Tweede Editie KWIKZILVER. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. 13e Jaargang Zaterdag 28 December 1885 No. 3831 HAARLEM'S DAGBLAD -A_BOISrisrElDVEE3Sr,3?SI3I?.I>JS: Voor Haarlem per 8 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden„1.30 Franco door het 'geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken.en franco per post0.37i/2 ADVEBTElsrTrËnsr: i 1-5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cis. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Aclvertent ièn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bt: lux. Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publkiié Etrangire L. DAUBE A Co. JC.U1V F. JOEES, Snee., Parijs Slbi$ Faubourg 'Moutmorlre. Agenten voor dit Blad in den omtrek zijn: Bloemendaal Santpoort en SchotenP. v. d. RAADT, Santpoort; Heemstede, J. LEUVEN, bij de Tol; Haarlemmermeer, C. DOEKES; Spaamdam, C. HARTENDORP; Zrvndvoort, J. ZWEMMER; Velsen, L. VENUS; IJmuidenJ. J. TJADEN; Bevervrijk, H. JUNGERIE, Koningstraat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentën aan. Politiek Overzicht. Omtrent de anglo-amer'.kaansche quaestie is op het (.ogenblik al heel weinig nieuws mede te deelen. Wat de besprekingen in de pers hierover niet weinig breedvoerig maakt, is de eigenaardigheid, dat door verschillende persorganen bekende personen over de quaestie schriltelijk of mondeling zija gein ter viewd. De World bijv. heelt honderden telegrafische aanvragen de f geheele wereld ingezonden. In antweord op een vraag van dit blad hebben de prins van Wales en i de hertog van York gezamenlijk een telegram verzonden, waarin zij zeggen te gelooven, dat de tegenwoordige crisis op eeno voor beide staten be vredigende wijze in orde zal komen, en gevolgd zai worden dooreenew rms vriendschap, gelijk zij zoo vele jaren bestaan heelt. Woensdag zinspeelden de mee-te kerslpredUers in Engeland en Noord- Amerika op de Venezv-laaneche crisis en spraken hun vertrouwen uit dat er geen oorlog zou uitbreken. I e heer Gray, een intieme vriend van president Cleveland, verklaarde aan de Worlddat de regeering der Ver. StaUn zich volstrekt ret recht niet wil aanmatigen, om de grèns tusEoheti Venezuela en Britsch-Guyana vast te stellen Haar deel is uitslui tend zich er van te overtuigen, dat Groot-Britaunië het grensgeschil niet als een voorwendeel beech, uwt, ten einde zijn gebied ten koste van Vene zuela uit te breiden. Indien dit niet het geval blijkt zeide de heer Gray heef: Noord- Amerika geen recht, zich met het geschil in e laten. Dan zou zelfs de Monroe-leer niet toepasselijk we zen. Mocht echter uit het onderzoek het tegendeel blijkeD, dan zal de regeering der Ver. Staten moeten uitmaken, of zij eene kleine republiek aan do genade van een machtigen tegenstander mag overlaten. Uit Madrid wordt aan den Stan dard gemeld dat 18,000 jongelingen elk 60 pond sterling afkoopgeld hebben betaald, om vrijstelling te verkrijgen van den krggsdient op Cuba. De Spaansohe schatkist heet: daardoor een buitenkansje van een millioen pond sterling gekregen, msar tal van gezinnen zijn er financieel door verlamd. In de provincie Matanzas zija dezer dagen verschillende gevechten gele verd tusechen de Cubaansche opstan delingen en Spaansche troepen. Het voornaamste gevecht duurde twee uur; de opstandelingen, 4000 man sterk, viel-n herhaaldelijk aan maar werden telkens afgeslagen; de artil- erie richtte een vreeselijke slachting aan in hunne gelederen en zij moesten ten s'otto vluchten met achterlating van een honderdtal dooden en eenige krijgsgevangenen. Hoe ongelijk de strijd was, blijkt wel hieruit, dat de Spanjaarden slechts 3 ctooden en enkele gewonden hadden. Opnieuw zijn eenige suikerplantages, o. a. een toebeboorende aan den oud- minister van justitie Rjlledo, in brand gestoken. In Spanje begint de populariteit van maarschalk C-impos ie tanen. Men wijt het aan hem dat de oorlog geen einde neemt, ea beschuldigt he ui van zorgeloosheid en onbekwaam heid. Verschillende bladen gaan reeds zoo ver, zijn ontslag te vragen. Een telegram uit Havana behelst dat maarschalk Campos er in geslaagd is de opstandelingen onder Gomez op 21 mijlen afstand van Matanzas na een hevig gevecht op de vlucht te jagen. Zevenhonderd rt bellen zijn gesneuveld of gewonddo verliezen der Spanjaarden zijn onbeduidend. De „Italia Militare" bevat een hefti- gen aanval op de regeering over hare to rooskleurige berichten uit Eritrea. Het vakblad verzekert dat Menelik met zijn geneelen hofstoet zich reeds bij het Asjandzji meer bevindt (op korten afstand ten zuidoosten van Araba-Aladzji), en do houding der Abossiniërs bewijst dat zij zeker zijn van de hulp der Derwisjen, die van het noordwesten oprukken. De regee ring sohijnt nu eindelijk den ernst van den toestand in te zien, want men maakt koortsachtigen spoed met het vormen van nieuwe legerafdee- lingen en zendt reeds dadelyk al wat men missen kan naar Afrika. Eerst daags zullen ook de reservisten, van de liohting 1872 opgeroepen worden. Als. tegenwicht voor de versterking van het getal Europeesche wacht schepen heeft de Sultan van Turkije naar de Standard uit Konstantinopel verneemt, de Turksche vloot in den Bosporus laten veisterken mc-t eenige oude karonneerbooten, waarvan de bruikbaarheid in een oorlog echter hoogst twijfelachtig is. D: etid Seitoun (de bekende plaats in het zuiden van Armenië) die door ide Turken werd belegerd, is door de Turksche troepen ingenomen. C. van den Berg, A. F. de Carpentier, P. N. van 't Wout en J. G.Fransen. Tot commissaris is gekozen de heer D. J. W. Bouwmeester. Da raad der gemeente Sloten be sloot op voorstel van Gedeputeerde Staten de verordening op de ijsbaan- aangelegenheden, zoodanig te wijzigen, dat het geven van bijzondere vergun ningen niet uitsluitend behoort aan den Burgemeester, maar aan het col lege van dagelij kscb bestuur. De najaarsveemarkien te Sloten zijn gewijzigü deze zullen thans geh >uden worden op den 4 len Donderdag in October en 14 dagen na dien datum. De suikerfabriek „Holland" te Halfweg heeft Dinsdagavond afge werkt; de campagne duurde neg geen drie maanden. In de Dinsdag gehouden vergade ring van den Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude werd aan den heer A. Vermout op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als seoretaris van het algemeen bur gerlijk armbestuur. Met algemeene stemmen werd Jtot die betrekking benoemd de heer L. J. Vallentgoed, gemeente-ontvanger. Tevens werd besloten, nog een ambtenaar ter secretarie aan te stel len, die daarbij de functie van con cierge aan de secretarie en van buitengewoon veldwachter zal ver vullen. Hedennamiddag te 1 uur zouden te IJmuiden op plechtige wijze door den inspecteur-generaal van het loods wezen de onderscheidingen worden uitgereikt aan de redders der schip breukelingen van den Belgischen vischkotter „Natalie."' STADSNIEUWS eerste en derde pagina. Hiarlem27 December. i Naar wij vernemen is de grensre- j ingscommissie bijeengeroepen toi tene (vergadering op Maandag a. s. ter vaststelling van het rapport aan Gad. Staten, waarvan wij het ontwerp dezer (dagen afdtukten. j Bij den schietwedstrijd, uitgeschre ven door „Voor Vade land en Koning" alhier, werd Woensdag do dagmedaille j behaald door oen heer Schreuder te (Xymegen met 97 punten op ééne baart, vrije baan. Het maximum is 100 punten. Het hoogst behaalde aantal punten was tot nu tos 95. Een bijvoegsel van de Ned. Stct. No 303 bevat de sta'utea der Coö peratieve Bouwvereeniging „Welte vreden" alhier. Hieruit blijkt dat het doel der vereeniging is aan de leden eigen woonhuizen te verschaffen en dat tot leden van het bestuur door de leden voor de eerste maal zijn gekozen de heeren A. P. A. Ottignon, BINNENLAND, Uit do hofwereld. H. M. de Koningin Regentes zal op 2 Januari een Galabal ten hove geven. Dinsdagavond 7 uur gaf de Ko ningin-Regentes een Kerstfeest in de groote balzaal van bet paleis, waartoe genoodigd waren de dames van het huis van Hare Majesteiten, eenige heeren der hofhouding en een twaalf tal kinderen uit de voorname kringen der residentie. Het feest werd bijge woond door de beide Koninginnen en de prinses Elisabeth van Waldeck met hare hofdame. De Koningin Regentes heeft als Kerstgeschenk aan de Koningin doen vervaardigen een schrijftafel mot daarbij behoorenden stoel, waarvoor het ontwerp en de uitvoering is op gedragen aan de firma H. P Mutters en Zoon. De schrijftafel is gemaakt in den stijl Louis XV van palissan derhout, de laden versierd met mar- quetteries van acajou satiné, het blad in het midden geparketteerd en met ingelegden aard. Het geheel is ver sierd met rijkgeciseleerde vergulde ornamenten, speciaal daarvoor ont worpen. Bloembol' ent eelt. In den laatsten tijd worden, van verschillende kanten middelen geop perd ten einde d6 teelt van bloem bollen meer loonend te maken, ook door eenige misbruiken te bestrijden, die door de scherpe concurrentie bij den handel op het buitenland ont staan, en vooral Dadeel toebrengende aan de kleine exporteurs en kweekers. De uitbreiding der teelt, vooral in de laatste tien jaren, is oorzaak dat er groote veranderingen hebben plaats gehad in verschillende ver houdingen, pryzen en wijze van han delen. Die, n3ar veler mcening, be denkelijke uitbreiding is in hoofdzaak toe te schrijven aan de zeer slechte resultaten van andere zaken, in de eerste plaats van den landbouw, die in de veeteelt maar een karig bestaan meer vindt, en van een bollencultuur beter resultaten verwaoht. Vele zoons van thans nog bemiddelde boeren, landerijen bezittende, voor bollencul tuur gesohikt te maken, worden bloe mist, terwijl andere landeigenaren meer weilanden of buitenplaatsen voor bollencultuur trachten te ver huren of te verkoopen. Daardoor ontstaat, niettegenstaande Amerika in toenemende mate meer trekt, meer aanbod, vooral in jaren van ruimen oogst, dan vraag, wat aanleiding geeft tot lage prijzen en, hieruit voort vloeiende, minder goede praktijken in den handel. Dezo bezwaren weg te nemen, of zelfs ie verminderen, is zeer moeilyk, hoewol het aanvaarden van pogingen, als in den aanhef be doeld, allen lof verdient. De eerste stoot tot de bespreking van deze be- langen werd gegeven door een voor stel tot vorming van een bond ter bestrijding van do misbruiken. Er werd echter op gewezen dat reeds twee vereenigingen bestaan. De nei ging echter tot steeds zich uitbrei dende cultuur laat zich niet beteu gelen. De oude leer der economie dat een bestaand middel zyn grens vindt, wanneer het ophoudt voldoende loon af te werpen, was in theorie juist maar de praktijk leert anders. Elke producent meent dat het betrek kelijk weinige door hem aan den grooten voorraad toegevoegd op deze geece uitwerking zal hebben, en vleit zich zelfs met de hoop dat anderen hun producten zullen staken of inkrimpen. En inmiddels groeit het te veel .gedurig aan, totdat de zwakkeren wel gedwongen worden tot eindigen. Eerst dan is de grens bereikt. Een andere natuurlijke grens is ge ilegen in dc eindigheid der beschik bare gronden, die inderdaad bestaat en tot de uitgestrektheid lacgs den I duinrand van Alkmaar tot aan het Weetland beperkt ie. Ook vreemde Janden bieden reen gronden ter con currentie, en dat is voor. de Neder- landsche bloembollenstreek, althans Ivoor de nijverste een waar monopolie, 'grooter bescherming dan eenige an- J dere. j Geen bescherming krui echter be letten dat zich een overgroot getal 'van hare vcordeelen wii meester j maken. En alzoo krimpen de se in tot :ze tot een minimum zijn gedaald. De j sterkslen, steunende op de vruchten 'van vroeger welvaart, overleven den ongunstigen .tijd. Gelukkig is men van dien toestand nog ver verwijderd en kan de afzet in Europa en in de Vereenigde Staten ook no^c fnorm worden uitgebreid. (tlbid.) U t Amsterdam. Tik.tiktik.ze stroomen in de bus de kwartjes, dubbeltjes en centen, door vriendelijke voorbijgan gers er in geworpen, in de bus, die om dekerstgave voor „Kindervoeding" van Amsteis burgers in te zamelen, voor mijn raam hangt. Veel, heel veel moeten de voorbijgangers geven om de rekening aan het einde van het vereenigingsjaar niet met een nadeelig saldo te doen sluiten. Als de barre winterdagen weer voorbij zijn, als de zomerzon weer hare stralen over de aarde zendt, dan staakt „Kinder voeding" weer tijdelijk haar liefde werk, dan ziet men niet meer de dames ijverig bezig in de eetzalen om de hongerige kleinen te voeden, weer en wind trotsoerenó om in de vaak zeer afgelegen schoollokalen aan het einde der buitenwijken haar vrijwil lig aan vaarde taak te volbrengen. „Kin dervoeding bestaat al jaren en is voort durend uiterst nederig werkzaam ge weest; zonder een ochtendboterham gaan hare kleine kostgangers naar school, bleek en vermoeid „ontvangen zij de wijsheid" om na afloop der mor genlessen zich te verkwikken met erwtensoep, gort, boonen, hutspot „zooveel jelui maar wilt." Vroolnk, zoo Vroolyk als goedgevoede kinde ren kunnen zijn. komen zij thuis bij moeder, die, gelukkig door het denk beeld dat here kindeïen geen honger behoeven te lijdeh, zich tevreden stelt met het weinige brood, dat nog over is. Waar „Kindervoeding" geboren werd uit de naastenliefde van den meer gegoeden stand, kan het geen verwondering baren, dat zij door zekere partij soherp gecritiseerd wordt; een paar jaar geleden oordeelde deze het zelfs noodig een tweede „Kin dervoeding" op te richten, die in woord en geschrift de daden van do reeds bestaande vereeniging ste; gispte en als hoofdmotief van hare beweringen aaugaf, dat zij behalve het warme maal, ééns per dag ook nog een ontbijt moest verstrekken, hetgeen met het oog op de beperkte middelen onmogelijk was en buiten dien onnoodig, daar de hongerige kleinen genoeg konden krijgen om er minstens24uur opte kunnen teren.Toen verstrekte de „roode" Kindervoeding den kinderen een ontbijt bestaande uit een glas melk en een geboterd kren tenbroodje. Commentaar oveibodig Kindervoeding de Tweede hield zich niet lang staande, én mocht haar werk staken, tot gMnt leedwezen van de kinderen, die er zich Wltbij bevonden. Lang hebben de kleinen hun korten droom van melk, krentenbroodjes en boter nog nagestaard, maar de eerste en eenige Kindervoeding gaat nog steeds voort met de hongerigen te voeden en hen tenminste voor lioha- melijken ondergang te behoeden. Nog steeds offeren de voorbijgan gers hun penningske op het altaar der liefdadigheid, tik tik tik, ik geloof dat het bedrag van de bij mij geplaatste bus niet onbeteeke- nend zal zyn. Amsterdammers zijn liefdadig, dat valt niet te ontkennen. Want geen, die iets te missen heeft, zal op de kerstdagen niet iets werpen in tenminste .éen der overal geplaatste bussen; de kinderen hebben er pleizier in om in de trams een paar centen in de bus te werpende burgerman geeft wat hij redelijkerwijzegeven magen de meer gegoeden, wat hij geven kan. Wij hebben hier nog een „liefdadig heidsdag" Hemelvaartsdag, waarop het recht van collecteeren uitsluitend is toegestaan aan het genootschap „Liefdadigheid naar Vermogen", dat dan minstens evenveel ophaalt als thaDS „Kindervoeding" want men is er aan gewoon geraakt om ook op dien dag eens of meermalen in den zak te tasten maarer is oen groot onderscheid tusschen het geven voor „Kindervoeding" en voor „Liefdadig heid". Bij de eerste weet gij dal met uw geld afdoende hulp wordt ver leend. een stevig, warm middagmaal aan behoeftige kleinen; bij Liefdadig- heid" is de geboden hulp slechts in weinige gevallen afdoendeón de meeste is die hulp slechts zeer tijdelijk Niet ten onrechte heeft men dit genoot schap vaak vergeleken meteen bodem- loozen put. Ik vraag u, wat heeft een arme aau e?n simpele tien gul den Kan hij daarmede een zaakje begiflMO om zioöüelvén ..17zijn geTm te onderhouden V Immers neen. Met tienduizendeu zou „Liefdadigheid" misschien geholpen zyn. B. A. B. Electrisehe trams in Am sterdam. Op de basis van het „Cahier des Charges" behoudens de noodige wij zigingen, is door den heer T. Sanders bij het gemeentebestuur te Amster dam concessie aangevraagd voor do volgende tramlijnen in de gemeente, voor electrisehe trekkracht met boven- groudsche geleiding le. Eene tramlijn: Haarlemmerplein, Naesaukade, Putgieterctraat Bilder- dijkstraat, Gedempte Overtoom, Leid- soho Bc3oh, Stadhouderskade, Hob- bemastraat, Jan Luijkenstraat. Hout- I horststraat, Jacob van Campenstraat, Ferdinand Bolstraat, 1ste Jan Steen- j straat, Sarphatipark. Ceintuurbaan, I Amsteldijk, Weesperzijde, Blasiusstr., j Swaromerdainstraat, Noord-Zyde Sta- j tion, Staatsspoor, lste Parkstraat, Wijtenbachstraai, Dapperstraat, Man- ritekade. 2o Een tramlgnNassaubade, Raad huisstraat, N.Z. Voorburgwal, Cen traal Stationsplein 3o. Een tramlijn Houthorststrfat, Ruysdaelkade, Museum, Stadhouders kade, Spiegelstraat, Heorengracht, Thorbeckeplein en Ilembrandtplein 4o. Eene tramlijn Mauritskade, Hoogte-Kadijk, Prins Henddrikkade, Centraal-Stationsplein 5o. Een tramlijn Centraal-Stations plein, De Ruyterkade.Westerdoksdijk, Barendsstraat, Planoiusstraat, Haar lemmerplein, Spaarndamraerstraat, 1 Spaarndammerdijk, Afsluitdijk, Hem- Roman beiverkt naar het fransch van PAUL SAUNIÈRE. 1*7 253. De barones boog en deelde den regent mede, wat zij oor haren protégée kwam vragen, waarop Philips van )rleans haar verwees naar zijn eerste-minister, den raaf d'AveyroD, haar verzekerende dat deze haar ensch zeker zou inwilligen. Mevrouw de Coissy begaf zich dadelijk tot den graaf Aveyron. Deze richtte tot Valentine dezelfde compli- enleu, ja weidde nog meer dan zijn (meester over hare uit. verbond hij zich om mevrouw de Coissy zij vroeg, toe te Btaan maar ook beloofde x' de resultaten te zullen komen brengen. I kwam hij drie dagen later de barones een t n, en deelde haar mede, dat haar protégé de gevraagde bevordering had verkregen. Daarop ziende dat zij alleen waF, verzocht hij de barones hare dochters aau hem te willen vcorstelleD. Mevrouw de Cois:-y kon zich redelijkerwijs niet aan dat verzoek onttrekken. Een weinig tegen haar zin liet zij Valentine en Renée komen. De graaf verwaardigde ternauwernood de jonaste met een blik, maar maakte de oudste zoovele complimenten over hare schoonheid, dat het arme kind niet me6r wist hoe zij zich moest houden. Den volgenden dag kwam de Graaf opnieuw, daarna weer en nogmaals en maakte Valentine zoo in 't oog loopend het hof, dat de barones, die de reputatie en het karakter van dezen man volkomen kende en ernstig bevreesd was, dat hij een huwelijksaanzoek doen zou, zich ongerust maakte en mij mededeelde, dat zij wan neer dat zoo voortging, genoodzaakt zou wezen Parijs te verlaten. „Ja," gaf Jean toe, „dat zou het verstandigst zijn wanneer er een werkelijk gevaar bestond, maar ik zie dat gevaar niet. Wat vreest zij dan en waar zijtgij zelf bang voor?" „Begrijpt ge dan niet, dat wanneer hij Valentine ten huwelijk vraagt, een weigering onmogelijk is? En de barones wil onder geen voorwendsel haar kind afstaan aan dien man 1" „OI" sprak de jonge cornet met een diepen zucht „men kan wel zien dat het hier de vrouw niet geldt, die gij lief hebt, en dat gij zoo gelukkig zijt niet te be minnen 1" „Wat weet ge daar van vroeg Jean, „en wie zegt u dat ik niemand lief heb „Gjjmaar gij hebt er nooit over gesproken." „Dat is geen reden." „Neen, maar is hei dus waar? Bemint gij iemand?" „Iemand. dat is wat veel gezegd. Op zija hoogst genomen, ben ik verliefd olj eene herinnering Julien maakte een gebaar van twijfel zoowel als van verbazing. „Hoor eenszeide hij, de armen over de bor6t kruisen de „spreekt gij in allen ernst, of wilt'gij mijne ge dachten slechts afleiden van de bezorgdheid, die ik u te kennen gaf?" Jean hief het sprekend gelaat op, dat door een waas van droefgeestigheid werd verduisterd. „Het is mij volkomen ernst," gaf hij ten antwoord. „Is het u nooit overkomen een droom te hebben, die uwe verbeelding bijzonder diep trof?" „Zeker, maar is het dau een droom, die bij u de her innering achtergelaten heeft, waarop gij beweert verliefd te zijn?' „Volstrekt niet, het i3 wel degelijk eene zoete betoo- verende werkelijkheid vol leven; maar zij is mij zóo kort verschenen, en dat reeds zoo lang geleden, dat zij zich om zoo te zeggen nog slechts als eon droom aan mijn geest voordoet." „Dat is zonderling,u sprak de jonge cornet. „Waarom hebt gij mij daar nooit een woord van gezegd?" „Altijd om dezelfde reden," mijn beste Julien. En wel omdat, evenals alle droomen, deze nooit voor mij kan worden vervuld, ea dat ik alle pogingen in het werk heb gesteld om hem te vergeten." „Zonder er in te 6lagen „Ja, ik mag doen wat ik wii, die blonde verschijning vervolgt mij overal." „O! het zs dus eene blondiue, die uw hart gewonnen heeft Welnu, biecht eens eerlij op Waar en wanneer hebt gij haar ontmoet 4 Wie is zij Hoe ver staat het met uw beider litfd:?" „Gij gaat te overijld te werkviel Jean hem met een glimlach in de rede. „Ik weet niets van al wat gij mij vraagt." „Gekheid 1 Gij, Kwikzilver! dat is onmogelijk 1" riep de jonge cornet ongeloovis-. „En toch is het waar," antwoorlde Jean„Gij zult trouwens alles vernemenmaar ga u niet verbeelden dat ik de held geweest 'oen van een belangwekkend of dichterlijk avontuur. Neen, die ontmoeting is voort gesproten uit het mee3t prozaïsche, alledaagsche voorval en wanneer ik u alles meegedeeld heb, zult gij zeker verbaasd et ran, dat zij zulk een diepen indruk op mij heeft teweeg gebracht." „Vertel maar vast, wij zullen later wel zien." Set was verleden jaar, in bet begin van September, dus ongeveer acht maan len geleien. Ik was toen te Versailles, bij uiija vader, op het buitentje, dat hij daar heeft, en ik doolde verstro.rd door het park, zonder iets te doen te hebben, en mijn verveling trachtende te verdrijven bij den Neptunus-vijver. Het was een prach tige morgen geweest. Een glansrijke zon had hem be straald, n voorspelde ons een dier mooie dagen, welke de nazomer ons somtijds schenkt. Ik had mij dan ook gestoken in een lnchtig pak van parelgrijze zijde, met zilver geborduurd, in een vest van wit satijn en wit zijden kousen. Óp eenige schreden echter mij aan wachtte mijn draagkoets met mijne bedienden. Alles

Haarlem's Dagblad | 1895 | | pagina 1