Vertrouwen en de ij «eren sleepkann Petrus, die door de Suzanna gesleept werd. De Vertrouwen kwam zeilende uit den Noord en wilde in beneden- waartsche richting op den Dordtscbea wal aanhouden toen de Suzanna van Merwede komende, in haar vaarwa ter geraakte. De sleepboot maakte, om het gevaar van een aanva ring te ontkomen, de sleeptros los en kon nog bijtijds uitwijken, maar het gesleepte vaartuig de Petrus liep toen met volle kracht op de Vertrouwen in en troi haar midden-' scheeps; de Suzanna nam de Vcrtrou- wen op sleeptouw en bracht haar naar den Zwijndrechtechen wal, waar zij, met het halve schip boven water, in zeer ongunstige positie aan den grond zit. Eene inspeotie. Da koloniale reserve te Nijmegen trok Woensdagmorgen te 6 uur uit om den militairen marsch te maken over Malden, Heumen, Groesbeek en van daar naar Nijmegen terug, in het geheel een afstand van 25,3 K.M. Om 12 uur kwam de troep flink en term aan, 'niettegenstaande de stortregens, waaraan men was blootgesteld. Generaal Vetter waehtte troep voor de kazerne aan het Waalplein op. Na aankomst moest men het bewijs leveren, dat men na zoo'n zwaren marsch nog in staat was slagvaardig te wezen, want er werd nog een halt uur geëxerceerd. Na afloop daarvan betuigde generaal Vetter zijne groote tevredenheid over de houding der koloniale reserve en in het bijzonder aan de reserve-officieren. Heden ertrok generaal Vetter naar Zutfen alwaar Vrijdagmorgen door den generaal de reconvalescenten compagnie zal geïnspecteerd worden. Dior enmishan de lie g. De slager A. Bakker, te Oudkar- spel zou dezer dagen een paard slach ten, dat door het breken van een der achterpooten voor zijn werk onge schikt was geworden. Om het dier naar zijne woning te vervoeren, bond hij het een touw om den bek, den nek en de voorpoten en sleepte het zoo, met behulp vaa eea tiwalal ge- diensti en, over een weg van niet minder dan 70 el lengte. Het onge lukkige dier trilde van pijn en wendde wanhopige pogingen aan om zich van zijn beulen te ontdoen. Naar aan de Alkm. Ct, aan welk blad het bericht is ontleend werd me degedeeld, is tot heden tegen de be drijvers van deze «nmenecheiijke daad geen procesverbaal opgemaakt. Deventer, Wije en Olst moet zulk vleesch van gestorven, zelfs van op gegraven dieren verwerkt zijn eewor den. Vilders zijn niet zelden vleesch- leveranciers van worstfabrikanten". Als een gunstige uitzondering wordt Utrecht genoemd, „waar een doel matig onderzoek van vleesch is inge voerd". Het zal zeker in het belang dier nijverheid zijn, dat op afdoende wijze deze beschuldiging weerlegd worde, ook ter geruststelling van de verbrui kers hier te lande, die uit Overijssel hun wintervoorraad betrekken. Financieele Mededeelingen Het Weekblad van Broekman en Honders bevat o. a. de volgende op gave van minder courante of incou rante fondsen, in de week, tot den datum van 13 Aug. 1895, door hun tusschenkom8t verhandeld. Oblig. Ned. Indische Cal- tuur-Maat8chappij 99 pCt Aand. Kon. Ned. Locaal- Spoorweg - Maatach. te Apeldoorn 58 Nederl. Westphaal- sche Spoorw. Mpij. 216 Kon Ned. Beiersch Bierbrouwerij65 Singkep-tin Maatschappij. Oprichter ebe wij zen f76. Te Vucht i3 in den nacht van Maandag op Dinsdag ingebroken in de villa „Kisa", bewoond door den heer jhr. mr. P. van Meeuwen. De dief of dieven hebben vooreen© waarde van pl.m. 1490 aan sfivereu voorwerpen meegenomen. Sedert ruim vijf jaren komen der gelijke diefstallen van zilver te Vucht en omstreken geregeld voor, tonder dat het der justitie is mogen geluk ken op het speer dor eijMteaai to ko men. Zondag vervoegde zich aan het loket v.n het station Colemborg een net gekleed heer, die den waamemenden chef een kaartje «nkele reis naar Amsterdam TT08g. Teen het ©p be talen aankwam, bespeurde de h6er tot zijne groote ©ntatelteni®, dat hij zijne portemonnaie, waarin volgens S"ne bewering ongeveer f9 was, miste. et betraande oogen verzocht bij den waaxn. chef vriendelijk heir t< ch het kaartje te geven, daar hij te Am sterdam moest zijn. Hij zou alsdan de gelden overmaken. De ambtenaar verstrekte hem bet bewijs, maar tot heden zijn de kosten nog niet vol daan. gfAls een bewijs hos groet reeds thans in sommige streken van Fries land het gebrek aan werk i*, diene, dat Maandagochtend de omroeper te Drachten bij trommelslag bekend maakte, dat een aantal vrerkiooze arbeiders hunne diensten gratie aan boden, dus alleen tegen hot genot van kost. Sport en Wedstrijden. In het Engelsche plaatsje Deal was een roeiwedstrijd uitgeschreven, waar van de deelnemers ouder dan 60 jaar moesten zijn. Het resultaat was een prachtige race, waaraan vier vierriems- gieken deelnamen. De gezamenlijke ouderdom der 20 mededingers be droeg 1446 jaar, en die van de winnen de ploeg 340 jaar. Een der deelnemers was 85 jaar oud. Slecht vleesch Onder het opsohrift: „Walgelijke toestanden betreffende de vleesahle- verantie in Nederland" deelt de General Ar.iciger für Delicatessen- Handlungen een reeks leeiijke be schuldigingen tegen de Nederlandscbe yleeech- en woratleveranciers mede, ontleend aan een artikel van den directeur van het slachthuis te Barmen in het Zei (schrift für Fleisth und Mileh- Hygiene. „Het is in Nederland", zco wordt daar gezegd, „iets «eer gewoons, dat arbeiders stukken van gestorven run deren in plaats van hun loon ont vangen. Ook wordt zulk vleesch ge- sopten verkooht voor het verbruik. ^In de groote worstfabrieken van Kechtszaken. Ergerlijke mishandeling. Voor de Arnhemsche rechtbank is de volgende zaak behandeld Zondag 30 Juni jl. ging de schoen maker Dammers te Arnhem kalm uit wandeleü, toen hij in het zooge naamde Arnhemsche Broek twee op geschoten slungels tegenkwam, waar van de eerste hem om vuur vroeg. Bereidwillig reikte D. hem zij u sigaar over, doeh een der jongenB pakte den schoenmaker toen plotseling krach tig beet, zoodat de laatste er niet dan met veel moeite in slaagde zich los to rukken, waarbij de rokspand werd afgescheurd. D. werd hierop wederom aange grepen, voortgeduwd en in een sloot geworpen, waarin wel is waar slechts weinig water stond, maar welke vol modder zat. Hij zakte dan ook on middellijk tot aan zijn borst naar beneden. Hij trachtte Len er uit te kernen en hield zich daarom vast aan een daar gespannen ijzerdraad. De tweede beklaagde beukte toen net zoolang op h6t gezicht van den schoen maker, dat deze gedwongen werd los te laten, terwijl hem bovendien het bloed uit neus en mond stroomde. Voor de derde maal trachtte D. zich hierop te bevrijden door om hulp te roepen en zich tevens aan een boom vast te knellen. De ellendelingen sloe gen toen echter den ongelukkigen schoenmaker zoodanig op pols, arruen en andere lichaamsdeeien, dat hij bewusteloos achterover viel en zeker gestikt sou zijn, wanneer niet juist op dat oogenblik hulp was aange komen. De wreedaards voltooiden daarom hun werk door met een schoen naar D. te gooien en verlieten vervolgens het terrein hunner mis daad. Toen de schoenmaker uit zijn be narde positie bevrijd was, was hij onkenbaar. Hij zat vol bloed en mod der, terwijl zijn verscheurde kleederen over het weiland verspreid lagen. Van de beklaagden was slechts een verschenen. Berouw had hij blijkbaar niet, integendeel, bij was zoo onver schillig mogelijk en zeide dat hij toen een paar dagen in beschonken toe stand was. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de za k zich heeft toegedragen, zooale hierboven is vermeld.De schoen maker zelf is een hoogst eenvoudig ma», en men begrijpt niet waarom de beklaagden juist hem als hun slachtoffer hebben uitgekozen. De officier van justitie, mr. Schel- tema, waB van oordeel, dat de ver antwoordelijkheid voor de gepleegde mishandeling voor het grootste ge deelte neerkomt op het hoofd van den verschenen beklaagde, die reeds meermalen terecht gestaau heeft. Hij is begonnen, door met zijn gewone brutaliteit en vlegelachtigheid den echoenmaker aan te grijpen en hem op de hemeltergende wijze te mis handelen, welke uil het getuigenver hoor is gebleken. Het betreft hier een mishandeling van een hoogst gevaarlijk karakter. Vandaar dat het M. tegen beklaagden onderschei denlijk negen en zes maanden eischte. FcJiiiek Overzicht. Het interparlementair congres voor den vrede, dat te Brussel gehouden wordt, heeft Woensdag behandeld het ontwerp tot invoering van een blijvend internationaal hof voor echeidrechter- lijke uitspraak. De Hongaarsche dichter en afge vaardigde Jokai twijfelde aan den goeden uitslag van het streven van het congres. De afechaffing van den oorlog is een hersenschim. Desniette min is het de plicht van de parle mentariërs van Europa, het nut van scheidsrechterlijke uitspraak te pre diken. De Engelsche afgevaardigde keurde het ontwerp in groote om trekken goed, maar zou de regeeringen meer vrijheid willen laten in de keuze van de gevolmachtigden. De spaaneche senator Marcoartu brak het ontwerp af. Het is volgens hem niet voldoende doordacht. De staten het recht te laten om aan te wijzen welke vraagstukken aan scheids rechterlijke uitspraak moeten worden onderworpen, beieekent de zaak te veroordeelen tot een volledig mis lukken. Houze :u [de Lehaie, gewezen Belgisch afgevaardigde, verdedigde* het ont werp, dat zeker voor verbetering vat baar zal blijken, maar weldoordacht is en ingegeven door de debatten op vorige congressen. Heden zijn de beraadslagingen hervat. De belgische Kamer heeft Woensdag de eerste drie artikelen van het school- wetontwerp aangenomen. De aanne ming van het ontwerp overeenkomstig de voorstellen van het ministerie en der clericale meerderheid is verzekerd. Uit Boekarest verneemt de Times dat door de politieke besprekingen te Ischl, in verband met het bezoek van den Koning en Koningin van Roemenië aan Frans Jozef aldaar, de geruchten zijn herleefd over een persoonlijke unie tusschen Bulgarije en Roemenië onder koning Karei. Yan officieuse Roemeensche zijde zijn die geruchten onlangs tegengesproken. De correspondent herinnert eraan dat de Bulgaarsche kroon den koning al eens is aangeboden, en dat deze ze destijds zou hebben aangenomen, als Bismarck het niet verhinderd had. Maar het staat vast dat koning Karei ze thans stellig zou afwijzen, want inmiddels is tusschen Bulgarije en Roemenië een hevige verkoeling ontstaan, wegens de toenadering van het eerstgenoemde rijk tot Rusland en den moord op Stamboelofi", ter wijl het vertoog van Roemenië en zijn maatregelen tegen de Macedoni sche beweging te Sifii slecht zijn opgenomen. Roemen.is ernstig be ducht voor de russificatie van Bul garije, aangezien zijn, Roemeniës, on afhankelijkheid daardoor gevaar kan loopen. De berichten uit China luiden niet zeer gunstig. Uit Tientsin wordt ge meld, dat de mogendheden wellicht lU8schenbeide zullen moeten komen, wijl er verwarring heer~cht onder de leden der chineesche regeering en deze zich zelve niet in slaat voelt haar gezag krachtig te doen geideD. gelegenheid door een gelukkig toeval de geleden schade in te halen, zoo als dat aan de roulette nog altijd mogelijk is, omdat hier de inzet van een florijn niet mag worden verhoogd. Daar echter in een uur het spel 120 tot 140 maal wordt herhaald, kan de pointeur aardige sommetjes verliezen. Ik heb inderdaad een heer gesproken, die op een avond bij het paardjesspel vijf honderd florijnen lichter was ge worden. Op de bovenste verdieping moet ook barcarat worden gespeeld. In ieder geval verwondert het mg en veel anderen, dat de overheid 25 jaar na het verbieden van het ha zardspel zulk een openbare speel- heeft toegelaten. Men neemt hier in het algemeen aan, dat dit alleen i3 geschied uit onbekendheid met de zaak, en dat de concessie het volgende jaar niet zal worden her nieuwd." De regeering heeft blijkens het medegedeelde bericht niet zoo lang gewacht. Zij heeft eenvoudig het „Ca sino" doen sluiten. Dure gasten. Twee ambtenaren van deEngelsch Indische regeering zijn aangewezen om een onderzoek in te stellen naar hetgeen het verblijf van den Af- fhaanechen prins met zijn gevolg in Engeland heeft gekost. Ds gasten hebben net Dorchester-House, dat prachtig voor hen was ingericht, op zoo onbehoorlijke wijze bewoond, dat meubelen en tapijten zoo goed als onbruikbaar zijn geworden. Men her innert zich in Engeland nog een der gelijk duur bezoek van den Shah van Perzië in 1873. Ook toen werden alle meubelen vernield. Wat den maaltijd der hooge gasten betreft, men begrijpt niet hoe deze zoo duur ongeveer f500 per dag heeft kunnen zijn, daar toch de prins op alle maaltijden slechts weinig ge bruikte. Bij de uitgaven komen nog enkele vorderingen van Londensche groote winkeliers, die met een bezoek der Oosterlingen werden vereerd, maar tevergeefs hunne rekeningen inzon den. Door wie dat betaald zal worden, ligt nog in het duister. In Boedapest weet men te vertel len, dat er een plan beraamd was om den trein, waarmede prinB Ferdinand van Bulgarije van Karlsbad naar Sofia zou reizen, te doen ontsporen. De politie was gewaarschuwd en kon hare voorzorgsmaatregelen nemen. Te Steinbrück en op andere stations van de lijn was een sterke politiemacht opgesteld. Alles was met groote ge heimzinnigheid voorbereid, en nog is er geen helderheid over de geschie denis opgegaan. Naar aanleiding van de nationale gedenkdagen in Duitechland, heeft Krupp aau de arbeiderspensioenkas zijner gietstaalfabriek een millioen Mark geschonken. &EMEN&D NIEUWS. Het Fransche jacht Sainte Andrie is op de hoogte van Sicilië nagezet door twee booten mei zeeroovers, die tot de tanden gewapend waren.Aan gezien de wind niet sterk genoeg was, kwam het jacht niet snel genoeg vooruit en werd het ten siotte bijna achterhaald. Gelukkig stak toen een flinke bries op en de Sainte Andrée ontsnapte. Reeds is melding gemaakt van het sluiten van het ..Casino des Etran- gers" te Mariënbad. De Kleine Presse meld de volgende bijzonderheden „Dit jaar heeft zich te Mar.ënbad ook een zoogenaamd „Casino des Etrangers" opgedaan", zegt de Kleine Presse„overeenkomstig de bekende Casino's te Ostende, Biarritz, Dieppe, Trouville enz. Het is opgericht door een Fransche maatschappij en heeft zijn localiteiten in een vroeger res taurant, nabij de „Waldmühle." Voor 3 florijnen per week wordt men lid van het „Casino." Daarvoor wordt den abonnent een leeszaal en zoo nu en dan het genot van een café-chan- tant geboden. De hoofdzaak voor de ondernemers is echter niet het abonnement, doch het op groote schaal ingerichte paard jesspel (petits chevaux), dat eiken avond van zes tot twaalf uur in vol len gang is. Dit is, zooals bekend is, een der gevaarlijkste hazardspelen, daar de kansen om te winnen voor de bank nog vier maal zoo groot zijn als bij de roulette te Monte Carlo. Terwijl bij de roulette de bank op 36 nummers een nummer vóór heeft (zéro), heeft zij hier 9 nummers voor zich. En de speler heeft niet eens FAMILIEBERICHTEN. Getrouwd: 13 Aug. P. G. C- Meijeis en C. M. Poortman, Nieuw- Helvoet. J. M. N. Kap te ij h en M. A. van der Werff, Leeuwarden. 14. B. J. C. Top en E. Beeckman, Breda. Bevallen: 11 Aug. L. A. Tis- sotLozentz z., Arnhem. J. W. E. v. OrdenSmit z., Zaaadam. M. D. Stark Barens z., Amst. 13. C. D. Kessler Obermeijer Soerabaja. A. Metze- laarEelman z., Amst. Overleden: 9 Aug. J. Dekema 50 j., Amst. J. Korf jm. 25 j., Rans- dorp. 10. Wed. J. de Wit Beukers Verkeuter 74 j., Loenen. 11. Wed. J. SmildigerDe Boer, Assen. S. Beets 80 j., Oosthuizen. A. Mink 71 j., Utrecht, M. M. Hindenburg jd. Am sterdam. 12. Wed. E. J. L. van den Bosch—Junius van Hemert, Zand- voort. B. Ween—Zwart 4-5 j., Amst. M. Voss—Bertrama 31 jN.-Amstel. G. Prins 67 jBeemster. Wed. G. J. Veen hoven—De Boer 64 j., Gronin gen. K. H. Mulder jm. 16 d=r., Me- demblik. P. A. Mooriees 53 j., Nijme gen. D. Bierens de Haan, Sandpoort. 13. P. MolHage 52 j., Steenbergen. H. W. C. T. van Leaven—Rost 78 j., Aalten. J. M. van Goens jd. Zutfen. Woensdag is een ernstig ongeluk gebeurd aan het havenhoofd Germa- nia te Kiel. Toen de werklieden, die i waren aan het herstellen van torpedoboot, over de brug van het schip aan wal wilden gaan, brak de brug, zoodat allen te water raak ten. Er waren reeds acht dooden bij het afzenden van het bericht aan de Indépendance. Het schijnt, dat de streken van on zen aardbol, die het dichtst bij de Noordpool liggen, langzamerhand ont volkt worden. Zoowel in het Noorden van Noord-Amerika en Groenland als in Siberië wonen nu minder menschen dan een halve eeuw geleden. En in Rusland heeft de laatste volkstelling bewezen, dat de noordelijkste provin cie, Archangel, tienduizend bewoners minder telt dan tien jaar geleden. Het blijkt, dat de menschen meer en meer zich ophoopen tusschen de 40 en 60 graden of, nog nauwer, tusschen de 45 en 55 graden Noorder- en Zai- der breedte. Botsing tassohen twee treinen. Woensdagavond te half nepen is een goederentrein van Ostende naar Ver- viers over Schellebelle (Oost-Vlaan- deren) met een personentrein in bot sing gekomen, die Brussel om vijf uur verlaten had met bestemming' naar Ostende. De hoofdconducteur van den personentrein moet gedood zijn, een conducteur en een machinist werden zwaar gewond. Geen enkele reiziger wordt als gedood of zwaar gewond opgegeven. Bargeriijfce Ktaua Getrouwd: 15 Aug. A. Meijburg en C. L^rupe. Bevallen: 13 Aug. H. Fiaschwin- kelHouwer z. E. J. Voorting Korstjens. d. 14. P. Majoor—de Vos z. M. Mienis—v. Rijn d. 15. H. v. BroekhuijsenRoeffen z. H. Heerens v. d. Meij z. CtocmïïRartbQrichten. Het stoomschip Veendam, van de N. A. S. M., van New-York naar Rot terdam, arriv. 14 Aug. te Rotterdam. Het stoomschip Soembing, vaa Java naar Rotterdam, arriv. 14 Aug. te Marseille. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, arriv. 14 Aug. te Marseille. Het stoomschip Lawoe, vertrok 14 Augustus van Batavia naar Rotter dam. Het stoomschip Burgem. den Tex, van Amst. naar Batavia, arriv. 14 Aug. te Port Said. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amst. naar Batavia, vertrpfc 13 Aug. van Southampton en pass. den 14den Ouessant. Het stoomecnip Spaarndam, van de N, A. S. M., vertrok 14 Aug. van Rotterdam naar Newy rk. 349e Staatsloterij 33 klasse 4e lijst. Donderdag 15 Aug. 1895. No. 10754 1400. No. 8322 f200 Prijzen van ƒ45. 3817653915 6445 90131189315999 18118194180 6661 93791195316560 30520184555 6781 95951207116640 51122274609 6855 98461240016743 654 23735171 6890 98561300517021 685 2679 56S5 69161013* 1304417178 876 2717 5756 7809102351378717206 1012 2854 5769 8097105931429817611 1123 2875 5815 8132106541443818232 1158 3247 5926 8174110111469418377 1287 3253 6233 8247111281482918773 1387 33106297 8649117311503319185 1500 3508 6325 8924118181529819836 1722 3526 6330 895611S741580020511 MARK TNIEUWS- Haar'em, 14 Augustus. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 16 koeien f195 a f150; 0 Pink f0.— a fü,—7 nuchtere kalveren f15,a f8,26 schapen f24,a f 15,0 iam- meren f0,a f0,9 paarden f0,— a f0,— Haarlem14 Aug. Aangevoerd en verkocht 63 stapels kaas, uitmakende 8701 kazen, weg. 16165 Kg. Laagste orijs f 0,Hoogste prijs f 25,50 per 50 Kg. Alkmaar, 10 Aug. Ter veemarkt aan gevoerd: 0 vette kalveren, 11 nuchtere dito, 89 schapen, lamraeren.vette varkens, 65 magere dito, 252 biggen, bokken en geiten, 0 kleine bokjes. 21 koeien, 0 ossen, 3 paarden, 0 veu lens en 0 ezels. Prijzen: vette kalveren fa nuchtere dito flOa 25, schapen f 10 a 22, lammeren f0,a 0,magere 7arkens f 11 a 15, biggen f 4,a 7,— Ifa bokken en geiten f3, 3,kl. bokjes f 0,a 0,koeien f130 a 230, ossen 0.paarden f 90 a 250, veulens a allen per stuk, vette varkens a ct. per Kg. Alkmaar, 12 Aug. Op de heden ge houden Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 17 koeien f160 a 225, 144 vette kalveren f36 a 82, 33 nuchtere dito f 8,a 20,335 vette schapen f 18 a 27.38 magere varkens f 10 a 13, 0 paarden f aalles per stuk, 173 vette varkens 29 a 41 ets. per Kg. Amsterdam, 13 Au-'. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescne Franeker Jammen f0,a 0,dito Hambur gers fl,30 a 1,80, dito Zaaiers 0,90 1,50, Zeeuwsche Spuische Jammen 0,a 0,dito Flakkeesche 0, 0,Geldersche Kralen f 1,40 a 1,60, Katwijker Zand f 1,60 a 2,50

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3