Jozef ei zijo Broeder. DE LEVENDE BBIG. Juffrouw, Zijden Stoffen, Politiek Overaeht. GEMENGD NIEUWS IINNISGEVING. ftawfetiaden betrekkingen in Nederland. Burgerlijke Stand. Schouwburg, Haarlem. Woensdag 21 Nov. 18S4. CAVALLER1A RESTICANA. Hollandsch Tooneelyezeischap, DAGMEISJE, nette JONGEN, Een nette Loopjongen WALRATEN, BEUKERS Co, Gisthandelaren. TE HUUR gevraagd T. A. DONNEE, Kleine Hantslraai Na. 8!. GELDERSCHE ROOKWORST, Rolhammetjes, ïreemdelingen bleven In de minder' heid. De uitslag was als volgt: A. J. Meyerink te Haarlem 1S. J. Wor- kum Sr., te Amsterdam 2 F. Wes- selingb, te Haarlem 3. Heden zijn de| wedstrijden beëin digd. Met 9 tegen 2 stemmen heeft de commissie uit de Fransche Kamer voor de Madagaskar-quaestie beslo ten zich voor de expeditie en het krediet verleenen van 65 millioen francs te verklaren. In antwoord op een gestelde vraag over de noodzakelijkheid van de con versie der 3 pet. rente in 2^ pet. zon der vermeerdering van het kapitaal, heeft de fransche minister van finan cien Zaterdag in de Kamer geantwoord dat conversie bij de tegen woordigekoer- sen moeilijk was. Heden houdt de Fransche Kamer geen zitting om de begrafenis van den czaar. Volgens Le Temps luidt de nota waarbij de regeering der Vereenigde Staten haar bemiddeling tusschen Chi na en Japan aanbiedt, als volgt: „Indien de Vereenigde Staten in de gelegenheid waren, door bun goede diensten een vergelijk tusschen China en Japan tot stand te brengen, zou Japan het dan strijdig met zijn be langen achten, indien de Ver«enigde Staten in dien zin handelden De Japansche regeering heeft hier op geantwoord, dat de ministers van den Mikado raad zouden houden, ten einde het voorstel van bemiddeling der groote Amerikaansche Republiek te overwegen. Een Japansch blad, d« „Yorodzu Choho", zegt het volgende omtrent de inmenging van andere mogend heden in den oorlog tusschen China en Japan:„Nauwelijke heeft Japan zijn reuzentaak, de tuchtiging van China, begonneD, oi allerlei mogendheden trachten tusschenbeide te komen." De onlangs opgetreden president der Braziaansche republiek de Mo- raes, heelt reeds een begin van uit voering gegeven aan zijn belofte om zoo spoedig mogelijk de ruit in Bra zilië te herstellen. Nog steeds bevindt zich in de pro vincie Rio Grande do Sul een gedeelte der opstandelingen onder de wapenen. Teneinde eene verzoening mogelijk te maken, heeft de president den gou verneur dezer provincie verzocht zijn ontslag in te dienen. Wanneer een andere gouverneur optreedt, hoopt heer De Moraes, dat de opstande. lingen de wapenen zullen neerleggen De diamantbewerkers te Antwerpen. De werkstaking van de diamant bewerkers te Antwerpen zegt „De Koophandel" is nu ten eindedie goede uitslag is grootendeels te dan ken aan den raad van nijverheid en werk. Het is nog maar een paar maan den, dat deze raad benoemd ishij is zelfs nog niet behoorlijk ingericht reeds werpt hij goede vruchten af; het is inderdaad voor de eerste maal in deze werkstaking dat hij bijeengeroepen is en na eenige dagen onderhandeling is hij er in geslaagd gedeeltelijk de eischen van het werk volk te doen aannemen. Ook verdienen de leden van dien raad den grootsten lof en in het bij zonder de voorzitter van den raad voor het diamantvak, de jhr.Janvan den Bosch. De heer van don Bosch is een self made man, die ondervinding aan men- schenliefde heeft laten paren en er in geslaagd is, na menigvuldige stap pen aangewend te hebben, de verzoe- ningsmiddelen te doen zegevieien. Naar wij vernemen zal de raad van nijverheid zich nog bemoeien met de zaak, om de laatste moeielijkneden uit den weg te ruimen. Het is te hopen dat dit voorbeeld goede vruchten afwerpe en dat, in de toekomst, men zich immer wende tot de raden van nijverheid en werk dat patroon en werkman in dit mid den hunne grieven uitleggen, en recht behalen zonder werkstaking en zon der pijnlijke opofferingen." Overstroomingen. In het zuiden van Engeland heeft men grooten last van overstroomin gen, daar vele rivieren, tengevolge van de hevige regens der laatste da gen buiten de oevers zijn getreden. In vele plaatsen is daardoor groot nadeel aangericht. Het Theems-dal staat gedeeltelijk onder water. Het bekende „Eton-College" bij Windsor moest zelfs voorloopig gesloten wor den. Het spoorweg-verkeer is op enkele lijnen gestaakt, daar de wegen over- De tentoonstelling van 1900 te Parijs. Van de 118 plannen voor „clous' op de tentoonstelling te Parijs in 1900 heeft de commissie ter beoordeeling 35 uitgekozen, die meer speciaal i de aandacht der volledige com missie worden aanbevolen. Er zijn plannen voor amusement en nuttige ffannen bijonder de eerste natuur- 'ijk ook oud-Parijs, waarvoor ver schillende deelen der oude stad wor den aanbevolen, het theater door alle eeuwen heen, een „place du Caïre," een {klok van 200 ton opgehangen in een reuzentoren (zal die „amusant" zijn?) enz. Onder de nuttige plannen vind men er een waarvan Flamma- rion een der ontwerpers isdeze wil op een schaal yan een 350000ste de maan namaken en de bezoekers in een beweegbare balloncaptif een reis daaromheen laten maken. Ook wil in een panorama de vroegere tentoonstellingen van het jaar VI der republiek af laten zien. De uitvaart van keiser Alexander. Prins Hendrik van Pruisen, die den Duitschen keizer zou vertegen woordigen bij de teraardebestelling van Czaar Alexander III, die heden heeft plaats gehad, is Zondag te St. Petersburg aangekomen. Czaar Nico- laas en de Duiteche gezant, generaal Von Werder ontvingen den prins aan het station. Koning Christiaan van Denemarken, de erf-groothertog van Luxemburg, prins Eugenius van Zweden en de verschillende buiten gewone vertegenwoordigers der andere regeeringen waren daar reeds eerder aangekomen. Al deze afgezanten woon den de mis bij, die Zaterdag ter nage dachtenis van den overleden czaar werd gehouden. stroomd zijn. Te Newberry brengen bakkers en slagers hun waren in booten rond. Ook de brievenbestellers varen rond en reiken in mandjes, aan lan&e stokken hangende, de brieven aan. Zoo is ook de toestand te Bath en in vele andere steden. Volgens'de laatste berichten begint echter het water overal te vallen. gedoode en drie gewondenin de ge vangenis hebben de gevangenen van de gelegenheid willen gebruik maken om geweld te plegen en te ontvluch ten. Te Reggio had men tot Zaterdag ochtend acht uur zee schuddingen ge voeld. De huizen te Palmi, Sominara, Sant-Eufemia en nog andere oorden hebben veel geleden. Men vreest dat menig mensch onder het puin geble ven is. Een trein die van Pizzo kwam, is bij Bagnaro moeten blijven staan de weg was zoo versperd dat hij den weg naar Reggio onmogelyk kon voortzetten. De gruweldaden in Armeniö. Uit Varna wordt aan de Standard, bericht, dat de moord op de bevol king van Moneh, door de Turksche troepen gepleegd, het gevolg is van de weigering der bevolking om de be lasting te betalen. Bij de aankomst der troepen legden de inwoners de wapenen neder, maar de goeverneur besloot een voorbeeld te stellen en gaf den soldaten bevel te vuren. Eeni ge duizenden inwoners van 25 dorpen werden vermoord. De Britsche consul begaf zich naar de plaats van de misdaad en maakte een rapport op, dat aan den Sultan overhandigd werd. De goeverneur der provincie be schuldigt den consul de bevolking opgeruid te hebben en stelt hem ver antwoordelijk voor de gevolgen. Een officieele nota van het Turk sche gezantschap te Londen stelt het gebeurde op de volgende wijze voor: Eenige Armenische roovers en een oproerigeKurden-stam stichtten brand en plunderden in vele Muzelmansche dorpen. De geregelde troepen, die naar de plaatsen gezonden werden, hebben de orde hersteld. Alleen de Armeniërs hebben geplunderd. De Times heeft reden te gelooven, dat de Sultan een commissie zal zen den naar de plaats van den moord. Te Londen zijn nog nadere berich ten ontvangen betreffende de wreed heden. welke door de Turken zijn ge pleegd. De goeverneur van Tiflis beschul digt den Engelschen consul, dat hij aanleiding heeft gegeven tot de onge regeldheden door de bevolking aan te sporen de belastingen te weigeren. De Turksche regeering handhaaft echter haar bewering, dat zij onschul dig is en blijft de schuld werpen op de Kurden. Dat vele dorpen verwoest en de inw ners vermoord zijn, wordt niet door de Porte ontkend. Het eenige, dat de Turksche regee ring tot haar verontschuldiging kan aanvoeren, is, dat haar troepen zich niet aan deze wreedheden hebben schuldig gemaakt. De berichten over hetgeen werkelijk is voorgevallen, zijn echter nog zoo tegenstrijdig, dat men alvorens de zaak te kunnen be- oordeelen, uitvoeriger en meer be trouwbare mededeelingeu dient af te wachten. Eene aardbeving in Italië. Vrijdag heeft in de omgeving van Reggio (Calabrië) eene aardbeving plaats gehad. Te Reggio en te Bag- nanino is daardoor groote schade veroorzaakt. Volgens latere berichten uit Rome ontvangen hebben de aardbevingen schade veroorzaakt te Messina en te Reggio. Te Messina heeft men éen De oorlog tusechen China en Japan. Volgens telegrammen uit Hiros- ima zouden de Japanners Vrijdag de Deschieting van Port Arthur aange vangen hebben. Naar aanleiding van den hernieuw den opstand der Tonghaks, heeft de Japanzche regeerin^ troepen tot dem ping afgezonden, die den Hen dezer slaags raakten met eene veel sterkere macht der opstandelingen, nabij Tjin- sjin. De opstandelingen werden geheel verslagen en lieten 186 dooden ach ter, alsmede veel wapenen en am munitie. Het verlies der Japanners was gering. Uit Sjanghai verneemt de Times dat de Chineesche vloot Dinsdag et telijke Japansche schepen voor Port Arthur waarnam, die afdeinsden. De generaal der Chineezen in Mantsjoe- rije laat Moekden liggen en rukt naar het Zuidwesten op ten einde Port Arthur te ontzetten. Caaar Nioolaas. Volgens een telegram, door Wolffs bureau te Berlijn uit St. Petersburg ontvange», ia de voltrekking van het huwelijk tussehen Czaar Nieolaas en prinses Alix van Hessen nu defini tief vastgesteld op 23 November. Burgemeester eu Wethouders van Haarlem brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat de eerste zitting van den Militieraad voor de lichting 1895 voor deze gemeente «al gehouden worden in den Doelen alhier, op Maan dag den lOn December a.s. voor hen aan wie bij de loting No. 1 tot en met no. 250 is ten deel gevallen, en op Dinsdag den lln December a.s. voor ben, aan wie bij de loting No. 251 tot en met no. 534 is ten deel gevallen, telkens des voormiddags ten 10 ure, en dat die zitting bestemd is tot het doen van uitspraak omtrent: de verschenen vrij willigers voor de mi litie; de lotelingen, die redenen van vrijstelling hebben ingediendde lote lingen, in de artt. 55 en 56 der wet bedoeld, en eindelijk alle overige lo telingen. Burgemeester en WethouderB van Haarlem, gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95); doen te weten, dat bij hunne be schikking van 15 dezer j). aan J. H. Segaar en J. A. Kromberg vergunning is verleend tot oprichting van eene brood- en beschuiibakkerij. VARIA. Het stoomschip Werkendamvan de N. A. S. M., arriv. 17 Nov. van Rot terdam te Newyork. Het stoomschip Gelderlandvertrok 17 November van Rotterdam naar Ned.-Indië. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten, worden aan het Bu reau Kleine Houtstraat 14, op mondelin ge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. v. fijne manuf. te 'i Grav* i. verk. voll. opg. ook ran Druk- en persvrijheid, In Frankrijk is het denkbeeld ge opperd van een belasting op de cor- setten. Zou hierin niet een belangrijke aanranding van de druk- en per s- vrijheid gelegen zijn Stoom YaBribsrichten. Het stoomschip Obdamvan deN. A. S. M., van Rotterdam naar New york, pass. 16 Nov. des voorm. 7 uur 15 m. Lezard. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amst., pass. 16 Nov. Kaap St. Vincent. Het stoomschip Merapivan Rot terdam naar Java, pass. 17 Novemb. Ponta da Guia. Het stoomschip Burgem. den Tex vertrok 17 Nov. van Amsterd. naar Batavia. Het stoomschip Prinses Marie, van Batavia naar Amst., pass. 16 Nov. Perim. Het stoomschip Edamvan de N. A. S. M., vertrok 17 Nov. van Amst. naar Newyork met 244 passagiers derde klasse. Het stoomschip Soenda, vertrok 17 November van Batavia naar Amster dam. Het stoomschip Prinses Wilhelmina vertrok 17 Nov. van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Zaandam, van de N. A. S. M., van Newyork naar Am sterdam, pass. 17 Nov. des nam. 3u. 15 min., S=iRy. 1. Juffr. ia mag. IS Jan. goed bek. genat sal. Winkeij. R. K. zoo «pood. mog. bak. m. vak y. garen en band fi. aal. Corregp. op Java net schr. volk. bek met kant. werkz. en voldoend, m. boekh' t. bijhoud, i. bijboek. bekeadh. m. typewriter atr. t. aanbev, 4. Degel. pers. als boekh. op handelsk. erv. in boekh- en adm. werkz. pr. ref. en voll. inl. 5. Meerderj. jongel. ben. 30 v. kust v. Afrika, kenn. v. eng. taal dubb. boekh. en kantoor- werkz. voll. opg. 6. Reiziger v. goede huize bek. bij lakenhand. en kleerm. 7. Fl. jongm. R. K. te Woecdea in manuf. zaak bek. m. vak geneg. 2 dgn. per week met stal. te reiz. goede get. Besch. energ. man v. nette werkkr. op adm geb. aanv. tegen prov. bij geblek.geseh. vast sal FAMIUEBERICH TEN. Getrouwd: 16 Nov. N. J. Mon- tijn en C. Wallaard, Nieuwpoort. 17. J. Vogel en M. S. F. Bastert, Amst. Bevallen: 16 Nov. A. H. Drost •Den Ouden z., Purmerend. G. A. M. de GraafStubbé d., Gouda. C. MöhlmeyerTijl z., Amst. 17. J. H. PanjerTekelenburg d., Amst. C. v. SteenwijkZwaan z., Amst. Overleden: 6 Novemb. H. L. J. Haakman 64 j., Londen. 14. G. van Arkel 55 j., Breda. 15. W. D. B. de Vos, Amst. C. A. Beels jm. 34 j., Amst. Wed. G. HuffmijerPies 68 j., Amst. 16. H. G. Alink 42 j., Amst. W. W. L. van Goudoever 64 j., Wa- geningen. Dochtertje van K. Koop- mans 7 m., Amst. Ondertrouwd: 19 Nov. F. W. v. Dijk en A. J. Sallmann. Bevallen: 16 Nov. W. Schra- vendijkv. d. Berg z. -17 H. v. Buu ringenSmeets z. - 0. D. v. Vries landv. Dien. d. - W. Hessling v. Raalte d-L. FransmanVelleman 18 T. J. Jansenv. d. Berg z. - S. C. v. d. LaanBoeré z. - K. Hee- resKlerk z. - M. H. v. Hentzv. Zwaan z. -19 M. KerkvlietBuis d. Overleden: 17 Nov. T. J. v. Outersterp 1 m. z. L. Molenstr. - H. Vige 2 d. z. Rozelaantje - A. J. Beek man 81 j. Spairnw.str. - J. W. Scholte 6 m. z. K. Dijk. - 18 G. H. Feije 70 j. M. v. Heemskerkstr. MARK TNIEUWS Haarlem19 Nov. 1894. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f0.a f0,Witte tarwe f 5,45 a 4.65, Rogge f 3,90 at 3,75, Haver f2,50 a f2,40, Gerst f3,25 a 0,Groene erwten f8,a 6,50 Ca- pucijners f 0,a 0,Paardenboonen f 5,10 a 0.Duivenboonen f 5,30 a 5,25 Blauw maanzaad f0,a 0, Bruin mosterdzaad f af Koolzaad f 0,Karweizaad f 15.50 a 0.per 50 kilogr. Aardappelen- en Botermarkt, aangev. yerHociit laagste booss.nr. Boter 223 Kg. 223 Kg. 11,20 f 1,30 Biggen 227 st. 184 st. f4,f8, Schramm. 92 st. 87 st. f 10,15, Aardapp. 240 Hl. 240 Hl. f2.25 f3.— Appelen 95 H.L. 75 H.L. 2.—. 6— Peren 120 HL. 57 H.L. 1.— f 3.— Amsterdam, 19 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Franeker Jammen f0,a 0,dito Hambur gers f0,a 0,dito Zaaiers fl.60 a 1,70, Zeeuwsche Spuische Jammen f 3,50 a 4,dito Flakkeesche 2,75 a 3,25, Geldersche Kralen f0,a 0,Katwijker Zand f0,a 0, Noordwijker Zand f0,aO,Hille- gommer Zand f0,a 0,Andijker Muisjes f0,a 0dito blauwe f0,a 0,alles per Hl. Petr eumbericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amst., 17 Nov. De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vol gens Reuters telegr.: New-York 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15, 5,15 ct. p. gall. Philadelphia 5,10,5,10, 5,10,5,10,5,10, 5,10 ct. per gall. Ruwe olie 822, 82g, 82g, 82g, 82g, 82J c. p. v. De noteeringen zijn, te ontvangen aan de Amsterdamsche Petroleum haven AmerikaanscheDisponibel f 5,80, Levering Febr. f0,,Decemb. f5,80, Juni/Juli f0,Jan./Maart f5,80. Russische: Disponibel f0,Entr f0,— los in Entr. Edam17 Nov. KaasAangevoerd 58 staue1®, weg. 12050 xvg. xioogste prijs 25,de 50 Kg. ADVERTENTIEN. Xederlandsche Opera v/d Stadsschouwburg te Amsterdam. Dir. C. yan mb LINDEN, Groote Opera. Muziek van Méhol. Gevolgd door: Muziek van Mascagni. f De hoofdpartijen worden ge zongen door Mevr. DIRCXv. d Weghe en de H.H. PAUWELS en ORELIO. W" Wegens uitgebreidheid der voorstelling aanvang 7 uür. W Brkende prijzen. Dir. A. VAN LIER, van Amsterdami Donderdag 22, Vrijdag 23, Zaterdag 24 en Zondag 25 Mo-* Yember 1394, 's avonds 7% uur, Onherroepelijk slechts vier huiten- gewone Voorstellingen van Beroemd Sensatie-Drama in 4 be drijven of 11 tafereelen, naar het Engelsch «The Span of Life», met nieuwe Decoration en Tooneeltoe- stellen uit Amerika. tSSf Schitterende lichteffecten. Groot succès in Amerika, Enge land, Antwerpen en Amiterdam, met medewerking van drie onover trefbare Amerikaansche Acrobaten. Baleon, /1,50; Stalles en le Loge f 1,25 Parterre 1,2e Loge 0,75 Gaanderij f 0,30. I» Plaatsbespreking van af heden. GEVRAAGD zoo spoedig moge lijk eene nette voor den Winkel en Huishouding, goed kunneDde naaien. Oude Groenmarkt 26. GEVRAAGD EEN niet beneden 14 jaar, gewend met kinderen om te gaan. Zich te ver voegen Ripperdapark No. 2. GEVRAAGD om direct in dienst te treden een tusschen 16 en 18 jaar, voor Loop- en Winkelwerk. Adres bureau van dit blad. gevraagd in den Boekhandel van JAC. POST, Ged. O. Gracht 15. SCHIEDAM, Agent gevraagd voor Haarlem en Omstreken. Vereischten prima referer den. tegen 1 Januari 1895 een Winkel huis, het liefst met Kelder, in het centrum der stad. Br. fr. met prijs opgaaf onder lett U 3, a/d. Boekh. J. L. BEIJERS, Utrecht. bericht de ontvangst van de alom heiende, fijne alsmede de Westtaalsche in de wicht van 3 h 4 Kilo. voor Koboi on Gar naar !s- Gr, Houtstraat 94. H. J. VISSUt

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 3