Mm PRINS. J. W. BOERÉE, sfc'assssssi p« Plaatsing gezocht .tauraot Biljard-Séance, VEM00PING, Groote PrijsïerÉÉriiii STROOHOEDEN. Eene Dame Peliüek Overzicht. Vervolg Nieuwtijdingen. 6EMENDÖ NIEUWS. een net Jongmensen Duitsche Conversatie-les TER OVERNAME aangeboden HAARLEM (Sophiadal). Sociëteit „TRflU MOET BLIJCKEN." Burgerlijke Stand ADVERTENTIÈN H. H. MANIFACTURIERS. TE HUUR. Teding van Berkhout de Glercq, Smedeslraat 19, Een net Burgermeisje, Gemeubileerde Kamers. Bakenessergracht Ho. 13, Koper- en BMaprs-AfMro ei Menbilaire Goederen, na. van alle voorradige Heeren-, Jongeheer en en Kinder- Zon-, Bad-, Tui n- en Strand hoeden B. Lamberts jhr. H. C. Goldman T. J. C. A. Boele Artillerie O. LJ. Barr.u, J. Bruk- ker, M. van Welie, H. Philippi, T. W. Sanders H. Cramwinkel, 0. L. Brewer, C. P. Martherus Genie O. LH. W. O. de Bruijn R. R. Carstens, P. L. de Gaaij Fort- man Voorwaardelijk. Twee cadetten hebben, wegens ziekte, niet aan het examen deelge nomen. Ontvreemd in den nacht van 16 op 17 Juni 1. Jten nadeele van Desiree Paauwels, operazanger, Sa phatistraat 118 te Amsterdam, door middel van braak 1 zilveren lauwerkrans met eikels, ovaal model, circa 30 centimeter groot, met zilveren strik, waarop ge graveerd „Van eenige kunstvrienden"; 4 koperen dopjes met ingesneden draad en blauwe steentjes, behoorende bij vier verschillende étagère-fleschjes. De commissaris van politie in de 2e sectie te Amsterdam (bureau J. D. Meijerplein) verzoekt opsporing en bericht. Bahar in Klein-Azië door de Koer-de Jonge,J3e pr. Wilhelm, eig. G. B. den is vermoord/ ide Vaal, rijder J. Koster. Den 15en Mei - - - 1802 vertrok Lenz voor rekening van het blad The Out- ling uit Philadelphia, ten einde op zijn rijwiel een reis om de wereld te maken. Den 2en Mei 1894 bereikte hij Perzië. Na dien tijd werd niets meer van hem vernomen. In dit jaar zond de Outling twee harer redacteurs, de heer Sachtleben en Allen uit om Lenz op te sporen. Nu meldt de Engelsche consul te Erzerum, dat de wielrijder door de Koerden is vermoord. De Amerikaan- sche regeering heeft terstond bij de Porte een eisch tot opsporing en tuchtiging der moordenaars inge diend. No. 6. Hordenren voor officieren. Eerstaankomende no. 3, luit. Tau- nay, Amersfoort. TELEGRAMMEN LONDEN, 22 Juni. (Reuter). De bladen melden, dat de heer Campell Bannerman zijn ontslag heelt aange boden aan lord Rosebery. Men doet alle pogingen om hem van dit besluit te doen terugkomen. Daily News zegt, dat als Bannerman aftreedt, het geheele kabinet zijn voor beeld zal volgen. (Wed. z. k.) wenscht te huren 2 of 3 ongemeubileorde Ka mera, alsmede bergplaats voor Koffers bij eene nette familie en aan de Tram gelegen. Br. fr. onder No. 38, bureau van dit blad. Een complot tegen de Sultan i aldaar. StaomYaartberichtsn. Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amst. arriv. 22 Juni van Turkije. Het stoomschip Amsterdamvan de N. A. S. M., van Rotterdam naar De engelsche regeering heeft Vrijdag eene nederlaag geleden tegenover het Lagerhuis. Zooals dat in het politieke leven meer voorkomt was de aanlei ding eene zaak van zeer weinig be- teekenis. De heer Brodrick stelde voor, de bezoldiging van den minister van oorlog met 100 pd. st. per jaar te verminderen, bij wijze van protest tegen de onvoldoende wijze, waarop de minister van oorlog zorgt voor de ammunitie ten behoeve van de re serve. De minister Campbell Bannermann verklaarde, dat de militaire raadslie den der regeering den am munitie- voorraad voldoende achtten. Ondanks deze verklaring van den minister werd het voorstel van den heer Brodrick aangenomen met 182 tegen 125 stemmen. Tengevolge van deze nederlaag van het kabinet verzocht de heer Camp bell Bannermann, dat de beraadsla gingen zouden worden geschorst. Dit voorstel werd aangenomen. Sir William Harcourt deelde mede, dat de zitting des avonds zou wor den voortgezet. Dan zouden alleen die wetsontwerpen behandeld wor den, waartegen geen verzet is te ver wachten. Onmiddellijk na deze stemming werd een ministerraad gehouden. Olschoon het besluit van het Lager huis slechts een sub-amendement be trof, op zichzelf van geringe beteeke- nis, zoo zelfs, dat de oppositie de verwerping van het voorstel-Brodrick had verwacht, geloolt men tochfalge- meen, dat het ministerie er toe zal overgaan, de tegen woord5 ge zitting zoo spoedig mogelijk te sluiten en dan het Parlement te ontbinden. In dezelfde zitting had de minister Campbell-Bannermann medegedeeld, dat de hertog van Cambridge met 1 September ontslag neemt als opper bevelhebber van het britsche leger wegens hoogen leeftijd. Naar aanleiding van dit verzoek om ontslag, verklaarde de minister, dat het volstrekt niet de bedoeling der regeering is, den post van opperbe velhebber van Engelands strijdkrach ten te land af te schaffen. Alleen wenscht de regeering de werkzaamhe den aan dit ambt verbonden, aanmer kelijk te wijzigen. Voortaan zal ook de opperbevelheb ber onderworpen worden aan de gewone reglementen. Verder zullen ook de andere olficieren van den ge- neralen staf, benevens de adjudant- gener. al en de kwartiermeester-gene raal, de directeur der artillerie en de inspecteur voor de vestingen allen persoonlijk verantwoording schuldig zijn aan den minister van oorlog. Voorts zal een militaire raad worden gevormd, welks leden benoemd zullen worden door den minister van oorlog en die de regeering in krijgszaken van advies zal dienen. De bovenge noemde militaire autoriteiten zullen deel uitmaken van dezen raad. Na een lange beraadslaging heeft de Kongo-commis8ie uit de belgische Kamer besloten, de Kamer voor te stellen, aan den Kongo-Vrijstaat toe te kennen een krediet van fr. 6.800.000, opdat hij zijn schulden kan betalen en zijn begrooting sluitend makenvoorts aan de Konji o-spoorwegmaatschappij fr. 5.000.000 te leenen, opdat zij haar werken tot 1896 kan voortzetten. De rechterzij stemde tegen de lin kerzij. De Portugeezen aan de Delagoabaai zenden troepen naar Goengoenhana- land om de kafferhoofden Mahazoeli en Zihlasla te omsingelen. school van Pancaldi een complot tegen den Sultan ontdekt. Donderdagavond werden reeds 30 studenten in hech tenis genomen en men verwacht nog meer arrestatiënde school zal waar schijnlijk gesloten worden. De stu denten hebben hun afkeuring uitge sproken over het tegenwoordige regime dat van een vreedzame bevolking wilde beesten maakt. Ook onder de ulemas heerscht groote ontevreden heid. "Wedrennen te Heemstede. Hedenmiddag werden te Heemstede gehouden de aangekondigde harddra verijen en wedrennen op het terrein van den heer A. H. van Wickevoort Crommelin. Dank zij het schoone we der stroomden vele bezoekers per stoomtram, per boot ot per rijtuig toe. De renwedstrijden, die tevens werden gehouden zullen vooral ook wel heb ben bijgedragen tot het drukke be zoek. De uitslag was als volgt 1. OpeDingsprijs. Harddraverij voor Ned. paarden, geboren in 1892. Af stand 1600 M. ongeveer. Ingespannen. Prijs 1250, 2e premie f 125,2e premie 175. Ingeschreven waren 1. Heidebloempje, eig. P. van der Stad, rijder J. Koster. 2. Jolige Hein, eig. P. v. d. Stad, rijder Joh. v. d. Stad. 4. Hortulanus, eig. H. v. W. Crommelin, rijder A. v. W. Cromme lin. 4. Gardenia, eig. H. v.W. Crom melin. No. 3 was niet opgekomen. Uitslag, le prijs Gardenia in 3 min. 12% sec., 2. Heidebloempje in 3.15, 3. Jolige Hein in 3.35'/t. 2. Cruquiusprijs. Wedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar Een wielrijder vermoord. Uit Washington wordt gemeld, dat de Amerikaansche wielrijder Lenz, te Lezard. Het stoomschip Oengaran, van Java naar Rotterdam, vertrok 21 Juni van Aden. In den „KINDER VRIEND", War moesstraat 28, terstond gevraagd om in den Winkel werkzaam te zijn. Adres in persoon. ^Gelegenheid gevraagd tot het nemen van voor een Jongmensch van 17 jaar. Aanbiedingen met opgaaf van voorwaarden onder No. 40, bureau van dit blad. WEGENS VERTREK, Een Huis der Coöperatieve Bouw- vereeniging «Ons Tehuis", voorzien van een gesloten Veranda en Porte- briséeeen Hok met acht Kippen en een Haan. Aan hetzeltde adres een Mangel TE KOOP. AdresRoosveldstraat No. 10. Dagelijks gelegenheid tot inschrij ving van candidaten voor het eerste toelatings-examen op 15 Juli a.s. Programma met voorwaarden voor den cursus '95/'96 aan te vra gen bij DE HAAN ZOON, Boek en Muziekhandel alhierof den ondergeteekende R. PRINS, Institulew. CONCERT te geven door het Ge meentelijk Muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester C. P. W. KrienBop Zondag 23 Juni 1895, 's avonds Té uur. PROGRAMMA. 1. Garde Grenad. Marsch Eilenberg. 2. Ouverture „Maltre Péronitla"Offenbach. 3. a. Entre-acte aus dem Drama „Rosamunde" Schubert. b. Toréadore et Anda- louse uit de Suite „Bal Costumé" Rubinstein. (geinstrum. door Kriens). 4. Gilda-Walzer aus der Operette „der Vice- Admiral"Mill'ócker. 5. Grande Fantasie aus der OperTannhauser. Wagner. 6. Ouvert. Jeanne d'Arc. Verdi. 7. Grande Fantaisie sur des motiis de l'opéra MaritauaWallace. 8. a. Interm. de l'opéra Cavalleria Rusticana. Mascagni. b. Sehwedischer Bauern MarschSöndermann. 9. Ballet „Coppélia". Delibes. Bevalt en: 20Juni.E.deSwart v. d. Heuvel d. 21. M. Wesseling Rikkingr z. J. A. Hartendorp—Sebens d. (1.1.) 22. A. M. Post—Karei d. Overleden: 20 Juni. J. H. M. en ouder. Afstand ongeveer 2100 M.Gö^derfer 4 md. z. Tulpenstr. 21. M. Handicap Prijs f350, le premie i 125, y 2e premie f75.1. Devilfish, eig. Messrs. Johnstone, ber. Mr. Johnstone I. 2. Deca, eig. Messrs. Johnstone, ber. Fischer. 3. Wave Queen, eig. O. D. v. Diepenbrugge, berijder. 4. Mr. Gill, eig. O. D. v. Diepenbrugge, berijder. 5. Gifford's CroBB, eig. stal v. Diepen brugge, berijder. 6. Omar, eig. Ritm, Metelerkamp, ber. Delly. Uitslag was, dat Deca won met eene halve koplengte voor Ware Queen, die tweede was. De 2de premie won Devil fisch Sr. 4 en 5 waren niet opgekomen. 3. Haarlemmermeerprijs. Internati onale Record-Harddraverij voor paar- den van alle landen. Prijs f400, le premie 1175, 2e premie f 50,3e premie 125. Paarden met een record van 2 min. of slechter 3200 M., voor iedere betere record-seconde tot en met 1.51, 23 M. meer. Voor iedere tetere re cord-seconde van af 1.50. 26 M. meer. 1. Squaw, (3200) eigenaar K. Dei-nette familieom de vrouw des A' RljmTerdT?" Ri?"l huizes behulpzaam te zijn. Goede A. Kroon 4 md. d. P. Kiesstr. W. S. Meerkerk 24 dg. z. Zomervaart. J. Akkerman 3 dg. z. Gortesteeg. A. W. J. baronesse v. Tuijll v. Serooskerken 48 j. Kruisweg. E. G. A. Kimman 2 md. d. Wagenweg. HEEMSTEDE 15—22 Juni. O ndertrouwd: Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout en Jkvr. I. van Lennep. Bevallen: P.ZegwaartMeier z. T. A, NassouwReedijk z. levenl. Overleden: A. Geeve 88 Wed. van Jean Prinssen. Zie vervolg Advertentièn in het Tweede Wad. A. A. v. d. Berg, rijd. A. Batir, (3350), eig. J. W. rijder. 5. Oranje boven. (3375) el'. H. v. W. Crommelin, rijder A. v. W. Crommelin. 6. N. N., (3425) eig. H. V. W. Crommelin, rijd. A. v. W. Crom melin. 7. Kravana, eig. W. A. Ock- horst, rijder Doeleman. (3460). 8. Shadeland Electricity, (3460), eig. Stal Union, rijd. P. Schünrock. 9. Majick, (3538), eig. J. A. v. d. Berg, rijder. 10. Redburr, (3616), eig. Jan Steen, rijder A. de Koning. No. 7 ging voor den wedstrijd zonder sulkey er van door maar werd opge vangen en kon nog meerijden. De uitslag wasRistjeck (1) iu 6.7 Kravana (2) in 6.15%; Phrynia (3) in 6.17%; Oranje boven (4) in 6.17% No. 4 was niet opgekomen. Na afloop van deze rit bleef Electri city plotseling dood. No. 4. Zomerprijs. Wedren over hor den. Prijs Mr. Romeo, eig. luit. ten Kate, le premie Horiey, eig. en be rijder J. J. Korthals, 2epremie, War- da, eig. en berijder ritm. Meteler kamp. Blók 4 Br'even franco Scbu'ijl; v»P dit blad. No. 39, bureau Een bekwame Winkelj affrouw biedt zich aan. Brieven onder No. 42, bureau van dit blad. voor een handkar. Prijsopg. wordt gevr. door P. MEURS, Boekh. Zijlstraat. Een net Bovenhuis, riant uit zicht, van alle gemakken voorzien. f 3,50 per week. Te bevragen Kamperttr. 8e. DE HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING Kleine Houtstraat 11, De Depótrente is sedert 16 October 1894 Depót dagelijks opeisebbaar 1 pet. voor een maand. lVs voor een jaar, in bewij zen van coupons voorzien 3 HAARLEM. Dinsdag 25 Juni, 's avonds 8 uur, door de Heeren WILDEN en WOLF, Professeurs de Billard, op een door hen geleverd nieuw Biljard. Aanbevelend, W. C. MARTENS. flink kunnende Wollen- en Linnen- zoekt plaatsing bij eene In de onmiddellijke nabijheid van i de Zijlstraat een net gem. étage TE HUUR, liefst voor een of No. 5. Troostprijs. Harddraverij, in- Ilamos, h. b. b. h. gas en gespannen prijs. Alnina, eig. H. v. W."waterleiding vrij privaat en gebruik Crommelin, (berijder A. v. W. Crem- van groote tuinn, Juli of later. melin, le premie Almonitta, idem, Franco brieven onder No. 41, aan 2e premie Flüchtig, eig. en berijd. H. 't bureau van dit blad. wegens sterfgeval, in het V erkooplokaal op Dinsdag 25 Joni 1895, dee voormiddagt 10 uw, van den geheelen Inventaris eener ten overstaan van den Notaris G. C, MERENS, door den Makelaar N. D. DE LEDR, waarbij voorkomen Linnen- en Penantkasten, een goed toongevende Pianino, Tafels, Stoe len, Spiegels, Prenten in lijst, Hang lampen en Bed met toebehooren, Glas- en Aardewerk, Mans- en Vrou wenkleederen, eenig Goud- en Zil verwerk. Voorts400 bladen Blik, Koper en Zink, 50 kilo Soldeer, Lampen glazen, Katoenen, Ballons, Petr. Stellen, Waschborden, Tobbes, Em mers GietersLampen, Ketels, Wascbkommen, .Oliepompen, Trech ters. Daarna: Een soIidenBakkerswagen Broodtrog, Planken, Schieters, Roer- ijzers, Bascule met gewicht, Toon bank, Trommels, Tonnen, een zak Krenten, restant Meel, 300 Beschuit- vormen, Broodplaten, een Brood- schaar enz. en hetgeen meer gepre senteerd zal worden. Te zien Maandag 24 Juni, van af 10 tot 3 uur. Op Donderdag 27 Juni 1895, des namiddags ten 4 uur, zal door den Architect J. H. WELSENAAR namens de Coöperatieve Bouwver- eeniging «Coornhert», in het hotel sLion d'Ori worden aanbesteed Set bouwen van 15 Burger woningen op een terrein, gelegen aan de Coornhert- straat en Brouwerskade. Bestek en teekeningen liggen ter inzage in bovengenoemd hotel en zijn van Woensdag 19 Juni e.k. af a ft,verkrijgbaar bij genoemden Architect, die tevens aile inlichtin gen verstrekt. Vrijdag den 28n Juni 1895 zal door de architecten ROOG VAN DEN BAN namens hun prin cipaal in café BRINKMANN te Haarlem worden aanbesteed Het bouwen van een Ten toonstellingslokaal voor Bloemen en Planten met Woonhuis te Heemstede. Het bestek met 2 teekeningen zijn a 2.te verkrijgen ten kan tore van de architecten en liggen ter inzage in genoemd café. ROOG VAN DEN BAN, Architecten, Haarlem. «W Ondergeteekende bericht door deze aan zij ie geachte Cliën- téle dat hij zijne Grof-, Hoef- en Rijtuigsmederij, Lange Marga- rethaatraat No. 32, aan zijn oudsten zoon heeft overgedaan. Dankzeggende voor het zoo ruim schoots genoten vertrouwen gedu rende de reeks van jaren beveel ik mijn zoon beleefdelijk aan. Hoogachtend, UEd. dm dienaar, J. H. KEIJZER; Haarlem, 22 Juni 1895. BW Mij aansluitende aan boven staande ben ik zoo vrij mij bij de geachte Clientèle en verdere stad- genooten van mijnen vader minzaam aan te bevelen. Zullende Diets onbeproefd laten om bet zoo groot vertrouwen het welk mijn vader zoo ruimschoots heeft genoten, door eeue soliede, nette en vl ïgge bediening mij waardig te maken. Onder minzame aanbeveling, UEd. diens lm. dienaar, J. H. KEIJZER Jr. wan nl O Ot. Itivierviichmarkt

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 2