De Kleine Hertog. VERKOOPING Schouwburg, Haarlem. INWONING de Hser P. VAN DER VEEN, Keukenmeid, Wei- of Hooiland TUINGROND. Eaip pereeelen Wei- of HooiM, T. A. DONNEE, l&ns HiflUiraai Fia. 91. 6&MRSCHE ROOKWORST, ilolhammet jes, Ujssen verbiedt, kan hij u morgen wel Xrbieden u te laten omarmen. Met een dergelijke beperkiBg van de per- •oonlijke vrijheid kan men onmege- lijk het emplooi van première amou- rtusc spelen, en daarom verklaar ik nw contract met het Raimund-Thea- ter ontbonden/' jDe oorlog tusBchen China en Japan. ■Naar men uit Peking seint,ismen <jjai verrast over het hernieuwde mislukken der vredesonderhandelin gen. Overigens is men er in ambte- Bke kringen onverschillig onder. 3en vraagt rich daar af, wat Japan toch eigenlijk wil. De Chineesche jigeering schijnt meer belaag teBtel- len in het hoopvolle rapport van aöeraal Soeng uit Mantsjoerije. Deie Kwccrt de JapannerB reeds herhaal delijk geslagen te hebben en maakt ach sterk den laatsten Japanner uit Hantsjoerije weg te jagen, als de re dering maar voortgaat manschappen en krijgsbeboetten te zenden. Tele- lammen uit Nioetsjoean stijven die ■wachtingen en verzekerendat leng's krijgsmacht gestadig aaa- xieit. Nu zou zij reeds 50,000 man ragen. Zaterdag had generaal Soeng ine legerplaats te Nioetsjoean sog (et verlaten. Men verwachtte echter elk oogenblik een veldslag. Inmiddels stert de Chineesche soldatesca fioetsjoean en brandschat de bur- ferij. Volgens rechtstreeksche en zijde- e berichten uit Weihaiwei (nart het vechten daar met verwoed- leid voort, terwijl verschillende ;eemde oorlogsschepen het aanzien. Ie Japanners, die op het eilan Lioe- Dengtau geland zijn, hebban nog nist Ie iorten kunnen nemen. De strenge [oude hindert de Japanners zeer. me vorst van 26 graden en sneeuw stormen uit het Noorden dwongen jen Japanschen admiraal tijdelijk me: zijne vloot naar eene veilige an- irplaats weg te stoomen, met ach- nlating van een klein smaldeel om in oog in het zeil te houden. De Times verneemt uit Tientsin, dat miraal Ting 2000 man ontscheept leeft om de Zuiderforten te her-e- ien, maar het mislukte, en de man- len gingen weer aan boord. Het be lid van Ting wor.lt zeer geroemd, aar de Chineesche bevelhebbers ihijnen weer verdeeld. Dc Times, in een hoofdartikel over het falen der vredesonderhandelingen prekende, drukt de verwachting uit, at nu de Japanners Peking zullen loeten bezetten voor China toegeeft. Eene Maandag to Yokohama ont- angtn dépêche meldt dat de Btad Weihaiwei zelve op 2 dezer door de tweede Japansche divisie is ingeno men. De Chineezen vluchtten naar Tbjifoe. De Chineesche vloot is nog in de haven. De herhaalde geruchten, dat eene fóvereenstemmiug vau de Europeesche mogendheden mei betrekking tot het j 'Jer, tellen van den vrede tussehen kina en Japan bereikt zou zijn. issen tot dusver absoluut allen grond. GEMEENTERAAD. fitting van heden Woensdag 6 Fehr. des namiddags te 1 uur. Voorzitter de beer Jhr. Mr. J. W. G. Boreel yan Hogelanden. Afwezig de leden de Haan en Bij- •oet. Pant 1. De heer de Breuk vraagt een blanoo j jrediet voor nieuwe sneeuwopruiming. de tweede sneeuwpsriode was de atste f 500,opgebruikt en nu reeds Jverscbreden met f 393,62s. Aan de andere zijde wijst spreker >p beter resultaten uer reiniging. Een roordeelig verschil is verkregen van 4700.plus 1300.voor verschil- ende maatregelen inzake cholera. De )nkosten zijn dus 15000.lager dan roor 1894 geraamd was. Het blanco crediet wordt zonder iebat toegestaan. Pnnt 2. Rapport van de commissie pan enquête na?„r aanleiding van het idres van de heeren Van der Steur &n Van den Arend inzake den bouw pan het Brongebouw in het Frede- rikspark. Dit rapport komt tot de volgende conclusie „Resumeerende komt het ons voor, fiat hoewel lang niet alles tot klaar heid is kunnen gebracnt worden en ameer licht ons zeker aangenaam zou „zijn geweest, uit het gehouden on derzoek is gebleken, dat van het voor ,de rooiïng aangegeven punt is afge- iWeken, doch dat de bewering der •architecten, dat dit is geschied in toverleg met en onder medeweten ),van de gemeente-ambtenaren en van „den heer Zocher, niet nader is ge staafd." Naar aanleiding van dit rapport is door de heeren Sn eitjes en Stolp de volgende motie ingediend De Raad overwegende enz. besluit lo. Het rapport der commissie ad hoe voor kennisgeving aan te nemen en den leden dank te zeggen voor de groote moeite, die zij zich voer deze zaak hebben gegeven 2o. te verklaren, dat alle in deze zaak betrekken personen door de epembare behandeling reeds voldoende zijn gestraft. 3o* in te trekken dat gedeelte van het besluit van 24 October 1894 No. 5, waarbij een boete van f1000 was opgelegd 4o. aan de Maatschappij tot ex ploitatie van Staalwaterbronnen „Wil- helminabron" alhier, de reeds gestorte f1000 terug te geven. Na een lang debat, dat ten slotte vrij heftig werd teen de heer Stolp als zijne meening te kennen gaf dat volgens zijne meening de heer Mi- chielse in de zaak betrokken was doordat hij heeft gezwegen en daar bij beteogde, dat lang niet altijd de gemeentewerken preeies volgens voor schrift worden uitgevoerd, werd ver worpen met 17 tegen 11 stemmen het vooratel om het Raadsbesluit waarbij de boete wordt opgelegd, in te trek ken. Hierdeor vervalt alinea 4. Eenparig was voor kennisgeving aangenomen het voorstel om het rap port voor kennisgeving aan te nemen: alinea 2 evenals eene redactiewijziging van den heer Lodewijks werd met groote meerderheid verworpen. Punt 3. Yeorstel van B. en W. om de woning van den Direeteur der Hoegere Bnrgerseheol met 5 j. te vereenigen met de school, ten einde daarin zoowel den 5-jarigen als den 3 jarigen cursus te vestigen. B. en W. ontveinzen zich niet, dat het aldus ingerichte gebouw in me nig opzicht te wenschen zal overla ten en dat het een nadeel is, dat de directeur niet langer bij zijne school zal wonen. Daartegenever staat ech ter het groote bezwaar van de schei ding der twee scholen, zooals die nu bestaat. B. en W. stellen voor voor kosten van verbouwing f858, voor meubelen f2539, toe te staan en den directeur een vergoeding wegens gemis van vrije woning te verleenen van f500 per jaar. Zonder debat wordt een en ander door den Raad goedgekeurd. Bij punt 3 wordt op verzoek van den heer Van der Mersch eene geheime vergadering gehouden die ongeveer 3 kwartier dunrt. De heer van der Mersch stelt na heropening der vergadering voorniet alleen de jaarlijksche toelage van den heer Brongersma van f500.toe te staan, maar tevens voor verhuiskos ten een som ineens van f500. Zonder stemming wordt hiertoe besloten en het voorstel van B. en W. verder goedgekeurd. Punt 4. Voorstel van B. en W. om in al wij king der organieke rege ling den leeraar in de duitsche taal aan de H. B. S. met 5 j. c., A. H. Günther, toe te kennen een jaarwedde van f2400 in 't belang yan 't onder wijs. Goedgekeurd zonder discussie ol stemming. Punt 5. Namens de coöp. bouwver- eeniging „Eendracht" wenden zich de heeren A. van der Velden en D. P. van Kammen tot den Raad met het verzoek om goedkeuring van het bouwplan dier vereeniging, die ar beiderswoningen wil zetten tussehen de Brouwersvaart en de Noordzijde van de Oranjestraat. In dit reqest zijn de meeste be zwaren door B. en W. tegen het vroegere plan ingebracht, ondervan gen, weshalve wordt voorgesteld, op het request, onder enkele voorwaar den, gunstig te beschikken, en ook toe te staan, dat de vereeniging slechts 50 pet. bijdraagt in de kosten van bestrating en rioleering. Goedgekeurd. Punt 6. Voorgesteld wordt de vast stelling van een 3e suppl. kohier der pi. dir. bel. dieast 1894 ad f 94.345. Aldus wordt besloten. Punt 7. Voorstel B. en W. om vier gouden -medailles ter waarde van f200.te schenken aan de Alg. Vereen, voor Bloemb. Cultuur voor bare eerlang te houden öjaarlijksche tentoonstelling. Wordt goedgekeurd. Punt 8. Voorstel van B. en W. om ingevolge 'verzoek van A. Schipper een pomp [die slecht water bevat, v6or de pereeelen no. 52 en 54 Groot Heiligland, te doen wegruimen. Goedgekeurd. Punt 9. Adres van J. Zipp tot aan koop van een stukje grond aan de Kleverlaan om daarop een woonhuis en een timmermanswerkplaats te bouwen. B. en W. achten niet gewenscht dien grond te yerkoopen en de Comm. van financiën oordeelt evenzoo. Dien tengevolge wijst de Raad eenparig het verzoek van de hand. Punt 10. Rekening der Kamer van Koophande; alhier, ad f500 in ont vangst en f439.70 in uitgaaf enalzoo sluitend met een batig saldo van 160.30. Wordt goedgekeurd. Punt 11. Den 12den Juli 1894 riehtte zich de heer P. Müller alhier tot den Raad met verzoek om te worden be noemd tot makelaar in onroerende en roerende goederen, assurantiën, hypotheken en in djatihout (Java- teak). B. en W. adviseeren adressant te benoemen tot makelaar in mobilaire goederen, assurantiën en djatihout, evenwel niet in onroerende goederen en hypotheken, aangezien de Raad in 1869 na raadpleging van de Com missie voor de strafverordeningen, besloten heelt geene makelaars in vaste goederen meer te benoemen als behoorende dit niet tot de bevoegd heid van het gemeentebestuur. De tegenwoordige Comm. voor de strafverordeningen is van hetzelfde gevoelen. Overeenkomstig het praeadvies wordt door den Raad zonder debat besloten. Punt 12/18. Voordracht onderwijzer 3e kl. Ie opleidingsschool voor jon gens: J. Sturing, Hoogeveen S. van der Mije, en J. Brandenburg, Haarlem. Idem onderwijzer 2e kl. schooi A. W. H. Jintes, W. J. van Ea, W. En gels, allen hier. Benoemd worden de heeren Sturing en Jintes. Nadat het rapport van den opzich ter over de gasverlichting over Dec. voor kennisgeving is angenomen, sluit de [Voorzitter te uur de ver gadering. IN&EZ0NDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur I Zegt u door uw veelgelezen blad aan den vriendelijken heer S., dat hij maar goed heeft gedaan, zich achter een letter te verschuilen, want als de jongens en meisjes, altijd spreek ik van hollandsche exemplaren, hem te grazen mochten krijgen, dan vreesik dat hij op ketelmuziek zal worden onthaald. Gunt hij zijn kinderen niet het heerlijke kinder vermaak, laat hij ten minste anderen dat genot onverdeeld doen smaken en in geen geval er de onderwijzers en onderwijzeressen een verwijt van maken, dat zij onzen kinderen eenige genoeglijke oogen- blikken willen verschaffen. Zelf ben ik geen schaatsenrijder, maar ook niet zoo'n Nurks, dat ik den kinderen dat genot niet van harte gun. M. de R. bij voorbaat mijn dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Uw Dw. Dn T. genWesselingh. z. A. Jongepier Harmsen z. A. M. Prinsenv. Acker. M. C. BlitsLegel z. 6. W. M. v. ZandijkWijkhuizen d. A. Nieuwen- hui8—Schuit z. Overleden: 5 Febr. P. T. v. d. Aar 21 j. Hagestr. L. C. L. Loden- 8tijn 42 j. Jansstr. J. Z. W. Banck Berkenvelder 70 j. Jansstr. H. W. Quint 22 md. d. Z. Polderstr. J. Veldmeijer 3 m. z. Oudenweg. C. v. LuijkenKooij 72 j. Kl. Houtstraat. MARK FN1EUWS Haarlem6 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 3 koeien f170.a f150; 52 nuchtere kalveren f 11,a f6,|26 schapen f33,a 120, Aangevoerd en verkocht 13 stapels kaas, uitmakende 1662 kazen, weg. 3294 Kg. Laagste prijs f0,.Hoogste prijs f 23.per 50 Kg. itengz&aiiefl beSfeiskiRgea in SieSnrlssó 1. Juff. ia dr. huish. ter. bank. bakk. terat* om na. bek. v. meid en vr. d. huïz. alle werkz- te verr. P. G. vooral op hoogte v. zaak en gaw aan kind. te Amst. liefst pers. aanm. 2. Juff. bek. m. garenvak 15 Febr. goed knnn. verk. m. goede get. eigenh. bricv. 8. Fl. jongm. op eff. kant. te Amst. bov. IS j. P. G. vlag rek. en goed seh. 4. Beach, jongm. op dr. kant. te Amst 20-25 j. bek. m. boekh. en mod. taL vooral fr, schrift. 5. Ontw. pers. om teg. bill, c ad. goed ver- taalw. (nove'ie3) uit het eng. te lever. m. opg. v. cond. en proef. 6. Bed. in heer. hoedenm. vooral m. vakkenn. Stoomvaartbsrichtsn. Het stoomschip Lawoevan Rot terdam naar Java, arriv. 3 Februari te Southampton. Het stoomschip Ardjoeno arriv. 4 Februari van Java te Rotterdam. Het stoomschip Salaziemet de Fransche mail, vertr. 2 Febr- van Port-Said naar Marseille en kan den 7en aldaar worden verwacht. Het stoomschip Soendavan Am sterdam naar Batavia, vertrok 4 Febr. van Suez. Het stoomschip Prins Alexander van Batavia naar Amst. vertr. 4 Feb. v. Genua. Het stoomschip Prinses Marievan Amst. naar Batavia, arriv. 4 Febr. te Padang. Het Btoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, arriveerde 4 Febr. van Genua. Het stoomschip Prins van Oranje arriveerde 3 Febr. van Amsterdam te Batavia. Mijnheer de Redacteur l Ik wen seh een woord van protest te doen hooren tegen het ingezonden stukje van S., waarin deze zijn afkeu ring uitspreekt over de handelwijze der verschillende schoolhoofden, die den kinderen vergunnen om 3 uur de school te verlaten, ten einde zich nog een uurtje met schaatsenrijden te kunnen vermaken. Ik, integendeel apprecieer ten zeer ste deze handelwijze, waardoor niet alleen een nationaal vermaak ineere wordt gehouden, maar waardoor ook, zij het slechts een gering tegenwicht wordt verkregen voor de hedendaag- sche heraenoverlading, waarin helaas, velen zooveel heil schijnen te zien. Wanneer men zich daarom in den tegenwoordigen tijd de weelde ver oorlooft, een stuk of 6 kleintjes er op na te houden en men er voor zijn persoon niet op is ingericht, dezen een uur vroeger dan gewoonlijk uit de school thuis te krijgen, is dit vol- j strekt nog geen reden, om dadelijk t uit naam van de meeste ouders over .dit feit te klagen. Ik vertrouw dan (ook, dat de woorden van S. geen [weerklank zullen vinden en dat wij, zoolang de vorst aanhoudt, ons kun nen blijven verlustigen in de pret tige blijde gezichten der kinderen, die zich 'smiddags om 3 uur uit de scholen ijswaarts spoeden. Ook een huisvader. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 5 Febr. G. H. Phi lips en C. J. van Essen, Amet. Bevallen: 2 Febr. J. M.Trouw Gunning z., Aksel. 3. Mevr. Gerlach Pennij z., Voorburg. H. J. Ketting Borst d., Amst. A. J. Knottnerus Reijers z., Arnhem. C. E. Otto Van Wijk z., Amst. 4. Mevr. Dirken Blans z., Alkmaar. A. J. H. Kijm-j mellBrakel Reiger z., Schevenin- gen. Overleden: 1 Febr. M. van der MeulenTönjes 43 j., Leeuwarden. 2. C. Vink 55 j., Weesperkarspel. 3. J. Ch. van Laar 74 j., Amst. Ch. A. Bek- ker 64 j., Kampen. M. L. van Gelder 64 j., Helder. 4. D. de Wilde 65 j., Utrecht. Vrijdag 8 Februari 1835. Hollandscb Oiierettea-Gezelschap rau het Graad Amsterdam. £W Optreden van Mevr. BT7- DERMAN en den Heer KREEFT. (LE PETIT DUO). Operette in 3 bedrijven, van Meilhac en Halévy. Muziek van Ch. Lhcocq- Aanvang Ti uur. Baleon ƒ2,Stalle» en le Loge f 1,50, Parterre f 1,2e Loge f 0,75, Gaanderij 0,40. De aangekondigde Voorstel ling van «Lakmé. gaat niet door, en komt deze voorstelling daarvoor in de plaats. gevr. door twee Dames, met Mei a.s., 2 gr. ongem. Kamers met gebr. van ged. Zolder, of 1 groote K. met 2 kleine, ook ged. Zolder, liefst omtr. Zijlweg. Br. lett. A A., a/d. Boekh. A. VERNOUT, Warmoes straat 10. V VERKOOPING te Haarlem, in bet Verkooplokaal aan de Naesau- laan bij de Zijlstraat, op Dinsdag en Woensdag 12 en 13 Februari 1895, telkens des voormiddags te 10 uur, ten overstaan van den No taris C. A. JOEKES: A. C. L. en J. J. C. SARLET, Makelaar», zullen verkoopen zeer net onderhouden Meubelaire en an dere GOEDEREN, als Bureau kabinet, Kabinet. Buffet, Schrijf tafel, Linnen-, Penant- en andere kasten, Kanapé, Stoelen en Tafels, Speel-, Wasch- en Nachttafels en Ledekanten. Spiegels, Pendules, Staand-Hor loge, Consöle-Pendule, antieke ver guld koperen Pendule (stijl Empire) onder Stolp, enz. Prenten in lijsten en Ornementen, Bedden, Matrassen, Dekens en Gor dijnen, Linnengoed en Kleederen. Verder Porselein en Delftsch Aar dewerk, Glas-, Lak-, Koper- en Ijzerwerk, waarbij Cilindermaugel, Chamberlandfilter (systeem Pas teur), Vulkachel, ICleereuetandaard, enz. Goud- en Zilverwerk, Boeken en wat meer zal worden aangeboden. Bezichtiging Maandag 11 Fe bruari van 103 uur. ADVERTENT! ÉN. Heden overleed in den ouder dom van 20 jaar, onze geliefde jongste Broeder en Behuwd- broeder HENRY WALRAVEN. 4 Februari 1895. Haarlem, J. A. G. van dhr STEUR: E. van der STEUR Van der Laan. A A. van der STEUR. Utrecht, P. J. POST van der STEUR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 6 Febr. A. v. d. Putten en W. Servaas. 1\ W. B. M. Breems en G. J. v. Meurs P. Lan- geveld en H. M. Kop. C; v. Poorten en M. Greve S. Drent en D, J. Noord man. G. Rutten en M. de Geus C. J. v. Baren en J. Swiddes. Getrouwd: 6 Febr. C. Duin en W. L. A. Clavel W. der Linden en J. A. v. h. Nederend. L. Schellinger hout en A. Aafjes H. P. ae Bell en A. Timmermans J. N. Caarls en A. G. T. Kaart. C. J. Klumper en M. Wijnands J. Maas en A. M. v. Eijnd- hoven. Bevallen: 4 Febr. A. de Ridder v. Noorduijn z. 5. S. M, P. Pörtz- Afdeeling Haarlem. Wegens ziekte van Mej. SAN- DICK zal op Donderdag 7 Fe bruari a.s., des avonds 8 uur, in de Bovenzaal der Sociëteit .de Ver eeniging» als spreker optreden Pred. te Amsterdam. Namens het Bestuur: C. DE VRIES Hzn. Mevrouw WILLINK, Huize Ein den Hout», vraagt primo Mei een zeer bekwame niet onder de 35 jaar, P. G. Zich te vervoegen Mauritsslraat 7. van en een perceel M. N. BEETS, Notaris te Haar lem, zal op Woensdag den 20sten Februari 1895, des middags te 12 uur, in het Verkooplokaal .De Gouden Leeum", in de Zijlstraat, te Haarlem, in openbare veiling bren gen gelegen in de Gemeente Haarlem- merliede en Spaamwoude, en wel: 5 Hectaren, 49 Aren, 40 Cen tiaren Weiland, gelegen in den Waarderpolder. 63 Aren, 10 Centiaren Wei land, gelegen in den Veerpolder, 23 Aren, 50 Centiaren Tuin, gelegen in den Poelpolder. 4 Hectaren, 18 Aren, 10 Cen tiaren Weiland, gelegen in den Poelpolder. In zoodanige pereeelen en combi natiën als op de biljetten staan ver meid. Nadere inlichtingen en voorwaar den van den verkoop zijn te beko men ten kantore van genoemden Notaris BEETS, in de Groote Hout straat No. 112, te Haarlem. bericht de ontvangst van de alom bekende, fijne alsmede de Westtaalsche in de wicht van 3 i 4 Kilo.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3