tuinbaas, Heemstede. 2e pr. z. m. Ph. Deij-5, Haariem. 5. 50 Enkele roode Knolbegonia's in verscheidenheden. le pr. v. z. m. G. Blankensteijn, tuinbaas, HeemBtede. 2e pr. z. m. Ph. Dee Si Haarlem. 6. 50 Enkele rose Knolbegonia's in verscheidenheden. le pr. v. z. m. Ph. Deijs, Haarlem, 2e pr. z. m. E. H. Krelage en Zoon, Haarlem. 7. 25 Enkele witte Knolbgonia's in verscheidenheden. le pr. v. z. m. G. Blankensteijn, tuinbaas, Heemstede. 2e pr. Ph. Deijs, Haarlem. 8. Enkele oraDje Knolbegonia1 verscheidenheden. le pr. v. z. m. G. Blankensteijn, tuinbaas Heemstede. 9. 12 enkele gestreepte, gevlekte of genuanceerde Knol begonia's in de meeste verscheidenheden. le pr. z. m. J. P. Bekker, Haarlem. 10. 12 Dubbele gele Knolbegonia's (erecta) in verscheidenheden. 2e pr. b. m. G. Blankensteijn tuin' baas Heemstede. 11. 12 dubbele witte Knolbegonia1 (erecta) in verscheidenheden. le pr. z. m. Ph. Deijs, Haarlem. 2e pr. b. m. G. Blankensteijn, tuin' baas Heemstede. 12. 12 dubbele rose Knolbegonia1 (erecta) van dezelfde verscheidenheid. le pr. z. m. Ph. Deijs, Haarlem. 13. 12 dubbele donker roode Knol begonia's (erecta) van dezelfde ver scheidenheid. le pr. z. m. Ph. Deijs, Haarlem. 2e pr. b. ra. Ph. Deijs, Haariem. 14. 12 dubbele oranje Knolbegonia's (erecta) van dezelfde verscheidenh. le pr. z. m. Ph. Dejje, Haarlem. 2e pr. b. m. Ph. Deijs, Haarlem. 15.12 dubbele Knolbegonia's (erecta) in 12 verscheidenheden, die uitmun ten door goed gevulde, fraai gevorm de bloemen. le pr. z. m. Ph. Deijs, Haarlem. 2e pr. b. m. C. Blankensteijn, tuin baas Haarlem. 16. 6 enkele Knolbegonia's in zes der nieuwste verscheidenheden, die als een verbetering kunnen worden beschouwd. le pr. cert, le kl. C. Blankensteijn, tuinbaas Haarlem. 17. De nieuwste enkele Knolbego nia, die zich van de anderen onder scheidt le pr. eert. le kl. E. H. Krelage Zoon, Haarlem. 2e pr. eert. 2e kl. J. F. Bekker, Haarlem. Bes tuur sprgs J. W. Daudeij Hz. Haarlem. Bestaursprgs W. J. van Cruqnin- gen, Haarlem. 18. De nieuwste dubbele Knol begonia. le pr. Cert, le kl. G. Blankensteijn, tuinbaas, Heemstede; 2e pr. Cert.2e kl. E. H. Krelage Zn. Haarlem bestuurspr. G. Blankensteijn, tuinbaas, Heemstede; idem J. W. Daudeij He. Haarlem. 19. 50 Bladbegonia's in minstens 25 verscheidenheden. le pr. verg. zilv. med. G. Blanken steijn, tuinbaas, Heemstede; 2e pr. züv. med. D. Spaargaarn Mzn. Aals meer. 20. 25 Bladbegonia's in de meeste verscheidenheden le pr. zilv. med. D. Spaargaarn Mzn. Aalsmeer; 2e pr. br. med. G. Blan kensteijn, tuinbaas, Heemstede. 21. 25 grootste conifeeren in 25 verscheidenheden uitgezonderd Pinus, Picea en Abies. Ie pr. verg. zilv. med. J. Jurrissen Zn. Naarden. 22. 12 fraaiste Pinus, Abies en aan verwanten. le pr. zilv. med. J. Jurrissen Zn. Naarden. 23. 6 Phorniums in verscheiden heden. le pr. zilv. med. J. Th. v. Egkern, tuinbaas, Heemstede. 24. 25 Gloxinia hybrida in ver scheidenheden. le pr. zilv. med. J. v. d. Wal, tuinbaas, Heemstede; 2e pr. br. med. J. W Daudeij Hz., Haarlem. 25. 25 Pelargonium (Odier en Fancy) in verscheidenheden. le pr. zilv. med. D. Spaargaarn Mzn., Aalsmeer; 2e pr. br. med. D. Spaargaarn Mzn., Aalsmeer. 26. 25 enkele Pelargonium (Zonale) van één soort. le pr. zilv. med. J. Th. v. Egkern, tuinbaas, Heemstede; 2e pr. D. Spaar gaarn Mzn., Aalsmeer. 27. 25 van de nieuwste enkele Pe largonium (Zonale) in verscheiden heden. le pr. zilv. med. W. D. Keesen Dzn. Aalsmeer; 2e pr. br. med. Ph. Deijs, Haarlem. 28. 25 Dubbele Pelargonium (Zona le) in verscheidenheden, le pr. z. m. Ph. Deijs, Haarlem2e pr. br. m. W. D. Keesen Dz., Aalsmeer. 29. 25 Enkele en dubbele Pelargo nium peltatum in verscheidenheden, le pr. z. m. D. Spaarzaam Mzn., Aals meer 2e pr. br. m. Ph. Deijs, Haar lem. 31.Een psrk van 50 Struik-Fuchsia's van éen soort, le pr. z. m. D, Spaar gaarn Mzn., Aalsmeer2e pr. br. m, Ph. Deijs, Haarlem. 33. 25 Crozysche Canna's in ver scheidenheden, niet meer dan twee stuks van dezelfde verscheidenheid, le pr. v. z. m. C. G. van Tubergen Jr., Haarlem; 2e pr. z. m. Ph.Deiji idem. 35. 25 Gesneriaceën in de meeste soorten of verscheidenheden, le pr. z. m. E. H. Ktelage k Zoon, Haarlem, 36. 12 Ka8varens m verseheiden heden, le pr. z. m. G. Blankenst-ijn, tuinbaas, Heemstede. 37. 25 Palmen (handelsplanten) in soorten, niet hooger 1 Meter, le pr. z. m. J. Ruijsenaars, Haarlem. 41. 6 Liliums in potten, le pr. z. m. Ph. Deijs, Haarlem. 2e pr. b. m. D. Abeelen, te Voorsohoten. 44. De fraaiste nieuwe plant na 1893 gewonnen of ingevoerd, le pr. z. m. W. D. KeeBen Dzn., Aalsmeer 47. 300 afgesneden rozon in 10b verscheidenheden (3 rozen van éen soort), le pr. z. m. C. A. Kok, Haarlem. 48. 150 afgesneden rozen in 50 ver scheidenheden (3 rozen van éen soort), le pr. z. aa. J. Jurissen en Zn., Naar den. 2e pr. b. m. C. A. Kok, Haariem. 49. 50 afgesneden takken van sier- boomen (ais eiken, eschdoorn enz.) in soorten, zuiver op naam. le pr.z. m. K. Wezelenburg, Hazerswoude. 50. 25 Groenblgvende planten voor den vollen grond in soorten. 2e pr., z. m., J. Jurriasen en Zoon, Naarden. 51. 50 afgesneden Cactus Dahlia's in minstens 25 verscheidenheden niet, meer dan twee van dezelfde verschei denheid. le pr., v. z. ei., C. G. van Tuber gen Jr. Haarlem, 2e pr., z. m., J.W. Daudeij Hz., Haarlem. 52. De schoonste Bruidsbouquet, ronde vorm. le pr., z. m., C. A. Kok, Haarlem, 2e pr., b. m., F. A. Heemskerk, Haar iem. 63. De schoonste Balbouquet, ronde vorm. 2e pr., b. m., C. A. Kok, Haarlem. 56. De schoonste Grafkrans, le pr., z. m. C. A. Kok, Haarlem, 2e pr., b. m., F. H, Heemskerk Haarlem. 57. Het schoonste fantasiestuk naar keuze. le pr., z. m., C. A. Kok, Haarlem 2e pr., b. m., P. H. Teunis, Haarlem. 58. Twee Bloemhangers met bloem en b.adplanten gevuld. le pr., z. m., J. J. van Cruijningen, Haarlem, 2e pr., P. H. Tennis, Haar lem. 138. 25 Stengel begonia'8 z. m. W. Keesen Dz., Aalsmeer. 148. Een groep Asparagus Spren- geri, b. m. E. H. Krelage Zn., Haar iem. 154. 1 perk dubbele Knolbeg. La Fayettfe pl.m. 150 stuks, z. m. C. Blankensteijn, tuinbaas, te Haarlem, 155. 20 Pelargonium Z jnales in kui pen, z. m. mevr. wed. Vi3ser van Ha zerswoude. 162. 1 bloemstuk ter opluistering., verg.z. m. J. Ruijsenaars, Haarlem. Des middags ten 2 ure opende de heer J. D. Onderwater voor een aantal geaoodigden de tentoonstelling met eene toespraak, waarin hg allereerst den heer P. B. J. Ferf, waarnemend Commissaris der Koningin in deze provincie en de leden van den raad /oor hunne tegenwoordigheid dank zeide en daarna ook de regelingscom missie en de leien der jury. Hij sprak voorts den wensch uit dut deze tentoonstelling van de afd. Haarlem van de groote maatschap- pij van tuinbouw en plantkunde onder bescherming van H. M. de Koningin-Regentes eene aansporing voor velen mocht zijn zich daarbi aan te sluiten, waarna hij allen voor stelde het vele echoons te bezichtigen, waarvan het talrijk publiek eeu erken telijk gebruik maakte. eche Universiteit;»te behouden, niet vruchteloos zijn gebleven. De inlichtingen van het N. v. <L D. stemmen hiermede overeen. Voor de a.s. manoeuvres worden in en op het fort aan de zuidzijde van Haarlemmermeer 50 schuilhoeken ge maakt, waaronder 32, die geblindeerd worden. In elk dier schuilplaatsen kunnen 16 manschappen geborgen worden. De gebouwde kazerne biedt plaats aan voor ongeveer 100 manschappen. De fouragea voor manschappen en paarden, bij gelegenheid der as. ma noeuvres te Haarlemmermeer zal ge leverd worden door ingezetenen van Haarlemmermeer en Aalsmeer. Een lijnopzichter van de H. IJ. S. M. te Amsterdam werd Woensdag morgen omstreeks acht uur, terwijl hij zich ophield bij een seinhuis op het oostelijk stationseiland, door den bliksem getroffen, met dit gevolg al leen,dat hem de pet van het hoofd vloog en hijzelf eene lichte duizeling ge voelde. De pet kwam in aanraking met den arm van een dicht bij hem staanden rangeerder,die in dien zelfden arm geiroffen werd, waardoor dat li chaamsdeel gebrand werd, zoodat ge neeskundige hulp noodig was. De Afrika-reiziger H. M. Stanley was zooals gemeld is, voornemens de Amsterdamsche tentoonstelling te be zoeken. Op eene tot hem gerichte vraag, waaneer hij dacht te komen, antwoordde de heer Stanley Dinsdag aan iemand te Amsterdam het vol- jlk verneem dat het Parlement waarschijnlijk nog drie of vier weken zitten zal en indien dit waar is, vrees ik dat ik niet naar Amsterdam zal kunnen komen. Toen ik destijds aan den heer Calisch schreef, dachten wij niet langer in Londen te moeten blijven dan tot 20 Augustus en zou ik gelegenheid gehad hebben de ten- toonstelling te komen bezichtigen. Mijn huisgenooten zijn reeds naar Zwitserland en hun vacantie zal ongeveer geëindigd wezen als wij weder vrij zijn. Evenwel, dit is all s veron derstelling en het is onmogelijk thans reeds iets met zekerheid te zeggen.1' Naar vernomen wordt is de heer C. van der Werff Czn., hoold eener school te Zandvoort, aangezooht ge worden pogingen in het werk te stellen om aldaar e«a fanfarecorps op te richten. Met het oog op de badplaats is het oepaald wenschelijk dat die po gingen met een goeden uitslag zullen worden bekroond. Te Zandvoort zijn thans aanwezig 1705 badgasten met 386 dienstboden. BINNENLAND, De nieuwe geweren. Naar men uit den Haag meldt, de aanvraag aan den minister van oorlog omtrent het vervaardigen van geweren in het binnenland ingetrok ken, nadat geb eken is dat de door con syndicaat op te riehten fabriek geen voldoend productievermogen be kt, om te voldoen aan de door den minister van oorlog in de zitting van -ie Tweede Kamer op 14 Maart jl. gedane concessie omtrent de geweren- fabricatie. Een poging om de inlandsche nij verheid aan te moedigea en de onder handelingen voort te zetten om des noods met een lateren leveringster mijn tot een overeenkomst te komen, heeft tot geen gunstig gevolg mogen ieiden. De Tijd vermeldt dat alle grond bestaat, om te verwaohten dat de pogingen, welke zijn aangewend om prof. van 'tHoff voorde amaterdam- Een gestoorde bruiloftspartij. Dezer dagen werd het straatpubliek aan den Geerweg te Delft een geheelen dag aangenaam bez g gehouden door een trouwpartij welke bijzonder luidruchtig werd gevierd. Tot de algemeene vreugde droeg vooral bij een roeitochtje, waaraan door eenige bruiloftsgasten werd deelgenomen, die, in min of meer benevelden toestand, er maar niet in slaagden het vaartuig een andere dan draaiende beweging te geven. De lust om met steenen en andere projectielen te werpen was aan de jeugd evenwel te machtig en daar om werd besloten de boot aan den wal te leggen en bij de politie be scherming te gaan vragen. Terwijl zich do vrouwelijke familie leden met deze zending belastten, begaf de vader van den bruigom zich nuar' huis, op zijn zwaaienden gang achter volgd door een geheele kudde van zingende en blatende kinderen. Ook dit vergalde de vreugde van den man. Hij kwam uit zijn woning, gewa pend met twee straatklinkers, waar mede hij in den b inde naar de om standers wierp, terwgl hij zelf het evenwicht verloor. Te gelijk; zonk ook een tienjarig jongetje, het zoontje van G., ineen, getroffen door een der steenen. Door een buurvrouw zoo goed mo gelijk verbonden werd hij naar de ouderlijke woning gebracht en aldaar heelkundig behandeld. Aanvankelijk scheen hij te herstellen, doch eenige dagen na het ongeval werden de ver schijnselen eener doodelijke ziekte waargenomen, welke door het publiek gerucht als de gevolgen van de beko men verwonding werden aangewezen. Door de politie is intus^chen een uitvoerig onderzoek ingesteld, terwijl op het lijk van het knaapje een schouwing is verricht, waarvan het resultaat nog niet met juistheid is meie te deelen. Tegen den man die met den steen heeft geworpen, proces-verbaal opgemaakt. 'Delftsche Cl.) De aanhouding te Rotterdam, Omtrent de arrestatie te Rotterdam van Gustav Bingen, lid der onlangs gefailleerde bankiersfirma Bingen te Genua, wordt nader het volgende ge meld De aangehoudene is 29 jaar oud. Volgens het Politieblad is hij bij het bankroet der genoemde firma betrok ken voor een bedrag van 690 000 frs. volgens andere berichten voor nog aanzienlijker som. Even nadat hij was aangehouden, werd hij ongesteld en toen op last van den hoofdcommissaris per rijtuig naar het politiebureau op de Kaas markt gebracht. Bij de fouilleering vond men op hem een fieschje mei sublimaat-pastilles, en verklaarde hij aan den hoofdcommissaris, dat hij even na zijne arrestatie er een van had ingenomen met het doel, zich van het leven te berooven. Daar zijn toestand niet beter werd, bracht men hem om 3 uur in den nacht naar het Ziekenhuis, waar men hem bij herhaling de maag leegpomp te, ten einde het gift te verwijderen.Hij was Woensdag-ochtend wel iets beter, maar het gevaar voor zijn leven was toch nog niet geheel geweken. In de laatste dagen had hij zich te Rotterdam opgehouden onder den val8chen naam Georg Blind. Hij was zeer elegant gekleed, maar beant woordde niet aan het signalement. Van zijn broeder Alfred wist hij vol gens zijn zeggen, niets af. In zijn bezit werd nog een bedrag van ongeveer 1000 mark gevonden. Gustav Binger had op de naar Amerika vertrekkende stoomboot Spaarndam plaats genomen als passa gier le klasse. Bij het naar boord gaan was hg zeer zenuwachtig, waar door hij onwillekeurig de aandacht trok. Twee van Rotterdam's beruchtste inbrekers, met name B. Steenhouwer D. Wouters, tot de wetenschap gekomen dat het kantoor van de heeren Gerd. van Rossem k Go. aan de Nieuwehaven no. 89 des namid- „a tusschen 3 en 6 uren gesloten is, vormden het plan daar in te bre ken, en brachten Woensdagnamiddag tegen half vijf dit plan ten uitvoer. Op sluwe wijze zich tot het kantoor toegang verschaft hebbende, braken zij om te beginnen twee lessenaars open en eigenden zich een bedrag van. ruim f50 toe. Doch terwijl zij zich hiermede on ledig hielden, kwam heel toevallig een der kantoorbedienden op het kantoor en vond tot zijn groote ver bazing twee hem onbekende lieden bezig met openbreken. Hij viel hen aan en er ontBtond eene vechtpartij. Dit trok de aandacht van voorbij gangers, die daarop een politieagent waarsohuwden. Deze, het kantoor jbinnengaande en Steenhouwer her-! jkennende, begreep terstond wat er gebeurd was. Hij greep he n beet en verloste den moedigen badiende uit zijn benarde positie. De andere in breker, Wouters, nu ziende dat alles j verkeken was, nam de vlucht en ontkwam. Inmidiels waren er eenpaar agenten verschenen, waarna Steen houwer naar het politiebureau in de Lange Torenstraat werd gebracht, waar 148 van de ontvreemde som in zijn bezit werd gevonden. De oude en beruchte inbreker, die reed3 zgn zil veren feest in de gevangenis vierde, werd in bewaring gesteld. Wouters werd later op den avond aangehou den. Eene aanvaring. Woensdag had op de Oade Maas voor Dordrecht een aanvaring plaata tusschen het van Amsterdam komend met steenkolen geladen praamschip nerlijk vuur tot krachtig denken en handelen. Het waren oogen, die zeer kalm konden zijn en vreedzaam om dan plot seling op u gericht te worde a met den gloeienden blik van iemand die u doorgrondt alvorens gij spreekt die uwe gedachten kent, alvorens ge ze nog vormt. Toen wij de kamer binnentraden stonden er drie bedien den bij den gemakkelijk stoel van den graaf, maar toen hij mij zag, stond hij haastig ©p en verhief zich zoo reoht als een man van twintig. „Dokter Trevena," zeide hg in een engelseh evengoed als ik het sprak, „een oud man wenscht u van harte welkom en dankt u voor uwe komst." Hierna wendde hij zich tot Adam en begroette hem met groote teederheid nauwelijks waren echter de welkomstwoor den geeproken of hg hief zijne hand op en allen verlieten de kamer. Daarna verzocht hij mij plaats te nemen. „Dokter," zeide hij," mag ik u iets laten geven alvorens wij ons gesprek beginnen. Beproef onze eigen geteelde koffie en hier gemaakte liqueur. Ik denk wel, dat de smaak ervan beter za) zijn dan die welke ge in Europa zult hebben ge proefd, waar ook." Bij deze woorden drukte hij op een bel en een bediende zette twee koppen voor ons neer, gevuld met zeer dikke, geurige koffie, en twee kleine glazen liqueur, welke het ge hemelte streelde en den geur van nectar had. In een teug dronk de graaf zijn koffie uit, reikte mij toen een fijne egyp- tische cigarette toe, stak er zelf een aan en nu nam het ge sprek een aanvang. „U zult u/.. ll wel afgevraagd hebben," zeide hij op bizon der vriendeiijsen toon, „wat voor man ik wel zou zijn, waar schijnlijk reeds toen u voor het eerst mijn jacht betradt. En ik zou het u niet kwalijk nemen als u tot een zeer ongunstig oordeel zijt gekomen." „Dat is volstrekt het geval niet geweest," gaf ik ten ant woord. „Mijnheer Mook heeft daarvoor te gunstig over u gesproken.". „Ja," riep hij uit, „dat is iets voor hem. Dus hij heeft wat goeds van mij verteld?" „Juist; niemand had een gunstiger oordeel kunnen uit spreken." „En hij heeft er op gezinspeeld wat het was, dat er mij toe leidde, om, zooals het u moet toeschijnen, geweld tegen over u te gebruiken." „Hij heeft mij geen andere reden genoemd, dan dat mijne diensten warden gevraagd." „Juist, dat is de eenige reden. Dokter, ik woon hier met ruim duizend menschen; hen te beschermen tegen machten en menschep, die hen ongelukkig willen maken, is de eer zucht vaü ijn leven. Velen van hen zijn achtervolgde ge vangenen sommigen verdienen mijn bijstand nietanderen zijn uitgeworpen geworden [na hunne eerlijke pogingen om hunne me i- menschen te verbeteren, de armen te verheffen, het mee dijk lijden te verzachten, de ellende van het noodlot dat in deze bedroevende eeuw zoo zwaar op de mensehheM drukt» te verminderen. Deze menschen zijn mijne kinderen. heb hen bevrijd, sommigen uit de gevangennis sen van Frankrijk, anderen uit Siberië, sommigen uit Nieuw- Caledonië en uit Cayenne. Ik bracht hen uit de wereld, nam hen in vriendschap tot mij en vergunde hen mijn huis en rijkdommen met mij te deelen. Zooals gij kunt en zult zien heb ik hier eene vesting laten bouwen die tegen de vereenig- de krachten bestand is. Zoolang mijn volk mij getrouw is zouden de schepen van duizenden natiën mij niet uit mijne woonplaats kunnen verjagen. Niettemin is het noodzakelijk dat ik, voor zoover het in mijne macht ligt, waak tegen elk gevaar, dat mijne schuilplaats dreigt te doen ontdekken. Om die reden was ik genoodzaakt u door list hierheen te doen vervoeren. Is het een goede reden Ik denk, dat ik tot antwoord toestemmend met het hoofd heb geknikt, want wat deze man mij verhaalde, wekte zoo zeer mijne verbazing, dat ik geen woorden kon vinden om te spreken. Toen hij opnieuw sprak, klonk zijne stem zach ter dan zooeven en hij boog zich tot mij over als iemand, die vertrouwen verzoekt. „Dokter," zeide hij, „wanneer u mij vergeeft de middelen, die ik gebruikt heb, dan is het overige spoedig verteld. Ik heb u gezegd, dat er op dit eiland verscheidene honderden wonen, die mij dierbaar zijn. Onder hen is er een, voor wie ik mijn bloed tot den laatsten droppel zou willen vergieten en God zou ik danken wanneer ik haar daarmee zou helpen. Ik spreek van mijne dochter Florence." Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 2