DE UlDtt RUBRIEK VOOR DAMES, De Werkstaking, Wegens vertrek FILIAAL. BRIEF- Handelsdrukkerij Lange Veerstraat 8a. Photographie. PARKLAAN No. .4, bij J. C. v. o. LIST, spuit was er niet, dokters ontbraken eveneens. De motregen was inmiddels over- t gegaan in een flinke regenbui, die weldra den brand bluschte. Eenigen ij der moedigste dorpelingen sprongen over de omheining en snelden naar het tooneel der ramp. Hier was echter 1 alles in duisternis gehuld, een lan- li tasrn was niet aanwezig, het was e onmogelijk iets te verrichten. Deze werden echter van het station ge- haald en toen kon het reddingswerk aanvangen, nadat drie lange uren i waren voorbijgegaan. Ook was onder tusschen om geneeskundige hulp ge seind. Uit Oourt Saint-Etienne waren twee doktoren gekomen, die onmid dellijk de zorg voor de gewonden op zich namen. Men had ook aan dr. Van Peo te Waveren geseind en ontving van diens vrouw het ant woord, dat de dokter te Ollignies moest zijn. Juist op dit oogenblik ontdekte men onder de lijken dat van den ongelukkigen geneesheer. i Twee priesters, die in een waggon q tweede klasse reisden verhalen, dat zij ingedommeld waren en ruw ge- wekt werden door een hevigen schok. Zij bemerkten, dat zij onder den waggon lagen, waarop een andere wagen was geschoven. Rondom hen was het een warboel van allerlei overblijfselen, boven hunne hoofden begon het hout te branden. Met bovenmenschelijke pogingen slaag- den zij erin zich een uitweg te banen, waarop zij ook hun derden reisge- q noot bevrijdden. De priesters, hoe wel gewond, snelden onmiddellijk i] den gekwetsten ter hulpe en konden nog tal van stervenden aflaat geven. Alle geredden en gekwetsten zijn vol lof voor de toewijding van den i burgemeester van Ottignies en zijne j. dorpelingen. Er is onmiddellijk een administra- tief onderzoek ingesteld naar de j oorzaak der ramp, waarbij gebleken is, dat ten behoeve van de Zondags- i rust een wisselwachter was vervan gen dooreen eenvoudigen wegwerker! Te Antwerpen heeft men de dieven bende gegrepen, die in den laatsten tijd de stad en de omgeving onveilig maakte. De hoofdman, Jef Horemans, is in hechtenis genomen op aanwijzing zijner vroegere beminde, Therese Yalders. Twee leden der bende zijn gevlucht, waarschijnlijk over de Hol- landsche grens. De geneosheereo. te Parij3. In de stad Parijs ziet het er voor de geneesheeren slecht uit. Zij heb ben meer kans er van honger te sterven dan een winstgevende prak tijk te verwerven. Er zijn in de stad 3300 artsen (vijf jaren geleden waren er 2800!) voor 2,500,000 inwoners, d. i. op 750 inwoners een geneesheer. Men moet echter niet uit het oog ver liezen, dat op zijn minst een millioen inwoners te arm zijn om geneeskun dige hulp te betalen of liever door kwakzalvers, wonderdokters en der- gelijken geholpen wordendat er behalve de gasthuizen een menigte klinieken zijn, waar men gratis ge neeskundige hulp kan bekomen. Ieder arts, die zich pas vestigt, heeft zijn gratis spreekuur, teil einde bekend te worden. Men kan gerust aannemen, dat slechts de helft der Parijze naars voor geneeskundige hulp be taalt. In de wijken der minderge- goeden wonen in het geheel geen geneesheeren, in de meer voor name wijken vindt men er dikwijls twaalf in één straat, ja niet zelden eenigen in eenzelfde huis. Bedroevend is het, dat bij zulk een overvloed nog geen teekenen voorhanden zijn, dat de stroom van dokters zal ver minderen, die de hoogescholen ieder jaar voor het grootste deel over Pa rijs uitstorten. Den meeston hunner wacht in de wereldstad niet eeES een droog stuk brood. Te Lorain aan het Erie-meer is bij gelegenheid dereerste steenlegging van een kerk een plankier ingestort, waarop ongeveer 1000 toeschouwers hadden plaats genomen. Yijf hunner zijn gedood, velen werden gewond, waar fan 11 doodelijk. Uit Kopenhagen komen ongunstige beriohten over den toestand van ko ning Ohristiaan. Nadat de ongesteld heid waaraan de koning in Augustus leed, was geweken, is er de laatste weken weer een verergering ingetre den, waarover men zich zeer onge rust maakt met het oog op den hoogen leeftijd van den vorst. In Galicië, te Wieliezoa, naar aan het „Journal d'bygiène" wordt bericht ligt in de zoutmijnen een onderaardsch stadje van meer dan 1000 inwoners. De galerijen, op zeer groote diepte gelegen, strekken zich uit over S2 kilometer. Daar hebben de mijnwer kers hunne woningen, hun raadhuis, conversatiezalen en oen schouwburg gebouw. De straten en pleinen zijn electrisch verlioht. Men vindt er fam'lies, waarvan versoheiden generaties niet boven aarde zijn geweest. De kleine kerk met hare standbeelden is een merk waardig stuk bouwkunst, De inwo ners zijn vreedzaam on gelukkig en bereiken een hoogen. ouderdom. Door de betrokken verzekerings maatschappijen zijn pogingen aange wend om het sohip Katterthun, dat met 43 10,000 aanboord, bestemd voor een bank te Sydney, aan de Austra lische kust is gezonken, te bereiken. Een duiker daalde 50 M. in de diepte en kon toen wel het schip zien, doch nog niet daarbij komen. Men wacht nu een nieuwe duikeruitrusting af en hoopt dan de kostbare lading in veiligheid te kunnen brengen. Tananariwo. Over de voor eenige dagen door de Franschen genomen hoofdstad van Madagascar, lezen wij de volgende bijzonderheden De stad Tananariwo ligt tegen een 3 K M. langen heuvelrug, op welks top (1420 M. hoog) het paleis der kouingiu Ranawalo gebouwd is. De stad ligt vrij geïsoleerd in het midden der hoogvlakte, waar sommige rots punten uitsteken. Reeds van zeer ver ziet men in de schilderachtige wan orde tegen den heuvelrug gelegen huizen en hutten, te midden waarvan zich enkele moderne gebouwen be vinden. De [straten zijn kronkelig en door steile trappen verbondenstukken steen liggen overal in den weg en het plaveisel is ruw en hobbelig. Twee noofdstraten gaan uit van het konink lijk paleiseen loopt oostwaarts uit op den weg naar Tamatawe, langs het gereohtshof. De andere is de voor naamste, in het paleis van den premier gemaal en zij verbreedt zich tot het Andohalo-plein, waar de groote ka- bary's of volksvergaderingen gehou den worden. Het gebouw der katho lieke missie is dicht bij dit plein, daarachter bevindt zich de Fransohe wijk met haar magazijnen en winkels. Daarna voert de straat langs de groote markt, waar zioh o. a. de woning van den Franschen resident bevindt en loopt eindelijk in den weg naar M'ijoenga uit. De vaste bevolking der hoofdstad wordt op 100,000 zielen geschat, maar er is een zeer talrijke wisse lende bevolking. Het klimaat is er goed, de temperatuur is zelden boven 29° O. (in November) of beneden 6° O. (in Juni—Augustus). Omtrent de beteekenis van den naam vonden wij Maandag in de jDébats een ingezonden stukje van den docent aan de school voor levende Oostersche talen te Parijs, Arislide Marre. De naam, al of niet met het voorvoegsel an (dat „in" of „te" be- teekent) is samengesteld uit de woor den tanana gel. dorp en ariwo gel. duizend. An-tanana-'riwo beteekeni dus: Ia de duizend dorpen, uit welke vertaling blijkt dat het rationeeler is van Tananariwo te spreken. In verschillende provinciën van Cuba hebben zware onweders ge woed, gepaard met slagregens, die overstroomingen veroorzaakten. Yele huizen en tabaksplantages zijn ver nield. Een groot aantal personen is omgekomen. In de provincie Pina1 del Rio alleen zijn 45 lijken gevon den. De sohade beloopt eenige mïlli- oenen. Volgens de New-Yorlc Herald be draagt de thans gerechtelijk vastge stelde nalatenschap van wijlen Jay Gould 82,900,000 dollars, of ruim 207 millioen gulden. Tentoonstelling te Johannes burg. Het volgende jaar zal te Johannes burg eene Internationale Industrieels Tentoonstelling van de Zuid-Afri- kaansche Republiek gehouden wor den. Eerevoorzitter der tentoonstelling is president Krugereereleden van het bestuur zijn o. a. generaal Jou- bert, generaal Smit en dr. W. J. Leyds. De ten oonstelling zal den len Mei 1896 door president Kruger geopend worden. Behalve de gewone amusementen zullen mijn- en land- bouwkundige-oongressen aan de ten toonstelling verbonden worden. Aan eene circulaire van den alge- meenen commissaris der Hollandsche afdeeling, den heer S. H. L. J, de Korte te Johannesburg, is het vol gende ontleend „Veroorloof mij uwe bizondere aandacht op deze tentoonstelling te vestigen, welke de buitengewone groote gelegenheid aanbiedt om de Hollandsche producten en machine rieën op de zoo groote veel omvat tende Johannesburgsche markt de markt der goudvelden, en van geheel Zuid-Afrika te introduceeren en daar door vasten voet te krijgen in een republiek waar „Hollandsch" de re- geerings- en landstaal, doch Engelsch de handelstaal is. Opmerking verdient nog dat een groot gedeelte van den tegenwoord'gen handel in EDgelsche handen is. „Door het Generaal Comité worden de noodige stappen gedaan om eene reduotie te verkrijgen van spoorweg en stoomboot ondernemingen voor het vervoer van passagiers en goede ren. Wat betreft de invoerrechten der Zuid-Afrikaansche republiek, is bepaald dat goederen welke ingevoerd worden met het doel om alhier ver kocht t9 worden, in het Gouverne- ments Entrepot kunnen worden op geslagen. en daaruit geheel of bij gedeelten verkregen kunnen worden na betaling der invoerreobten. Op goederen, welke onverkocht, resp. onverloot, terug worden gezonden, is geen invoerrecht verschuldigd. Ver der merk ik op dat eene verscheping via Louren<?o-Marques aan te bevelen is boven eene via een der havens in de Engelsche Koloniën, daar de Po-- tugeesche regeering slechts 3 percent aan doorvoerrechten heft op goederen voor de Zuid-Afrikaansche Republiek bestemd, terwijl door de Koloniën 5 peroent ad valorem wordt geheven. „Om de aantrekkelijkheid van deze tentoonstelling te verhoogen is een gedeelte van het terrein beschikbaar gesteld tot het oprichten van een plein of straat, genaamd „Oud Hol land*, bestaande uit diverse winkels, proeflokalen, chalets voor het ver- koopen van ohocolade (per kop), porceleinen, faience artikelen, schil derijen en plaatwerken, sigaren, in gemaakte groenteu en vruchten kort om, alle Hollandsche en koloniale producten. De winkels op te richten in Oud-Hollandsohen stijl, door het uitvoerend comité van do tentoon stelling, zijn zonder eenige kosten voor den exposant. Voor de in te nemen ruimte is verschuldigd (in Oud Holland) een bedrag van 15 shil lings per vierkanten voet (Eogelsche). Van het totaal bedrag moet 83'/3per cent betaald worden bij het reservee ren van plaatsruimte. Eene tijdige aanvrage wordt ten zeerste aanbevo len. Het recht van verkoop kan bij mij of bij mijnen vertegenwoordiger in Holland, de heer Bas Veth, te Dordrecht, verkregen worden. Alle betalingen moeten *;an ondergetee- kende (Nederlandscbo Bank- en Cre- diet Vereeniging) of haren vertegen woordiger geschieden. Alle verdere inlichtingen door u gewensoht zullen volgaarne door mij en den heer Veth verstrekt worden terwijl desverlangd, gedurende en na afloop der tentoon stelling de vertegenwoordiging van uwe firma ia Zuid-Afrika op solide wijze door mij verzekerd zal worden.'" Talrijk zijn de protesten,die de Paus naar aanleiding van de Septemberfees ten heeft ontvangen. De Osscrvatorè Romano geeft de volgende cijfers. Er kwamen 3000 telegrammen van 600000 personen, 15,000 gedrukte protesten, 8000 briefkaarten, 2000 visitekaartjes, 600 brieven en tal van adressen. Onder de laatst.) was er een van Duitsche Amerikanen met 63.000 liandteekeningen. bewerkt door eene Dame. V. Een van mijne lezeressen schreef mij dezer dagen onder couvert van den uitgever, om raad te vragen in de moeilijke quaestie hoe zij het aan zal leggen om bij haar matig inko men nog iets te verdienen. Daar dit een vraag is, die zeker wel bij meerdere lezeressen zal ziju opgekomen, geef ik mijn antwoord maar in de Rubriek. Hoe vrij een vrouw ook schijnt te zijn om de carrière te volgen die haar toelacht is het er in de prak tijk nog ve're vandaan. Tot op heden zijn de betrokkingen van onderwij zeres, apothekeres en telegrafiste, de eenige openbare betrekkingen, waar in de Nederlandsche vrouw succes behaalt. En dat nog maar onder voorbehoud. Had ik een dochter of pupil die ik in een van de.e richtingen moest doen opleiden, dan koos ik het liefst nog de apotheek. Daar is het werk niet inspannend en vereischt behalve in enkele apothekea meteen drukke armen- of diaooniöen praktijk, niet dat het meisje aanhoudend blijft staan. De aard van het werk is daarbij volkomen vrouwelijk, do er- beid zelf niet zonder afwisseling. Daarbij zijn de meeste betrekkingen in dit vak intern en kan de vrouwe lijke apothekersbediende als zij zelf meegaand en vriendelijk is, in het huis van haren patroon vaneenaau- genamen familiekring genieten. Men k2n zich een apothekeres voor stellen die vyftig jaar oud is. Maar een onderwijzeres M:sschien ligt het aan mijn ontoereikende verbeeldings kracht, dat ik mij een vrouw op leeftyd niet als onderwijzeres kan denken. In de eerste plaats niet omdat de taak in de meeste scholen moeilijk is ea vermoeiend. 't Is voor een vrouw geen kleine zaak orde te houden onder veertig, vijftig, soms zestig kinderen en hen nog wat te loeren daarbij. Een goed toezicht vereischt een bijna voortdurend staan, dat voor een meisje bepaald nadeelig is. Een tweede bezwaar is het eento nige van het werk. De wetgever heeft de v. ouw voornamelijk in de school geroepen tot opleiding van de laagste klassen cn de hoofden vertrouwen haar vaak alleen de allerlaagste klasse toe. Hoe goestdoodend moet het niet zijn, om jaar in jaar uit woelige kinderen, de allereerste beg nse'en bij ts brengen I En wat moet er wel geworden zijn van een vrouw, die dat van haar achttiende tot haar vijftigste jaar heeft gedaan 1 De energie en de levenslust zullen haar dan wel hebben verlaten. Het vak van telegrafiste is naar mij dunkt nog eentoniger. Van een finan cieel standpunt bezien is natuurlijk het vak van onderwijzeres voor een meisje dat gemakkelijk studeert, het voordeeligste. Ik ben evenwel, naar ik met schrik gewaar word, van mijn onderwerp afgedwaald. Het is hier niet zoozeer de vraag in welk vak een vrouw een bestaan vinden dan wel, op welke wijze zij zich een kleine bijverdienste verschaffen kan. Bij de besohouwing van deze vraag blijven vrouwen die een of ander talent hebben, buiten rekening. Meisjes met een mooie stem, met aanleg voor muziek of teekenen zijn betrekkelijk ze'dzaam: de groote massa speelt piano, zingt en teekent maar niet zóo dat zij daar iets mee kunnen verdienen. Veel keus is hier voor de vrouw niet. Wil zij geen winkel openen of anderen geregeld en handel drijven, dan blijft haar slechts het uitoefenen van agen turen over. Linnen, koffie, thee, chocolade zijn de meest voor de hand liggende ar tikelen, maar de concurrentie is daarin dan ook groot en hierdoor de winst gering. Ik heb een meisje gekend dat een wijn-agentuur had en daarvoor zelfs op reis ging; zij maakte een aardig inkomenmasr handelde uit den aard van de zaak alleen met hee en, waar menige vrouw iets te gen zou hebben. Het meest schijnt mij voor een vrouw een agentuur in assurantiën geschikt. Geen vak heeft zich in de taaiste jaren zóo uitgebreid als het verzekeringswezen en er is dan ook moeilijk iemand denkbaar, die niet de een of andere assurantie noodig heeft. Verzekering tegen bi and, in braak, waterschade, ongelukken, voor den ouden, dag in den vorm van een lijfrente e. ddit alles hebben vrouwen die op zichzelf staan, even goed als mannen noodig en zij zullen daarover liever met een vrouw con- fereeren, dan met een man. Twee dingen zijn evenwel noodig volharding en voorzichtigheid bij het kiezen van een maatschappij, want er zijn er, waar ik niet graag mijn toekomst aan zou willen toevertrou wen. Laat mijn briefschrijfster er eens de proef mee nemen, maar vooral bedenken dat assurantie «.en moeilijk vak is, een boom gelijk waarvan de vruchten eerst rijp worden na vol- hardende zorgen. Do r deze lange uitweiding sohiet de beschikbare plaatsruimte onrust barend op. Het treft dan ook geluk kig, dat er deze week over de mode weinig te zeggen valt. In Parijs wil men een. poging doen om de gansche mode te veranderen en niet meer imitates te dragen van het Direc toire, het eerste Keizerrijk e. z. m., maar een kleeding uit te vinden naar nieuwe, oorspronkelijke modellen. Ik wensch dezen grootschen plan nenmaker veel suoces maar wensch daar vooreerst niet aan te gelooven. Aan het Engelsche Hof heeft de hertogin van York een drietal nieuwe schoenen ingevoerd. Het is een hooge wandelschoen van russisch leer met een dikken hak, op den teen gegarneerd met stukjes kristal en met gouddraaden twee avond schoenen laag model, beide mot lagen hak de een van zwart glacé leer, omboord met amberkleurig satijn en kant op den teen, de ander van bruin maroccoleor met een sierlijk bewerkten stalen gesp. Ik zag dezer dagen een mooie blouse van zijde changeant, dn daarvoor dezen winter veel gebruikt zal wor den. Het was een oombinatie van groeD, mauve en goud, mtteen slr ep pailletten-borduursel van voren en een dwarsband van zijde aan eiken kant; de mouwen waren wijd. Ook in handschoenen zijn een paar nieuwigheden, die ronder naad waardoor de hand ronder j schijnt in den handschoen en de handsch en, die niet met knoopjes of agrafen ge sloten, maar dichtgeregen wordt. Bij deze moet natuurlijk gezorgd worden dat ze niet te stijf worden geregen maar als men daarop let, is lijgen veel gemakkelijker dan dichthaken, vooral wanneer de pols te breed is in verhouding tot de leügte van de vingers. Van Haarlemsche neringdoenden ontving ik twee nieuwe artikelen ter beoordeeling, die vrijwat uit elkander loopen. Het zijn Maggi's soeprollen, tabletton waarvan in enkele minuten door eenvoudige bereiding soep kan worden gemaakt: van iedere tablet twee borden. Ik heb een van de tabletten klaar gemaakt en vond het product geu rig en smakelijk, eigenschappon die lang niet alle gecondenseerde soepen bezitten. De prijs per rol van zes pakjes is 70 of 90 cents, naar gelang van do soorten. Het is zeer gemakkelijk dit artikel in huis te hebben voor het geval dat men on verwachts gasten krijgt, alsmede bij een buitenpartij. Het tweede artikel is een nieuwe soort enveloppe voor visitekaartjes. Eindelek worden dan de leelijke en lompe converts met hun lompen snit eens vervangen door eene en veloppe, die goed te beschrijven ïi en elegant en daarbij een nieuwe soort sluiting hoeft, waardoor het uitvallen van de kaartjes wordt voor komen. Als naar gewoonte eindig ik met een paar recepten Eenvoudige mayonaise saus over koud vleesch. Men klutst een ei, vermengt dat met een lepel azijn, een lepel slaolie wat kerry en water, zet dat op het vuur en roert het voortdurend. Zandtaart. Men neemt 3 ons tarwemeel, 2 ons boter, 1% ons suiker, kneedt dat door elkaar en strijkt dan het deeg uit op een gewoon bord of in een platten vorm. Men zet het in den oven en laat hei goed aan alle kanten bruin worden. De vorm moot natuurlijk eerst met boter bestreken zijn. Het is zoowel warm als koud smakelijk. Vervolg Stadsnieuws. Door den burgemeester dezer ge meente zijn tot agenten van politie der 3e klasse benoemd H. L. van Dijk, alhier, J. Langedijk Pz. te Bar- singerhorn en C. Kuijlman, te Zijpe. Een treffend ongeval. Hedenmorgen had hier ter stede een treffend ongeval plaats. De tweede dochter van den heer Voetelink. conoierge van Teylers Museum, was bezig op den zolder de wasch op te hangen, toen zij, hoe weet men niet, door een lantaarn is gevallen en van een aanzienlijke hoogte naar beneden gestort. In de bibliotheek van Teyler kwam zij op den ijzeren rooster neer. De ongelukkige was zwaar gewond en hoewel haar door de heeren Van Minden en Winkler onmiddellijk de eerste hulp werd ver'eend, overleed zij spoedig, zonder haar bewustzijn te hebben herkregen. Te Haarlemmerliede en Spaarn- woude is by herstemming tot lid van den Gemeenteraad gekozen de heer D. Vriesekoop. Ds. W. Breukelaar, predikant bij de Gereformeerde gemeente te Half weg, heeft voor het beroep naar Zieribsee bedankt. Vervolg Nieuwstijdingen, Wereldtentoonstelling. Op 28 October a.s., 's middags te 3 uur, zal de uitreiking der bekro ningen in de groote zaal van het hoofdgebouw plaats hebben. Die uit reiking zal vermoedelijk geschieden door een der leden van het uitvoerend comi'ó. 's Avonds zal op dien dag door hot uitvoerend comité een afscheidsdiner worden aangeboden aan de autoritei ten en verschillende bij de tentoon stelling betrokken personen, zoowel van hier als uit den vreemde. De trekking der goederenloterij zal plaats hebben ten gevolge eener gun stige besohikking dienomtrent van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Ncord-Holland op 13 Januari a. s. Van aanvang November tot Januari zullen de prijzen in een daarvoor ingericht lokaal te Amsterdam worden geëxposeerd en gedurende dien tijd zal er nog gelegenheid bestaan tot het koppen van loten. TELEGRAMMEN MADRID, 8 Oct. Reuter.De mi- msterraad heeft admiraal Navarro tut bevelhebber van bet eskader in de wateren van Cuba benoemd. Bij het verlaten van den minister- jraad verklaarde Canovas, dat de re geering zich niet kan bezig houden met. het invoeren van hervormingen op Cuba. zoolang de opstand voortduurt. SOFIA, 8 Oct. (Reuter.) Berichten uit Boecharest melden, dat het aftre den van het ministerie Catargin te voorzien is. BRUSSEL, 9 Oct. (Reuter). Het officieel onderzoek naar het spoor wegongeluk bij Ottignies heeft over tuigend aangetoond dat de onder chef Dewez buiten de zaak staat. De gedoode machinist, die met een loco motief van Ottignies vertrokken is en niet op de signalen lette, is de oorzaak van het ongeluk. Burgerlijke Slsud. Ondertrouwd: 9 Oct. W. P. Kuijper en S. v.* Weeren. G. Bos en D. Rees. P. Bank en S. Tijdgaart. P. A. Vester en A. M. Voskuyl. J. Smit en H. de Vos. Getrouwd: 9 Oot. N. Zonne veld en D. M. Mathot. E P. Koks en E. Oudshoorn. Bevallen: 8 Oct. R. Bottelier Visser d. C. DollekampSv/arts d A. M. J. Zwaaneveld—Verbeek z. A. Kooijv. Kempen d. 9. M. M. v. Norde—v. Wieringen z. Overleden: 7 Oct H.Poelgeest 19 j. Valkesteeg. G. de Jong 14 d. z. Melkboersteeg. S. Th. H. G. Herkes 11 m. z. Patientiestr. 9. A. Kubes 22 j. Heerensingel. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Donderdag 10 Och des namidd. van 2—3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Conoert Fantaisie Hesse. 2. Choral Fant. no. 2. F. Lucc. 3. Sonate no. 2. Mendelssohn. 4. Toonstuk no. 2. Niels W. Gade. 5. Aria uit de Jaarge tij Stoomvsart&erichten. Het stoomschip Merapivan Rot terdam naar Java, arriv. 8 .Oot. te Marseille. Het stoomschip Koningin Regentes arriveerde 8 Oct. van Batavia te Am sterdam. Het stoomschip Werkendamvan de N. A. S. M., van New-York naar Rotterdam, pass. 8 Oot., des nam. 1 uur, Wight. Het stoomschip Prins Willem 111 van Suriname naar Amsterdam, pas seerde 8 October, dos voorm. 9 uur, Ouessant. MARK TNIEUWS- Haarlem, 9 Oct. Aangevoerd en verkocht 59 stapels kaas, uitmakende 8166 kazen, weg. 15459 Kg. Laagste prijs f 0,Hoogste prijs t 27.— per 50 Kg. Haar'em9 Oct. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 12 koeien f195 a 1150; 0 Vaarzen f0.a f0,16 nuchtere kalveren f15,a f8,38 schapen f27,a f 15,34 lam meren f 19,a f9,2 paarden f0,a f0,0 veulens f0— è,fO. 0 Graskalf f0.2 Pinken f 75 a f 65. ADVERTENTIES. Tot mijne bittere droefheid overleed na eene kortstondige ziekte te Spliigen (Graubun- derland) mijne zeer geliefde Zuster, Cluïrs Susstts Iordecs, in den ouderdom van 37 jaren. E. A. IORDENS. Splügen, 5 October 1895. EeJiige en algemeene kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag verrchoond te blijven. Schoowburi-llAARLEM. h'ollandsch Toaneelyezelschap, Dir. GEBRs. A. VAN LIER. Vrijdag 11 Octobsr 1885. Eerste A bonnemen ts - voorstelling uit het Huisgezin van den Schoenmaker. blijspel in 3 bedrijven. Voorafgegaan door Tooneelapel in 1 bedrijf van ROSIER FAASSEN. Aanvang 8 uur. Balcon ƒ1,50, Stalles en le Loge ƒ1,25, Parterre ƒ1, 2e Loge ƒ0.75, Gaanderij ƒ0,40. S3P Abonnementskaarten dage lijks van 2 4 uur aan den Schouw burg verkrijgbaar 10 kaarten Bal con, Stalles of le Loge f10; 10 kaarten Parterre f7 50 10 kaarten 2e Loge f5. Deze kaarten zijn niet persoonlijk en geldig voor alle Ho'.landsche voorstellingen van dit Gezelschap, alhier. VERKOOPING te Haarlem, in de Wilhelminastraat no. 11, op Dins dag 15 October 1895 des voormiddag» te 10 uur, ten overstaan van den Notaris C. A. JOEKES. A. C. L. en J. J C. SARLET, Makelaars, zullen verkoopen een zeer net onderhouden INBOEDEL, waarbij Notenhouteu Salon- en Eetkamer- ameublementen. Wasch-, Nacht- en Speeltafels, Ledekanten met Matrassen, eea geschilderd Slaapkamsrameublemsnt enz. Een zuiver toongevende Pianino van Wolter te P&rijp, Spiegels, Pendu les, Gravures in lijsten, Gaskronen en Ornementen. Verder Glas- en Overgordijnen, Vloerklceden en Kar petten, Aardewerk, Fransch Porce- lein, Glas-, Lak-, Koper- en Ijzer werk, waarbij zeer goede Vulkachels, eeu Spaaroven, een Brandkast, een Badkuip met toebehooren, en vele andere Goederen. De Notitie is ver krijgbaar. Bezichtiging Zaterdag en Maan dag 12 en 14 October, van des voormidüögi 10 tot 4 uur. USCLUB „Haarlem en Omstreken". .IAARLI.TKSCHE ALGEMEENE VERGADERING op Vrijdag 11 October 1895, des avonds ten 8 uur, in het Gebouw van het cNut van 't Algemeen». Punten van behandeling'. Jaarverslag 1894/95. Rekening en Verantwoording 1894/95. Voorstel van het Bestuur tot het aangaan eenar leening ter verbou wing van de tent. Verkiezing Bestuursleden. De Secretaris, G. C. EVERWIJN LANGE. Gevraagd met November eene illnke Dienstbode, goed kunnende koken. Loon ƒ90, wascbgeld ƒ26. Groote Houtstraat 104. Tegen zeer aannemelijke voor waarden worden voor een filiaal (met vaste clientele) van een Brood- en Koekfabriek gezocht, gehuwdo Lieden, tusschen 30 en 40 jaar jaar oud, liefst zonder kinderen, in staat de zaak naar behooren te drij ven. Zij, die geen flinke borgstel ling geven kunnen en geen zeer goede getuigschriften overleggen, komen niet in aanmerking. Eigen handig geschreven aanbiedingen worden franco ingewacht onder motto t Filiaal*, b.'d. Boekh. A.VER- NOUT, Warmoesstr. 10, Haarlem. Jonge Fox-terriers TE KOOP, ras zuiver. Te zien en te bevragen Kleine Houtstraat 77. kaarten, Enveloppen, Visite- en Adreskaarten, Wiakelplaatjes, Nota's, Rekeningen, Kwitantiën, enz. enz. worden ZQör goedkoop gedrukt en netjes afgeleverd ter ïsn J. KWAKT3S, Eenigst goedkoopst adres is Alle dagen geopend, ook des Zondags.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3