanzeiger mede deelt, heeft de Deutsche Keizer het verzoek om ontslag van den Pruisi- schen minister van landbouw von Ileyden aangenomen, en hem den Rooden Adelaar met eikenloof ver leend. Tot zijn opvolger is benoemd landesclirektor von Hammerstein- Lexten. Het Oostenrijksche Huis van Af gevaardigden heeft het wetsontwerp op hel recrutencontingent aange nomen. Verworpen werd een voor stel van Scheieher. waarbij de re- geering werd uitgenoodigd alge- meene ontwapening en de instelling van een internationaal scheidsge recht uit te lokken. De minister van oorlog zeide dat de geweldige wa pening van Europa een kwaad is waartegen Oostenrijk niet in de eerste plaats kan optreden. Na de nieuwe combinatie van het Spaansche Kabinet werd Zondag door de meerderheid der Kamer van afgevaardigden eene bijeen komst gehouden, waarin de minis ter-president de plannen van de regeering besprak. Er bestaat weinig waarschijnlijk heid dat de regeering der Vereenig- de Staten zal tusschen beide komen in den oorlog van China met Japan. Wel wordt het mogelijk geacht dat zij bemiddelend zou optreden. VARIA, Romanzin. In de Fransche Kamer is de re- Deze wolk echter, die de bloe- geering Zaterdag door Lavie ge'in- sems van haar geluk zoo bitter in terpelleerd over het ontslag van ^e.n we® ,tra(h ,™a slechts een nood- Robin als directeur van de wees- s?ho,t' wlenB, blttaren ,S!?aak °iet in inrifhtino- van (Vmniiic Staat WaS den hemelglans hunner n c tng \an bempuis. jonge liefde te verbrijzelen De rechtvaardiging van Dupuy 1 werd door de meerderheid luid (Ongecorrigeerd.)

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 5