tears zijn. Hoewel ik nu geen amateur tes aan zekeren M. Ddie wegens ben, zou ik toch meenen, dat de by- pothese niet opgaat en wel hierom, dat de- belichtingstijd met de X-stralen nog tamelijk lang is (van 2 seconden tot 45 minuten), ter «ijl versluiering ook voorkomt bij instan tané- pnamen, die een onderdeel van een seconde duren. Veeleer zou ik geneigd zijn te denken aan een che mische werking van bepaalde atmos ferische toestanden. Manr gaarne wil ik erkennen, dat voor de hypothese ook wel iets te zeggen valt. Men moet voorzichtig zijn meteen oorde?l, gelijk men eigenlijk voor zichtig moet zqn in elk opzicht, op elk gebied van het leven. Dat bemerken sommige menschen, die deze week als candidaat leden voor de „Witte Sociëteit11 hebben voorgehangen. Het waren er ruim 100, ditmaal zoo talrijk in verband met de uitbreiding van het vaste ledental van 1000 i p 1500. De tegen standers van dien maatregel die nu tegen de geheele lijst stemmen, han delden m. i. afkeurenswaardig, omdat de candidaten voor elke stem tegen er 4 vóór moeten hebben (om met der stemman le hunnen gekozen wor den) terwijl onder die candidaten men schen zijndie jarenlang als temponiire leden de sooï frequenteerden endaar hun vrienden hebben, die alzoo tot ongewone stembuskrachtsontwikke- Hng werden verplicht, Voor zoover bekend zijn er vier of vijf heeren gedeballoteerd, onder wie twee zeer bekende kassiers en een landeigenaar in Indië. De redenen daarvoor moet men deels zoeken in persoonlijke veetec, anderdeels aangelegenheden die het private leven der beirokken candidaten raken en waarover ik niet in dé tails mag treden. Er zijn menschen die beweren.datmen met het privaat leven der candidaten niets te maken heelt. Dit kan ik slecht3 betrekkelijk toegeven. Een sociëteit is een besloten kring, een scort van gezelligheids familie. En wie zou nu ia zijn familiekring menschen toelaten op wier private aangelegen heden iets is aantemerken? Ik niet! H. A. GANUS Jr. Uit de Staatscourant. Bij kon. besluit is, op verzoek, eer vol ontslag verleend aan D. de Vries, als kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Dok- fcumaan mr. R. C. E. G. J. baron Snouckaert van Schauburg, als kan- tonrechter-plaaisvervanger in het kan ton Haarlemmermeer, en aan H. M. van Maaren, al3 kantonrechter-plaals- vervanger ia bet kanton pirschot. Bij kon. besluit is de detacheerings- termijn van den bij koninklijk besluit van 17 Maait 1893 bij de landmacht in West-Indië gedetacheerden eerste luitenant der artillerie P. J. van der Meer verlengd met negen maanden en alzoo nader bepaald op driejaren en negen maanden. Bij kon. besluit is, met ingang van 1 Juni, aan C. Smitt Hmz., op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur van het po tkantoor te Amersfoort. Bij kon. besluit is de heer J. N. A. C. Scheepens,rijks -veearts, benoemd en aangesteld tot paardenarts 2ie klasse bij het persooneel van den geneeskundigen di nst van het leger in Nederlandsch Indië. Bij Kon. besluit is alsnog ter beloo ning van aan den lande bewezen bui tengewone diensten bij de krijgsver richtingen tegen Lombok in 1894 le. bepaald, dat in de registe.-s van de Kan-elarij der Nederlandsche Orden als ridder 4e kh van de Militaire Willemsorde, sal worden ingeschreven de gesneuvelde kapitein der inf. W. N. Scheib; 2e. benoemd, tot ridder 4e kl. van de Militaire Willemsorde, de Aboi- neesche infanterist lekl. W. Koropit; 3e. bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Neder land, eervol zullen worden vermeld de le luit. der inf. V. L. J. Roijen en C. C. Mu ch en de inmiddels tot denzelfden rang bevorderde 2e luit. der inf. J. D. H. Beckering. De Tweede Kamer der Staten- Generaal is tot hervatting der werk zaamheden bijeengeroepen tegen Dins dag 18 Februari e. k. des namiddags half drie. Ongeveer anderhalf jaar geleden werd door H. M. de Koningin-Regen- het plegen van een moord te Oudega tot levenslange gevangenisstrat was veroordeeld, gratie geschonken. Na dien tijd heelt hij in Duiteoh- land vertoefd. Ilij is nu van plan zich te vestigen te Surhuisterveen- sterheide. Van zijn in de gevangenis oververdiende penningen heeft hij al daar een stuk land aangekocht, waar op hij een huis wil laten zetten. Een nationaal huldeblijk. Reeds genrmen tijd geleden be vatte ons blad een bericht omtrent een koninklijken Salontrein, waar van het ontwerp in bewerking was aan de koninklijke fabriek van rijtui gen en spoorweg-materieel, van den heer J. J. Beijnes alhier. De heer F. J. Verloop, ambtenaar bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor weger, deelt aan de Tel. naar aanleiding daarvsn het volgendetot nadere toelichting, mede Het plan, in zake een nationaal huldeblijk, aan te bieden -aan onze Koningin op den dag van Hare Kroning, werd door mij opgevat tij dens mijn bezoek aan de Wereldten toonstelling te Chicago, bij het in oogenschouw nemen van een salon trein, welke aldaar door de „Pullmann Carr-Compagny" geëxposeerd was. Bij mij ontstond toen de gedacht*-, dat een dergelijke trein voor ons Vor stelijk Huis zeer gewenscht zonde zijr, omdat de bestaande Koninklijke trein in veel opzichten niet meer voldoet aan de eischen des tijde. Des te meer vond dit initiatief bij mij ingang, doordien bij het aanbie den van een dergelijk huldeblijk, ge maakt door Nederland-che werklieden en van materialen uit ons eigen land of Koloniën, mijns inziens de voor keur verdient boven andere plannen, waarbij onze Nederlandsche industrie niet zoude gebaat zijn. Bij mijn terugkomst in Nederland meende ik niet beter te kunnea doen, dan mijn denkbeeld kenbaar te ma ken aan eenige autoriteiten en ver vol,. ens aan den heer J. J. Beijnes, t9 Haarlem. De heer Beqnes, hiertoe door mij aangezocht, maakte de noodige plan nen gereed, welke door dezen hoer mij aan eenige hooggeplaatste personen ter bezichtiging werden ge geven, welke heeren daarmede hunne instemming betuigden. Ik ben van meening dat door dit huldeblijk de Nederlandsche Industrie de. gelegenheid zou worden ge steld, te bewijzen, dat ons land, waar het den bouw van goed spoorweg- materieel betreft, bij het buitenland niet 'behoeft achter te stsan en dit aan ome Nederlandsche werklieden, ten goede zoude komen. Indien nu de door mij bedoelde heeren eene commissie wilden vor men, was deze zaak op den goeden weg en de uitvoering zoo goed als zeker." Wij tellen nu reeds Februari 1896, het plan dateert reeds van Juni 1895, het is alzoo hoog tijd om aan de uitvoering van de plannen tebeginneD, willen wij tijdig gereed zijn, aange zien voor eene waardige uitvoering een termijn van twee jaren noodig is. JDe brief thuis op de post. Een nieuw plan in Het Vad., ter vergrooting van de diensten welke het postwezen bewijst. Er worden, onder den naam van buezegeJs, afzonderlijke postzegels vervaardigd, door kleur en vorm wel te onderscheiden van alle andere, bijv. ovale zwarte zegels, ter waarde van 1 cent en van Va cent. WTie van de nieuwe regeling wil gebruik maken, plakke op een brief, behalve de ge wone frankeerzegels en onafhankelijk van dit bedrag, een buszegel van 1 cent; op een briefkaart een dito van Va cent. D„or een vanwege de post-admini- stralïe daarvoor aangewezen leveran cier laat de abonné zoo zal ik hen, die zich aanmelden, gemakshalve noemen aan den binenkant zijner huisdeur (of, voor de zeer enkele huizen, waar de deur daartoe abso luut ongeschikt is, in den muur) een houten kasije aanbrengeo, met een deurtje aan de buitenzijde van het huis, waarop een goecl aigewerkt niet alledaagseh slot. Bij een bekwaam schrijnwerker heb ik geïnformeerd naar den prijs, waarvoor hij zulke kastjes met net geverfd_ deurtje en zijne meening aanvoert, maar ons deugdelijk slot, in de huisdeuren zoubepalen tot de redenen die hij aan- willen aanbrengenbij aflevering in bet groot zou hij daarvoor, alles in alles, rekenen vijl gulden, welke uit gave in eens voor niemand, die eenige postcoriespondentie heelt, bezwaar kan opleveren. Gedurende eenige weken vóór de invoering der nieuwe regeling worden aan de brievenbestellers dagelijks, om ,die te werpen in de tegenwoordige bussen aan de huizen, medegegeven een aantal biljetten, waarop kort en en duidelijk aan het publiek wordt medegedeeld, dat voor ieder de gele genheid wordt geopend om zijn brieven of briefkaarten thuis op de post te bezorgen dat hij daarvoor kan koo- pen buezegels van 1 en van Vi cent, verkrijgbaar aan alle kantoren, waar de gewone zegels worden verkocht dat hij bij den schrijnwerker X., tegen vijf gulden contant, een kastje met slot in zijn deur kan gemaakt krijger, en dan zijn brieven en kaarteD, voor zien van het buszegel, slechts bin nenshuis in die bus behoeft te werpen om zeker te zijn, dat zij op de post zijn bezorgd De bestellers, die nog wel wat tijd over hebben en zeker gaarne hun verdiensten zoudeu vermeerderen, zouden aangewezen worden om de brieven aan de hu'zen weg te halen. Althans voorloop g zou beter geen afzonderlijk personeel worden aange schaft. Hoe nn de bestellers de bussen aan de huizen zouden moeten lichten, zal de schrijver in Hei Vad. een vol genden keer verteller. Men schrijft aan de N. R. Ct. In een Noordhollandsche gemeente overleed dezer dagen een hoogtij ïard mat, lid van het college van Zetters, lid van den Raad, oud lid van Wa terschapsbesturen, en die een zeer mooie maatschappelijke betrekking bekleed bal. De man gaf zich steeds in de vermogensbelasting aan op p. m. 50 mille. Na inventarisatie bleek de man vrijwat meer dan 130 mille na te laten 1 De heer Van Tienhoven zou dezen man gerost onder de op zettelijke smokkelaars kunnen rang schikken. Te Enkhuizen is bij de firma Sluis en Groot een nortonwel geboord, die behalve overvloedig water ook e„-n hoeveelheid aardgas levert. Ee moord to Rotterdam. Naar de N. R, Ct. verneemt moet de gesloten instructie in de zaak tegen W. van Berkel weder op last der rechtbank geopend zijn. In verband hiermede werd de voorloopige hech tenis weder verlengd- Brand te Rotterdam, Do brandweer werd Zaterdagavond halfiien gealarmeerd voor een branr] die woedde in de paaschbroodfabriek „De Voorzorg" van de firma R. de Groot Co., op den hoek der St. Maria- en Gfielstraat te Rotterdam. Het duurde lang alvorens men bij de plaats waar de brand ontstaan was, kon komen- Deze was namelijk in een boven den oven gelegen ruimte, gevuld met paaschbrood, bloem enz., welke naar de voorschriften van het Israëlietisch geloof op solide wijze was afgesloten. Inmiddels verspreidde zich zulk een verstikkende rook, dat het zaak was de kinderen van den bovenbewoner, 9 in getal, in veilig heid te brengen, wat met moeite ge lukte. Toen men eenmaal den vuur haard had bereikt, was de brand met behulp van een viertal handspuiten spoedig gebluscht. Alleen de werk plaats ea een gedeelte der eerste ver dieping zijn door het vuur gespaard. De oorzaak van den brand is niet ekend, doch deze brak uit ongeveer tien minuten nadat de laatste persoon de werkplaats had virlaten. roert om te bewijzen, dat het Kneipp'- sche half bad ;n volslagen koud wa ter beter is dan het getemperde bad, datde meesten gebruiken en dat langer duurt. Er staat dan: „Volgens physiologische gronden „trekken zich de capillaire vaten der „huid door eiken kouden prikkel sa men en des te krachtiger wordt de „tarnentiekking, naarmate het water „kouder is. Bij de Kneipp'sche halt- baden die 5 hoogstens 10 seconden „duren, blijft de kramp van de ca- „pillaiievaten bestaan als de patient „reeds het bad verlaten heeft. Kort „daarop wordt over de geheele huid oppervlak te een aangename warmte „te voorschijn geroepen, omdat alsdan „de reactie intreedt, de vernauwing „van de huid vaten wordt opgeheven; „zij verwijden zich en het bloed stroomt „er met kracht door, want de patient bevindt zich ni.t meer in aanraking „met het koude medium. „Gedurende het bad worden de „capillaire vaten der huid sterk saam- „getrokken, zoodat er weinig bloed „kan doorstroomen, het is dus bij den „korten duur die dit bad vereiseht, „niet mogelijk dat het warmteverlies noemenswaard is." Een ander praktisch voordeel van deze baden wordt aangeduid in de opmerking „Ook heeft het Kneipp'sche half- „bad het voordeel, dat het in elke „huishouding gemakkelijk is aan te „wendenhet geheele apparaat be staat in een kuip koud Vater, ter- „wijl men bij het andere behalve nog „warm water, ook nog een kundigen „badknecht moet hebben om af te „wrijveD, daarom kan men die slechts „in hydropatische inrichtingen naar „behoorea gebruiken." Behalve dit artikel bevat het maan schrift stukken over „De Bpijevert.- ring en hare stoornissen," „Onze Kin deren (vervolg)," „De verkoudheid, ba'e oorzaken en hoe haar te voor komen." Letteren en Kunst. In het derde nummer van het po pulair geschreven Maandblad de Kneipp-Arts, dat bij den uitgever J. C. Peereboom to Haarlem verschijnt wordt de vraag behandeld: „Is de Kneipp'sche Koud watergeneeswijze wetenschappelijk of niet? Dat in dit blad deze vraag beves tigend woidt beantwoord, spreekt van zelt. Wij zullen' ons niet verliepen in de motieven, die de schrijver voor meening aanvoert, Rechtszaken. Hoog© Raad. Omtrent de verrichtingen van den Hoogen Raad der Nederlanden over 1895 kan de volgende statistiek worden medegedeeld In strafzaken werden 273 arresten gewezen, waarbij 43 rechterlijke uit spraken vernietigd werden, 221 oe- roepen verwoipen en niet ontvankelijk verklaard. Van 39 uitspraken waartegen het Openb. Ministerie in beroep was ge komen zijn er 17 vernietigd; 18 voor zieningen van het O.M. werden ver worpen en 4 niet-ontvankelijk ver klaard. Van den minister van financiën is één. voorziening niet-ontvankelijk ver klaard. Van 153 arresten van gerechtehoven werden er 9 vernietigdvan 59 von nissen van arrond.-rechtbanken 16 en van 61 vonnissen van kantongerech ten 18. In burgerlijke zaken werden in cassatie van de 49 uitspraken 10 (ge casseerd en in 2 de verweerders ont slagen van de instantie. In 29 zaken van gerechtshoven wer den 4 arresten van die colleges ver nietigd, 24 voorzieningen verworpen en in 1 de verweerder ontslagen .van de instantie. Van 20 vonnissen van arrond.- rechtbanken werden er 6 vernietigd, 13 beroepen verworpen en in 1 voor ziening de verweerder ontslagen van de instantie. In revisie werd 1 arrest vernietigd. Op request civiel is 1 arrest gewe- zeD, waarbij een vroeger gewezen arrest in cassatie gedeeltelijk is her roepen en aangevuld. Bij de Kamer van burgerlijke zaken zijn alzoo 51 arresten in het geheel Sport en Wedstrijden. De wedstrijden te St. Peters burg. Zooals wij Zaterdag per bulletin reeds meldden heeft Jaap Eden de 4 wedstrijden om het wereldkampioen schap op alle atstanden gewonnen. De baan van 1500 meter werd door bom afgelegd in 2 min. 36 eenvijfde sec. (record 2.25 tweevijfden), door Oestlander in 2 min. 44 eenvijfde, Muller in 2 min. 49 een vijfde, Ni- kolajef in 2 min. 53 eenvijfde sec. De wedstrijd van 10.000 meter won hij in 18 miD. 52 eenvijfde (record 17 min. 56), Oertlander was tweede in 19 min. 57 tweevijfden, Wink derde in 20 min. 12 tweevijfden, Ross vierde in 21 min. 8 tweevijfden sec. Volgens de nieuwe bepa ing was de eerste wedstrijd over 500 meter on middellijk beslissend. Deze rit werd dus Zaterdag niet gereden. Men schrijft nog uit Sf. Petersburg dd. 6 Febr. aan de N. R. Ct. Hiermede bevestig ik mij n telegram van hedenmiddag, waarin ik de deel nemers vermeldde, en ik heb juist nog even tijd een en ander omtrent den a.s. wedstrijd mede te deelen. Zooals b. kend i3_ worden de wed strijden gehouden onder leiding van de ijsclub Jussupoffgarten alhier, op een terrein buiten de Btad5> alwaar de- zomers door de militairen ge- exerceerd wordt, en die Semenowski- plaats heet. Tegenover de schaatsen- rijderabaan ligt (de hardiraverebaan, met prachtige tribune, stallen enz. Op deze baan, de beroemdste in Europa, komen de beate producten van de Orloff- en staatsstoeterijen met elkan der in bet krijt; ongelooflijke som men worden hier in weddenschappen oingezet. De wedstrijden hebben er geregild in het winterseizoen tweemaal per week, des Zandags en Woensdags, plaats. Doch laat is: tot de schaatsenrijders terugkeexen. De ijsbaan daar bevindt zich tegenover do harddraverebaan en is geneel volgens de voorschriften van de Iniernationale Unie op dubbele baan aangelegd, 500 M. in omvang, (bocht van 25 M. straal), zoodat de start en de finish slesds midden voor de tribune zijn. De tribune geeft plaats aan pl. m. 2000 personeD. Te genover de tribune is ook nog een zeer groote ruimte, alwaar het publiek op banken plaats nemen kan der gelijke banken bevonden zich evenzoo aan de buitenzijden van de bochten, zoodat naar mijne berekening pl. m. 4000 personen kunnen toezien. Het ijs is niet bijzonder mooi, zoo hier en daar nogal hobbelig, doch vrij gord te berijden. Het waait hier meestal gedurende den dag vrij sterk, zoodat ik vermoed dat de tijden niet mooi zullen zijn. Van de opgegeven mededingers is naar ik vermoed Oest lander uit Finland de meest te vreezen concurrent, vooral op de korte al- standen. Seyler uit Müachen viel Zondag bij het trainen en het is nog Diet zeker of hij starten zalot hem dat erg spijten zou Van de Russische rijders heb ik nog weinig gezien, doch ik hoor dat zij geringe kans hebben. Onze Jaap is in goede conditie zijn slag is in dit jaar zoo mogelijk nog verbeterd. Hij reed dezen morgen uiterst gemakkelijk de buitenbaan, dus pl. m. 524 M., in 58 sec. ioc'a vrees ik dat hij het op de 590 tegen Oe3tlander zal verliezen. Gisteravond reden wij op de stads- baan van de club, de eigenlijke Jus- supc ff garten. Deze baan is op een klein meer in de stad, waarin drie eilandjes de3 avonds geheel electrisch verlicht zijn; dat is de verzamelplaats van de schaatsenrijdende highlife en van de jeunesse dorès der czarenstad. Hier zal ook a.?. Zondag de wedstrijd in het kunstrijden plaats hebben.De liefhebberij voor het kunstrijden is in het algemeen veel grooter dan voor het snelrijden. Voor dezen wed strijd zijn de beste rijders uit Rus land, uit Weenen en Dresden inge schreven. Het bestuur van de club is aller- voorkomendst en het beijvert zich, met den president, den heer Srez- nevsky, aan het hoofd, om het ons zoo gemakkelijk en aangenaam mo gelijk te maken. ,dag) op de Cruquiusbaan bij Heen stede, bevat de volgende nummers; I. Haarlem-prgs. Harddraver (Sweepstakes) voor Neder) andse's paarden, geboren in 1893, toebehcj rende aan Nederlanders, ingerpanne: Arstand 1200 meter. De prijs zal aangevuld worden f 625, waarvan 1 400 voor den een aangekomene, f150 voor den twee; f 50 voor den derde en f 25 voor di vierde. II. Harte-kamp-prijs. Verkcop3ra Wedren op de vlakke baan v« paarden van 3 jaar en ouder, j voor f 1000 te koop zijn geeteld. stand 1600 meter. Prijs 1 600, waar« f 400 voor den eerste, f 150 voor dj tweede en i 50 voor den derde. ILL Heemstedeprij0. Harddraveii Handicap voor paarden van a( landen en rassen, die geen beter r cord dan 1.4S getoond hebben. Buitenlandeche paarden zonder n cord zijn uitgesloten. le prijs f300, 2e prijs f 100,3e ps f50, 4e prijs f25. Miaimum afstand 2000 meter. IV. Sportclub-prg-». Invoerprij Handicap. Wedren op de vlakke ba« voor paarden van drie jaar enonij die in Nederland zijn geboren, j dezulke, die na 5 October 1895 - ingevoerd. le prijs 1600, 2e prijs f 100,3e pr f 50. Afstand 1600 meter. Ingeval minder dan lOinschrljvij gen inkomen, wordt de ren geant: leerd. Mocht bovengenoemde ren bij gt brek aan inschrijvingen vervalle: dan zal in het Officieel Bulletin vs den 25sten April een andere wedre op de vlakke baan over denzelfde afstand worden uitgeschreven. V. B.schbeek-prijs. Record-Hari draverij voor paarden van alle lands en rasseD. le prijs 1450, 2e prijs f 150,3eprr f75, 4e prijs f25. Minimum afstand 2400 meter. VI. Berkenrode-prijs. Hordemet Handicap voor paarden van vier jat f' en ouder, gereden door Nederl. He# rijders. 1 le,prijs f400, 2e prijs f 100,3epri f 25. Alsland 3200 meter. De iuschrij vingen sluiten op Dot H derdag 23 April 1896 ten 12 uur b; t den heer C. A A, Dudok de Wil Keizersgracht 256 te Amsterdaa uitgezonderd van no. 1, waarvoor inschrijvingen op 19 April IS gesloten zijn. knipmes erin om tun middel, een eigenaardigen arm band om de polsen en eenige zonderlinge ringen aan hunne vingers. In de eerste verbazing over hut aan schouwen van zulk een gezelschap in het centrum van het beschaafde Parijs, kon ik slechts een algeoieenen indruk van dit schouwspel ontvangen, maar die was een machtige de indruk, dat ik mannen zag van allerlei leeftijd, van vijf en twintig jaar af; mannen, uit wier gelaat bleek, dat zij jaren lang op zee gediend haddenmannen met groeven in het gelaat, een door de zon verbrande huid, sommigen met diepe iitteekens van houwen en zweepslagen op het gelaatmannen wier woeBt uiterlijk aan een beechilderden duivel deed denken, mannen met en zonder tanden, met drie of vier vingers aatf eene handmannen wier lach een afschu welijk gegrom was, gelijk aan de uiting van bedwongen hartatochten, wier bedreigingen iemand het bloed in de aderen deed stollen, wier woorden alleen reeds de at mosfeer schenen te vergiftigen, die het groote vertrek de overeenkomst gaven met een kooi voor woeste verscheu rende dieren. Dit en nog veel meer was mijn eerste gedachte teen ik mijzelf afvroeg in welken poel van zonden ik mij bevond, door welk toeval ik in zulk ge zelschap kwam? Martin Hall scheen niet zulk een slechten dunk van deze mannen te hebben, en was op zijn gemak zoodra wij waren binnengetreden. Ik had werkelijk een oogen- blik de gedachte gekoesterd, dat hij mij hierheen Ead gebracht met slechte voornemens, en een oogenblik den man gewantrouwd, die voor mij niet veel meer dan een vreemde was, maar toon ik alles wat gebeurd was weer in mijn geheugen terugriep, en dacht aan zijne ver momming en [groote bezorgdheid, verwierp ik dezen argwaan en luisterde naar hem, toen bij zich naar den anderen kant van de kamer had begeven en staan bleef voer iemand, die mijne bizondere opmerkzaamheid trok, zoo vreemd zag hij er uit en zoo groot was de eerbied, die allen hem schenen toe te dragen. Op onze reizen zullen wij dezen man dikwijls ontmoetenvergun mij dus eenige woorden aan hem te wijden. Hij zat aan het hoofd van de ruwe tafel, zooals ik gezegd heb, maar niet evenals de anderen op kussens en dekens, want hij had kleeaen van kostbare dieren van beren, tijgers en witte wolven onder zich en hij alleen droeg zwarte kleeren en een wit overhemd. Hij was, naar ik ver moedde, kort gebouwd, had een zwarten baard en een grooten (neus, een jzeer schrander voo- hoofdkleine, blanke handen, schitterende van diamanten, over welker waardeJTmaar é9n oordeel kon zijn en wat nog merkwaardiger was, als een pendant hing aan zijn horlogeketting eene groote ongeslepen robijn, die zeker vijfduizend pond waarde moest be zitten. Iets was er in zijn tooi, dat hem tot zeeman stempelde, namelijk de donkere, krullende lokken, die in wanorde tot op zijne schouders hingen en aan zijn uiterlijk iets eigenaardigs verleenden. Dit was dan de man, wiens woord dit gezelschap schavuiten beheerschte, die hem gehoorzaamden zooals ik hoorde, wanneer hij zelfs maar zijne hand ophief, die op hunne ruwe ma nier yereering voor hem schenen -.e gevoelen, welke tegelijk onverklaarbaar en merkwaardig was - de man, dien Martin Hall als zulk eene fantastische figuur had beschreven en die weldra,xooals mij ook reeds was gezegd, door alle regeeringen in Europa gezocht zou worden. En De verzoekschriften in het jaar 1895 bij den Hoogen Raad behandeld, wa ren van den volgenden aard: lo. Verzoeken om brieven van wet tiging 25, waarvan 2 niet kosteloos 2o. verzoeken om venia aetatis 122, waarvan er 3 werden afgewezen,- 2 ingetrokken ea 1 kosteloos3o. ver zoeken van allerlei aard 12; 4o. ver zoeken om kosteloos te prccedeeren 10, waarvan er 4 werden afgewezen 5o. verzoeken tot bekoming van sur- j Wedrennen. ea Ha!rdd&verijen. séance van betaling 1, welk verzoek! Het programma voor de wedrennen is alge wezen 6o. het getal behandelde1 en harddraverijen, uitgeschreven door verzoeken om gratie bedroeg 92, bui-j de „Amsterdamsehe Sportclub" tej o ten den algemeenen afslag of ontslag, houden op 14 Mei 1896 (Hemelvaart3-verzekerd was" dat tegen den tod GEMENGD NIEUWS Opstand in Pontianak. Uit Batavia seint men aan de R. Ct.: Er is reden aan te nemen, dat ee: ar ernstige opstand is uitgebroken ii ij Pontianak. De panembahau va a Singtang heeft niet voldoende! steua verleend. De raden Pako en zijn vrouw Pakoe zijn gevlode naar Malawi; zij worden gesteum door twee machtige Dajak-s tammer 6 Op het oogenblik trachten 275 soldi st ten de rebellen te omsingelen. Hoeden af! In de laat6te vergadering van de Londenschen gemeenteraad ;b gestem over het al of niet ophouden den hoed gedurende de zitting In een vorige vergadering had ee: r'( der leden voorgesteld uit het ri ment de bepaling te schrappeD, de raadsleden verbiedt met gedekte hoofde zitting te nemen. Dat voorst! was naar een commissie verwezen di een rapport tot afwijzing uitbracht Daartegen kwam graaf Rassel op .Enkele leden kunnen het niet u houden van den tocht,"zeidehij,,,! ze hun hced moeten afzetten." „Dat is maar naiiperij van bs Parlement" (waar vele leden „behoed zitten), meende een der andere ledei en hij deed het denki.eeld aan d hand, dat men liever aan het Parlf meat moest voorstellenvc;1 pruikjes te zorgen! Dat had hij inderdaa 1 aan gri ij, Russell aangeraden, verklaarde ee v,' ander raadslid die tevens Parlement1 lid ie, maar „de edele graaf was vü oordeel geweest dat men van eePj lichamelijk gebrek (een kaalkop) gefl partijquaestie kon maken Onuer het alge neen n»4 -d ik zag hem hier dus voor de eerste maal, volstrekt niet bedenkende, dat er slechts weinige maanden zouden verloopen ot ik wist wolke daden hij had verricht en welke de menschheid van verontwaardiging vuur zou doen vatten, daden die mij naar nieuwe streken zou voeren en gevaren doen ontmoeten zoo vreeselijk dat ik huiver als mijne aanteekeningen ze mij weer vo.r den geest brengen. Hall sprak het eerst en het werd mij duidelijk, dat hij zijne eigen stem dempte en een neusklank deed hooren, terwijl hij tegelijk de manieren van een winke lier uit het oosteinde van Londen toonde. „Ik ben hier gekomen mister Black," zeide hij, „om dat u zoo goed waart het te wenschen, met eenige kleine voorwerpen, prachtige voorwerpen die mij veel geld kosten „Ha, ha!" lachte da kapitein, „zulk een gladde koopman zal veel geld betalen, voor eenige kleine voorwerpen! Haalt zijne zakken eens uit, jongenshij met^ veel geld! Ha, ha! Geet den koopman wat te drinken en dien jongen koopman ook voor den drom mel Zijne opgewektheid deed het geheele gezelschap brul len van het lachen. Zij uitten echter kunne vroolijk- heid in den beginne op verre van onschuldige wijze, want een hunner stak een groot vel papier in brand en hield dat onder den neus van mijn vriend, terwijl een ander zijn vuilen drinkbeker aan mijn mond braclit en mij wilde dwingen om te drinken. Ik dacht echter aan Halls woorden en hield mij kalm, terwijl ik scherts (Zie de hierbij behoorende plaat voor ons venster.) iii met scherts beantwoordde tot mijne groote verN#^ zing bemerkte ik echter, dat het glas geen.bier, mac champagne bevatte en, wel naar den geur te oordeeik van uitstekende hoedanigheid. In welk gezelschap bevond ik mij toch, waarin lieden diamanten ringen droegen en uit bierglazen kl stekende champagne dronken? 1 De onbehaaglijke en ruwe scherts eindigde op woord van kapitein Black, die om licht riep, dat gff*! bracht werd ruwe olieflambouwen. in kruiken w glazen neergezet en Hall haalde zijne antiquiteiten' voorschijn en begon die ten toon te spreiden met sluwe berekening van den koopman. „Dit, mijnheer Black," zeide hij een legde een ni; 60 niatuur-portret, kunstig vervaardigd, op het witte bori iri op den vloer,'"„is een portret van keizer Napoleon, dü in het bezit is geweest van keizerin Josephinedif*-1 is een gouden ketting deze was achttien karaats die eens het eigendom was van don CarloBziehia -fC de pen, waarrme Francis Drake zijn laatsten bric aan koningin Elizabeth heeft geschreven de praci- tigste dingen, die gij ooit hebt gezien, en zij koste* veel geld 1" Wordt vewolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1896 | | pagina 2