namen van de vier deelen van het boek I. Een huwelijksbureau. II. De Bastaard, III. Een drama in Italië, IV. Het werk van een priester, dan ■wordt het ieder duidelyk. dat hier het schandaalproces-De Nayve tot een feuilletonroman is bewerkt. De jyébats vraagt of daartegen niets te doen is Een eind voorbij het station Tauri nes, op een plaats waar de spoorweg- lijn zich in tweeën splitst, ontspoor den Zondagmiddag de vier achterste wagens van den trein van Parijs naar Keulen en vielen om. De trein ging niet hard, en vandaar dat de reizi gers allen met den schrik vrijkwamen, op een paar ns, die zich licht bezeer den De stoffelijke schade is echter groot. Drie uur duurde het voordat het verkeer weer onbelemmerd kon voort gaan. De reizigers reisden na een drie kwartier verder in de twee voor ste wagens, die in 't spoor waren gebleven. Te Parijs is weer een belangrijke ontdekking gedaan, die van het se rum tegen de „tétanos (stijfkramp). Deze ziekte heerscht in sommige streken nu eens sporadisch, dan weer épidemisch zij tast ook dieren aan, vooral paarden en schapen, voor wie zij in den regel doodelijk is. In het Lenbach-proces zijn al de beschuldigden vrijgesproken, wat groote ingenomenheid bij het publiek vond. Wat is muziek? Deze vraag beantwoordt Mark Twain op zijn manier als volgt„Mu ziek is lawaai, dat door menschen op instrumenten of andere folterwerk- tuigen gemaakt wordt. Lieden die dit lawaai maken, noemt men muzi kantenwanneer er velen samen zijn, noemt men het een orkestenkele muzikanten heeten, wanneer zij lan ge haren hebben en er recht bleek en interessant uitzien virtuozen. Te genwoordig onderscheidt men drie soorten van muziek: de Duitsche, de Italiaarsohe en de Fransohe. De Duitsche moet men, wanneer men voor een man van beteekenis wil doorgaan, zeer aandachtig hooren. Men doet het best, daarbij wat watten in de ooren te stoppen. Dan kan men erbij slapen en de lui meenen al tijd wanneer men niet snorkt, wat verschrikkelijk zou zijn, dat men verrukt is. Bij de Italiaansche kan men de watten uit de ooren nemen, maar dan moet men dikwijls afkeu rend met het. hoofd schudden en tee kenen van onwil geveD, vooral wan neer iemand een melodie mis schien bevalt, want melodieën zijn in den bsn gedaan en de Italiaansche muziek dus ook. Bij de Fran maar van Fransche muziek mag men niet sprekenalles, wat Franeoh is, is frivool, en van frivole dingen spreekt men niet in e9n beschaafd gezelschap. Dan hebben we nog God bewaar ens een Amerikaan- sche muziek. Dat is de vreeselijkste maar ook de onbeduidendste, want zelfs de draaiorgels willen niets van haar weten. Het drama in de ctraat Can i vet. «Onlangs is mij een wonderlijk geval overkomen," zei vader Marti- neau, terwyl by zijn glas bier met een jolige beweging omsloeg. „Stel u voor: ik was een weinig boven mijn theewater 't Was St. Athanasius, ziet ee en Athanasius is mijn naam. Er.fio, gij begrypt mij wei. De ka meraden waren komen feliciteeren en dat moest begoten worden. Er werd ie:s bij gegeten om kort te gaan, vader Martioeau klonk niet hol meer: hij had iels binnen, dat verzeker ik u 's Morgens waren we uitgegaai m ik kwam eerst 's avonds laat weer thui6, straat Ganivet Numero 37. Wat zie ik daar op de stoep liggen Een eend met een gele kamerjapon aan, zoudt ge denken Mis 't was een brave man, die snorkte als een beer. Ik spreek hem toe, eerst zachtjes, toen harder, ik houd een redevoering ovc-r de matigheid mis hoor, hij gaf taal noch teeken en was dronken als een lantaarnpaal. En hij sliep lekker! Precies ais ik dat kan doen. .Ik zeg dus tot mijzolven „Martineau, jongen, dat is een echte!" Had ik hem daar moeten laten liggen, dat hij kou vatte Nooit van mijn leven. Vader Martineau is be kend, niet'? meer dan een broeder is hij voor de vrienden. „Jij blijft bij mij logeeren," zeg ik in mijzelven. Ik neem den kerel op myn schouders en sjouw hem naar boven, honderd en twintig treden op, tot in mijn kamer. Eq hy was zwaar de zatlapIk smijt hem door de gordijnen heen in mijn bed. Daarop ga ik naar beneden om een litertje absinth als een hartvér- sterkinkje voor den volgenden mor gen. „Open asjeblieft, portier! „Ik ga den stoep af en struikel over iets dat op straat ligt. Wat zie ik Een tweede type, nog meer kadaver dan de eerste. .Drommels," denk ik, „overkomt dat dan vandaag aan iedereen Mis schien heeten ze allebei wel Athana sius, evenals ik. Nog een, die me gezelschap zal houden. Ik zal twee litertjes nemen Ik laad numero twee op mijn rug. Goede genadigheid, wat was die kerel zwaar, 't leek wel een vleugelpiano. Met moeite bereikte ik mijn kamer, ik kon haast niet moer. Goed, ik smyt den tweeden kameraad met inspanning van mijn restje kraohten weer in de alkoof en ga naar beneden mijn twee liters halen. Gij kunt mij gelooven of niet, maar op de stoep struikel ik over een der den, die daar als lijk op straat lag. Jawel, mijnheer, een derde zooals ik u zeg! Ik heb al menig koopje gehad in mijn leven, maar zoo een nog nooit. Maar wat zal ik zeggen, ik ben teerhartig van aard. Ik kijk den liefhebber eens aan en denk„dat zal vol worden in mijn slaapzaal. Er is in het nestje geen plaats voor vier. Enfin, dan gaan we maar krom lig gen als kurketrekkers. Morgenoch tend zal ik gezelschap hebbeD, ik haal drie litertjes." Maar daar ik te moe was om weer de trap af te gaan, haalde ik eerst den borrel en sjouwde de litertjes gezamenlijk met mijn derden slaap- kameraad de trap op. Dat lukt, hoe wel het moeite kostte Ik smyt hem bij de twee anderen in de alkoof en toen was ik zoo uitgeput, dat ik op een stoel viel en daar uitsliep. Den volgenden morgen werd ik laat wakker, 'k Had wat pijn inmijD haar en ik roep dus: „komaan, jon gens, we zullen een opknappertje nemen, ik trakteer." Niemand antwoordt. Ik was geheel alleen in de kamer en het bed was niet aangeroerd. Ik dacht eerst dat ik gedroomd had, maar ik kijk eens rond en jawel daar staan de drie litertjes op de commode Dat was een bewijs. „Suk kel, die ik ben. ze zijn stikem uit geknepen. Toch niet netjes tegenover je gastheer 1" „Ik pak er eentje, toen nog een en ik ga naar beneden. De concierge was juist aan !t vegeD. .Heelt u van nacht niets gehoord vraagt hij mij. „Neen," zeg ik, „wat is er aan de hand geweest?" „De politie heeft een dronken man voor de deur gevonden, waaraan geen stuk meer heel was," zegt hij. Ik schrik ervan, maar :k zeg nie mendal dan „zoo, zoo en ik klou- ter weer naar mijn kombuis, om het zaakje eens ernstig te overdenken. Eindelijk begreep ik het. Meneeren, die drie dronkaards wa ren een en dezelfde man geweest! Het was zoo donker op myn ka mer en ik was dank zij mijn verjaar dag een beetje boven mijn theewater, weet u wel? We'cu, ik had de dub bele gordijnen voor het open raam voor de gordijnen van mijn alkoof aangez en en had den armen duivel driemaal van de derde verdieping door het raam gesmeten. U kan het gelooven of niet, maar t08n ik de zaak goed ge.snapt had, kreeg ik toch een raar gevoel er van in den omtrek van myn maag. Door overgroote edelmoedigheid is een jong Weener, Silbermann, er leelijk ingeloopen. Hij kwam onlangs een ouden schoolmakker tegen, Julius Kroner genaamd, die hem in grooten angst vertelde, dat hij te Hall a. d. Saele een firma bestolen had voor 700 Mark en naar Weenen gevlucht was, maar dat hij nu bang was, door de politie gevat te worden. Silbermann had medelijden met zijn ouden vriend en besloot hem te helpen. Hij gaf hem f 10 en beloofde zich bij de politie aan te geven in plaats Van Kroner, om diens vlucht gemakkelijker te maken. Hij werd dan ook als Julius Kroner gevangen genomen. Het gerecht stelde zich in verbinding met dat te Halle, voor- het aanknoopen van onderhan delingen voor zijn uitlevering; maar uit Saaie kwam bericht, dat men, om de groote kosten, van de vervolging afzag. Sil bermann zou nu in vrijheid gesteld zijn, als niet uit Halle een photogra phic en een persoonsbeschrijving van Kroner waren overgezonden. Zoo kwam het uit, dat Silbermann de justitie misleid had, en hij zal nu deswege vervolgd worden. Op het terrein van de nationale tentoonstelling te Genève wordt een Alpendorp gebouwd, in den geeBt van Oud-Holland te Amsterdam. De verschillende typische bouwstijlen des :ands zijn vertegenwoordigd: de be woners zullen er de schilderachtige kieederdrachten van de versohiliende kantons en de kantonsdeelen dragen: jodelers van de bergen zullen er hun liedjes zingen, er zal een orkest ko men van Alphoren-blazers en ook vele eigenaardige takken van huis nijverheid, zooals het houtsnijden enz. zullen er worden uitgeoefend. Bij het slation-Linz is ten cadeele van een reizigster op den sneltrein uit Zurich een som van 33.000 rrs. ontvreemd. De diefstal werd gepleegd terwyl de eigenares van het geld sliep, vermoedelijk door twee russi sche dames die te Linz zijn uitge stegen. De Standard ontvangt uit Iiome slechte berichten over don gezond heidstoestand van den Paus. Allen die den Paus de laatste dagen gezien hebben, werden getroffen door zijD lijdend voorkomen ea de H. Vader zegt zelf dat zijne krachten afnemen. Mgr. Vigne, aartsbisschop van Avignon is overleden, in den leeftijd van 69 jaren. Hen politieagent—millionair. Thomas O'Rourke, politiagent te New-York, is op pensioen' gesteld. Bijzonder noodig heeft hij zijn pen sioentje niet, want O1 Roerke bezit zelf een kapitaal van bijna een tnil- iioen gulden. Hy had gezworen de uniform niet uit te trekken voor hy gepensionneerd zou worden. Een sterke Nederlander. In een paardenspel te Johannes burg (Transvaal) werkte een sterke man met gewichten. Met veel ophef werd een ieder uitgedaagd, om de krachtoefeningen na te doen De overwinnaar zou 100 pd. st. krijgen. De heer Kuiper, vroeger woonachtig te Utrecht, nam de uitdaging aan. De avond werd bepaald, de eDtrée's werden verhoogd, een jury van zes loden uitgekozen en mr. Leake is totaal geslagen^ Hij begon met een gewicht van S5 pond 18 maal op te zetten, het daarna over te nemen met do linkerhand zonder de borst te raken en zette het toen nogmaals 9 keeren op. De heer Kuiper deed het onmiddellijk na en blykbaarmet meer gemak. Wol maakte de eigenaar aanmerking op het overbrengen van rechts naar links, maar het publiek riep „all right, very good, shame." De 2e voorstelling was dezeMr. Leake ging op een stoel zitten en zon tw66 gewichten elk van 112 pond uitdrukkenmaar hij kon dit niet gedaan krijgen. De heer Kuiper daar entegen deed het zonder veel moeite, en deed het ongevraagd nog eens. De laatste toer bestond ia het op zetten of uitdrukken van 225 pond. Mr. Leake verrichtte het hortend en stootend twee keer, de heer Kuiper zonder zijn uiterste kracht aan te wenden, nam de vracht op en drukte haar langzaam en netjes op, tot twee keer toe. Hiermede had hij glansrijk de 100 pd. st. verdiend en oogstte daarbij nog de talrijke toejuichingen in van het uitgelaten publiek. Wij vermoeden, schrijft de Tel., dat de heer Kuiper, in dit bericht genoemd, dezelfde jonge man is, die niet lang geleden te Amsterdam ver scheidene keeren in „Victoria" als worstelaar is opgetreden en ook aan een worstelwedstrijd in het Paleis voor Volksvlijt heeft deelgenomen. Vervolg Nieuwstijdingen. Beschouwiugeii over de Marine-begrooting van 1836 Esnige Kamerleden betreuren het levendig dat het Marine materieel ondanks de groote daaraan bestede uitgaven zich in een voor de naaste toekomst hoogst onvoldoenden toe stand bevindt en vonden geen vrij heid om nog meer geld voor nieuwe schepen beschikbaar te stellen, ter wijl vele leden daarentegen de nood zakelijkheid deden uitkomen om onze zeemacht uit haar verval op te heffen door de bestaande vaartuigen van geringe strydwaarde door nieuw materieel te vervangen; terwijl som migen echter oen meer geleidelijke reconstructie onzer vloot wenschten, werd door anderen op spoedige voor ziening aangedrongen mits met een stelselloozen aanbouw werd gebro- - ken. Te Kiel maakte onze marine met hare schepen van verouderd type oen treurig figuur en ons ko loniaal belang ook maakto onder houden eenor vloot, althans op be scheiden schaal tot een dringenden eisch, terwijl ook (en hier wees men op de mogelijke verwikkelingen in het Oosten) bij de landsverdediging, de steun der marine niet kon wor den gemist. Verschillende leden meen den dat do toeBtand van de schepen voor den algemeenen dienst en met name voor die van het auxiliair es kader zóo dringen voorziening ver eischt, dat een aanzienlijke jaarlijk- scho bijdrage voor Ind;ë dient te worden geleverd, in voege dat reods in 1901 inplaats van in 1905 het be- noodigd aantal sohepen groot char ter aanwezig zal knnnen zya. Is spoedig handelen alzoo noodig, voor af zal eene organisatie van de zee macht onvermijdelijk zijn. De spoe dig te verwachten voorsteilen van de Staatsoommissio voor de Indische marine aangelegenheden zullen een basis kunnen vormen voor de vaststel ling van bet materieel voor den alge meenen dienst, maar dan ontbreekt nog de grondslag waa-op materieel voor de landsdefensie moet berusten. Hoever staat to dien aanzien het overleg met het departement van oor log'? Omtrent de keuze van een sche- pensoort voor Indië bleven de mee ningen verschillen tusschen pantser schepen en kruisers. Opnieuw werd de wensch uitgesproken dat by aan bouw een werkplan worde vastge steld voor eenige jaren, vooral in het financieel belang, omdat dan eco nomischer kan worden gewerkt cp werven en fabrieken. Gevraagd werd of ?t niet mogelijk ware om bij eventueele aanwijzing van de schepen type-Kortenaar voor den dienst in Tndië meer snelvurend geschut van meerder kaliber onder' de bewapening d'er schepen op te nemen. Herhaald werd de aan drang om de uitgaven ten behoe ve van het oud en verouderd materieel zooveel mogelijk te beper ken. JHet personeel zou in gebouwen aan den wal kunnen worden geka zerneerd en bij de opleiding als anderszins zooveel mogelijk gebruik kunnen worden gemaakt van het voor oorlogsdoeleinden beschikbare materieel. In verband met de verzwaring van het toelatingsexamen voor het ko ninklijk Instituut to Willemsoord werd van verschillende zijden er op aan gedrongen den duur van den cursus te verkorten en het leerplan daarnaar te richten. Tevens werd meer prao- t'sch onderwijs verlangd voor het onderrioht in vreemde talen. Tegenover ernstige klaohten van één lid over het moreel gehalte onzer oorlogsmatrozen en mariniers werd door andere leden als hunne meening te keDnen gegeven, dat bun gedrag over 't algemeen geen stof tot klagen geelt en dat in tegenstelling met de beweriDg dat door de officieren niet krachtig genoeg tegen zedeloosheid wordt gewaakt, de overtuiging wordt uitgesproken Oat door de officieren strenge tucht wordt uitgeoefend. Men vrage hoe de Minister van marine er over dacht. De nieuwe regeling besprekende die voor het korps mariniers en voor het korps mindere schepelingen in werking is getreden, werd ernstig twijfel geopperd of by laatstbedoelde regeling wel genoegzaam rekening is gehouden met de betrokken onder officieren, in zoover hunne bevorde ring werd tegengehouden, hetgeen men zeer onbillijk achtte. Indien het waar is, dat het aantal zeevarenden te klein is om daaruit jaarlijks 600 zeemiliciens te trekken, dan zal het noodig zijn voor de zee macht een afzonderlijke dienstplicht regeling te treffen in aansluiting aan de marine reserve. In de voorschriften omtrent de oefening dier reserve achtte men het ano'enniteitsstelsel niet genoegzaam gehuldigd. De voorgenomen militaire organi satie van dc-n kustwachtdienst wensch- te men eenvoudiger te zien dan het plan schijnt. In tegenstelling met het gevoelen van enkelen werd door andere leden het belang in het licht gesteld van het vertoonen onzer vlag in het bui tenland. Geklaagd werd over het passeeren van de Nederl. fabriek van electri sche verlichting en de Nederl. fa briek van ketelbekleeding bij de le- veranciën voor marine. De wensch werd uitgesproken om voor de inspecteurs van den genees kundigen dienst den schout-bij- nachtsrang af te schaffen. Voorts werden door sommige leden twee vice-admiraals voor onze zeemacht te veel geoordeeld, dewijl onze vlag officieren uitsluitend in sedentaire betrekkingen werkzaam zijn. Afge keurd werd het dat in den loop van dit jaar 4 offioieren van gezondheid le kl. voor bevordering zijn voorbij gegaan. Gevraagd werd hoe de Minister denkt over een adres van de Prov. Groninger Pelmolenaars Vereeniging, verzoekende om bij de uilbesteding van gort voor de Marine niet steeds aan buitenlandsche leveranciers de voorkeur te geven. In 't algemeen vereischen de voor waarden voor de levering van levens middelen ten behoeve van Marine dringend voorziening. Ten aanzie i van den aandrang om betere verlichting van den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg werd door vele loden bij den Minister er op aangedrongen terug te komen op zijn besluit, om bij het oprichten van een nieuwen vuurtoren in de verlichting geene wijziging te brengen en evenmin het mistsignaal te verplaatsen. Sommige leden drongen aan óp afschaffing van loodsgelden voor de vaart van de eene Nederlandsche haven op de andere. Vervolg Stadsnieuws. Op zijn verzoek is aan den heer A. F. j. C. Gosler eervol ontslag verleend als sergeant-msjoor bij de dienstd. Schutterij alhier. Bij de Maandag alhier gehouden verkiezing van 9 Notabelen der Ned Herv. Gemeente zijn opgekomen S6o kiezers, ingeleverd S68 stembriefjes, waarbij 9 stemmen van onwaarde, zoodat de volstrekte meerderheid 430 was. Gekozen zijn do navolgende can- didaten der kiesvereeuiging„Evangelie en Belijdenis" H. van Blaaderen (ook candidaat van den Protestantenbond) 825 st., H. J. Bronkhorst 442 st. J. Klein 442 st., H. M. J. van Lennep 440 st., Mr. B. J. Rasca 439 st., Jac. Rook- maker 437 st., Johan Winkler 438 st. Verder verkregen H. F. Maks, 426 C. Pou8 431, P. Droste 423. mr. F. A. de Graaff 404, mr. H. Ph. de Kan- t-r 399, A. van der Laan 421, mr. A. A. van der Merseh 422, W. D. Nol- ting 419, E. J. Westerveld 421 en J. H. Kersten 419 st. De laatste acht waren oandidaten van de comm. v. kerkel. verkiezingen uit den Ned. Prot.-Bond. Er zal nog een9 vrije stemming plaats hebben voor 2 leden, daar er in de stembus 3 stembriefjes meer zijn gevonden dan het aantal stemge- lechtigden, die gestemd hebben. be-; draagt, terwijl deze 3 briefjes van invloed kunnen zijn op den uitslag, waar het de verkiezing der twee overig3 candidaten geldt. Door den uilslag van deze verkie zing is de partij van „Evangelie en Belijdenis" de sterkste in den ker- keraad. Uitslag der aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis in het Park te Bloemend aal onder beheer van de architecten Roog en Van den Ban te Haarlem P. Rings, Sandpoort f 7890 Van Dijk Miezerius, Haarlem 7785 B. Zuithof Zn., .7570 N. H. Braakenburg, Overveen 7300 L. Stoel, Bloemendaal 7275 Martens Zn. Haarlem 7222 P. Rijnierse Zn., Overveen 6934 A. Rinkema, Haarlem 6789 J. Giebels v. Servellen 6738 J. J. v. Scheijndel 6640 Inbraak te Bloemendaal. In vervolg op ons uitvoerig bericht in het vorig Nr. over den inbraak te Bloemendaal dient, dat de dader meermalen vroeger in de gemeente is gezien, terwyl hij colporteerende was Dat hij ook van vroegere in braken de dader is, kan dus zeer wel mogelyk zijn. 's Mans jas althans was op het bergen van gestolen goederen kunstig ingerioht. De zakken waren zeer lang en wyd, men kan zeggen dat de gansche voering één zak vormde. Zondagavond was hij ia de herberg van Geeven en vroeg den weg naar Meeienberg Alen wees hem een paar personen in het café die ook dien weg uit moesten, maar dat scheen den man niet toe te lachen. Althans hij betaalde spoedig zijn gelag en vertrok alleen. VARIA, Aon eene courant zijn. Eene cou rant redigeeren en uitgeven is niet altijd een even gemakkelijk baantjo. Staan er veel advertentiën in bet blad, dan klagen do abonné's dat er te weinig in te lezen is. Heeft het wei nig advertenties, dan heet het„Dat blad is niet in trek 't is niets waard." Neemt de redacteur eene uitnoodi- ging aan, dan verwijt men hem, dat hij gaarne gratis eetneemt hij de uitnoodiging niet aan, dan heet hij „zich te voelen" en zegt men dat het toch zijn plicht geweest was er heen te gaan. Ziet men hem veel op straat, dan heet het, dat hij rondlummelt. Werkt hij vlijtig, dan maakt men er hem een verwijt van. dat hij niet zelf op nieuwtjes uitgaat. Als hij een lang dradig ingezonden stuk niet opneemt maakt hij zich vijandenneemt hij het wel op, dan heet het: „Nu, dat is ook maar om het blad te vullen." Laat hij een bericht, dat aanstoot zou kunnen geven, met goede bedoo ling achterwege, dan is hij lafhartig en bevoorrecht hij zekere klasse. Maakt hij er echter melding van dan krijgt bij qnaestie met de betrok ken familie en al hare vrienden. Noemt hij in een bericht betref fende eene rechtszaak, op dringend verlangen der familiebetrekkingen van den beschuldigde, diens naam niet, dan heeft hy zich laten bepraten; noemt hij den naam, dan begaat hij eene onbescheidenheiddebiteert hij eene geestigheid, die iemand op zich zelf kan toepassen, dan is hij scherp, aanmatigend en onbeschaamd. Blijft hij met zijn geschrijf altyd binnen zekere perken van kalmte, dan is hij preekerig en vervelend. Onthult hij moedig verkeerde toe- standen^ dan is hy een blauwboek- jesschrijver; komt hij daardoor zelfs in de gevangenis, dan is hij een stommerik. Waoht hij zich, tenge volge van die onaangename órvüri™ en den ondank der wereld, voor anderen do kastanjes uit het vuur te halen, dan is hij een dagbladklerk, een ellendige loonsohrijver, die in het hoogere geen belang stelt. Aan het hoofd van elke oourant en in elk redactie-bureau moest als zinspreuk te lezen staan „Mensch ercrer yZ niet 1,dat is voor don jour^ nalist: „schrijf wat ge denkt en Iaat de menschen praten F Burgerlijke Steno. Bevallen; 10 Nov J. Houtkamp v. Hoof z. G. J. Lasschuit—v. d. PutteD d. 11. E. F. G. Klessorde BJaauw z. J. S. Nieuwonhof—Favre z. E. Harrens—Rosenhart z. M. PlantjeWellema z C. M. v. Steen Taverne d. 12. A. v. Zwielen— v. Eibergen z. en d. Overleden:9Nov. Th. Hessling 48 j Noorder Sohoolsteeg. 10. H. C. Traksel 9 m. d. ged. Raamgr. 11. C. Vet 76 j. Gr. Heiligland. 12 S. B. Pel 19 m. d L. Vlamingstraat. FAtoiLlSBSRlCH f fe.V. Getrouwd: 7 Nov. R. M. van Gellekum en G. M. v. Balen, Asperen. Bevallen: 9 Nov. J. J. O. de Rasydt- Bicker d., Amst. 10. G. Mur Van Zij verden d., Baarn. F. Va leria Barendz d Amst. J. Borman— 1 Slager d., Amst. A. F. E. Bach Bach d.. Amst. Overleden: 7 Nov. W. M. Vis ser— BIsauw <1 j., Amst. S. H. J. Harms, Amst P. Ze8 jm. 15 j„ Hoog woud J. W. van Glinstra 76 Am sterdam. L. Duizend )d. Amst. S. J. Bakker 67 j.. Amst. 9. P. M. Spille 37 j.. Leiden. P. Kat 35 jHaringkar spel. W. Voorhorst 29 j., Welsum. M. J. Huber—Andrea* 39 j Gronin gen. sus^rtateSriiSisjaa in I. Bekw. boekk. handelskant. Java sal. f300 p. rn. vaa pr. ref. voorz. 2 Geroutia. electr i-technicien voor op te richten centr. stat. pl. lande. 3. Colp. voor vakbi. goed bespr. in bouwv. bek. f300 sal. met prov. 4. R K. brood- en koekbakk.kn. terstond. 5. Meesterkn. sigarenfabr, terstond. 6. Leer. in wisk. op gymnasium jaarwedde f2300. Secondant intern op instit. Z.-Holl. een of meer taaiakten aanbev. aal. naar bekw.h. surv. 1 S Sec. int. P. G. met acte fransch op kostsch. jong. sal. f500 en geh. verpl. surv. Febr. 9. Besch. jOngm. nette hand schrijv. goed kunn. reken, ea eenv. duitsche correspond, te voer. sal. aanv. f250 a f300 op kant. engros maatschappij. 10. Jongste bed. op exped.kant. goede hand schrijv. II. Gerout. reiz. bek. met vak en cliënt, in zaak ijzerwaren, gas- en waterl.art. 12. Bekw. yv. agent in alle hoofdpl. door fabr. van chem. praep. van pr. ref. voorz. StoDmvasTtïirlcMsE. Het stoomschip Prins Willem III van Amst. naar Suriname, pass. 8 Nov. 9 u. 30 m nam. Dover. Het stoomschip A'djoenovan Rot terdam naar Java, arriv. 10 Nov. te Southampton. Het stoomschip Salakvan Java naar Rotterdam, arriveerde 11 Nov. te Suez. Het stoomschip Oengaranvan Java passeerde 11 Nov. Wight en wordt den 12en des voormiddags te Rot terdam verwacht. Het stoomschip Prins Hendrik arriveerde 10 Nov. van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Spaarndamvan de N.A.S.M., vertrok 9 Nov. van New- York naar Rotterdam. Het stoomschip Veenda/n, van de N.AS.M, arriveerde 10 Nov. van Rot terdam te Newyork. Het stoomschip Zaandam, van de N.A.S.M., van Amst. naar Newyork, met 90 passagiers 3de klasse vertr. 10 Nov. van IImuiden. ViA^K TMEUWS Amsterdam, 12 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friescne Franeker Jammen f0,— a 0,—, dito Hambur gers f0,a 0,—dito Zaaiers 1,20 a 1.2-5, Zeeuwsche Spuische Jammen f 1,80 a 2,25, dito Fiakkeesche 1,65 a 2,Geldersche Kra'en f0,a 0,—Katwijker Zand fO,a 0, Noordwijker Zand f0,a0,Hille- goimner Zand f0,a 0,Andijker Muisjes f0,— a 0—, Kleimuisjes f 0,a 0,alles per Hl. Petro'.eumbericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amst., 9 Nov.: De amerik. Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht, vol- j gens Reuters telegr.: Nevr-York 7,10, 7,10,0,—, 7,25, 7,25,7,50 ct. p.gall. Philadelphia 7,05, 7.05, 0,7,20, 7,20 7,45, ct. per gall, ltuwe olie 127^, 127, 13914, 142, 146 c. v. Alkmaar, 9 N-iv. Ter veemarkt aan gevoerd: 0 vette kalveren, 16 nuchtere dito, 7 schapen, lammeren,vette varkens, 57 magere dito, 295 biggen, 8 bokken en geiten, 0 kleine bokjes, 0 koeien, 0 ossen, paarden, 0 veu lens en 0 ezels. Prijzen: vette kalveren fa nuchtere dito f8 a 20, schapen f 8 a 16, lammeren f 0,a 0,magere 7arkens f 10 a 14, biggen f3.a 6, ezel f a bokken en geiten f 3, a 8,kl. bokjes 10,a0,—, koeien f a - ossen 0. paarden f a veulens a allen per stuk. vette varkens a ct. per Kg. 3 i> 0 o Staatsloterij Dinsdag L2 Nov. 1835> le klasse 2e lijst. No, 7290 f2000. No. 7590 ep 14659 ieder f1500. No. 7416,18-104 en 14865 ieder f 1000. No. 429 M00. No. 1110 en 18357 ieder f200. No. 745, 1189, 1239, 2985, 7860, 11817 en 17-170 ieder non. Pry zen van f 20. 9 3074 6322 952612375 15427 18169 11 3116 6342 9539 1238915549 18496 44 3182 6362 9575 124061556918501 79 3246 6879 95S(126031557» 18575 97 8316 6431 96231261415588 18604 105 3822 6511 9618 1263835628 18646 822 3865 6533 9663 126681565218650 326 3418 6542 9707126891568518721 38< 3126 6571 982912702157< )7 1S73G 885 3549 6584 9839127271572518766 857 3589 6599 985912757 1578118884 185 3605 6707 9900 1278<15766 1 xsjil 518 3636 6711 992312820157s7 189Ö2 600 3691 6756 99801286015882 18903 618 87-10 6812 9985 12879 15857 19020 622 8816 682610041 12887 15X1019038 657 8S59 6929100621298215818 1 fu is7 6x53892 701910068129991595519114 692 3903 70591008115O101597219134 719 8905 70951010515107160101916-5 9< ix 3985 713110177 1811610043 19220 935 4051 7112 1' '1X91316716070 19329 950 4257 719510252151 x:; 1608619359 977 4283 7208103:38132151610219374 999 4289 730510364133871611019382 1079 1404 7319103921337s 16176 1943-1 1103 441171071OI081318616198 1910"» 1114 14.2 <46210179 154 1816204 19197 1178 4515 748310552 15154 162-12 1940S 1278 4571 75-2710600151701688-519506 139" 45X7 7529107:151517s 16595 19511 1455 4597 75521' 1793136051639619546 1504 4609 759110819156411647319574 1561 4738 76801US51 13617 16511 19591 1580 4952 76 42 10935 157' )016620190^2 15x8 5002 771710978 13707 1601919037 1769 5 11 j 77191102015735166731977-8 1789 -50X6 777311040137511669919899 1844 5108 79' '4 111 )45 1 3759 16785 1 992-5 19' 16 525' 7965 11057 187641692119931 1923 5261 8074 11151 1891916910 199X2 1924 5305 8179112091409216954 20011 1996 5389 S2121133214119169<H 2026-5 2' >23 1' >4 S2S»1155014131 17039 2i >279 2033 5409 S2821137.". 14138 17050 20301 20-52 5180 828811-425 14MS 17181 20351 207S 5452 834211507 141921726S 20 410 2099 5534 8420115341422217:404 20482 2139 5538 8524116361424817509 20542 2259 5590 853211688 1426 17330 20544 22X2 5026 80191175511302 17302 20635 2398 5611 87X911822 14497 173x6 2' >654 2477 -56-49 8805118231452617438 20663 2-189 5686 881511X88 1461017445 20721 2499 5755 8817 11 s.8x 146461750S 20823 260-5 5740 XX15 11X51 1164717525 20837 2637 5306 8SX1 11897 14664176612080-5 2638 -5X258920119241409517699 20867 2648 5804 X928119041-1772177» >8 20893 2001 5895 905612001 1477-51777120910 2727 -591 >5 90621200-11477617815 20921 2779 5987 906412065 14x2417964 20977 2794 6050 9096120761492118041 20973 2806 60969131 121261-197018052 20998 2869622092451217011971 18059 2876 6223 9249122191499318133 288-5 6257 9313123181-503S1S227 2909 62769366123321509418229 2918 0287 9422123511514918200 303-5 0293 943112360152961x285

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 3