ren, hoofdzakelijk overdrukken uit d Nederlandertoegevoegd, ten einde i- n lezer, desverkiezende, hetverge- v een van de aanklacht met de fei- r gemakkelijk te maken. >1 Aan het geheel gaat een kort i 'ooi-woord" vooraf, waarin zeer kort t prdt meegedeeld waarom reeds nu e publicatie van het aan de com- t issie van enquête geadresseerde uk is geschied; en voorts, dat de. iogleeraar zich verplioht acht de t rije Universiteit te verlaten. .In de oohure zelve lezen wq, zegt de iderlander nog, dat met het aan- agen van ont9lag alleen gewaoht ordt, ten einde de commsisie van iquête alsnog in de gelegenheid te ellen aan hare opdracht te voldoen." Sport en Wedstrijden. De 2daagsche soherm- en kolonne- edstrijd vanwege de schormvereeni- ing OraDje-Nassau te 's-Gravenhage am Zaterdagochtend in de groote aal van het casino een aanvang met en personeelen prijskamp op den egen. Er waren, behalve uit Den laag, sohermers overgekomen uit [otterdam, Dordrecht, Haarlem, Lei en en Kampen. De Eereprijs werd behaald door en heer W* v. d. Eijnde, van Excel- lor te Haarlem; de le prijs door len heer F. W. H. Simonis, van de Vilhelmina Garde te 's-Gravenhage, je 2e prijs door den heer A. Timmer an Excelsior in Den Haag, de 3e irijs door den heer B. Sluijzer, van üxcelsior te Haarlem. Daarna begon een wedstrijd op het ;eweer. De Amsterdamsche Vereeniging tot jevordering van Jacht- en Terrein- rijden hield Zondag op de buiten plaats „Heidepark" aan den Soest- dijkerstraatweg nabij Hilversum een jachtiijden over hindernissen schter een jagermoester, en eindigende met een flatrace over 500 meter. Er waren 9 deelnemers, waaronder geen vol bloed-paarden belangrijk minder dan het vorige jaar, toen er 21 waren opgekomen. De onderscheiden hurdles werden grif genomeu. Aan de flat-race namen deel Lovely Face van den heer J. Korthals Jr. te ScboteD, Quick van jhr. Paine Strieker te Baarn en Thorn van jhr. De Geer te Zeist. Lovely Face kwam alleen aan. Quick en Thorn drongen halverwege in vollen ren uit de baan. Thorn verloor zyn bereider, terwijl twee mannen uit het publiek omver gereden werden. Do een, de werkman Bouwhuis, van de buitenplaats „Heidepark", kwam met het hoofd tegen een boom terecht, en werd ernstig gewond. Een goed voor ziene verbandlrommel was dadelijk bij de hand, en een drietal dames verleenden onverwqld de eerste hulp in afwachting van .de komst van een geneesheer, die per rijtuig uit Hil versum gehaald werd. Dr. baron Sloet was spoedig ter plaatse voor verdere behandeling. De toestand van den man wekt bezorgdheid. De ander, de oud-knecht Vink, van de Amsterdamsche manége, bekwam een trap van een der paarden. De toestand van dezen gewonde is be vredigend. Let'.aran en Kunst. Naar de Amsterd. Cour. mededeelt, is de heer G. F. Dorper, om ge zondheidsredenen genoodzaakt, zijn laak als muziekrecensent van dat blad tijdelijk neer te leggen. De heer Joh. Sohmier, die hem reeds enkele wekeo ter zyde stond, zal zyn taak op zich nemen. Leger sn Vloot. De le luit. F. W. J. de Witt Hu berts, van het Te rog. inf. is aange wezen om gedurende den winter de voorhanden gegevens van krijgskun- digen aard, die in de archieven te Amsterdam aanwezig zyn, te onder zoeken en te registreeren. Evenals zulks in Augustus j.l. ge schiedde, had Zaterdag ook op plech tige wijze voor het lront van den troep, bij het Koloniaal Werfdepot; de beëediging plaats van de 21 onlangs bij het Indische leger be noemde 2e luitenants der infanterie en 2a luitenants-kwartiermeester, al len afkomstig van den hoofdcursus to Kampen. Bij die plechtigheid waren ook een 30-tal geponsionneerde militairen van het Nederlandsche en van het Ned. ïndisohe leger tegenwoordig, allen behoorende tot de vereeniging „Ka meraadschap en onderling hulpbe toon", die in Augustus jl. te Harder wijk was opgericht. In de toespraak, welke de comman dant van het Koloniaal Werfdepot tot de nieuwbenoemde 2e luitenants hield, werd ook hun zoo betreurde collega T. Gr6idanus in herinnering gebracht. Do bij het 4e regiment nieuw be noemde 2e luit. J. M. C. vanBorse- len is ingedeeld bij het 3e bataljon van dat korps alhier. De 2e luit. W. K. van Borselen van 4o reg. inf., is aangewezen om dezen winter de voorhanden gegevens van krijgskundigen aard, die in de archieven alhier aanwezig zijn, te onderzoeken en te registreeren. V i s 8 c h e r ij, IJmuidea. Gedurende de afgoloopon week kwam van de beugvisscherij sleohts 1 sloep binnen met ongeveer 200 sohelvisschen, waarvoor ruim f 100 werd betaald. Van de korvisscherij kwamen, be halve een 6tal Hollandsche en Eugel- sche kotters ongeveer 450 botters en schokkers binnen, over 't algemeen met redelijke vangsten. Groote tong gold 0.S0 a f 1 20, middels ort f 0.50 a f 0,65 en kleine f017s a f0.30; groote tarbot f 11,50 a f 14,50, kleinere f2 a f8 en rog f 0,90 a f 1,20 per stuk. Groote schol f6 a f7,50, kleinere f 1,70 a f425; sohar naar grootteen qualititeit fl.40 a f2; pietermannen en poontjes f 1,10 a f 1,70, wijting f0.60 a f 1, alles per mand. De besommingen der botters vari eerden van f20 tot f80 per vaartuig. Aan de haringvisscherij wordt van de Scheveningsche vloot deelgenomen door40 loggers, 1 sloep, 19 kotters en 231 bomsohuiten. De meeste loggers deden reeds de derde reis; nog 6 zijn daarvan af wezig. Van de tweede reis der kot ters en bomschuiten ontbreken er nog resp. 6 en 9. De prijzen der pekelharing bedra gen dit jaar tot heden f 12.25 tot f14 75 per ton, tegen f8 tot f 10 in het vorig jaar. De besommingen van de loggers of botters wisselen af van f6000 tot fll,000 en die van de bomschui ten van f3000 tot f7000- Ook de prijzen de rsteurharing zijn thans hooger dan verleden jaar. Tot heden zijn slecht 9 schuiten met haring'ading te Scheveningen aangekomende overige kwamen te Vlaardingen en Maassluis binnen. Indien bij do nog te maken reizen de prijzen blijven zooals thans en geen tegenspoed door het weder wordt ondorvonderi, dan zal de eind uitslag der horingvisscherij dit jaar bijzonder gunstig zijn. Rechtszaken. Do Gebr. Bingen. Namens de in hechtenis zijnde ge broeders Bingen is door do heeren mrs. J. A. Levy en G. O. Dutilh, advocaten onderscheidenlijk jte Am sterdam en Rotterdam, tot den mi nister van justitie het verzoek ge richt, dai de aanvrage tot uitlevering door deltaliaansche regeering gedaan, door de Nederlandsche regeering van de hand worde gewezen. Requestranten zeggen in hun ver zoekschrift, dat de aanvrage tot uit levering eeniglijk steunt op een be vel van gevangenneming, uitgevaardigd door den rechter van instruoiie te Genua, behelzende de vermelding dat op den dag der uitvaardiging (2 Augustus j'.) hun faillissement is uitgesproken en dat hun bedriegolijke b»nkbreuk wordt ten laste gelegd, onder aanwijzing van de bankinstel lingen, die beweerd worden door hen te zijn benadeeld. Zij maken reeds dadelijk de op merking, dat de rechterjvan instructie eigener autoriteit heeft gehandeld, waartoe hij niet bevoegd was;hij had er het gerechtshof in moeten kennen. Maar verder is volgens reques tranten de quaiificatie van bedriege- lijke bankbreuk onjuist en alleen in het bevel van gevangenneming ver meld, ten einde hen te kunnen bren gen onder het bereik van het tusscben Nederland en Italië gesloten uitleve- ringstractaat. Volgens art. 860 van het Italiaansche Wetboek van Koophandel kan fraudu leus bankroet alleen worden gepleegd door den gefailleerde o. a.. wanneer hij activa aan de massa onttrekt. Met de in het bevel van gevangenneming genoemde bankinstellingen nu stond de firma Bingen in rekening-courant die rokening-courant-betrekking ein digde door hst faillissement en leverde voor de bankinstellingen volgens het bevel van gevangenneming een scha depost van'690,000 lire op, welke een gevolg is van het iaillissementmaar daardoor wordt het faillissement nog niet bedriegelijk. Daarvoor moet aan het actief, d. i. aan de massa, iets onttrokken zijn. D.-t dit geschied zou zyn, wordt in hot bevel Diet gezegd, maar wel dat de bankinstellingen benadeeld zijn. Waardoor Door het faillissement natuurlyk. Maar dan is er aan do massa niets onttrokken integendeel dan is er aan de massa iets toegevoegd, nl. het bedrag, dat aan de bankinstellingen niet is uit betaald en dat alsdan strekken ban of gestrekt heeft om andero credi teuren te voldoen. Het leit: het trok ken voor rekening van de gefailleerde firma, zonder betaling tej erlargen, noemt het bevelbedriegelijke bank breuk. Verder betoogon requestantei dat geheel afgescheiden van bedrioge- lijk faillissement zelfs van eene handeling ten nadeele der bedoelde bankinstellingen, in den strafrechte lijken zin, geen sprake is. Requestranten verklaren, dat het hun onverzwakte overtuiging is, dat de Neder!, regeering, gelijk do Nederl. rechter, van hunne bezwaren tegen de rechtmatigheid der quaiificatie van do handelingen, hun ten laste gelegd, kennis mag en zal nemen. Zy gronden die overtuiging zo iwel op de eenparige leer der volkenrechtelijke doctiinein zake uitlevering als op de woorden en de kennelijke bedoeling der Neder- landsohe uitleveringswet; hetgeen in hun adres nader word toegelicht. De tekst van het bevel van gevan genneming luidt: „Beschuldigd van bedriegelijke bankbreuk in den zin van art. 860 W. v. Kooph., doordien zij op een tqdstip zeer nabij aan hun faillissement dat heden is uitgesproken (2 Aug. 1895), hebben onttrokken aan het aan het actief aanzienlijke bedragen, tot nu toe beloopende omstreeks 690,000 lire, ten nadeele van de .Banca Inglese Italiana", de Zuricher Vereinsbank" en de „Sociétó de Crédit Suisse", gevestigd te Zurich misdryf vallende in art. 860 W. v. Kooph." öemengd Nieuws. Te Brugge zijn Engelsohe detecti ves aangekomen, om te zien of zij de drie Eogelsch sprekende mannen en de vrouw Anna Jones herkennen die den 22en September te Ostende in hechtenis zijn genomen verdacht van den diefstal van fr. 50.000 aan juweelen en waarden ten nadeele van h6t ,huis gebroeders Van den Brouoke. De Engelsche politie vermoedde na melijk dat do drie mannen beruohte Amerikanen zyn. Men begint te den ken dat het leden zijn van een inter nationale bende juweeldieven, die in België Frankryk (mevrouw de Rute) en Engeland (mrs. Langtry) haar slagen slaat. Een dokter toe Deze woorden plaatst het Weekbl. v. h- Ned. Tydschr. v. Geueeskvoor het volgende, aan „the Brit. med. Jour nal" ontleende bericht Wie bij de firma X te Liverpool minstens een kwart pond thee per week koopt, kan, zoo hij minstens vier weken lang gekocht heeft en nooit twee achtereenvolgende weken verzuimd heeft om te koopen, bij die en die medici, al naar de wijk waar de booper woont, kosteloos terecht, behalve voor accouchementen. Ver klaringen van tevredenheid met de ontvangen hulp liggen ter lezing aan het adres der firma. Een zonderling bericht uit Parijs bevat de Kölnische Zeitung Iu de stra ten van Parijs ziet men tegenwoor dig een aantal soldaten van het vreemdelingenlegioen, die ziek uit Madagascar zijn teruggekeerd, inge scheurde uniformen rondloopen on een beroep doen op het medelijden der voorbijgangers ten einde hun honger te kunnen stillen. Van het plaatselijk commando krijgen zij geen ondersteuning. Bij hun vertrek uit Majunga krogen de rampzaligen ieder 10 Irancs. De Fransohe senator Magnier, lid van den departementalen raad van Var en directeur van het dagblad VÉvé nement, is wegens het verkoopen van zijn invloed aan Reinach in zake den Zuiderspoorweg veroordeeld tot een jaar gevangenis. Hij komt van dit vonnis in hooger beroep. Keizer Wilhelm is gisteren uit Straatsburg vertrokken. Met het be zoek aan Straatsburg werd het ver blijf des keizers in Elzas en Lotha ringen besloten. Het voornaamste' doel dezer reis was de onthulling bij te wonen van het standbeeld, dat te Wörth ter eere van keizer Frederik is opgericht. Da keizer keert nu naar Berlijn terug. Te Weenen is op het oogenblk de vraag aan de orde of het geoor loofd is in een schouwburg te sissen of te fluiten om zijn afkeuring te kennen te geven Ia hot Deutsche Volkstheater heeft de directeur een paar personen, die sisten, uit de zaal laten zetten. Een Weenensch blad heeft over cea maatregel de meening gevraagd vaneen aantal schouwburg directeuren en zeer verschillende antwoorden gekregen. De een meent, dat het recht om zijne goedkeuring te kennen te geven ook het recht meebrengt zijne afkeuring kenbaar te makeneen ander gelooft, dat het publiek dit voldoende doen kan door te zwijgen. Een derde verklaart, dat bet onfatsoenlijk is te sissen en dus (sic) zou hij het in zijn sohouwburg niet dulden' Dr. Burckhardt van het Burgtheater durft ziju meeniDg nog niet zeggen de vraag betreft, zijns inziens, niet het recht op sissen, maar het recht om het sissen te be letten en daarover is het moeilijk een oordeel te vellen vooral in een theater, waar men een claque heeft. Do politie te Weenen zal intusscben weldra beslissen. Eenige der ergste levenmakers uit het Deutsches Volks theater ziju door de directie aange klaagd en zullen voor de politie rechter verschijnen. Maar deze heb ben meer gedaan dan alleen gesist, zoodat misschien geen zuivere be slissing zal worden gegeven. Da werkstaking to Carmaux. De werkstakers te Carmaux hiel den Zondag weer eene vergadering, die o. a. door den socialistischen afge vaardigde Jaurè3 werd bijgewoond. Tevens waren aanwezig twee van de hoofdleiders der beweging, ge vangen gezet wegens pogingen om de hervatting van den arbeid te be letten door het uitdeelen van geld onder de werklieden, maar nu op last der regeering op vrije voeten gesteld. Dit besluit werd genomen tengevolge van het onderhoud, dat de minister-president Ribot Vrijdag jl. met eenige socialistische Kamer leden had. De bijeenkomst eindigde met het besluit om de werkstaking voort te zetten. Dinsdag a.s. komt de Kamer b een. De heer Coblet zal dan ter stond verlof vragen om de regeering zoo spoedig mogelijk over deze werkstaking te mogen interpelleeren. Op den Nyl by Cairo kwam een veerpont waarop zich 60 personen bevonden, in botsing met een stoom boot. De pont sloeg om en 50 per sonen verdronken. Een orkaan heeft Donderdag en Vrijdag in Italië verwoestingen aan gericht op versohillende punten aan de Adriatische Zee. Te Avellino zijn hui zen ingestort, op het veld is door overstroomiogen vee verdronken. Te Ancona betrenrt men het verlies van vis3ohersvaartuigen en opvarenden. Er wordt op Newfoundland erger lijk gesmokkeld. Men berekent, dat het de schatkist jaarlijks op 100 000 te staan komt. Strandroovers schijnen de Newfoundlanders ook te wezen, want de regeering van Canada heeft zich ernstig beklaagd over wat Cana- deesohen schepen, op de kust van Newfoundlandgestrand,wedervaren is. De stad Avignon is voornemens het paleis van den Paus te doen herstellen en het gebouw den Heiligen Vader ten geschenke aan te bieden. De stad hoopt dat het conclave wel licht in dit paleis gehouden zal worden. Een deputatie, die den Paus had gepolst over dit plan, ontving ten antwoord, dat de Paus het geschenk zou aannemen, wanneer het hem doordeRegeering langs diplomatieken weg werd aangeboden. In Hongarije heeft de handelwijze der Kroatisohe studenten te Agram, die de Hongaarsche vlag verbrandden, groote verontwaardiging gewekt. Te Budapest heeft een vergadering van 1200 studenten onder 13(jen geroep een motie aangenomen, waarin zy hare verontwaardiging betuigt over den hoon, die te Agram der Hon gaarsche vlag en daarin geheel der natie en den Staat is aangedaan. Een voorstel, waarin de studenten van Agram de hand werd gereikt en de hoop uitgesproken, dat zij hun fout zullen erkenneD, werd verworpen. De burgers van A,ram zullen eene vergadering houden om te betuigen, dat zij het misdryf verafschuwen en daaraan part nosh deel hebben ge il d. Het verhoor der Agramsche stu denten duurt voort. Van da 70 ge vangenen werden er 30 in hechtenis gehouden. De studenlRadïos wordt als aanstichter genoemd. Deze is in 1893 wegens beleediging van den baander heer tot drie maanden hechtenis ver oordeeld en van de hoogeschool ver wijderd. Hij verhuisde daarop naar Praag, doch werd wegens Panslavis- tische agitatie buiten de stad geban nen. VARIA. De volgende anecdote wordt door Miss Olga Netheraole, de beroemde Engelsohe treursp-lspeelster, verteld. Anton Rubinstein zat eens in het parket van „Covent-Garden" bq een voorstelling van do „Tannhauser Voor hem zat een jonge dame, een bekende soubrette, die na elk bedrijf haar zitplaats verliet om in de koffie kamer of achter de coulissen te snel len en dan ook steeds te laat kwam en allen stoorde. Toen de jonge dame nu voor het laatste bedryf weer opstond, om weg te snellen, hield Rubinstein haar terug en vroeg, zoo luid dat ieder het hoorde ,Niet waar, als ik zitten blijf, dan stoor ik u daardoor niet?" Dit gezegde word rondom hem opgenomen met handge klap en bravo-geroep. Wat de sou brette antwoordde is niet bekend maar zij is niet teruggekomen. Een echlgenoot heeft aanteekening gehouden van het aantal kussen, dat hy zijn vrouw gegeven heeft sinds hun echtverbintenis. Hij is zoo on- kiesch geweest om deze statistiek te publiceeren. Aan dezen kussenstaat outleenen wq hot volgende Eerste jaar 36567 Tweede 16721 Derde 2151 Vierde 121 Vqfde 2 Poporman was onlangs op reis en kwam in aanraking met deu direc- toiu eener gevangenis Hij verzooht hem de inrichting eens te laten zien. Toen hy thuis kwam vertelde hij er dagen over, het zat mooi in elkaar, flink, het hoefde niet beter. Eenigen tijd later gaat hij weer op reis met zijn jongsten zoon. De vader is druk in gesprek in den vollen coupé. De jongen kijkt uit het raam en ziet een rond gebouw. Hy hoort van zijn buurman dat het een cellulaire gevangenis is. Pa, roept de kleine, Peperman aanstootend. Is het daar dat u bent geweest De zes paar oogen der medereizi gers doorboorden eensklaps den ar men Peperman, die ouwillekleurig een kleur kreeg. Muzikale huzaren. Waohtmeester Kerel, je sabel is heelemaal verroest. Denk je soms datje bij deoavallerie roesticana dient? INGEZONDEN. Voor den inhoud deisr rubriek stelt de redactie tich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst o] niet geplaa'st, wordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Geachte Redacteur Uitbreiding van Haarlem. 5 Nov. e. k. zullen de Kiezers 31, zegge een en dertig personen uit de burgerij moeten kiezen, die met den gemeenteraad van Haarlem en Heem stede en elf bewoners van deze plaats, het door de Hooge Regeering ingediende ontwerp van wet tot ver andering der grens Tan de gemeente Haarlem met die der gemeente Heem stede zullen moeten behandelen. Van grootbelang is de uitslag dezer ver gaderingen voor beide gemeenten en zullen er tal van opmerkingen en voorstellen gedaan worden om de voorgestelde verandering te wyzigen. Zooals bekend is zal de aangewezen grens loopen van af de Schouwtjes- laan langs de westzijde van den straat wegbij de Spanjaardslaan, den straat weg kruisen en vóór langs het buiten Uitenbosoh de zuidzijde van boven genoemde laan volgen, den binnenweg passeeren en langs de schoidingssloot langs de boerderij van den heer Verbrugge ten westen de sloot van Oosterhout tot het Spaarne vervolgen. Wat zullen de gevolgen voor Haarlem zijn Ten gunste de te betalen stede lijke belasting der bewoners die het ingesloten nieuwe gedeelte bewonen, de schaduwzijde: verlichting van den Wagenweg tot de Spanjaardslaan, die van het Werkmanspad en den achter weg langs Verbrugge, verbetering van wegen en uitgebreidor politie toezicht. Vergoeding van 13 mille aan Heemstede voor de onlangs gemaakte bestrating van den binnenweg enz. Ofschoon het hoofdmotief was het brengen van den Haarlemmerhout onder Haarlem zal de vraag zich voor doen welke bouwterreinen wint Haar lem voor de eventueele uitbreiding der stad en zal deze verandering niet aan leiding kunnen geven dat over eenige jaren nieuwe uitbreiding aangevraagd moet worden. Zal er in die gecom bineerde vergadering niet een voorstel gedaan worden de grens te wyzigen van af de Schouwtjesbrug, langs de Leidschevaart, tot de scheidingssloot van Eindenhout en Vredenhof, dan langs het Vosje en de grens bepaald worden door de Gasthuis vaart aan het Blauwe bruggetje tot aan het Spaarne, waardoor tal van gronden voor eventu eele bouwterreinen besohikbaar zou den komen Zou het in het belang der beide gemeenten kunnen zijn de tol aan de Zandvoortsohe laan aan de Leidschevaart alBmede het eigendom der vaart van af de voorgestelde grensregeling aan Heemstede over te doen? De beantwoording van deze en meer andere vragen zullen voor Haarlem van het grootste belang zyn en dus is het de plioht van de Haar- lemsche kiezers personen te benoemen aan wie deze belangen toevertrouwd kunnen worden. Dair reeds het kiezen van éen of meer leden voor den ge meenteraad vele moeilijkheden mede brengt, zal dit bezwaar nog grooter zijn. Ik heb uit de Iysten der kiezers een keuze gemaakt uit ruim 120 in mijn oog gesch:kte personen. Hiervan zijn wegge vallen de namen van hen, die door hunne zaken geen tijd zullen hebben deel uit te maken van die vergade ring of door persoonlijke belangen niet vrij tegenover de gemeente Heemstede zijn. Wy laten hier 62 namen volgen. Mochten de kiezers knnnen besluiten hieruit hunne keuzo te doen, aan z}u dit de verkiezing zeer vergemakkelijken. Wij vertrou wen, dat vele kiezers met het oog op het groote belang trouw op zullen komen en zich niet af laten schrikken door de moeite aan het invullen van 31 namen verbonden. A. H. J. C. M. ALLARD. D. ANDRE DE LA PORTE. J. J. BEAUFORT. G. P. J. BECCARI M. N. BEETS. A A. v. d. BERG. A BERTLING. J. W. A. BEU NES. A. F. DE BOER. G. BOOGAARD. P. F. DE BORDES. J. C. H. BOSHOUWERS. D. A. BRAAKENBURG. H. VAN BREEMEN Hzx. L. DE BREUK. A. DE CLERCQ. Mr M. g. P. DEL COURT VAN KRIMPEN. H. DAUDEIJ. F. K. A. VAN DOBBEN. G. J DROSTE. P. DYSERINCK. A. ELINK STERK. Mr JOH ENSCHEDÉ. M. L VAN GEMERT. P. GOEDKOOP dzn. G. N. J- v. d. GRIENDT. G. J. HEENK. D. VAN HEMERT Jr. F. C. HOS. Mr W. JAGER GERLINGS. C. A. JOEKES. C. II KLERK. A. F. KREMER. A. v. d. LAAN. J. A. M. LANS. F. M. Baron VAN LIJNDEN J. MOOIJ. Dr. LOUIS MULDER. Dr. J. NIEUWENHUYZEN KRUSEMAN. J. v D. PAVORD SMITS. H. T. PELTENBURG. Jhr. Cn. F. v. d. POLL. Jhr.P. QUARLES v. UFFORD. A. RESINK. M. W. SAVRIJ. J. SMITS CJzs. Jhr H. M. SPEELMAN. G. A. v. i) STEUR. D. A. SWENS. Jjir. F. TEDING v. BERK HOUT. Mr. A. J. VAN THIEL. Dr. J. TIMMER. H. C. TOMBERGH. J. W. VELDHEER. W. H. VOET. L. VOLKER. E. J. WESTERVELD. W. K. WIERDA. Mr. F. WILLEKES MAC DONALD. C. WITTEVEEN. J. WOLBERS. L. P. ZOOHEK. Vervolg Stadsnieuws. Zondagnamiddag omstreeks 3 ure is brand ontstaan ten huize van G. Berg, water- en vuurverkooper, woon achtig aan de Korte Heerenstraat no. 8, vermoedelqk door roetaanlading in den schoorsteen De politie met haar slangenwagen heeft den brand gebluscht. Des avonds omstreeks 8 ure wer 1 brand gemeld ten huize van den heer mr. Del Court van Krimpen, wonende Kenaupark no. 19, ontstaan op een bovenaohterslaapkamer, alwaar de gordynen in aanraking waren geko men met een brandend gastoestel. Verschillende zaken in die kamer zyn door den brand vernield. Door de bewoners en agenten van politie is de brand gebluscht. De slangen wagen derwaarts gezonden heeft geen water gegeven. Vervolg Nieuwstijdingen, Uitsl*K gehouden Vorkooplng op Zaterdag 19 Oct. 1S95 te Heeemstede door Mr. W. H. Smit aldaar van a. Drie woningen onder éon dak met erf alsmede Schuur aan den Bin nenweg o. h. Postkantoor, zoomede het erfpachtsrecht op den grond tot ulto. Febr. 1920sectio A no. 1359, 1360 en 1331, groot 2 aren 87 canti- aren. Gekocht door den heer G. Bou- man te Heemstede voor f 3250. b. Eene Huizing voor 5 woninga ingericht met schuur en tuiogr. a. d. Molenwerfslaan, sectie C. no. 1235, 1236, 1237, 1238, 1239 on 1240, be nevens 1246 ged., groot 10 aren 37 centiaren. Opgehouden. c. Eene Huizing voor 5 woningeu ingericht met tuingrond naast het in sub. b. omsobrevene, sectie C, no. 1241, 1242, 1243, 1244, 1245, beno- veng 1246 gedgroot 8 aren 75 cen tiaren. Opgehouden. Morgen (23 October) herdenkt de Wel Eer w. heer J. Wijs, predikant op het Krankzinnigengesticht Meeren- berg den dag, waarop hij voor vqf en twintig jaren zijn ambt aanvaardde. Vóór dien lijd was Z.Eerw. als kan didaat in Zeeland werkzaam en van 2 Mei 1858 tot 1S70 als predikant te Oude Niedorp. A.s. Zondag wordt het feest kerkelijk gevierd. Bakendmaking. Op 16 October jl. heeft een a's heer gekleed pereoon, tamelijk lang en gezet, haar en knevel blond, bruin achtige gelaatskleur, gekleed met blauwe overjas, donker jacquet, brook en zwarten slappen hoed, zich noemen de Charles E. GroggPhillipps,Baronet, sprekende Fransch, Eogelsch en een weinig Duitsch cn Hollandsch, ge tracht bij een baakier te 's Graven- hage te verzilveren 12 kennelijk ver- valschte „circular notes", elk van 10 pd. st. gedateerd 27 Maart 1895 af komstig van do National Provincial Bank of England Limited te Londen. Hij was in 't bezit van oen „lettre d'indioation" van dezelfde Bank. Al deze geldswaardige papieren waren gesteld ten name vau Char les E. Gregg Philipps, Bart. Hot is gebleken, da- deze slukken in April 1893 to Londen zijn verloren geraakt en dat de waarde roods aan den eigenaar is terugbetaald. Daar een dor vermiste circular notes, no. 144721, niet in 't bezit va* verdachte is gevonden, bostaat het vermoeden, dat die reeds is verzil verd. De Iloofdcommi saris van Politie te 's-Graveahage verzoekt onderzoek bij bankiers en geldwisselaars of het ontbrekende stuk ter verzilvering is aangeboden. BurgerltjÈH Stauü. Bevallen: 18 Oct. T. Wevers Reen z. 19., B. MeyerVring z. M. Duijns—Pot d. J. Halderman—v. d. Spek d. A, G. M. Veth—Gevelaar d. I). de BestBakker d. A. Meijer Boerma d. S. M. van Wunnik Kaazen d. 20. A M. Overmars—v. d. Meq de Bie d. A. L. Kokkelkoren de Wilde z. C. Mooij—v. Heems z. (1.1)21. G. v. Waveren— Hamer d. Overleden: 19 Oct. J. Reden- burg 7 j. d. Jan Steenstr. 20. H. Polderman 33 j. Scheepmakersdijk,; F. Buiter 1 m. z Oracjestr. FAMILItÖêSICH T b.N>. Getrouwd: 16 Oct. G. L. Waan- ders eu D. ten Bruggencate, Almelo. 17. H. Geerlings en J. Brinkhorst; Ellekom. Bevallen: 16 Oot. H A. Gaar- landt—Terbrack d., Ams'. 18. Iwes Schouten d., Gouda. Scholten Warnaars d., Driebergen. M. I. C. Vestdijk—Keiler z., Arast. Geluk Verweij d., Hengeloo (O) A. Koop- mans Caspers d., Amst. 19 M. Reeg Adler dAmst. A. M. de Rop Belderbos d., den Haag. Overleden: 16 October. J. W. Schuijt-Sohuijt 53 j.. Helder. 17. H. H M. Vierkant jd. 74 j^ Arnhem.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3