Gemengd Nieuws. VARIA. Siooffiïaartbcr.chton. 13e Muziekuitvoering in den Hout. Aangeboden betrekkingen in Nederland. ADVKRTENTIEN A. BEBTLÏM, Hieuwe Gracht 51. LAANE VAN BEMMEL, YmeErii tien Branöscliafle. Levensverzekering. Kruisstraat 51. PLotograpM©. J. PèBTgGEN, Het atelier is dagelpg geopend bij elke weers gesteldheid. ChÉfMSthêWü'cMiinctitifiij StoDmververjj GROOTE HOUTSTRAAT 86. HELMRREKERSTEEG. JULIUS WULFF&Cv HAARLEM De Veldtocht in Rusland. rens het woord. Deze betoogde dat Frankrijke tnsschenkomst inhetChi- neesch-Japansche conflict vooral de Duitsche belangen heeft gediend. Zal, zoo vroeg Flourens, de financieele medewerking die Frankrijk op ver zoek van Rusland aan China heeft toegezegd, ons eenig voordeel opleve ren Kunnen wij Rusland niet vra gen oub te helpen om de ontruiming van Egypte te verkrijgen? De radicaal-socialist Goblet zeide dat de regeering, door de uitnoodiging voor Kiel aan te nemen, een slechten indruk heeft gemaakt op de volksopi nie, omdat daardoor het denkbeeld van revanche op den achtergrond is geraakt. Spreker kon zich die toe nadering tot Duitschland niet be grijpen. In antwoord daarop verklaarde de minister-president Ribot, dat de re geering, bezorgd voor de belangen des lands, geen enkel woord zal spreken dat deze belangen kan benadeelen. Ons in de quaestie tusschen China en Japan te onthouden, zeide Ribot, zou een fout geweest zijn; onze aige- meene politiek bracht tusechenkomst mede. Er waren acht motiën voorgesteld. Een motie om over te gaan tot de orde van den dag, zonder meer, wer 1 verworpen met 394 tegen 129 stem men. Een motie van Trélat, waarin de verklaring der regeering werd goedgekeurd, en met welke het ka binet zeide zich te kunnen vereeni gen, werd met 802 tegen 105 stemmen aangenomen. Het Italiaansche Parlement is Maandag door koning Humbert plech tig geopend met eene troonrede. Hierin legde hij er den nadruk op, dat de regeling der financiën het eerste en voornaamste onderwerp der beraad slagingen in de Kamer moeten vormen. De staatsbegrooting mist nog de noodige soliditeit. Na het crediet van den staat te hebben verbeterd, zal de Kamer het moeielijke vraagstuk der gemeen telijke financiën moeten oplossen en administratieve hervormingen moeten invoeren, in overeenstemming met de tegenwoordige behoeften. De regeering zal wijzigingen voorstellen van de bestaande wetten, opdat de rechterlijke instellingen t beter in staat zijn de rechten der particulieren en de open bare rust te verzekeren. Er is behoefte aan eene nauwkeurige regeling van de rechterlijke competentie ten aan zien van daden, gepleegd in de lagere klassen der bevolking zoowel als in de hoogere. De Reg. stemt met den Koning over een in de opvatting, dat voor de hand having van den maatschappelijken vrede aan welwillendheid de voorkeur moet worden gegeven boven dwang. Zachtmoedigheid zal in de plaats treden van onderdrukking zoodra de herstelde orde waarborgen zal ople veren van duurzaamheid. In de ver betering van het lot der nederigen en misdeelden, zeide de Koning, zoek ik den roem van mijn beleid. Ik spreek de hoop uit, dat er onder de leden van het groote Italiaansche gezin een einde kome aan de overheersching door hartstocht en haat. Nopens de betrekkingen met de mogendheden deelde de Koning mede dat zij zich door hartelijkheid ken merken. Herinnerende aan de over winningen in Kassala, zeide de Koning: Engeland heeft in Afrika nieuwe bewijzen gegeven van zijne goede gezindheid jegens Italië, door den invoer van wapenen te beletten. Van eene avontuurlijke politiek willen wij niets wetenwij beoogen voor onze bezittingen eene blijvende veiligheid. Ten slotte legde de Koning den nadruk op de noodzakelijkheid van eensgezindheid tusechen het volk en zijne souvereinen. In tweede lezing is het wetsont werp op de plaatselijke regeering in Schotland door het engelsche Lager huis aangenomen. In tweede lezing werd in de zitting van Maandag nog goe 'gekeurd het wetsvoorstel betreffende het in het leven roepen van raden van verzoe ning en scheidsrechterlijke uitspraak in geschillen tusschen patroons en werklieden. Zooals verwacht werd heeft het griek- sche kahinet zijn ontslag aangeboden, wat door den koning is aangenomen, die Delyannis de vorming van een nieuw ministerie heeft opgedragen tot de gematigde bestrijders van den heer Crispi. Men verhaalt, dat Engelsche coquet tes zich tegenwoordig wimpers en wenkbrauwen laten aannaaien. Met eene fijne naald, waaraan een lang haar hangt, kleurende bij het haar der martelares, dikwijls ook een haar ;van haarzelve, prikt de wimperfobri- kant in den rand van het bovenste ooglid tusschen de opperhuid en het vetzoompje. Is het haar in den boven rand gehecht, dan wordt het ook ge hecht in het benedenste, en zoo gaat het over en weer, tot de oogleden op eenigen atstand van elkaar zijn toe genaaid. Eén knip van de schaar doorsnijdt dit gordijn dan en aan elk lid is een stel nieuwe oogharen gezet, die alleen nog wat met een zilveren tangetje gefriseerd behoeven te wor den, om aan het oog de gewenschte smachtende uitdrukking te verleenen, die zes maanden goed blijft. De bereiding van nieuwe wenkbrau wen vereischt een weinig meer tijd, acht uren, omd: t daarvoor de huid eerst geprepareerd moet worden. Aardbeving. Maandag werden weer twee aard schokken te Laibach waargenomen, een zeer zwak, maar de tweede, om streeks 8 uur des ochtends zeer sterk. Huizen, ternauwernood van de vorige verwoesting hersteld, vertoonen groote beschadiging. Later op den dag voelde men eene beving te Gradischook te Triest. Te Odenburg in Oostenrijk zijn bij overstroomingen en zwaren hagelslag een aantal inwoners, naar men zegt 32, omgekomen. Achttien lijken zijn uit het water gehaaidzestien huizen zijn ingestort. Gladstone. De toestand van Gladstone, die se dert eenigen tijd aan eene vrij ernstige verkoudheid lijdt, is ongunstiger ge worden. Op bevel van zijn geneesheer moet Gladstone het bed houden. Het is derhalve nog onzeker of de bejaarde staatsman aan zijn voornemen kan gevolg geven, om met sir Donald Currie, de feesten te Kiel te gaan bij- De Italiaansche afgevaardigde Fer rari, het slachtoffer van den aanslag te Rimini, is Maandag overleden. De heer Ferrari was een der be kwaamste leden der uiterste linker zijde. Hij werd in 1849 te Riminni geboren, promoveerde in 1870 te Pisa in de rechten en vertegenwoordigde sedert 1880 zijne geboortestad in de Kamer. In de Kamer, waar zijne adviezen over juridische en financieele zaken op hoogen prijs werden gesteld, behoorde de overleden afgevaardigde De moordenaar van Emin Pacha, Kibonghe, is, zooals reeds is gemeld, gevangen genomen en ter dood ge bracht. Reeds lang had men getracht Kibonghe in handen te krijgen, doch tevergeefs, hoeveel expedities de Bel gen ook tegen hem ondernamen. Eindelijk was Kibonghe echter zoo onvoorzichtig zich te dicht in de buurt der troepen te begeven; hij werd door eenige hoofden verraden en ge grepen. Zoodra commandant Lothaire hoorde, dat men den gevaarlijken vijand in handen had, rukte hij met snellen marsch met een deel zijner manschap pen naar de Lindi, terwijl zijn andere troepen hem volgden. Een brief van Lothaire riep bovendien het gros der expeditie op, zich op de Lindi-rivier samen te trekken, daar een blanke, die den Arabieren ammunitie en wapenen geleverd had, Kibonghe ter hulp zou komen. Wie die blanke is, kan niet met zekerheid gezegd worden. Toen luitenant Brecx met zijne troepen het overige deel der expeditie had bereikt, trof hij daar de hoofdmannen Aluta en Kenena. De eerste had Kibonghe verraden. Kibonghe bleef gedurende de zitting van den krijgsraad terughoudend en trotsch, evenals alle Arabieren in der gelijke gevallen. Hij heeft een uitne mend uiterlijk; zijn gestalte is groot, zijn trekken zijn schoon. Na een ver handeling van bijna twee uren bekende Kibonghe zeer kalm, dat hij Emin gedood had en rustig zijn straf af wachtte. Voor hen, die hem verraden hadden, had hij nog eenige woorden van verachting. Kibonghe werd on middellijk veroordeeld en gevonnisd. De Cubaansche opstand. Te oordeelen naar de laatste berich ten, staat den Spanjaarden op Cuba nog een ernstige strijd te wachten. Volgens een particulier telegram, te Madrid ontvangen, is de insurgenten- generaal Maceo van plan, met 5000 man een aanval te doen op de stad Santiago. Een te J cksonville ver schijnend blad meldt dat een schoe ner, met 280 vrijbuiters aan boord, van Key West vertrokken en op de noordkust van Cuba geland is, waar zij zich hebben aangesloten bij een bende van 2000 opstandelingen. Zij brachten 500 pond dynamiet mede en waren vergezeld door een fabrikant van ontplofbare stoffen en een geroutineerd telegrafist. De aan voerder Gomes moet te Camaguay geland zijn, waar 700 opstandelingen zich bij hem hebben aangesloten. De opstandelingen beweren dat zij 10,000 man sterk zijn, waarvan 7,000 goed ge wapend.DeSpaaneche bezetting van het eiland bedraagt meer dan30,000 man, behalve de 10,000 man verster kingen, die op aanvraag van maar schalk Campos nog zullen gezonden worden. Op het oogenblik kan de maarscbalk, tengevolge van het regen achtige wedergeen doortastende maatregelen nemen. De algemeene opinie te Havana is, volgens den correspondent der Timesdat de op standelingen, al kunnen zij het mis schien nog maanden uithouden, ten slotte toch het onderspit zullen del ven, vooral daar de autonomistische partij, die in den vorigen opstand zulk een machtige factor was, aan de tegenwoordige beweging niet mee doet. Uit New-York wordt gemeld, dat eene alrijke expeditie van Ameri- kaansche vrijbuiters, die in het geheim de Ver. Staten hebben verlaten, op de Noordkust van het eiland Cuba is geland. De vrijbuiters, die ruimschoots van wapenen en krijgsvoorraad zijn voorzien, verëbnigden zich in de pro vincie Lasvellas met de opstande lingen. Te Madrid is nog geen bevestiging van deze tijding ontvangen. Het ziet er te Boedapest met de post bedenkelijk uit. Verreweg de meeste (ruim 1200) post-en telegraaf- beambten hebben Zaterdag het werk gestaakt, en ze trachten bovendien de overige met geweld van 't werk te houden. De reden is, dat de regeering weigert de loonen te verhoogen en de woordvoerders naar andere steden overgeplaatst heeft. De politie tracht de beambten die hun werk doen te beschermen. De dienst wordt volgehouden met behulp van postbeambten van elders, terwijl ook tal van nieuwe zijn aangesteld. De politie belet samenscholingen, maar heeft toch niet kunnen verhin deren, dat de koets er en de brieven besteller van een postwagen mishan deld werden en hun post verscheurd. De dienst is zeer beperkt en den inwoners wordt verzocht, zoo mogelijk hun brieven te komen afhalen. Middelén tegen den hik. Volgens een Fransch geneesheer dr. Pauzat is een gewoonlij k af doend middel tot stuiting van den hik, dat men den duim en den pink van de zelfde hand stevig tegen elkander gedrukt houdt. Men moet dat met beide handen doen en als dat ter stond na het verschijnen van den lastigen hik gebeurt, houdt die da delijk op. Als ander geschikt middel vonden wij opgegeven: languit op den grond te gaan liggen met uit gestrekte armen. Het schijnt dat deze spierrekkingen aan de lastige schok kende beweging een einde maken. ,La Nature" noemt ook het drukken op de middenrifszenuw boven het sleutelbeen, als middel tegen hard- nekkigen hik. Tweede redacteur. De correspon dent uit X. stuurt ons een uitvoerige beschrijving van een hanengevecht, met fotografiën van de stalen sporen die er bij gebruikt werden, van het gevecht zelf enz. Hoofdredacteur. Heerlijk I Dat komt goed van pas. Tweede redacteur (aarzelend). Maar wij kunnen dat toch moeielijk opne men. Wij zijn een blad voor het huis gezin. Hoofdredacteur. Jawel dat weet ik schrijf er dan maar boven „Een wreede sportWaar was de politie Het stoomschip Lawoe van Rot terdam naar Java. arriveerde 9 Juni te Southampton. Het stoomschip Gelderland(extra boot), van Rotterdam naar Java, vertrok 10 Juni van Suez. Het stoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, passeerde 10 Juni Wight en werd des nachts te Rot terdam verwacht. Het stoomschip Pr ins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 8 Juni kaap St. Vincent. Het stoomschip Prinses Marievan Amsterdam naar Batavia arriveerde 9 Juni te Padang. Het stoomtchip Prins van Oranje van Amsterdam naar Batavia, pass. 9 Juni Kaap Rocca. Het stoomschip Prins Willem III, van West Indie naar Amsterdam, arriv. 9 Juni, des avonds 6 uur, te Havre. Het stoomschip Werkendam, van de N. A. S. M., van New-York naar Amsterdam, passeerde 10 Juni, des namiddags 12 uur, Prawlepoint. Het stoomschip Edamvan de N. A. S. M., arriveerde 9 Juni van Am sterdam te New-York. Het stoomschip Maasdam, van de N. A. S. M. vertrok 8 Juni van New- York naar Rotterdam. Op Woensdag 13 Juni des namiddags van Tk10 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester, den heer Ch, P. W. Kriens. PROGRAMMA. 1. Marsch uit het Ballet de Druom der Klok kenluiders Mann. 2. Ouvert. les Girondins Litolf. 3. Lieb' undTreu Polka Faust. 4. Grande fantaisie sur des Motifs de l'opéra „PagliacciLeoncavallo. 5. Ouvert. Les Cloche3 de CornevillePlanquet. 6. Frühlingskinder Wal- zerWaldteufel. 7. Ave Maria Schubert. 8. Ungarisch Ballet Grossman. Burgerlijke Stauü Bevallen: 9 Juni. P. de Groot Zuidland d. H. A. Bouwerde Weille z. A. WijnandsWesselius z. M. de Vriesde Waal z. H. Visserde Bruin d. 10. G. Broensv. d. Hoef d. M. AonsBonken burg z. H. v. Hon- schotenv. Eeden d. J. "Mulderv. d. Meer d. Overleden: 9 Juni A. G. Boeree 54 j. Korte Begijnestraat. W. Ch. Berbé 22 j. Korte Janstraat. G. J. v. Hartensveldt 78 j. Doelstraat. 10. J. W. van Tiel 81 j. Vooruitgangstraat. FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 10 Juni. C. Moer- b ek en I. Nieuwenhuizen, Avenhorn. 11. A. W. J. Snouck Hurgronje en jkv. S. Verheyen, Loonopzand. Bevallen: 9 Juni. Ch. Ph. van Nitterik—Sillmann d., Leiden. M.H. S. NijmanBrackmaDn d., Amsterd. E. BrouwerMonnikendam d., Am sterdam. Overleden: 3 Juni. Wed. A. Moulin—Mees 51 j., Groningen. 6. S. van EmdenCohen, Den Haag. 7. M. E. M. de Groot jd., 39 j., Leiden. J. M. de GooyerDupuy 39j., Utrecht. W. v. d. Schoot jm., Hillegom. 8. G. P. Oostmeijer jd., 22 j., Hilversum. Wed. P. C. van RhqnVan Sonsbeek, den Haag. L. G. Nieboer—Jonckers 49 j.. Zetten. J. Hos 81 j., Alkmaar. Ch. F. Zeiler 52 j., Baarn. 9. J. L. Scheidel 48 j., Amst. J. Ch. Röelljd., 77 j., den Haag. L. Mantel 79 j., Bo- venkarspel. Wed. J. Bolman—Feersma 78 j., Kampen. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenootenworden aan het Bu reau Kleine Houtstraat 14, op mondelin ge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van Heden overleed na langdurig lijden, zacht en kalm, onze waarde Vader Wedr. van Peteonel Marie van Koetsveld, in den ouderdom van 78 jaren. Nament de familie H. M. van HARTES VELDT. Haarlem9 Juni 1895. Tot onze diepe droefheid over leed heden onverwacht, onze geliefde Vader, Johannes Adrianus Laane, in den ouderdom van bijna 73 jaren. ALPHONSEC LAANE. LOUISE H M. LAANE— Niedwenhüijs. Haarlem9 Juni 1895. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Zuster, Me juffrouw A. C. F. VAN WEST, betuigen wij onzen hartelijken dank, Wed. P. LINGEMAN— Van West. J. H. VAN WEST. Amsterdamlfl T1an. Haarlem, 10 JuD118J5' Ii'H X I O 57. Naamiooze Vennootschap van verze kering tegen de gevaren van brand. Opgericht te Parijs in 1828. Geza menlijke waarborgen 83,720,000 francs. Zich te vervoegen voor alle inlichtingen te Haarlem, bij deHoofd- Agenten de Heeren G. C. C. REE- SER Jr. N(usaustraat 24 en LAANE v. BEMMEL, Kassiers, Kruis straat 51. Kassiers en Commissionair in Effecten. 1. Juffrouw in Melkinrichting met ververiohing vereiachte P. G. kennis van zak. pr. get. en inige bekendheid met vr. tal, direct. 2. Fl. eenv. kinderjuffr. P G. boven 25 jaar 'n groot gezm alhier, vereischt goede gezondh. en gaede get. sal; f 150. 1 Aug. 3. Meid-huishoudster P. G. van goede get. voorz. d. heer op eene der zuid-holl. eil. wonende. 4. Flinke bediende P. G. in een courante zaak manufacturen. 5. Brood- koek- en banketbak.bed. van goede get. voorz terstond. 6. Jongste kantoorbed. bek. met mod. tal. MARK TNiEUWS- Amsterdam, 11 Juni. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Franeker Jammen f0,a 0,dito Hambur gers f0,a 0,dito Zaaiers 1,25 a 0,Zeenwsche Spuische Jammen f 1,40 a 1,75, dito Flakkeesche 0, a 0,Geldersche Blauwe f 4,30 a 4,60, Katwijker Zand f0,a 0, Noordwijker Zand f 0,a 0,Hille- gommer Zand f0,a 0,—, Andijker Muisjes f8,a 9 dito blauwe f0,a 0,alles per Hl. Alkmo.ar, 1 Juni. Ter veemarkt aan gevoerd: 0 vette kalveren, 38 nuchtere dito, 157 schapen, 797 lammeren,vette varkens, 102 magere dito, 317 biggen, 14 bokken en geiten, 6 kleine bokjes, 38 koeien, 0 ossen, 18 paarden, 0 veu lens en 0 ezels. Prijzen: vette kalveren fa nuchtere dito f 6 a 14, schapen f10 a 24, lammeren f 6,a 14,magere Tarkens f10 a 13, biggen f4,a 6,50 :1 fa bokken en geiten f3, a 8,kl. bokjes f 0,70 a 1,koeien f 70 a 160, ossen 0. paarden f 100 a 500, veulens a allen per stuk, vette varkens a ct. per Kg. De noteeringen zijn, te ontvangen aan de Amsterdamsche Petroleum haven AmerikaanscheDisponibel f 9.75, Levering Maart f0,Decemb. fÖ, Mei/Juni f0,Juli/Aug. f9,75. Russische: Disponibel f0,Entr. f0,los in Entr. ets. Opname Instantané# Specialiteit in Kinderportretten, onvergan kelijke Pcrtretvergrootin*«s. Fabriek: L. RELLSTAB. 1812. Historische Roman uit het Hoogduifach door ,J. J. A. GOEVERNEÜR, 4e druk, 2 deeien, voor slechts f 3,in 2 Prachtbanden voor slechts f 3,90. 1812. VAN RELLSTAB, het Werk waarin de Veldtocht naar 1 Rusland in al zijn ellende zoo mees- j tsrlijk wordt beschrevea,voor slechts I f 3,of f 3,90, is een aanbod om 1 dadelijk van te profiteeren. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, te Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel ad slechts 13,of f 3,90, waarop vermeld «1812i.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3