W. VISSER, Huizen Te Huur. Drinkwater. Polities. Overzicnt. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke StauS Aangeboden betrekkingen in Nederland. ADVERTENTIEN OPPASSER. BEDIENDE, 2 Juffrouwen, TE HUUR: J. J. de WAAL MALEFIJT en ZOON, Openbare Verknoping K-eippsohe Koudwater GENEES-INRICHTING. TreUing Zaterdag ei. Loten Panama, f125000, f50000, Geheele Aantalen a f3,50 v VERKOOPING te Haarlem, in bet Verkooplokaal aan de Nas- saulaan, op Dinsdag 18 Juni 1885, des voormidd&gs 10 uur, ten overstaan van den te Bloemen- daal gevestigden Notaris JOHS. TER HOFFSTEEDE en P. BRUIJN Pz., Notaris te Haarlem. SPECIALE INRICHTING VOOR Heil gymnastiek. Ged. Oude Gracht No. 30, kast was geborgen, staat nu de ten laste gelegde poging tot diefstal niet vast, dan mag ten aanzien van den doodslag art. 258 niet worden toege past, en dus levenslange gevangenis straf niet worden opgelegd. Mocht evenwel het Hof eene andere ziens wijze zijn toegedaan, dan pleitte mr. Biederlack verzachtende omstandig heden op grond van Coelman's ver leden en van den invloed van Mom ber op zijnen handel en wandel. De uitspraak werd bepaald over 14 dagen. Voor de Rotterdamsche rechtbank werd Dinsdag behandeld de zaak tegen F. H. L., 43 jaar, opzichter-machinist bij de Rotterdamsche Tramwegmaat schappij, wonende te Rotterdam. Volgens de aanklacht zou hij den 4n April jL aldaar als opzichter-machi nist bij de Rotterdamsche Tramweg- maatschappij, bij den wissel van de stoomtram ter hoogte van de remise dier maatschappij te Oud-Delftshaven aan den conducteur J. Holboom en den machinist A. Baartman, die een zich daar bevindenden trein dier maatschappig geleidden, last hebben gegeven om door te rijden, terwijl een uit Schiedam vertrokken trein dezen trein op gemelden wissel moest pae- seeren, tengevolge waarvan de door gemelden Hoolboom en Baartman geleide trein, alzoo door beklaagde's schuld, onder Schiedam in botsing kwam met bedoelden van daar ver trokken trein en er dus gevaar ont stond voor het verkeer door stoom- vermogen voor dien spoorweg, althans A. J. Lenskens, passagier op laatst- gemelden trein, aan het hoofd bloedend werd verwond. Het O. M. was van meening dat uit de behandeling der zaak gebleken is, dat bekl. een commando heeft gegeven, dat aan duidelijkheid te wenschen overliet, waardoor de trein uit Rotterdam is doorgereden, met het gevolg als boven vermeld. Be klaagde was in deze de chef en de ondergeschikten een order krijgende moeten die opvolgen en hebben geen verdere explicatie daarvan te vragen. Het O. M. eischte eene boete van i 60, subs, een maand gevangenisstraf. De verdediger de heer Th. A. Fruin, toonde aan, dat in deze duidelijk ge bleken is dat er een misverstand heeft plaatB gehad. Daar uit niets is ge bleken dat de schuld van het gebeurde ligt aan de zijde van beklaagde, meende pleiter dat vrijspraak zou moeten volgen. Subsidiair vroeg pleiter de oplegging van eene geringe geldboete. Voor de rechtbank te Arnhem werd Dinsdag tegen den Velpschen ververs knecht J. E., die in den avond van 27 Mei 11. Hendrik Bloemink met een stopverfmes achter het oor stak, zoo dat de linkerhoofdslagader werd door gesneden, waarna de getroffene enkele minuten later ten gevolge van bloed verlies overleed, een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden geëischt. Het onderzoek bracht geen nieuwe bijzonderheden aan het licht. De twist ontstond over de kinderen van den verslagene, die het gewas op bekl.'s land Padden vernield. De toegevoegde verdediger, mr. W. C. Thomas, bestreed met het oog op het hoogst gunstig verleden van bekl. den zwaren eisch. PI. toonde aan hoe zeer de oppassende man, die door dit oogenblik van drift reeds physiek en moreel veel had geleden, ten zeerste het medelijden verdiende. Uitspraak 18 Juni. De belgische Kamer heeft Dinsdag de bepalingen van het wetsontwerp op de invoerrechten op cacao en con serven, benevens dat op de invoer rechten op boter en margarine aan genomen. In de commissie voor buitenland- sche zaken uit de hongaarsche dele gatie heeft minister Goluchowski, Kalnoky's opvolger, eene redevoering gehouden, waarin hij het volgende verklaarde „De staatkunde, waar ik een trouw en overtuigd aanhanger van ben en steeds geweest ben, kan men in 't kort in deze woorden samenvattenon wrikbaar vasthouden aan de grond slagen die door het vredeverbond van de drie mogendheden van Middel- Europa zijn gelegd, hetgeen niet alleen niet uitsluit dat met alle overige mogendheden zonder onderscheid de vrien'dschappelijkste betrekkingen kunnen worden aangekweekt, maar het zelfs dringend eischt. „De vriendschappelijke betrekkin gen waarin wij op 't oogenblik tot ieder staan, beantwoorden daarom zoo volstrekt aan het doel en oogmerk van ons verbond met Duitsehland en Italië, dat het onderhouden en aan- kweeken van die betrekkingen zich om zoo te zeggen als een gebod van den plicht aan ons opdringt. Weest gij, mijne heeren, overtuigd dat ik niets zal verzuimen om die taak te vervullen. „Uit mijn verklaringen kunt gij nu 'zien dat, hoewel aan het departement van buitenlandsche zaken een veran dering van personen is geschied, van een wijziging in den koers van onze buitenlandsche politiek, laat staan van een veranderihg van stelsel, geen sprake kan zijn. Met het oog op die gunstige voor uitzichten beschouw ik vooreerst als het bijzonder gebied van mijn werk zaamheid de ontwikkeling van onze handelspolitiek en, daarmee verbon den rationeele organisatie van ze kere takken van onze gezantschap pen en consulaten. In verband daarmee ben ik voor nemens na de opening van de De- legatiën het volgend jaar u voor stellen te doen die weliswaar nieuwe offers zullen vereischen, maar die noodig blijken in aanmerking geno men de verandering van de toestanden in het verre oosten door de laatste gebeurtenissen." Met luid eljen-geroep werden zijne woorden begroet. Hierna zeide de rapporteur van de commissie, dat de vergadering thans onmiddellijk baar instemming kon betuigen met Goluchowski's verkla ringen. Graaf Apponyi drong er nog op aan dat melding wordt gemaakt van het oostereehe vraagstuk. Het Oostenrijksche eskader ie reeds te Kiel gearriveerd en met salvo's en gejuich ontvangen. De drie fransche oorlogsschepen zijn ook reeds onder weg. Tot voorzitter van de Italiaansche Kamer is gekozen de heer Villa, een aanhanger van Crispi. Hij had 268 stemmen op zich vereenigd. De op positie-candidaat, Gaetani, verwierf 148 stemmen. Het grieksche Kabinet in definitief gevormd. President en minister van financiën is Theodoor Deliannisbui tenlandsche zaken neemt Alexander Skoezis, binnenlandsche zaken Kyria Konlis, oorlog kolonel Smolanitz, marine Leitidis, onderwijst Petridis, en justitie Filip Varvognis. De Fransche troepen op Madagas car trekken zich samen voor Mevata- nana. De inneming van die plaats is ophanden. in de mijnen van Karwin heeft weder een mijngasontploffiog plaats gehad. Tal van arbeiders werden ge wond. Stoom vaartbsrichtsn. Het stoomschip Salazie met de Fransche mail, vertrok 8 Juni van Suez naar Marseille. Het kan den 14en aldaar verwacht worden. Het stoomschip Prinses Wiihelmina jvan Amsterdam naar Batavia, pass. 10 Juni Perim. Het stoomschip Prinses Marie, arri veerde 11 Juni van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Ardjoeno arriveerde 11 Juni van Batavia te Rotterdam. Het stoomschip Werkendam, van de N. A. S. M., van New-York naar Amsterdam, vertrok 11 Juni, des voormiddags 5 uur 30 min., van Boulogne. Een incident in de Belgische Kamer. In de zitting van Dinsdag poogde een persoon, die zich op de openbare tribune bevond de behandeling te storen, door op luiden toon koning Leopold en de ministers te belee- digen. De man werd terstond verwijderd en door den rechter verhoord. Het bleek toen, dat hij reeds eenige von nissen te zijnen laste had. Volgens zijne verklaring was het zijn doel, op deze wijze de aandacht te trekken en aldus herziening te verkrijgen der vonnissen, die tegen hem waren uit gesproken. Naar men zegt, wordt de man niet als toerekenbaar beschouwd en zal hij naar een krankzinnigen-gesticht worden gebracht. Bij dit incident heelt men zich kunnen overtuigen, dat het eltctrische alarmtoestel, hetwelk na de anarchis tische aanslagen van het vorige jaar is aangebracht, goed werkt. Het was de eerste maal dat het toestel in wer king werd gebracht. De quaestor drukte op een knop in enkele secon den waren alle uitgangen gesloten en de trappen bewaakt door de wacht. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk, op Donderdag 13 Juni 1895, des namid dags van 23 uur, door den Heer W. EZERMAN, PROGRAMMA. 1. FantaisieA. Hesse. 2. AndanteCh. Bach 3. Sonate No. 6. Mendelssohn. a. Koraalvariatiën. b. Fuge. c. Al-egro maestoso. 4. LargoHandel. 5. Duet uit Stabat Mater Eossini. Ondertrouwd: 12 Juni. IJ.D. Wackwitz en S. S. v. d. Steur. Th. v. d. Putten eu J. M. Moerkerk. S. G. Slenders en A. M. Stammers. Getrouwd: 12 Juni. B. v. Bavel en M. E. v. d. Meer. J. Gieske en J. A. Rijbroek. J. K. v. Roon en J. v. d. Meulen. Bevallen: 10 Juni. P. A. Cnoop KoopmansWolterbeek d. 11. H. J. M. de RijkBeekman d. M. E. Mohringen—Marjee d. 12. C. J. M. HetemSmits d. J. Huisman Poepjes z. Overleden: 10 Juni. J. v. Olden- mark 14 m. z. Papentorenvest. In Frankrijk zal men zich weer kunnen verlustigenin den aanblik van een wegwedstrijd van menschen met houten beenen. Zondag zal deze plaats hebben van Parijs naar Join- ville over een afstand van 12^ K.M. De deelnemers mogen niet draven, alleen loopen. Een kruier-alge vaardigde. De Fransche Kamer had tot nog toe het monopolie der blouses. In deze Kamer alleen zetelde een afge vaardigde, de heer Thivrier, die steeds zijn blouse blijft dragen. Thans telt ook het Italiaansche parlement een man met een blouse, n.l. de afge vaardigde Zavatturi, van Milaan, van beroep kruier. Bij notarieele acte heeft de vereeniging van kruiers besloten, dat zij in het onderhoud van Zavat- tari's huisgezin zullen voorzien, zoo lang deze zijn mandaat vervult. De werkstaking der postbeambten te Pesth is geëindigd. Maandag hebben de stakers het werk hervat. De vrees, dat zij- ontslagen zouden worden en het feit, dat de dienst niet leed onder de werkslaking, heeft de beambten doen toegeven. Mijnramp. In de Antonie-mijninOpper-Silezië is Maandag een brand uitgebroken, nadat juist 600 arbeiders in de mijn waren afgedaald. Volgens de Freis. Ztg. zijn nog slechts 40 menschen gered en dezen waren bewusteloos, toen men ze uit de mijn bracht. FMJVIILIfcBERlGr-» f"fcl\i. Getrouwd: 8 Juni. H. E. Jon kers en M. A. Staats, Colorado (Ame rika.) 11. J. van der Sluijs en R. Limburg, Amsterdam. H. Stenger en J. Adrian Amsterdam. J. de Koning en F. E. Lampen, Mijdrecht. J. N. Smeele en A. A. M. Franken, Til burg. Bevallen: 6 Juni. H. C. W. WilkeLevendig z., Amsterdam. 8. H. C. L. d'EngelbronnerHalverhout d., IJmuiden. 9. C. de WaalJuch- ter z., Arnhem, M. C. AllanDreck- meier d., Westzaan. KoenenDe Graaf z., Scheveningen. 10. J. Geu- zenbroekMulstegen d., Amsterdam. H. AbrahamsVredenburg z., Am sterdam. Overleden: 4 Juni. Wed. C. W. EekhoutScherer 58 j., Eede. 6. Wed. L. JonkerPauwB 75 j., Rans- dorp. 8. C. J. van Aalst 33 j., Lisse. C. F. Bruist 59 j., Rijssen. 9. Wed. C. J. van HeijstGaykema 73 j., Velsen. S. J. Stans 52 j., Haarlem mermeer. 1. Fl. en knappe meid-huishoudster P. G Vckw. voor alle werkz.hed. zoo noodig ook >n nette zaak assisteeren terstond. 2. Huishoudster in zeer klein gezin Nijmegen. 8. Juffrouw, die goed garn. kan en als hoofd van atel. optred. in dames confect.zaak, Leiden direct. 4. Bekwame coupeuse P. G. in fijne confectie zaak vereïacht pr, ref. in een der hoofdited. Gel derland. 5. Bouwkund. opzichter aal. f60 per maand zoo spoedig mog. 6. Bekwaam confiseurabed. zeifat knnn. wer ken. 7. Uiterst bekw. bouwknn. teekenaar tevena bek. met uitv. van bouw. van woonh. voorlan gen tijd tegen flink salaris 8 Jongste bed. op exped. en cargad.kant. vereischt goed duid. schrift en ken. mod, tal. 9. 2e Bediende banketbakkerij. P. G. 1 Juli. 10. Winkelbed. 'u uitgebr. fijiie detailzaak, in huishoud, en luxe art. van tieste getuig schrift. voorzien. 11. Kautoorb. beneden 80 jaar voor gewoon reken;ng courant, adm. en holl. correap. 12. Iemand goed op de hoogte van effecten vak en bekend mtt mod. tal. op groot bankiera kant. Amsterdam. 18. Bediende goel verkooper in vak heeren- confectie direet. 14. Deg. kantoorbed. als ital. boekh. en cor respondent voornam, in de eng. taal. MARK TN5EUWS- Haarlem12 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 9 koeien f210 a 1150; 0 Pink f0.— a f0,—65 nuchtere kalveren f12,a f8,18 schapen f25,a 114,26 lam meren f14,a flO,8 paarden f0,— a f0,— Haarlem12 Juni. Aangevoerd en verkocht 93 stapels kaas, uitmakende 12275 kazen, weg. 23526 Kg. Laagste nrijs f 0,Hoogste prijs f 25.per 50 Kg. Bevallen van een ZOON'. Mevrouw S. G. RASCH, geb. Kol. Haarlem, 12 Juni 1895. Ondertrouwd: J. D. WACKWITZ Jr. en S S. VAN DER STEUR. Rotterdam,) T Haarlem, u JunL Onzen hartelijken dank voor de blijken van belangstelling-, bij de geboorte van onzen Zoon onder vonden. D. J. van dek WILK. A. C. VAN dbb WILK Blommendaal. Haarlem, 12 Juni 1895. Omstreeks half Juli wordt te Bloe- mendaal dagelijks van 's morgens zeven tot twaalf' uur een Oppasser gevraagd, wien uitstekende infor- matiën ten dienste staan. Franco brieven onder letter B., Advertentie- Bureau van M. KOKKELKOREN, Oveneen. Op een Effectenkantoor wordt ge vraagd een alleen zij die met het vak bekend zijn komen in aanmerking. Br. met referentiën onder lett. O., aan den Boekh. firma J. F. VAN DOBBEN, Haarlem. In een gezin, met 3 schoolgaande kinderen, wordt voor eenige weken gevraagd eene DAME, om bij afwezigheid der vrouw de Huishouding waar te nemen. Brieven franco onder No. 30, aan het bureau van dit blad. TERSTOND GEVRAAGD extern, bekend met Garen- en Band vak, niet beneden de 16 jaar. Brie ven No. 28, bureau van dit blad. Eene Dame vraagt tegen Sept. met een of twee Dames. Br. franco No. 29, bureau van dit blad. Een Pakhuis, /2,per week, terstond. Bevr. Spekstraat No. 8. Te bevragen bij A. SCHERPEN- HUIJSEN, Leidscbe Vaart 246. op Zaterdag 15 Juni a. s., te geven door ondergeteekende, voor Leerlingen, oud-Leerlingen en ge- noodigden zijner sinds jaren be staande Danscursus, op het terrein gelegen voor 't Café tde Wande lvar in den Hout onder Heemstede, van den Heer D. van STAVEREN. J. B. BONGERS, Dantonderrcijzer. SPECIALE INRICHTING VOOR Overmen. te SANDPOORT, gemeente Velsen in «de Weiman., op Dinsdag 2 Juli 1895, des middag» 12 uur, ten overstaan van C. A. JOEKES, Notaris te Haarlem, van Het Woon en Winkelhuis, waarin de Zadelmakersaffaire wordt uitgeoefend, met Erf, te Sandpoort gemeente Velsen, aan den straatweg op den hoek van de Westlaan, ge- teekend G. No. 57, kadaster sectie F, No. 1622, groot 1 are, 21 cen tiaren. Aanvaarding 14 Augustus 1895, na betaling der kooppenningen. Meerdere inlichtingen geeft voor noemde Notaris, Gr. Houtstraat 149. «▼▼▼VTITITTVV^r Kleine Houtweg, a r Kamperlaan. 4 Minder gegoeden betalen half 4 geld. x. met Hoofdprijzen van benevens een groot aantal prijzen van 15000, i 2500, f 1ÓOO enz. enz. S0f~ De volle bovenstaande prijzen morden terstond door mij uitbe taald. De gelden lot dadelijke uitbeta ling van bovenstaande volle prijzen zijn berustende bij de Maatschappij tFransch Grondcredieh, te Parijs, onder toezicht van eene Commissie van Beheer. De ondergeteekende bericht, dat bij den Boekhandelaar C. VAN DUIJN, Antgang 18, te Haarlem, verkrijgbaar zijn op welke Aandeelen men op Zaterdag e k. de meer dan bui tengewoon groote kans beeft de volle bovenstaande prijzen te trek ken. De officiate uitslag der treh- hingslijst mordt terstond na de trekking franco en gratis toege zonden. P.S. Naar buiten francs perkee- rende post, tegen toezending van postwissel of postzegels. D. E. COSMAN, Amsterdam. in Effiecten. A. C. L. en J. J. C. SARLET, Makelaars, zullen verkoopen: een net onderhouden INBOEDEL, waarbij Mahonie- en andere Gladbouten Meubelen, alseen Bonheur-au- jour, Linnen-, Penant- en Buffet kasten, Bureau. Kanapé en Stoelen met trijp be kleed, Ledekanten, Bedden, Matras sen, Dekens, Gordijnen, Vloerklee- den, Linnengoed, enz. Spiegels, Pendules, Prenten in lijsten en Ornamenten, Franseb por selein, Aardewerk, Glas-, Lak-, Koper en Ijzerwerk. Goud- en Zilverwerk, en hetgeen meer zal worden aangeboden. Bezichtiging Maandag 17 Juni van des voormiddags 10 tot 4 uur. V VERKOOPING te Haarlem, aan de Parklaan No. 40zwart, bij den Jansweg, op Vrijdag 14 Jnni 1895, de» voormiddags te 10 uur, ten overstaan van den Notaris M. N. BEETS. A. C. L. en J. J C. SARLET, Makelaars, zullen verkoopeneen net onderhouden INBOEDEL, waarbij SecretaireChiffonnière Kanapé, Tafels, Stoelen en Fauteuils met trijp bekleed. Verder Ledekanten, goedgevulde Bedden, Matrassen, Dekens, Glas- en Overgordijnen, Tafel- en Bedlin nen, Vloerkleeden, enz. Spiegels, Pendule», Schilderijen, Prenten in lijstee eo Ornementen. Voorts Porselein, Glas-, Aarde-, Lak-, Koper- en Ijzerwerk, waarbij Spaaroven en Vulkachel». Eindelijk eenig Goud- en Zilver werk en wat meer zal women aan geboden- Bezichtiging Donderdag 13 Juni van 10 tot 4 uur. Zander-Instituut van Geneeskundig Adviseur Dr. B. J. KOUWER, Arts. Spreekuren 121 en 78.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3