aanplakbiljetten. Tweede Editie. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. j. c. De onneembare Stad. IJ 133 Jaargang Vrijdag 4 October 1895. No. 3760 HAABLEMS DAGBLAD Yoor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het gelieele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.871/2 -AJDVJElE/TElISrTIËIsr Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Goutajitiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux; Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangbre G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSit cc.. Parijs 31bis Faubourg Mont mar Ire. Agenten voor dit Blad in den omtrek zijn: Bloemendaal Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Santpoort; Heemstede, J. LEUVEN, bij de Tol; Haarlemmermeer, C. DOEKES; Spaarndam, C. HARTENDORP Zandvoort, J. ZWEMMER; Veben. L. VENUS; IJmuidenJ. .T. TJADEN; Beverwijk, H. JUNGERIE, Koningstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. RILJETTKN voor Veilingen e» Aanbestedingen, voor Feestelijk heden, Concoursen etc H»n men Ier Stoomdrukker!) vai> dit Blad tot hoogst billijken pi .js laten drukken. ftlcuwste Lettersoorten. Spoe dige aftevering. De Directeur Uitgever Met het oog op de iveersver- andering worden Adverteer ders er aan herinnerd dat Annonces voor het Nr. dat Zaterdagavond\wordt uitgege venuiterlijk des Vrijdags avonds te 10 uur aan het Bu reau moeten zijn bezorgd. STADSNIEUWS. Haarlem, 3 October. Ongeveer een jaar geleden ontstond bij den kerkers ad der Vereenigde Doopsgezinde gemeente alhier bet voornemen den bij die gemeente be- staanden gezangbundel, die hoeveel goeds ook bevattende, niet meer ge heel aan de hedendaagsche eiechen beantwoordde, door een nieuwen te vervangen. Thans is aan dat voornemen gevolg gegeven. In overleg met de firma Johannes Muller te Amsterdam is na veel oveiweging besloten, eene bloemenlezing samen te stellen van uit de meest gebruikte Doopsgezinde gezangbundels de uitgezochte lie deren, den grooten en kl inen bundel en den Haarlemsohen bundel—waarin dan vanzelf menig lied zou worden gevonden,in denAmsteriamschenbun del en in den zoogenaamden Remon- strantschen bundel overgenomen. Sft.De Ilaarlemsche gemeente zou daar door, nevens de nieuwe gezangen, een scbat van oude, goede Doopsgezinde liederen oehouden en winnen. Deze bloemlezing, 108 gezangen be vattende, zal onder den titel van „Doopsgezinde liederen" bet eerste gedeelte vormen van het nieuwe Haarlemsche gezangboek, terwijl de „Christelijke gezangen"door de Synode der Evangelsoh Luthereche kerk in 1881 uitgegeven, daarvan het tweede gedeelte vormen. Voorts zal ook de afzonderlijke psalmbundel worden behouden. De melodieën van de Doopsgezinde liederen zijn, evenals de liederen zeiven met zorg nagezien en zoo noodig ver beterd. Onder medewerking van don heer E. F. Bxuijnsteen, organist der kerk, zijn vele der oorspronkelijke zangwijzen, die hier en daar aanmer kelijk veranderd zijn, weder hersteld en de liederen in eten G. Sleutel over gebracht. De „Christelijke gezangen" zijn ge. deeltelijk rythmisch gezet en daar dit aanleiding zou kunnen geveD, dat de gemeend bij hetz'ngen moeilijk heden zou ondervinden, b» staat het voornemen 0 a. om althans voor- loopig h t gezang der gemeente ge durende de godsdienstoefeningen te doen steunen door een aantal met opzet tot dit doel geoefende stemmen. Het nieuwe gezangboek wordt aan geboden aan al diegenen, die bij de invoering leden der gemeente zijn het wordt verkrijgbaar gesteld hetzij in eenvoudigen band gebonden, hetzij in losse vellen; bet laatste voor hen, die mochten wenschen de liederen voor eigen rekening en naar eigen smaak te laten inbinden. had op het terrein aan de Leidschevaart waar de nieuwe St. Bavokerk zal gebouwd worden de e.rste steenlegging plaats. Precies te half elf uur arriveerde Z. D. H. de bisschop die, bijgestaan door vele hoogeerw. en eerw. heeren geeste lijken de plechtigheid zou verrichten. Bij aankomst op het terrein, dat eenvoudig met de Ned. driekleur was versierd, werden de drie heimachinen in werking gesteld r m de laatste slagen te doen op die palen voor het kolossale weric zoo veelvuldig gebruiktde laatste paa1, 14 Meter lang, was geheel met groen en bloe men versierd. Nalat de bisschop in eenderkee- ten zich met de teekenen der bis schoppelijke waard'gheid had gekleed begon de plechtigheid der steenleg ging. Na de gebruikelijke ceremoniën werd de oorkonde in den steen gelegd en geplaatst aan den noordelijken priest erkoorpijler. Hierna werden nog eenige gezangen verricht, waarna de wijding van het geheele terrein plaats had. Halt twaalf uur was de plechtigheid aigeloopen die door vele belangstel lenden werd bijgewoond. De Rechtbank veroordeelde heden Seba8tiaan de Wijs wegens diefstal van een regulateur uit de school van de heer Van der Wilk, tot gevange nisstraf van 3 jaar. Leenhard Geel die met hem daar voor terechtstond, maar gedurende de zitting op vrije voeten is gesteld, is heden vrijgesproken. GEMEENTERAAD- Zitting van heden Woensdag 2 Oct. 1895 des namiddags le 1 uur. Vervolg. Punt 6. Voorstel B. en W.W. adres Nederlandsche Bell-Telephoon-Maat- schappij tot plaatsen van palen langs Kleverlaan. H Hooft. Bestaat er, wanneer de palen op den zuidelijken berm van den weg staan, geen gevaar dat zij bij een zuidwesten storm zullen val len? Wanneer men ze op den noor delijken berm plaat-t, is daarvoor geen gevaar, dan vallen ze althans niet over den weg. De Breuk. De reden waarom de Maatschappij de palen op den zuide lijken berm wil plaatsen is denkelijk deze, dat de andere die er reeds zijn gezet, ook aan den zuidkant staan. Ook uit het ncordenkan het stormen en omwaaien van de palen is tot des ver niet voorgekomen. We kunnen evenwel de Maatschappij opdragen er voor te zorgen. Jt Hooft. Telegraafpalen zijn ook niet zoo boog en die waaien toch wel om. Dat er aan den zuidkant al palen staaD, is geen reden om deze niet aan den noordkant te zetten, dan gaat men met de draden maar over den weg heen. Macar'e. B. en W. vragen 's Raads goedkeuring voor slechts drie palen en deelen mede, dat zij over de andere palen zeiven een beslissing zullen ne men. Is dat op grond van de con cessie De Voorz. antwoordt bevestigend. Macaré. Ik dank u voor de inlich ting, maar ik wenschte te vragen of dit wel binnen de concessie valt. Het zijn palen ten behoeve van den dienst buiten de gemeente en ik geloof dus niet, dat zoo maar voetstoots aange nomen kan wordeü, dat de Maat schappij het recht heeft die palen te plaatsen met toestemming van B. en W* Ongeveer een jaar geleden is in deze vergadering de vraag ter sprake gekomen of een remuneratie voorj de plaatsing van die palen zou wor- den gevraagd. De Raad was toen van meening, dat dit niet onbillijk i wa?, en B. en W. hebben in dien geest een voorstel g<dian, dat eigen lijk bij de Commissie van Financiën gestrand is, daar zij het de moeite niet waard en beter vond te wachten tot er meer palen kwamen. Neemt men de opvatting aan van B. en W., dan zou het maar 3 palen meer be treffen, maar wanneer onverhoopt B. on W. mijne meening mochten deelen, dat het hier betreft palen buiten de concessie, dan zou een remuneratie kunnen worden gevraagd. Gaarne zou ik zien, dat B. en W. zich hier over uitlieten. Voorz. Volgens een kaartje door den heer Michielse opgemaakt, loopt de grensscheiding van Haarlem door de Delft en van de spoorbaan Daar de Delft zullen slechts 3 palen komen. Ik weet niet precies meer hoe zich verleden jaar de zaak heeft toegedra gen, maar als mijn geheugen mij niet bedriegt is het zooB. en W. zijn in den Raad gekomen met een tarief dat de goedkeuring van den Raad niet heeft weggedragen. Op verzoek van den heer Macaré is toen de zaak aangehoudenik meende dus, dat we, nog altijd van den heer Macaré, een voorstel te wachten waren. Macaré. Uw geheugen is n niet volkomen trouw gebleven. Den tien den Juli is de zaak ter sprake geko men, daarna door B. en W. een voor stel gedaan en het advies gevraagd van de Commissie van financiën. Deze heeft toen gezegd dat zij er niet mee ingenomen was en zich zou ont houden omdat zij het bedrag te luttel vond. Toen is wel op mijn verzoek de zaak aangehouden1, maar nooit heb ik toezegging gedaan, dat ik een voorstel zou indienen. Tjeenk Willink. In het adres van de Bell Telephoon is ook sprake van de vervanging van een paal aan het Bolwerk. Dat is een van die cocagne- masten waarmee wij hier door de Maats, gc-zegend zij a. Ik hoopte, dat hier evenals te Amsterdam er bij vervanging der palen ijzeren zouden komen, die meer aeathetisch zijn, voor zoover er hier van aesthetica sprake kan wezen. Ik zou gaarne een inlich ting vragen of er in de concessie een bepaling is, die ons aan die leelijke houten palen bindt. De Breuk. B. en W. kunnen niet aan de Maatschappij een bepaalden vorm van paal voorschrijven of van welk materiaal die gemaakt moet zijn. Wij kunnen evenwel de opmerking overdenken en trachten het te doen. De telephoonmaatschappij komt altijd vragen ol zij een paal mag plaatsen en doet dat nooit oo haar eigen houtje. De heer Macaré vraagt stemming over het voorstel van B. en W. De heer 't Hooft stelt als amendement voor, dat de palen niet op den zui delijken, maar op den noordelijken berm zullen worden geplaatst. De heer Van Slyrum gelooft dat de Raad op dit oogenblik niet voldoende op de hoogte is en gaarne nogeens de concessie zou willen raadplegen, reder» waarom spreker als motie van orde voorstelt, de zaak ar.n te houden tot een volgende vergadering. Deze motie wordt ondersteund en daarna, in stemming gebracht, met algemeene stemmen aangenomen. Punt 8. Voorstel B. en W. schoon maken kapiteelen enz. orgel in de Groote- of St. Bavokerk. Winkler. Wat hier gezegd wordt van de beeldengroep geldt ev-nzeer van 't eigenlijke orgel zelf. Ds zelfde cor- zaak heelt hier ingewerkt. Door net afbikken van de muren zijn geheele wolken fijn kalkstof in de kerk ver spreid. De oppervlakte van het orgel met de beeldengroep en de in- en uitspringende orgelpijpen zijn gunstig gelegen voor het indringen van stof. Ook in het orgel is dat stof doorge drongen en heelt, naar mij een mu sicus zeile, die zelf het orgel wel bespeeld beeft, invloed op den klank. Ik zou dus wel in overweging wen schen te geven, dat B. en W. hun zorg ook daartoe uitstrekten. de Breuk. Ja, meneer de Voorzitter, meneer Winkler ziet over het hoofd, dat jaarlijks het orgel wordt schoon gemaakt. Voor het gewone onderhoud wordt behoorlijk zorg gedragen, ook dat de toon van het orgel er niet onder lijdt. De muren zijn niet inde hoogte afgebikt, maar alleen in de laagte. Het stof op het lofwerk en de beelden is kort geleden nog verwijderd. Het krediet dat nu gevraagd wordt, is voor de marmeren beeldengroep, die niet alleen kan worden afgestoft, maar flink onderhanden moet worden genomen. Het voorstel wordt nu zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Punt 10. Rapport commissie voor pensioenen, adres oin pensioen van N. A. de Wit. Kruseman. Adressant vraagt niet alleen om pensioen, maar ook om een jaarlijksche toelage. In het ad vies van de commissie voor de pen sioenen en in het ontwerp-besluit wordt alleen gesproken over een pen eioen en ik zou wel willen weteu, of er termen zijn om een jaarlijksche toelage te verleenen. Adressant zegt, dat dit vroeger meermalen is ge beurd. K ol. De commissie ;voor de pen sioenen heeft dit overwogen en ge meend, dat zij om consequent te zijn, geen voorstel daaromtrent moest doen. Met de -pensioneeriog van de laatste 3 politieagenten is dit ook niet gebeurd, maar overgelaten aan den Raad en toen hebben zij allen een extra-toelage gekregen. Stolp. Indertijd heb ik voorgesteld eene toelage te verleenen aan den politie-agent van Es, maar dat is toen afgewezen op grond dat eene nieuwe regeling der pensioenen on derhanden was. Kruseman. Ik dank de heeren voor inlichtingen, maar het komt mij voor dat waar twee vragen worden gedaan, op beide een antwoord moet worden gegeven. Ik zou dus het ontwerp besluit aldus willen aanvullen: „het verzoek sub. 2o. te wijzen van de hand." Sneltjes. Ik zal hierin niet kunnen meegaan. Men moet een reden heb ben voor het afwijzend antwoord. Uit niets is mij gebleken of de man een toelage toekomt of niet. Ik acht het daarom beter de zaak aan te houden tot nader onderzoek van de vraag, of hem een toelage toekomt ef niet. De Kanter. B. en W. hebben dit wel onderzocht en waren zij tot een anderen uitslag gekomen, dan zouden zij ook wei een ander voorstel hebbsn gedaan. Zij meenden evenwel conse quent te moeten blijven in de rich ting, die de Raad zelf heeft aange geven. Eenige jaren geleden zijn vier agenten tegelijk gepensioneerd. B. en W. hebben toen voorgesteld een toe lage toe te kennen aan twee hunner en wel om hun pensioen te brengen op f250, maar voor do twee anderen die een hooger pensioen hadden dan f250 is dit niet noodig geacht. Om die reden is het ook nu niet noodig gevonden. Als de raad het hier toe stond zou er geen reden zijn, het ook niet te geven aan vroeger gepensio neerden. Sneltjes. Ik dank meneer de Kanter voor de inlichtingen, maar ik geloof dat er dan ook in den considerans moet bij staan; volgens het advies van B. en W. Het amendement-Kruseman wordt nu aangenomen met 6 stemmen tegen en daarna het geheele geamendeerde voorstel zonder hoofdelijke stemming. Museum van Kunstnijverheid Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, werd gedurende de maanden Augustus en September door 1934 personen bezocht. De tentoonstelling V3n Japansohe kunstproducten en teekeningen, die thans in genoemd museum gehouden wordt, zal weder worden aangevuld met eene collectie producten der Perzische nijverheid Yfaaronder zich bevinden tapijten, keramische werken, drijf-en ciseleerwerk, borduurselslakwerk, boekbanden enz. enz.deze beide verzamelingen zoo verschillend van aard zullen zeker voor de beoefenaars van kunstambachten van grootbelang zijn. Door de commissie werd ten op zichte der aan het Haarlemsche Museum verbonden School van Kunst nijverheid, door het toelaten van Hospitanten een nieuwe maatre.e ingevoerd. Voor de verschillende afdeelingen der aan de School onderwezen kunst ambachten, als decoratieschilder, bout beeldhouwer, graveur en stempelsnij der, alsook voor de afieeling der kunstindustrieele teekenaars kunnen thans onder zeer gunstige voorwaar den voor drie of meer maanden leer lingen worden opgenomen. Voor hen die reeds practisch werkza .m zijn en nog eenigen tijd aan hunne artistieke oplei ding wenschen te besteden, zijn de wintermaanden waarin de werkzaam heden veelal niet over druk zijn, als a mgewezen om de school te bezoeken. Zij kunnen gedurende dien tijd als hospitant worden ingeschreven en van dag- en avondcursus gebruik maken, wa irdoor deze leerlingen daar ze reeds met de praktijk vertrouwd zijn en voornamelijk met de vakken die daar mede in direct verband staan, worden bezig gehouden en goede vorderingen m^ken. Nadere inlichtingen kunnen bij den directeur der school voor Kunstnij verheid worden ingewonnen. Uit de boekerij van het Museum van Kunstnijverheid werden gedu rende de maand September 144 boek en plaatwerken gratis naar verschil lende plaatsen van ons land ver zonden. De heer dr. P. J. Mulder, vroeger kerkelijk hoogleeraar aan de ge meentelijke universiteit te Amster dam heeft het beroep naar de Waal- sche Gemeente hier tor stede aange nomen. By het Woensdag te Amsterdam gehouden staatsexamen tot het ver krijgen van een diploma als maohinist ter koopvaardij is geslaagd de heer Th. A. Konings alhier. Met genoegen vernemen wij, dat kerkvoogden der herv. gemeente te Sohagen den wederopbouw van de afgebrande kerk hebben opgeiraven aan onzen stadgenoot, den heer J.|A, G. van der Steur. In de Maandagmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad aldaar werd aan denzelfden opgedragen, be stek en teekening voor den nieuwen gemeentelijken toren. In de achterkamer van peroeel Burgwal 25, bewoond door den werkman Gernt Verver, ontstond Woensdagnamiddag brand door het springen van een petroleumlicht on der de koffie, waardoor gordynen, behangsel, tafel enz. in brand ge raakten. De brand die zioh voor een begin vrij ernstig liet aamien werd gebluscht door den heer G. Spaan, pijpleider van spuit 10J met behulp van 2 buren. De schade is zeer gering. Door de politie alhier is in beslag genomen een valsohe gulden voerende de beeltenis van Koning Willem III en het jaartal 1865, blijkbaar bestaande uit lood. Zie vervolg Stadsnieuws Ze pagina. FEUILLETON, Kaar hel engelsch 49) MAX] PEMBERTON. TWEEDE DEEL. HOOFDSTUK XIH. Het gevecht. Ik weet alleen, dat toen ik een minuut aan den voet van den ladder had gestaan, luisterende naar het ru moer en de kreten boven mij, hy in de opening ver soheen om daarna met ongelooflijke vlugheid zich op de deur te werpen en deze dicht te doen. Een honderd slagen vielen er op neer terwyl zij dichtsloegeen man verbrijzelde er zijne hand tusschen, maar voor eenige kostbare oogenblikken hadden wy een scheidsmuur tus- tchen ons en hen opgesteld, en hij, wien wy dit te dan- ;en hadden, stond nu naast ons. Het bloed liep hem stngs zijn gelaat, zijne handen waren gekwetst, dikke zweetdroppels parelden op zijn voorhoofd, en zijn galaat was vuil en zwart na alles wat hij gedaan had. 1 t„Adam," zeide ik; „Goddank, datje dit gelukt is 1 Ben je gewond, Adam Hij keerde zich om en reikte my de hand, maar zijne ontmoeting met den man, dien hij met zooveel zelfop offering gediend had, was eene geheel andere, en een minuut lang lagen zij elkaar in de armen. Daarna nam hy den fakkel uit de handen van den fakkeldrager en daalde half waggelend den ladder af, terwyl hij my verzocht te volgen. Maar bij iederen stap, dien hij deed, droop bet bloed uit zijue kleeren en te oordeelen naar de op de deur toegebraohte slagen, dreigde deze ieder oogenblik te bezwijken. Wy daalden af zooals ik gezegd heb en nu begon ik te begrypen waarom het noodzakelijk voor ons was geweest om op het platform te blyven standhouden tot dat de vrouwen weg waren- Het was een hoogst moeielijk begaanbare gang; in de nauwe gang van dezen steil dalenden en kronke lenden tunnel, met een ongelijke, glibberige rotsvloer, hadden wij geen uur lang den vijand kunnen tegen houden. En bovendien toen wy ongeveer een driehon derd meter loopende, kruipend eu dikwijls glijdend hadden afgelegd, bereikten wij een kloof, waardoor mij onmiddellijk de veiligheid der positie bleek. Het was donker als de nacht boven den afgrond, uit gezonderd op de plekken waar onze toortsen aan de beide randen een lichtschijnsel wierpen naar boven en omlaag. Een honderd voet beneden ons stroomde de kleine rivier, somber en woest, waarin zich het water van den waterval boven in de grot stortte. Over den afgrond in welks wanden de kristallen en vreemde mi neralen schitterden, soherp afstekend tegen de omrin gende duisternis, hing eene ruwe brug van touwen. Een linnen gordel, hangende aan een touw, dat over een katrol liep met behulp daarvan waren de vrou wen over den afgrond gegaandoor middel daarvan moesten wij ook een onoverkomelyken scheidsmuur op richten tussohen ons en de schelmen, wier kreten wij in de gang hoorden, terwyl de eerste van ons vijven zich over dsn afgrond trok. De tweede, die de kloof overstak was de man, die de toorts vasthield. Adam nam ze van hem over en wij keken hem na terwijl hy boven de diepte slingerde als een zeeman op de touwladders van een schip. Het was een gezicht om duizelig van te worden en het hart te doen stilstaan van een licht stuk touw hing de man zijn leven afbeneden hem sohuimde en kookte de rivier, die, als de Styx, hare zwarte wateren langs de scherpe rotsen deed vloeien. En voortdurend hoor den wij het verwijderd gehuil van de bende, waarvan de echo in den tunnel smoorde. De man was nu aan de andere zijde en drie onzer stonden op den rand toen de gordel weer naar onze zijde werd geschoven. Adams toestand was het ernstigst, maar hij wildeer niet van hooren het eerst over te gaan. „Graaf," zeide hij, .nu is het uwe beurt." „Waarom Adam „Om versohillende redenenwij zullen meer haast kunnen maken bij het bewustzijn dat u veilig rijt. Haast u 1 zij hebben den ladder reeds bereikt." Het geluid van stemmen nu niet langer gesmoord, maar duidelijk, kwam tot ons. Er viel niet aan te twij felen of de deur was bezweken en onze vijanden nader- derden door de gang. Graaf," zeide ik, wanneer zij moeten worden tegen gehouden laten jonge handen het dan doen. Om Gods wil. ga naar den anderen kant!1? Hij aarzelde niet langer en handelde als een man die droomde. Als onder den invloed van eene betoove- ring sloeg ik hem gade, terwijl hij boven den afgrond slingerde met het volle lioht van den fakkel op zijn ge laat en ik herinner my, dat daarbij mijn grootste angst wasdat ik hem niet zou weerzien. Hoewel het touw trilde en zwaaide dat men er duizelig van werd, trok men hem omhoog tot op den rand en op hetzelfde oogenblik, dat de gordel weer tot ons kwam verscheen de eerste vijand en viel deze Adam aan. Gedurende een oogenblik van spanning hielden beiden elkaar stevig vast als twee worstelaarsdaarna stokte de adem van den man en werd zijn lichaam naar beneden geslingerd op de scherpe rotsblokken. Op dat osgenblik hield ik den gordel om mijn lichaam maar zoo groot was het gevaar waarin Adam ver keerde, dat ik degenen die aan den anderen kant stonden toeriep mij niet over te halen. Drie andere schavuiten waren door de gaog gekropen en drongen op ons in; nog meerderen waren in de gang en trachtten den rand te bereiken. Deze rotsachtige rand, waarop wij stonden was zoo smal, de omgeving zoo donker, dat ik, hoewel ik patronen in mijn revol ver had, niet durfde schieten, en blindelings mijn mes rondzwaaide. Intusechen drongen zij Adam naar den rand en ik jwist dat het j eene quaestie van seconden was, dat hy den dood tegemoet zou gaan. Ik geloof niet dat ik ooit 'in mijn leven den dood zoo dicht onder de oogen.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 1