Brcote Houtstraat 38, Haarlet». Lustre- en Drilgoetleren. Sporthemden. GMSKAASJES Winkelhuis Huizen Te Huur. Letteren en Kunst. Rechtszaken. M ClopÉirg, WÏELRIJDERSCOSTUMES GROOTE SORTEERING. LAGE PRIJZEN. li CONCERT, J a ii sweg 46, De Haarlemsche Hypotheekbank VERKOOPT 1 Juli trekking! T. A. DONNEE, kiiibc Isilitritii Na. 81, Edammer Openbare Verkooplng Stooia-Zeep/JeüerLi Te Sn eek heeft zich Zondag bij een 37-jarigen schipper, vader van 7 kin deren, een soort choleragevalmet doodelijken afloop voorgedaan. Chrispijn te Berlijn. W armeer wij kunnen afgaan op de ver slagen voorkomende in drie Duitsche bladen dan heelt de Nederlandsche Tooneelvereeniging met hare gasten den eersten avond zeer veel succes gehad en bovendien een bijzonder gelukkig debuut. Niettegenstaande het heerlijk zomerweder was en de Berlijner op zulk een avond liever in het Grunewald of „im Zcölogi- schen" zit, was toch het Deutsche Theater nog al goed bezet, vooral door de Hollandsche kolonie en een aantal bekende tooneellielhebbers. En dit publiek heeft zeer toegejuicht, zelfs enthousiast toegejuicht, volgens de Frew. Ztg., maar zijn goedkeuring gold, evenals die der bladen voorna melijk het spel, minder het Btuk, Faassen's „Anne-Mie". Het stuk deed de Duitsche critici in de verte denken aan stukken, die het Müuchener ge zelschap, Hofdauer en de zijnen, ge woon was te spelen, maar in zijn toevalligheden, sentimentaliteit en gebrek aan karakterteekening herin nerde het hun in nog sterker mate aan Birch-Pfeiffer en Hartl-Mitius, zoodat de Voss Ztg. zegt te vermoe den, dat de schrijver eigenlijk eene dame is, die deze beide Duitsche too- neelschrijfsters heeft gekend. Maar het Bpel wordt zeer geprezen, vooral Willem van Zuylen, wien men alleen maar iets te oud vond voor zijne rol, Alex. Faassen en ook Schwab; de dames worden meer decoratief ge noemd, waarbij wordt opgemerkt dat zij goed pasten in het mooie decor. Met de taal hebben de Duitschers blijkbaar niet zoo heel veel moeite gehadwie gewend is Duitsche dia- lekten te hooren en te lezen, zegt de Voss. Ztg., verstaat deze acteurs spoe dig, zij het ook niet in alle fijnhe den. Het succes, dat onze landgenooten, wier ensemble zeer geprezen wordt, met hun spel gehad hebben, zal de Berlijners waarschijnlijk nieuwsgie rig maken naar het spel dezer vreem delingen in Duitsche stukken. Dat belooft Chrispijn en den zijnen dan goed bezette zalen bij de verdere voor stellingen, wanneer zij „Jeugd", „Een zame Mensehen" en andere stukken spelen. Hbld. tusscben Frankrijk en Zwitserland geteekend. De twee landen staan el kaar het voordeeligst tarief toe. t'oiitiek Overzicht. Alle artikelen van het wetsontwerp op de invoerrechten is bij tweede lezing door de belgisehe Kamer aan genomen. Met 78 tegen 64 stemmen is hierna het geheele ontwerp aan genomen, 5 leden onthielden zich van stemming. Na eenige conferenties, o.a. met ko ningin Victoria en met de leiders der conservatieve en liberaal unionis tische partijen, heeft lord Salisbury een en elsch ministerie kunnen sa menstellen. Deze samenstelling is als volgt Salisbury premier en buitenlandsche zaken, de hertog van Devonshire voor zitter van den privaten Raad, Balfour eerste lord van de schatkist, Cham berlain koloniën, Bicks-Beach kanse lier van de schatkist, Goschen ma rine de andere portefeuilles zijn nog niet toegewezen. Dinsdag begon de italiaansche Ka mer de behandeling der begrooting voor landbouw. De president Villa deelde toen mede, dat door den heer Sacchi en eenige andere leden der uiterste linkerzijde een voorstel was ingediend, waar by de benoeming werd gevraagd van eene enquête-commissie, welke het geschil tusechen den minister Crispi en den heer Cavalotti, zou uitmaken. Beide heeren zouden zich dan aan de uit spraak dezer commissie moeten onder werpen. Voorts was ook een voorstel inge diend door den hertog van Sermoneta en eenige andere leden der reehterzijde, waarbij tot de regeering het vorzoek wordt gericht, om die maatregelen te nemen, welke zij noodig acht, om dit geschil tet eene oplossing te brengen. De heer Crispi verklaarde zeer be slist, dat hij zich met geen dezer beide voorstellen kon vereenigen. De heer Torrigrani, een van de leden der regeeringspartij, stelde toen voor, de behandeling dezer beide moties zes maanden uit te stellen. De heer Crispi vereenigde zich met dit voorstel, hetwelk met eene ver werping der moties gelijk stond. Na een levendig debat werd het voorstel Torrigrani aangenomen met 283 tegen 115 stemmen, terwijl zeven afgevaardigden zich van deelneming aan de stemming onthielden. Deroi- nisterieeien riepenLeve Crispi, de leden der oppositieLeve Cavalotti. Onder een algemeen rumoer werd de vergadering gesloten. Dinsdag is de handelsovereenkomst Diefstal. Dinsdag had zich voor de arr.-recht- bank (4e kamer) te Amsterdam te verantwoorden Petrus Johannes Eman 50 jaar, van beroep redacteur van De Opmerkerter zake dat hij omstreeks 30 Januari een aantal effecten, toebe- hoorende aan mej. M. J. M. van Son, zich wederrechtelijk heelt toegeëigend. Mr. W. A. Paap, verdediger van beklaagde, verzocht de rechtbank de zaak met gesloten deuren te be handelen. Dit verzoek werd door de rechtbank ingewilligd en door het Openbaar Ministerie, waargenomen door Mr. Regout, werd een jaar gevangenisstraf geëischt. die hunnen wachtmeester bij Rzeszow hebben vermoord. Drie onderofficieren en tien man schappen werden ter dood, de overige beschuldigden tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld. De tien huza ren, die ter dood veroordeeld werden, moesten door het lot worden aangewezen en werden spoedig daar op gefusileerd. Gemengd Nieuws. Het huwelijk van den hertog van Aosta met prinses Hélène van Orléans, is Dinsdagmorgen in de kerk van Kingston-upon-Thames met het cere monieel van een koninklijk Fransch huwelijk voltrokken. Een vijftigtal vorstelijke personen uit Engeland en van elders, woonden de p.echtig- heid bij. Ongelukken. Op de Spree is een motorbootje door een groote stoomboot, die het scheepje achteropliep, overvaren. Van de 10 opvarenden verdronken er acht, twee anderen werden door een later voor bijvarend schip opgenomen. De boot, die het ongeluk veroorzaakt had, heelt zich om de drenkelingen in het minst niet bekommerd, doch met onvermin derde snelheid de reis voortgezet. Op het Lago Maggiore is een bootje gekenterd, met 9 werksters en een schipper bemand. Geen der opvaren den is gered. De opening van het Noord-Oost- zee-Kanaal is een kolfje naar de hand der zakkenroders. Velen hebben te Hamburg en te Kiel huu slag ge slagen en met bijzonder groot succes. Een vreemdeling toch, te Hamburg vertoevende voor de feesten, zijn drie portemonnaies ontstolen, die, volgens het „Berl. Tageblatt". ruim 50.000 mark in goud en papiergeld bevatten. Wat deed de man ook in het gedrang met een zoo aanzienlijke som gelds in zijn zak? In de Charité te Berlijn bevindt zich thans als verpleegde een Dinka- neger, Mobro genaamd. Deze neger is minstens zeven voet lang en heeft over 't geheel zulke reusachtige afme tingen, dat men in de ziekeninrich- ting geen kleeren voorhanden had, die hem pasten. Inzonderheid haperde 't met de kousen. Geen enkel paar liet zich pasklaar maken voor de ver bazend groote voeten, zoodat men speciaal voor hem nieuwe kousen moest breien. Aanvankelijk voelde de vreemdeling zich niet op zijn ge mak in de inrichting, maar nu hij er gewend geraakt is, bevalt het hem er zeer goed. Het gewicht der hersenen. Het „Journal des Débats" deelt mede, dat een middel ontdekt is de hersenen ?an nog levende menschen, werkende en denkende hersenen dus, nauwkeurig te meten en zelfs te we gen, Ter geruststelling van hen, die in grammen zouden willen weten hoe zwaar zij verstandelijk wegen, deelt het bind er bij mede, dat de methode die gevolgd wordt, niet vi visectie is. De hersenen van Bismarck moeten volgens de gedane meting verbazend groot en zwaar zijn zij wegen 1867 gram. Dit is zeker veel, wanneer men weet, dat die van Schiller 1580, en die van Dante, wanneer men ten minste de weging uit zijn tijd kan vertrouwen, 1429 gram wegen. De journalisten, die aan deuitnoo- diging van de Deensche journalisten club gevolg hebben gegeven, zijn Maandag op vorstelijke wijze te Kopen hagen ontvangen; duizenden waren op de been en begroetten hen met gejuich en met het strooien van bloe men. De geheele stad W' s met vlag gen versierd. De feestelijkheden wor den daar op grootsche wijze voortge zet. Dinsdag had een banket plaats in de vrijhaven van Kopenhagen, waarbij de minister van marine een toespraak hield. De minister zinspeelde op de vreedzame concurrentie tus- schen Kopenhagen en Kiel. Een der Duitsche journalisten beantwoordde deze toespraak. Loten om de doodstraf. In de Poolsche bladen staat het volgende te lezen De krijgsraad te Pyzemysl in Polen heeft recht gesproken over 26 huzaren ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk, op Donderdag 27 Juni 1895, des namid dags van 2—3 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Sonate No. 5 Merkel. a. Allegro risoluto. b. Andante. c. Allegro risoluto. 2. Andante NielsW.Gade 3. Marsch uit 't Orator. JephtaHandel. 4. Andante uit 't Viool concertMendelssohn. 5. Aria (Stabat Mater) Rossini. MARK TNiEUWS. Haarlem, 26 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 5 koeien f190 a f 1100 Pink f0.— a f0,—43 nuchtere kalveren f14,a f9,6 schapen f21,a f0,8 lam meren f9,a f0,2 paarden f0,— a f0,— Haarlem26 Juni. Aangevoerd en verkocht 98 stapels kaas, uitmakende 13370 kazen, weg. 15806 Kg. Laagste prijs f 0,Hoogste prijs f 26.per 50 Kg. Bargerlrjse Stand Ondertrouwd: 26 Juni. K. Wever en 6. Zwemmer. L. Kuijt en Ch. Tangermani). M. v. d. Weg en H. H. Cuijon. Getrouwd: 26 Jnni. Th. v. d. Putten en J. M. Moerkerk. S. G. Slenders en A. M. Stammers. P. J. Kuijken en M. v. Bergen. M. v. Kam pen en A. J. v. d. Heijden. N. F. de Korte en A. M. Koenderman. B. J. v. d. Broek en G. Russchem. Bevallen: 21 Juni. J. Harte- veltNieuwenhuis d. 24. J. R. Ar noldv. Peseh d. H. v. Huizenv. d. Bos d. 25. W. Z mderhuisv. Dijk d. 26. M. v. VlotenLasechuit d. F AIVULI «BERICHTEN. Getrouwd: 24 Juni. H. Bogt- Btra en E. L. Sevenster, Sehingen. Bevallen: 25 Juni. M. E. J. C. Rinkelde Meijer z., Hilversum. Overleden: 24 Juni. Jkv. M. L. van Styrum, den Haag. S. C. Ph. Bosch Reitz jd., Clarens. ADVERTENTIÊN. Den 27en Juni hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders HEINRICH VOSSHARD en CAROLINA ELIZABETH KöSTER, den dag te herdenken, waarop zij vóór 40 jaar in den Echt zijn verbonden. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. .v.w.r'.'vr.'s.'Llx Heden overleed, na eene ge lukkige echtvereeniging van 53 jaar, mijn trouwe Echtgenoote, Derlijs Tempelman, in den ouderdom van 79 jaar. P. ZUÜRENDONK. Haarlem26 Juni '95. TE HUUR, waarin met goed suc ces ruim 30 jaar eene Modezaak wordt uitgeoefend, staande op e ?n der beste standen van Haarlem. Br. onder No. 47, aan het Haarl Dagblad. g -Stoom vas-tDerich ten. Het stoomschip Prins van Oranje van Amsterdam naar Batavia, vertrok 24 Juni van Djeddah. Het stoomschip Soendavan Am sterdam naar Batavia, passeerde Kaap Carvoeiro 24 Juni. Het stoomschip Bromovan Rotter dam naar Java, vertrok 25 Juni van Southampton. Het stoomschip Edam, van N. A. S. M., van New-York naar Amsterdam, passeerde 25 Juni. des voormiddags 11 u. 30 m. Lezard. Het stoomschip Natal, met de Fransche mail, vertrok 25 Juni van Alexandrie naar Marseille. Het kan den 29sten aldaar worden verwacht. van af f I 0. Magazijnen gevestigd te AmsterdamRotterdamden HaagUtrecht, Leiden, Haarlem, Groningen, ArnhemLeeuwarden, Breda. op Vrijdag 28 Juni 1895, 'g avonds 7'/t uur, door de Kon. Milit. Kapel van het Reg. Grena diers en Jagers, onder directie van den Heer W. VAN DER LINDEN. Zie programma Muziekuitvoerin gen. HET BESTUUR. Tot opheldering van het bericht, dezer dagen door de Heeren PIELAGE Co., in Haar lem's Dagblad verspreid, deelt de ondergeteekende het volgende mede Juist om de reden, dat genoemde Heeren haar weigerden de kwaliteit van verschillende winkelwaren te verbeteren (iets waarin zij volgens hunne eigen mededeeling nu schij nen voorzien te hebben) heeft zij haar ontslag als Dep öthoudster ge vraagd. Zij was volkomen overtuigd van de gegrondheid der klachten, die haar door vele klanten werden aangeroerd en meende de Heeren PIELAGE Co een dienst te be wijzen, door hun dit mede te deelen, hetgeen echter eene andere uitwer king had en tot eenige onaange naamheden leidde, die haar ontslag deden nemen. Hoogachtend, Mej. BEUGELING, vroeger Depötboudster van ede Ster», Zijlstraat 18. Tevens houdt zij zich aanbevolen voor hei leveren van Boter, Kaas, Eieren en verschillende Vleesch- waren. Orders worden op verzoek dage lijks aan huis afgehaald. AdresAmpzingstraat No. 95 aan de Leidschevaart, bij de Leidschestraat. Je SON. Tandarts, ia van Donderdag 27 Juni tot Maandag 1 Jiili NIET te con- sulteeren. Te bevragen bij A. SCHERPEN- HUIJSEN, Leidsche Vaart 246. Rentebetaling gewaar borgd in goud) met zeer geringe uitlotiogs- kans in stukken van 50, ƒ100, ƒ500 en ƒ1000 tot den koer» van 101 °/o. VFD«tm¥t groote en kleine VMolMM kapitalen op eer ste hypotheek, zon der vooruitbetalingvan rente. De Pandbrieven zijn verkrijgbaar en de Coupons betaalbaar ook door tusscbenkomst van alle Heeren Kassiers en Comm. in Effecten ten kantore der Bank enbijdeCor- respondenten de firma WESTER- KAPPEL HOOFD. f Kceippsche Koudwater 1 GENEES-INRICHTING. J Kleine Houtweg, Kamperiaan. Minder gegoeden betalen half t £e:d- 4 Loten «'s Lands - Weerbaar heid» a ƒ2.00 per geheel Lot bij de Boekhs. P. VAN CITTERT ZONEN, Haarlem. bericht de ontvangst der prima te SANDPOORT, gemeente Veisen in «ce Weimans, op Dinsdag 2 Juli 1895, des neddags 12 uur, ten overstaan van C. A. JOEKES, Notaris te Haarlem, van Het Woon en Winkelhuis, waarin de Zadelmskersaffaire wordt uitgeoefend, met Erf, te Sandpoort gemeente Veisen, aan den straatweg op den hoek van de WestiaaD, ge teekend G. No. 57, kadaster sectie F, No. 1622, groot 1 are, 21 cen tiaren. Aanvaarding 14 Augustus 1895. na betaling der kooppenningen. Meerdere inlichtingen geeft voor noemde Notaris, Gr. Houtstraat 149. Professor OVERBEEK ds MEYER, aoedgeheurd door de Vereeniging van Volksgezondheid. Adres: B. .J. VAN LEEMT, Verwulfl No. 9. DE FIJNE van O. H. BOSCH, Confiseur Wor- Aum, zijn versch te bekomen bij den Heer A. v. d. MAAREN JANSEN, i Haarlem. TE ZUTPHEN. Prima s&t&te Groene Zst^, tot concurreerenden nr:;t

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3