NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Maandag 17 Juni 1895. No. 3666 ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Dit nummer bestaat nit twee bladen, J. G. STADSNIEUWS. FEUILLETON Wedderburns Testament. 12e Jaargang HAARLEMS DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37 J. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Bureau: Kleine Houtstraat Haarlem. Telefoon nummer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onie agenten en door alle boekhandelaren en courantien. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOBL Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale dt Publicité Etrangére G. L. DAÜBE cb Co., JOHN F. JONES, Snee., Pargt Faubourg Hoefewlra EERSTE BLAD. Nota's, Rekeningen, Wissels, Qui- tantiën, Brievenhoofden, Memoranda en alle overige Drukwerken, die op kantoren voorkomenworden ter Stoomdrukkerij van dit blad goed, billijk en vlug gedrukt. De Directeur-Uitgever, Haarlem15 Juni 1895. V ERG ADERING van den Raad der gemeente Haarlemop Woens dag 19 Juni 1895, des namiddags te 1 ure. I. Mededeelingen en ingekomen stukhen. Verzoek eervol ontslag Di recteur Burgeravondschool. Proces verbaal kasopneming. fr- 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw inkomend lid. 3. Voortzetting behandeling voorstel B. en W.W. overneming van grond bestemd voor straat in het verlengde van de Linschotenstraat met voorstel van den heer J. Klein, i; 4. Voorstel B. en W.W. nader adres coöperatieve bouw vereenig „Recht en Plicht", betreffende bijdrage kosten van rioleering en bestrating. 5. Id. id. adres M. Lubcké conces sie stoomtram Haarlem-Beverwijk. 6. Id. id. adres Haarlemsche Gas fabriek gasbuizenleiding in de ge meente Bloemendaal. 7. Id. id. gymnastiekonderwijs Meisjesschool voor middelbaar onder wijs. 8. Id. id. met advies commissie van financiën tot vaststelling 2e supple- ioire begrooting, staat beschikking uit onvoorziene uitgaven, benevens twee staten tot af- en overschrijving, alies dienst 1894. 9. Rapport commissie van financiën rekening en verantwoording St. Eli sabeth's ol Groote Gasthuis, dienst 1894. 10. Id. id. af- en overschrijving begrooting schutterij, dienst 1894. II. Voorstel B. en W.W. vaststelling primitief kohier plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1895, met benoeming commissie voor de bezwaarschriften. 12. Benoeming stembureaux ver kiezing leden van den Gemeenteraad. 13. Voorstel B. en W.W. bevorde^ ring onderwijzeres 2e kl. Opleidings school voor meisjes. 14. Voordracht B. en W.W. benoe ming 2 onderwijzers 3e kl. 2e Oplei dingsschool voor jongens. 15. Id. id. benoeming 3 onderwijzers en 1 onderwijzeres 3e kl. kosteloos scholen C. en F. 16. Aanbeveling B. en WW. benoe ming vroedvrouw. 17. Verslag eind-examen Burger avondschool. 18. Id. opzichter gasverlichting over April jl. 19. Zitting met gesloten deuren. Museum van Kunstnijverheid. De Tentoonstelling van Textiele Kunst, die op het Museum van Kunstnijverheid alhier zal worden gehouden belooft zeer belangrijk te worden. Ter expositie werden reeds aange boden verschillende kostbare gobelins en tapijtwerken, zijden stoffen, kanten, en andere werken op het gebied van het kunstnaaldwerk, gedrukte en ge weven stoffen enz. Ook uit het buitenland werd me dewerking toegezegd, in een woord de tentoonstelling kan als goed geslaagd worden beschouwd. Door de vele werkzaamheden aan het etaleeren verbonden kan de ten toonstelling niet voor 1 Juli worden geopend en zal gedurende de maan den Juli en Augustus geopend blij- n. Tot einde Juni kunnen nog voor werpen ter expositie worden aange boden; men wende zich daartoe tot den conservator van bovengenoemd Museum. Op het Museum van Kunstnijver heid zal aanstaanden Zondag eene be langrijke verzameling albeeldingen van Pereische tapijten tentoongesteld zijn. Deze kostbare verzameling werd bij gelegenheid eener tentoonstelling van Orientaalsche tapijten door het Oos- tenrijksche bandelsmuseum teWeenen bijeengebracht en is het eigendom van verschillende Musea, genoot schappen en verzamelaars in Europa. De verzameling werd ter expositie welwillend afgestaan door den Heer Martinus Nijhof te 's-Gravenhage. Door alle depóthouders op één na der Maatschappij de Haarl. Brood- en Meelfabriek is aan de directie mede gedeeld, dat te beginnen Zondag 14 Juli a. s. des Zondags geen brood aan de fabriek zal worden gehaald, en dit ter bevordering der Zondagsrust. Roeiwedstrijd van „het Spaarne". Voor den a.s. roeiwedstrijd op Zon dag 23 dezer zijn reeds vele toezeg gingen van mededinging gedaan. Voor 8 riems outrigged gieken Se niores zijn ingeschreven Nereus en de Hoop; voor 4 riems gieken Seniores de Hoop en het Spaarnevoor idem juniores de Hoop, Triton, Laga en het Spaarne voor skiff (single sculling outrigged) de Hoop (2), Nereus en Triton. Er worden nog inschrijvingen ver wacht. Verschillende wedstrijden beloven dus interessant te zijn. De tribune die bij de wedstrijden van den stu denten Roeibond wordt gebruikt, zal ook thans worden opgeslagen. De muziek is die van de jagers uit den Haag. Het bekende hotel „Lion d'Or" dat sinds tal van jaren op den Kruis weg nabij het station gevestigd is, heeft een belangrijke verbetering on dergaan. Het is verbouwd en thans geheel volgens de eischen des tijds ingericht. Architect was de heer J. H. Welsenaar en aannemer de heer F. T. Maas. Waar vroeger twee kleine eetzalen waren, is thans eene flinke ruime eet- tl geheel in nieuwen stijl gekomen. Achter deze eetzaal, of uit het café ko mende voor de eetzaal, is een fraaie conversatiezaal gebouwd, die men ook kan bereiken door een afzonderlijken ingang in de Kenaustraat. Het hotel bevat thans 19 logeer kamers, alle net ingericht en wel op de le etage 11 en op de 2e etage 8. Alle logeerkamers zijn voorzien van electrische schellen geleverd door de firma Clausing alhier, terwijl zich op elke etage eene brandkraan bevindt. Ook voor eene nette badkamer is gezorgd, met een bad, waarin men binnen circa 5 minuten warm water kan krijgen. Voorloopig is er slechts eene badkamer, doch in geval van groote deelneming bij abonnement, bestaat er gelegenheid meerdere te bouwen. Bovendien zijn op zolder ook nog eenige logeerkamers om in geval van buitengewone drukte gebruikt te kunnen worden. Voorts heeft het hotel eene flinke ruime vestibule en twee trappen, eene voor de logeergasten en eene voor het personeel, die tevens in geval van brand kan gebruikt worden. De goede inrichting van het hotel zal ongetwijfeld aan het bezoek zeer ten goede komen. Hedenmorgen is de zinkbuis van de Staalwaterleiding in het Zuider Buitenepaarne gelegd. Van nacht te 2 uur was men begonnen de stelling daarvoor noodlg, te maken en daarna werd de kracht van de buis beproefd, door er een druk van 15 atmosfeeren in te brengen, dezelfde druk die de buis moet kunnen verdragen als het staalwater er wordt doorgevoerd. Ongeveer elf uur begon men met groote voorzichtigheid en allerlei voor zorgen de buis, die door een stevige borstwering van amerikaansch gre nenhout wordt beschermd, te laten zakken i zij komt vijf meter diep, d.i. circa 1^ meter beneden den Spaarne- bodem. Heden is geëtaleerd in den boek- en kunsthandel van D. J. van der Wilk, Groote Houtstraat 105, een schilderij van Louis Apol, Winteravond. Te Zandvoort is aangekomen de lste ploeg kinderen van de Amsterdam- sche vacantiekolonie in Kostverloren. Tegen H. H. te Zandvoort is pro- ces-verbaal opgemaakt, wegens over treding der arbeidswet. Thans zijn te Zandvoort aanwezig 185 badgasten met 35 dienst/boden. Tijdelijk is aangesteld aan de Bur gerschool te Zandvoort, wegens on gesteldheid van het hoofd der school, de heer H. Oostwald, wonende te Haarlem. Zeevisseherij. In deze week bnchten de Zand- voortsche schuiten 20 maal versche visch ter afslag. Besomming f14 tot f45. De prijzen der visch warenbak schol f 2.50 tot i 5.50, scharren f 4 tot f7.75, pieterman 11.20 tot fl.80 per mand; tong 10.20 tot f0.80, tarbot fl tot f'5.50, griet f0.20 tot fl.20, bonschol f 0.10 tot i 0.20, knorhanen f 0.30 tot f 0.65 en rog f 0.40 per stuk. De 72-jarige vrouw C. Turk te Al kemade is in eene sloot achter hare woning verdronken. Van 16 tot 29 September zullen on der leiding van den generaal-irajoor, commandant der stelling van Amster dam, in de stelling oefeningen wor den gehouden, aan welke oefeningen zullen deelnemen de detachementen van het 4e en van het 7e regiment infanterie, een detachement van het 2e regiment vesting-artillerie, een de tachement van het korps genie-troe pen, en een detachement trein. Een dag buiten met het Leger des Heils. De Velddagen van het Leger des Heils zijn in Nederland bekend. Dit jaar wordt er weder een aange kondigd en wel tegen den 26enJuni op het Landgoed Velserbeek te Velsen, welwillend aan het Leger afgestaan door Baron van Tuijl van Seroos- kerken. Als naar gewoonte heeft Kolo nel Oliphant met zijn Staf weder de leiding op dien dag, terwijl zij, naar ons van goed ingelichte zijde werd meegedeeld, reeds nu er in geslaagd zijn goedkoope reisgelegenheden te verkrijgen. (Wij meenen gehoord te hebben, dat van bijna elke plaats de prijs f 1,40 is, met inbegrip van programma en be wij 8 van toegang. Alleen zeer ver verwijderde plaatsen betalen iets meer en in het ergste geval f2,40, terwijl er [ook plaatsen zijn, vanwaar het geheel slechts f0,75 bedraagt.) Omtrent den Velddag zelf vernemen wij het volgende: Natuurlijk zullen er den geheelen dag door op verschil lende deelen van het terrein bijeen komsten worden gehouden, geleid door verschillende officieren, waaronder die, geleid door enkel vrouwen onder de hoofdleiding van Mevr. Oliphant, zeker niet de minst belangrijke zal zijn. Het muzikale gedeelte van het leest, een groot muziekfeest, wordt met bij zondere zorg voorbereidmeer dan honderd instrumentalisten zullen spe len, honderden geoefende zangers zullen liederen zingen en de kinderen zullen zich eveneens doen hooren op het midden van den dag. Een zendingsbijeenkomst zal een idee geven van het werk in de 42 verschillende landen. In verschillende tenten zal tentoon gesteld worden, wat het Handelsde partement verkoopt, en wat op de inrichtingen van het Maatschappelijk Werk en in het Reddingshuis ver vaardigd wordt. Dan zal daar zijn: Het huis uit de achterbuurt en het huis van den dronkaard en men zal er zich kunnen overtuigen, hoe de officieren van het Barmhartigheids- werk wonen en leven te midden der ellende in stegen en sloppen. En de Heilsoldaten houden van gezellig heid eindelijk zal er wezen een goed Naar het engelsch van THOMAS COBB. 7; HOOFDSTUK IV. Een bezoeker bij mevrouw Gordon. „Het is meer waarschijnlijk, dat hij inde gevangeniB is ge komen," was het antwoord. „Eene droevige gedachte dat het arme meisje door zulk een man is opgevoed. Het is jammer Forsyth, zeer jammer. Het is onmogelijk te zeggen hoe zij zal zijn als wij haar vinden." HOOFDSTUK V. Op het spoor. Het regende den avond na Dicks bezoek aan Totton en toen Burton hem bij den deur ontmoette noodigde hij hem uit hem naar zijne zitkamer te vergezellen, welke uitnoodi- diging werd aangenomen, hoofdzakelijk omdat Diok iets meer van mevrouw Gordons bezoeker wilde weten. Ofschoon het flink regende, was het een warme avond en twee leuningstoelen werden bij het open raam geschoven. „Het spijt mij, dat ik u geen sigaar kan aanbieden," zeide Barton en reikte hem zijn tabakszak over. „U zijt immers bevriend met de familie Gordon voegde hij er bij tussehen het rooken door, terwijl hij eene brandende luciier boven zijne pijp hield. „Ja, zeer bevriend," antwoordde Dick en boog zich voorover om een lucifer van hem aan te nemen. „Een liet meisje mijnheer Forsyth, een aardig meisje," zeide Burton en heftig aan zijne pijp trekkende ging hij achterover geleund liggen, sloeg zijne beenen over elkaar en staarde in de ruimte. „Forsyth," riep hij plotseling uit, „het huwelijk is eene verwenschte zaak." „U zegt dat met zooveel nadruk." „Ik weet het bij ondervinding, mijn vriend. Ik heb er voor moeten boeten. Ik heb daarvoor het meest moeten boeten. Zoo gaat het meer mannen. Toch heb ik het eindelijk goed getroffen. Men kan hier zeer aangenaam wonen. Forsyth, als ik als ik eene dochter had, zou ik haar willen hebben geheel zooals zij is een meisje van melk en bloed, dat is nog eens eene vrouw. Vleugels zijn heel goed, maar zij kun nen iemand hinderen." „U hebt miss Gordons vader gekend, nietwaar," zeide Dick. „Even goed als mijzelf," antwoordde Burton, leunde voorover en gesticuleerde met het mondstuk van zijne pijp. Het was middernacht toen zij scheidden en Dick was niets wijzer geworden. De volgende dagen gingen veel te langzaam voorbij want hij kon niets anders doen dan Hendry's volgenden berichten afwachten. „Dick," zeide Evelyn, den volgenden Dinsdag des namid dags terwijl hij zich op Meadow Bank bevond, „wanneer ver wacht je Will weer „Hij heelt gezegd over eene week ongeveer te zullen komen," gaf hij ten antwoord, „en dat is al eene week geleden „En denk je werkel ijk, dat hij nu iets beslist zal kunnen mededeelen," vroeg zij, keek hem in het gelaat en zag hoe veel bleeker en smaller dit was geworden. „Ja," zeide Dick, „ik denk het wel Eva. Ik geloof, dat Will alles wil onderzoeken. Wanneer ik slechte zekerheid had, dan zou ik het mij niet zoo aantrekken. Hoe verkeerd toch van mij Ik geloof dat ik het mij wel aantrek. Ik heb ontdekt, dat ik hoop, dat er geen Clara Smith moge bestaan. Het volgen de oogenblik komt het mij dan voor of ik wijlen mijnheer Wedderburn bedrieg en verlang ik er naar om de erfenis over te dragen en niets meer met de zaak uitstaande te hebben. Ik kan je moeielijk een denkbeeld geven, hoe Koog ernstig hij het opvatte, Eva." Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 1