DE ZON. Dat is Concurrentie! 6. DE VLEESHOUWER, lans-, Vrouwen- en Kinder-Ondergoederen, CORSET T E N, Nieuw! Nieuw! 'jon: In do Magazijnen van Solide Gierstraat 10, Schachelstraat 39, zijn steeds voorradig: Extra voor de St. Nicolaas gefabriceerd. Dames Fantasie- en Kenkenboezelaars. solide afgewerkte 1EDEREN. v>- Gebr. HOLT, Anegang 33-44. KOUSEN. KOUSEN met ingeweven ELousenbanden Voor Haarlem alléén bij ons verkrijgbaar. Anegang 33-44. n Bovenrokken, iken met rand, Onderlijfjes, TKENBOEZELAARS, nes-Fichus, Hes, enz. ies van a f f 1, De öoettooïe Spek- en Boteriintel. 64 Spaarnwouderstraat 64, Gemengd Nieuws. Die nu wil profiteeren, gaat naar de Spaarnwouderstraat 48, daar VAN VOOR ELKEN LEEFTIJD, ONTVANGEN eene prachtige collectie steeds in alle wijdten voorradig. Beste en goedkoopste adres voor uitsluitend soliede fRTEERD IN collectie iu ct. per ons. Gezouten Kluifjes van af 8 ct. per 5 ons. Verder Ribbetjes, Hamschijven, Koppen, pootjes, versch en gezouten, Carbonade 32Vü ct.wordt gaarne op bestelling aan huis bezorgd. Orders boven den gulden worden briefkaarten vergoed. Uitvaart van den erfgroothertog von Weimar. De begrafenisplechtigheid van den erfgroothertog van Weimar werd door een ontzaggelijke menigte bij gewoond. De straten waren geheel in rouw gestoken en het sombere klokgelui deelde een droeve stem ming mede aan de hoofstad Wei- mar. Om elf uur stelde de stoet zich in beweging. Voorop ging de militaire kapel; daarna volgde de geestelijkheid en de rouwkoets, met acht paarden bespannen. De koets werd gevolgd door den nieuwen erfgroothertog, loopende tusschen den koning van Saksen en prins Frederik van Hohenzollern. Voor den lijkwagen schreden een generaal-adjudant, de huisorde van Weimar op een kussen dragende en hooge officieren met de andere ordeteekenen van den overleden erfgroothertog. Na de godsdienst oefening werd de kist in de groeve neergelaten en bedekt met talrijke kransen. De groothertog woonde wegens zijn zwakken gezondheids toestand de plechtigheid niet bij. In Pruissen is een paar getrouwd, waarvan de man 77 en de vrouw 80 jaar is. Reeds vóór vijftig jaar was dit paartje verloofd geweest, doch van een huwelijk is destijds niets gekomen. Man en vrouw hebben reeds tweemaal hun res pectieve wederhelften verloren. Een Huwelijks-Advertentie. Japan doet alles op z'n Euro- peesch en niet te verwonderen is het, dat de huwelijksaanzoeken in de dagbladen ook in het Rijk van den Mikado reeds hun intocht heb ben gedaan. Tot eer der Japansche trouwlustige dames dient evenwel gezegd, dat zij aan haar adverten- tiën veel meer poëzie weten te ge ven dan haar Europeesche zusters, die een man te koop vragen op de zelfde wijze als een makelaar een huis. Men oordeele, na de volgende advertentie gelezen te hebben: „Een jonge dame wenscht te trou wen. Zij is zeer mooi, heeft een blozend gezichtje, dat door donker kroeshaar is omlijst. Haar wenk brauwen hebben den vorm eener halvemaan en de mond is klein en fraai. Ook is zij zeer rijk, rijk genoeg om aan de zijde van een levensge zel alle dagen de bloemen te kun nen bewonderenin den nacht de sterren des hemels te kunnen be zingen. De man, dien zij zou kiezen, moet eveneens jong, schoon en be schaafd zijn en met haar hetzelfde graf willen deelen." Transatlantische lijnen. Het stoomschip Amsterdam, van de N. A. S. M., van Rotterdam naar New-York, passeerde 30 November, des voormiddags I uur, Lezard. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 30 November van Genua. Het stoomschip Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, vertrol' 30 November van Suez,

Haarlem's Dagblad | 1894 | | pagina 14