nm Fis&uiN IM RUSTIGE. Magazijn van fitte Goederen. J. B. KOELEWIJN. Beter, Kaas, Vleescbwaren en Comestibles. Stosmtfii Maison Hals, IT. WEILL, Barteljorisstraat 26-28. GEMAAKTE ONDERGOEDEREN WITTE STUKGOEDEREN. Servet- en Tafelgoed. IUIS-0EC0BATI1SGIILBII. FIRMA-UAAMSCHRIJVER, lil WORDEU VOORTGEZET. Kruisstraat 2, hoek Nieuwe Gracht, FHMBOOUHAHT BI|NNENLAND. Ingezonden Mededeelingen. GEMENGD NIEUWS. w s Kruisweg 45. ISet goede Adres Scheren en Haarsnijden, Gierstraat 62. Per Extra treinen Prima Vlam-, Kachel-, Smee- en Anthracit-Kolen, Gas-, Giet- en Distillatie- Cokes, Handelaar in Brandstoffen, Korte Spaarne 25. Koningstraat 47, bij het Verwelft, Rookworst, Haagsclie Leverworst, Hoofdkaas en Rolpens, Cervelaat-, Trnffel-, Tong en Knakworst. A. H, KATER, Zoetestraat I3, Nabootsing van vele hout en marmersoorten, 2ssr laag; tarief voor Bastelgosderen. zal nog slechts korten tijd Dames die nu profiteeren willen, spoedde ziek naar de ALMEL00SCHE LINNENFABRIEK, Toen zij op twee meters afstands was, bleet zij onbewegelijk staan, hare oogappels vielen toe, in de zekerheid, weldra het genot te zullen smaken van een levend wezen te zullen vermalen. Het slachtoffer bleef evenwel hoop voeden. Op zijn gelaat kon men zien, dat hij nog hoopte op redding. Na een oogenblik van onzekerheid en vastbesloten gelijk de eerste maal, begon hij weder zijn kruipende vlucht. Mac Cartly kreeg thans zijne koel bloedigheid terughij zag Chandrana- hour zich uit de vuurlijn verwijderen en bleef een seconde aarzelen, of hij thans reeds zou schieten de voorzich tigheid gebood hem het beest slechts in het hart te treffen, en het vurig verlangen om het te straffen gaf hem een ander denkbeeld in. Eindelijk trok hij af. In den rook zag men Chandranahour opspringen de tijgerin huilde, haar eene poo- was verbrijzeld; na een oogenblik van verbazing richtte ook zij zich op. „Moed gevatschreeuwde de En gelschman. En reeds was hij over de steenen geklommen. Chandranahour echoot toe; de tij gerin maakte een korten en snellen sprong. Doch zij had geen tijd opnieuw te beginnen, een kogel van James verbrijzelde haar een tweeden poot. Verbijsterd, onmachtig bleef |zij lig- o, met haar geducht gebrom, een verschrikkolijk zinnebeeld van ont wortelde kracht. Chandranahour achter zijn redder gevlucht, was in de buitensporige vreugde over de verlossing, als ver lamd. Hij leunde gevoelloos op het steenen blok, ondersteund door Djou- na. Mac Cartly nam zijn tweede buks uit de handen van Bavadjee en loste drie echoten op het beest. De tijgerin beproefde zich op te riehten, of tenminste naar den Euro peaan te kruipen, zij kroop met haren monsterachtigen kop vooruit, haar reusachtig kinnebakken klapte op en neer. Toen viel zij machteloos terug en James beschouwde haar met on beschrijfelijke voldoening, het scheen hem toe, dat zij thans de macht van den mensch zou begrijpen, dat zij voortaan niet meer haren prooi uit de dorpen zou durven rooven. „Mijnheer," vroeg Bavadjee, „zult gij haar dooden?" „Neen, ik wil haar gevangen ne- I men. Is Chandranahour gewond „Neen mijnheer, hij is alleen een weinig zwak." De landbouwer knielde neder voor den Europeaan en kuste hem dank baar de hand. Erkentelijkheid en be wondering blonken in zijne groote [zwarte oogen. „Genoeg, genoeg," zeide James met aandoening* „Wilt gij bij mij dijven, terwijl Bavadjee en Djouna koorden, linnen, een draagbaar en dragers gaan halen „O mijnheer, bij u gevoel ik mij volkomen veilig. „In dat geval kunt gij vertrekken, Bavadjee, is uw buks in orde? welnu, ga dan." De nacht onder den helderen hemel werd koelerde vlakte was koud. Mac Cartly, op een grooten boom wortel gezeten, beschouwde de ge wonde tijgerin. Nu en dan beving hem een gevoel van medelijden, een meedoogen, hem ingegeven door den nachtelijken glans, maar zich om- keerende en Chandranahour ziende, nog bleek door zijn ontzettend avon tuur, angstig door ieder pijnlijk, ge brom van de tijgerin, werd James nog woedender. Vier uur later was het beest ge boeid. Zijn geheele lichaam was door banden omwonden. Een mand van bamboes strekte haar tot kooi. De in woners van Nardon&res drongen zich rondom haar heen. Zij scheen nog geducht toe, als ware zij eene groot heid, eene onderaardsche godheid van de ziekte en van den dood, die in Indië zoovele ontelbare slachtoffers gemaakt heeft. De een moedigde den ander aan, zij waren gerustgesteld door do tegenwoordigheid van den Europeaan, en op het oogenblik, at de dragers het monster wilden weg dragen trad een grijsaard naar voren. „Nu zij t gij onmachtig, menschen- eetster, en geboeid de mensch heeft u overwonnen. Thans zult gij de meerderheid van het menschelijk slacht leeren kennen, gij zult achter de traliën in eene kooi huilen, en de kleine kinderen zullen om uwe woe de lachen. Gij zult van stad tot stad gaan, en op een wagen het roofnest voorbijgaan, waarin gij nooit meer genieten zult. Droefheid en diepe vernedering zullen uw deel zijn, om dat gij onze broeders bespot, en u met hunne angsten vermaakt hebt Het beest kreunde, verzwakt door de pijn, en de Hindoes meenden, dat zij in zulk eenen toestand me-t haar gerin/, doch wreed verstand, de op permacht van den mensch gevoelde. Slechte administratie. Men S3hrijft uit Sliedrecht aan de IV. R. Ct. Wat door velen reeds bijna drie weken werd verwacht, is thans wer kelijkheid gewordende burgemeester dezer gemeente is Donderdag^te Dord recht in voorloopig arrest gehouden, n dat reeds den Hen dezer rechtsin gang tegen hem was verleend. Daar door is een einde gekomen aan den pijnlijken toestand, waarin de ge meente verkeerde, want, vreemd ge noeg, nog altijd nam hij de functie van burgemeester waar. Wel had de daartoe benoemde Raadscommissie reeds in het begin dezer maand zich van hare opdracht gekweten en Gedeputeerde Staten vol ledig van tal van gepleegde onregel matigheden op de hoogte gesteld, doch tot heden blijkbaar- met geen ander gevolg, dan dat men vernam, dat Ged. Staten te hunner tijd, bij het nazien der rekening, dus over eenige maanden, daarop zouden letten. De justitie evenwel schijnt de zaak al spoedig als van meer ernstigen aard te hebben beschouwd en naar wij vernemen worden dan ook nog dagelijks de verhooren voortgezet en inlichtingen ingewonnen betreffende zaken, waaromtrent zelfs niemand eenig kwaad vermoeden had. De onregelmatigheden schuilen niet in de boeken van den gemeenteont vanger, maar ter secretarie, afd. finan ciën. Een kleermaker bijv. moet, naar wij vernemen, een mandaat van f165 voor „voldaan" hebben geteekend zonder dat van 30 el laken een draad was geleverd. Een rijtuigverhuurder, die B. en W. niet eens reed, kreeg, naar het schijnt, van de gemeente tevens toertjes: betaald van anderen, die tot de gemeentekas in niet de minste betrekking staan. Mandaten ten name van werklieden schijnen geteekend zonder dat de menschen er iets van af weten. Wijn en zalm. doch genoeg, waar zouden wij moeten eindigen, indien wij van de tallooze geruchten melding maakten, die al weken en dag aan d: g meer, de ronde doen en zooveel waarschijnlijkheid erlangen, dat de naam van geruchten haast minder gepast fchijnt en ze wellicht eenmaal als feiten geqaali- fioeerd zullen worden? Zeker zal do justitie het noodige licht in deze doen opgaan, doch het belangrijkst van al schijnt de brug- historio te zijn. Bij ffiet maken van de spoorwegbrug bij Bnanhoek over de Merwede hebben 1200 schippers van rijkswege eene vergoeding ont vangen voor de kosten, die ze moes ten maken, om de masten hunner schepen zoo te doen inrichten, dat ze gemakkelijk de brug konden passee- ren. De burgemeester was in deze aan gelegenheid de vertegenwoordiger van iet rijk. De mandaten, waarop de schippers betaling konden erlaugen bij den betaalmeester, moesten ter ge- meente-secretarie in ontvangst wor den genomen. En nu voor dit in ont vangst nemen moeten, naar men zegt, geregeld betalingen gevorderd zijn, waarop men geen recht schijnt gehad te hebben. De som, daardoor geïnd, is vrij be langrijk de toenmalige secretaris is reeds lang overleden, doch de eerste ambtenaar ter secretarie, die onlangs door den Raad werd geschorst en te gen wien, naar het gerucht wil, ook door de justitie rechtsingang is ver leend, was ook destijds reeds op de secretarie werkzaam. Men zal zich herinneren, dat de comptabiliteit ter gemeente-secretarie, buiten den secre taris om, geheel door burgemeester en eersten ambtenaar werd behandeld. Het behoeft geen betoog, dat met belangstelling de afwikkeling dezer zaak wordt tegemoet gezien. Er is deze week nog beproefd een adres te doen teekenen, waarin de mogelijke onder teekenaars den wenech uitspraken, den tegenwoordigen burgemeester nog lang in het belang der gemeente werkzaam te zien. Wij hebben niet jehoord, dat iemand geteekend heeft, aet adres zal dus ook wel niet ver zonden zijn. Thans vragen velen zich af: hoe is het toch mogelijk, dat bij eenige controle zulk een toestand zoovele jaren heeft kunneu voortduren, hoe enkele hebben kunnen zwijgeu, hoe velen en onder dezen in de eerste plaats de heeren wethouders, niets hebben gemerkt van al wat er ge beurde Het hof van cassatie te Brussel zal 8 April eene beslissing nemen in zake het hooger beroep, door mevrouw Joniaux ingesteld tegen het vonnis waarbij zij ter dood is veroordeeld. Aan het station Prinzersdorf in Oostenrijk is de ketel van een loco motief gesprongen. De machine sloeg in de hoogte en werd op den spoor dijk geworpen. De stoker werd weg geslingerd en dood opgenomen, de machinist bekwam zware verwondin gen waaraan hï weldra bezweek. Hoe moordend het klimaat van den Congo is, blijkt uit de Chroniqua des Assurances te Brussel, die meldt dat geen levensverzekering-maatschappij een polis sluit voor personen die naar dat deel van Afrika vertrekken, „waar de sterfte tienmaal zoo ;hoog is als ergens anders op aarde, wat wel in de eerst© halve eeuw niet verbeteren zal." Een mijnongeluk. Uit Amerika komen nadere berich ten omtrent de vreeselijke ontploffing in een kolemijn in Wyoming. Ten gevolge van de ontploffing, waarvan de schok mijlen ver in het rond werd gevoeld, was de ingang der schacht versperd, zoodat het geruim en tijd duurde eer pogingen tot redding van de werkliedea konden worden gedaan. Toen men eindelijk beneden kon door dringen, kreeg men eerst een denk beeld van de aangerichte vernieling. Er werden 50 lijken in verschrikke lijk verminkten toestand gevonden, en het was voor iedereen duidelijk dat er geen hoop meer bestond de overige werklieden nog in leven te vindeD. Er waren gewoonlijk 150 werklieden in de mijn aan het werk, maar gelukkig had juist voor de ont ploffing een ploeg arbeiders de mijn verlaten. De oorzaak ligt nog in het duister; de mijn was gced ge ventileerd en vrij van gas, en men vermoedt daarom, dat een ontploffing van kolenstof de ramp heeft veroor zaakt. cb W Q eg TJÏ ►-D I—H P3 P3 pj «x> IQ g n CQ "lë 1 te« s -5 a P-i V -1= t. a ös 4> E=t ë- <a m u s -2S o 3 KUNSTHANDEL. Restaurateur van Schilderijen. De Expositie dagelijks behalve Zondag geopend. Vrij entrée bij introductie. Directie VOS ZOON. Marktbericht. Leiden. 22 Maart. De aanvoer en prij zen ter Veemarkt van heden waren als volgt12 Stieren f 90 a f 180, 96 vette Ossen en Koeien f132 a f240 of f 0,48 a 0,64 per Kg., 78 Vare id. f90 a f208, Graskalveren fa f38 vette id, f 29 a f 85 of f 0,65 a f0,85 per Kg., 159 nuchtere iel. 1*2,75 a f8,18 vette Schapen f15, a f26,— of f0,30 a f 0,35 per Kg.. 132 weide dito f 14,a f24,50 Lam meren f 0,a f 0,296 magere Var kens f 15 a fC6, 50 Biggen f4,50 a f 12.0 Veulens faf0Paar den fa f172 Kalf- en Melk koeien f126 a f225. voor Ook aan huis te ontbieden. Zondags gesloten. wordeu dadelijks aan de Opslag plaats H. IJ. Spoorweg (Jantsweg) aangevoerd uit de mijnen Rhein-Elbe, enz.enz. HAARLEM, Solide grondstoffen. Degelijke a/werking. Voordeelige prijnen. Bestellingen naar Maat zonder prijsverhooging- IN ONTVANGEN de bekende prima beveelt zich aan als Speoialiteit in het schilderen van PLAFONDS en MUREN. ff oud geëmailleerde letters op glas glanshoudend en wat verder tot het vak behoort. Onvers.hilHg over welk gedeelte vae den tramweg het vervoer plaat, heeft. Per zending van 5 Kilogram of minder gewicht 10 Cent Viw» elke 25 Kilogram of onderdeel daarboven wordt portending berekend 6 Zendingen tot een gewicht van 200 Kilogram worden als be.tal- goed aangenomen. Lichte goederen van grooten omvang, tooals meubelen en dergelij ken worden berekend naar bet dubbele gewiekt. DER 30 a 40 procent beneden gewonen prijs, van de wever naar de verbruiker. Linnen Geralekorrel, per el 12 ct. 10/4 breed Linnen voor Lakens, per el slechts 45 en 55 ct. 5/4 en 6/4 Linnen voor Hemden, Sloopen enz. nu slechts 25 en 32 ct. Handgespin voor Lakens zonder naad, per el slechts 35 ct. 6/4 handgespin v. Hemden, Sloo pen enz,, per el 18 en 22 ct. Shirtings, Hadapolam, dubbel draad en meerdere witte weef sels, per el 14, 16 en 18 ct. Gerstekorrel Handdoeken, per do zijn f 1,50. Prachtige Kamerhanddoeken, per dozijn f 2,50 en t 3,25. Linnen Tafellakens 55, 85 ct. en f 1,20. ServetteD, in heel en half Garen en fraai Linnen Damast, per dozijn f2,90, f3,50, f4,25 enz. Onze flanellen r.ijn vooraf gekrom pen derhalve krimpvrij. De prijs ia nu slechts 32 en 40 ct per el, onverbeterlijke k waliteit. Piqué, piqué Molton en Zwanen- Linnen Batisten Zakdoeken, per dozijn f 1,20- Zuivere Linnen Zakdoeke-, uiterst goedkoop. Fijne Theedoeken, Glazendoeken enz. Gekleurde Linnen KI eden gracht en s eraad handdoeken, fraaie Tafelloopers enz. Liuuen Vingerdoekjes, mooie qua- liteit, per dozijn 50 ct. Fijne Linnen Damast-Dessertser- vetten, p er dozijn f 1,20. Onze fraaie Damesschortjes van wit Alpaca met borduursels, kosten nu slechts 30 ct. per stuk. Nachtjaponnen, volslagen lengte, van mooie «tof, keurig afge werkt. per stuk f 1 20 en f 1,50. Chemises, in meer dan 20 soor ten en modellen, waarin uit munten in prijzen van 85 ct. en f 1,10 per stuk. Pantalons met Feston, Kant of Borduursel in verschillende stof fen, 85 c. en hooger. dons, zeer groot koopje, slechts Dames Bovenrokken, met rijke 6 en 30 ct. per el. Onze Kepers zijn de beste die in Holland gemaakt worden. Prijs per stuk voluit 20 el, f 3,50 eu 14,25 geborduurde strooken, f 1,25, f150 en f2 25. Dames piqué Molton Onderrok ken f1.60. Dames en Heeren Flanellen, in Linnen Luiers per dozijn f 2,90 mooie modelien, per stuk 90 en f 3,50. ct. en f 1.50. Degelijk half L'nnen Zakdoeken, En verder vele fraaie en dege- per dozijn 90 ct. lijke Artikelen. Almeloseho Linnenfabriek, slechts korten tijd te Haarlem, KROI8STRAAT 2, hoek Nieuwe Gracht.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 7