VARIA, wist men den krankzinnige Jen. Wijn-overvloed. ipanje is de voorraad wyn zoo dat het bijna onmogelijk is e bergen. Op sommige plaatsen de eigenaars der wijnbergen ibrengst met de werklieden, n geven er de voorkeur aan niven eenvoudig te laten hangen, het oogsten de kosten niet jaakt. Te Medina de Rioseco rbeeld wordt de Cantara wijn j. ongeveer een halve Liter cht voor een reaal, of ongeveer cent. Madrid kost de Cantara wijn ot zes peseta (franken), waar- echter begrepen is de enorme ijke belasting. .Van wijnexport de eigenaars niets," aldus wordt adrid geschreven, .evenmin als het bestaan van Duitschland, marken, Zweden en Holland." Chi nee a ch n correspondent van den Temps ar China gegaan, om een be ving te geven van de verwaï ring Ie neerslachtigheid, die op de iraal der Japanners volgen moes lij vond niets van dit alles. Te gbai en te Tient-sin zag het er ls alle dagen; er scheen Diets iders voorgevallen te zijn. Maar de correspondent over den oorlog a te spreken, verbaasde hij een Welken oorlog hij dan toch mdoelde? „Wel, de oorlog met ï!'1 Met Japan? O, ja nu her ik my ie's daarvan maar dat zoolang geleden. Dit of een el ijk antwoord ontving hy overal. te Peking werd hij wijzer. In istorieboeken van het rijk vond i feit geboekstaafd in de volgende lordingen enige Japansche benden hadden buitengewonen overmoed gehad zonder verlof op Chineesch ge- aan land te gaan. De Zoon des els verzocht hun vriendelijk hoen san. De stijfkoppen wilden echter hooren. Dus werd hun bevel ven zich te vcrwijderon en Li ig Chang ontving last naar Simo- ki te gaan om het hun aan te en. Hij werd zeer goed ontvan- hem ter eere bulderden kanon geweren en zelfs revolvers. Maar ebellen volhardden in hun tegen- d. Toen werd de keizer ongedul- en hij gelastte zijn We&tersche Hen de stijfhoofdige 'Japanners te vegen van het Chineesche idgebied, dat zij door hunne owoordigheid ontwijdden, en indien hun veel geld te geven, it zij niet zouden terugkeeren. lldus geschiedde het." GEMEENTERAAD- ling van heden Woensdag 30 Oct. 895 des voormiddags te 10 uur. oorzitterde Burgemeester. Af g by den aanvang der vergade- de leden, Beijnes, van Weel, meijer, Lodewijksvan der Mersch, den Berg, do Lanoy, van Sty- Macaré en Hugenholtz,later kwa- nog al de leden behalve de drie Ugenoemden. a handen van B. en W.W. om fies len rekest van H. T. Peltenburg I in huur te bekomen een stuk Ind bij de Stads-Apotheek aan de (npervest en zulks naar aanleiding een ingekomen verzoek van de ia Jb. van Ek Zoon om van huur van dien grond met ingang 1 Januari 1896 ontslagen te den erschillende verzoekschriften tot opnieuw in huur bekomen van leentegronden, waarvan de huur 31 December 1895 eindigt, agekomen om in oen volgende gadering te worden behandeld: idvies der Commissie van financiën een voorstel van B. en W.W. tot buring van gemeentegrond aan de .saustraat en Kinderhuisvest. d. id. om aan Mevr. Wed. P. J. lier vergunning te geven tot het louwen van een gedeelte van den >r tuin bestemden grond, behoo- de bij het haar toebehoorende ceel aan het Prinsen Bolwerk. Cen voorstel van B. en W.W. tot van gemeentewege beschikbaar Hen van eenen looper bij het vol kken van huwelijken in de Raad- •1 of in de wachtkamer van den rgemeester. ogekomen eene le suppl. begroo- g voor het St. Elisabeth's of Groote sthuis dienst 1895, waarbij de jodige gelden worden geraamd voor be verbouwing dier instelling. iPunt 1. Mededeelingen en ingeko- 6n stukken als volgt: (Adres van P. J. Schwartz tot ver- jiging van de vergunning voor den jvenbouw op den stadsmuur bij de jnst. Poort. [Wordt goedgekeurd. VPunt 2-3. Wordt besloten, inge- jlge adres der coöp. bouwvereen. Helpt Elkander" tot rioleering en tetrating der projeetstraat in 'tver- Dgde van de Linschotenstraat (vens tot het maken van bruggen, feohoeiïngs-, rioleerings- en bestra- Dgswerken voor de projectstraten in Pt Leidsche kwartier. Punt 4. Voorstel van de comm. Dor de pensioenen tot verlenging in den termijn van onderstand aan 3 weduwe J. Schouten voor drie ar f 2.— per week. jGoedgekeurd. Hierna komt aan de orde de Behandeling der Begrooting voor 1886 Een Algemeene beschouwing werd houden door den heer Bymans die de vraag deed of de f 15,000, die als verhooging der inkomstenbe lasting worden opgegeven voortvloei en uit kapitaal-vermeerdering, dan wel uit verhooging van percentage. De heer de Kanter antwoordde, dat onmogelijk met zekerheid is te voor zien hoe groot het belastbaar kapi taal zal zyn. Bij punt 76 gaf de heer 'i Hooft aan de hand den leelyken muur van 't Proveniershuis te bedekken bijv. voor mooie reclameborden. Bij punt 81 vroeg de heer Hymans of de rei nigingsdienst ook niet kon zorgen voor 't onderhoud van de gemeente lijke gereedschappen waarop de heer de Breuk antwoordt dat dit geschied voor zoover lijd en gelegenheid doet toelaten. Op eens desbetroffende vraag van denzelfde antwoordde de heer de Kanterdat de ervaring leert dat hot goedkooper is by bizondere be hoefte schuiten te huren van particu lieren De heer Hijmans maakte voorts aanmerking op de hooge huren d e de Hervormde Kerk ontvangt voor de vischmarkt en het orgel. Dat contract, zeide de voorzis onopzeg- baar. Uitvoerig kwam ter sprake het uitbaggeren van deNieuweGracht. Aan het debat namen deel de heeren Bijvoet, Macarévan der MerschV Hooft, de Breuk en de voorz. Laatst genoemde refu eeide zeer ernstig een zwartgallige besohouwing van den heer Macaré, als zou er gevaar be staan dat door den stank der gracht bemiddelde ingezetenen werden ver jaagd en constateerde denuitnemen- den gezondheidstoestand in Haarlem. De heer de Breuk beloofde do ge maakte opmerkingen te zullen over wegen. De heer Klein vroeg' en verkreeg verschillende inliohtingen over inrioh- ting en bediening van den choleraba- rak. Ditzelfde Raadslid betoogde op nieuw de wenschelijkheid, dat de hoofden der lagere scholen bij die scholen zullen wonen, hetwelk door verschillende leden met het oog op ervaring en vroeger genomen be sluiten, werd bestreden. Ook over de kosten van verwarming voerde de heer Klein het woord, hij wees op de hoogej kosten daarvan en meende dat de kosten van verandering van de centrale verwarming in de 4 scho len die dit hebben, door gewone kachelverwarming, spoedig den be zuiniging jvan brandstof zouden zijn gedekt. De heer Koog wees er op dat deze bezuiniging volgens het verslag van de Comm. van Toez. van 1892, f400 per school en per jaar zoo bedragen en hield dit tegenover den twijfel van den heer Waller vol. Evenals het vorig jaar protesteerde de heer Klein tegen de posten 125 en 126, schoolbibliotheken, en beloo ningen en eereblijken. Met hom stem den tegen de eerste post de heeren van den Berg en Winkler, tegen de tweede alleen de heer Winkler. Nog bestreed de heer Hijmans de verhooging van jaarwedde met f 100 van den bewaarder Dollee, die hy niet gerechtvaardigd achtte. De post werd niettemin goedgekeurd. Na de pauze ging men voort met de behandeling der uitgaven. De heer Htjmans meende dat de post 160 f900 elders behoorde, maar na eenig debat werd ze in dezen vorm ge handhaafd. By punt 164 stelde de heer Leupen voor den marktmeester Hijmensen een traktement van f450 toe te kennen. Dat werd verworpen met 4 stemmen voor. Een uitvoerig debat volgde op een voorstel van den heer 'i Hooft om weer, evenals op de vorige begrooting, f600 te brengen voor verbetering van de fontein in den Hout, dat ver leden jaar viel omdat de heer Bijvoet per abuis tegen stemde. Thans wordt het voorstel van den beer 't Hooft verworpen met 17 tegen 11 stemmen. Het ^denkbeeld van een rijwielbe lasting werd ampel besproken. De heer 't Hooft achtte die wettig niet onmogelijk, maar niet billy de heer Krol was er voor zulk een belasting in to voeren evenals de heer Tjeenk Willink, die voornamelijk wees op de veiligheid. De voorz. was er tegen, omdat z. i. de gemeentewet het niet toelaat. Een beslissing werd niet genomen, daar er geen voorstel was ingediend. Onze indruk was, dat de meerder heid van den Raad, in het oog hou dende het wettelijk bezwaar van B. en W., niet tot d© invoering van zulk een belasting zal overgaan. Ook het onderwijs werd bij de be handeling der inkomsten druk be sproken; de heer Klein besprak de gelijkstelling van het schoolgeld aan de beide burgerscholen, de heer Hij mans het zeer groot getal kinderen, waarvoor geenerlei schoolgeld wordt betaald. De heer Waller beantwoordde beide sprekers. De heer Sneltjes diende een motie van orde in tot opheffing in beginsel van de school van mej. Klomp en verdeeling van de leerlingen over de twee opleidingsscholen voor jongens. Deze motie werd ondersteund. Ze wordt aangehouden. Iotusschen zal aan de onderwijs-autoriteiten om advies worden gevraagd. Op een vraag van den heer Hij- mans antwoordde de heer Waller, dat van B. en W. geen voorstel tot vorhooging van sohoolgeld aan de H. B. Sohool voor jongens is te ver wachten. Nadat de begrooting met algemeene stemmen was aangenomen, werd kwartier vóór vieren de vergadering gesloten. Vervolg Stadsnieuws. Schouwburg. De vierde abonnementsvoorstelling van het gezelschap A. van Lier geeft ons Vrijdagavond „Niobe", fantas tisch mythologisch blijspel naar het Engelsoh van Harry en E. A. Paul- ton. Wat is een fantastisch mythologisch blijspel hooren wy reeds vragen Geen beter antwoord weten wij hier op te geven, dan aan te raden het eens te gaan zien. Het stuk is, naar wij vernemen, te Londen in het Strand Theatre, to Berlijn in het Les- sing-iheater, in Amerika en ook te Amsterdam met een grootsucces op gevoerd. Eerste Liederavond- Zalsman. De eerste liederavond, door den heer Gerard Zalsman, met medewerking van Mej. Jeanne Landré en den heer L. Schlegel gegeven, verheugde zich in een succÓ3, dat in onze stad by dergelijke gelegenheden zeldzaam is. De bovenzaal der „Voreeniging" was dicht bezet. Maar 't is ook niet te verwonderen dat er onder onze talrijke muziek liefhebbers velen gevonden worden, die levendig belang stellen in de regelmatige ontwikkeling van een jeugdig talent, zoo veelbeteekenend en zoo rijk aan de heerlijkste belof ten als dat van onzen bevoorrechten stadgenoot Zalsman. Ieder nieuw op treden is hem een gelegenheid te meer om te toonen, hoe hij er zich van bewust is, dat niet in do hem geschonken natuurgave alleen zyn kracht ligt, maar tevens en mis schien voornamelijk in de gelei delijke ontwikkeling en het juiste, aan de kunst dienstbare gebruik daarvan. Vandaar dan ook dat zyne voor- drachtswyze meer en meer het stem- pol gaat dragen, dat slecht3 het ken merk is der weinige uitverkoornen onder de geroepenen. De concertgever had voor zijn aan deel in dezen liederavond gekozen den oyolus „Dichterliebe" van Schu mann en eenige nummers uit den bundel: „Aus dem Siiden" van Hans Sommer. Wat mij dezen keer in zyn voor dracht bijzonder frappeerde was de rijke afwisseling van klankkleuren, de oordeelkundige) en smaakvolle verdeeling van licht en schaduw, waardoor de zanger voortdurend en meeïtal op zeer ongezochte wijze de belangstelling van zijne toe hoorders weet levendig te houden. Vooral in den oyolus van Schumann kwam hem deze capaciteit uitmuntend te stade en het is maar aan zeer weinigon gegeven b.v. het „grosse heilige Köln, mit seinem grossen Dome" zoo trotsch en majesteus voor ons te doen oprijzen en tegelijk het „Bildniss, auf goldenem Leder ge- malt" en die Blumen und Englein" met zoo warme en teere tinten weer te geven als de heer Zalsman dat deed. Maar genoegde jeugdige zanger heeft zich opnieuw en zeker niet het minst in de vier sohoone en veel eisohende liederen van Sommer van hoogst gunstige zijde doen kennen en de tijd schijnt niet verre meer, waarop wij met reohtmatige fierheid van onzen haarlemschen baritonzan ger zullen mogen spreken. Dat mejuffr. Landré door hare belangrijke bijdragen zij zong den cyclus „Dolorosa" van Jensen en de „Brautlieder" van Peter Cor nelius een groot aandeel had in het welslagen dezer soiré9 be hoeft nauwelijks gezegd. Vooral door de keuze der „Brautlieder" en de uitmuntende voordracht daarvan heeft zij aanspraak op de warme dank baarheid van het auditorium. Een moeilijke en veelomvattende taak had de heer Schlegel, in de be geleiding der liederen, op zich ge nomen. Het moderne lied stelt aan den begeleider dikwijls buitengewoon hooge eischen; niet zoo hoog echter of de heer Schlegel weet er hoe- vele solisten zullen dit reeds met dankbaarheid erkennen 1 in alle opzichten aan te beantwoorden. PHILIP LOOTS. VjoraLgang. Dinsdagavond vergaderde alhier de liberale kiesvereeniging „Vooruit gang" ter bespreking van het stellen van oandidaten tot het lidmaatschap der Commissie ter behandeling van de voorgestelde grensregeling tusschen Haarlem en Heemstede. Besloten werd niet met .Burger plicht" samen te werken wat de be stuursvergadering betreft omdat mor gen (Donderdagavond) eene leden vergadering dier vereeniging wordt gehouden en het dan mogelijk is, dat de vergadering andere candidaten stelt, dan heden fWoensdag) avond in de vergadering van de besturen der verse aillende kiesvereenigingen alhier, worden gesteld en ook om dat op de door „Burgerplicht" voor gestelde bestuursvergadering, het eene bestuur meer vertegenwoordigd kon zijn, dan Het andere, waardoor bij hoofdelijke stemming het eene dan ook meer invloed dan het andere zou kunnen uitoefenen. De vergadering stelde een lijst op van de navolgende 31 namen D. André de la Porte, J. J. Beaulort, G. P. J. Becoari, A. Bertling, J. W. A. Beynes, P. F. de Bordes, J. C. Hi Boshouwers, D. A. Braakenburg, HL- van Breemen, L. de Breuk, A. de Clercq, P. Dyserinck, Mr. Joh. Ensohedé, Mr. W. Jager Gerlings, P. Goedkoop Dzn., C. A Joekes, A. F. Kremer, J. H. Koolhoven, Mr. L. C. Kronenberg, A. van der Laan, D. J. Nieuwenhuizen Kruseman, W. B. T. 1 Peltenburg, Jhr. Chr. F. van de Poll, A. Resink, M. Sohuylenburg, J. Smits CJzJhr. H. M. Speelman, Mr. A. J. van Thiel, Dr. J. Timmer, P. Vier kant, Jhr. C. C. van der Wijck. Voorts besloot de vergadering nog van deze namen onverwijld aan „Bur- gerplioht" kennis te geven, om op die wijze een samenwerking te be vorderen. Ned. en Oranje. In de Dinsdagavond onder voor zitterschap van den heer A. van Huizen gehouden vergadering in „Weten en Werken" van de anti-rev. kiesveree niging „Ned. en Oranje" alhier, in zake de voorgestelde grensregeling tusschen Haarlem en Heemstede, werd besloten deel te nemen aan de heden (Woensdag)avond vanwege „Burger plicht" uitgeschreven gecombineerde bestuursvergadering. Dinsdag is te Amsterdam geslaagd voor bet acte-examen 1. o. mej. M. Wolbers, alhier. Zitting van den gemeenteraad te Heomstede. op Dinsdag 29 October des avonds te 7i uur. Dinsdagavond vergaderde de raad der gemeente Heemstede. Tegenwoor dig alle leden. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de vergadering gehou den op 3 September 1.1. komt in be handeling de gemeentebegrooting voor het jaar 1896, sluitende met een totaal bediag in ontvangslen en uitgaven va-> f 32043.9Sï. Onder de uitgaven komen o. m. voor de volgende posten: jaarwedde burgemeester f800, idem wethouder f50; idem secretaris f700; onder houd gebouwen f1200; wegen en voetpaden f2000; jaarwedde weg werker f '25; verlichting en lantaarns f 1050; jaarwedde onderwijzers f5690; brendverzekering f 110burgerlijk armbestuur subsidie f2200; burger lijk armbestuur vergoeding nadeelig saldo '94 f 702.97& Onder de inkomstenbatig saldo '94 f1069.16; hoofd omslag pl. be lasting f 15000; hondenbelasting f 450; 40 opcenten van de hoofdsom rijks belasting gebouwde eigendommen f307842; 10 opcenten idem onge bouwde eigendommen f544.35; uit- keering van het rijk van 6 van de belasting f 14044.55l/jsohoolgelden f450; rijksbijdrage in de kosten van het lager onderwijs f 1800. Tegen de post van f2000 voor onderhoud wegen en voetpaden heeft de heer Van Wickevoort Crommelin bezwaar. Iu enkele wegen komen ga ten voorook de heer Van Merlen wijst op de knikken, die hier en daar in den weg voorkomen, waardoor tengevolge van het stooton der rij tuigen mede de andere steenen kapot gaan. De Voorz. antwoordt, dat in een deel van den weg loopende langs het raadhuis niet minder dan 25 ga ten zijn gedicht en dat ook de knik ken worden gedicht. Hierna wordt de post goedgekeurd. De heer Van Wiokevoort Cromme lin wenscht ook beter toezicht op den weg en acht voor de bewerking der wegen grint beter dan puin, wat de voorzitter niet met hem eens is. Bij de post Sohoolgelden (f450) merkt de heer Prey de op, dat de schoolgeld', n wel wat weiuig zijn in vergelijking met de hooge onkosten van het lager onderwijs. Hij wijst er op dat Zandvoort f 1400 en Benne- broek f600 aan schoolgelden ont vangen en dat 00 kinderen hier maar ieder 10 ets. per week betalen, terwijl men in Haarlem op eene bewaarschool reeds f' 10 per jaar betaalt. Dat 3U van deschoolgaandekinderenonvermoged zyn om het schoolgeld te betalen vindt spr. wel wat al te sterk. De Voorz. antwoordt, dat Zandvoort 2 scholen heeft, waarvan op de een weinig, doch op de ander veel meer gegoeden gaan, waardoor grooter ontvangst ontstaat. De heer v. d. Borst zegt dat en kele meer gegoede kinderen van Heemstede te Haarlem op school gaan, waarop de heer Preyde ant woordt, dat dit te Zandvoort ook aldus is. De Voorz. betwijfelt dat laatste met betrekking tot het lager onderwijs. Na nog eenige bespreking wordt een voorstel van den heer Preyde, ondersteund door den heer Van Wickevoort Crommelin, aangenomen, waarin aan B. en W. verzocht wordt te onderzoeken in hoeverre eene wij ziging van de verordening op de heffing van schoolgelden mogelijk is en vervolgens daarover eene voor dracht aan den Raad te doen. Hierna wordt de begrooting op het voorgestelde bedrag vastgesteld, als mede die van het burgerlijk armbe stuur, sluitende met een bedrag van inkomsten en uitgaven vau f 4039.47;,. Voorts wordt op een daartoe aan den Raad gericht verzoek van B. H. Heeremans, onderwijzer aan de open bare lagere sohool, dezen eervol ontslag verleend wegens lichaams gebreken, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten tegen 1 Nov. met uitbetaling van tractement tot dien datum en wordt voorts op voor stel van den heer J. v. d. Berg Jr. met 6 tegen 5 stemmen hem, daar hy ruim 26 jaar onderwijzer aan de sohool was geweest, eene gratificatie van f 100 verleend (B. en w. hadden f50 voorgesteld.) Nu deelt de Voorz. mede, dat van Ged. Staten is ingekomen een wetsvoorstel tot regeling der grens met de gemeente Haarlem. Hij stelt voor dat ontwerp nu niet te behandelen, maar B. en W. op te dragen daarvan eerst praeadvies te geven, dat dan later in den Raad kan worden behandeld en voorts de officieele stukken over deze zaak reeds gewisseld praeadvies van B. en W.van Haarlem, dat van B. en W. van bier, de missive van Ged. Staten, het antwoord daarop en dit stuk te laten drukken en aan de leden v*n den Raad aan te bieden. Dit voorstel wordt aangenomen. Hierop worden benoemd tot leden van het stembureau voor de op Dins dag a.s. te houden stemming van tijd. leden van den Raad ter bespre king van de grensregeling, de heeren M. J. Roozen en J. v. d. Berg Jr. en tot plaatsvervangers de heeren G. Milatz en H. H. Hücker. Voorts kwam in deze Raadsver gadering eindelijk de rioolquaestie tot een afdoening, nadat reeds twee maal hierover vergaderd is. In beginsel had de Raad op 3 Sept. reeds besloten aansluiting aan het gemeenteriool toe te staannu had hy {alleen maar de door B. en W. gemaakte voorwaarden vast te stellen. B. W. en hadden ongeveer de vol gende voorwaarden gesteld le. dat op het riool alleen heme!-, sloot- of manégewater en geen faceale stoffen moge worden gebracht 2e. dat de aansluiting geschiedt door den belanghebbende onder to-:- zicht van den gemeenteopzichter, dat een zinkputje zooveel mogelijk op het terrein van den belanghebbende wor de gemaakt en do aansluiting zoo veel mogelijk in de bovenkap van het riool en dat B. en W. of namens hen een aan te wijzen persoon het recht hebben tusschen zonsjp- en ondergang een onder:oek in te stellen naar de nakoming dezer be palingen. 3e. dat de vergunning tot weder opzegging toe tegen eenejaarlijksohe recognitie van f3.—, te betalen voor ieder aangesloten perceel, hierbij ieder kadastraal nummer geldende voor een perceel, al is ook slechts eene hoofdaansluiting gemaakt, ten kantore van den gemeente-ontvanger op 1 Juli van ieder jaar. 4e. dat bij overtreding, by niet nakoming van de bepalingen of bij wanbetaÜDg, door B. en W. aan de belanghebbenden daarvan keDnis wordt gegeven, met mededeeling van den tyd, waarop de betaling moet geschieden. Bij niet nakoming hier van zijn B. en W. bevoegd zonder eenige verdere aanmaning de aan sluiting af te snijden, onder verbeurd verklaring van de betaalde gelden. Na eenige bespreking wordt om trent punt 2 aangenomen een voor stel van den heer Van Wickevoort Crommelindat do aansluiting ge schiedt van gemeentewege ten koste van belanghebbenden op wijze en ta rief door B. en W. vast te stellen. Ook wordt aangenomen een voor stel van den heer Preyde om in punt 3 in plaats van 1 Juli te lezen 1 Febr. Hierna worden de voorwaarden vastgesteld. Hierop doet de voorzitter mededee ling, dat Ged. Staten hebben goedge keurd de suppletoire begrooting van 1895, de onderhandscho aanbesteding van het ledigen der vuilnisbakken, alsmede de rek. over '94. sluitende met een batig saldo van f 1069 16. Bij de gebruikelijke rondvraag doet de heer Milatz een voorstel, dat on dersteund wordt door de heeren Van Wickevoort Crommelin en Teding van Berkhout waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken om de winter vergaderingen (van 1 Oct.—1 April) in den middag te houden. In stem ming gebracht zijnde wordt dit voor stel aangenomen met 6 tegen 5 stem men. Hierna gaat de Raad over in ge heime zitting ter behandeling van eenige reclames in den hoofdelijken omslag. IJmuiden. Gisterenavond gaf „iJmuidens Zangkoor" onder directie van den heer A. Kuipers in hotel Nommer Een zijn eerste winteruitvoering. Een der tiental nummers werd ten gehoore gebracht, waarbij voor de noodige afwisseling gezorgd washet koor zong zes nummers, terwijl een dubbel mannenkwartet zioh driemaal liet hooren. Verder kreeg men nog een solo voor sopraan met begeleiding van viool en piano, twee duo's en een trio. Het luide applaus na verschillende nummers bewees duidelijk, dat het publiek zeer ingenomen was met deze werkelyk goed geslaagde uit voering. Een zeer geanimeerd bal besloot dezen genoegelyken avond. De bekende najaars-veamarkten te Velsen zullen gehouden worden op 9 en 23 November a. s. Als een bijzonderheid verdient ver melding dat nog dezer dagen onder Haarlemmerliede gras werd gemaaid, dat als zoodanig wordt gevoerd. Door het prachtige Septemberweder is er thans op de weilanden nog voldoende gras. Bloemendaal. De vrachtrijder Slebos van Sant poort over Bloemendaal naar Haar lem, overkwam heden een ongeluk dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Bij het afryden van de Dompvloedslaan struikelde het paard waardoor het met den wagen van den hoogen kant in een diepen grep pel viel. Met veel moeite gelukte het door verbreking van een ijzer- draadafsluiting het beest weder op zyn beenen te krygen. In den wa gen zat een jongen, die onder den inhoud begraven werd dooh geluk kig zonder kwetsuren, uit zyn nete lige positie verlost werd. De wagen werd daarna met geza menlijke krachten tegen den wal opgesj uwd. De materiëele schade voor den vrachtrijder is tamelijk groot. Examens V. en O.-Oefeningen Haarlom. Woensdag, 30 Oct. 1895. Geslaagdde dames J. H. C. Kooi man, W. A. Woutersen, beiden alhier; E. Corneliesen, J. G. Gest, A. W. J. LiDgius, allen te Amsterdam. Wie de Amsterdamsche tentoon stelling nog voor de laatste maal wil zien, verzuime nieter Donderdagavond heen te gaan, daar de sluitingsavond nog met bizondere feestelijkheden wordt gevierd, zooals uit achterstaan de advertentie blijkt. De zilveren kostbaarheden door onze nederlandeche wielrenners ge wonnen in Keulen, toen tweo maan den geleden aldaar de we-eldkampi- oenschappen werden verreden, heb ben in de installing van het rij wie lenmagazijn van den heer A. J. Smits aan den Kruisweg veel bekijks. De prachtige beker „The Salton- stall International Championship Tropbveen wisselbeker gesohonken door den heer H L. Saltonstall aan de -International Cycts'isl Association of the World", die*ieder jaar de we- reldkamp oenschappen voor amateurs en professionals uitschrijft, is nu voor 1S9-5 96 in het bezit van den Alg. Ned. Wielr. Bond gekomen, daar de door dezen afgevaardigde ryders Jaap Eden en M. Cordang op de wed strijden te Keulen het grootst moge lijk aantal punten verwierven, daar zij op de afstanden van 1 Eng. mijl (1609 M.) en 100 K.M. resp. do over winning behaalden. Om een denk beeld to geven van de waarde van dezen beker vermelden wij, dat de I. C. A. f2500 borgtoeht heeft moe ten storten voor het geval dat hij verloren raakt. Naast dezen beker prijkt „The Cyclist' Challenge Shield", gewonnen bij de zelfde gelegenheid door het team der Nederlandeche wielrijders, bestaande uit de heerenJaap Eden, W. J. Rademaker, C. Witteveen jr. en P. W. Scheltema Beduin. D:t schild is een geschenk van de eigenaars van het Wielerblad The Cyclist dat in Coventry, Engeland, wordt uitgegeven, en vormt ook oen wisselprys, eohter voor een gelimi teerden tijd. Na tien jaar in omloop te zijn geweest wordt het geschon ken aan den bond van dat land, het welk het de meeste keeren voor een jaar heeft gewonnen. Voor dit schild is door de I. C. A. ruim f600 borg gesteld. Per Telefoon. 't Volgend verhaal wordt gedaan van een jongen man, die een weinig in geldelijke verlegenheid was ge raakt. Papa was niet geneigd iets te doen, maar de rekening moest wor den betaald. Hy wachtte nu tot papa van het kantoor was, ging in zijn café naar de telefoon en riep de stemmen van vader en zoon geleken zeer veel op elkaar den boekhou der op. Tingeling, Bliek, bon jij daar! Als mijn zoon straks komt om twee honderd gulden, dan geef je ze hem ni' t. Honderd kan hij krygen, geen cent meer hoor. Tingeling. Zoonlief kwam een kwartier later en vroeg om tweehonderd gulden. De kassier weigerde en de jonge man, die blijkbaar in groote verle genheid scheen te verkeeren, stelde zich tevreden met honderd. Toen papa thuis kwam, spande het er. Bargar!i;ke Staac. Ondertrouwd: 29 Oct. F. J. A' M- Wesselingh en E. Peters. 30. A. du Fyan en J. v. Dyck. J. N. Heydanus en C. M. A. W. v. Duffelen. J. J. Huizinga en H. Feenstra. E. Vos en C. Kraamwinkel H. v.|Rechteren en H. Middendorp. J. N. Steenbergen en A. Kramer. P. Bon en J. C. Meijer. IJ. Kotten en J. M. Nyssen. A. M. Hendriks en G. v. Maanonberg. N. Bouman en J. E. Cormond. W. de Bruin en A. Sohakelaar. C Veldwijk en P. Bonte. W. Spoor en II. J. Dirkse. M. v. d. Linden en A. Heijraans. W. Koppen en C. M. de Jong. J. Bakker en G. Lok. Getrouwd: 30 Oct. P. A. Vester en A. M. Voskuyl. A. v. d. Meer en G. Duin. K. de Wid en M. Plantinga. H. Passchier en R. Pot. M. J. de Ridder en W. M. Boesmans. Bevallen: 28 Oot. W. v. Schaik —Kampman d. 29. G. E Schipper Blok z. E. Kostelyk—Groen z. G. PleijsantBroekman d. E Nieman Rixel d. M. J. LeemkoelVelthuijs d. A. A. KuytRetel z. Overleden: 28 Oct. W. F. Oldendorff 68 j. Spaarne. 29. B. v. Muijen 6 m. d. Brouwerstr. L. de Haak 76 j. Voorzorgstr. J. M. Boelens 2 j. z. Leliestraat. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 31 Oot. des nam. van 23 door den Heer EZERMAN. 1. SonateHitter. 2 Elsa's Brautzug zum MüosterWagner. 3. Fantaisie op„Ein feste Burg ist unser Gott"Fink. 4 Canzonetta Itheinberger a. Interm. uit Cavall. o ru8tieana Mascagni. b. Romance Rubinstein.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3