AANBI5TIDIN8, Prima TAFBLBJïll, G. 4. ÏEIEEK Jr., DIENSTBODE TE HUUR: - Huitsn Te Huur. Metselaarszaal en den Handel io Bouwmaterialen RQOfW'BOTiR* JL DONKIJS» BRIEF- Lange Veerstraat 8». ËH. WINKELIERS! Zwitsersche Kaas, J.N.v. i WEIDEN Lzb., Drinkwater. ontevredenheid over het ontwerp te kennen te geven. Ook de koning heeft het reeds eenige ma'en moeten ontgelden. £00 Dinsdag. Toen hij zich naar den groo- ten balwedstrijd in Brussel begaf, werd hij begroet met de kreten „Weg met de schoolwet," waarop an deren riepen: „leve de Koning." De politie moest een charge maken, toen de menigte tien personen, die gear resteerd waren, dreigde te ontzetten. Het gevolg was, dat nog meerderen werden gearresteerd en een persoon gewond werd. De tien gearresteerde personen zullen wegens beleediging des Konings worden vervolgd. Dinsdag had te Brussel de plech tige uitreiking door den Koning plaats van het nieuwe vaandel, door de stad Brussel aan het bataillon jagers en éclaireurs van de burger wacht aangeboden. Na de eedsafleg ging hield majoor Leurs, comman dant van het bataillon, een toespraak. De Koning antwoordde met een va derlandslievende redehij sprak van de herleving van den nationalen geest in België na lange eeuwen van vreem de overheersching. Het oude vaandel herinnert aan het gedenkwaardig tijd perk onzer onafhankelijkheid. Mogen de gevoelens, in dat groote tijdperk heerechende, altijd de onze zijn. Laat ons trachten deor liefde voor het derland, en door die gehechtheid in daden te toonen, de welvaart van het land te ontwikkelen en zijn beteeke- nis te verhoogen. Moge onze vrijheid al dieper en dieper wortel schieten in den heiligen grond, die Belgische grond geworden is door de krachts inspanning der dapperen van 1830. De stand der verkiezingen in En geland is nu als volgt: gekozen 361 unionisten, zij winnen 91 zetels122 liberalen, winst 18 zetels; 9 Parnel- lieten, 56 anti-Parnellieten, 2 werk- manscandidaten. Tegen verwachting heeft Duitsch- land spoedig de schadeloosstelling van den Marokkaanschen sultan ont vangen, geëischt wegens den moord op Rockstroh. Eene som van 50.000 dollars is in Bpaansch geld teTanger aangekomen. Het nederlandsch eskader is uit Cadix naar Amsterdam vertrokken. De Times verneem t uit Sofia Vier mannen, die van den moord op Stam- boelof verdacht worden, zijn in hech tenis. Onder hen is de* huurkoetsier, die Stamboeloi naar huis reed, en Po- pol, die een vriend van Toelekisjiëf moet zijn en in wiens huis de hand gelegd is op een brief, die den dood van Stamboeloi voorspelde. In het huis van Toelektsjiël is eene revolver gevonden van dezelfde soort als waar mede op Stamboelof geschoten is. Groote neerslachtigheid heerscht in de voornaamste steden van Bulgarije, zell8 onder de vijanden van den ver moorde. Het aldoor bijeentrekken van Turksche troepen aan de Bul- gaarsche grenzen wekt groote onge rustheid. De bezettingen van verschei den Bulgaarsche vestingen moeten aangeschreven zijn, zich gereed te houden. De Svoboda, het orgaan der bul gaarsche anti-ruBsische partij, meldt dat deze partij, onder leiding van Petkoff, den strijd tegen den russi- schen invloed zal voortzetten. De berichten uit Cuba via Spanje strooken meestentijds niet geheel met die via de Timet ol via New- York. Uit Havana wordt aan het engelsche blad weer het volgende ge meld De aanval der opstandelingen op Martinez Campos moet voor de Spaansche troepen noodlottiger zijn geweest dan de voorstelling was. Slechts Campos met zes of zeven an deren van het konvooi ontkwamen. Campos zelf is gewondvan welken aard zijne wond is, weet men echter niet. Dat het opstandelingenhoofd Maceo gewond en gevangen «ou zijn wordt tegengesproken. ..Gele koorts en dysenterie blijven de Spaansche troe pen teisteren. De 'officieren zouden bovendien ten zeerste ever Campos' leiding der operatiën ontevreden zijn. De Impartial te Madrid heeft uit Havana een telegram ontvangen, vol gens hetwelk generaal Navarro te mijnmaatschappij gaven 50,000 fl. de commissie van bijstand spant ove rigens al hare krachten in. De koop man Siegl blijkt toch niet overleden te zijn. Volgens den prolessor in de geologie Uhlig, die als deskundige uit Praag is overgekomen, staat het vast dat het onheil te wijten is aan het doordringen van drijfzand in de mij- in. Verdere inzinkingen van den bodem schijnen niet meer te verwachten te zijn. naar Rotterdam, vertrok 23 Juli van Port Said. Het stoomschip Prins Willem I, vertrok 23 Juli van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Willem III, arriveerde 20 Juli van Amsterdam te Paramaribo. TELEGRAMMEN BERLIJN. Naar hei Kleine Journal mededeelt werd in een maïsveld bij Sofia de jonge student Owanoff ge arresteerd, die achter aan den hals de schotwonde heeft, hem door den bediende van Stamboeloff toegebracht. Een verzoek van hetzelfde blad om n interview werd door vorst Fer dinand schrifttlijk afgewezen. Hij en zijne regeering achten het beneden hun waardigheid zich te uiten over de beleedigende lastertaal die door de Duitsche en Oostenrijksche pers over hen wordt verbreid, te meer daar de justitie de zaak tot klaar heid zal weten te brengen. H. Bayamo is aangekomen zonder op standelingen te hebben ontmoet. De gemeenschap tusschen Bayamo en Manzanillo is hersteld. Een officieel telegram, Dinsdag uit Havana te Madrid ontvangen, meldt, dat Martinez Campos gezond is en zich te Bayamo bevindt. Gemengd Nienw s, Da ramp te Brüx. De toestand te Brüx is weer ver- slimmerd alle huizen in de wijk bij het spoorwegstation zullen, voor zoover zij ;niet uit zichzelf ingestort zijn, omgehaald moeten worden. Het aantal van hen die door de ramp hulpbehoevend zijn geworden, be draagt 500 600. Uit de staatskas wordt een bijdrage van 100,000 fl. ver wacht, de aandeelhouders derBrüxer Yan den heer Schenk, den onlangs overleden oud-president van deZwit- sersche republiek, verhaalt de Gazette de Lausanne de volgende annecdote De heer Schenk was een groot lief hebber van voetreizen en zag niet te gen eenige ontberingen op. In 1874 maakte hij met zijne zoons een voet reis in Frankrijk. Er was afgesproken dat men in geen hotel zou gaan, en in de open Jucht zou slapentot dat doel had men een draagbate tent medegenomen, waaronder des nachts gekampeerd werd. Op zekeren avond had het gezel schap zijn bivouac in den omtrek van een klein dorp opgeslagen, toen zich een marechaussee vertoonde. Deze be keek de vreemdelingen met achter dochtige blikken en gelastte hun, hem te volgen naar den burgemeester. De' heer Schenk, die het wel aardig vond als landlooper te worden opgebracht, ging gewillig mede, en vertoonde den verbaasden burgemeester een pasten name van „Zijne excellentie, den pre sident van den Zwiteerschen Bond". De burgemeester maakte duizend ex cuses en bood den heer Schenk logies aan, daar hij niet wilde gedoogen dat zulk een groot heer den nacht in een weiland doorbracht als een eenvoudige „Handwerksbursch". De vrouw en de zuster van Stam boeloff zullen waarschijnlijk Bulga rije verlaten, waar haar leven in ge vaar is. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur I Mag ik voor onderstaande van Uwe bekende gastvrijheid gebruik maken De Nieuwe Haarlemsche Courant van Zondag j.l. schrijft „Door iedereen wordt de houding ,des heeren Schürmann, die de Haarl. „HandelsvereenigiDg in de verkiezing „sleepte, ten zeerste afgekeurd." De notulen van de algemeene ver gadering op 15 Mei j.l. door de Haarl. Handelsvereeniging gehouden, zeggen: „De heer Küppers brengt hulde aan „het bestuur voor hare handelingen „in zake de candidatuur Resink." Commentaar overbodig; in eenvou dig hollandsch noemt men dat bak ken met twee pannen. Achtend, THEOD. SCHüRMANN. Haarlem, 24.7.95. Vervolg Stadsnieuws. Heden morgen omstreeks 11 uur Gerrit Lunenburg, oud 39 jaren, timmerman, werkzaam aan het dak van perceel no. 9 aan de Warmoes- staaat uit de goot op straat gevallen zijnde ongeveer 10 meter hoog, waarbij de enkels zijner beide voeten inwen dig zijn gekneusd. Hij is per bran card naar zijne woning aan de Bak kerstraat overgebracht. Stoomvaartbsrichten. Het stoomschip Maasdamvan de N. A. S. M., van Newyork naar Rot terdam, vertrok 23 Juli, des voorm. 11 u., van Boulogne. Het stoomschip Zaandam, van de N. A. S. M., van Amsterdam naar Newyork, pass. 22 Juli, des avondB u. 45 m., Scilly. Het stoomschip Smeroevan Rot terdam naar Batavia, vertr. 23 Juli van Southampton. Het stoomschip Ged*, van Java Burgeriijfre Stand Ondertrouwd: 24 Juli. T. v. Akkeren en A. M. G. Zuurendonk. W. Suaberg en G. M. Th. Botelier. J. Heus en W. M. Ekelschot. G. Hilgerman en J. v. Andel. C. A. v. d. Heuvel en T. Bottelier. H. Stevens en P. H. Ton. W. Bakker en C. Kle verlaan. M. Emmer en M. de Groot. Getrouwd: 24 Juli J. Moras en G. Mooij. J. Ph. Peper en I. J. Goedhart. J. P. v. Heems en C. Schoo- neveldt. G. Wijkhuizen en E. Fabel. N. Zwaneveld en Th. de Waal. G. Kuijten en H. M. Schlötz. W. de Graaf en H. Valk. N. J. Michel en C. G. de Graaf. W. Franssen en C. H. Demmers. Bevallen: 22 Juli. A. J. Cassee Pols d. 23 E. FortgensKaaij mo len d. Overleden: 23 Juli. S. Mole naar 5 m. z. ADVERTENTIEN. Met 1 Augustus wordt gevraagd een flinke ▼oor Tweede Meid, van goede ge tuigen voorzien. Adres Korte Veer straat 4. Mejuffrouw BREMERKeizer straat 1, vraagt met I Aug. een DIEN8THEISJE, P. G., niet beneden de 16 jaar. 24e Muziekuitvoering in den Hout. CONCERT op Vrijdag 26 Juli des avonds van 810 ure, door het Ste delijk Muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester, den heer Ch. P. W. Kriens. PROGRAMMA. 1. Souvenir de Spa Marsch. Reuland. 2. Ouvert. Peter Schmöll. Weber. 3. Amorspfeile Polka Farbach. 4. Selection the Grand MogulAudran. 5. Ouverture Les Dragons de VilarsMaillant. 6. Dream of the Ocean WaltzGungl. 7. Die Heinzelmïnnchen Eilenberg. Grande Fantaisie sur des motifs de l'opéra ErnaniVerdi. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk, op Donderdag 25 Juli 189-5,. de3 namid dags van 2—3 'uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Fantasie et Fuga Bash. 2. AdagioHaijdn- Ritter. 3. Sonate in Gis-moll Rheinberger. (Ie uitvoering). a. Allegro modorato. b. Skandinavisch. 4. a. Aria: Jerusalem uit 't Oratorium Paulus Mendelssohn. b. Abendlied. Schumann. 5. (Finale). Op Vrijdag 26 Juli 1895, des namiddags te 3 uur, zal door W. F. DOEGLAS, Architect, namens zijn Principaal, in het Café Restau rant vaD den Heer P. ARTS, Gier straat No. 1, hoek Ver wuift, te Haarlem worden aanbesteed Het amoveeren van een Woonhuis en ter plaatse bouwen van een Glasma gazijn, aan de Moelstraat, get. No. 29 alhier. Het bestek en teekening is k f 0,75 verkrijgbaar bij den Heer H. A. VAN OLPHEN, Drukkerij, Donkere Spaarne No. 26- Inlichtingen zijn te bekomen bij den Architect, Gr. Houtstraat 109. FAMILIEöERICH r EN. Getrouwd: 21 Juli. E. Uitten- broek en P. Nieuwenhuizen, Aven- horn. 23. F. J. J. Eichholtz en A. M. E. Eichholtz, Weesp. Bevallen: 20 Juli. Brunings De Waart z., Helder. 21. S. Ebels v. d. Loeff—Hesee z., Arnhem. G. Wijch- gelSmit d., Groningen. 22. J. W. BückmannKeijnemans d. den Haag. C. E. W. LedeboerKehrer d., Hil versum. C. M. DeutekomKoorders Amst. 23. B. CordemeijerKom mer z., Bus8um. M. J. W. Franses Becht d., den Haag. Overleden: 20 Juli. K. L. de Jong, Amsterd. 21. C. van Nieuwen- huyse jm. 15 j., Hilversum. J. van ge jd., Amst. A. Hellwig 55 j., Amst. J. de Geus jm. 22 j., den Haag. G. Beek, Macasser. 22. J. C. En- derle 68 j„ Brussel. H. Prins jm. 26 Willem L H. IJpes, Colombo, "(Ceylon). tapbofa betrekkingen in Nederland. 1. Nelte joffr. P. G. midd. leeft, bij eenige dame voor assistentie en gerelach. 2. Fl. R. C. meid-huish. selfst. huishoud, kunn. besturen loon f 150. Fl. rein. goed gointrod. bij gr. afn. in tricotvak en gebr. goed. Jongste bed. bek. met kant.werkz hed. en met mod tal. op eargad. en exped.kant. 5. Onderbaas bek. met bouwkundig vak P. G. direct. Aank. bed. P. G. op gross.kant. goed schr. rek. vereischt. 7. Jeugd, construct, of technic, voor eene sinds jaren opger. industr. ondernem. theoret. ontwikk. zelfst. plann. voor bouwwerk, kunn. uitwerk, en berek. 8. Eerste bed. in horlogewink. bekw. voor alle voork. rep. 8. Bekw. zadelm kn. terstond. 10. Wiakelbed. in zaak kol. war. van goede getuig, voorz. Oct. of Nov. 11. Couleur in confectiefabr. direct. MARK TNIEUWS- Haarlem, 24 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 2 koeien f175 a f160; 0 Pink f0.— a f0,—19 nuchtere kalveren f17,a flO,0 schapen f0,a f0,14 lam meren f 12,a f0,6 paarden f0,— a f0,— Haarlem, 24 Juli. Aangevoerd en verkocht 77 stapels raas, uitmakende 9606 kazen, weg. 20051 Kg. Laagste prijs f 0,Hoogste prijs t 26.per 50 Kg. g Uit de baud te Koop een Zaakje in Galanteriëa, Aardewerk, Zee pen enz., door eene vrouw waar te ne men; huur v. h. winkelh. 2,50 p w. koopsom billijk. Adres Doelstraat 16. Een Bovenhuis k ƒ3 p. w. Een Benedenhuis k /2,50 p. w. Te bevragen Zijlstraat 54zwart Kneippsche Koudwater j GENEES -INRICHTING, P Kleine Houtweg, Kamperlaan. Minder gegoeden betalen half Te bevragen bij A. SCHERPEN- HUIJSEN, Leidsche Vaart 246. W. ff. FEAffSKlff, Onderwijzer in de Duitsche Taal Leer aar in Schoonschrijven. Barrevoetestraat 0. VERKOOPING te Haarlem, aan de Oude Groenmarkt No, 16, op Woensdag 31 Juli 1895, de» voormiddags te 10 uur, ten overstaan van den Notaris W. K. LOEFF. A. C. L. en J. J. C. SARLET, Makelaars, zullen verkoopen: den inventaris van een Smederij en Wagenmakerij, waarbij voorko men Aanbeelden Blaasbalgen Boormachine met Bandenbuiger, Koelbakken.ijzeren en houten Draai banken, Bankschroeven, Snij-ijzers, Staaf- en Bandijzer, Handpons, Werkbanken, Hout-Smids- en Wagenmakersgereedichappen, Wa gens, Wielen, Assen, Draaistellin- gen enz. Bezichtiging k.aandag 29 en Dins dag 30 Juli, van 10 tot 4 uur. Verkaopingen te Haarlem A. O. L. en J. 3 C. SARLET, Makelaars, zullen verkoopen in het Verkoopiokaal aan de Nassaulaan, op Dinsdag den 30en Juli 1895, des voormiddsgs te 10 uur, ten over staan van den Notaris G. C. ME- RENS, zeer net onderhouden MEU BELEN. alseen Ameublement met paars trijp bekleed, Salon-, Eet-Thee-, Wasch-, en Nacht- tafele, Ledekanten, Linnen-, Buffet- andere Kasten enz., Spiegels, Schilderijen, Prenten in lijsten en Ornamenten, Beddegoed, Gordijnen, Vloerkleeden en meer andere goe deren op Woensdag 31 Juli. des voor middags te 10 uur, aan de Oude Groenmarkt No. 16, ten overstaan i den Notaris W. K- LOEFF, van de Smids- en Wagenmakers gereedschappen, nagelaten door wij len den Heer J. EICHHORN en op Donderdag 1 Augustus, des voormiddags te 10 uur, in bo vengenoemd lokaal, ten overstaan van den Notaris W. K. LOEFF, zeer net onderhouden Meubilaire en andere Goederen, als een Mahonie houten Bonheur du jour, Linnen- en Penantkastea, Eet-, Thee-, Wasch- en Nachttafels; verder Kieederen, een partij zeer nette Dames Kin der- en Regenmantels, Blouses en Mantelstoffen. Eenig Zilverwerk en hetgeen meer zal worden aange boden. Alle8 te bezichtigen Maandag 29 Juli van 10 tot 4 uur. Bloemendaal, Juli '95. Bij dezen heb ik de eer U te be richten, dat ik mijn Metselaarszaak en Handel in Bouwmaterialen heb overgedaan aan mijn Zoon L. STOEL, reeds geru rnen tijd daarin werkzaam. U dank zeggende voor het ver trouwen zoovele jaren door mij ge noten, beveel ik mijn opvolger ten zeerste bij U aan. Met achting, Urn diensin dienaar J. H. STOEL Jr. Bloemendaal, Juli '95. Blijkens vorenstaande aankondi ging heb ik de van mijn Vader overgenomen. Hopende het vertrouwen, dat hij zoo vele jaren genoten heeft, mij waardig te makeo, beveel ik mij ten zeerste in Uwe gunst aan. Met achting, Uw dienstw. dienaar, L. STOEL. De gelegenheid tot bijschrijving van rente bestaat nog eiken werk dag dezer maand, des voormiddags van 10 tot 11 uur, en des Dinsdags, Donderdags en Vrijdags nog des namiddags van 1 tot 2 uur. De Commissaris-Boekhouder J. A. FONTEIN. 45, 50 en 55 Cts, LEIDSCHE en DELFTSCHE 70 Cu. per M, kilo. Elsies Houtstraat S3. kaarten, Enveloppen, Visite-, en Adreskaarten, Winkelplaatjes, Nota's, Rekeningen, Kwitantiën, enz. enz. worden zeer goedkoop gedrukt en netjes afgeleverd ter Handelsdrukkerij van J. KWAMES, Eerste soort tegen concurreerenden prij «ver krijgbaar bij Ged. Oude Gracht 42 en Ged. Raamtjracht 73. Ook geraspt verkrijgoaar. SPECIALE INRICHTING VOOR J. 1. de WAAL MALEFIJT en Z0BN# Overveen, Te rekenen van heden is onze eenige Agent voor Haarlemen Omstreken, de Heer Breestraat No. 11. Voor de levering van ons Oranjeboom's Stout, Oranjeboom's Püsener, Oranjeboom's Lager, Oranjeboom's Belegen Derate bevelen wij hem ten zeerste aan. BAARTZ en ZOON.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3