Tweede Editie KWIKZILVER. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON. 13e Jaargang Vrijdag 24 Januari 1816 No. 3853 HAABLEH'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 8 maanden1.30 Franco door het gelieele Kijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.05 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.30 de omstreken en franco per post0.371-/2 Directeur-Uitgever -ALD'VTEÏELI'EasrTIËN": Van 1-5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Groote lettere naar plaatsrulmt Bij Abonnement aanzienlyk rabat. Reclames 20 Cent per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Bureaux: Kleine Houtstraat 14, Haarlem. Telefoonnummer 122. PEEREBOOM. Hoofdagenten nor het Buitenland: Compagnie Générale de PübKciU Etrang'm ff. L. DAUBE Co. JOHX F. JOXES. Snee., Parijs 3Iliis Faubourg Montmurtre. Agenlell Yuor Hit Blad in den ouitrek rijn: Blotmmdaal Santpoort en Schoten, P. v. d. RAADT, Santpoort; Heemstede, J. LEUVEN, bij de TolHaarlemmermeer, |C. DOEKK8; Spanmdam, C. HARTENDORP; Zn ndroort, J. ZAV EMMER; 1 ei to, L. E N U SIJmuiden. J. J. TJADEN: Beverwijk, H. JUNGERIE, KoninYatrnat. Genoemde Agenten nemen Abonnementen en Advertentën aan. .Bij dit Nummer is gevoegd het Gemeenteraadverslag van 22 Januari 18S6 NABETRACHTING uit den GEMEENTERAAD. XXXLVII. Als er in den Baad niets te doen is, dan i3 er het meest te doen. 'tKlinkt als onzin, maar 't is de waarheid. Bij onderwerpjes van het minste belang, gaan vaak de tongen het meest te ga3t en smullen aan letters, aan woorden wil ik zeggen, als ware de spijs wonderwat bizonder?. Wie die de agenda voor de laatste Raadsvergadering gezien had, zou ge dacht hebben dat de Raad er zich tot vier uur mede zou bezig houden! En toch was het zooDe heer Ea sel edé oper.de het debat en hield esn verhandeling over het opslaan van mest aan de Leidschevaart, waarvan de duidelijkheid meer dan de kortheid te roemen viel. Want dit is een feit: als de heer Enschedé iemand iets duidelijk wil maken, dan is hij niet gauw overtuigd, dat hij dat helder genoeg beeft gedaan. Hij loopt om zoo te zeggen, in dnt epsicht niet over ijs van een nacht ikhadbrjna geschreven over mest van een nacht. Immers na de ampele uiteenzetting, die we er in den Raad over gehoord hebben, is mij het woord langer in de gedachten gebleven, dan aan de aristocratische neigingen van mijn reukorganen wel aangenaam was. En „mest is geen luxe-artikel," zooals de heer Enschedé volkomen terecht op merkteom niet achter te blijven in juiste qualificat.ën wil ik er wel bij voeger „het is ook geen salon artikel." Toen eenmaal de gang er in zat, ging het debat als vanzelf en we zouden er zeker niet zoo gauw af gekomen zijn, wanneer niet overeen wijziging in de redactie de stemmen gestaakt hadden, zoodat bet geheele voorstel moest worden aangehouden] tot de volgende vergadering. Dan is, er dus gelegenheid, opnieuw sohilte-j rende welsprekendheid te oefenen op dit onwelriekend artikel. Aangezien er tooh tijd voor was, maakte de heer de Kanter zioh eens bo s en dat nog wel op den heer Leupen, van wien ni mand zal be weren dat hij er op ui is om andere men8chen in 't harnas ie jagen. Watj was er gebeurd De heer Leupen meende, dat in hetontwerp-Raadsbe-| sluit wel stond dat er een hek mocht worden gezet naast de drinkhal in 't Frederikspark, maar niet wie dat zou doen en stelde daarom een redactie wijziging voor, waaruit bleek dat de Staalbron dat doen zou een heel verstandig ding, daar deze Maatsch. al eens meer last heeft gehad van.... misverstanden. Maar ziet, daar verrees de heer de Kanter als een brullende leeuw en1 maakte zich tot den kampioen van een uilskuiken doorgaat maar ik Burgemeesler en Wethouders en zei, sohei er uit. Alleen wil ik nog zeggeD, dat dit College daarvoor wel zorgen dat wie mocht denken dat de~geheirao zou en dat het daar mans genoeg voor was en dat de Raad zich daar over niet behoefde te bekommeren en na dit geval werd er ook nog van andere kanten over gepraat, al het welk de lezer niet uitvoerig in het Raadsverslag zal vinden, omdat naar mijne bescheiden meening, de belan gen der gemeente er volmaakt onver schillig onder konden blijven. De heer Leupen, niet ten onrechte ver baasd over den storm, dien bij in des heeren de Kanters gemoed bad doen opsteken, zei dan ook, dat by de zaak alleen wat had willen ver duidelijken en de drie andere wet houders, mitsgaders de burgemeester, zagen er dan ook volstrekt niet uit alsof ze den heer Leupen wilden opeten. Waar blyft de tijd 1 't Is of ik hem nog voor me zie, den heer de Kanter toen nog geen wethouder, op de plaats waar nu de heer Loomeyer zit. vlak by de pers. Wat ken hij daar zitten brommen en zoowat in ziohzelven pruttelen als 't hem niet naar den zin ging. Wat kon hij kritiek oefenen op de voorstellen en de toelichtingen van B. en W. En thans, nu hij zelf aan de groene tafel zit, nu mag nie mand ook zelfs maar een besluit trachten te verduidelijken, of hij laat de tanden zien. Dan, 't is waar, eens leeuw, altijd leeuw. Alleen brulde de heer de Kanter vroeger B. en W. toe, nu doet hy het den Raad. Intusschen, het is in deze Maat schappij van stry'd om den voorrang beter leeuw te zijn dan lam. De eerste eet op en het tweede wordt opgege ten Zoo dacht ook blijkbaar de firma er over, die zich bij den heer Hjjmans beklaagd had, dat men baar niet ge vraagd had prijs op te geven van het drukken van de nieuwe kaart van Haarlem, maar wel aan een andere firma in hetzelfde vak. Deze deed het voor f600, zij zou het voor f475 el willen maken. Mij laat het uit den aard van de zaak koud, of litho graaf A. dan wel lithograaf B. de kaart vervaardigt, als ze maar goed is, ma'ar wat ik hoop is, dat de ge meente nu niet weer zooals anders deze leverantie, hetzij dan ondershands zal gaan uitbesteden aan den minst- biedende en daardoor teweeg brengen, dat de mededingers, elkaar een vlieg willende afvangende, ten slotte een prijs opgeven, waarmee zij ternauwer nood uit kunnen, zoodat aan de ge heele zaak niemand iets verdient, ook de leveranoier niet. Want zoo gaat het bij de aanbesteding van de gewone drukwerken en de gemeente Haarlem kan er trotsch op gaan, dat hare leveranciers van dit artikel niets of zoogoed als nieis aan de leverantie verdienen wanneer ze er al niet vergadering over duinwater liep (een oneigenaardige uitdrukking) niet recht op de hoogte is. Wat er dan wel verhandeld is, mag ik niet zeggen omdat ik het ook niet weet. Politiek Gvsrzicht. Zioa'.s gemeld is heeft de grand old manGladstune, zich ook in een brief ove- de transvaalsche quaeitie uitge laten; en daarin evenzeer zijn misnoe gen over James-n's inval al-ingeno menheid metKrugers houding betuigd. De Dai'y News, het liberale blad dat dezer dagen zijn vijftigjarig bestaan heeft herdacht, en dat, zooala bekend is, zich in deze quaestie steeds aan de zijde van de Transvaal heeft ge schaard, in tegenstelling met Times, StandardGlobe en andere jingo- bladeo, heeft in dezen brief van Glad stone aanleiding gevonde.i, e?n aanval te richten op den engelschen minister Cnauiberlain. Joe Chamberlain heeft namelijk Linsdag aan het diner, ge geven ter eere van den nieuwen gouverneur van Queensland, den ge- wapenden inval van "Jameson een minder gewichtige, door moed uit te wisschen, gebeurtenis genoemd. Even als Daily Neivs deze uiting laakt, veroordeelt zij ook Chamberlains over dreven lofspraak op Queensland, dat bij ditmaal grooter dan Duitschland noemde.DJt noemt het blad een staaltje van snoeverij, waarin men de Duit- sobere niet moet navolgen. Een correspondent van het Berliner Tageblatt meldt dd. 20 dezer uit Pretoria: „ik kan beslist ïreedeelen, dat eer de regeering aan de uitlanders 'eenige uitbreiding van burgerrechten toekent, zij van deEngelsche regeering zekere waarborgen verlangen zal, op dat een herhaling van de jongste ge beurtenissen kunne voorkomen wor den. Die waarborgen zouden bestaan in het toekennen van de vrijheid aan Transvaal om verdragen te sluiten en dus in het opheffen van art. 4 van de conventie van 1884, of in het on zijdig verklaren van Transvaal en in bindeude verklaringen betrefiende de conventie, door Eugeland aan de Eurepeesche mogendheden af te leg- gen." De afwikkeling der quaestie lus- scben Engeland en de Vereenigde Siaten over de venezolaansche grens regeling heeft een gunstig verloop. Het voorstel door den heer Davis in den Senaat te Washington inge diend, dat het karakter van het uiterste jingoisms draagt, vindt in de Unie algemeen -afkeuring, en hierdoor is men in de kringea der chauvinis tische senatoren zelf zoo aan het wan kelen gebracht, dat de Senaat eerst laanech grensgeschil uit te lokken- Reeds zouden raadgevingen in dien geest naar Caracas zijn gezonden, die op krachtiger toon z.uden worden herhaald, als ze niet opgevol/d worden. Makelle, de door de Italianen be zette, door de Abesi-iniërs zoo nauw ingesloten stad, blijft nog steeds weerstaud bieden, tenminste volgens de berichten die tot den I81en deze-' gaan. Zooals bekend is hebben de belegerden groot gebrek aan drink water en alle tot dusverre in het werk gestelde pogingen on wellen te slaan of bronnen op te sporen, zijn mis'ukt. T«.ch bestaat nog de hoop, dat bin nen het fort drinkwater te vinden zal zijn. De berichten uit Cuba luiden nog steeds gunstig voor de Spanjaa.rden. Nadat zij de opstandelingen voor P.nario met bebloede koppen hebben doen terugdeinzen, zijn nu weer twee beuden der insurgenten verslagen, een onder Maoeo, die 27 manschap pen verloor, een andere bende bij Guatamayo. Het gezantschap van Chili te Was hington heeft van den Chileenschen minister van buitenlandsche zaken een telegram ontvangen, waarin ver zekerd wordt dat de betrekkingen tussohen de republiek en Argentiniën bij verspelen. Dat moet voor de ge-1 besloot om af te zien van de drie meente Haarlem een aangename ge- geujQ behandeling van Davis' motie daohte zijn en vervolgens de Cubaansche quaestie Maar ik maak me kwaad en dan uit te stellen, onder voorwendsel dat schei ik er altijd uit. Ik maak me de commissie voor de buitenlandsche kwaad over dat uitmergelende, pinge-; zaken nog niet gereed is met haar lende systeem van aanbesteding,rapport, dat strekt om de Cubanen waarbij eon gemeente opwekt den als oorlogvoerenden te erkennen, ooncurrentiegeest en speouleert op; Het heet nu dat Cleveland en Oldey onderlingen nay ver, waarbij de laagstemede gezind zijn om een minnelijke voor een held en de hoogste voorregeÜDg van het Engelsch-Venezo- volmaakt vriendschappelijk zijn. STAD8NIEÜ W8 eerste en derde pagina. Haarlem, 23 Januari. Woensdagavond ten ruim 74 ure heeft een begin van brand plaats gehad in het laboratorium van het St. Elisabeths-gasthuis, zijnde een vertrek van de vroegere stads apo theek gelegen aan het groot Heilig land no. 47rood, vermoedelijk ontstaan bij het stoken van een kaohel in dat vertrek, waarvan de pyp liep door een rieten plafond en vervolgens over den zolder naar een sohoors! een. De zolder is gedeeltelijk verbrand. De brand is hoofdzakelijk door eigen personeel gebluscht. Niets was ver zekerd. IJmuiden. Woensdagmiddag is hier dicht by het station een man overreden, de geheele trein ging over hem heen het rechterbeen was boven de knie verbrijzeld en het linker aan den enkel, ook aan het hoofd werd hij gewond. Dokter Langeveld verleende onmiddellijk de eerste hulp en liet hem naar het politiebureau brengen, waar hy hem verder verbond, zoodat hij naar Haarlem naar het gasthuis kon vervoerd worden. Misbruik van sterken drank zal waarschijnlijk wel de oorzaak zijn, want de zwerveling, die bijna geen onderkomen meer kon vinden, verkeerde nogal dikwijls in beschonken toestand. BINNENLAND, Uit de Staataoourant. Bij kon. besluit is aan W. L. Bos- sohart, oonsul-generaal der Neder landen, met den persoonlijken titel van zaakgelastigde, te Teheran, ver gunning verleend tot bet aannemen der versierselen van de 2e klasse met de plaque der orde van den Leeuw en de Zon, hem door Z. M. den Sjah van Perzië geschonken. By kon. besluit is aan dr G. Brom, R.-K. prester te Utreoht, verlof ver leend tot het aannemen der versierse len van ridder 3e klasse der orde van de IJzeren Kroon, Jhem door Z M den Keizer vanOoslenrijkgeschonken. Bij kon. besluit is aan mr. dr. J. G. Gratama, op zijn vei zoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Gro ningen. By kon. besluit is goedgekeurd dat aan C. Z. Tadema, burgemeester der gemeente Leek, eervol ontslag is ver leend als seoretaris dier gemeente. Bij kon. besluit iB: lo op pensioen gesteld de officier van administratie 2e klasse J. F. W. In de Belou, wegens lichaamsgebreken in en door den dienst verkregen en hem toege kend een pensioen van f 900, 's jaars, en eene verhooging ten bedrage van f225's jaars; 2e. bevorderd tot officier van administratie 2e klasse de adjunct administrateur G. J. Jutte. Bij kon. besluit is, met 1 April, aan den commandeur der bankwerkers by 's Rijks werf te Amsterdam, M. J. Servaas, eervol ontslag uit zijne be trekking verleend, ter zake van meer dan 5ojarigen leeftyd en lOjarigon dienst als burgerlijk ambtenaar. Bij kon. besluit: le zyn benoemd bij het wapen der infanterie tot eerste uitenant bij hun tegenwoordig korps de tweede luitenants J. J. Middelaer, van het le regiment, gedetaoheerd by de koloniale reserve, en E H. G. van der Noordse, van het 2e r?gimenf; en 2e. is de eerste luitenant H. I von Santen, van het 5e regiment infanterie, op zijne aanvrage voor den tijd van een jaar op nonaotiviteit gesteld. By kon. besluit is benoemd by het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, voor den tijd van vyf jaren, gerekend van 9 Januai 1896 tot reserve-offioier van gezond heid 2e klasse de beer G. HemmiDga arts. Strafverordeningen. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben de aandaoht van de gemeentebesturen er op gevestigd, dat in dit jaar wederom een vyfjarig tijdvak zal zijn verloopen, binnen hetwelk naar art. 178 der gemeente wet, de algemeene herziening der plaatselijke strafverordeningen moet hebben plaats gehad. Wat de verordening tot herziening betreft, bavelen Gedeputeerde Staten een hij hunne aansohrijving gevoegd model aan. Tevens wordt er op gewezen, dat sedert de vorige herziening eenige wetten in werking zyn gekomen, waarmede wellioht enkele bepalingen in sommige gemeentelijke veror 'e- ningen niet wel zijn overeen te brengen. Voor zoover dit punt nog niet is nagegaan, geeft de algemeene her ziening daartoe gereede aanleiding. Trouwen met hindernissen. Hij had zyn bruid naar behooren en plechtig uit de ouderlylce woning in de von Zesenstrast te Amsterdam afgehaald, de rijstoet zette zich in beweging en in gestrekten drat ging het stadwaarts, tot op eens bij het oude Muiderbosch het paard van de bruidscoupé struikelde en zich rustig nedervlijde op de klinkers Nu moet je geen bruid wezen en pas 18 jaren oud, om daarin geen ongunstig voor teeken te zien Heeren-inijntijd, wat zullen er een ongelukken gebeuren in een huwelijk, dat al begint met een vallend bruidspaard. Van schrik bevangen on ijselyk bedroefd besloot bruidje van het stilhouden gebruikte maken, uit te stappen en rustig weer naar huis te wandelen. Liever niet meer trouwen dan zoo te rijden.' Vreeseüjke positie voor een bruide gom! Eu de familie! 't Was een ooo- sternatie van belang. Eindelijk na laDg praten wist de bruidegom zijn aanstaande te overreden weer in te stappen. Zyn mannelijke logica, dat na een ongeluk altijd een geluk volgt, had de overhand behouden op het vrouwelijk m:stroostig bijgeloof. De stoet bereikte nog juist ter bekwamer tijd het stadhuis. (Clenfr.) De gralkelder der Eeeron van Schagen welke door den kerkbrand te Schagen blijkbaar belangrijk had geleden, is voor het grool6te gedeelte ingestort Deze kelder was onder het koor der j verbrande kerk, waarvan de ruïne thans geheel is afgebroken, zoodat i slechts nog groote massa's puin het terrein bedekken. De steen-n trap, waarlangs men in vroeger tijd voor het {bijzetten van de lijken naar den grafkelder afdaalde, is thans zicht- baar geworden, evenals de indertijd toegemetselde gewelfde opening welke tot den grafkelder toegang gaf. Deze bestaat uit twee overwelfde gedeelten In het grootste, thans in gestorte gedeelte, vindt nren twee looden lijkkisten, waarin, volgens de nu nog op de eindrauren leesbare opschriften, de overblijfselen liggen j van Heer Arend van Schagen, Heer j van Scengen en van Anna van Ma- tenesse. vrou van Scagen, 1650 10 Sept. In het andere gedeelte, dat, hoewel sohynbaar nog in ^rjj goeden staat, vermoedelyk ook door den brand zeer zal verzwakt zijn, vindt men nog j eenige looden kisten met de over- blyfselen van heeren en vrouwen van Schagen. Op den eindmuur daarvan l zijn de volgende opsohriften aange- bracht„Maria Thiena, vrouwe van Soaghen, obiit 27 April 1687vrou Anna van Assendelft, vrouw tot j Scaghen, 1630; Heer Johan van Soa ghen, overleden in 1618." Uit het op schrift van dit fraaie grafmonument in het koor der kerk, hetwelk door den brand geheel is verwoest, blijkt, dat dit was opgerioht ter gedaohtenis aan den laatstgenoemden Heer en Vrouwe van Schagen. VoortB is nog in een afzonderlijke nis, waarvan de korte zijde in den grafkelder ziehtbaar is, een looden kist, waarin, naar men vermoedt, de Roman bewerkt naar het\fransch van PAUL SAUNIÈRE. 1723. '20) Zij waren Lagny doorgetrokken en aan het woud van Bondy gekomen, zonder ook maar een spoor te hebben ontdekt van hen voorafgaande ruiterbende, en zij acht ten zich derhalve volkomen zeker het doeleind fiunner reis zonder eenige moeielijkheid te bereiken. Zn vergisten zich echter. Na de ongeloofelijke neder- la&g, welke Barberousse op den weg van Ermont on- j dergaan bal, wss hij in allerijl naar Parija terugge keerd en had hij zich des avonds omstreeks tien ure aangemeld bij zijn meester. Bij deelde hem niet alleen mede hoe ongelukkig hy den nacht te voren op Neuville was geweest, maar ook welk eene slachting er toen onder zijne man- schappen was aangericht. Hij noemde hem daarna a fijne beide jonge tegenstanders, die al zijne sluwe plan nen in duigen hadden geworpen, en klaagde voorname lijk Jean Michaud aan, een waren Duivel, zooals hij be weerde, vermetel tot in het roekelooze toe en zoo ge slepen, dat men te vergeefs iets zou beproeven om tot het gewenechte doel te geraken, zoolang men er niet op de eene of andere wijze in slaagde zich van hem te ontslaan. Ofschoon graaf d'Aveyron reeds zeer ongesteld was, bleef hij nog altijd zoo levendig van aard, dat de vloeken en scheldwoorden, die hem eigen waren, als een gloeiende stroom aan zijne lippen ontsnapten. „Eu wie is die Jean Michaud vroeg hij ten slotte, nadat zijne driftbui een weinig bedaard was. „De zoon van den vrnegeren hof-kleermaker." „O! nu herinner ik mij wsér. Is hij niet schildknaap geweest van zijne Majesteit?" „Juist, Excellentie." „En wat doet hij op het oogenblik „Veel bijzonders voert hij niet uit. Men heeft mij ver zekerd dat hij commies aan het ministerie van finan ciën was. Niets zou op het oogenblik gemakkelijker vallen dan zich van hem meester te maken. Geen ster veling die er tegen opkomen zou." „Weet gij dan waar gij hem gevangen nemen kunt?" „Nog niet, maar met behulp van een bevel tot in- hechtenis-neming en een twintigtal soldaten om dat ten uitvoer te brengen, belast ik er mij aanstonds mede hem u, aan handen en voeten gebonden, over te bren gen." „Gij zult alles ter uwer beschikking hebben," sprak de minister verwoed. Bij deze woorden, nam hy een vel papier en schreef: „Bevel tot aanhouding van den 2ich noemende Jean Michaud, onverschillig waar men hem ook aan moge treffeD." Reeds stond hij op het punt daar zijne handteekening onder te zetten, toen Barberousse, die zich de vrijheid veroorloofd had, over zijn schouder heen te lezen, hem haastig weerhield. Uwe Excellentie moest hierbij voegen „evenals de hem vergezellende personen," stelde hij met een boos- aardigen glimlach voor. „Gij hebt gelijk," antwoordde de minister, met eene sombere gelaatsuitdrukking: „Het doel dwingt tot de middelen. En bij voegle bij het bevel tot gevangenneming den volzin hem door zijn handlanger voorgesteld. Daarna plaatste hij er den datum, zijne handteekening en het zegel van den Staat op en reikte het papier aan Bar berousse over. „Maar waar zal ik thans de ruiters vinden, die ik noodig heb?' vroeg de avonturier. De minister liet een der ten zijnen dienste staande officieren roepen. „Laat twintig paarden zadelen en even zooveel ruiters opstijgen, over wie gij bevel zult voeren, om de perso nen gevangen te nemen, die mijnheer hier u zal aan wijzen," en zijne hand wees naar Barberousse. „Om hoe laat moet ik gereed zijn vroeg de officier, met een militairen groet. „Om acht ure morgen ochtend," gaf de gelukzoeker ten antwoord. „Op welke plek?" „By den ingang van het faubourg Saint-DeniB." „Hebt gij ons verstaan?" vroeg Dubois aan den ka pitein. „Ja, Excellentie." „Wees dan goed op tijd gereed." De officier verwijderde zicb, op den voet gevolgd dcor Barberousse. Prompt om vier ure des moreens, vertrokken beiden aan het hoofd van den troep. Zij bevonden zich om vijf ure te Ermont en het wagenspoor volgende, door het postrijtuig der barones achtergelaten, kwamen zij om streeks half zeven op het kasteel aan. Barberousse was volstrekt niet zeker, dat de hem onderweg verstrekte inlichtingen juist wareD, maarzoo dra hij het binnenplein van het slot opreed, viel zijn eerste blik op dien reiswagen, dien hij den vorigen avond bijna een hall uur lang had gevolgd en waarvan hij zich zoowel den vorm aïs de kleur to goed herinnerde, om hem niet aanstonds te herkennen. De barones bevond zich dus aldaar, en dientengevolge behoefde men Kwikzilver niet ver te zoeken. Volkomen overtuigd dat hij ditmaal slagen zou, meldde hij zich bij de prinses aan maar hij had geen oogen blik gerekend op de fiere houding der vorstin of den krachtigen weerstand, dien zij aan zijne wenschen zou bieden. Wat den kapitein betreft, bij kende sedert lang den gcwetenloozen booswicht, die hem bij deze gelegenheid tot gids verstrekte, en hij vroeg zich af welke dubbel zinnige taak men hem op zou dragen. Hij gehoorzaamde niet dan met weerzin aan de hem gegeven bevelen. Zonder twijfel deed de tegenwoordigheid der dames de Coiasy op het slot, zoowel als de taal der prinses

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 1