Tweede Editie, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 13e Jaargang Maandag 23 December 1895 No. 3828 HAARLEM S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden. „1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 „de omstreken en franco per post0.371 'o ^ZDVimiR/TIEISrTILIElNr: an 1 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiên worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Bit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. BureauxKleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie érale de Publicitc Elrang'ere G. L. DAUBE Co. JOIIX F. JOXES, Su.cc., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartrt Agenten voor dit Blad in den omtrek zijn: Bloemendaal Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Santpoort; HeemstedeJ. LEUVEN, bij de Tol; HaarlemmermeerC. DOEKES; Spaarndam, C. HARTENDORP; ZandvoortJ. ZWEMMER; Vehen, L. VENUS; IJmuiden, J. J. TJADEN; BeverwijkH. JUNGERIE, Kor.insretruat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentiên aan. Dit rmmrner bestaat uit twee bladen, EERSTE BLAD. Politiek Overzicht. Allerlei beschouwingen worden in ie engel scbe en amerikaansche jers gehouden op de mogelijkheid au eene openlijke botsing tusscken le beide volkeren. Wanneer men den piintessens van de strekkingen dier ittikelen in het kort samenvat, dan 5 die, dat een oorlog niet verwacht rordt en er wel kans bestaat op iene vredelievende en voor beide par ijen eervolle oplossing. Dat niettemin ie Vereenigde Staten zich op alles foorbereiden, blijkt wel uit de be prekingen in den Senaat over het oestaan van kredieten voor verster king der vloot. Zooals gemeld is heeft le Senaat reeds een belangrijk krediet oeges'.aan. Door Hale is in dan Senaat het voor- itel gedaan om zes oorlogsschepen >oor de kustverdediging te bauwen penevens 25 torperlc-booten, wat tot sen uitgaaf van bijna 30 millioen loliars zou leiden. Het vertrek van bet Noord-Atlan- ieche eskader naar West-Indië, op Saterdag bepaald, is uitgesteld en men gelooft dat het denkbeeld om dat taaldeel in de Caraïscbe wateren te aten kruisen, opgegeven is. Olney, staatssecretaris voor buiten- andsche zaken, had Viijdag een mderhoud met de senatoren Morgan, Loge en Mills, met het hoofd van bet marine-departement en de gezan ten van Venezuela, Mexio en Brazilië. Uit de bladen kan men natuurlijk tal van opinies vernemen, door gezag hebbende personen in de Vereenigde Staten uitgesproken. Em van de merkwaardigste is die van de vice- Rdmiraal Belknap. Deze vlootvoogd betreurt het dat de Vereenigde Staten oiet meer oorlogsschepen bezitten en ivat meer kustbatterijen. Maar tegelijk verzokert by: li geloof dat als Eage- and den oorlog verklaart aan een nogendheid als de VereenLde Staten, lit gelijk zou staan met den onder rug van het Britsche rijk. Frackrijk in Rusland zijn er ook nog Te Caracas is een meeting gehou- len waarin de Boodschap van Cleve- and goedgekeurd werd. Erheerscnte ;roote geestdrift, maar geen bizondere rerbittering tegen Engeland, zegt het tericht. Vrijdag is ia den senaat de bood- chap over de financieele cfuaestie ran Cleveland voorgelezen, waarin hij tandricgt op het voeren eener goede Bnancietle politiek. Met algeineene stemmen hechtte Ie Ssnaat zijn goedkeuring aan het ioor de Kamer aangenomen ontwerp >etreflende de benoeming eener cjm- nissie tot regeling van het Yenezo- aansche grensgeschil. De turksche minister van oorlog iètfc een telegram ontvangen, door len divisie-generaal Mustapha Remzi Pacha den oden Dec. uit Armenië ;ezondec. Dit .elegram luidt aldus: „Eenige notabelen, uit Marash naar Jeitoun gezonden, ten einde de weer spannige Armeniërs tot kalmte aan e eporeD, zijn mij heden komen n e- iedeelen, dat de opstandelingen voor- temens zyu tot het uiterste weerstand e bieden. Zondag j I. hebben zij alle loldaten, die in Zeitoun gevangen verden gehouden vermoord, metuit- londering van den kolonel, zijn ad- udant en den ondergouverneur. „Kolonel Ali Bey, na de insurgen- en uit het dorp Mukhal verdreven e hebben, heelt met zijne troepen •ene stelling ingenomen tegenover 'eitoun. Morgen zal deze plaats geheel nusingeld zijn. De rebellen bedreven ■llerlei buitensporigheden, staken dor- ien in brand, verminkten Muzelman ten en vermoordden vrouwen en linderen." i Dit telegram is door de Porte aan il haar gezanten in andere landen ^erzonden en wordt ook door den inrkschen gezant in den Haag open- •aar gemaakt. STADSNIEUWS eerste en tweede pagina. Haarlem21 December. Museum van Kiinstuij verheid. Op het Museum van Kunstnijver heid alhier zullen aanst. Zondag de teeken- en schilderstudiëD, ver vaardigd door de leerliugen der aan h>t Museum verbonden school voor Kunstnijverheid, tentoongesteld zijn. Onder de ornamentale compositiën bevinden zich ontwerpen voor tapij ten, stoffen en ijzerwerk terwijl bet decoratieve schilderwerk vertegen woordigd is met stillevens en „natures mertes," copiëa naar verschillende -tij Ir; entingen en eo npositiën. Des Zondags is de toegang vrij. Door den heer J. C. van der Grijp uit 's Gravenhagc zullen Donderdag avond (2-len Kerstdag) voordrachten gehouden worden in „de Kroon". Spreker beweegt zich bij zijne voor drachten zoowel op dramatisch ais humoristisch terrein. Wanneer wij afgaat op eenige re* censiën betreffende de wijze van voor dragen des heeren van der Grijp, dan kunnen wij onzen ingezetenen met vertrouwen aanbevelen hem te gaan hooren, te meer daar de netto op brengst komt ten voordeele van de Vereeniging voor gepens. onderoffi cieren en minderen vior de wet van 1877 en hunne weduwen. De heer van der Grijp is bekroond voor e-nst en luim op verschillende wedstrijden. Christelijke werkverschaffing. Hst doel der chris'.elijke werkver schaffing is, zooals bekend ie, waar- delooze goederen of voorwerpen als oude huis of tuinmeubelen, kleederen, schoei el, hout, pakkisten, touw, blik ken bussen, fiesschsn, enz. enz., door werkloozen tot bruikbare voorwerpen te doen vervaardigen en te gelde te maken. Alles is haar welkom. Zij verzoekt dan ook, dat men zijn zolder of gorderobe eens naziet, om de beschikbare voorwsrpen in ont vangst te komen nemen. Mocht, men eenige waardeloose goe deren en/, in vo u-raad hebben en voor dit doel willen afstaan, zoo is een boodschap, te bezorgen aan het terrein „de Phoen-'x" voldoende. Kaarten zijn afgegeven aan: 28 losse werklieden, 5 metselaars, 2 schilders, 2 timmerlieden, 2 smeden, 6 grondwerkers, 4 opperlieden, ',1 expeditiewerker, 2 steen- en kalkwer- kerp, 1 bloemistknecht, 1 rnozsik- werker, 1 fabriek s arbeider. Door de Commissie van onderzoek zijn onderzocht met gunstige getuigen: 5 losse werklieden, 2 timmerlieden. 2 schilders, 2 opperlieden, 2 grond werkers, 1 bloemistknecht. L.dien nu Fabrikanten cf Particu lieren gebruik willen maken, van deze personen voor een of meer dagen per week, gelieve men zich te vervoe gen bij den opzicher aan de werk plaats, op de Phoenix. Op Dinsdag 10 December werd in 't lokaal Zijlstraat 14rood alhier, eene vergadering gehouden van jongelui, tuin- en bloemistknechts. Met 82 leden werd toen eene ver- e8nïging opgericht onder den naam van: Tuinbouwvereeniging „Ssmper- virens". Deze vereeniging stelt zich ten doel het verspreiden van meer dere kennis omtrent de verschillende onderdeelen van het Tuinbouwvak onder hare leden. Zij wenscht dit doei te bereiken a. Door het houden van voordrachten en lezingen, b. Door het uitschrijven van onderlinge tentoonstellingen en prijsvragen, c. Door het houden van excursies, d. Door 't stichten van eene onderlinge bibliotheek en een herba rium. e. Door het houden van ver lotingen. Tot voorloopig bestuur werden ge kozen de heeren J. W. Meyer (pres.), G. v. Eijken, (vice-pres.), Th. J. Duin (le secr.), J. Ruygrok (2o secr.), W. A.IJzerdraat (penningm.), A. v. Dort (biblioth.) en J. A. Velthuyzen (comm.) In het café „St. Jan" alhier is he den begonnen een billart-concoure. Het concours eindigt, als er 1000 partijen zullen gespeeld zijn. Als prij zen zijn uitgeloofd1 gouden heeren remontoir, 1 gouden dames remontoir, 1 zilveren heeren remontoir, 1 gouden heeren horlogeketting, 1 zilveren hee ren h rlogeketting (Zeeuwsnh). 1 paar diamanten oorknoppen, 2 diamanten ringen. Bovendien wordt aan hem, die de meeste punten heeft behaald, onge acht, of hij vroeger al dan niet prijzen gewonnen heefï, de zilveren kampi oensmedaille van Noord-H jlland toe- „Crescendo" gaf Vrydag j.l. in de concertzaal der sociëteit Vereeniging haar eerste con cert in dit seizoen. Uitgevoerd wer den de twee nummers waarmede de Liederlefel op het concours te Zwolle werd bekroond: „Super flumina Ba bylonis" van Hiller en „Psalm VIII" van Hol, benevens het bekende „Les esprits de Ia Nuii'" van Riga, „Wie genlied" vau Brahras en „Post nubila Lux" van den directeur, den heer N. H. Andriesen. De uitvoering gaf over het alge meen blijken van ernstige studie, vooral ia Psalm VIII en „les Esprits" waren zeer sohoone momenten. Dat sommige gedeelten minder aangenaam klonken komt op rekening van een paar tenoren d e hier en daar wat te sterk en te laag zongen. Als zangeres trad op mej. Anna Biaauw van 's Gravenhage, die in korten tijd in Haarlem een zoo goede bekende geworden ie, dat al wat ik kan melden omtreDt hare gaven, her halingen zullen blijken van hetgeen reeds vroeger van haar gemeld is. Prachtvol is haar geluid, omvang- ryk en kraohtig en even schoon haar innige, muzikale voordracht. De ver schillende nummers zong zij zooals we dat van haar gewend zijn en verwachten, d. i. volmaakt. Vooral „Ioh liebe dioh" van Grieg was heer lijk schoon. Geen wonder dat een herhaald applaus volgde en haar deed besluiten tot een extra nummer (amou reus liedeke van Coster). We kunnen niet beter wenschen dan nog dikwijls mej. Biaauw te hoo ren in onze muzikale stad. Verder verleenden als solisten hunne medewerking, mej. Nelly Veldheer, piano en de heeren Trijtel en Hoek, leden van het ooncertgebouw Orkest te Amsterdam, resp. viool en violon cel. Deze brachten in het eerste deel ten gehoore Trio op. 42 F gr.t. van Niels W. Gade en in het tweede deel voor viool en piano begeleiding een Romance van Beethoven en „Perpe tuum mobile" van F. Ries, een en ander op zeer loffelijke wijze. Vooral de vioolsolist mocht ;ich in bizonder succes verheugen, zoodat hij zich ge noopt zag zijn laatste nummer te herhalen. Wanneer ik nog even terugkom op het Trio, bovenvermeld, dan is het om een welverdienden lof te bren gen aan mej. Nelly Veldheer die mij van de drie het best voldeed. En niet alleen haar samenspel maar ook haar wyze van begeleiden der zang en vioolnummers verdient dien lof. Beide solisten zijn haar om haar waarlijk artistiek spel een deel van hun eucoes verschuldigd, waarvoor zij haar hunnen dank niet zullen hebben onthouden. Ik geloof dat Crescendo en haar directeur tevreden kunnen zijn met deze uitvoering. Mocht alles dan niet naar wensch gegaan zijn naar waarheid streven is schooner dan de waarheid bezitten, zegt een zeker wijsgeer, en Crescendo heeft toch ook gezongen Post Dubila Lux? SaiKSBSSELIHB tussohen Haarlem en Heemstede. Docr de commissie van redactie, de heeren Joh. Enschedé, J. H. Kre- lage en J. C. Gonnet is aan deleden der greaeregelingscommiesie uit de burgerij het navolgende rapport ge zonden, dat zij voorrt ellen aldus aan Gel. Staten van Noord-Holland te zenden „Met gevoelens van groote belang stelling en oprechte waardeering heeft de Commissie uit de ingezetenen der gemeente Haarlem kennis genomen van een door Uw College samenge steld ontwerp van wet tot herziening der grenslijn tusechen de gemeenten Haarlem en Heemstede. „Met groote belangstelling vooral, omdat de Commissie, zich vereenigen- de met het Gemeentebestuur van Haarlem in het oordeel, dat de met de tegenwoordige grensscheiding samenhangende toestan 1 in den Haar lemmerhout, in velerlei opzicht te wenschen overlaat, vertrouwend hoop te in Uw voorstel de bekroning te zullen vinden van de selert vele jaren van Haarlem's zijde vergeefs aange wende doch volgehouden pogingen, om door het uitlokken eener grens- verandering een meer gezonden en meer bevredigenden toestand in het leven te roepen: en daarnevens met oprechte waardeering voor het uit Uw voorstel sprekend ernstig streven om de gewraakte misstanden te verhelpen. ,De Commissie heeft gemeend hare gevoelens van belangstelling en waar deering n:et beter te kunnen uiten, dan door een nauwgezet en veelzijdig j oude;ziek ia te stellen naar de ge volgen, welke eerie grensyerandering, zo ais door üw Collega werd gepro jecteerd, in verband met de tijds- omstandigheden en de toekomstige ontwikkeling onzer gemeente, vermoe delijk zal medebrengen; en de als resultaten van haar onderzoek ver wachte voorde len en gevraesde na deden tegenover elkander te plaatsen en angstvallig te wikken en te wegen. „Gaarne erkent de Commissie, dat i U w voorstel inderdaad tegemoet komt aan Haarlem's rechtmatige grief, dat [de Haarlemmerhout, welke door na tuurlijke, historische ea privaatrech telijke banden nauw verbonden is met en als „Haarlem's park" eigen aardig behoort bij onzs gemeente, niettemin aan hare publiekrechtelijke machts- en gezagsoefening onttrok ken is. „Ojk ziet zij niet voorbij, dat, zoo Uw voorstel tot wet mocht worden verheven, aan de thans alleszins ge gronde klacht, dat de eene nabuur dit eigen beurs voorzien moet in de verwaarloosde veiligheid op het terrein i van den ander, de bodem ontzinken 1 zal. „Ea zij betwijfelt nier, dat de ge meente Haarlem beter in sta t en meer bereid zal zijn om door vol doend politietoezicht en genoegzame verlichting de veiligheid en moraliteit in den Hout te beschermen, dan de gemeente Heemstede thans willens of machtens is te doen. „Eindelijk is het haar voorgeko men, dat financieel nadeel voor onze gemeente van Uw vo -ratel niet althans niet rechtstreeks en in de naaste toekomt te duchten is, zoo ten minste niet de vermeerdering van gemeentelijke inkomsten welke de voorgestelde annexatie ten gevolge zou hebben, wegens verhuizing van nieuwe ingezetenen naar elders, splitsing van perceelen of wijziging in de wetgeving op het stuk van behstingen, belang rijk beneden de dienaangaande ge koesterde verwachtingen zal blijven. „Doch daartegenover staat, dat de Commissie zich niet heeft kunnen ontveinzen de ernstige en overwegende nadeelen voor onze gemeente, welke naar zij op goeden grond meent te moeten vreezen, met het tot stand komen der voorgenomen grenswijzi ging onvermijdelijk gepaard zulien gaan. „Die nadeelen hangen goeddeels samen met de eigenaardige gedaante en de belendingen, welke het zuidelijk deel onzer gemeente door de in artikel 1 van Uw voorstel getrokken grens lijn zal verkrijgen. „Immers, wordt Uw voorstel wet. dan zal «e Haarlemmerhout aan niet minder dan drie zijden worden inge sloten door het grondgebied van Heemstede. „Al zou dit op zich zelf niet van overwegend belang zijn, thans is het dit wel, omdat de omsluitende terrei nen bij uitstek geschikt zijn om be bouwd te worden. Reeds is voor het terrein gele en aan de oostzijde van den Hout de aanleg van een villapark geprojecteerd, en, wat meer zegt, met de bebouwing van dat terrein is reeds, zij het op bescheiden schaal, een aanvang gemaakt. „Ook kan met voldoende zekerheid worden voorspeld, dat het zoogenaam de Leidsche kwartier in verband met den bouw der kathedraal eerlang breed zal uitdijen, en dat deze uit- breidiag de bebouwing der terreinen aan de westzijde van den Hout in sterke mate zal bevorderen. „Er zyn dan ook reeds op dit oogen- blik, naar de Commissie vernomen heeft, met de eigenaren der aan die zijde gelegen gronden onderhandelin gen aangeknoopt en gevoerd str.k- kende om za voor bouwterrein door hen te]doen verkoopen. Ook het uit gestrekte weiland, dat den Hout aan de zuidzijde begrenst, is als aange wezen voor bouwterrein. Wordt nu de Haarlemmerhout overeenkomstig Uw voorstel gebracht onder het ge meentelijk gezag van Haarlem, en worden w ;t men vertrouwen moet de voordeelen bereikt, welke als doel der anexatie zijn vooropgesteld, zooals: voortreffelijke bedaking, ge waarborgde veiligheid, afdoende ver lichting, wel onderhonden wandel - en rijwegen, dan zal dit alles ongetwijfeld het wonen aan den zoom vau „Haar lem's park" veel aantrekkelijker ma ken ea den lust om daar te bouwen niet weinig aanwakkeren. „Weldra zal zich een benauwende gordel van forensen-kwartieren slin geren om de boorden van den Haar lemmerhout „Het mag waarlijk overbodig het ten de moreele en materieele nadeelen daarvan in den breede uiteen te zetten. „Hoe verdraagt zich met zulk een toestand het beginsel, dat wie de lusten geniet, ook de lasten behoort te dragen „S:aat het niet te vreezen bij de tegenwoordig allerwegen zich open barende nei.ing van de gegoede ste delingen, om- zich door u:twoning aan de drukkende belastingen te ont trekken, dat vele gezeten burgers van Haarlem, wier bijdragen de gemeen tekas niet missen kan, eene even vei lige als bekoorlijke wijkplaats zullen opzoeken en ook vinden in de nieuwe kwartieren Daar immers zul len zij wonen dicht genoeg bij de gemeente om niet minder dan de betalende ingezetenen van hare voor deelen te genieten, doch juist ver ge noeg van ha-;r verwijderd om te vallen buiten het bereik der armen van den gemeentelijken fiscus. Zoo deze vrees niet ijdel blijkt, zullen do nieuwe wijken zich voeden met de beste levenssappen van Haarlem. „Met bet bevolkt worden van de omliggende terreinen zal noodwendig gepaard gaan meer verkeer en meer vertier in den Hout, en in verband daarmede stijgende behoefte aan po- litie-toezicnt, en verlichting, en meer onderhuudsko ten, alles te betalen uit Haarlem's beurs ten geri .'ve vam Heemstede's ingezetenen. „Ea waar de omringende stads kwartieren uitmonden op het grond gebied van Haarlem, mag het betwij feld worden of onze gemeente op den duur zal kunnen weerstaan aan den drang, welke op haar zal worden uit geoefend, tot het harden van nieuwe wegen en het aanleggen van rioleeringen, en of zij, bezwijkende voor dien drang, voor ce kosten geheel zal worden schadeloos gesteld. „Mogen dan ook al gelijk boven werd vermeld financieele nadeelen niet rechtstreeks en in de naaste toe komst van de voorgenomen annex '.tie worde a gevreesd, of op den duur de aanwassende uitgaven en indirecte vermindering van baten steeds door de meer gefisceerdc en eer tot daling neigende inkomsten zullen worden gedekt, is, naar het der Commissie voorkomt, aan gegronden twijfel on derhevig. (Slot voJgt.) Da brag over de Ringvaart. Aan Hare Majesteit de Koniogic- Regentes is heden verzonden het vol gende verzoekschrift Geeft eerbiedig te kennen, de On- dergeteekende A. Elink Sterk, iDge- nieur van den Haarlemmermeer, wo nende te Haarlem, dat door Haarlem's Gemeenteraad in zijn zitting van den Hen dezer onder No. 10 is genomen het Besluit om de aan de gtmeente Haarlem toe- behoorende, doch in de gemeente Haarlemmermeer liggende brug over de Ri.gvaart van den Haarlemmer meerpolder nabij de Fuikvaart, welke brug deel uitmaakt van den open ba ren weg die de gemeenten Haarlem en Haarlemmermeer verbindt, te doen afbreken en met lo Januari e.k. de passage over de Ringvaart al daar te doen ophouden, dat dit Besluit is in strijd met het Reglement op de Wegen in Noord- Holland, goedgekeurd bij Koninkl. besluiten van 3 November 1893 No. 16 en 10 December 1894 No. 9, aan gezien dit Reglement zegt: in Art. 1. „Onder wegen worden bij dit Re- „glement verstaan alle voor het al gemeen verkeer openstaande wegen „en voetpa len, met hunne bermen „of zijkanten, en met de voor het „veilig verkeer over die wegen en „voetpaden vereitchte kunstwerken „als: dammen (met of zonder duikers „of pompen), bruggen" en/. en verder i Art. 24j „Het is verbodenle een weg af „te^ sluiten of op andere wijze het „vrije verkeer er over te belemmeren dal het voornoemde Beslui: van Haarlem's Gemeenteraad derhalve strijdt met de wet dat dit Besluit evenzeer strijdt met hel algemeen belang, aangezien een sedert 1861 bestaande openbare ver keersweg, die tsvee verschillende Ge meenten verbindt, en waarover thans jaarlijks ongeveer veertigduizend rij- of voertuigen gaan, daardoor afgesne den zoude worden dat onder dit algemeen belang ook begrepen is het persoonlijke belang des ondergcteekenden bij het het al- of niet bi-siaan van uez-n kortsten, meest directen verbindingsweg van Haarlem met Haarlemmermeer; dat krachtens Art. 153 der Gemeen tewet een n et de wet of het algemeen belang strijdig Gemeenteraad's be&luit door Uwe Majesteit kan worden ver nietigd dat in een zelfde geval een derge lijk besluit van den gemeeuteraad van Deventer is vernietigd bij Koninkl. besluit van 20 Juni 1857 (.Staatsblad no 88), welk K-minkl. besluit (bij verandering der namen alleen (vol komen toepasselijk is op het onder havige geval Weshalve de ondergeteekende Uwe Majesteit eerbiedig verzoekt, eveneens te wil'en vernietigen het bovenge noemde Besluit van den Gemeente raad van Haarlem. Uwer Majeateits gehoorzame onderdaan, A. ELINK STERK. Haarlem, 19 December 1895. (Meetb.) Weder zijn dorr de politie vijf jon gens van 10 tot 16 jaren aangehouden ter zake het plegen van verschillende diefstall n o.a van twee zijden dassen, een kaart met sigarenpijpjes, een kistje sigaren, een pet en 3 paren kousen. Vergadering van dsn gemeen teraad van Velsen, van Vrijdag 27 Dec. des voor mi d~ daga te 101/, uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven P. Rog geband. 3. Benoeming onderwijzer te Vel sen. Voordracht1. A. S. Degens, 2. H. Belt, 3. W. Zegel. 4. Adres mej. M. M. van Brussel, verloskundige, om een toelage. 5. Id. L van H3ge om gebruik van gemeentegrond. 6. Id. M. Luboké om een stroom- beek te mogen verleggen. 7. Verordening op de heffing en invordering van staangeld op de kermis. 8. Rapport in zake meerdere ver warming der scholen te Velsen en te Santpoort. 9. Vernieuwing der brandspuit te Velsen. 10. Verhuring tuintjes Meershoef. 11. Gratificatiën aan de rijkspolitie. 12. Onvoorziene uitgaven. 13. Aangehouden reclames hoofd, omslag, primitief kohier 1895. 14 Suppletoir kohier van den hoofd, omslag 1S95. 15. Benoemingen c. van twee armmeesters by hot R.K. armbestuur wegens periodieke aftreding van L. Uytendaal en over lijden van P. Gerrits. Voordrachtena. L. Gerrits, G. Rutteb. L. Uytendaal. Jacs. Schuit. b. van een armmeester by het schaalarmbestuur. VoordrachtJ. G. ten Broeke, J. Oosterhof. c. uit de leden van den gemeente raad le. van de voorzitters en hunne plaatsvervangers der atembureaux te Velsen, IJmuiden en Santpoort, 2e. van de leden en hunne plaatsvervan gers der atembureaux te Velsen, IJmuiden en Santpoort. d. uit de kiezersvan 15 personen uit wie door Burg. en Weth. leden kunnen worden aangewezen voor de stembureaux te IJmuiden en Sant poort by verkiezingen voor de T weede Kamer der Staten Qeneraal.

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 1