Haarlemsche Gasfabriek. Prijs der Cokes. Kleine Houtstraat 9, GEMENGD NIEUWS r F. O. IVI AURITZ, T. A. DONNEE, GELDERSCHE ROOKWORST, Rolhammetjes, hoek Turfsteeg, bij de Anegang. P. CRAMA. Gelöloers der Merlaidsche Bant WESTERKAPPEL HOOFD. Photographies J. PèKTZHEN, Het atelier Is dageiyks geopend by elke weers gesteldheid. Grove COKES, 50 Cents per Hectoliter. Geklopte COKES, 55 Bezorgloon binnen de gemeente 5 Cent per H.L, Maat gewaarborgd. Compagnie al hun geld nam en hun macht voor altijd knotte. De twee raddraaiers haalden de anderen over tot het plan den vol genden avond, dus Vrijdag onze bi- youaks aan te vallen. Den volgenden Vrijdagmorgen zijn daarop de gewe ren uitgedeeld. In de Poerie tegen over het hoofdkwartier had die uit reiking plaats, ongeveer tusschen tienen en twaalven. Niemand onzer kon daarvan iets bemerken, daar al les tusschen de muren gebeurde en men niet eens de menschen aan de achterzijde kon zien binnengaan. Als die overval Vrijdagsavonds wer kelijk was doorgegaan, d n zou het hoofdkwartier geheel in handen des pijands gevallen zijn, daar het slechts loor een kleine macht aan de poort bewaakt werd. Maar van een der stierf in den ?oop van den eene echtgenoote en de ritueele bij dit sterfgeval nood zakelijk, hielden de heeren terug van opzet. De daarop volgende dag, werd nu voor het plan uit gekozen, en, zooals we helaas onder- ronden hebben, is het toen ook vol voerd. De hoofdschuldigen van het verraad zijn aan ons bestuur dus bekend, en zij zullen hun straf niet ontgaan. Ke- is reeds dood, Goesa's hoofd werd gebracht. Coman Pengson is thans Ie hoofdman. Het is wel belangrijk na te gaan welk licht boven staande onthullingen op den loop der zaken werpen. Zoo b.v. moet de oude geheel buiten de zaak gehouden zijn, en er dus niet ten volle schuld ian hebben. Vandaar zijn briei dat wij het eerst geschoten zouden heb ben. Toen hij 's r achts van het vech ten onderricht werd, deelde men hem dat de Compagnie aanviel. In zijn doofheid hoort hij zelf Deze beschouwing wordt door weinigen aangenomen, niettemin, het zoo kunnen zijn. Djilantik heeft in zijn boosheid verlaten, toen het hem bleek dat hij het verraad niet bezweren kon. Behalve zijne medeplichtigheid door zijn zwijgen, Bchijnt hij overi gens niet actief vijandelijk tegen ons te zijn opgetreden. De aankomst der gewonden te Soerabaya. Weder werd te Soerabaya door de Maetsuyker een transport gewonden [aangebracht. Omtrent de aankomst werd aan de Loc. geschreven: Onder de gewonde militairen bevon den zich een drietal zwaar gekwet sten onder de zieken waren eenigen ongesteld en het kwam mij voordat de geëvacueerden over het algemeen ditmaal er vrij slecht uitzagen. Be vreemding behoeft dit niet te baren, wanneer men hoort welke zware ver moeienissen, welke ontberingen onze soldaten in den laatsten tijd geleden lebben. Onder de medegekomen officieren g ik den kapitein der artillerie Tem- ninck, die na voor den tweeden keer geëvacueerd wordt; die officier moet zich bij zijn batterij zeeroverspannen hebben, waarom voor hem j,eenige; tijd rust noodig geoordeeld wordt. De tweede luitenant der infanterie Grootenboer is herstellende van een schotwond, die hij in den onderbuik kreeggelukkig heeft de kogel geen edele aeelen getroffen. De toestand van dezen officier is van dien aard dat hij vermoedelijk over eenige dagen het hospitaal zal kunnen verlaten om zijne verdere genezing bij zijne alhier woonachtige timüie te verbeiden. De' officier van gezondheid 2e klasse S'eeb is eveneens geëvacueerd, doch toewei het met zijne voetwonden einder gunstig gesteld is, deed hij lenst aan boord met den geleider fan het transport, den officier van jezondheid le klasse dr. Portengen, in het is niet onmogelijk dat dr. Neeb net dezen over een paar dagen naar kmpenan terugkeert. De overige medegekomen officieren verden wegens ziekte geëvacueerd. Een imposant gezicht leverde aan )oord een in het zwart gekleede en u de boeien geslagen Baliër of Sas- laker dat moet nog uitgemaakt Worden. Een rijzige figuur met een energiek gelaat, op alle de hem ge- aane vragen het stilzwijgen bewarende. Van zijn geleider, een sergeant van de Barissans, vernam ik dat de ge vangene beschuldigd wordt van ver bad; dat hij namelijk na, onder Foorgeven een Sassakker te zijn een Joosje onze troepen als gids bediend e hebben, naar de Baliërs overge lopen is, doch sedert in onze handen rïel. Wat men met dien man voor tèeft, zal wellicht spoedig blijken >edoelde onderofficier had in last zijn irrestant aan de hoofdwacht alhier tf te leveren. Lombokfeest te Bangkok. In de Siam Observer van den 12n Jetober staat een verslag te lezen van ®on diner, gegeven door de Holland se kolonie aldaar ter gelegenheid jVan de verovering van Mataram. Het okaal was feestelijk met de Holland- sche en Siameesche kleuren versierd; het portret der jonge Koningin hing in een krans van groen en bloemen en de genoodigden droegen allen een oranjerosette op de borst. De oudst- aanwezende dronk een toost op den Koning van Siam en memoreerde la ter de geheele Lombok-zaak, tot aan het verraad op 25 en 26 Augustus waarbij zoovelen omkwamen. Het blad maakt er nog melding van, dat het enthousiasme over het succes der troepen er toe leidde een telegram te verzenden van den volgenden inhoud: „Den Hollandsche gemeente te „Bangkok, voorgezeten door haar „oudste lid, zendt haar welgemeende „gelukwenschen aan leger en vloot „bij de vermeestering van Mataram." De avond werd besloten met een Wien Neêrlandsch Bloed en een Ma- taram-lied, dat door een der leden voor deze gelegenheid was vervaardigd op de wijs van de „Zilveren Vloot." De uitvaart van vorstin Bismarck. De rijkskanselier, Hohenlohe, had per telegram aan Bismarck verzocht, Donderdag de begrafenis van vorstin Bismarck te mogen bijwonen. Bis marck betuigde hem zijn hartelijken dank, maar wees voor dezen keer zijn vriendschappelijk aanbod van de hand, daar de .tijd te kort en de plechtig heid slechts voorloop'g was. Bij de begrafenis bleek het, volgens bericht van ooggetuigen, wel dat Bis marck innerlijk diep aangedaan was, maar hij hield z ch uiterlijk toch flink. Kerst op 't laatst zonk hij aan de rechterzijde van de kist op een kleine voetebank neer, streelde met de hand liefkoozend het houten om hulsel dat het dierbaarste bevatte wat hij had, nam een witte roos uit den krans aan het hoofdeneind van de kist en ging toen somber zwijgend 'thuis weer binnen, terwijl hij die laatste gedachtenis van zijn lieve vrouw aan 'thart drukte. Papieren beelden. Een papierfabrikant te Pittsburg, dezelfde die süoorw'elen van „papier wordt is het zeker dat de vrede zal worden gesloten, en keeren de vreem delingen reeds naar Peking terug. met een laag papierpap, vervolgens weder een laag en zoo voort tot men een behoorlijk dikke papiermassa heeft verkregen. Men bewerkt deze ver Ier met hamer en beitel en werkt ten slotte het beeld met de schaaf af. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerker op ZONDAG 2 Deo. TE HAARLEM. Groote Etrk. Voorm 10 are, Swaan. •a Avonds 5 uie, Gerth ran Wyk Nitwo» Etrk. Voorm. 10 ure, Veen. Jttm-Eerk, Voorm. 10 ure, Hoog. Maandagavond 6 ure, Veen. Woensdagavond 7 ure, Hoog. Bakenttter Etrk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 are, Knottenbelt. Eglitt Wallonne. Dix hourei, Pougot paitenr Amst. Chrittelyk Gtreformetrdt Qemetnu Gedempte Oode Graoht. Voorm. 10 ure, '»ar. 5 ure, Kapteijn, Ber. pred. te Leerdam. Woensdagavond 8 ure, Mulder. KleiH Heiligland. Voorm. 10 ure, Bevestiging van de. Notten, dcor Muider, pred. slhier. s Av. 5 ure. Notten. Intrede. Luthtrieht Etrk. Voorm. 10 ure, Helper Sesbruggen. •s Av. 6 ure. Poolman. Etrk dtr Vertenigdt Doopsgtxtndn. Voorm. 10 ure Craandijk, 's Avonds 6 ure, de Vries. Hemonttrantxcke Etrk. Voorm. 10 ure, Joriiseu, van Amsterdam. Etrk dtr Broedergemeenten. Voorm. 10 ure. Weiss. Noorderkerk Ridderttraat.) Voorm. 10 ure, Langhout. 's Avonds 6 ure, Langliout. Nederd. Herv. Kerk, Benaebroek. Voorm. 10 ure, Gerth van Wijk Jr, Be verwek, Voorm. 10 ure, geen dienst, Nam, 1 are, geen Zondagschool. Evangl. Luthertchs Kerk. Voorm. 10 me, K. A. Gonlag. JDoootgezinde Etrk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Heemstede. Voorm. 10 ure, 3. Kuylman. Woensdagav. 6J£ ure, Kuylman. ■loenendMl Voorm. 10 ure, H. H. Barger. Nam. 8% ure, H. H. Barger, Houtryk en Polanen. Voorm. 10 ure. Boon. van Beverwijk. De oorlog tusschen China en Japan. Volgens berichten uit Mantsjoerije was de aanval dien de Chineezen Zon dag op de strijdkrachten van maar schalk Jamagata hebben gedaan de dapperste sedert Pingjan. Terwijl de Japanners op weg waren naar den bergpas van Fensjoeiling, viel een groot korps Chineesche keurtroepen op den rechtervleugel zijner vijanden aan, maar na een vinnigen strijd werden ze teruggeworpen. De Japanners trok ken daarop de bergpassen van Mo- thianling door en bezetten Langtsoe- sjan en naderhand Liaujang, ten zuiden van de rivier Taitseho en op veertig mijlen van Moekden. Luidens bericht uit Port Arthur heeft de Japansche bevelhebber te Kintsjoe gerapporteerd dat vele dui zenden Chineezen den 21en dezer de stad heftig hebben bestormd en dat ze zeer dapper streden. De herovering van Kintsjoe werd den Chineezen al leen belet door de superioriteit van het Japansche geschut. Ze werden geheel teruggeslagen met een verlies van twee- of driehonderd dooden en gewonden, terwijl de Japanners tach tig man aan dooden en gewonden hadden. Uit Tientsin wordt gemeldt dat Lihoengtsjang naar Takoe is vertrok ken, om de forten te inspecteeren. Telegrammen aan de New York Herald uit Sjanghai herhalen dat de Engelsche admiraal van plan is een gewapende demonstratie tegen de Tsjoesan-eilanden te houden. Voortdurend wordt Lihoengtsjang beticht, en zijn legermacht en die des Keizers houden elkaar in 't oog. Groote troepenmassa's worden afge zonden tegen Kanton, waar de broer van Lihoengtsjang onderkoning is. De correspondent der Pall Mali Gazette seint uit Tsjifoe dat de vre desonderhandelingen tusschen China en Japan met bemiddeling van de I regeering der Vereenigde Staten na- genoeg beklonken zijn. Naar verteld af f0,56 a 0,68 per Kg., 195 Vare id. f95 a f200, 106 Graskalveren f15 a f52, 36 vette id, f44 a f93 of f0,70 a f 0,90 per Kg., 14 nuchtere ld. 17, a f18,1220 vette Schapen f15, a f33,of f0,35 a f0,40 per Kg., 126 weide dito f12,a f44, Lam meren f0,a f0,95 magere Var kens f 14 a f24, 355 Biggen f3,a f12.Veulens faf5Paar den f 28.a f70.,282 Kalf- en Melk koeien f104 a f249. IJmuiden. Van 26 tot 29 Novem ber arriveerden aan den afslag van de beugvisscherij 19 sloepen van Per nis, Middelharnis en Vlaardingen met 800 tot 3100 schelvisch, waarvan de prijzen varieerden van f33.tot f42.50 )er groothonderd, al naar mate kwa- iteit, grootte en dag van aanvoer. Van de |trawlvisscherij kwamen 5 smacks binnen, terwijl de kleine vloot geregeld kon visscken, doch de vis- scherij op kleine schol is zoo goed als afgeloopen en levert dan ook zeer weinig meer op. Banketbakker, Krocht 10. Heerlijke BOTERLETTERS. SINT NICOLAAS. DOKKUMMER TAAI. BOTERBANKET. BORSTPLAAT. CONCERFBEELDJES. STROOIMOPPEN. MARSEPAIN HARTEN. MASCH HARTEN. AMANDEL HARTEN. CHOCOLAAD HARTEN. BORSTPLAAT HARTEN. CV Zie de Etalage. bericht de ontvangst van de alom bekende, fijne alsmede de Westtaalsche in de wicht van 3 i 4 Kilo. •.L/ui-tiinuopoiieil van 2I22V3, ou, «JU en Groote Blokdoozen 20 en 22>/s Cent. Blikken Tramwagen, brandweer, broodkar met 2 paarden 30 Cent. Fluweelen Byoux doosjes enz. 30 Cent. Kap- en Werkdoozen van 65 en 75 Cent. Naaikistjes van af 20 Cent. Griftenkokers uit een stuk van 6 tot 30 Cent. Portemonaies van af 9 tot 70 Cent. Ronde Kinder-Haarkammen van af 5 Cent. Stalen idem 15 Cent. Elastieke Poppetjes, Paarden en Vogels van 15 tot 35 Cent. Beenen Naaldenkokers 7Vï Cent. Aleminium Vingerhoeden, blijven als zilver, 4 Cent. Boekjes Naalden, met 100 stuks, Th Cent. Spelden t 4 Kinder-Horloges van 3 tot 15 Cent. Suikerlepeltjes, nikkel, van 15 tot 40 Cent per dozijn. namaak-zilver, van 40 tot 55 Cent. Thee-scheppertjes 4 en '10 Cent. Suiker- van 6 en 10 Cent. IJzeren Lepels van lVs, 2, 2Vb en 3 Cent per stuk. Nikkel- ot Compositie-Lepels, van 70 tot 120 Cent per dozijn. Idem Koffie-Zeef, 't beste fabrikaat, 17"s Cent per stuk. Prentenboekjes van 25 voor 10 Cent'. Schrijfpapier van af 6 vel l'/s Cent. Notitieboekjes van 3 tot 10 Cent. Nieuwjaarskaarten in grooten voorraad. Kousen van af 22Va Cent per paar, wol. Aanbreiden van Kousen spoedig en goedkoop en voorts alle soorten van Kousen worden spoedig en goedkoop gebreid. Verder vele andere soorten van Goederen tegen de minst mogelijke Prijzen in het goedkoopst Adres: X.B. Bij iedereti gulden die besteed wordt heeft men recht op een Lot in de TOMBOLA, waaronder zeer mooie prijzen, waarvan de lijst op een voor ieder zichtbare plaats hangt. Uw Dw. Dienaar, 7 April 1894. Correspondenten te Haarlem Disconto van Wissels 2Vs pet. do. t Promessen 3 Rente Korte Bel 3 do. bel. Binnenl. Eff. 2l/j do. Buitenl. Eff. 3 do. op Goederen. 3 Het kantoor is geopend van 9luur. KonlngNtrsMt S8< Opname Instantané». Speilalitcli in Kinderportretten, onvergan kelijke Portretvergrootingen Bestellingen kunnen aan Geldontvangers en Metervullers worden opgegeven, alsmede per speciale brieskaar: aan bet Kantoor verkrijgbaar. Telefoon No. 161. DE DIRECTEUR.

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 11