(BIJVOEGSEL BEHOOltENDE BIJ lARLEUfsBA GBLAD VAN Dinsdag 1 Januari 1895. jst van afgestorvenen in 1894 Nederland. Prof. J. G. de Hoop Scheifer, Bleeraar. Jhr. mr. H. Hoeufft van Velsen, drlid der Prov. Staten van Noord- illanil. G. A. T. Vogel, oud-kolonel der Siterie. K A. A. Canneel, gepens. inspec- van administratie bij de Ko- Slijke Nederlandsche Marine, ifr. Baron Van Knobelsdorff van jBelder, kamerheer in buitenge- jnen dienst van wijlen Z. M. den ihing. H. G. Boumeester, gepens. luit.- ifëraal en voormalig ieger-com- ad. in Ned.-Indië. M ter Gouw, historicus. L. Geerling, gep. vice-admi- al, oud-minister van marine. h. Figée, industrieel. Dr. W. Francken Azn., emeritus ftikant.. Di A. W. Alings, oud-directeur n het doofstommen-instituut te [fmngen. F. Haverschmidt (Piet Paaltjens). R. A. L. Pelerin, gep. kolonel iij cavalerie. Jhr. A. C. v. Haeften, gep. schout nacht. V. M. Logeman, natuurkundige. Ir. M. ridder van Rappard, oud- sident van het Iloog-gerechtshof Ned.-Indië, Staatsraad in buiten- ponen dienst. V. J. Knoop, gepens. luit.-gene- B. E. Herschel, president der er van Koophandel te Amers- t. Ir. A. A. F. Baron van Panhuys, nerheer in buitengewonen dienst H. M. de Koningin-Regentes. T. van Meurs, oud-minister van oorlog, gepens. luit.-generaal van de artillerie, adjudant in bui tengewonen dienst van wijlen Z. M. den Koning. J. H. van Meerten, oud-lid van de Algem. Rekenkamer. L. M. de Laat de Kanter, bur gemeester van Leiden. Casimir Ubaghs, geoloog. A. R. I. baron Klerck, gep. lui tenant-generaal der infanterie, ad judant-generaal van wijlen Koning Willem III, opper-intendant der Koninklijke paleizen. G. Scholten, directeur der Aca demie van beeldende kunsten en technische wetenschappen. Mr. E. .longsma, oud-raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden. F. J. Pfeiffer, gepens.-luit,-gene raal. Prof. L. C. van Goudoever, hoog leeraar in de chirurgie. C. A. E. Neeb, gepens. luit-kol. Mr. Du Marchie van Voorthuysen, oudlid der Tweede Kamer. Mr. I. Sluis, officier van justitie te Assen. J. van der Breggen, lid van de Eerste Kamer. Dr. C. J. van Hees, generaal-ma- joor, voormalig chef van den genees kundigen dienst der landmacht. 0. G. C. F. Ising oud-kolonel der artillerie. Mr. I. M. L. H. Clercx, lid dei- Tweede Kamer. Mr. J. C. van der Kasteeleoud- rechter in de arr.-rechtbankte 's-Gravenhage. E. H. F. W. Mathon, oud-direc teur dei- registratie en domeinen. ,Thr. C. Janssens, gepens. luit.- kolonel. Baron de Kanitz, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Duitschland bij ons hof. G. H. E. Michelhoff, gepens. gen- majoor. Remy Félix Jehu, gepens. kolonel. W. van Konijnenburg, adviseur bij het departement van financiën. A. C. Kruseman, uitgever. A. baron Sloet van Oldruiten- borgh, kamerheer in buitengewonen dienst van wijlen Z. M. den Koning. G. H. Thomassen a Thuessink van der Hoop, lid van Ged. Staten van Gelderland. Mr. C. baron van Breugel Dou glas, oud-referendaris van den Raad van State. J. T. Meyer, gepens. kolonel der- marechaussees Jhr. mr. P. .1. Bosch van Dra- kestein, commissaris der Koningin in Noord-Brabant. J. W. de Ruyter de Wildt, ge pens. schout-bij-nacht-tit. K. G. Fritzen, gepens. luitenant kolonel der infanterie O.-I. J. van den Berg, kanselier bij het Nederl. gezantsch. te Londen. Jhr. J. W. M. van de Poll, lid van den Haarlemsehen gemeente raad. Dr. D. van Lankeren Matthes, directeur der H. B. S. teAmsterd. Dr. A. Vrolik, oud-minister van financiën. Mr. Ph. H. Verbeek, oud-referen daris bij het min. van koloniën. J. H. Th. Wiegand, gepens. ge- neraal-majoor. Jhr. W. Laman Tripburge meester van Doesburg. G. W. ten Brummeler, gepens. hoofd-inspecteur van den post- en telegraafdienst in Ned.-Indië. Mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van Nijevelt, gezant van Nederland bij verschillende hoven, oud-min. van buitenlandsche zaken, lid dei- Tweede Kamer. M. E. Mansfeld, gepens. luite nant-generaal, adjudant in buiten gewonen dienst van H. M. de Ko ningin. Dr. Tj. Ilalbertsma, hoogleeraar. W. Rijkens, gepens. luit.-kolonel Ü.-I. leger. Mr. J. P. N. Ermerins, archivaris van het provinciaal archief te Mid delburg. P. J. de Quartel, oud-hoofdinge nieur van den Waterstaat. J. D. Stork, commissaris van po litie te Amsterdam. Dr. B. Verver, directeur der H. B. S. te Sneek. Jan Vrolik, kunstschilder. Dr. Neubronner van der Tuuk, taalgeleerde. Dir. W. P. Sautyn Kluit.historicus. Mr. E. J. Asser, advocaat en pro cureur. Charles Rochussen, kunstschilder. H. E. W. ltodi de Loo, gepens. generaal. Martinus Nijhoft, uitgever. Jhr. mr. W. E. van Panhuys, raad adviseur bij hot departement van koloniën. S. T. Land, lid der Tweede Kamer. P. J. Straatman, gep. kolonel der infanterie. Mr. William Francis, president van den landraad te Poerworedjo. Sir. .T. W. Staats Evers, oud-lid der Provinciale Staten van Gelder- land. Mr. W. R. Boer, oud-burgemees- ter van Utrecht. Mr. N. F. van Nooten, oud-raads heer in het voormalig provinciaal gerechtshof te Utrecht. G. Bijl de Vroe, gep. luit.-kol. O.-I. leger, Baronesse van Hogendorp, geb. gravin van Limburg Stirum, oud- grootmeesteres van het koninklijk- huis. Baron van Neukirchen, kamerheer in. b. d. van wijlen Z. M. Willem III. A. G. G. Peltzer, oud-resident der Preanger Regentschappen. P. Öyens, kunstschilder. H. Veder, directeur der maat schappij tot redding van schipbreu kelingen. Mr. C baron de Weichsde Wenne, oud-lid der tweede Kamer. J. F, Habets, archivaris van Lim burg. G. A. J. Baum, gep. dir. officier van gezondheid Ie kl. Aug. P. van Groeningen, letter kundige. Karad a Pacha, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Turkije aan het Nederlandsche hof. G. J. Hengeveld, hoofdinspecteur van het Nederlandsch rundvee- stamboek. Jhr.- B. W. Th. Falck, burge meester van Vlaardingen. C.vanArkel, inspecteur der comp tabiliteit bij de staatsspoorwegen. Mr. J. O. Bergsma, raadsheer bij het gerechtshof te Leeuwarden. Mr. J. J. Boldingh Gz., lid van de rechtbank te Leeuwarden. O. T. baron Sloet van Touten- burg, kamerheer in buitengewonen dienst van wijlen Z. M. den koning. Mr. E. A. Jordens, oud-bur gemeester van Haarlem. R. A. van Zuylen, oud-archivaris van 's-IIertogenbosch. O. baron van Dedem. land-com- j mandeur der ridderlijke Duitsche orde Balye van Utrecht. Jhr. J. G. van Oldenbarneveld genaamd Witte Tullingh, gepens. generaal-majoor der artillerie. Dr. W. J. F. Nuyens, katholiek geschiedschrijver. Jhr. J. E. van Heemskerek van Beest, kunstschilder. Buitenland. Alexander III, czaar van Rusland. Prof. C. A. Th. Bih'oth. Vorstin von Bismarck geb. von Puttkammer. 11. de Bourbon, hertog van Se- villa. S. Brown-Sequard, geneesheer te Parijs. II. G. von Biilow, pianist. A. Eurdeau, president van de Fransche Kamer. V. Cameron, Afrika-reiziger. M. du Camp, lid der Académie Francaise. Sadi Carnot, president der Fran sche Republiek. Catharina Miehaëlovna van Rus land, wed. van Prins George, groot hertog van Mecklenburg-Strelitz. E. Chabrier, Franscli componist. Dr. O. Devrient, Duitsch tooneel- speler. ,1. Faïet, bisschop van Luik. G. Frederikx, Belgisch letterkun dige. J. A. Froude, Engelsch geschied schrijver. Prof. Helmholtz.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 5